Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Vírusirtó topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:24:18

LOGOUT.hu

Vírusirtó Topic 2019

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36651) t72killer válasza Fandango (#36650) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Így akár én is tudok vírust írni a gépedre:) najó, a rezidens védelem is megfogja, csakhát az már nem a windows OS.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#36652) Pano válasza blattida (#36644) üzenetére


Pano
addikt

Én nagyon haragszom az avastra.
Naponta legalább 2 gépet/lapost hoznak be, amit totálisan használhatatlanná tesz az avast. Ezt úgy kell elképzelni, hogy konkrétan semmit nem tudsz kb megnyitni.
Leszedem csökkentett módban + a remover és minden probléma megoldódik.
S nem csak a free, tegnap is volt egy lapos, kérdezem, hogy lett-e mostanában valami telepítve a gépre. Mondja, hogy igen, most vásárolták meg az Avast Internet Securityt.
Leszedtem, ismét minden oké. Nem kicsit voltak kibukva, hogy megvették és nem tudják használni.

(#36653) GEPESZ66 válasza t72killer (#36647) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Ezeket a biztonsági bővítményeket a Chrome-hoz is célszerű felrakni?

(#36654) Dévacsen


Dévacsen
senior tag

Szombatra kis olvasni való,Kaspersky vírust írt és terjesztett, konkurens vírusirtó cégek lejáratására.[link]

ཨོཾ་ཨཱཿཧཱུྃ་བཛྲ་གུ་རུ་པདྨ་སིདྡྷི་ཧཱུྃ

(#36655) g.gergo válasza Dévacsen (#36654) üzenetére


g.gergo
senior tag

"A kártevő megalkotását állításuk szerint maga a cég alapítója, Eugene Kaspersky rendelte el..."

Ehelyett inkább azt rendelte volna el, hogy mihamarabb oldák meg a bughalmazt, ami a termékeire jellemző mostanság.

(#36656) Szellem. válasza Dévacsen (#36654) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Őszintén, ki is nézem belőlük. Abból a hozzáállásból, amit a hivatalos fórumukon képviselnek és ahogy kezelik a problémákat (törlik a felhasználó hsz-ét, ha kritikát vagy problémát fogalmaz meg és pattog).

(#36655) g.gergo: Egyébként igen! Kéne egy normális, jól működő megbízható szoftvert csinálni, és nem kéne csalni! Annak idején ez meg is volt. Nem véletlenül kezdtek el a userek Kaspersky.t használni egyre többen. Aztán most egyre többen pártolnak el, mert problémás a termék. Meg most már az ember is!

[ Szerkesztve ]

(#36657) Mikulásbá válasza Dévacsen (#36654) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Meg sem lepődtem igazán,mocskos verseny a piacon fű alatt.Biztos vannak ennél komolyabb dolgok is,vagy kiderülnek vagy nem.
Lehet ezért van az,hogy egyes gépen jól működik a Kaspersky,másik gép eldobja,összeomlik,stb.

(#36658) Dévacsen


Dévacsen
senior tag

Hát igen kemény harc folyik a felhasználókért,főleg hogy az ingyenes termékek kiemelkedően jól teljesítenek.De ott van pl:Mcafee bácsi,alkohol beteg,drogos ember,ezek láthatók,és tudhatók ha valaki utána néz a róla megjelent cikkeknek,képeknek,és ilyen jellemtelen emberre,az ő termékeire bízam a magánéletem,a rendszerem,a pénzügyeim,ki tudja mi jár egy ilyen ember fejében.Nem vitatom a tehetségét,tudását,de mint ember, nem bíznám rá a cicámat.Nehéz ügy ez. :)

ཨོཾ་ཨཱཿཧཱུྃ་བཛྲ་གུ་རུ་པདྨ་སིདྡྷི་ཧཱུྃ

(#36659) Szellem. válasza Mikulásbá (#36657) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Azért azokat a bugok, amik rendszeresen fennállnak a KIS esetében, nem hinném, hogy erre kéne fogni. Egyszerűen nem tudnak az oroszok normális szoftvert csinálni. Ez meg tény. Lehet ezt szépíteni.

(#36660) Mikulásbá válasza Szellem. (#36659) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Nem fogtam rá,csak megemlítettem,mint lehetséges alternatíva.Ki tudja mi van.
Nálam még mindig hibátlanul megy a KIS 2016-ez is tény.

(#36661) t72killer válasza GEPESZ66 (#36653) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Elsősorban a chrome-ra és foxira gondoltam, IE-re adguard nincs - ott a TPL listákkal kell ügyeskedni. Edge-re sajnos semmi sincs még, remélem összekapják magukat a M$-nál és haladnak az edge fejlesztésével.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#36662) CJ4567 válasza t72killer (#36661) üzenetére


CJ4567
veterán

Adguard van Edgere is már, csak nem a böngészős Adguard kell hane a telepítőst.

No Sana No Life

(#36663) szaki26a


szaki26a
aktív tag

Mcafee már Intelé elég régen. Kaspersky pedig már csinált hasonlót nyíltan is. Emlékszik még valaki a virustotalos akciójukra? (Szándékosan feltöltöttek egy pár filet amit megjelöltek kártevőként pedig nem volt az.)

(#36664) t72killer válasza CJ4567 (#36662) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Igen, az a hosts file-t birizgálja. Nem fizetős véletlenül?

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#36665) dqdb válasza Dévacsen (#36658) üzenetére


dqdb
nagyúr

Az Intel felvásárlása, azaz 2010 óta a termékekhez a nevén kívül semmi köze nincsen, és már előtte is eltávolodott a cégtől. Az összes róla szóló negatív hír 2012-ben és később jelent meg.

Ettől függetlenül én sem használnám a McAfee termékét, de ehhez John McAfee-nek semmi köze van, a termékek milyenségének annál inkább. Ez fokozottan igaz a vállalati a változatra, vírusirtóval még sosem szívtunk akkorát, mint a McAfee Endpoint Protection miatt.

Ugyanilyen logika mentén zip tömörítést se használj, hiszen Phil Katz, a formátum megalkotója közismerten alkoholista volt, rendszeresen tartóztatták le részeg vezetésért, és alkoholmérgezésben hunyt el.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#36666) Pano


Pano
addikt

F-secure még mindig használ bitdefender motort?

(#36667) ƵøŁĭ válasza Pano (#36666) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

Aquarius: Bitdefender
Hydra: Saját

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#36668) Pano válasza ƵøŁĭ (#36667) üzenetére


Pano
addikt

Kösszentyű

(#36669) g.gergo válasza Szellem. (#36659) üzenetére


g.gergo
senior tag

"Egyszerűen nem tudnak az oroszok normális szoftvert csinálni."

Régen meg tudtak? :F Mindegy, nem offolok tovább, én egy évig avira pro-zok.

(#36670) bullseye


bullseye
addikt

Nekem nem kell védelem mert nem járok olyan oldalakon rovatunkban.

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#36671) ƵøŁĭ


ƵøŁĭ
veterán

Hamarosan.....

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#36672) GEPESZ66 válasza t72killer (#36661) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Ezek a kiegészítők nem fogják vissza a Chrome-t?
A McAfee hasonló kiegészítője (veszélyes-e az oldal) nagyon megfogta a böngészést.
Azon kiegészítőket, amit ajánlasz, honnan kell letölteni?

(#36673) t72killer válasza GEPESZ66 (#36672) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A chrome store-ban mind fent van. Az adguard sajnos kicsit fog, a Trafficlight észrevehetetlen, ill én még használok notscript-et is, az se lassít, viszont nagyon sokmindent blokkol, amit nem kéne.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#36674) bandras0226 válasza ƵøŁĭ (#36671) üzenetére


bandras0226
aktív tag

Ez igen!

Hogyan tüntetted el a nyilakat az ikonokról?

Miért lakik mindenki pont azon a bolygón, amelyiken én???

(#36675) ƵøŁĭ


ƵøŁĭ
veterán

2015.08.15 Szignatúra Teszt

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#36676) g.gergo válasza bandras0226 (#36674) üzenetére


g.gergo
senior tag

[link]
Blank.ico fájlt a windows mappába másolni, a rendszerednek megfelelől reg fájlt meg hozzáadni a reg. adatbázishoz. Restart és eltűnt. Vista-7-8-8.1-10 is működik.

[ Szerkesztve ]

(#36677) t72killer válasza ƵøŁĭ (#36675) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Comodóék összekaphatnák magukat. csúcsszuper tűzfalat csinálnak, viszont az AV nagyon gáz. A mai világban, amikor a tűzfalak alig-alig kompatibilisek más gyártó vírusirtójával, ez komoly probléma.

Defender =0 nem újdonság:U. Amúgy win10 alatt készült a teszt?

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#36678) Mustármag válasza Mustármag (#36645) üzenetére


Mustármag
őstag

Erre valaki?
Amire szükségem lenne:
60€-nál ne legyen drágább a 2db licenc.
Ne terhelje jobban a gépet mint a Norton.
Biztonságos böngészés(pl.: régi konfighoz keresek drivert akkor ne legyen bajom)
Biztonságos e-bank, és online vásárlás.

(#36679) mrszitya válasza t72killer (#36677) üzenetére


mrszitya
senior tag

Szignatúra teszt.

Másrészt azért van a sandbox, a cloud, a defense+, és újabban már a virusscope is benne. Ebből ráadásul az első kettő defaulton is megy, sőt a viruscope is aktív, ha a cucc sandboxon belül kerül indításra.
Már kb. tíz éve tudjuk - a gyártók is mindig elmondják, szimpla definíciók készítésével és heurisztikával nem lehet felvenni harcot. A Comodo ennek megfelelő szoftvert csinál, más még a mai napig is szinte csak a szignatúrákra gyúr...

[ Szerkesztve ]

(#36680) savior válasza ƵøŁĭ (#36675) üzenetére


savior
őstag

A kínaiaknak nagyon jól megy.

https://sites.google.com/view/saviorweboldala/home

(#36681) t72killer válasza mrszitya (#36679) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Jogos, valahogy mind2 világból kéne egy darab. Sok férget meg lehet azért fogni szignatúra alapján - és mivel ez kb csak egy hash-csekkolás, elvileg gyors+kevés erőforrást igényel. A rafináltabb férgekre viszont kell a többi nyalánkság, amiben jó a comodo.

CIS mellett esetleg futhat vmelyik rezidens a jobbak (90%+) közül?

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#36682) savior


savior
őstag

Mit érdemes sandbox-ban futtatni?

https://sites.google.com/view/saviorweboldala/home

(#36683) riki válasza mrszitya (#36679) üzenetére


riki
senior tag

Ez mind igaz azoknál akik fogékonyak az újdonságokra,de az átlagfelhasználó nem ilyen . Az nyomkodja a mehet gombot, és szidja a fejlesztőket,hogy a program miért zaklatja őt. Kell az erős,adatbázis+ homokozó+ tűzfal. Erre a "sárgák "is kezdenek rájönni. Szerintem a Qihoo és a Baidu is hamarosan ,dob a terméke mögé egy masszívabb falat ,akkor lesznek a többiek bajban.

(#36684) Dévacsen válasza savior (#36682) üzenetére


Dévacsen
senior tag

Szia,nálam pl: a böngésző,email kliens,és a webrádió ha fent van, mind automatikusan a comodo sandboxában indul.Létre lehet hozni a comodóban egy virtuális ikont ezeknek,és akkor sandboxban indulnak el,de megmarad az eredeti ikon is,azt akkor használom ha maradandó változást csinálok a programokon,frissítés egyebek. :) és kilépéskor természetesen mindent törlök.

[ Szerkesztve ]

ཨོཾ་ཨཱཿཧཱུྃ་བཛྲ་གུ་རུ་པདྨ་སིདྡྷི་ཧཱུྃ

(#36685) mrszitya válasza t72killer (#36681) üzenetére


mrszitya
senior tag

Ha csak a Personal Firewall változat van fenn, akkor biztosan. :)
A Sandbox, a Hips abban is benne, ha jól rémlik a felhő is, a viruscope nem tudom hirtelen, de gondolom az is.

@riki

Default-on is elég lenne a Comodo az 1biteseknek, hisz az ismeretlen cuccokat mint tudjuk, sandboxban indítja. Sokkalta kisebb egy komoly fertőzés esélye így, mint egy standardabb vírusvédelem mellett.
A legitimebb PUPokkal :D mondjuk nem tudom, mit tud kezdeni. (Bár ez az összes av-nél problémás terület).

Nekem Comodo-val az a bajom (megint csak, pár napos az élmény), mint ami @Panonak és @blattidanak az Avast-tel, @Plagnak a Kaspy-val :DDD Idegesítő hibáim jönnek elő mindig vele, pedig mindig is tetszett az elgondolás mögötte.

A Qihoo, Tencent, Baidu (Bermuda)-háromszög a privacy kivételével szintén bejövős (lesz lassan). Pár év, és elfelejti majd mindenki - velem együtt - az ezzel kapcsolatos aggodalmait (NSA-t és anyaországát igazából sokkal jobban kéne nem szeretni...), aztán lehet nézhetnek egy nagyot majd az olyan "hihetetlenül gyors" léptékben fejlesztő gyártók, mint az Avira például.

@savior

Leginkább a böngészőt, értelemszerűen onnan a legnagyobb a fertőzés veszélye. Plusz ha valaki asztali levelezőt használ, akkor azt is onnan érdemes.
Általában van opció a beállításokban arra is a homokozóknál, hogy mit kezdjen külön a beállításokkal, kiegészítőkkel, könyvjelzőkkel. Vagyis megoldható, hogy azokat a sandboxból való kilépés után is megőrizze.

[ Szerkesztve ]

(#36686) Tetete1 válasza ƵøŁĭ (#36675) üzenetére


Tetete1
senior tag

A Kaspy jól leszerepelt... :)

- Az érdekel, hogy mi az élet értelme?! Én megmondom neked: sánta veréb elől elrúgom a lószart - a lehetőségeink körülbelül eddig terjednek. Moldova György

(#36687) Dévacsen válasza mrszitya (#36685) üzenetére


Dévacsen
senior tag

Jól írod minden benne van a sima tűzfal verzióban.És ha elvégzi az ember telepítés után a fájlbesorolás vizsgálatot,én úgy szoktam hogy a comodo által biztonságosnak vélt gyártókat azonnal törlöm,és úgy indítom a fájlbesorolást,akkor a comodo megismerkedik minden jelen pillanatban a rendszerben levő gyártóval,programjaikkal és ezután bármit akar az ember idítani,az azonnal az automata sandboxban végzi,lehet az káros fájl vagy nem akkor is ott végzi,és ugye itt jön a felhasználó akinek tudnia kell hogy törli,vagy engedi.A fenti teszt a comodo szempontjából akkor lett volna édekes,(a mappában 7500 fájl van,ha azokon mintákon végezte) ha mind egyenként el lett volna indítva,akkor mind sandboxba kerül.Ez nekem megfelel,ezért is nem használom az antivírus részt,de aki nem tudja mit kezdjen ha a program szól annak nem való valóban.

[ Szerkesztve ]

ཨོཾ་ཨཱཿཧཱུྃ་བཛྲ་གུ་རུ་པདྨ་སིདྡྷི་ཧཱུྃ

(#36688) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

Nem tudom eldönteni, hogy WIN10-nél maradjon-e a Defender, vagy inkább ESS8 újságos kóddal.

(#36689) Krisz86


Krisz86
csendes tag

Sziasztok!

360 Total Security Essential szoftverrel kapcsolatban lenne kérdésem.
Windows 7 (64bit) alatt nem gond ha kb 1 percig a biztonságközpont azt jelzi,hogy ki van kapcsolva? Rendszer betöltését követően.
Illetve Office telepítése közbe jött egy ilyen jelzés:
Ez valami olyasmit jelez ilyenkor,hogy könnyen megfertőződhet az a fájl,vagy valami ilyesmit? Bocs ha hülyeséget írtam,annyira nem tudok angolul még :)

(#36690) t72killer válasza GEPESZ66 (#36688) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ha ez a két opció van, akkor egyértelműen ESS, a Defender annyit ér, mint erdőtűz ellen a vizipisztoly.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#36691) CanibelZ


CanibelZ
aktív tag

A Comodo firewall mennyire kompatibilis win10-zel? Most ESS8-at használok és gondoltam, kipróbálom NOD32+Comodo kombót.

(#36692) fradi81


fradi81
veterán

hello
Aki erre tud megoldást chrome-ban, szóljon:

comodo-antimalware nem talál semmit.

moto g72, Ninebot d28e

(#36693) akaido válasza Krisz86 (#36689) üzenetére


akaido
addikt

Ez lehet Fake az hamis riasztás is.[link]

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#36694) GEPESZ66 válasza t72killer (#36690) üzenetére


GEPESZ66
veterán

2003-óta már sok vírusirtót használtam huzamosabb ideig.
VÍRUSBUSTER, PANDA AV,PANDA IS,ESET AV, ESET IS, NORTON,AVAST,KIS, MCAFEE LIVE SAFE.
Működés szempontjából az ESET termékei voltak a legproblémamentesebb termékek.
Ha az ember nagyon problémás oldalakra megy, akkor szerintem mindegyikkel képes kártevőt beszedni.
Szerintem az a kérdés, hogy mennyit vagyunk hajlandók feláldozni a gép erőforrásaiból.
Olyan védelmet kellene találni, ami megbízható, természetesen nem 100%-os védelmet ad, de még használható mellette a PC, gördülékeny a böngészés.

(#36695) t72killer válasza GEPESZ66 (#36694) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Az ESS jó védelem, én az előd nod32 védelmi képességeivel nem voltam 100%-ig megelégedve. Igaz, nem fogta a gépet egyáltalán.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#36696) GEPESZ66 válasza t72killer (#36695) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Az ESS8-at a megjelenése óta nyomon követem, a tesztekben jól szerepel.

(#36697) Pano


Pano
addikt

Nekem tényleg beta testernek kéne mennem.

Gondoltam kipróbálom az F-Secure Internet Security-t, ha már alaplap csere miatt újra kellett tennem a Wint (mondjuk most már F-secure Safe.. már ezek is kezdik ezt a nortonos majmolást. Nem szeretem, mert marhaságok miatt felvágják 2-3x-ra az árakat. Megvenni már biztos nem fogom több mint 16.000 Ft-ért egy évre, egy gépre. "hülye azért nem vagyok". Nekem nem kell a többi eszközeimre is a védelem, se tabletre, se mobil telfonra. Ha ilyen kell majd megveszem külön, ne fizettessék már ki velem ha nem kell vazze.)

Na, feltettem, lefrissített szépen. Kellemesen siklott a rendszer tovább, nulla terhelés. Tetszik.
Végre egy kis szabadidő, nézzünk filmet: A-a, akár hányszor filmet akarok megnyitni a K-lite codeces lejátszóval, az hibával leáll és bezáródik.
Ez nem akkora probléma. Betesszük kivételek közé, most már működik rendesen.

Háttérben fut a Windows update, újraindítás kér. Rendben.
A frissítések konfigurálásánál nem megy tovább, közel 2 óra után sem. Kénytelen vagyok "erőszakos" újraindítást csinálni.
Megpróbálkozok manuálisan az update telepítéssel, a 8. update-nél szintén kiakad a windows update. Nem fagy le, csak egyszerűen úgy tesz mint ha telepítene, aztán mégse.
F-secure kikapcsol, az updateek rendesen lefutnak.

Az utóbbi Windows Update-es probléma szerintem nagyon cink egy biztonsági programtól.

[ Szerkesztve ]

(#36698) #65388800


#65388800
törölt tag

Üdv

Valaki be tudta állítani az avg 2015 internet securityt hogy ellenőrizze a leveleket? Se a thunderbird se a win10 beépített posta alkalmazásnál nem működik. Próbáltam a beépített súgó alapján de semmi.

(#36699) code1005


code1005
senior tag

Sziaszto, androidos tabra tudtok valami ingyenes és jó víruskeresőt? Az av-test.org-on néztem a baidu-t és a qihoo-t de a hivatalos oldalról nem az a kinézetű jön le amit ott teszteltek, ami meg az av-test-en van az meg kínai nyelvű.

plata o plomo

(#36700) eurolac válasza code1005 (#36699) üzenetére


eurolac
senior tag

Szia!
AVG free for tablet
Zoner free for tablet
360 security & boost
Jelenleg a legutolsót hasznalom, tud magyarul teljesen ok. Használtuk tabon az előzőeket is nem volt probléma veluk.
Sokan azt valljak h nem kell droidra AV.
Bő egy éve dolgoztam vagy hat honapig egy kisebb mobiltelefonos boltban. Meglepően sok vírus fertőzött mobiltelefont (droidost) hoztak be! Netezés, email melléklet megnyitása, stb.
Volt amelyiken volt fent AV de nem fogta meg. Rendesen behulyitette a telefonokat.

Eurolac

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Vírusirtó topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.