Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Vírusirtó topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:24:18

LOGOUT.hu

Vírusirtó Topic 2019

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36751) daczkó válasza daimonion (#36750) üzenetére


daczkó
aktív tag

Én ezt tudom:)

/ignore wwenigma

(#36752) daimonion válasza daczkó (#36751) üzenetére


daimonion
senior tag

Valszeg csak nem , mert telepítéskor alapból NINCS bekapcsolva sem a BD sem az Avira motor.Kézi kereséskor sem . :K :R
A virus scan résznél ahogy írtad csak a passzív kereséshez lehet bekapcsolni a motorokat viszont ha mindenhol akarja valaki használni akkor bizony a protection résznél kell. :R

[ Szerkesztve ]

(#36753) default.


default.
őstag

Sziasztok!

Elolvastam az összefoglalót, és ezzel együtt kérnék tőletek tanácsot, melyiket válasszam:

- Nincs atomerőművem (lásd: profil adatok)
- Nem vagyok idióta, aki mindenre rákattint
- Win 7 tűzfalat használok

Eddig Avast-ot használtam, de az utóbbi időben sokat nyomul a hülye "reklámjaival", és kezdem unni.
Avira-t néztem ki magamnak, kell tudnom valamit róla, vagy simán letölthetem?
Az kevesebbet macerál, hogy upgrade-eljem?
Más tipp esetleg?

Köszönöm szépen előre is!
üdv

(#36754) Cs1csó válasza default. (#36753) üzenetére


Cs1csó
félisten

Üdv, pl. Panda free, AVG free, esetleg BD free, és persze Avira fee
Sajnos az Avira free elég sokat macerálja az embert az upgrade miatt, az Avast pc cleaner akart rám sózni.
Ami tuti biztosan zakaltásmentes az a Panda Free (KI KELL KAPCSOLNI A PANDA NEWS FUNKCIÓT), és a Bitdefender Free, na ez sem dobál semmi reklámot. A pandának külön pont hogy végre megváltoztatták egy kicsit ezt a metrós dizájnt, nagyon elegáns lett.

[ Szerkesztve ]

(#36755) stingy2 válasza default. (#36753) üzenetére


stingy2
senior tag

nekem az avira free 2-3 naponta dobott egy pop up ablakot, ezt szvsz ki lehet bírni. de ha nem akarod, akkor le kell tiltani a tűzfalban az avnotify.exe-t és nincs popup.
viszont itt pl elég baráti áron van most a pro:
[link]
3 éves 7277ft (évi 2425ft)
amiért én pl. megvettem, hogy online stream a free verziónál szaggat rendesen, de a pro-ban van game mode, ott teljesen ok.

[ Szerkesztve ]

INTJ

(#36757) Kelvin válasza Mart10000 (#36743) üzenetére


Kelvin
őstag

Már régebben is átfutottam ezt a cikket de akkor nem tűnt fel a pcworld szerzőjének tájékozatlansága.

"...szoftvert a végfelhasználóknak eladták"
"hogy másképpen működő verziót adott le a laboratóriumoknak, mint amit a végfelhasználóknak árult"

Azt azért nem ártott volna tudnia, hogy egy ingyenes vírusirtóról ír bejegyzést.....bár így sokkal nagyobb a dráma.

"A legvégén nem az fog számítani,hogy mennyi év volt életedben,hanem hogy mennyi élet volt éveidben"

(#36758) kaszaf


kaszaf
aktív tag

Sziasztok!

Véleményetek szerint jó ez az ajánlat?: [link]

(#36759) Szellem. válasza kaszaf (#36758) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Szerintem jó.

(#36760) default. válasza Cs1csó (#36754) üzenetére


default.
őstag

Köszönöm!
Azt hiszem, a Panda lesz a nyerő.

stingy2, köszi neked is!

(#36761) Cs1csó válasza Kelvin (#36757) üzenetére


Cs1csó
félisten

TÉNYLEG! Észre se vettem, pedig elolvastam, hát igen, a PC World amúgy is már az agyamra megy HIPERAGRESSZÍV reklámjaival. Azt fontolgatom, hogy kb. többet nem látogatom és kész.

(#36762) sun35


sun35
csendes tag

Szevasztok. Egy kérdés. Panda free 2016 vagy qihoo 360 Ts? Egy régebbi 2 magos gépre. Köszönöm szépen.

(#36763) blattida válasza sun35 (#36762) üzenetére


blattida
nagyúr

Szia!

Utóbbi.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#36764) sun35 válasza blattida (#36763) üzenetére


sun35
csendes tag

Köszi.

(#36765) ƵøŁĭ


ƵøŁĭ
veterán

McAfee® Free Antivirus Beta

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#36766) Visormail válasza ƵøŁĭ (#36765) üzenetére


Visormail
addikt

Jujj :DDD

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#36767) Pano válasza Visormail (#36766) üzenetére


Pano
addikt

Mi van?! Még jó is lehet. Muhaha :D

(#36768) daimonion válasza ƵøŁĭ (#36765) üzenetére


daimonion
senior tag

Ez is olyan minimalista mint a BD free ? vagy itt van lehetőség a kivételek hozzáadására és egyéb beállításra ?

(#36769) ƵøŁĭ


ƵøŁĭ
veterán

Elsőre nem meglepő a tudása .

Szerintem hasonlóan limitált termék lesz.

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#36770) mrszitya válasza daimonion (#36768) üzenetére


mrszitya
senior tag

Még rettentően béta. Intézőből, sőt a kezelőfelületéről sem indítható semmilyen vizsgálat például. Karanténja is csak annyit tud, hogy megjeleníti az elfogott állományokat, visszaállítani/kivételezni onnan nem lehet. A riasztási ablakban sincs opció erre vonatkozólag.
Van böngészőbeépülős webvédelme (ami nem meglepő, csak át kellett kicsit szabni, és nevezni a korábban a nem túl jó hírnévnek örvendő SiteAdvisor progijukat => WebAdvisor, magyarul beszél).

Valószínű tényleg a BD Free-hez lesz hasonló stílusban, ha elkészül.

Addig is kísérletező kedvű felhasználók csak körültekintéssel használják, lehetőleg ne éles rendszeren...

(#36771) daczkó válasza ƵøŁĭ (#36765) üzenetére


daczkó
aktív tag

Na mivan McAfee-s srácok megtalálok a Qihoo / Baidu antivirust?

/ignore wwenigma

(#36772) csasaKKP


csasaKKP
senior tag

Sziasztok! Ez a Baidu Antivirus mennyire jó, mennyire tudnátok ajánlani? Windows 10-et használok, nem szoktam torrentezni, illetve megválogatom, milyen oldalakra megyek rá. Legutóbb viszont egy egyklikkes rootoló progit tettem fel, ami jól működött, és el is távolítottam a gépről, de úgy érzem, mintha valami visszafogná azóta, és ezen a gépen Windows Defender van csak. A nagygépen Avast van, de utálom már, állandóan reklámokat nyom az orrom alá.

[ Szerkesztve ]

"Life isn't some cartoon musical where you sing a little song and all your insipid dreams magically come true! So let...it...go!"

(#36773) daczkó válasza csasaKKP (#36772) üzenetére


daczkó
aktív tag

Qihoo TSE

/ignore wwenigma

(#36774) zazenke


zazenke
őstag

valahogy mindig azt érzem ha pl a malwarebytes mellé felteszek egy teljes értékű internet security -t az fogja a böngészést. teljesen mindegy melyiket és az sem számít hogy i5 ös 50 ezres proci meg ssd winyo. lehet érzékelni hogy lassabban nyílnak az oldalak. Ez csak paranoia vagy ez a jelenség tényleg így van

(#36775) CanibelZ


CanibelZ
aktív tag

Milyen oldalak vannak még, ahol tesztelik a vírusírtókat és a tűzfalakat? Persze az összefoglalóban leírtakat leszámítva.
A Shadowserver-t ismerem csak.
Ja, és ezzel kapcsolatban, miért van itt ilyen rossz eredménye a Kaspersky-nek?

(#36776) Narxis válasza zazenke (#36774) üzenetére


Narxis
nagyúr

Paranoia.

Thanos was right.

(#36777) blattida válasza CanibelZ (#36775) üzenetére


blattida
nagyúr

A kaspersky azért nem teljesít ott annyira fényesen, mert a shadowserveren csak adatbázis alapján tesztelnek, a többi réteg és összetevő nem vesz részt bennük és a kaspersky adatbázis alapú felismerése sosem volt annyira acélos, de azért úgy sem rossz, csak adatbázisban vannak nála jobbak is, de ennek nincs különösebb jelentősége, mivel a teljes csomag védelmi képessége számít, abban pedig az oroszok az egyik legjobbak.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#36778) laleeee


laleeee
őstag

Sziasztok ! Pont most történt ez egy haverommal.Blokkolta az összes jpeg fájlját valami.Szerintetek van erre megoldás ? Szeretnék neki segíteni

(#36779) bombibmw válasza Mikulásbá (#36749) üzenetére


bombibmw
veterán

Köszi a választ! :)
És mappát, partíciót, konkrét programot hogyan tudok kizárni?
Csak, mert feltettem programokat(cpu-z, Aida, stb.) és valamiért vírusnak látja őket és el is tünteti az indítófájlokat.
Ezeket szeretném kivételbe tenni.

[ Szerkesztve ]

(#36780) ƵøŁĭ válasza bombibmw (#36779) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

F-secure Sample Analysis System-be töltsd fel a tévesen riasztott indítófájlokat majd előzetes elemzés után javítva lesznek .

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#36781) AtHoS válasza laleeee (#36778) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Ajjaj, ez nem hangzik túl jól virnyákos topikban. cryptowaller működésére utal a probléma. Dokumentumok rendben nyithatóak vagy azok is a jpg-hez hasonlóan "blokkolva" vannak?

read-only mode on the forum

(#36782) laleeee válasza AtHoS (#36781) üzenetére


laleeee
őstag

Csak jpegek vannak a gépen

(#36783) AtHoS válasza laleeee (#36782) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Akkor azt is elárulhatnád most már, hogy mit értesz az alatt, hogy "Blokkolta az összes jpeg fájlját valami"

read-only mode on the forum

(#36784) bullseye válasza laleeee (#36782) üzenetére


bullseye
addikt

Ez a "gép" konkrétan egy merevlemez, amin képek vannak? Mert minden más esetben elég valószínűtlen.
Szóval érdemes lenne kicsit bővebben leírni, milyen gép, milyen rendszer, mi a pontos jelenség, stb.

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#36785) laleeee válasza bullseye (#36784) üzenetére


laleeee
őstag

Ez egy laptop és az a lényeg,hogy fájlkezelőben látszanak a képek,csak nem lehet megnyitni(megnézni )őket

[ Szerkesztve ]

(#36786) Jenne


Jenne
senior tag

Sziasztok!

Elnézést ha nem jó topikban kérdezem.
Segítség kellene. Ezeket találta az AdwCleaner a Registryben. Kitörölhetem mindet? Nem kell azért félnem, a törlés után, hogy valami gond lesz a windosommal?

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#36787) AtHoS válasza laleeee (#36785) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Lehet csak azzal a programmal van gond, amihez társítva vannak. Nézzétek meg másik képnéző szoftverrel is.

pl. xnview [link] vagy kedvencem irfanview [link]

read-only mode on the forum

(#36788) L7wy


L7wy
őstag

https://www.youtube.com/watch?v=D76LQJnQstw
F-Secure Ultralight Anti-Virus erről van valami hír? Elég régóta beta.

Windows 10 x64 ----- Qihoo 360 TS

(#36789) ƵøŁĭ válasza L7wy (#36788) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

Fejlesztési prioritás valószínűleg átkerült az FS Protection-re az olvasottak alapján . Jelenleg az alapmodulokat megkapta de egy ideje fejlesztési napló sem érkezik hozzá .

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#36790) eurolac


eurolac
senior tag

Sziasztok! Egy barátom kért tőlem segítséget, mert felkerült a képen látható csúnyaság a gépére.(8.1 64) Elmondása szerint utorrent-et telepített és annak a hozadéka lehet, mert a akkor jelzett elsőnek a Nod.
A google nem sokat tud róla, az első találatban szereplő freefixer-t ismeri valaki?
MBAM, Adwcleaner, Kaspersky scan semmit nem talál a gépen és ezen kívül sincs semmi más találat semelyik védelemnek. Manuálisan lehet a temp-ből törölni, de visszajön újraindítás után. Nem sok AV ismeri, lehet FP??
Gondoltam bedobom ide, hátha valaki már találkozott vele?

[ Szerkesztve ]

Eurolac

(#36791) purpledonkey válasza eurolac (#36790) üzenetére


purpledonkey
tag

hozzászólások között szó esik róla

(#36792) bullseye válasza purpledonkey (#36791) üzenetére


bullseye
addikt

Ezt az oldalt is tiltja a védelem...

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#36793) laleeee válasza AtHoS (#36787) üzenetére


laleeee
őstag

Nem, mert az újonnan feltett képeket megnyitja,csak a régieket nem

(#36794) Kékes525


Kékes525
félisten

Becsapnak az antivírusok? Súlyos vádak a Kaspersky ellen

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#36795) Pano válasza eurolac (#36790) üzenetére


Pano
addikt

Maga a nod jelzése windows activátorra mutat, KMS aktivátor, hogy pontos legyek.
uTorrenttel általában az Opencandy szokott települni (ha azóta nem újítottak megint), azt meg az adwcleaner, MBAM és a legtöbb ismeri. A dr. web ésaz mbam szokta a legjobban leszedni, de szerintem itt nem annak a "mocska" a probléma, hanem az aktivátor.
Windowson kívül kell leszedni, akkor meg fogja tudni tisztítani.
Esetleg még lesd meg az Autorunssal, hátha rámutat arra mihez tartozik a dll.

[ Szerkesztve ]

(#36796) Gabis válasza eurolac (#36790) üzenetére


Gabis
őstag

Office-t aktiválta KMS-el ugye?
Rakja be kivételek közé és nem fogja dobálni ezt az ablakot.

(#36797) Kelvin válasza Kékes525 (#36794) üzenetére


Kelvin
őstag

Kíváncsi leszek mi sül ki belőle, bár nem túl biztató így elsőre...

"A legvégén nem az fog számítani,hogy mennyi év volt életedben,hanem hogy mennyi élet volt éveidben"

(#36798) ƵøŁĭ válasza eurolac (#36790) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

AutoKMS-hez tartozik . Toolkit-el lett aktiválva a rendszer és ,hogy ez fent maradjon az előbb említett KMS.exe minden rendszerindításkor futó folyamat lesz .

[ Szerkesztve ]

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#36799) CanibelZ


CanibelZ
aktív tag

Az MBAM Free-ben ki lehet kapcsolni az ütemezett vizsgálatot? Csak úgy szeretném használni, hogy hetente-kéthetente frissítem, majd lefuttatom, de közben ne induljon el.
Vagy van belőle portable vagy hasonló verzió, amit nem kell telepíteni, csak futtatni?

És melyek azok a tűzfalak, amelyek okosítják a win saját tűzfalát, és nem maguk telepítenek fel egyet? Én ilyet csak a PrivateFirewall-t ismerem.

[ Szerkesztve ]

(#36800) blattida válasza CanibelZ (#36799) üzenetére


blattida
nagyúr

Ki.
Nincs.
Ingyenesből nincs portable, csak a céges változatból.
Gyakorlatilag a win vista óta mindegyik fal a win saját api-ját használja, már ami az alap hálózati forgalom kontrolljára vonatkozik, de igaz, hogy a normális falak telepítika saját driverüket is, a privatefirawall is ilyen.
Ami csak a win saját tűzfalának a kezelésére való, az például a tinywall.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Vírusirtó topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.