Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Vírusirtó topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:24:18

LOGOUT.hu

Vírusirtó Topic 2019

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36851) Valaki26


Valaki26
csendes tag

Sziasztok!
Win 10 alatt melyiket lenne erdemesebb hasznalni az ESET Smart Security-t vagy eleg a Nod32?
Tuzfalasnal ha Windowsba kikapcsolom,akkor a szolgaltatasokba is letilthatom,hogy ne induljon automatikusan? Nem okozna gondot? Azelott 8.1 alatt Aruhaz nem mukodott rendesen....Vagy nem szukseges ott babralni?

(#36852) Kékes525 válasza Valaki26 (#36851) üzenetére


Kékes525
félisten

A Windowsok tűzfala, vírusirtója, beleértve a 10-ést is, sokkal rosszabb, mint egy jó vírusirtó-tűzfal párosítást. Tehát az ESET-et javaslom. A szolgáltatásokban le kell tiltani a beépítettet. Habár ha jól emlékszem ezt az ESET is megteszi (10-esnél nem tudom).

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#36853) Valaki26 válasza Kékes525 (#36852) üzenetére


Valaki26
csendes tag

Koszi.
Maga a szolgaltatasokba (felugyeleti eszkozobe talalhato) nekem egyik Windowsba sem tiltotta le soha.
Ami vezerlopultba elerheto ott kapcsolta le ha en elfelejtetem,ez is egyszer volt csak.

(#36854) CanibelZ válasza Valaki26 (#36853) üzenetére


CanibelZ
aktív tag

Nekem 10-en van most fent, előtte 8.1-en volt a Smart Security. Kikapcsolja a Defendert, a tűzfalat, meg az ESET-en keresztül tudod állítani. Nekem eddig hibamentesen fut, gépet játék mellett sem érzem, hogy fogná.

(#36855) Imi1981 válasza Pano (#36850) üzenetére


Imi1981
veterán

Á nem akarom feltenni csak érdekelt, mert úgy eltűnt .

(#36856) daimonion


daimonion
senior tag

Volna egy "láma" kérdésem a Win 10 Windows Defenderröl.
Ha a csoportházirend kezelőben változtatok a defender beállításain akkor mennyivel lehetne növelni a hatékonyságán ? Valaki tudna összeállítani egy beállítási javaslatot ? Aztán ha volnakedve úgy letesztelné vírusmintákra ? Hogy akkor hogyan muzsikál ?

[ Szerkesztve ]

(#36857) ƵøŁĭ


ƵøŁĭ
veterán

AVG Beta jöhetne már .

* ( Photoshop segítségével valaki tudna nekem borítóképet csinálni :B ? )

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#36858) tecsu


tecsu
addikt

Sziasztok!
Mit ajánlotok egy Win 7-es gépre, nem éppen IT szakinak, teljeskörű védelmet tekintve?
Ingyenes programok: vírusírtó, tűzfal stb. melyik csomag lenne az egyik jó megoldás?

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#36859) t72killer válasza tecsu (#36858) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Hozzánemértőnek pl Avast-ot vagy Avira Free-t javasolnék windows tűzfallal, a böngészőbe pedig BDTL+adguard.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#36860) tecsu válasza t72killer (#36859) üzenetére


tecsu
addikt

Ballard Terminal Railroad + adguard? :Y :DD

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#36861) karburátor válasza tecsu (#36860) üzenetére


karburátor
tag

Mé?
Vasúti közlekedés a legbiztonságosabb.
Kaptál már vírust vasúton?

(#36862) akaido válasza karburátor (#36861) üzenetére


akaido
addikt

Hát ja, nemrég rám tüsszentett Böske néne a pihacról hazafele...

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#36863) ƵøŁĭ


ƵøŁĭ
veterán


Test Results
Table below presents the results of tests I conduct.
The lower the score, the worse the security application is.
Each product name in the table links to the full test I conducted (with videos).
Schedtest3, BITStest, Kill5 and Zero-Day Malware each provide 20% of the score in case the software passes the test. When it comes to CLT results, Windows 10 without any security software scores exactly 210/340. This is why score of 210/340 is considered as 0(not passed).

[ Szerkesztve ]

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#36864) Narxis válasza ƵøŁĭ (#36863) üzenetére


Narxis
nagyúr

:Y

Thanos was right.

(#36865) dragon1993 válasza Kékes525 (#36847) üzenetére


dragon1993
őstag

Teszek egy próbát az ESET-el mert a KIS kiakasztott a javascript injection ****ságával.

[ Szerkesztve ]

(#36866) t72killer válasza ƵøŁĭ (#36863) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Spyshelter-em van az Avira mellett;)

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#36867) TFSi válasza ƵøŁĭ (#36863) üzenetére


TFSi
őstag

A W10 beépített falát nem vizsgálták? Egyébként mennyire érinti ez a teszt egy átlag-user szokásait?

Hogy' akarjam magának kifejezni, hogy... (Alexander Salachi)

(#36868) AtHoS válasza TFSi (#36867) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Többször leírták, hogy Vista óta a win beépített falát turbózzák fel a biztonsági programok. Szerinted milyen eredményt mutatna a win10 tűzfala, ha a felturbózott verziók sorra elbuktak a teszten?

read-only mode on the forum

(#36870) ƵøŁĭ


ƵøŁĭ
veterán

kill5 : Crack/Fix = Warez esetében elforduló jelenség . Egy módszer a folyamat kilövésére: pl. (Code Injection)

[ Szerkesztve ]

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#36871) kisbalazs83 válasza TFSi (#36867) üzenetére


kisbalazs83
aktív tag

Windows 10 without any security software scores exactly 210/340

Ha jól fordítom: Windows 10 pontszáma mindenféle biztonsági szoftver nélkül pontosan 210/340
Tehát nem hoztak sokat ilyen téren a plusz szoftverek...
Kivéve Spyshelter-t és Comodo-t.

[ Szerkesztve ]

65JZ1000, 65PUS7506, 55OLED754, FTXF42D

(#36872) TFSi válasza AtHoS (#36868) üzenetére


TFSi
őstag

Ezzel magam is tisztában vagyok, arra lettem volna kíváncsi, hogy a "felturbózás" okoz-e értékelhető mértékű javulást. Sejtésem beigazolódott.

Hogy' akarjam magának kifejezni, hogy... (Alexander Salachi)

(#36873) AtHoS válasza TFSi (#36872) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Hát ugye nézd meg a spyshelter-t. Ott láthatod, hogy lehet-e turbózni a win10 falat

read-only mode on the forum

(#36874) TFSi válasza AtHoS (#36873) üzenetére


TFSi
őstag

Ezért is jött a második kérdésem, hogy a jelen tesztnek egy átlagos környezetben van-e relevanciája. (Mekkora user baki kell az ilyen támadások beszívásához..?) Ez a kérdés még nyitva áll. :)

[ Szerkesztve ]

Hogy' akarjam magának kifejezni, hogy... (Alexander Salachi)

(#36875) blattida válasza TFSi (#36874) üzenetére


blattida
nagyúr

Az emberi hülyeség végtelen, bármit képesek futtatni, megnyitni a júzerek, így sajnos releváns, de azt gondolom, hogy a kérdéses teszt eredményi igen csak vélelmesek, nagyon sokat számítanak a Beállítások, akár a Kaspersky, akár mások esetében...

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#36876) net91


net91
senior tag

Sziasztok,
Kaspersky Internet Security vírusirtó van a gépemen.
A Defendert és a windows tűzfalat hiába kapcsolom ki, az operációs rendszer (W10) mindig visszakapcsolja.
Most két tűzfal és két vírusirtó fut a gépemen.
Nem lehet végérvényesen kikapcsolni a defendert és windowsos tűzfalat, arra az időre mikor a KIS fut?

Az ember feláldozza az egészségét, hogy pénzt keressen. Aztán feláldozza a pénzét, hogy visszaszerezze az egészségét. És mivel olyan izgatott a jövőjével kapcsolatban, hogy elfelejti élvezni a jelent; az eredmény az, hogy nem él sem a jelenben, sem a jövőben; úgy él, mintha soha nem halna meg, és a

(#36877) netpeti98 válasza net91 (#36876) üzenetére


netpeti98
addikt

Valami nem stimmel nálad, ha van más a rendszerbe beregisztrált védelmi szoftver akkor ki kellene kapcsolniuk.

(#36878) net91 válasza netpeti98 (#36877) üzenetére


net91
senior tag

Néha ki tudja kapcsolni a KIS, de többször győz a W10. :F

Az ember feláldozza az egészségét, hogy pénzt keressen. Aztán feláldozza a pénzét, hogy visszaszerezze az egészségét. És mivel olyan izgatott a jövőjével kapcsolatban, hogy elfelejti élvezni a jelent; az eredmény az, hogy nem él sem a jelenben, sem a jövőben; úgy él, mintha soha nem halna meg, és a

(#36879) g.gergo válasza net91 (#36878) üzenetére


g.gergo
senior tag

Próbáld meg így kikapcsolni a defendert. A kódrészletet másold be egy jegyzettömbe, és mentsd el *.reg fájlba, majd futtasd rendszergazdaként.

Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Windows Defender]
"DisableAntiSpyware"=dword:00000001

Persze kikeresheted a helyet, és ott is megváltoztathatod az értéket.
Vagy így w10 pro esetén: futtatás - gpedit.msc - számítógép konfigurációja - felügyeleti sablonok - windows-összetevőkben nyisd meg a Windows Defender-t és azon belül kattints duplán a "A Windows Defender kikapcsolása"-ra. A megjelenő ablakban állítsd "Engedélyezve"-re.

[ Szerkesztve ]

(#36880) zazenke válasza net91 (#36876) üzenetére


zazenke
őstag

(#36881) simon7012 válasza zazenke (#36880) üzenetére


simon7012
aktív tag

Nem jó a link..

G DATA INTERNET SECURITY 2022.Xiaomi MI 11,..Szeretem, ha egy POPsi kerek...

(#36882) blattida válasza simon7012 (#36881) üzenetére


blattida
nagyúr

Defender bekapcs.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#36883) zazenke válasza blattida (#36882) üzenetére


zazenke
őstag

thanks

(#36884) Liliom86


Liliom86
csendes tag

Sziasztok!
360 total Security vedelmi program leblokkolta az office telepiteset mig pont nem voltam gep elott,igy nem tudtam engedni neki..Most hogy hozzam helyre? Mert sehogysem engedi mar,megakad annal a bizonyos fajlnal... Es a programba nem lelem hol mikent kellene engedni neki...
Remelem valaki tud segiteni...koszi.

(#36885) Kelvin válasza Liliom86 (#36884) üzenetére


Kelvin
őstag

Nem biztos, hogy tört fájlok vagy crackek engedélyezése okos. Ha mégis szeretnéd akkor a settings->block list, trust list menüpont alatt megteheted.

"A legvégén nem az fog számítani,hogy mennyi év volt életedben,hanem hogy mennyi élet volt éveidben"

(#36886) Liliom86 válasza Kelvin (#36885) üzenetére


Liliom86
csendes tag

Nem törés,csupán office egyik része,lemezről telepítettem fel.Ott nem találtam azt a dolgot,néztem,de mindegy már megoldottam.Kikapcsoltam addig,hogy engedje települni rendesen ha már elbaltáztam :)

(#36887) sun35


sun35
csendes tag

Üdv. F-secure antivirus2016 vagy qihoo 360 ts. Windows10 rendszer , és régebbi 2 magos pc?. Köszönöm.

(#36888) ƵøŁĭ válasza sun35 (#36887) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

Qihoo.

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#36889) sun35 válasza ƵøŁĭ (#36888) üzenetére


sun35
csendes tag

köszi.

(#36890) kanál01


kanál01
tag

Sziasztok!

ismerősöm új notebookjára win 8.1, office 2013, gyári cd driver, avast, flash, java lett felrakva + classicshell
és legelső megnyitáskor már a mozilla és a chrome is teli volt reklámmal oldalt és elég lassan jöttek be
(sehol nem voltam fent a neten előtte és csak ezek lettek felrakva)

ugyan ezzel találkoztam egy másik korábbi gépen win7-nél(de az nem friss telepítés volt) is, 4fajta vírusírtót(Avast, Malwarebytes, SUPERAntiSpyware és a Hitman Pro), lepörgetve és 1-2nap után visszajöttek

mivel kellene próbálkoznom illetve van amelyik megmutatja, melyik feltelepített programot kellene letörölnöm pl a fentiek közül?

köszi előre is a segítséget!! :R :R

(#36891) Mikulásbá válasza kanál01 (#36890) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Próbáld ki az AdwCleaner-t.
A vezérlőpult,programok törlése alatt nézd meg,nincs-e valami idegen program fenn,amit nem ismersz.

[ Szerkesztve ]

(#36892) t72killer válasza kanál01 (#36890) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Elég fura az a friss telepítés, ami után tele van a gép adware-rel, nem rakott még fel vmi vackot, ahonnan elfelejtette kivenni a "telepítsünkszemetet"-pipát? Tiszta telepítés volt? (=előző rendszerpartíció leformázva?)

Adwcleaner+MBAM+HitmanPro, takarítás után pedig a gép gazdája legyen kedves civilizált ember módjára netezni/telepíteni. (friss, védett böngésző, nemrakjukfelasz&rt a gépre, stb).

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#36893) Mikulásbá válasza t72killer (#36892) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Ezért nagyon jó kis program az Unchecky,azt a friss rendszeren az első,amit érdemes feltenni...... :U

(#36894) riki válasza ƵøŁĭ (#36863) üzenetére


riki
senior tag

Érdekes ,a győztestől a Pcmag csapata nem esett hasra.[link] :F

(#36895) t72killer válasza riki (#36894) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

"Even though I clicked Deny every time, over half of the samples managed to plant one or more executable files on the test system. For a third of those, one or more of the executable files was actually running. "

Öhm, figyelmeztetünk aztán hagyjuk települni :F

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#36896) blattida válasza riki (#36894) üzenetére


blattida
nagyúr

Mivel a spyshelter csak egy erős hips, mindenféle plusz fícsör nélkül, ezért nem is kell tőle hasra esni, már csak az ára miatt sem. Átlag júzernek egyáltalán nem ajánlott.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#36897) kanál01 válasza t72killer (#36892) üzenetére


kanál01
tag

köszönöm a segítséget, vadi új laptop volt, lehet pipa ott maradt, de ott voltam végig vele, próbáltam én is figyelni

nagyon köszönöm a segítséget neked is és Mikulásbá kollegának is, azzal próbálkozom akkor :C :C

(#36898) t72killer válasza kanál01 (#36897) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ha vadiúj, akkor mindenképp ajánlanék egy teljes formázást, én mindíg így kezdem. Előfordult már, hogy vírusosan jöttek ki a laposok a gyárból:U.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#36899) kanál01 válasza t72killer (#36898) üzenetére


kanál01
tag

köszönöm, az telepítéskor megvolt, szét lett szedve 2 particíóra a meghajtó :R

(#36900) gyurcsy válasza kanál01 (#36897) üzenetére


gyurcsy
újonc

Esetleg tud valaki működő kódot G-DATA -hoz? Az augusztusit (újságos kód) nem lehehet aktiválni!

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Vírusirtó topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.