Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Vírusirtó topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:24:18

LOGOUT.hu

Vírusirtó Topic 2019

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35501) TomiLi válasza Mikulásbá (#35499) üzenetére


TomiLi
addikt

Köszi!

Akkor nyugodtan megvehetem ezt... (csak a pontosság kedvéért, mert már bele zavarodtam egy kicsi a sok féle gyártó, és termékeikbe.... :B )

Bogyóka

(#35502) Gabis válasza TomiLi (#35501) üzenetére


Gabis
őstag

Szerintem próbáld ki mielőtt megveszed.
Persze ez csak az én véleményem :B

(#35503) Jenne válasza TomiLi (#35501) üzenetére


Jenne
senior tag

Szia!
Én innen veszem a KAV-ot már egy ideje. Most is van tartalékban egy bontatlan. Majd ennek a kulcsa lesz beírva ha a mostani lejár.
A következőt javaslom. Mielőtt megveszed a KIS-t.
Letöltöd innen a 2015-ös KIS-t, telepíted és megvárod amíg leketyeg a vele járó 30 napos próbaverzió ideje. Meglátod hogy válik be. Ha beválik akkor megveszed közben a KIS-t onnan ahonnan belinkelted. A fent lévő telepített próbaverziódba az utolsó 2-3-4 napnál beírod a megvásárolt KIS termékkulcsát. Onnantól van 365 napod.

[ Szerkesztve ]

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#35504) TomiLi


TomiLi
addikt

Köszönöm a segítséget, akkor mindenféle képpen kipróbálom, mielőtt megveszem! :R

Az lenne még a kérdésem, hogy jelenleg egy superantispyware fut a gépen (vásárolt/beregisztrált)
Ezt leszedjem a KIS telepítése előtt, vagy maradhat?

Bogyóka

(#35505) ƵøŁĭ válasza TomiLi (#35496) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

Ha a gép paraméterei engedik akkor egyértelműen KIS/KAV .

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#35506) TomiLi válasza ƵøŁĭ (#35505) üzenetére


TomiLi
addikt

Értem, köszönöm!

És a hétköznapi használatban mi a lényegi különbség a kettő között?

Valamint mehet az superantispyware mellé?

Bogyóka

(#35507) ƵøŁĭ válasza TomiLi (#35506) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

1. Ezek .
2. Fölösleges .

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#35508) #84221696


#84221696
törölt tag

Srácok, az avira (free) mennyire jó antivírus?

(#35509) Cs1csó válasza TomiLi (#35496) üzenetére


Cs1csó
félisten

Üdv, volt már fent valamelyik? Próbáld ki mindkettőt - ne egyszerre :) - és amelyik kevésbé zavarja a rendszered akkor azt válaszd. Tesztlaboros eredmények tükrében a Kaspersky jobb mint az Eset.

(#35510) TomiLi válasza ƵøŁĭ (#35507) üzenetére


TomiLi
addikt

Köszi!

Felesleges a Superantispyware.... ? - na ennyire nem vagyok képben.... :B :R
Magyarul tudja a Kaspersky azt is, mint a superantispyware?

(#35509) csicso82 Okay, rendben! :R

[ Szerkesztve ]

Bogyóka

(#35511) ƵøŁĭ válasza TomiLi (#35510) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

Igen. :K

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#35512) mdraco


mdraco
őstag

Sziasztok,
Naprakész frissített win 8.1-en az alap defender vírusirtó programot használom és néha lefutattom a malwarebyte-ot. Viszont az usb stickemmel vahahol összeszedtem valamit, parancsikont hoz létre stb, hiába formázom le, ugyanolyan lesz. Néha az explorer.exe újraindul. Úgy néz ki nem volt elég ez ellen a defender+mbam. Kaptam ilyen usb virus removereket. De nem az igazi, rendszerből törölném ki. Ajánlotok valamit?

(#35513) Golyobis


Golyobis
aktív tag

Sziasztok.
Az a problémám, hogy ah elindítom a firefoxot akkor kb 2-3 perc után elkezd úgy pörögni a vinyóm, mintha egy keresést, vagy töredezettségmentesítést indítottam volna el alatta.
Feladatkezelőben nem látni semmit ami nagyon enné a procit. Ha leállítom a firefoxot akkor a zörgés is leáll.
Úgy kb 10-20 percig szokta csinálni.
Nem tudom, hogy nem-e ilyenkor töltik le a vinyóm tartalmát, vagy esetleg valami keresés fut alatta, hogy hátha van-e valami szaftos (ellopásra érdemes) dolog a gépemen.
Ezeket a programokat futtattam le, (de nem szűnt meg a jelenség):
Avast, Adaware, Adwcleaner

Mit lehetne tenni?

(#35514) sztikac válasza Golyobis (#35513) üzenetére


sztikac
őstag

Erőforrás-figyelő mit mutat? Mi pörgeti a lemezt?

(#35515) Golyobis válasza sztikac (#35514) üzenetére


Golyobis
aktív tag

Nem tudom, Windows XP-t használok, azon ha van is ilyen nem tudom hogy hol kell megnézni, csak azt néztem hogy a cpu használat nem megy fel nagyon. Firefox néha 2-3%okra felmegy ilyenkor.

Azt hiszem régen volt a gépemen egy progi ami elvileg minden folyamatot kimutatott, és azt is hogy a merevlemezt mi használja. Csak már nem emlékszem a nevére.

[ Szerkesztve ]

(#35516) sztikac válasza Golyobis (#35515) üzenetére


sztikac
őstag

Process explorer-el nézd meg (letöltés).
Mennyi RAM van a gépben? Nem lehet, hogy csak simán a swap fájlt írja?

(#35517) Golyobis válasza sztikac (#35516) üzenetére


Golyobis
aktív tag

4gb ram van, ebből valami 3.4et kezel az xp ha jól tudom.A programot letöltöm.

(#35518) mdraco válasza mdraco (#35512) üzenetére


mdraco
őstag

Felraktam a Bitdefender Internet Security 2015 Trial verzióját, ami tudtommal egyik legjobb. És ez se veszi észre... Milyen virus ez :(((
Na valamiket csak kapott, akkor jobb mint a MBAM.

[ Szerkesztve ]

(#35519) t72killer válasza mdraco (#35518) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Hmm, egy tiszta gépen készíts Kaspersky rescue disket és futtasd le, hátha megfogja.

#35520: szuper:R

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#35520) mdraco válasza t72killer (#35519) üzenetére


mdraco
őstag

Megfogta :)

(#35521) ra^ven


ra^ven
senior tag

Üdv srácok!

Cryptovírushoz az alábbit találtam:
http://blogs.cisco.com/security/talos/teslacrypt

Aki jobb angolos nézzen rá légyszi, én a leírás alapján az all usersnél nem látok key.dat file-t.
Elvileg van valami erre vonatkozó része, ha nincs ilyen file, akkor lehet csinálni? :F

És elvileg ehhez van egy olyan progi, hogy TeslaDecrypter, ami ezt a programot használva eltörli a kódolást.

ZOHLIH - Xiaomi MI9 Lite || Panasonic LX7

(#35522) t72killer válasza ra^ven (#35521) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Röviden: Ha nem létezik a key.dat, akkor generál 2-3 master kulcsot ill a legújabb csinál egy “RECOVERY_KEY.TXT” filet a doksi könyvtárba, majd ha végzett a titkosítással, törli a kulcsokat.

Más: régen volt HPA-ból ingyenes, ez most eltűnt?

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#35523) ra^ven válasza t72killer (#35522) üzenetére


ra^ven
senior tag

Tehát valószínű, hogy a vírus régebbi verzióinál segíthetett volna, ez a decrypter.

ZOHLIH - Xiaomi MI9 Lite || Panasonic LX7

(#35524) t72killer válasza ra^ven (#35523) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Lehetséges, de csak addig, amíg be nem fejezte a munkát és nem törölte a gépről a kulcsot. Fejlődnek ezek a kártevők, amíg dolgoznak, elvileg sebezhetők, mert valahol tárolniuk kell a kulcsot - de ezt tudják variálni.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#35525) dqdb válasza t72killer (#35524) üzenetére


dqdb
nagyúr

elvileg sebezhetők, mert valahol tárolniuk kell a kulcsot - de ezt tudják variálni
Rém egyszerű erre a megoldás: ha a C&C szerver generálja az RSA kulcsot, és kizárólag a publikus részét küldi le a kliensre, akkor még menetközben sem lenne esélyed, mert nincsen a gépeden olyan kulcs, amivel dekódolni tudsz. A vírusírók szempontjából gyengíti a hatékonyságot, hogy a dropper fertőzése után, de még a tényleges titkosítás előtt kell hálózati kapcsolat a vezérlőszerverrel, és adott esetben lebukhat miatta, míg a kliensoldali kulcsgenerálással már csak a teljes titkosítás és pusztítás után van kifelé kapcsolat.

ra^ven: csak Teslacrypt és az utódjának számító Alphacrypt esetén működne ez a dekódolóprogram, ha még a teljes titkosítás és a C&C szerverre történő kulcsfeltöltés előtt futtatnád. Szóval túl sok a ha, de ha ezek teljesülnek, akkor hatalmas segítség ez az alkalmazás.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#35526) Drughi


Drughi
addikt

Üdv,

Van most egy Avast pro + MBAM free + AOF free kombó a gépen, de eléggé lefogja...
99%-ban biztonságosan netezek...
Jobban járnék egy Bitdef. Internet security 2015-tel? 6hós promó kódom van. Emellé esetleg valami?

Win8.1 lesz frissen felrakva.

(#35527) trance89 válasza Drughi (#35526) üzenetére


trance89
őstag

ha az AOF free alatt az outpost free-t érted akkor azt már nemnagyon ajánlott használni, 2011 óta nem frissítették a fejlesztők, nem értem egyáltalán minek van kint az oldalukon ha úgysem fejlesztik emiatt is rendkívül kevesen használják már
a BD IS bőven elég egyedül is de én inkább ezn kombinációk egyikét ajánlanám:
1. Panda Free + MBAM Premium + Adguard - erős védelem nagyon kis gépigénnyel, észre sem veszed őket akár öregebb gépen is
2. Agnitum Outpost Security Suite Pro + MBAM Premium + Adguard - kicsit jobban fogja a gépet de rendesen bekonfigolva (pár perc) nagyon erős védelmet biztosít

(#35528) net91


net91
senior tag

Sziasztok,
Három gépen használok Kasperskyt (KIS).
A tálcán lévő Kaspersky ikon két gépen rendszeresen villog, de a harmadik gépen még soha nem tapasztaltam.
Ez az ikon villogás mit jelent?

Az ember feláldozza az egészségét, hogy pénzt keressen. Aztán feláldozza a pénzét, hogy visszaszerezze az egészségét. És mivel olyan izgatott a jövőjével kapcsolatban, hogy elfelejti élvezni a jelent; az eredmény az, hogy nem él sem a jelenben, sem a jövőben; úgy él, mintha soha nem halna meg, és a

(#35529) Drughi válasza trance89 (#35527) üzenetére


Drughi
addikt

Köszi,

Csak free vagy promós termék jöhet szóba, ilyesmiért nem fizetnék...
Akkor marad az Bitdefender IS magába

(#35530) ƵøŁĭ válasza Drughi (#35529) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

Ez is egy jó választás lehet .
AVG Internet Security 2015 ( 1 év ) -> IBY9X-ESYXT-W4BZQ-QI4WX-A9LI7-INRS3

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#35531) stingy2 válasza szaki26a (#35484) üzenetére


stingy2
senior tag

:R köszönom az ötletet. eddig a nas saját sw-ével mentettem, ami baromi macerás volt.
ftp-n keresztül simán megy total commanderrel. így felcsatolhatom a nast mint hálózati meghajtó (csak olvasható), és tc-vel mentek, ami nem jegyzi meg az user/pass párost, így nincs a gépen az a jelszó/felh.név, amivel írható lenne a nas. ha ezt kijátssza vmelyik ...crypter variáns, akkor megérdemli a "fejlesztője" a pénzt.

INTJ

(#35532) Drughi válasza ƵøŁĭ (#35530) üzenetére


Drughi
addikt

Köszi, megpróbálom ezt is a jelenlegi rendszeren. Tegnap este felment a BD IS és jónak tűnt.

(#35533) GEPESZ66 válasza net91 (#35528) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Vizsgál valamit.

(#35534) net91 válasza GEPESZ66 (#35533) üzenetére


net91
senior tag

Köszönöm a választ, én is erre tippeltem, csak azt nem értem, hogy a három gépből miért csak kettőn vizsgál a harmadikon pedig soha.

Az ember feláldozza az egészségét, hogy pénzt keressen. Aztán feláldozza a pénzét, hogy visszaszerezze az egészségét. És mivel olyan izgatott a jövőjével kapcsolatban, hogy elfelejti élvezni a jelent; az eredmény az, hogy nem él sem a jelenben, sem a jövőben; úgy él, mintha soha nem halna meg, és a

(#35535) Semplar válasza net91 (#35534) üzenetére


Semplar
őstag

Ha az egeret fölé viszed, kiírja mivel ügyködik éppen.

[ Szerkesztve ]

“Don’t worry, nothing gets away here, the place belongs to the Mafia.”

(#35536) daimonion


daimonion
senior tag

NSA Spied On Non-American Anti-Virus Companies

Nesze neked ajándék.Az NSA kémkedett a nem amerikai vírusirtó cégeknél.Ha jól értelmeztem az élsószámú célpont a Kaspersky volt és azok a termékek amelyek a kaspersky motorját liszemszelték..Még az izraeli Zone alarmot is figyelték..De valaki helyesbítse ha rosszul értelmeztem..

(#35537) King Unique válasza daimonion (#35536) üzenetére


King Unique
titán

A retkes...felháborító ez az egész amcsi 3 betűs ténykedés :(((

(#35538) Szellem. válasza daimonion (#35536) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Akkor megvan Duqu eredete. Valószínűleg a NSA készítette, de mivel Kaspersky-ék rájöttek, nem írták le.
Gondolom, meg volt az okuk rá. Ettől függetlenül ocsmány egy dolog volt amit olvastam.

(#35539) ƵøŁĭ


ƵøŁĭ
veterán

Skacok!

Előreláthatólag az aktivitásom csökkenő tendenciát fog mutatni ,mert sajnos a jelenlegi gépem az örök búza mezőkre szeretne távozni . :O

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#35540) Mikulásbá válasza ƵøŁĭ (#35539) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Mi a gond?Venni kell egy másikat (laptopot) :U

(#35541) ƵøŁĭ válasza Mikulásbá (#35540) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

Processzor,ram,alaplap kivételével 13 éves a többi 6 éves .
-lassú
-megnyitok egy böngészőt 70-80%-ban terheli a rendszert
-folyamatos 100% lemezhasználat
-lefagy
-újratelepítés nem old meg semmit

Nem sorolom tovább. (elavult)

Újra nincs pénzem .

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#35542) Mikulásbá válasza ƵøŁĭ (#35541) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Használt lapost kell nézni.

(#35543) lck válasza ƵøŁĭ (#35541) üzenetére


lck
senior tag

Vírust kaptál :) :) :)

(#35544) ƵøŁĭ válasza lck (#35543) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

Dehogy :) . Újat kell venni és megoldódik a probléma .

[ Szerkesztve ]

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#35545) blattida válasza ƵøŁĭ (#35541) üzenetére


blattida
nagyúr

Nekem tizenegy éves a gépem, a tápom meg nyolc és még megy, nagyobb problémák nélkül, igaz az fsp tápot föl kellett újítanom év elején, mert el sem indult.
Ha az alaplapod, ramod s processzorod csak hat éves, akkor a helyzetnek azért nem kellene Ennyire rossznak lennie..

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#35546) #85154688


#85154688
törölt tag

Sziasztok! Az a helyzet, hogy pár napja amikor bizonyos oldalakon rá akarok menni az oldalon lévő képek linkjére akkor felül a keresőnél a kép linkje elé bekerül egy dereferer.org nevű szöveg és így nem nyílik meg a kép hanem ezt dobja a firefox:Directory listing is denied. Ha kitörlöm a dereferer.org szavakat akkor megnyílik a kép. Hogy lehetne ezt a dereferer.org-ot kiiktatni? És mi ez tulajdonképpen? Valami vírus talán? Előre is köszi.

(#35547) Kékes525


Kékes525
félisten

Letölthető valahonnét a Malwarebytes Anti-Malware 2.1.8? A site-ján nem találtam. Vagy csak ez még béta?

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#35548) Fandango válasza Kékes525 (#35547) üzenetére


Fandango
veterán

Malwarebytes oldalarol meg nem toltheto, de ha kell akkor itt egy LINK

(#35549) Kékes525 válasza Fandango (#35548) üzenetére


Kékes525
félisten

Köszi! Ez honnan való?

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#35550) Fandango válasza Kékes525 (#35549) üzenetére


Fandango
veterán

Titok. :))

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Vírusirtó topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.