Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Vírusirtó topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:24:18

LOGOUT.hu

Vírusirtó Topic 2019

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35551) King Unique válasza ƵøŁĭ (#35541) üzenetére


King Unique
titán

Milyen OS van rajta, azt nem írtad? Mért régi, lassú gépekre Linux és megtáltosodik, igaz akor meg vírusokat nem tudsz annyira tesztelgetni, bár VB van arra is. :D

[ Szerkesztve ]

(#35552) daimonion válasza Kékes525 (#35549) üzenetére


daimonion
senior tag

https://dl.dropboxusercontent.com/u/14195890/MBAM/mbam-setup.exe

[ Szerkesztve ]

(#35553) Kékes525 válasza daimonion (#35552) üzenetére


Kékes525
félisten

Azt látom, hogy a link mire mutat. Csak azt nem tudom, hogy ha a site-ján nincs meg, akkor honnan került fel a dropboxra?

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#35554) Fandango válasza Kékes525 (#35553) üzenetére


Fandango
veterán

Leszedtem egy oldalrol, es adtam egy dropbox linket hozza. ;)

(#35555) Kékes525 válasza Fandango (#35554) üzenetére


Kékes525
félisten

Ok, ezt gondoltam, hogy valamilyen oldalról leszedted, csak épp arra az oldalra lettem volna kíváncsi. :K Mi a titok? :)

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#35556) Fandango válasza Kékes525 (#35555) üzenetére


Fandango
veterán

Orosz es warez, kell ennel tobb? :DDD (csak installer miatt szedtem le, egyebkent premium lifetime licensem van)

(#35557) Kékes525 válasza Fandango (#35556) üzenetére


Kékes525
félisten

Ok! Amúgy még egyszer köszi! :R

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#35558) ƵøŁĭ válasza King Unique (#35551) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

Windows 8.1 de befektetek egy új gépre .

[ Szerkesztve ]

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#35559) Brekecs válasza Fandango (#35548) üzenetére


Brekecs
aktív tag

Magátólfrissült 2.1.8.1057-re

[ Szerkesztve ]

Windows 11 Pro x64 :-) Malwarebytes' Anti-Malware (Lifetime) + AdGuard (lifetime) ! + Wise Care 365 (lifetime) :-)

(#35560) Kékes525 válasza Brekecs (#35559) üzenetére


Kékes525
félisten

A site-ján még mindig nincs fenn...

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#35561) Daemos


Daemos
tag

Sziasztok.

Szeretném megkérdezni hogy a cryptowall ellen egy bármilyen internet security (pl:AVG) vagy antivirus (pl:AVAST) program is véd vagy külön kell valamit felrakni + védelemként?

Vagy tudtok ajánlani 1 olyan védelmi rendszert ami megakadályozná ha arra kerül a sor?

Thx :R

UI: Virustotal-t felkerestem és megnéztem és már egész szép számban detektálják a kergetők. De azért várom az ajánlatokat :D :D

[ Szerkesztve ]

(#35562) Cs1csó válasza Daemos (#35561) üzenetére


Cs1csó
félisten

Üdv, szokták mondani, hogy a hiba a szék és a billentyűzet között van, erre a kriptó izére ez hatványozottan igaz. Többen írták, hogy email mellékletként találkozott vele ergo nem kell minden ismeretlen akárkitől kapott emailt vagy annak mellékletét megnyitni. Ezen kívül a PÓTOLHATATLAN adatokról biztonsági MENTÉS. Végül, bármelyik ismertebb ingyenes/fizetős antivirus program jó lehet.

(#35563) Dévacsen válasza Daemos (#35561) üzenetére


Dévacsen
senior tag

Szia,általában véve ha jól be vannak állítva,meg kell fogják az ismert keresők,fontos a mindenre kiterjedő beállítása a kergetőknek,pl. az Eset fejlesztői külön kiemelték hogy mit kell beállítani a termékükben hogy megfogja,mert alapból nincs bekapcsolva az a funkció.Pont ma jelent meg egy cikk,a végén pár hasznos infóval.[link] még annyit hogy egyik termék sem mindenható,volt olyan nap hogy több mint száz variánst detektáltak belőle.No most ezzel lépést tartani..

[ Szerkesztve ]

ཨོཾ་ཨཱཿཧཱུྃ་བཛྲ་གུ་རུ་པདྨ་སིདྡྷི་ཧཱུྃ

(#35564) Daemos válasza Cs1csó (#35562) üzenetére


Daemos
tag

Szia.

Persze, értem én meg tisztába vagyok vele viszont most konkrétan 1 céges gép lett áldozata. Gépalkatrészekkel foglalkozunk + megmunkálás és nagyon sok levelet kapunk mellékletbe rajzokkal és tömörített állományokkal!! Nem tudja 100%-ra az user se hogy mikor nyitja a rajzot ( lehet tömörített autocad is) akkor konkrétan az lesz benne vagy valami más. Ők se nyomogatnak meg töltögetnek vakvilágba semmit de nem tehetik meg azt se hogy nem fogják megnézni az állományt mert vírusra gyanakodnak. Ezért kérdeztem hogy melyik security rendszer ismeri fel vagy tudja megelőzni a bajt annak ellenére hogy akarva vagy akaratlanul megnyitná.
Én pl az Avg is re gondoltam amit felraknék csak nem tudom hogy kell-e állítani + ba valamit rajta vagy a natúr install után jó-e a védelme? (azért is rá esett a választás mert van hozzá 1 éves ingyenes kulcs is)

De ha tudtok jobbat akkor szívesen telepítem fel azt! :)

Ui: Biztonsági mentést meg most fogjuk megcsinálni, mert nemrég kerültem hozzájuk és még nem/nincs kialakítva!

-Morrowind- Köszönöm szépen neked is az infót! :) Egyenlőre ingyenes megoldásba gondolkodok de ha nem sikerül akkor az Eset lesz a választás :)

(#35565) Dévacsen válasza Daemos (#35564) üzenetére


Dévacsen
senior tag

Pl nálam is az AVG fut az egyik gépen,Speciállis beállítások--Számítógép védelme--Víruskereső(itt mindent be lehet pipálni(fájlok vizsgálata bezáráskor,ez nálam nincs)--Szakértői beállítások,--itt az összesfájl vizsgálatát bepipálni,a fertőzésre érzékenyek helyett stb...ezt a fajta metodikát követve már betudod lőni,értelem szerűen a teljes gép vizsgálatánál is ezeket,és akkor már mindenre kiterjedő lesz a védelem,mindezen beállítások ellenére sem fogja a gépet nálam a notin(bay trail procis,nem erőmű).Más antivírusnál is hasonlóképpen,mindent aktiválni kell amit csak tud és megért az ember hogy mire való,meg amennyire a gépe engedi.Az Eset csak példa volt.... :) Ja meg az AVG Email vizsgálójánál is mindent belehet pipálni,de majd adja magát tudod te ezt..De Thunderbird meg hasonló kliens kell neki mert úgy emlékszem az ilyen tipusúakat nézi csak át.

[ Szerkesztve ]

ཨོཾ་ཨཱཿཧཱུྃ་བཛྲ་གུ་རུ་པདྨ་སིདྡྷི་ཧཱུྃ

(#35566) Semplar válasza Daemos (#35564) üzenetére


Semplar
őstag

A Malwarebytes Anti-Exploit sem kér enni, cserébe növeli kicsit a biztonságérzetet.:)
https://www.malwarebytes.org/antiexploit/

[ Szerkesztve ]

“Don’t worry, nothing gets away here, the place belongs to the Mafia.”

(#35567) Daemos válasza Dévacsen (#35565) üzenetére


Daemos
tag

Köszönöm szépen a részletes választ és egyben segítséget! :) Te mód szered alapján fogom csinálni ! ;)

Remélem a jövőben nem lesz ilyen és ehhez hasonló gond! :)

Még 1x Thx :R :R

Semplar : erről nem is tudtam hogy van ilyen funkciója a proginak! :D
Köszi és már nézem is 1 másik gépen közbe ! :D

[ Szerkesztve ]

(#35568) dqdb válasza Daemos (#35567) üzenetére


dqdb
nagyúr

A legfontosabb, hogy legyen bekapcsolva a kiterjesztések megjelenítése (szerintem a legkártékonyabb Windows feature az ismert kiterjesztések elrejtése), és sosem az ikon alapján, hanem mindig a kiterjesztést nézve nyissatok meg vagy sem egy fájlt. Tehát ha kaptok egy .zip fájlt (aminek a kiterjesztése ez), abban van egy .dwg fájl aminek ez a kiterjesztése, és nem egy valami.dwg.exe a .dwg ikonjával, akkor azt nyugodtan meg lehet nyitni.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#35569) Kékes525 válasza Semplar (#35566) üzenetére


Kékes525
félisten

Ez sem rossz: HitmanPro.Alert 3 :K

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#35570) Szellem.


Szellem.
Topikgazda

Srácok!

A McAfee termékek milyenek mostanában? Lehet tudni róluk?

(#35571) randras


randras
veterán

Azt meg lehet tudni, hogy ilyen esetekben mely oldalak látogatásakor történt innen a kísérlet? Igazából az egész olyan címekkel van tele, amit nem látogatok (BIS).

(#35572) daimonion


daimonion
senior tag

NSA and GCHQ Attacked Antivirus Companies
Nesze Neked újabb NSA ajándék

(#35573) ƵøŁĭ válasza Szellem. (#35570) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

Felhasználói igényednek nem megfelelő termék .

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#35574) spyduck válasza ƵøŁĭ (#35573) üzenetére


spyduck
nagyúr

Miért? Komolyan érdekel!

[ Szerkesztve ]

(#35575) ƵøŁĭ válasza spyduck (#35574) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

A válaszom egy személynek szólt akinek felhasználói igényeit ismerem .

A többi felhasználó egyéni elvárásait figyelembe véve döntse el ,hogy mennyire jó egy adott termék . Három szempontot kell figyelembe venni : ár,védelem,kezelhetőség. Továbbiakban ki lehet térni memóriahasználat és társai pontokra .
Kérdésedre egy konkrét válaszom ,amely ismerteti a McAfee legnagyobb gyengeségét:
- 0 day napi kártevők felismerése , proaktív védelem

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#35576) spyduck válasza ƵøŁĭ (#35575) üzenetére


spyduck
nagyúr

Viselkedés elemzés tekintetében melyik a legjobb ingyenes szoftver? Ha egyáltalán van jó és egyben ingyenes szoftver... Nézegettem statisztikákat, de azok mind régiek. Én nem a Macafee Antivirusra gondolok, hanem a Livesafe csomagra. Meg ugyebár az Intel már régóta megvásárolta, nem kevést pénzt és energiát ölve bele. 2015-ös statisztikákat hol lehet találni?

(#35577) Szellem. válasza ƵøŁĭ (#35573) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Köszönöm. :R

(#35578) ƵøŁĭ válasza spyduck (#35576) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

1. Comodo. Nem szeretem használni a legjobb szót inkább csak "jó".
2. McAfee / Intel Security most ez lényegtelen a LiveSafe csak több funkcióval rendelkezik aminek a lényege a védelem kiterjesztése ,jelszókezelés . Az említett gyengeség az egész termékpalettára terjed ki .
3. Milyen statisztikákat olvastál ?

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#35579) spyduck válasza ƵøŁĭ (#35578) üzenetére


spyduck
nagyúr

2008 és 2012-es statokat találtam, különféle szoftver gyártók weboldalán. Bár szerintem ezek elfogult tesztek.

A Comodo és Mcafee elfér egymás mellett?

A Comodo észleli és el is távolítja a Malware, roorkit és backdoorokat is?

[ Szerkesztve ]

(#35580) Fandango válasza spyduck (#35579) üzenetére


Fandango
veterán

Csak akkor, ha az egyiket manualis keresesre hasznalod, ket aktiv AV hasznalata nem ajanlott egyszerre.

(#35581) spyduck válasza spyduck (#35579) üzenetére


spyduck
nagyúr

Comodo-ból csak az antivírus ingyenes, a tűzfal már fizetős. [link]

Tűzfalból melyik ajánlott?

(#35582) Fandango válasza spyduck (#35581) üzenetére


Fandango
veterán

Nem fizetos a Firewall, a Comodo Internet Security Premium egy komplett ingyenes megoldas.

(#35583) spyduck válasza Fandango (#35582) üzenetére


spyduck
nagyúr

Köszönöm, mindjárt le is teszteljük :)

(#35584) ƵøŁĭ válasza spyduck (#35581) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

A Comodo és Mcafee elfér egymás mellett?

Jobban jársz a Comodo IS csomaggal .

A Comodo észleli és el is távolítja a Malware, roorkit és backdoorokat is?

Igen.

[ Szerkesztve ]

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#35585) AtHoS válasza ƵøŁĭ (#35578) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Épp most van nálam kezelés alatt egy VAIO netbook. Gyárilag McAfee IS van rajta. Mivel gyári visszaállítás volt rajta, így 200+ win7 frissítés telepítésének kellett lefutni az amúgy sem túl gyors gépen.

A hülye mcafee meg a frissítések telepítése közben ráindított egy virnyákkeresést. Lepauzoltam, mert gondoltam, ha végez a frissítés, akkor az újraindítás előtt hagyom lefutni. Mondanom sem kell, hogy automatán továbblépett háromszor is a felfüggesztésből és nekiállt folytatni a keresést.

Kérdem én, hogy mire fel? Nem véletlenül tettem "pause"-ra :F

Mivel úgyis "csak" egy/két hetes verzió volt a gépen, épp most töröltem le róla, hogy ilyen baromságokkal ne húzza az időt. Lehet, hogy jó kis kergető, de nálam már ezzel a hülyeségével elvágta magát attól, hogy külön kérésre valakinek telepítsem.

read-only mode on the forum

(#35586) spyduck válasza ƵøŁĭ (#35584) üzenetére


spyduck
nagyúr

A topik összefoglalóban le van írva, hogy ajánlott a Malwarebytes telepítése mint kiegészítő védelem. Ez a Comodo IS esetén is érvényes vagy itt értelmét veszti?

(#35587) UserX válasza spyduck (#35586) üzenetére


UserX
őstag

Ajánlott, mondjuk heti 1x-i futtatásra a free. Nálam az EMSI AM mellett van fent a MBAM Premium...

Üdv:

UserX

(#35588) GEPESZ66 válasza Szellem. (#35570) üzenetére


GEPESZ66
veterán

A McAfee IS RAM igénye 2GB,ezért cseréltem le a Live Safet ESS8-ra.

(#35589) konci79 válasza GEPESZ66 (#35588) üzenetére


konci79
őstag

Üdv! Szerintetek Hitman pro vagy Mbam hatásosabb ? Vagy más elven működnek?

(#35590) randras


randras
veterán

Ha már itt tartunk, Malwarebytes Anti-Exploitról mi a véleményetek?

(#35591) riki válasza konci79 (#35589) üzenetére


riki
senior tag

Hitman pro. Régen az MBAM szépen blokkolt,de szerintem már nem olyan aktív mint régen. Néha az őrületbe kergetett ,mert szinte minden "szürke oldalt " blokkolt ,ma már nem. :U

(#35592) savior


savior
őstag

Helló.

Mi a véleményetek a windows 10-es beépített tűzfal és víruskeresőről? Érdemes lecserélni vagy megbízhatók, esetleg teszt van e már ezekről?
Chrome böngésző adguard extension-al van még mellette.

https://sites.google.com/view/saviorweboldala/home

(#35593) King Unique válasza savior (#35592) üzenetére


King Unique
titán

Érdemes. :K
Minden teszten szinte az utolsó helyen végez a Defender, annyira hatékony....
Amúgy, mivel még nem kész a rendszer, így akármilyen AV-t ne is akarj rátenni, mert előfordulhatnak kompatibilitása gondok. Csak pár van, ami stabilan megy W10-en is. Majd mikor kijön július 29-én az RTM, majd arra.

(#35594) Cs1csó válasza savior (#35592) üzenetére


Cs1csó
félisten

Üdv, azért a beépített tűzfalát jónak lehet mondani. Főleg ha még router mögött is van a géped.

(#35595) spyduck válasza King Unique (#35593) üzenetére


spyduck
nagyúr

Megcsináltam a Win10 akkreditációt, mert kötelező volt. Van benne egy olyan kérdés, hogy Windows 10 esetén van-e szükség vírusirtóra. A helyes válasz pedig: Nincs. Sztem 10 perc alatt ki tudom nyírni pár ukrán és orosz weboldallal :)

(#35596) King Unique válasza spyduck (#35595) üzenetére


King Unique
titán

Mi kapcsán volt ez amúgy szükséges?
Aki szerint az a helyes, tegye, majd saját bőrén megtapasztalja :D
MS célja sohase az volt, hogy lenyomja AV fronton a konkurenciát (nem is tudja), csak annyi, hogy legyen egy alap védelem, az erre oda nem figyelő usereknek is.
Meg amúgy direkt nem is raknak a Windowsba nagyon sok esetben professzionális gyári megoldásokat, hogy a külsős cégeknek legyen lehetőség a saját szoftvereikkel nyomulni és támogassák a platformot. Vsz nagyon nem örülne az antivíruspiac, ha mondjuk a Win10-ben egy fullos és ráadásul ugye ingyenes, mindent tudó, minden teszten az élmezőnyben szereplő megoldás lenne... :D

[ Szerkesztve ]

(#35597) Neil Watts


Neil Watts
veterán

Sziasztok!

Windows 8.1-re a beépített védelem helyett mit ajánlotok ami nagyobb védelmet ad, de nem is fogja a gépet?

Lehet mondani, hogy X4 955 + 16GB RAM + SSD mellett ne síránkozzak a vírusírtó erőforrásigénye miatt, de mégis. Ezt meg sem érzi a rendszer erőforráshasználatban.

Lehet tőlem egybeépített védelem is, av+tűzfal is.
Nagyon régóta a Defendert használom, de az előző rendszeremen bemászott egy "csúnyaság", s azóta fórja az oldalam a kiváncsiság,hogy nem-e jobbanjárnék egy különálló termékkel.

Üdv. core2

(#35598) ƵøŁĭ válasza Neil Watts (#35597) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

Szia!

Ingyenes: Panda ,Avast,Comodo,Baidu
Fizetős: Norton , F-Secure ,Webroot,ESET,"Emsisoft"

Nagy a választék lehet válogatni .

[ Szerkesztve ]

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#35599) spyduck válasza King Unique (#35596) üzenetére


spyduck
nagyúr

MS szoftverekkel is foglalkozunk

(#35600) Neil Watts válasza ƵøŁĭ (#35598) üzenetére


Neil Watts
veterán

Szia!

Valóban. Nem kellett volna estefelé kérdeznem, s akkor talán nem sült volna ki ekkora marhaság részemről. :D
Szóval picit specifikusabban: Melyik gyártó terméke lehet jó választás az erőforrásigény/detektálási arány szem előtt tartásával?

Régen használtam Norton termékeket IS/360, de akkor még eléggé erőforrásigényesnek tűntek.
Ugyan ez igaz az ESET (talán a 4-es verziót használtam utoljára) és a Panda termékeire is, a Kasperskyről nem is beszélve.

Ez mennyre változott az utóbbi időben?

Üdv. core2

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Vírusirtó topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.