Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Vírusirtó topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:24:18

LOGOUT.hu

Vírusirtó Topic 2019

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35451) ra^ven válasza Mikulásbá (#35450) üzenetére


ra^ven
senior tag

KIS-ért folyamatosan kell fizetni?
Amit most láttam, évente kell perkálni. :(((

ZOHLIH - Xiaomi MI9 Lite || Panasonic LX7

(#35452) t72killer válasza ra^ven (#35448) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Sajnos nem vagy egyedül a problémával, elég sokan jelentkeztek hasonlókkal a topicban:(. 100%-os védelem nincs, elég jó védelem azért akad:
1. Friss oprendszer+böngésző, limited userként használva, UAC maxon
2. Böngészőben minden felesleges vacak blokkolva (reklámok, malware-domének) + érdemes 1-2 biztonsági plugint (bitdefender trafficlight, Hitman Pro Alert) használni.
3. Kell egy jó védelmi szoftver - ingyenesek is vannak, pl Comodo Internet security, Avira. Az Avastot most nem ajánlanám, mert fentebb egy kolléga asszem épp Avast mellet szívta be a Cryptowall-t:(.

#35451: ingyenesnek ott a Comodo IS, de sztem az Avira Free + Malwarebyte-s Antimalware (MBAM) free is jó kombináció (utóbbival alkalmanként szkennelgetni kell).

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#35453) Mikulásbá válasza ra^ven (#35451) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Most volt 4000 Ft/év akció-vagy pl. magazinos kód.

(#35454) Cs1csó válasza ra^ven (#35449) üzenetére


Cs1csó
félisten

Üdv, milyen védelem mellett kaptad be a crypto-t? Az összeakadást meg lehet előzni, úgy hogy folyamatosan csak az egyik védelem aktív pl. Bitdefender TS és hetenete - kéthetente lefuttatod - tehát egyébként nem megy - az Mbam-ot. Az Mbam-ot amúgy is mindenki kiegészítő védelemnek ajánlja.

(#35455) stingy2 válasza t72killer (#35452) üzenetére


stingy2
senior tag

cryptowall és tsai. ellen biztos védelem az offline, vagy online, de adott fiókból csak olvasható mentés.
hiába vagy korlátozott fiókban, ha abból is írható az adott fájl, akkor azt kódolni fogja. uac-ot simán kikerülheti.
ha vkinek fontos adatai vannak, annak csak 1 megoldás van: mentés, mentés mentés...
egy offline külső hdd-t, vagy egy csak olvasható nas-t elég nehéz lesz elkódolni.(a nas azért jobb, mert pl. raid 1-el a hdd elhalálozás ellen is védve vagy vmennyire.)
a sw-es védelemben mindig ott a lehetőség, h egy új vírusvariánssal nem tud mit kezdeni, nem ismeri fel.

[ Szerkesztve ]

INTJ

(#35456) t72killer válasza stingy2 (#35455) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

+1, a legfontosabb dolgot kihagytam:R Mellesleg egy backup a fiókban tartott usb-s winyóra egy csomó nem-vírus jellegű hülyeségtől is véd, pl villámcsapás v egyéb winyó-halálok, véletlen törlés+felülírás, stb.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#35457) Gabis


Gabis
őstag

Sziasztok,
a munkahelyemre szeretnék egy NAS-t (tükrözve), de tartok ettől Cryptolocker-től amit mostanában elég sokan bekaptak. Ha a NAS ugye online folyton, módosítási jogosultsággal, akkor nem sok értelme van.
Jelen esetben egy külső merevlemez lenne a legoptimálisabb megoldás (tükrözés sajna kilőve) és a csoportos elérésre ez eddig is működő felhő szolgáltatás (Dropbox).
Van ettől jobb megoldás?

(#35458) ra^ven válasza Cs1csó (#35454) üzenetére


ra^ven
senior tag

Egy ismerősömé a gép, sima mcafee víruskergető volt rajta.
Elmondása szerint nem nyomott rá semmilyen mellékletre, csak úgy meg nem támadja meg.

Én Bitdefender total sec 2015 öt használok, lehet beizzítom mellé a spyhunter-t ha nem vesznek össze.

@ Gabis: Én is rugóztam a témán egy ideig, elvileg az optikai lemezek korhatárosak 7-8 év, utána előfordulhat adatvesztés.
Gondolkoztam a külső vinyón, ha néha rádugod a gépre mentesz egyet elvileg "örökös" bár a mozgó alkatrész miatt inkább az SSD-t ajánlanák, de itt is előkerült a téma, hogy az sem örökre szól.
Mega felhőtárhely alternatíva lehet a maga 50GB ingyenes helyével.

[ Szerkesztve ]

ZOHLIH - Xiaomi MI9 Lite || Panasonic LX7

(#35459) Cs1csó válasza ra^ven (#35458) üzenetére


Cs1csó
félisten

Bitdefender TS mellé fölösleges a Spyhunter - kiegészítő védelemnek itt a fórumon is döntően az Mbam-ot ajánlják.

Adattárolásra jobb a winchester + felhőtárhely max a winchesterből 2-re is elmenteni - ez azért még nem raid - persze itt már ajánlott hogy a másik wincsi fizikailag is más helyen legyen na adj Isten árvíz, tűz , betörés esetén is védve legyen. 2 lemeznél kb. mindegy a meghibásodási ráta egyszerre szinte biztos hogy nem mennek tönkre.

(#35460) King Unique válasza ra^ven (#35446) üzenetére


King Unique
titán

Ha már nem a megfelelő topikban kérded és vki veszi a fáradtságot, hogy útbaigazít, felvázolja a helyzetet, lehetőségeket, akkor egy "köszönömöt" azért meg lehetne ereszteni. Ez a szokás itt a PH!-n...

[ Szerkesztve ]

(#35461) lacoka007


lacoka007
tag

Üdv HitmanPro 3 van másodlagos védelemként a gépemen, amit hetente lefuttatok. 1. Mi a különbség A HitmanPro Alert 3 és a HitmanPro 3 között.? 2. Az Alert is megfér a Eset mellett.? Előre is köszi a választ.

[ Szerkesztve ]

Ha rövid a karod, akkor dobd el a francba!

(#35462) Gabis válasza ra^ven (#35458) üzenetére


Gabis
őstag

(#35463) King Unique válasza Gabis (#35462) üzenetére


King Unique
titán

For Mac... Thunderbolt + csillagászati ár [link] :D
Ennyi pénzért veszel 4-5 db 2 TB-os "normál" Passportot [link]

[ Szerkesztve ]

(#35464) Gabis válasza King Unique (#35463) üzenetére


Gabis
őstag

Persze persze csak a kivitelezés tetszett, nem is vennék ilyet csak tetszett ez a RAID funkció külsőben :R

(#35465) King Unique válasza Gabis (#35464) üzenetére


King Unique
titán

Igen, az nekem is, de a pofátlan ára, csak azért mert almához lett tervezve, az már...
Amúgy meg adatmentés terén, a legbiztosabb a több, egymástól fizikailag elkülönülő adattár.
És ugye mindenféle fájlkódolós vírusok ellen is jó ötlet manapság nem csak a gépen tárolni a fontos adatokat.

[ Szerkesztve ]

(#35466) ra^ven válasza Cs1csó (#35459) üzenetére


ra^ven
senior tag

MBAM-al összeveszik ha kizárom őket egymásnál akkor is.

@ King Unique: :B Bocsánat. Köszi mégegyszer. :R

Amúgy előkerült valahol egy kis progi, ami a kódolást tiltja, meg nem mondom most mi a neve, aki hallott róla, bejöhet? Vagy nem ér semmit?

[ Szerkesztve ]

ZOHLIH - Xiaomi MI9 Lite || Panasonic LX7

(#35467) King Unique válasza ra^ven (#35466) üzenetére


King Unique
titán

OK, semmi gond, elfogadva. :)

(#35468) Gabis válasza King Unique (#35465) üzenetére


Gabis
őstag

Szerintem lesz egy WD My Passport Ultra + felhő és csókolom :K

(#35469) ƵøŁĭ válasza t72killer (#35452) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

"Avastot most nem ajánlanám, mert fentebb egy kolléga asszem épp Avast mellet szívta be a Cryptowall-t:(."

Egyrészt nem volt beállítva ,másrészt pl. az Avira-n is lazán átmehet .

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#35470) lacoka007


lacoka007
tag

Üdv HitmanPro 3 van másodlagos védelemként a gépemen, amit hetente lefuttatok. 1. Mi a különbség A HitmanPro Alert 3 és a HitmanPro 3 között.? 2. Az Alert is megfér a Eset mellett.? Előre is köszi a választ.

Ha rövid a karod, akkor dobd el a francba!

(#35471) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Kérdés: secure boot mellett tudok kaspersky rescue disk-el szkennelni? Eshet baja a telepített rendszernek attól, hogy a biosban kilövön a secure boot-ot a szkennelés idejére?

#35469: :R.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#35472) ƵøŁĭ


ƵøŁĭ
veterán

(#35473) Narxis válasza ƵøŁĭ (#35472) üzenetére


Narxis
nagyúr

Kaspersky-t akármilyen teszten látom mindig a legjobb vagy a legjobbak között van, nem semmi.

Thanos was right.

(#35474) ƵøŁĭ


ƵøŁĭ
veterán

(#35475) TFSi válasza Narxis (#35473) üzenetére


TFSi
őstag

Kivéve a shadowserveres bukást, ahol utolsóként kullog. Mondjuk baromira nem világos nekem sem, hogy miért...

Egyébként a Webroot is egész acélos, mégha kevés is a mintaszám! :C

[ Szerkesztve ]

Hogy' akarjam magának kifejezni, hogy... (Alexander Salachi)

(#35476) afterburner_


afterburner_
őstag

cryptowall 3.0 vírusom dekódolt kb 200.000 filet, kicsengettem az 500 dolcsit, de úgy néz ki működik a decrypter!

ezzel nem buzdítani akarom az embereket hogy fizessenek ... de nekem fontosak voltak a fileok :) és megy :)

>>>>>>>> www.tintarendszer.hu <<<<<<<<

(#35477) Turbolada II


Turbolada II
őstag

Most már azt is tudjuk, hogy a cryptowall 3.0 megalkotói becsületesek. (biztos japánok)
Közel 150K-ból inkább winchestert kellett volna venni. Én azért írkáltam ki DVD-re az adatokat mert olcsó volt, csak az optikai adattárolás halott ügy lett mára.

[ Szerkesztve ]

"A szabadság az, ha szabadságunkban áll kimondani, hogy kettő meg kettő négy (kivéve Prohardver :D). Ha ezt megtehetjük, minden egyéb magától következik." 1984 "Magyar" Telekom, ja nem csak sima.

(#35478) Turbolada II válasza afterburner_ (#35476) üzenetére


Turbolada II
őstag

Az adatoknak szerintem vegyél egy külső wichestert másold át őket és tedd el valahová a hdd-t. Nem lehet tudni mi érkezett a kulccsal együtt.

"A szabadság az, ha szabadságunkban áll kimondani, hogy kettő meg kettő négy (kivéve Prohardver :D). Ha ezt megtehetjük, minden egyéb magától következik." 1984 "Magyar" Telekom, ja nem csak sima.

(#35479) t72killer válasza Turbolada II (#35478) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Wall 4.0...
Amúgy az optikai tárolás tény, h kényelmetlen, de SzVSz ez a legbiztonságosabb a kártevőkkel szemben. Az usb-s winyót alkalmasint elérik +ha rajta felejted a gépen pár órára, azt is lockolhatják. Egy read-only lemezzel, ami a polcon vigyáz több évtized munkájára/emkékeire nem sokat tudnak kezdeni.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#35480) Turbolada II válasza t72killer (#35479) üzenetére


Turbolada II
őstag

Sajnos a 4.0 még a 3-nál is okosabb lesz. Most döntöttem el, hogy veszek egy Blue-Ray írót, a macera így is megvan, de csak az 1/5-e az eredetinek.

"A szabadság az, ha szabadságunkban áll kimondani, hogy kettő meg kettő négy (kivéve Prohardver :D). Ha ezt megtehetjük, minden egyéb magától következik." 1984 "Magyar" Telekom, ja nem csak sima.

(#35481) Mikulásbá válasza Turbolada II (#35477) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

".....a cryptowall 3.0 megalkotói becsületesek."

Ja,érdemrendet nekik! :U

(#35482) ra^ven válasza Turbolada II (#35480) üzenetére


ra^ven
senior tag

Az esetleges adatvesztés miatt, még mindig jobb lehet egy külső hdd, ssd, bár igazából az a jó ha mindenhol van belőle, van több alternatíva.

Igen sűrűn hallani, hogy bizonyos lemezeknél a jónak tűnő írás hamar elszáll. :U

[ Szerkesztve ]

ZOHLIH - Xiaomi MI9 Lite || Panasonic LX7

(#35483) t72killer válasza ra^ven (#35482) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nekem kb 200 megírd DVD-ből eddig csak egy hibásodott meg (azon is olvasható az adatok nagyrésze), de jogos, a lemezeknél fennáll az adatvesztés. Mindenesetre kicsi az esélye, h pont egyidejűleg gyúrja le a winyót egy cryptoszemét és haljanak be a lemezek.

A külső ssd-t lehet hanyagolnám, ha nagyon hosszú ideig nem kap áramot egy ilyen kütyü, akkor felejt.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#35484) szaki26a


szaki26a
aktív tag

Nagyon egyszerűen megoldható a biztonságos mentés egy nassal. Egyszerűen nem szabad hálózati meghajtóként felcsatolni. Egy ftp szervert ugyanis nem bánt semelyik variáns és nem is fog. Cobian backup vagy más ingyenes file mentést tudó program rendszeresen lementheti ami fontos. Nem kell túlzásokba esni.

(#35485) dqdb


dqdb
nagyúr

Olyan szoftverrel találkozott már esetleg valaki, amely csak bizonyos folyamatokból engedi az írást, míg másokból írásvédettnek látszik a meghajtó? Elvileg FSD filter formájában megoldható, és közepes mennyiségű kellemetlenség árán olyan CryptoLocker variánsok ellen védene, amelyek nem egy fehérlistázott programra kapaszkodva kódolnak.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#35486) lacoka007 válasza szaki26a (#35484) üzenetére


lacoka007
tag

Ezt egy másik oldalról néztem le. Íme: A ShadowExplorer progi segítségével visszalehet állítani a titkosított fájlokat! :)

Letöltés: [link]

[ Szerkesztve ]

Ha rövid a karod, akkor dobd el a francba!

(#35487) dqdb válasza lacoka007 (#35486) üzenetére


dqdb
nagyúr

Ez csak régebbi CryptoLocker variánsok esetén működött, az újak törlik az ehhez szükséges infókat.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#35488) Turbolada II válasza Mikulásbá (#35481) üzenetére


Turbolada II
őstag

Kár hogy nem vágtad az iróniát. :)

"A szabadság az, ha szabadságunkban áll kimondani, hogy kettő meg kettő négy (kivéve Prohardver :D). Ha ezt megtehetjük, minden egyéb magától következik." 1984 "Magyar" Telekom, ja nem csak sima.

(#35489) Mikulásbá válasza Turbolada II (#35488) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Vágtam én,de idézőjellel jobban mutatott volna.Egy ismerősömnek volt szerencséje ilyen mocsoksághoz,tudom mekkora szívás-még jobban vágnám a torkát,aki kiagyalta ezt.

(#35490) Turbolada II válasza Mikulásbá (#35489) üzenetére


Turbolada II
őstag

Fizetett? Vagy szimplán bukta az adatait?

"A szabadság az, ha szabadságunkban áll kimondani, hogy kettő meg kettő négy (kivéve Prohardver :D). Ha ezt megtehetjük, minden egyéb magától következik." 1984 "Magyar" Telekom, ja nem csak sima.

(#35491) ra^ven válasza afterburner_ (#35476) üzenetére


ra^ven
senior tag

És mi lett, kaptál egy progit meg egy kódot hozzá? Vagy hogy? :F

ZOHLIH - Xiaomi MI9 Lite || Panasonic LX7

(#35492) Mikulásbá válasza Turbolada II (#35490) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Szerencsére semmi eget rengető fontos cucc nem volt,így ment a levesbe minden.Újratelepítés.

(#35494) Narxis


Narxis
nagyúr

Még nincs letölthető telepítő.

Malwarebytes Anti-Malware Update to 2.1.8

Improvements:
•License key is now displayed on the My Account screen
•Remaining subscription duration now displayed on My Account screen
•Implemented other licensing improvements to clarify license status
•Enhanced protection capabilities of Malwarebytes Anti-Malware Web Protection
•Numerous enhancements to prepare for full compatibility with Windows 10
•Enhanced Malwarebytes Chameleon's ability to fully restore Malwarebytes functionality when affected by a malware infection
•Updated data collection techniques to improve malware research and analysis
•Removed "Exclude" button on Website Blocked notification to reduce inadvertent allowing of malicious sites
•Updated button text on Malware Detected and Non-Malware Detected notifications to clarify meaning
•Added enhanced support for High DPI displays
•Enabled the Malwarebytes Anti-Malware Free version to receive incremental database updates
•Added appropriate copyright notices and license statements for all third-party open source software
•Corrected translation errors for core non-English languages (German, French, Spanish, Italian, Dutch, Portuguese, Brazilian Portuguese, Russian and Polish)
•Added support for Chinese Traditional, which is provided as a convenience for our users by a community volunteer and is not an officially supported language
•Several improvements to malware detection and remediation capabilities

Issues Fixed:
•Reverted the temporary change in v.2.1.6 that disabled checking for updates prior to scheduled scans
•Fixed SDK Database load errors for error code 2 and 1812
•Removed obsolete "Terminate program when no threats are found" setting since scans now run from the tray application
•Fixed several crashes that could occur during scan and quarantine operations
•Fixed crash that occurred when clicking the Clear Policies link on Access Policies screen
•Fixed issue where "Show notification after successful update" setting was not properly retained during upgrade from v.2.1.4 to v.2.1.6
•Fixed issue where "Close notification" setting was not retained during upgrade from v. 2.1.4 to v.2.1.6 if the user had changed that setting back to 7 seconds after installing v.2.1.4
•Fixed issue on the Quarantine screen where unselecting a quarantined item disabled the Delete and Restore buttons
•Fixed issue where incorrect program version was listed in the scan logs
•Disabled option to specify rootkit scanning as part of a Hyper scan
•Fixed issue in Windows 10 Tech Preview and Windows 8.1 where Malwarebytes Anti-Malware was unable to start in certain cases after self-protection was turned on
•Fixed issue where Malwarebytes Chameleon did not load properly on Windows XP SP3 in certain conditions
•Fixed issue which prevented Malwarebytes Anti-Malware v.2.1.4 (and higher) from upgrading over certain Malwarebytes Anti-Malware v.1.75 consumer builds

Thanos was right.

(#35495) Mikulásbá válasza Narxis (#35494) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Nálam pár perce frissült.

(#35496) TomiLi


TomiLi
addikt

Már volt linkelve, az akciós 2014-es Kaspersky Internet Security. Az Eset Smart Security-t, meg tudnám venni diák kedvezménnyel, ~ 8600.-ért. (előbbi 5000.-). Utóbbi ér annyival többet, mint az ár különbség?
Mennyi időt vesz igénybe, míg leellenőrzik a jogosultságot?

Mindkettő mellett "elfér" a Malwarebytes Anti-Malware progi is? (pro - állandó védelem)

Köszi a segítséget!

[ Szerkesztve ]

Bogyóka

(#35497) afterburner_ válasza Turbolada II (#35480) üzenetére


afterburner_
őstag

lehet ezzel felhívták a figyelmem egy esetleges villámkárra :D szóval hogy most kimentettem mindent és lehúztam, megóvom az adatokat :D bár nem volt olcsó tanulópénz.

ha csak pár szutyok lett volna a gépen akkor az nem is érdekelt volna, de több mint 200.000 file-t titkosított, és nagyrészt céges csak hogy örüljek... így már azért "megérte" fizetni.

>>>>>>>> www.tintarendszer.hu <<<<<<<<

(#35498) daimonion válasza afterburner_ (#35497) üzenetére


daimonion
senior tag

2015-06-14 03:20:55
afterburner_
(őstag)
LOGOUT blog

pont nem volt fent vírusirtóm... de előtte volt olyan időszak mikor évekig nem volt :) de ez nagyon megszívatott... remélem lesz rá valami megoldás mert akkor ha nem akkor mindenem odaveszett , az elmúlt 15 évről.

ÉN meg BIZTOS vagyok benne, hogy fogsz TE még fizetni mert nem fogsz tanulni..Céges cuccok és így védted őket..Tudod ilyenkor szokták mondani azt hogy a vér nem válik vizzé :(
Bár ne legyen igazam és pl egy év múlva ne olvassuk itt ugyanezeket.. :K

(#35499) Mikulásbá válasza TomiLi (#35496) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Én KIS 2o15+MBAM-et használok,csak ajánlani tudom.

(#35500) Kékes525


Kékes525
félisten

Vírustoplista: a nagy visszatérők hódítanak

Változtatott malware-politikáján a Microsoft

Nálatok is lassú a HitmanPro 3.7.9 242 (64bit) ha bekapcsolva van a "Scan for Malware Remnants" funkció? 16 perc után sem végzett. Írtam a blogjukra is, de nem igazán reagáltak. Annyi volt, hogy ne kapcsoljam be. De akkor mi haszna? Minek van benne? Költői kérdések...

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Vírusirtó topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.