Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:02:15

LOGOUT.hu

Külső merevlemezek - USB, eSATA, FireWire HDD
Kérdezés előtt kérjük olvasd el az összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17751) King Unique válasza tpeter77 (#17750) üzenetére


King Unique
titán

Üdv!

Nem jobb, csak azért ezt írtam be, mert ez a ~7k, a 42488 meg 14k...és bizony az ár sem mindegy. :N
A 42488 belül csavaros rögzítésű, míg az IB-231StU3S-G nem, valamint előbbi tud eSATAp [Power Over eSATA] csatlakozást is, míg a RaidSonic vsz csak sima eSATA. Ami azt jelenti, hogy 2 kábellel kell használni: eSATA (adat) + USB (táp)
Maga a burkolat viszont az ICY BOX esetében full alu, míg a 42488 elülső és hátsó zárófedelei műanyagok, ha jól néztem.

Találtam egy jó tesztet róla:
Prueba caja USB3 y eSATA IcyBox IB-231StU3s-G

Érdekes, hogy eSATA-n gyorsabb, és ami még inkább, hogy a leírás 3 Gb/s sebességet említ, de 349 MB/s kizárólag 6G-s vezérlővel jöhet össze. USB 3.0-án meg lehet azért tud csak ~ 200 MB-ot, mert BOT módban tesztelték, pl. Win7 alatt. A max adatátviteli sebesség csak UASP módban érhető el 3.0/ 3.1 esetén és ahhoz olyan vezérlő + Win8.x/ 10 kell. Viszont ezeket az oldal nem említi és a képen a chip felirata sem vehető ki.

[ Szerkesztve ]

(#17752) SAMG3 válasza King Unique (#17749) üzenetére


SAMG3
tag

Még abban tudsz nekem segíteni, hogy mit érdemesebb venni?

Szóval nézegettem a dolgokat. és látom, hogy 25 körül már 2 tb-os 3.5 inches is van. Igazából az h 2.5 v 3.5 inch az annyira nem érdekes.

Na most a következő a helyzet. Nekem macbook pro-m van és esetleg thunderbolt csatlakozós nem lenne gyorsabb(na meg abból van 2 kihasználatlan csatim és usb-ből is csak 2 van amit ugye sűrűbben használ az ember. Nem szeretnék érte kiadni 40-50-60 ezret a 30 ezer az már a plafon lenne és 1tb szerintem a minimum. Esetleg wifis külső hdd se lenne rossz, de nem ez a legfontosabb. Az se probléma ha több dolgot kell hozzá összevásárolni és összerakni itthon. Esetleg erre tudsz nekem valami megoldást ajánlani? MErt ugyan a neten találok ehhez dolgokat, csak abban nem vagyok biztos, h ha megrendelem hozni fogja a várt teljesítményt vagy esetleg nem lesz tartós, ez a fő oka h itt zaklatlak :D

(#17753) R3nts válasza King Unique (#17742) üzenetére


R3nts
senior tag

Ez a fejparkolásos dolog hol van pontosan?? Olyat találtam a külső HDD-re vonatkozóan, hogy "APM (Advanced Power Management) bekapcsolása" Ez be van pipálva. Van egy csúszkája is, hogy:alacsony, ill. magas áramfelvétel/áramfogyasztás .De itt pont kikapcsolva kéne lennie,nem?Hogy a legnagyobb áramfelvételt vegye,leggyorsabb teljesítménye legyen, vagyis ne állítgassa le folyamatosan a fejet,nem??Ha innen kiveszem a pipát,írja hogy "a beállítás a merevlemezre sikeresen alkalmazva". De ha kilépek innen,és később visszalépek a programban ide,akkor ugyanúgy be van pipálva az APM. :W (Ashampoo HDD Control 3-ban)

[ Szerkesztve ]

ASROCK B450PRO4,CorsairVengeance 3200MHz LPX2X8GB,RYZEN5 2600,WD S500G1B0C NVMe SSD+AXAGON CLR-M2,SapphireRadeon RX570/4GB Nitro+OC,FSP Hexa85+450W,ZalmanZ1NeoBlack,Alpenföhn BN BlackRGB,W10Pro/x64, Xiaomi Redmi Note 9Pro 6/128

(#17754) King Unique válasza SAMG3 (#17752) üzenetére


King Unique
titán

Üdv!

Na igen Mac...eddig, akinek ilyen géphez kellett külső vinyó, külső ház, senki nem akart felárat fizetni és inkább az olcsóbb, "vindózos" modelleket vették. :D Szerintem Thunderboltra te sem akarsz költeni, mert rohadt drága:

• Egy 3,5" My Book Thunderbolt Duo 4 TB (kisebb nincs) ennyi, míg ennek árából egy 8 TB-os My Book Duo USB 3.0 is kijön [link] A Lacie termékei még drágábbak.
• 2,5" méretben is irreálisan túl vannak árazva: LaCie Rugged Thunderbolt 2TB, Buffalo MiniStation Thunderbolt 1 TB
• 2,5" külső házak szintén, egy Delock 42510, egy USB3-as 42475, valamint 4 in 1 interfészes 42488 és 42492 árai között is elég irreális különbségek vannak a TB-vel összevetve...

Tehát tök mindegy mit veszel, Thunderbolt kompakt külső vinyó / külső ház / dokkoló, 30k-ból biztos nem fog kijönni. :N A legtöbb gyártó szép lassan ki is hátrál a Thunderbolt mögül, mert egyszerűen nem tudják eladni a termékeiket... A Seagate pl. kategorikusan kijelentette, hogy a jövőben az USB 3.0/ 3.1 megoldásokra koncentrálnak és a TB-s megoldások maradnak a francia Lacie kínálatában, amiben résztulajdonuk van, vagy már fel is vásárolták talán. A legtöbb gyártó szintén a 3.0/ 3.1 interfészre koncentrál inkább.

"abban nem vagyok biztos, h ha megrendelem hozni fogja a várt teljesítményt "
Sima HDD-k nem feszegetik az USB 3.0 határait sem. Egy közelmúltban publikált PH!-s tesztben, SSD-vel ~ 450 MB/s adatátvitelt mértek. Egy 2,5" 5400-as HDD meg tud ~120, a 3,5" meg ~ 150 körül. Egy HDD Thunderbolton sem lesz gyorsabb, mert eleve az adattár teljesítmény a szűk keresztmetszet.

"thunderbolt csatlakozós nem lenne gyorsabb(na meg abból van 2 kihasználatlan csatim"
Ha csak ez a gond, akkor létezik Thunderbolt to eSATA + USB 3.0 adapter, persze az ára az elég húzós...A SimpleDock szintén nem olcsó, ahogy az Express Dock sem. Esetleg itteni Mac topikokban kérdezz rá, van-e vmi olcsóbb adapter?

[ Szerkesztve ]

(#17755) tpeter77 válasza King Unique (#17751) üzenetére


tpeter77
addikt

igen, a Delock fekete első és hátsó borítás műanyagól van, amik csillagfejű csavarokkal rögzülnek.
de nem emlékszek, hogy annó ilyen drága lett volna :Y

(#17756) King Unique válasza R3nts (#17753) üzenetére


King Unique
titán

Hi,

linkeltem neked korábban a fejparkolás topikot, ott is látszik, hogy a 193 Load/ Unload Cycle Count. De Hitachi esetében a 223-as, Seagate-Samsungnál meg a 225-ös attribútum.

Nem ismerem ezt az Ashampoo HDD Control programot és azt sem mi, hogyan működik benne...itt PH!-n sokaknál inkább a HDS a mérvadó.
Az APM általában be van kapcsolva és gyárilag a 128-as értéken van (energiatakarékos), ami ok. Ha a fejparkolást és sok indulás-leállást akarod tiltani, akkor feljebb kell húzni 254/ 255-re [link]. Viszont ez véglegesen nem állítja át, nem nyúl bele firmware szinten, csak addig működik, amíg fut a program. Egy gép kikapcsolás, vagy újraindítás után nem biztos, hogy megjegyzi és újra be kell állítani. HDS-nél is csak a regisztrált verzió jegyzi meg. Az ingyenesben csak a lemez leállítását lehet tiltani [link], de a parkolást az is mérsékli.

Viszont nálad van 43 db parkolás, ami semmi...mondtam, hogy először célszerű megfigyelni, naponta mennyit rak bele. Ha > 1000 db és néhány hét, pár hónap használat alatt összejön néhány 10.000, több 100.000-es érték, akkor kell közbeavatkozni. Egyébként a gyártó által megadott limit notebook merevlemezeknél 600.000.
Amúgy milyen HDD van benne, Toshiba MQ01ABD100, mert nem írja ki pontosan az Ashampoo?

[ Szerkesztve ]

(#17757) S. Szabi


S. Szabi
őstag

Üdv!

Tudnátok ajánlani egy jó külső házat 2TB-os, SATAIII-mas 2,5"-s winyóhoz, USB 3.0 - A típusú csatlakozóval? Nagyjából 5-6 ezer forint környékén?

(#17758) SAMG3 válasza King Unique (#17754) üzenetére


SAMG3
tag

Köszönöm a kimerítő választ!
Eddig akkor arra sikerült jutni, hogy egy 3.0ás külső adathordozó kell és egy 3.0-ás USB HUB ez az ami biztos, már csak az a kérdés, hogy a 3.0-ás tokba elég nekem egy HDD ami 1 tb-os vagy inább egy kisebb SSD ami jóval drágább. Őszintén szólva a külső meghajtóról windowst szeretnék futtatni a macen (elvileg lehetséges már olvastam több helyen is) ezért lenne fontos h gyors legyen, de nem ártana ha lenne elegendő tárhelyem is.
A kérdés csak az, hogy egy HDD nyújtotta sebesség mennyire fogja a rendszert belassítani. Mi a véleményed erről?

(#17759) King Unique válasza S. Szabi (#17757) üzenetére


King Unique
titán

Üdv!

Külső 2,5'' mobil rack-ek topikja összefoglalóját nézd meg. Nemrég lett frissítve a táblázat, benne ~ 45 db külső házzal és sok infóval. Van 8 db Type A csatlakozósból is. Azok közt biztos találsz neked valót. :K
Illetve a méretre kell figyelni, hogy 9,5 / 15 mm magas-e a HDD, mert olyan rack kell hozzá.

(#17755) rokafiu77: akkor neked szerencséd volt. Mért mennyiért vetted? Én már pár évvel korábban is nézegettem, akkor is 12k+ körül volt az ára.

(#17760) R3nts válasza King Unique (#17756) üzenetére


R3nts
senior tag

A Piriform Defraggler-je szerint egy Toshiba vinyó van benne....hááááát,nem túl őszinte a mosolyom ettől.... :Y Viszont most látom csak, hogy a Defragglerben konkrétan írja a fejparkoltatások számát... Köszönöm szépen mégegyszer a segítséged!! :R

2 napja használom, BD filmeket mentettem ki rá...és 57% a töredezettsége....futtassak rajta töredezettségmentesítést,vagy hagyjam a fenébe?

[ Szerkesztve ]

ASROCK B450PRO4,CorsairVengeance 3200MHz LPX2X8GB,RYZEN5 2600,WD S500G1B0C NVMe SSD+AXAGON CLR-M2,SapphireRadeon RX570/4GB Nitro+OC,FSP Hexa85+450W,ZalmanZ1NeoBlack,Alpenföhn BN BlackRGB,W10Pro/x64, Xiaomi Redmi Note 9Pro 6/128

(#17761) King Unique válasza SAMG3 (#17758) üzenetére


King Unique
titán

Ja tényleg, jóval olcsóbb egy USB 3.0 hub, akkor ez lesz a megoldás a kevés port miatt. Abból meg aktívat érdemes venni, amihez adnak külső tápot is. A Thunderboltot ilyen árak mellett, meg egyelőre hanyagolni kell, ha csak nem akarsz elszórni egy kis zsét. ;]

SSD-ről nyilván repül a rendszer, a Windows is jóval gyorsabb, csak ott a gond, hogy USB 3.0-án nem megy a TRIM...legalábbis sok jel és pár infó erre utal. Elvileg eSATA esetén működhet. De ezeket majd én is le akarom valamikor tesztelni.
Én futtattam 2,5" USB 3.0 külső 5400/ 7200 RPM HDD-ről Windows 7/ 8.1/ 10 rendszereket és a sebesség nagyjából elfogadható volt. Egy általános notebookkal összevetve, amiben csak 5400-as HDD van, nem volt lassabb 3.0-án se. És, ha előbbi megfelel még egyeseknek, akkor utóbbi is elmegy.

(#17762) SAMG3 válasza King Unique (#17761) üzenetére


SAMG3
tag

Nem vagyok nagy zseni a témában csak lelkes amatőr. Mi az a TRIM? :D És milyen külső HDD-t vegyek szerinted? Aztán többet nem is zaklatlak :DDD

(#17763) King Unique válasza R3nts (#17760) üzenetére


King Unique
titán

Nem is tudtam már ilyen defrag progik is mutatják a SMART infókat... :Y
Akkor jól sejtettem, hogy MQ01ABD100. Az mondjuk sokat parkol, de annyira azért nem vészes. A 2,5" Hitachi HDD-k parkolnak nagyon.

Amiket fentebb mondtam, egy része tájékoztató jellegű, pl. a töredezettségmentesítés. Nagyméretű fájloknál nem szokott azért ekkora töredezettség lenni. A Windows gyári programja is ezt írja ki?
Szerintem hagyd a fenébe első körben, akkor érdemes ráengedni, ha nagyon belassul az adatátvitel, mert azt is okozhatja, ha túl töredezett. De sajna az NTFS-nek ez az átka, a lemeztöredezés....a Linuxos ExtFS kevésbé, de az meg nem mindenkinek alternatíva.

(#17764) S. Szabi válasza King Unique (#17759) üzenetére


S. Szabi
őstag

Én miért nem találtam meg ezt a topikot? :D Köszi az infót! :R

[ Szerkesztve ]

(#17765) R3nts válasza King Unique (#17763) üzenetére


R3nts
senior tag

Rendben! :) köszönök szépen mindent mégegyszer! :R

ASROCK B450PRO4,CorsairVengeance 3200MHz LPX2X8GB,RYZEN5 2600,WD S500G1B0C NVMe SSD+AXAGON CLR-M2,SapphireRadeon RX570/4GB Nitro+OC,FSP Hexa85+450W,ZalmanZ1NeoBlack,Alpenföhn BN BlackRGB,W10Pro/x64, Xiaomi Redmi Note 9Pro 6/128

(#17766) King Unique válasza SAMG3 (#17762) üzenetére


King Unique
titán

Ajánlom figyelmedbe SSD topikok téma összefoglalóit [link], [link], TRIM.

Nem tudom pontosan melyiket veddl, azt neked kell eldöntened. Talán egy 2,5" méret praktikusabb lenne és is inkább azt preferálom magamnak. 20k-ból kijön egy olcsó M3. Ahogy nézegettem Mac topikokat, ott is a többség olcsóbb, 2,5" Samsung M3-at, WD My Passport Ultrákat és Toshibákat szokott venni ilyen 1-2 TB méretben. A Mac sorozatokra sajnálta a felárat mki. :D
Persze, ha vki nem sajnál rá egy kis pluszt, akkor külső házakból is össze lehet rakni dizájnosabb és minőségibb kombókat: [link], [link].

Kb. ennyit tudtam segíteni, a többi már rajtad áll. :)

[ Szerkesztve ]

(#17767) King Unique válasza King Unique (#17766) üzenetére


King Unique
titán

Illetve még annyi, hogy ha Windowst akarsz róla futtatni és komolyabban használni, akkor lehet jobb lenne vmi aluházas megoldás a jobb hőelvezetés miatt. Én csak szimplán neteztem róla és könnyedebb dolgokat végeztem, ami nem járt nagy hőmérséklet növekedéssel, de komolyabb használatnál vsz jobban melegedni fog a külső merevlemez is. A túlzott, 45°C+ hőmérsékleten való járatás pedig a HDD-nek sem tesz jót hosszabb távon.

[ Szerkesztve ]

(#17768) SAMG3 válasza King Unique (#17767) üzenetére


SAMG3
tag

Köszönöm szépen a segítségedet és ezeket az infókat. Lehet, hogy egy külső házat veszek és abba egy HDD-t. Max megpróbálok valami hűtést is barkácsolni. :D Lehet még privátban megkereslek a későbbiekben ha nem gond. :)

(#17769) King Unique válasza SAMG3 (#17768) üzenetére


King Unique
titán

+ hűtésnek megteszi vmi kisebb szobai ventilátor, illetve én nyáron egy fölös notebook hűtőpadra szoktam felpakolni, amelyik nagyon melegszik.
Nem gond, de ha olyan, akkor itt, vagy 2,5" rack topikban is elfér, okulásul másoknak is. Illetve, ha vmi különleges összeállítás, akkor esetleg egy tesztet szívesen látnánk róla a 2,5" külső rack topikban. :R

[ Szerkesztve ]

(#17770) Bigyo13


Bigyo13
őstag

Sziasztok! Aki esetleg tudja a választ megköszönném! :R

5Tb-os Külső HDD-t vennék, de nem tudom eldönteni, hogy melyik legyen:
Samsung D3 5TB - STSHX-D501TDB ez Seagate gyártó és 5400 rpm
vagy
TOSHIBA Stor.E Canvio 5TB 7200rpm 32MB HDWC250EK3J1

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S3/S5

(#17771) King Unique válasza Bigyo13 (#17770) üzenetére


King Unique
titán

Szia!

Kétségkívül ez a 2 db 3,5" külső HDD sorozat a legjobb ár-érték arányú. Viszont minőség és megbízhatóság már más kérdés. A 2 TB-os D3 Station kapcsán van negatív tapasztalat [link], [link]. 3,5" Canvio Desk meg nem ismert a topikban.

Szóba jöhet még esetleg:

● 3,5" gyári külső HDD: WD Elements Desktop ; WD My Book 4 TB / 6 TB ; LaCie Porsche Design P'9233

● 3,5" külső HDD ház + HDD: Captiva / Sharkoon Rapid-Case / Sharkoon Swift Case Pro + WD50EFRX

Viszont utóbbi megoldások rendre drágábbak, mind gyári, mint külső házas kivitelben. Gyári külsőknél nincs is mindegyikből 5 TB-os, illetve a fel nem sorolt más termékek meg mind drágábbak ekkora méretben.
Külső házaknál is van egy-néhány olcsó 4-5k modell, de nem mindegyik kezel 5 TB-os HDD-t, a Sharkoon házak viszont biztosan, egészen 8 TB-ig. Valamint 3,5" HDD-ből adattárolásra a Red ajánlott, ami tényleg minőségi, viszont nem a legolcsóbb. Egy Caviar Green olcsóbb, de az merevlemez topikban is kevésbé ajánlott és ott van a fejparkolás problémája is.

=========================================================

Tehát, ha fontos a minél jobb ár, akkor akár D3 is mehet, vagy inkább a Canvio Desk. Bár annál, ha valóban 7200-as, az nem túl előnyös hosszútávon. Ha belefér, akkor a WD-k is jók lehetnek.
Amúgy minőség és talán megbízhatóság tekintetében legjobb egy 3,5" külső aluház + WD Red kombó, viszont az együttesen ekkora méretben már elég drága...

[ Szerkesztve ]

(#17772) #86952448 válasza King Unique (#17748) üzenetére


#86952448
törölt tag

Megint én vagyok :)

Ha tápegységes-kapcsolós külső vinyót veszek/csinálok, akkor az gondolom, nem fog kikapcsolni, ha leállítom a gépet. Tehát nekem kell ki-be kapcsolni. Jól gondolom?

Van vinyó itthon, 3,5-ösök. Akkor lenne opció a ház+vinyó felállás, ha 3,5-ös. Ezekhez meg mindenképp van saját táp, meg ki-bekapcs gomb. USB táppal meg gondolom csak a 2,5-ös cuccok használhatók...

(#17773) Bigyo13 válasza King Unique (#17771) üzenetére


Bigyo13
őstag

Szia. Köszönöm a részletes választ! :C :R

Sajnos max 57 ezer van rá és 5TB minimum kellene! A külső ház + HDD nem játszik ezért sajnos, és a RED valóban jó minőség a PC-ben az van 2db 2Tb-os és pont arról akarom menteni az adatokat egy külső HDD-re biztonsági mentés miatt!
Vagyis nem állandó üzemelésre kell a külső HDD csak adat tárolásra.. a WD 3TB-os green külső 3 év alatt 15 napot ment, mert csak tároltam rajta az adatokat, de kevés a hely már azért kell nagyobb helyette! :K

Vagyis a 7200 rpm akkor jó, ha a másolást vesszük figyelembe nem? Vagyis nem állandó üzemelésre kell a külső HDD.. így nem fog egész nap "pörögni" :N
A Samsung HDD fura, hogy semmi köze hozzá a Samsungnak kb, és a Seagate gyártotta azt :Y
A Toshiba meg most eléggé hiánycikk és elvileg az jobb minőség és valóban semmi rosszat nem olvastam róla sehol...
Ami még fontos, hogy XP-n fogom használni, vagyis arról másolnék át a külső HDD-re.. remélem felismeri majd a Toshiba HDD-t is, mert az XP nincs a listában, de szerintem fel kell ismernie :U

Szóval egyenlőre a Toshiba jobb választásnak látszik a 32Mb buffer cache méret miatt is.. a Samsungnál ez elvileg csak 8Mb, egyes oldalak szerint itt is 32Mb, de a gyártó ezt nem erősítette meg, szóval biztosabb most a Toshiba :B

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S3/S5

(#17774) King Unique válasza #86952448 (#17772) üzenetére


King Unique
titán

Azoknál is van olyan rack, amelyik üresjáratban alvó módba vált, amikor leáll a HDD és nagyon keveset fogyaszt (Standby állapot), illetve tálcás leválasztásra / gép kikapcsolásra is van olyan, amelyik leállítja teljesen a HDD-t. Az más kérdés, hogy maga a rack, elektronika még áram alatt lesz és csak a kapcsolóval lehet teljesen áramtalanítani.
Igen USB, csak 2,5" megoldásokhoz elég.

Külső 3,5'' mobil rack-ek topikja

(#17775) King Unique válasza Bigyo13 (#17773) üzenetére


King Unique
titán

Hát, ha csak ennyi a keret, akkor kb. el is dőlt, hogy az általam felsoroltak nem játszanak.
Ha meg nem lesz annyit járatva, akkor akár ez a D3 is megteszi, vagy a Canvio. Nem tudom utóbbi belsejében pontosan milyen Toshiba HDD van, esetleg merevlemez topikban kérdezz rá, az 5 TB-os változatok mennyi jók / nem jók.
Samsung azért Seagate, mert előbbit felvásárolta az utóbbi már pár éve.

Az XP olyan szempontból problémás, hogy csak MBR-t ismeri, ami max 2,2 TB-ot tud kezelni....így efelett már GPT és újabb Windows kell. Viszont a gyári külső merevlemezek USB vezérlői kicsit csalnak ilyen téren, mert a gyárilag beállított, vsz GPT stílusú partíciót is képesek MBR-nek mutatni az OS felé és akkor fel fogja ismerni. Bár azt nem tudom, hogy a fentebb említett 2-nél ez működik-e, de van rá esély, hogy igen.

[ Szerkesztve ]

(#17776) Bigyo13 válasza King Unique (#17775) üzenetére


Bigyo13
őstag

Köszi a választ megint! :R
A 3Tb-os WD külső HDD-t simán viszi az XP SP3 rendszer és kezeli a 3TB teljes egészében!
Formázni is tudja stb... semmi gond nem volt vele, ez alapján az 5TB-osat is kezelni kellene neki.. remélem :U
A Samsung 5TB-osra viszont írja az XP kompatibilitást... :K

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S3/S5

(#17777) King Unique válasza Bigyo13 (#17776) üzenetére


King Unique
titán

Ha azt kezeli, akkor vsz az 5 TB is menni fog. És mivel a fentebb említett 2 is gyári külső, vsz azoknál is hasonlóan van beállítva. Ez egy 3,5" Seagate Expansion Desk 3 TB screenshot MBR-ről. Holott ugye GPT-nek kellene lennie... szal így trükköznek a gyártók. :D
Mondjuk a gyári külső vinyók ilyen téren jobbak, próbálják maximálisan kiszolgálni a felhasználói igényeket, hogy a usernek meg ezzel se kelljen foglalkoznia. A külső házas megoldás inkább haladóbb, önállóbb felhasználóknak való.

[ Szerkesztve ]

(#17778) Bigyo13 válasza King Unique (#17777) üzenetére


Bigyo13
őstag

Igen köszi a választ! :K :R
Most végül is még mindig nem tudom melyiket vegyem majd.. lehet mégis a Samsung D3 5TB külső HDD lesz, mert nem baj az, ha 5400 a fordulatszám... tovább tart majd a lemez benne! :D
Az a lényeg, hogy mindkettő jelszóval védhető.. és ha nem tudják a jelszót, akkor csak az adat, vagyis a HDD teljes törlésével lehet hozzáférni a HDD-hez.. remélem, mint a WD-nél :)
És a cache sem annyira nagy baj, ha 8MB :N Csak nehogy úgy járjak mint a 2TB-os Samus D3 felhasználó... bár az csak egy negatív vélemény illetve tapasztalat volt... :U

Samsung Galaxy S3/S5

(#17779) King Unique válasza Bigyo13 (#17778) üzenetére


King Unique
titán

Igen, a Samsungokhoz is van, a WD-khez hasonló komplett szoftvercsomag, amiben van real-time hardveres titkosítás is. A Toshibánál nem is néztem.
Nem tudom, az a 8 MB cache egyébként helyesen van-e megadva, mert azért a mai 3,5" HDD-ben ennél több szokott lenni.
Igen, az csak 1 negatív vélemény volt, de ki tudja...? Olcsó húsnak híg a leve, szokták mondani. :D

(#17780) Bigyo13 válasza King Unique (#17779) üzenetére


Bigyo13
őstag

Azért az 57 és 52 E Ft. annyira nem olcsó, hogy nagyon rossz legyen a minőség... :N
Szóval nem nevezném olcsónak meg hígnak sem :DDD

Samsung Galaxy S3/S5

(#17781) King Unique válasza Bigyo13 (#17780) üzenetére


King Unique
titán

Az adott kategóriájához viszonyítsd, hogy a többiből mennyire kerül 5 TB, azokhoz képest elég olcsó, főleg a D3, már már túlságosan is. ;)

A Toshibában egyébként vsz MD04ACA500 lehet, találtam is egy tesztet róla. Ennél is maga a HDD csak ~53k, szal 57k esetén jól össze van húzva a nadrágszíj.

[ Szerkesztve ]

(#17782) Bigyo13 válasza King Unique (#17781) üzenetére


Bigyo13
őstag

Jó értem én, de akkor most mit vegyek? :D Samsung (Seagate) D3 vagy Toshiba?
A Toshiba tesztben a valós felhasználható tárhely az 5Tb-ból 4,54 Tb? :Y

Amit linkeltél belső Toshiba HDD-t az 64 Mb cache-s :U
Vagyis az drágább lehet, mint ami a külső HDD-ben van 32Mb cache-s... :K

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S3/S5

(#17783) King Unique válasza Bigyo13 (#17782) üzenetére


King Unique
titán

Azt neked kell eldönteni... :D
Ha nem lesz annyira használva, akkor az adatok gyors átmozgatásához jól jöhet a 7200 RPM + sebessége USB 3.0-án. A linkelt tesztben ~210 MB/s-et tud szekvenciálisan, ami már komoly érték.
Persze, hogy mennyire fog közben melegedni, az más kérdés, és az is, hogy a kettő modell mennyire jó és megbízható?

Egyiknél se kereken annyi, mert ott a bináris prefixum és más fogalmak...lényeg, hogy az OS 1024-es alapon, míg HDD gyártók 1000-es alapon számolnak és onnan az eltérés.

Én HDD Platter Database oldalát nézegettem, hogy vajon mi lehet benne 5 TB méretben. Azoknál nincs is olyan ekkora tárkapacitásban, amiben 32 MB cache van...illetve az enterprise HDD-ket meg nem pakolják bele ilyen mainstream cuccokba.

(#17784) Bigyo13 válasza King Unique (#17783) üzenetére


Bigyo13
őstag

Azt tudom, hogy az írt és a ténylegesen felhasználható tárhely nem azonos, nade ekkora csökkenést még nem láttam :Y 5TB helyett 4,54 TB.. azért az jelentős...
Amúgy a Toshibát már nem is lehet kapni, elkapkodták és hiánycikk jelenleg... :W

Ezért marad majd a D3 Samsung... ha eldöntöm még idén, hogy megveszem :D

Samsung Galaxy S3/S5

(#17785) King Unique válasza Bigyo13 (#17784) üzenetére


King Unique
titán

Minél nagyobb a névleges tárhely, annál nagyobb a veszteség.
Néztem is pont a webshopban, hogy már csak rendelni lehet....hát akkor marad a D3 Station, ha ilyen kedvező áron akarod venni.

(#17786) Willie


Willie
őstag

Sziasztok!

Próbáltam frissíteni egy 1051-es Sharkoon Rapid-Caset. Frissítés közben lekapcsolt, azóta csak pörög a HDD, de a Windows nem látja. Az MPTools-ba semmi se látszik. Tudok valamit tenni vagy tégla lett a külső rack? :\

Előre is köszönöm a segítséget.

Üdv.

(#17787) gyuri2008


gyuri2008
veterán

Upc dekóder -rel össze van usb keresztül az 1 terabájtos külső vinyóm.
Ha a dekóder bevan kapcsolva a vinyóm is egyfolytában pörög, nem fog tönkre menni?

(#17788) bringasisti


bringasisti
őstag

Üdv. mindenkinek. Egy jogvita miatt lényeges számomra hogy megtudjam: Maxell E -series HDD 2. 0 2. 5" 1TB mekkora áramfelvételt igényel, és hol találok olyan oldalt ahol ez le van dokumentálva nem baj ha külföldiül, csak legyen. Előre is köszi

BENEFON DELTA--------N8

(#17789) King Unique válasza gyuri2008 (#17787) üzenetére


King Unique
titán

Magától a folyamatos üzemtől kevésbé, mint a sok bekapcsolás-leállítástól, esetleg helytelen leválasztástól. Ha nincs mindig használatban, akkor felesleges egyfolytában rajta lógatni egy 2,5"-ost.
De érdemes PC-n is nyomon követni valamilyen szoftverrel (pl. HD Sentinel) az állapotát.

(#17786) Intercreptor: elég lett volna 1 helyen, amúgy is a másikba illik inkább.

[ Szerkesztve ]

(#17790) King Unique válasza bringasisti (#17788) üzenetére


King Unique
titán

Üdv!

Ebből jogvita :F

Itt vannak a 2,5" Maxell külső vinyók infói: [link]. Vsz a H Series is Seaget-Samsung, vagy Toshiba belsős. Az áramfelvételi értékeket pedig, az adott HDD gyártók megadják:

ST1000LM024 + [link] —►max. 1000 mA + címke:0,85 A
MQ01ABD100 —►4,5 W —►P=U x I , ebből I= P/ U= 900 mA + címke: 1 A.

Viszont ezek csak a névleges adatok, amikor felpörgésnél (akkor a legnagyobb) maximum felvehet. Illetve a rácímkézett érték az üzem közbeni maximális áramfelvétel. Viszont a gyakorlati felpörgési, üzem közbeni és standby állapotban mért adatok ettől eltérőek lehetnek: [mérés]. A példában szereplő WD belsejében WD15NPVT / WD15NPVX van, aminél 1 A a névleges érték + címke: 0,75 A.

Másik dolog, hogy a külső merevlemezek elsődlegesen PC, notebook + desktop oprendszer eszközökre vannak tervezve. Az azokon lévő USB 2.0/ 3.0 portok áramleadásával nem nagyon szokott gond lenni és a 2,5" külső vinyókat is stabilan meghajtják. Az USB 3.0 port 100+%, az USB 2.0 már nem ilyen stabil, de PC hátlapi port, illetve jobb notebook 2.0 portjának esetében szintén nem probléma.
Viszont "egyéb eszközök" (TV, multimédia lejátszó, set-top box, router) esete már lutri, az azokon lévő, általában 2.0-ás portok se olyan stabilak, mint egy PC-n. TV-ken külön 1 A-es HDD port szokott lenni külső HDD-knek.

=========================================================

Reklamáció, jogvita:

Ha az elsődleges eszközökön használod, ott az áramellátással nem is lehet különösebb gondod. Ha pl. PC előlapi 2.0 port, akkor meg hátlapiba kell dugni, vagy USB Y kábelt használni. Viszont eleve az xy hardveres kompatibilitási problémák általában nem a gyártó és nem is az eladó felelőssége. Nem is tudom, a vevő egyáltalán reklamálhat-e ilyen miatt, főleg egy ilyen egyszerű áramfelvételi probléma kapcsán :F Ha "egyéb eszközökön" használod, akkor pláne nem...

[ Szerkesztve ]

(#17791) tpeter77


tpeter77
addikt

Ki tudna valaki próbálni egy dolgot?
Ha vkinek van két azonos márkájú tv-je, az egyiken megformázza a HDD-t majd felvesz rá a tv-vel.
Majd rádugja a másik tv-re. Na ilyenkor a formázott lemezt elfogadja-e és lehet-e a másik tv-vel is felvenni rá vagy újra kell formázni ?
Mert ha formázni kell akkor nem fájl hanem HDD szinten rendeli hozzá a tv hardveréhez.

(#17792) King Unique válasza tpeter77 (#17791) üzenetére


King Unique
titán

Én nem tudom, passz... :N
Szerintem az adott TV topikjában kellene inkább megkérdezni. De a válasz érdekel engem is.

(#17793) bringasisti válasza King Unique (#17790) üzenetére


bringasisti
őstag

Az a gondom hogy a DIGI kábelszolgáltató HD PVR Box -ot adott rögzítésre. Megkérdeztem milyen adathordozó megy hozzá, azt mondták mindegy melyent veszek. Vettem a leírtat, ment egy évig, most lefagy tőle a Box és most azt mondják hogy külső tápost kellett volna venni. Az USB csatlakozójára a boxnak rá van írva hogy 0. 5 A tehát menni kéne. Kipróbáltam egy SanDisk 16 GB mit csinál áttol is lefagy. Eztán rádugtam a PC- re a Maxwell-t a PC nem ismeri fel. Mivel 20 ezer volt és a külső tápos 30 ezer kicsit tanácstalan vagyok

BENEFON DELTA--------N8

(#17794) King Unique válasza bringasisti (#17793) üzenetére


King Unique
titán

Először is, mint mondtam, nem az egyéb eszközökre vannak ezek tervezve...
A 0,5 A-es USB-port pedig a vagy/ vagy kategória és TV-ken is direkt 1 A-es van külső vinyókhoz. Tehát a 3,5" külső tápos valóban stabilabb lett volna ehhez, vagy a 2,5"-hez Y kábelt használni, ha van rajta több port.

"Vettem a leírtat, ment egy évig"
Ha, amelyik most fagy, azzal ment 1 évig, akkor lehet nem áramellátási probléma. Én is dugtam rá egy STB portjára 2,5" külső vinyót és vitte.

"Kipróbáltam egy SanDisk 16 GB mit csinál áttol is lefagy."
Akkor nem lehet, hogy az STB sz*r?

Az ilyen eszközök eleve máshogyan használhatják a külső HDD-t leállítás-felpörgetés, alvó mód tekintetében, mint egy desktop OS, illetve ha nem volt a menüjében megfelelően leválasztva, az is okozhat később problémát.

"Eztán rádugtam a PC- re a Maxwell-t a PC nem ismeri fel"
Fenti okok miatt vsz a partíció és fájlrendszer sérült, azért nem ismeri fel a Windows. Vagy a külső készülék a rögzítéshez vmi Linux fájlrendszert használ, amit a Windows alapból nem kezel natívan. Felrakod Ext2Fsd programot és akkor fel lehet csatolni az Ext partíciót.
Illetve jó lenne látni HDS állapotképet, mert azért is fagyhat, ha a HDD szektorhibás és egyéb gondok vannak vele.

[ Szerkesztve ]

(#17795) bringasisti válasza King Unique (#17794) üzenetére


bringasisti
őstag

Köszönöm

BENEFON DELTA--------N8

(#17796) gyuri2008 válasza King Unique (#17789) üzenetére


gyuri2008
veterán

Köszönöm a gyors választ.

(#17797) bringasisti válasza King Unique (#17794) üzenetére


bringasisti
őstag

Még egy kérdést szeretnék, a TV rendelkezik USB kimenetellel csak régi típus és nem tud műsort felvenni csak lejátszani. Tehát ha veszek egy Y kábelt és az egyik felét a TV USB csatlakozójába dugom, a másikat a HD PVR BOX-na, akkor az hogy esetleg összezavarja a rendszert az nem érdekel mert nem költség egy ilyen kábel megéri kísérletezni, DE NEM BASSZA EL A TV készülékemet???

BENEFON DELTA--------N8

(#17798) Klemice


Klemice
senior tag

Sziasztok, a közeljövőben szeretnék külső hdd-t vásárolni.
USB3 gondolom már alap.
Az lenne a kérdésem, hogy egybe szetteket éri meg venni, vagy külön összeválogatni magamnak a külső házat és bele egy minőségi vinyót?
Tudnátok valami ajánlani?
Akcióban láttam már 20 ezerért is 2.5-ös 1tb-os usb3 külsőt, de félek hogy az akció meg az árazás a minőség rovására menne és így az adatok veszélybe kerülnének.

Köszi!

Amit közben találtam az a seagate backup plus slim, erről van valakinek tapasztalata? Vagy valami jobb létezik-e?

(#17799) King Unique válasza bringasisti (#17797) üzenetére


King Unique
titán

Üdv!

USB Y kábel arra való, hogy a gazdaeszköz 2 db USB-portját ki tudd használni, ha nem elég 1 db az áramfelvételhez. Ráadásul a főágon adat+ táp megy, a kiegészítő csatlakozón meg csak táp. Így a két csatit 2 külön készülékbe dugni, szerintem nem éppen célravezető. :N
TV-n csak 1 db port van? Ki kell próbálni, lehet azzal is elmegy. Ha nem, akkor esetleg lehet venni egy aktív USB hubot, abba dugni a külső vinyót, majd a hubot a TV-hez kötni. Feltéve, ha a TV tudja kezelni az USB hubot, mert az megint egy külön történet...

Ezért is mondtam már a legelején, hogy ezeken az "egyéb eszközökön" macerás lehet a használat.

(#17800) King Unique válasza Klemice (#17798) üzenetére


King Unique
titán

Szia!

Vannak jó minőségű darabok 2,5" gyári kompakt és 2,5" külső ház + HDD= külső HDD kivitelezésben is. Azt, hogy melyiket válaszd, azt szerintem ezen szempontok alapján érdemes eldönteni.
Továbbá EZT a hsz-t és benne lévő linkeket tudom újfent javasolni neked is, mint másoknak. Ebben ott van az itteni 2,5" külső rack topik linkje is, valamint a logout cikk is hasznos lehet szerintem konkrét árakkal. + gyári kompakt kivitelben az ASUS Zendisk AS400 is ajánlott darab.

Seagate Backup Plus Slim modell elvileg nem rossz, de amióta egyik fórumtárs mutatott egy videót róla, amin látszik, hogy a fedlap még csak nem is patentos megoldással van rögzítve, hanem csak sima ragasztással, hát az nem éppen előnyös, finoman fogalmazva...

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.