Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:02:15

LOGOUT.hu

Külső merevlemezek - USB, eSATA, FireWire HDD
Kérdezés előtt kérjük olvasd el az összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17351) King Unique válasza KisTücsök (#17350) üzenetére


King Unique
titán

Ahogy nézem 6x ezer HUF...[link]
Nem olcsó tényleg, de ezeket még csak pár hónapja vezették be a piacra, azért ilyen drágák. Emlékszem a 2 TB-os My Passport itthoni bevezető ára 100k (!) körül volt, ami néhány hónap után lement 40-50k környékére, most meg kb. 35k. Ennek is kell x hónap biztosan, de vsz felére azért nem fog lemenni.
A Toshiba is gyárt már ekkora méretben, de árgép szerint, azok még drágábbak...[link].

Ha nem akarsz várni, nem kell egybe 3 TB és vmi műszaki szemmel nézve, jobb konstrukció kell, akkor a külső merevlemez házas megoldást tudom ajánlani [link], [link] + Saegate-Samsung HDD-ket (1,75 TB | 2 TB). Bár most leárazták a 2 TB-os Toshiba notivinyókat, de azok 15 mm vastagok és valamivel drágább ház kell hozzájuk. A külső házak kapcsán linkelt webshop nem a legolcsóbb, máshol azon rack-ek sokkal jobb áron vannak, mint pl. ez a Kolink.
Így olcsóbban össze tudsz rakni egy 2,5" 3-4 TB-os megoldást, persze azzal a hátránnyal, hogy két, különálló meghajtóként. De ez meg adatbiztonság terén jobb, mármint a 2 db, fizikálisan elkülönülő adattár + legalább hordozhatóak.

[ Szerkesztve ]

(#17352) KisTücsök válasza King Unique (#17351) üzenetére


KisTücsök
addikt

Köszi a választ! :R

Ez a megoldás eszembe sem jutott. Ez így megbízhatóbb megoldás, mint a külső vinyós?

Számolgatok egy kicsit majd.

(#17353) King Unique válasza KisTücsök (#17352) üzenetére


King Unique
titán

Mindkettő megoldás külső merevlemez. :)
Csak az egyiknél gyárilag, előre össze van rakva, beállítva pár dolog, a másiknál meg te magad rakod össze. Olyan ezt, mint aki kompletten vesz egy PC-t és van, aki maga rakja össze. De a végeredmény lényegében ugyanaz. Viszont ugyanakkor szükség van a gyárilag összerakott megoldásokra is, mert nem minden vásárló expert, hogy értsen hozzá olyan szinten, hogy maga állítsa össze. Így ezen rétegnek eleve kényelmesebb egy gyári külső vinyó, amit csak kibont a dobozából, rádugja a gépére és működik, használhatja, mint egy pendrive-ot.
De, aki kicsit ért hozzá, vagy kap útmutatást e téren, az maga is össze tudja állítani. + azért pár csavar behajtása, merevlemez partícionálása gondolom nem okoz akkora problémát.

Azt nem mondanám, hogy minden téren jobb a külső rack megoldás, mert van pro / kontra mindkét oldalon [kiválasztási szempontok].
Viszont mérnöki szemmel nézve, eleve jobb egy szétszerelhető, cserélhető elemes konstrukció, előnyösebb egy alumínium ház hőelvezetés terén, valamint magad tudod kiválasztani az összetevőket stb.

Mire jutottál, vársz még, vagy veszel most, ha igen, milyet :F

[ Szerkesztve ]

(#17354) dokee78


dokee78
félisten

120 GB körüli külső olcsó megbízható HDD-t keresek média lejátszásra.

(#17355) King Unique válasza dokee78 (#17354) üzenetére


King Unique
titán

Olyan manapság már nincs, gyárilag szerelt modelleknél biztosan nem... :N
2,5" gyári külsőknél 500 GB - 3 / 4 TB között van a jelenlegi tárkapacitás. Az 1,8" megoldásoknál volt 120-250 GB körüli méret [link], de azok közül már sok kifutott termék.
120 GB-os megoldást max úgy kreálhatsz, ha veszel egy 2,5" külső merevlemez házat (#17351 hsz) és abba szerválsz valahonnan egy ekkora vinyót. De szerintem ekkorát már nem is nagyon lehet venni, illetve az árakat elnézve, notivinyót újan már 500 GB alatt se érdemes venni.

[ Szerkesztve ]

(#17356) dokee78 válasza King Unique (#17355) üzenetére


dokee78
félisten

Jobban járok egy nagyobb tárkapacitású pendriveal nem?

(#17357) King Unique válasza dokee78 (#17356) üzenetére


King Unique
titán

Ezt már te döntöd el, hogy mennyi a rendelkezésre álló keret és ahhoz viszonyítva, hogyan jössz ki jobban.
Elsődlegesen nem arra valók, de alkalmasak a külső merevlemezek is médialejátszó, TV és egyéb eszközön történő lejátszásra. Ha elég 64 GB-os pendrive, akkor az nyilván előnyösebb lehet, de a 128 GB-os áráért, már 500 GB-os 2,5" külső merevlemezt lehet venni.

(#17358) dokee78 válasza King Unique (#17357) üzenetére


dokee78
félisten

:R

(#17359) Goblin12


Goblin12
őstag

Sziasztok.

Keresek:

2,5" 3,5"
1TB - 2TB
1 vinyós
USB 3.0
nem túl hangos
Megbízható - nagy filek isok filmek tárolására
max 100€-ig.

Külső vinyót.

Köszönöm a segítséget.

(#17360) King Unique válasza Goblin12 (#17359) üzenetére


King Unique
titán

Merevlemez topikban még csak HDD kellett a külső Sharkoon házba [link], most meg +ba 2,5" és 3,5", vagy 2,5" / 3,5" külső megoldás is kéne??
Hát akkor EZEKET tudom ajánlani.

(#17361) Goblin12 válasza King Unique (#17360) üzenetére


Goblin12
őstag

Árra játszom, amelyik jobban megéri olyat vennék. :R

A külső sharkoon 1 vinyós USB 3.0-val rendelkező "rack" megvan. Ha találok olyan vinyót ami árban jó akkor azt választom, ha pedig van egyben ready to go akkor azt. :R

[ Szerkesztve ]

(#17362) Goblin12 válasza King Unique (#17360) üzenetére


Goblin12
őstag

Szia.

Köszi a linket, akkor ezek közül nézelődöm, láttam, a vinyós topikban a RED tűnik favourite-nek.

Köszönöm szépen a segítségedet. :R

(#17363) KisTücsök válasza King Unique (#17351) üzenetére


KisTücsök
addikt

Értem. Hasznos összehasonlítás.

Valamennyit mindenképpen várok még. Azt a 2Tb-s Toshibat nézegetem, de nem fogom elkapkodni. Közbe meg hátha majd a MyPassport is lejjebb megy.

Köszi a segítségeket! :R

(#17364) demars válasza King Unique (#17360) üzenetére


demars
addikt

Szia!
Rendeltem egy 2tb wd my passport ultra hdd-t, az aqua tól. A termék azonosító végén a BTT az csak a színét jelöli igaz?
Illetve kell ezeket formázni használat előtt?
Köszi

[ Szerkesztve ]

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#17365) Hooper


Hooper
őstag

Sziasztok!

Megbizható, usb3as külső 1 TB HDDt keresek, jo áron.
Mi most a best buy?

Ja igen, táp nélküli noti 2,5" méretűt szeretnék

[ Szerkesztve ]

(#17366) King Unique válasza demars (#17364) üzenetére


King Unique
titán

Igen, elvileg a színét, ami BTT=szürke/ ezüst.
Egyik gyári külsőt sem kell formázni, mert gyárilag FAT32/ NTFS/ HFS+ szokott lenni. Esetedben NTFS és ha az megfelel, akkor felesleges hozzányúlni.

(#17365) Hooper: #17280

(#17367) King Unique válasza KisTücsök (#17363) üzenetére


King Unique
titán

Szerintem egyhamar nagyon nem fog lemenni az ára... :N
Passportot meg akkor érdemes venned, ha kellenek a szoftveres csicsái és xy funkciók biztos működése, mert amúgy a külső rack megoldás jobb műszaki szemmel nézve.
Meg az ilyen 2,5" 3 TB-os cuccokban 4(!) tányéros HDD-k vannak, aminél azért egy 1-2, vagy 3 tányéros (fenti Samsungok) megoldások kicsit kedvezőbben, esztétikailag is.
Igaz annyi előnye van másik oldalról, hogy a 750 GB-os tányéroknak köszönhetően, pl. az MQ03ABB300 belsős Canvio Basics is 143/136 MB/s szekvenciális olvasási és írási sebességre képes [link].

[ Szerkesztve ]

(#17368) demars válasza King Unique (#17366) üzenetére


demars
addikt

Rendben!
Köszönöm! :R

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#17369) BaziJoe00


BaziJoe00
tag

Tisztelt Kollégák!
Szeretnék venni egy 3 TB-os külső merevlemezt. Élőszőr 2,5-re fájt a fogam, de abból csak a MyPassport-ot találtam 62.000 ft bevezető összeggel.
Így kompromisszumként megelégszem egy 3,5-el, viszont egy kis segítséget kérnék a választáshoz. Természetesen a legolcsóbb megoldás fele hajlok, de ha a drágábbikban nem csak a nevét hanem a minőségét is megfizetem akkor természetesen arra fog esni a választásom.
A jelöltek:
Toshiba 3TB STOR.E CANVIO HDWC130EK3J1
Samsung 3TB STSHX-D301TDB
Western Digital 3TB Elements Desktop WDBWLG0030HBK
Western Digital 3TB My Book WDBFJK0030HBK

Válaszotokat előre is köszönöm! :R

(#17370) King Unique válasza BaziJoe00 (#17369) üzenetére


King Unique
titán

Üdv!

Na igen, 62k még eléggé sok érte. De ha nem egybe kell a 2,5" 3 TB, akkor 2 * 1,75/ 2 TB megoldás bőven kijön ennyiből [link].

A listádból én a D3 Station-t kihúznám, mert arra többen panaszkodtak. Toshiba STOR.E Canvio típust nem ismerem, a benne lévő 3,5" Toshiba vinyók mennyire jók, azt sem tudom, azt merevlemez topikban kéne megkérdezni. De kb. elmegy kategória. Az új WD Elements Desktop nem rossz, van róla tesztünk is, bár inkább a My Book az ajánlottabb.
Ha a kiválasztási szempontok alapján, nem kellenek a gyári megoldások fícsörei, akkor jobb a külső HDD házas felállás [link].
Mert azért mégiscsak jobb és minőségibb egy WD Red, mint az előbbi két WD-ben lévő Caviar Green, vagy a másik kettőben lévő merevlemez. Kicsivel drágább egy ilyen összeállítás, de kb. 40k-ból ez is kihozható.
Ha nem szimpatikus ez a megoldás, akkor meg a listádból a Samsung kivételével a többi mehet, a 2 WD biztosabban.

[ Szerkesztve ]

(#17371) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Mi ajánlott inkább?:

LC Power 3.5" LC-35U3-Becrux + 1GB WD Blue
vagy
WD elements 2.5" 1GB??? :F

Köszi!

(#17372) jotzo01


jotzo01
tag

Üdv mindenkinek,
gyorsan kellene nekem egy külső merevlemez, 1TB, 2,5, elsősorban fényképek, filmek tárolására. TV mellett lenne legtöbbet használva, úgyhogy nagyon fontos a halk működés.
Valami ajánlat?
köszi

(#17373) King Unique válasza jotzo01 (#17372) üzenetére


King Unique
titán

Az ITT lévő 2,5" megoldások közül tudsz válogatni. Pl. MP Ultra, Samsung M3 jó, vagy TV-s kompatibilitás terén az Adata HC500 is kiemelkedő.
Ezeknek nem különösebben van hangja, de kicsit szubjektív, kinek, mi számít hangosnak...?

(#17374) King Unique válasza SunMount3r (#17371) üzenetére


King Unique
titán

Ha még a 2,5" Becrux + Scorpio Blue lenne, ok, arra írtam volna összehasonlítást, de így eleve furán veszi ki a 3,5" 1 TB megoldást 2,5" 1 TB-ossal összehasonlítani... :F
Ezt már a legelején el kell dönteni, kinek mekkora méretű kell, ha számít a mobilitás, akkor eleve utóbbi az előnyösebb. 3,5" külső vinyót az esetleges kedvezőbb áron túl, akkor érdemes venni, ha vkinek igazán nagy tárhely kell (2 TB+), vagy kérdéses az USB tápellátás és ilyenkor jobban jár a fix, külső tápossal, mint ami ezeknél van.
"1GB WD Blue" - az alatt 3,5" esetben gondolom 1 TB Caviar Blue értendő, ami 7200 RPM-es mivolta miatt kevésbé ajánlott külső házba. Oda 5400-asok javasoltak.

[ Szerkesztve ]

(#17375) Pocee


Pocee
senior tag

Sziasztok!

van két külső WD külső merevlemezem,az lenne a kérdés,hogy firmware frissítést akarok végrehajtani de tele vannak és nem tudom elhelyezni az adatokat,hogy mekkora az esélye,hogy elvesznek az adatok?
tudom,hogy le kell üríteni mert megtörténhet,de én arra vagyok kíváncsi,hogy csak akkor ha véletlen áramszünet van vagy valalmi "külső nem várt" behatás,vagy egyébként is tuti elveszik bármi ha firmware-t frissítek?

Mr.Brightside

(#17376) King Unique válasza Pocee (#17375) üzenetére


King Unique
titán

Üdv!

Gondolom My Passport / My Book modellekről van szó.
Én már csináltam My Passporton firmware frissítést, úgy hogy tele volt cuccal, de nem okozott semmilyen problémát. De nyilván a hivatalos válasz az, hogy előtte biztos, ami biztos, mentsd le az adatokat!
Nyilván arra figyelni kell, hogy ne legyen áramszünet, notinál érdemes az akksit is feltölteni ilyen esetre, valamint kábelt frissítés alatt ne húzd ki, meg ilyenek. Illetve, amit írnak az oldalon, hogy esetleg AV-t is kikapcsolni a frissítés idejére, valamint minden futó programot bezárni.
Jó esetben sima ügy és hamar megvan, de ha vmi balul sülne el a fentiek értelmében, akkor azzal akár úgy tönkre lehet vágni, hogy nem fogja utána felismeri a rendszer. "Akár", mert szerencsére ezt a verziót nem tapasztaltam és nem tudom pontosan mi is a helyzet fordított esetben.

Aztán az is lehet, hogy a legfrissebb firmware van rajta, azt már lecsekkoltad, illetve mért akarod frissíteni, csak úgy?

[ Szerkesztve ]

(#17377) Pocee válasza King Unique (#17376) üzenetére


Pocee
senior tag

kösszkössz,mert szerintem régiek és a két terrást lassan éri el alvó állapotból,hátha javulna,az egyterrás egész baráti idő alatt "feláll",mind a kettő my book 3.5" külső táppal

Mr.Brightside

(#17378) King Unique válasza Pocee (#17377) üzenetére


King Unique
titán

Az mit jelent, hogy régiek?? Mert egyrészt nem minden (nagyon régi) My Booknál frissíthető a firmware, másrészt a legújabb firmware csak az újabb modellekre elérhető, a régebbieknél megáll az adott verziónál. Illetve ITT le tudod csekkolni, melyik frissítés, mit is javít.

(#17379) Pocee válasza King Unique (#17378) üzenetére


Pocee
senior tag

4-5 évesek lehetnek,supportnál dobja a lehetőséget,szóval gondolom lehet.

Mr.Brightside

(#17380) BaziJoe00 válasza King Unique (#17370) üzenetére


BaziJoe00
tag

Köszönöm a választ King Unique, elolvastam a topik bejegyzéseidet, illetve a tesztet a WD Elements Desktop-ról. Ahogy elnézegettem a külső rack+HDD felállás sokkal macerásabb és nyűgösebb mint a gyárilag külső merevlemez megvásárlása és használata mai szemmel nézve :). Gondolok itt a firmware módosításra az alvó mód és biztonságos leválasztáshoz, illetve a kompatibilitási problémákra. Ahogy ajánlottad bedobom a hozzászólásomat a HDD topikba meglátjuk az ottani kollégák mit mondanak. Esetleg van olyan irományod, teszted, topikod ahol a népszerűbb gyárilag külső merevlemezekről vannak tesztek (ajánlott/nem ajánlott)? :DDD

(#17381) King Unique válasza BaziJoe00 (#17380) üzenetére


King Unique
titán

Nem mondanám annyival macerásabbnak, kompatibilitás se vészes, inkább ez az alvó mód, leválasztás utáni leállítgatás a nyűg. Viszont utóbbi 2 nem létfontosságú és az utolsó inkább 2,5" külső vinyóknál fontosabb.
Mérnöki szemmel nézne, meg eleve jobb egy szétszerelhető konstrukció, egy full aluház, ami jó hőelvezető, illetve az adott célra kiválasztott belső merevlemez.

Próba topikba van pár korábbi szösszenet, de folyamatosan alakulgat és majd lesz itt is. :D

(#17382) SunMount3r válasza King Unique (#17381) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Nincs olyan program ami külön telepítés nélkül kiírja a WD Passport Ultra firmware verzióját?

Gondolkodok egy esetleges frissítésen, csak jó lenne tudni mi van most fönt. Ahogy amúgy elnéztem a change log-okat, ebben az én "nem választódik le a winyó a biztonságos eltávolítás során, mert valami program még állítólag használja" problémára nem találtam benne utalást. De emiatt az alvó mód, meg leválasztás utáni leválasztás gondok miatt is érdemes lenne frissíteni? :F

Köszi!

(#17383) King Unique válasza SunMount3r (#17382) üzenetére


King Unique
titán

Ha letöltöd a WD Firmware Updater programját, az kiírja a jelenlegi verziót és hogy elérhető-e újabb. Valamint a frissítés úgyis csak megerősítés után indul el. + nem igényel telepítést, portable.
Leválasztás utáni leállításra elmondtam korábban, hogy mik a lehetősége és OS, program függő is, mikor mi használja éppen a háttérben. Alvó mód meg a WD-knél eleve aktív, a Drive Managerben állítani is lehet az idejét.

(#17384) SunMount3r válasza King Unique (#17383) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Ok, még annyit kérdeznék, hogy honnan lehet tudni, hogy a Win teljesen leválasztotta a winyót? Ki kéne aludnia a kis led-nek is a winyón? Mert most próbáltam és elvileg kiírta, hogy leválasztotta, de a led tovább világított.

És ha ez így nem jó, akkor az unlocker megfelelő erre a problémára?

(#17385) King Unique válasza SunMount3r (#17384) üzenetére


King Unique
titán

Onnan, hogy kiírja, hogy eltávolítható. De a "fullos leálítást" meg onnan, hogy leáll benne a merevlemez is teljesen, nem vibrál a burkolat, nincs hangja (hallani). A visszajelző LED nem minden külső vinyónál alszik ki.
A lényeg maga a leválasztás az OS-ből, hogy a fájlrendszer és partíció ne sérüljön, a fentebb említettek csak bónusz, de elvileg a Windows leválasztja fullosan. Legalábbis gyári külső vinyóknál általában igen, a külső házaknál nem feltétlenül. De ott pl. az ASMedia chipeseknél akár ez is beállítható, ahogyan az alvó mód támogatása is.
Unlocker csak arra jó, hogy a leválasztást akadályozó folyamatokat kilistázza és feloldja, de maga a teljes leállítás, az vezérlőchip & firmware, valamint OS függő.

[ Szerkesztve ]

(#17386) BaziJoe00


BaziJoe00
tag

Még egy kérdésem lenne King Unique kollégához. :DDD A rack+hdd a jobb megoldás vagy a merevlemez bölcső+HDD? (Ha csak az asztalon pihen és egy laptophoz van csatlakoztatva film,képek,zene tárolására van fenntartva)

(#17387) King Unique válasza BaziJoe00 (#17386) üzenetére


King Unique
titán

"rack+hdd a jobb megoldás vagy a merevlemez bölcső+HDD?" :F , bölcső...?

Szerintem már fentebb kifejtettem, mi a pro / kontra a külső rack + HDD és gyári külső HDD között, illetve ITT is le van írva.
Ha eredetileg is azt akartál venni és úgyis csak asztalon pihenteted, noti mellett, akkor ugye egy 3,5" megoldás is megteszi. Viszont azt megint nem értem, hogy akkor mért 2,5" külsőt akarsz venni, illetve mért a merevlemez topikban kérded, mikor ott kimondottan belső merevlemezekkel foglalkoznak :F
2,5" megoldások és alternatívák adottak. Amiket te néztél, azok közül Basics / Store.E Plus, M3 Portable, My Passport Ultra jöhet szóba, utóbbi kettő szoftveres pakkja, beállítási lehetőségei (alvó mód) kiemelkedőek. Ha nem kellenek ilyen sallangok, akkor meg külső rack + merevlemez.

[ Szerkesztve ]

(#17388) Cucuska2


Cucuska2
őstag

Sziasztok!
Remélem jó helyen járok; a több merevlemezt tartalmazó merevlemez házakról szeretnék érdeklődni.
A legtöbb USB-s és e-SATA-s, viszont látom, hogy több merevlemez esetén kell az alaplapnak támogatni a SATA Port Multiplicator funkciót - ez mennyire specifikus, van sok alaplapon, vagy nagyon réteg igény? Az enyémen van? Gigabyte GA H61N-USB3, nem találtam meg, hogy lenne
A második kérdésem az, hogy az ilyeneket szoktam látni USB3-mas kivitelben, van valami értelme ekkor az e-SATA-t használni, hisz gondolom semmi különbség sincs.
A harmadik kérdésem az az, hogy gondolom nyugodtan lehet mondjuk saját felhőnek felhasználni, nincs semmi technikai akadálya, ugye?

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#17389) King Unique válasza Cucuska2 (#17388) üzenetére


King Unique
titán

Üdv!

Az az igazság, hogy multi-bay külső vinyókkal és merevlemez házakkal nincs nagyon tapasztalat az itteni és a külső rack topikokban sem... :( Utóbbiból is max egy ilyen duál interfészes, single-bay külső ház tesztet tudok mutatni [link].

1. SATA Port Multiplicator - passz, nem tudom mi fán terem...?
2. USB 3.0 vs. eSATA között leginkább az szokott dönteni, hogy kinek melyik van a gépén. Hotswap képesség megvan utóbbinál, de ilyen téren USB-nél is ugye vannak lehetőségek. Sebességet illetőne van 6 Gbps eSATA is, így nincs feltétlen lemaradva az 5 Gbps 3.0-hoz képest, főleg egy RAID megoldás esetében.
3. Felhőnek, online adattárnak használni egyesek úgy szokták, hogy rákötik routerre. De szerintem ilyen célra egyértelműen egy NAS a jobb megoldás.

Szerintem Milyen NAS-t vegyek? és RAID topikokban érdeklődj, ott inkább tudnak segíteni.

[ Szerkesztve ]

(#17390) Maksifül


Maksifül
senior tag

Van egy Toshiba 2TB-os külső vinyóm, majdnem tele.
Az a gondom vele, hogy az asztali gépre csatlakoztatva borzasztóan nehezen dolgozik, van hogy teljesen befagy, s nem lehet még képeket sem megnyitni, vagy átmásolni bárhova egy nagyobb file-t.
Ellenben, ha laptopra csatlakoztatom, ott kifogástalanul üzemel minden. Mivel lehet a gond? Drivert kellene lecserélni?

Mindkét gép Dell, s mindkettőn Win7 64bit van.

Előre is köszönöm a segítséget!

Luxusparfümök kis kiszerelésben. 1 vagy 2ml-es minták és 5, 10, 20ml-es fújósok. Az aktuális listáért látogass el az alábbi oldalra: https://goo.gl/B09F5U

(#17391) Cucuska2 válasza King Unique (#17389) üzenetére


Cucuska2
őstag

Nagyon köszönöm! :R

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#17392) King Unique válasza Maksifül (#17390) üzenetére


King Unique
titán

Ha mind2 gépen csinálná, akkor rá lehetne fogni a külső vinyóra, hogy annak vezérlője, kábele ment tönkre, vagy esetleg a merevlemez rossz, mert nagyon belassulni, fagyni akkor is szokott.
De, ha másik gépen teljesen patent és vinyó is ok benne (HD Sentinel), akkor távolról nehéz kibogozni, hogy az adott hardver (alaplap, adott USB-port), oprendszer (driver) mely hibája okozza a jelenséget...

Milyen külső vinyó pontosan?

(#17393) tomp


tomp
félisten

A Windows 10-en jelenleg csak úgy tudom leválasztani a WD Elemets-et ha megfelelő pillanatban lehúzom az usb-ről. A rendszerben az az opció van beállítva, hogy a biztonságos leválasztás nélkül is lehúzható de mégsem szeretem ezt. Ez mennyire kockázatos? A system nem engedi leválasztani az NTFS kötetnaplóval való matatás miatt. De ez olyan, hogy ha leállítom a HDSentinelt akkor leparkol és csak akkor kezdi matatni ha le akarom választani. :W

(#17394) King Unique válasza tomp (#17393) üzenetére


King Unique
titán

Az eszközkezelős gyors eltávolításra optimalizálás [link] azért nem teljesen elég ezeknél, ajánlott a tálcán is leválasztani. Mert ennek hiányában a fájlrendszer és partíció attól még sérülhet.
Windows 10-et én is használgatom, pont ki is próbáltam rajta ezt a leválasztás-leállítás dolgot egy rakás 2,5" külső vinyóval, de nem volt gond. Nem tudom nálad mi okozza, meg ezt a "matatás" dolgot se értem :F
Esetleg Unlocker jól jöhet, ha nem engedi leválasztani.

(#17395) Maksifül válasza King Unique (#17392) üzenetére


Maksifül
senior tag

Több USB porton is kipróbáltam, s produkálta ezt a jelenséget, máskülönben meg a Verbatim 2TB-os külső vinyó patentül működik ugyanazon a gépen.

Ez, amit az asztali gép nem akar normálisan kezelni egy pár hete, hónapja az ilyen.

Luxusparfümök kis kiszerelésben. 1 vagy 2ml-es minták és 5, 10, 20ml-es fújósok. Az aktuális listáért látogass el az alábbi oldalra: https://goo.gl/B09F5U

(#17396) King Unique válasza Maksifül (#17395) üzenetére


King Unique
titán

Ennyi infó alapján nem tudok rá mit mondani. Az, hogy PC-nél mely összetevő okozza a hibát, távolról nehéz kideríteni.

(#17397) tomp válasza King Unique (#17394) üzenetére


tomp
félisten

Nyilván nem akkor húzom le amikor épp dolgozik. Megvárom amíg leparkolja a fejet. A tv-ről is úgy húzom le mindig. De alapesetben mindig a biztonságos leválasztást használom. Most egy windows restart után úgy látom engedi leválasztani. Lehet valami bug jön elő néha. Túl szép lenne ha ennyire simán tértem volna át 8.1-ről 10-re. Konkrétan semmi driver baja nincs. Frissült, betöltött és már használtam is.

(#17398) King Unique válasza tomp (#17397) üzenetére


King Unique
titán

"Megvárom amíg leparkolja a fejet."
Miután a tálcán leválasztottad, vagy ha nem engedi, miután inaktivitáskor alvóba megy? TV-ken is szokott lenni a leválasztásra opció.
Amúgy meg ez sajnos alap jelenség az összes Windowsnál, sokszor nem is xy program, hanem egy rendszerfolyamat fogja, de erre való az Unlocker. Ha az nem használ, akkor meg vagy/ vagy alapon kihúzni, vagy inkább restart / leállítás rácsatlakoztatott állapotban.

(#17399) tomp válasza King Unique (#17398) üzenetére


tomp
félisten

Miután inaktivitáskor alvóba megy. Érezni ha rárakom a kezem, hogy mikor rakja parkolásba a fejet. Kb 15mp-es üresjárat után parkol.
Biztonságos leválasztásnál le is áll a lemez ahogyan kell. Ennél értelem szerű, hogy mikor húzom le.
Sony tvnél nincs leválasztás. Mármint a 2014-es modellnél nincs. Ha kilép az ember a médialejátszóból és a smart menüből akkor a tv már nem nyúl többet a merevlemezhez. Ha csak nem lép be az ember újra a smart menübe mert akkor újra "ugrásra" készre állítja azaz a parkolásból kiveszi a fejet.
Win10-en tökéletesen megy ez az Unlocker program?

(#17400) Jarod1 válasza Maksifül (#17390) üzenetére


Jarod1
addikt

asztali gépen USB2 van? Lsptopon Usb 3? van a winyónak segéd tápja?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.