Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:02:15

LOGOUT.hu

Külső merevlemezek - USB, eSATA, FireWire HDD
Kérdezés előtt kérjük olvasd el az összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10001) Alex91 válasza Madara (#10000) üzenetére


Alex91
félisten

Mert ahogy nezem a kepet, meg a jelolest a masik ketto talan USB port...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#10002) King Unique válasza Madara (#10000) üzenetére


King Unique
titán

Lehet Biosban kéne állítani vmit (AHCI talán,v nem...),h normálisan kezelje esata-t,régebben praktijus volt gépindítás előtt rádugni,h megfelelően felismerje,így..?
Másik 2 nem vmi spec esata,pl. esatap csati,hanem csak sima usb2 (itt egy jó ábra)

(#10003) Madara


Madara
tag

Annyit változott a helyzet, hogy a BIOS-ban észleli a gép, de az OS-ben még mindig nincs ott.

(#10004) King Unique válasza Madara (#10003) üzenetére


King Unique
titán

Ott próbálgasd állítani...v érdeklődj a megfelelő topicban.

(#10005) v!ct0y


v!ct0y
veterán

Sziasztok!
Ezt rá lehet dugni tv re ? LG Lk 450 [link]
Mármint úgy, hogy le is játssza a filmeket :DDD

[ Szerkesztve ]

(#10006) Attici válasza v!ct0y (#10005) üzenetére


Attici
őstag

Ki kell próbálni! De szerintem kevés esélye van, az LG-k elég kényesek.
Próbáltad az LG ügyfélszolgálatát megkérdezni?

"Minden, ami a “DE” előtt elhangzik, lényegtelen."

(#10007) Attici válasza King Unique (#10004) üzenetére


Attici
őstag

Szerinted ez elírás lehet?
1TB-s Elite? És vajon dokkoló is van hozzá? Én ilyet nem láttam a WD-n. :N
Vagy ez csak egy sima SE.

"Minden, ami a “DE” előtt elhangzik, lényegtelen."

(#10008) v!ct0y válasza Attici (#10006) üzenetére


v!ct0y
veterán

Ilyet veszek inkább ez csak jó lesz[link]

(#10009) King Unique válasza Attici (#10007) üzenetére


King Unique
titán

Az MP Elite anno usb2,640 GB-ig ment,lehet beújított a WD :F ,de én se látom,nincs fent honlapjukon :N ,kép alapján sima Essential SE,ami "fémes" kékbe elég impozánsan néz ki .Amúgy én is hiányolom az Elite szériát,jó lenne dokkolóval,+ fémburkolattal...
Egy telót,v mailt megér tisztázni hwker felé,v akár WD forumán rákérdezni. :K
nem olyan rég jöttek ki 2 generációs usb3 Passportok,külön Elite szériával már lehet nem vesződnek,3,5"-ben is megszűnt,de ha mégis az cool lenne.

(#10008) v!ct0y: gyári kompakt külsőknél se mindegyik muzsikál bizonyos TV-kel együtt,de pl. jobbak,jobb supporttal,mint a WD,mobilracknél is hasonló a helyzet, nevesebbel vsz nem lesz gond,de nem garantálható 100 %-ig,h felismeri TV,ki kell próbálni...dokkolónál meg még kevesebb a tapasztalat ilyen téren.Amúgy Sharkoon RC-el jól jársz,jó cucc,füll alu :K Esetleg ha volna TV-hez külön médialejátszó és ahhoz kötve,vsz stabilabb lenne.

[ Szerkesztve ]

(#10010) Hege1234


Hege1234
addikt

sziasztok!

vettem egy Toshiba StorE 500gb os vinyót
a gondom hogy a gépem nem látja
más gépen megy
nekem egyszer bejött hogy láttam a fájlokat azóta semmi
úgy érzékeli mintha ott lenne mert dobálgatja az üziket hogy tegyem át az usb3 as foglalatba
ott 1. re se akart csinálni semmit
partition tool látja próbálgattam a régi módszerrel ami anno hatásos volt
most az sem vált be (set inactive , set active)
próbáltam a meghajó résznél betüjelet hozzárendelni de semmi
toshiba nec usb3 driver fennvan
ki is írja hogy aktiválta a 3.0 át host-ot

kifogytam az ötletekből
lécci segítsetek

(#10011) Sándor -P20-


Sándor -P20-
senior tag

Üdv mindenkinek.
Szal van egy USB-s LG XD7-es 500G-s winyóm.
Az első csatlakoztatásnál ahogy a win szereti, elkezdte telepítgetni az USB-s driverokat, STB... Majd kiírta, hogy telepítés stornó, nincs driver, (és nem is lesz... :( )
Winyó le -> vissza. Ismét mazsola... Majd jé van driver + minden, csak nem müxik a gépemen a cuccos. Egészen pontosan win 7 alatt nem müxik.
Azt írja, hogy a lemez írásvédett!!! :F :W
A vassal nincs gond, mert ha beteszek pl egy XP telepítőlemezt, vígan tudom particionálni, formázni, STB...
A winyó másnál vígan ketyeg, semmi baja.
Szal mit tegyek a win7-el (ha lehet még nem törölném :U ), hogy kezelje a wincsit?

A segítséget előre is köszönöm...

Ps: már nekiálltam archiválni a C meghajtót... De nagyon nem akarózzik win telepítéssel elbaxni a hétvégét...

40 feletti kornak megvan az előnye és hátránya... Igaz, a betűket csak közelről látod, viszont az idiótákat már messziről észreveszed.

(#10012) King Unique válasza Hege1234 (#10010) üzenetére


King Unique
titán

Milyen StoreE, Edition,Alu2S stb,2,5" gondolom?
Kb. ezeket lehet kipróbálni,3.0 driver is fent van,2.0-án simán kéne mennie,más gépen meg semmi gond...oprendszer mi_64bit win7,v másik gépen mi van :F Egy kis hibakeresést kell végezni,h most adott oprendszert nem komálja,v alaplapi usb vezérlővel (3.0) nem kompatibilis teljesen,mert,ha más gépeken full jól megy,nem eszköz,hanem vasadnál nem ok-s vmi.
Toshiba oldalán nem látni drivert ehhez (2.0-ához nem is kell,max 3.0),gyárilag volt rajta,v auto megkereste felrakta, Bios frissítést írnak egyik-másíknál,azt már próbáltad?
Eszközkezelőben látja :F ,sárga felkiáltójel nincs előtte,ha igen töröld,azt auto felrakja újra.
esetleg van manual,bár abban se sok info...
(B)(#10011) Sándor -P20-(/B) LG sosem volt ilyenekre túl jó,support is xar,ha más gépen,oprendszeren nem problémázik,minden ok,akkor win7 lesz a ludas (64 bites?),de innen távolról csak találgatni lehet...esetleg jogosultságok kiosztásánál:Meghajtó - tulajdonságok - biztonság - teljes hozzáférés, stb
érdeklődj talán win7 topicban,hátha vkinél volt már ilyen,v LG nek van magyar supportja is ,nekem samsung cuccoknál már telón,mailben is válaszoltak és sokx hatásos volt.
látom XD7-be is van 2TB :Y ,na,ej,ha,4 tányéros WD belsős lehet?

Amúgy ajánlom mind2-tök figyelmébe HDD probléma, segítsetek! (nem adatmentés) .
Nekem WD,Iomega,Freecom,Samsung cuccaim vannak,de eddig szerencsére nem futottam bele ilyenekbe,bár nyilván oprendsz,konfigtól stb. is függ.

[ Szerkesztve ]

(#10013) HaZsolt


HaZsolt
őstag

Nem látja a külső vinyómat (ASUS LEATHER II 500Gb), azt írja helyezzen be egy lemezt a következőbe: Cserélhető lemez G

(#10014) King Unique válasza HaZsolt (#10013) üzenetére


King Unique
titán

Na mi van, senkinél se mennek a külső vinyók :D
Kicsit bővebben,milyen gép,oprendszer,usb2,v 3 -ba dugva,driverek fent vannak,lemez-eszközkezelő,bios látja-e stb.,másik usb portban próbáltad :F

[ Szerkesztve ]

(#10015) HaZsolt válasza King Unique (#10014) üzenetére


HaZsolt
őstag

Fatality P67 Professional windows 7-es rendszerrel. USB 2.0-ba mivel a merevlemez is olyan típusú, már 2 slotban is néztem. Driver nincs hozzá, a weboldalon sem. A leírásban is azt írják hogy driver nélkül is használható csak dugni kell:D. Látja, csak megnyitni nem tudom, hogy fájlokat pakolhassak rá.

[ Szerkesztve ]

(#10016) HaZsolt


HaZsolt
őstag

Formázni nem engedi, egyébként nyertem, nagyon örülök neki csak jó lenne ha végre működne is:D

(#10017) King Unique válasza HaZsolt (#10015) üzenetére


King Unique
titán

2.0-hoz nem is kell,csak be kell dugni...neked is fentieket tudom mondani,esetleg fenti topicokat javasolni (ha itt más nem mond jobbat),ill más gépen is ki kéne próbálni,ott jó-e.

(#10018) Hege1234 válasza King Unique (#10012) üzenetére


Hege1234
addikt

áhh próbáltam már mindent
felkiáltójel nem volt mivel azt érzékelte hogy prímán megy
biztonságos eltávolító is felismerte

végül rájöttem hogy mivel más gépén megy (win7 32)
oprendszeren lesz a hiba
úgy is így lett mivel a
májusi mentést visszaállítva és a toshiba oldaláról leszedett usb3 driverrel tökéletesen megy

köszi!

(#10019) King Unique válasza Hege1234 (#10018) üzenetére


King Unique
titán

Akkor ok :)
usb3 driver nemzetközi siteon volt,mert én nem találtam,v az általános notidriver :F

[ Szerkesztve ]

(#10020) Hege1234 válasza King Unique (#10019) üzenetére


Hege1234
addikt

innen leltem rá
az enyém nem volt kilistázva
de full mind1 mivel az összeshez ugyan az a verziójú driver van :)

(#10021) HaZsolt válasza King Unique (#10017) üzenetére


HaZsolt
őstag

Megnézem másik gépen is. Akinek van ilyen típusú külső vinyója az nem találkozott semmilyen gonddal?

(#10022) King Unique válasza Hege1234 (#10020) üzenetére


King Unique
titán

aha...jó ez is. :K

[ Szerkesztve ]

(#10023) rayoliviero


rayoliviero
veterán

WD Passport 500 GB Usb 3.0 hátra dugva natív Intel Usb 3 csatira. A ház előlapjára kivezetett Usb 3-al az olvasás és írás fele ennyi. De a hátsóval jó ki teljesítmény, kellemesen csalódtam.

[ Szerkesztve ]

(#10024) HaZsolt válasza rayoliviero (#10023) üzenetére


HaZsolt
őstag

A régi belső merevlemezem nem tudott ennyit:D

(#10025) rayoliviero válasza HaZsolt (#10024) üzenetére


rayoliviero
veterán

Én is meglepődtem ezen a teljesítményen. Külső vinyót kell használjak, mert a belső vinyó miatt volt hangja a gépemnek. Most minimális a hang külső vinyóval, de ha ezt is lecsatlakozatom és csak az ssd-t használom, akkor hangtalan.
Csak persze ez a WD is elég meleg, mint a My Book Essential volt, 40 fok körül van. Sajnos műanyag házas.

vazzz: Igen, ennél a vinyónál nem hiszem, hogy sokkal jobb lenne már az eredmény ha Sata csatin kötném rá, nem Scorpio Black van benne.

[ Szerkesztve ]

(#10026) vazzz válasza rayoliviero (#10023) üzenetére


vazzz
őstag

Ez tök jó. :K

(#10027) rayoliviero válasza rayoliviero (#10025) üzenetére


rayoliviero
veterán

A laptopomban lévő Scorpio Black Sata csatin 7200-as fordulattal sem sokkal gyorsabb.

(#10028) King Unique válasza rayoliviero (#10023) üzenetére


King Unique
titán

Ez még a régi 1. generációs usb3 My Passport (a 90 MB/s reális,nálam is kb. ennyit tud),azt hittem már az új Passport,de azokba se biztos,h a legújabb 500 GB/tányéros Scorpio Blue van,mert az még gyorsabb,külsőként is :K ,vkinél nemrég vett 500-as így muzsikál ˙´[link] (az 1 TB-os is kb. hozza ezt)

(#10029) Kezdő vagyok


Kezdő vagyok
őstag

Sziasztok!
Régen jártam már itt.
Azóta van-e valami újdonság külső HDD fronton?
Gondolkodtam már rajta,hogy veszek még egy külső 2,5 colos USB3-as WD My Passportot,de igaz az,hogy a Smart ware program csak 3 darab külső WD My Passportot tud kezelni?
Az újabb 2 TB-os My Passportot is tudja kezelni ez a program?

Más márkából is van ilyen megkötés,hogy egy számítógép csak x darab ilyen meg ilyen márkájú 2,5 colos külső HDD-t bír el,vagy a számítógép,vagy a program miatt,ami a HDD-n van?

Nekem van egy 500 GB-os és egy 1 TB-os,eddig remekül működnek.
Hála a segítségeteknek,hogy hallgattam rátok!
Hogy ezeket vettem! :R

Milyen más márkát érdemes most venni 500 GB-2 TB méretig?

Csak USB3-as érdekelne,és 2,5 colos.(Bármilyen márkát írhattok).
A kérésem csak annyi volna,hogy IPON-os linket adjatok meg(nem onnan venném,de ott szoktam nézegetni őket).

MÁS kérésem is lenne:
van egy műhöldvevő(FullHD-t tudja),melynek van hátlapi esata csatlakozója.
Milyen 3,5 colost(külső tápost)érdemes hozzá venni?
Úgyszintén 500 GB-2 TB-osra gondoltam.

Vagy van neki elölapi USB2 bemenete is,My Passportot lehet hozzá csatlakoztatni?
Ha a számítógépen meg akarom nézni,mit vett fel,meg tudom tenni?
Ha veszek hozzá valamilyen külső HDD-t,meg kell először számítógéppel formázni,vagy csak símán rá kell dugni,és kész?

Bocsánat a rengeteg kérdésért,és várom a tanácsokat,ötleteteket!

Tehát mint írtam,bármilyen márkájúra kíváncsi lennék!

[ Szerkesztve ]

(#10030) rayoliviero válasza King Unique (#10028) üzenetére


rayoliviero
veterán

Sajnos az enyém a régebbi, igen.
Hát ez nagyon durva ez az új. Olyan gyors szinte, mint egy gyorsabb 3,5-es Sata.

(#10031) rayoliviero válasza King Unique (#10028) üzenetére


rayoliviero
veterán

Ez lenne az új? ennek sem ugyanaz a kódja, amit linkeltél gyorsat.
Ez lehet gondolom a régi :F

(#10032) gg72 válasza rayoliviero (#10031) üzenetére


gg72
veterán

Szerintem pillanatnyilag nem lehet megállapítani, hogy melyik külső WD-be teszik bele az egytányéros WD5000LPVT típusú HDD-t, de gyanítom, hogy még egyikbe sem...
Különben valóban kb. olyan gyors, mint egy asztali 3.5-ös WD green vinyó.

[ Szerkesztve ]

(#10033) rayoliviero válasza gg72 (#10032) üzenetére


rayoliviero
veterán

Értem, köszi a választ.

(#10034) Kezdő vagyok válasza Kezdő vagyok (#10029) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

Olyan is érdekelne,amit 3 D FullHD TV-hez lehet csatlakoztatni.

(#10035) King Unique válasza rayoliviero (#10031) üzenetére


King Unique
titán

Igen az :K ,azt ki tudja mi van benne... :F ,pl.az új 1 TB-os is 18mm vastag,mint az első generációs (régi) my passport,akkor vsz régi kék skorpió...Amit linkeltem,az natúr 500-as új WD egy mobilrackben,nem új Passport,azért más a kódja,de a vinyó a lényeg benne most.

(#10029) Kezdő vagyok: hol írták,h max 3 eszközt kezel,nem is tudtam :F ,amúgy Smartware természetesen újakat is kezeli,azokhoz is járm,de adnak külön progit,ami végülis a egy "szétdarabolt Smartware" ,külön drive utility,secure stb.
#9957 - (+ADATA HD710 )TV-s dolgok,ajánlások. + 2,5" kiegészítve: 1 TB-osnál nagyobb gyári kompaktba van jelenleg, 2 TB-osba WD gyárt (LG XD7 is talán,de hitvány cucc...), 1,5 TB:Seagate Goflex portable,Buffalo Ministation,Iomega Prestige (fém), Freecom MG, Lacie Rugged Mini
,legolcsóbb ebbe a méretve a WD,de érdemes még várni vele...jobb lett volna aluházzal....(Iponban megtalálsz párat,nem mindet,azért nem onnan...)
Másikra: lehet hozzá egy 3,5" alu mobilrack (pl.)+hdd megoldás,3D-hez jól jöhet esata,felvevős dolgot nem próbáltam :N ,meg kell nézni mit tud,kezel (filerendszer stb.), vsz rá lehet dugni usb2-n és felismeri,rögzít rá,ha tudja NTFS-t,de dvd felvevőnél korábban másnál egész külső vinyót vmi védett,kódolt partícióvá alakította és PC-n nem lehetett látni tartalmát,oda kell erre is figyelni,tiednél máshogy van lehet...

[ Szerkesztve ]

(#10036) Kezdő vagyok válasza King Unique (#10035) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

"Több eszköz támogatása-A szoftver egyszeri telepítése három WD meghajtót támogat(My Passport vagy My Book meghajtó WD Smartware szoftverrel."
A WD meghajtóról 2.oldal az én használatimban.
(Már amit a HDD-vel kaptam.)

Amit linkeltél,abban nem találtam meg. :F

[ Szerkesztve ]

(#10037) v!ct0y


v!ct0y
veterán

Na megvan a Rapid Case és kiválóan működik TV vel is! Köszi a segítséget! :R

(#10038) King Unique válasza Kezdő vagyok (#10036) üzenetére


King Unique
titán

Igen rémlik nekem is régebbről a 3,de a legújabban (10.old alja): A WD SmartWare szoftver telepítése után a szoftver annyi külső eszközt támogat, amennyit a rendszer képes kezelni - (az "elvileg" 127 usb eszköz). - vsz ebben az újabb szoftverben (1.6.0) nincs ez a limit,de annyira nem érdekel,mert nincs 3 WD-m,amit egyszerre dugnék rá :D

(#10037) v!ct0y: :)

[ Szerkesztve ]

(#10039) Kezdő vagyok válasza King Unique (#10038) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

Én nem találom azt,amit írsz. :(

A "Speciális biztonsági mentés terület"van azon az oldalon.

Akkor gyakorlatilag korlátlan számú My Passportot vehetek a géphez?

[ Szerkesztve ]

(#10040) King Unique válasza Kezdő vagyok (#10039) üzenetére


King Unique
titán

A linkben lévő új manualban nézted :F ,pedig ott van alján a 2 meghajtó ikon képnél.
Azért nem korlátlan,mert os elvileg,ha jól tudom 127-et tudna kezelni,de vsz új Smartware,ha leírásnak hinni lehet,nem csak 3-at :N ,többet. Vegyél még1-et-néhányat (ha keret van rá,bár én változatosság végett mást vennék,v mobilracket wd vinyóval) azt próbáld ki :) Melyik verzió van fent nálad?

[ Szerkesztve ]

(#10041) King Unique válasza King Unique (#10040) üzenetére


King Unique
titán

(10 of 59) úgy a 10.,amúgy a 6 - Képenyrő tartalma-eszköz megjelenítő,görgető mutatók.,bocsesz.

(#10042) Kezdő vagyok válasza King Unique (#10041) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

Semmi gond,most már megtaláltam.
Most,hogy írtad,tettem fel az új programverziót,eddig a régi volt.
Érdekes,hogy ki lehet kapcsolni a tálcáról a Smartware progit.
Viszont bekapcsolni csak a számítógép újraindításával lehetséges.

(#10043) Kezdő vagyok válasza Kezdő vagyok (#10042) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

"mobilracket wd vinyóval"
Lenne konkrét ötleted/javaslatod?

(#10044) Sándor -P20- válasza Sándor -P20- (#10011) üzenetére


Sándor -P20-
senior tag

Mivel ZERO!!! :Y hozzászólás volt a kérdésemre, mart a saját 5let. Win 7 újrareszelése....
A telepítés után a "makacs" winyó egycsapásra életre kelt!!!!
Amit kiderítettem:
A gond a jogosultságok kiosztása körül keletkezett, és az is csak a saját rendszeremen.
Szal ennyi...
Azért jó lett volna megúszni ezt a tortúrát...
Ja és ha már külső winyó és archiválás:
Tudnátok ajánlani egy jó progit amivel le tudnám gostolni a rendszermeghajtót???
Esetleg 5letet, hogy a külső USB-s winyóról hogyan tudom majd életre kelteni a felsallangozott win 7-et?

Remélem erre a kérdésre több választ kapok mint az előzőre...

Üdv.

40 feletti kornak megvan az előnye és hátránya... Igaz, a betűket csak közelről látod, viszont az idiótákat már messziről észreveszed.

(#10045) King Unique válasza Sándor -P20- (#10044) üzenetére


King Unique
titán

Előzőre is kaptál választ,ha figyelmesebben olvastál volna: #10012...
Pl. Ghost,v ebben a cikkben,igaz ez klónozás,de akad néhány hasznos progi tipp,vmint LG XD7-en is volt gyárilag vmi backup progi,v nem? Ha bootolni,futtatni akaros win7-et külső vinyóról,az macerás lesz (melegedés,usb3 driver),korábban már ki lett tárgyalva,sima telepítés talán menne.

(#10043) Kezdő vagyok: ha 2,5" kell,1 TB-ig tudsz,érdemes újabb 2 tányéros vinyóval,pl WD10JPVT, esetleg samu M8 , +hozzá egy minőségi aluházas mobilrack (Raidsonic (IB-231StU3-G,IB-230StU3-G,IB-250StU3-BH) ,Revoltec.Thermalteke (sajna csak usb2-es, 3,5"-ben ventis nagyon jó, Chieftec (ez v ez )

[ Szerkesztve ]

(#10046) Kezdő vagyok válasza King Unique (#10045) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

Köszi a választ! :R

(#10047) Sándor -P20- válasza King Unique (#10045) üzenetére


Sándor -P20-
senior tag

Najaa, télleg nem olvastam végig a hszt.... :R :R
A gyári backup belepusztult a winnel vívott harcba... :F (Xp telepítővel történő partíció törlés / formázás... :Y ) Szal annak annyi. Ráadásul nem találom sehol a neten, pedig szívesen visszaállítanám. Na mind1.
Elsősorban gosztolni szeretném a friss, működő, ( nem kell annyira röhögni... ;] )
win7-et.. Későbbi visszaállítás, biztonsági mentés céljából...
A beépített backup modult nem tudom működésre bírni... (ennyit a win7 csodáiról.. :W ) Elindul a rendszer mentése, majd kb 5 perc múlva kiakad... (a C meghajtó kb 90%-ban üres)
Az USB-s cuccot is kezeli, mert rak rá pár megát.... Szal magába roskad a rábízott feladat súlya alatt... :O
Az eredeti Ghost-ot ezért inkább nem venném meg... Elég volt a wincsi árát kiköhögni.

40 feletti kornak megvan az előnye és hátránya... Igaz, a betűket csak közelről látod, viszont az idiótákat már messziről észreveszed.

(#10048) Kezdő vagyok válasza King Unique (#10045) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

Ezért örülök,hogy van külső mentési helyem,mai példa,velem történt:
[link]

(#10049) King Unique válasza Sándor -P20- (#10047) üzenetére


King Unique
titán

Ne is kell, számtalan verzió,akár régebbi ingyenes Ghost van neten,hadd ne warezoljak itt...,vmint a linkben (win7 clone,pl. paragon drive backup) is van sok program tipp stb.

(#10048) Kezdő vagyok: hát igen,hasznos dolog egy külső vinyó :K lehet kontakthiba,én azt halottam kompreszorral,porszívóval nem szabad gépet portalanítani,a nagynyomású levegő mittomén milyen töltéseket tartalmaz,ami bezavarhat,ha pl.alaplapon ezt-azt szétgányol,rövidrezár,erre valo a spec "porpisztoj",spec összetételű számtech sűrített levegő spray.

[ Szerkesztve ]

(#10050) Kezdő vagyok válasza King Unique (#10049) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

Óvatosan szoktam csinálni.
Viszont nálam éppen a kifújás UTÁN tért észhez a gép. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.