Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-11 10:16:05

LOGOUT.hu

Milyen belső merevlemezt vegyek? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1) Loretto


Loretto
veterán

Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót!

[ Módosította: 7 ]

Soirée...

(#2) LeC válasza Loretto (#1) üzenetére


LeC
addikt

milyen gyorsan betelt az előző :U

◄► !!! FIGYELEM !!! E-MAILT ÍRJ!!!! Nem tudok a privikre válaszolni!!!!!! ◄►                     ◄► [Eladó Hardverek: www.LeC23.atw.hu] ◄► TEL: [06-20/520-48-93] ◄►

(#3) Genius007 válasza LeC (#2) üzenetére


Genius007
őstag

És asszem nem is tudom ki szólt hogy uj kellene .... :DDD

https://hardverapro.hu/apro/razer_blade_16_2023_i9_13950hx_rtx_4090_16gb_32gb/hsz_1-200.html

(#4) Kicker


Kicker
senior tag

üdv

tegnap láttam egy techsolo 300gb-s external-külső merevlemezt, USB 2.0 szabvány. postaköltséggel együtt 82 euró volt... lehet veszek én is egyet... tudtok valamit a termékről? praktikussági szempontból nekem jó lenne. magyar árakat még nem néztem, de most fogok... :B

[Szerkesztve]

Arról ismerik futball körökben, hogy egyik meccsén kettőt bólintott, egy gólt és egy nézőt.... muhaha

(#5) tothbe válasza Kicker (#4) üzenetére


tothbe
addikt

kérdés, milyen vinyót tettek bele. Meg milyen a doboz hütése hozzá. Árban viszont egész jó, bár azért más márkában is kapsz sztm már ennyiért 320-ast meg egy dobozt.

By(e) Tothbe

(#6) neduddki


neduddki
nagyúr

HI!

Mileott a wd fun banda elharapozna es jol erene magat:

HITACHI MINDHALALIG!!!*

duv

neduddki

p..s Loretto: egy rovid szoszenetett ossze kellen hozni az elso hozzaszolasba a hagyoamanyknal maradva: egy osszefogllaot 2.5 3.5 kialakult konszenzusrol!!!

* de csak 3.5-be mart 2.5 scorpio, mert oleg neki 1 usb!!! /es ez fontos!!!/:- )))

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#7) LeC válasza neduddki (#6) üzenetére


LeC
addikt

ez lassan olyan lesz mint az intel vs amd, vagy az ati vs nvidia.
WD vs HITACHI :C

◄► !!! FIGYELEM !!! E-MAILT ÍRJ!!!! Nem tudok a privikre válaszolni!!!!!! ◄►                     ◄► [Eladó Hardverek: www.LeC23.atw.hu] ◄► TEL: [06-20/520-48-93] ◄►

(#8) poffsoft válasza LeC (#7) üzenetére


poffsoft
addikt

Üdv! :DDD
lehet kicsit off a kérdés:

Van egy samu 80gb ata winy, scandisk, smart szerint rendben van, de nem tudok rajta partíciót létrehozni '#1500:Invalid boot signature byte error' hibával, (néha i/o error), illetve bármit írnék az mbr-be, fat-ba, nem változik semmi a winyón.
Mi lehet a baja, és hogyan gyógyítható?

(esetleg hol lenne érdemes megkérdeznem, ha Te nem tudsz segíteni?)

Köcce!

[ Szerkesztve ]

(#9) yakuza.tora válasza LeC (#7) üzenetére


yakuza.tora
addikt

:DDD
Azért én hosszabb távon inkább a WD vs. Samsungra látok nagyobb lehetőséget!
:DDD

Alléz Olympique de Marseille!

(#10) neduddki válasza LeC (#7) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

CSak ne feldd el hogy ezt mennyire komojjan is veszszuk:- ))) /leglabbis en/

udv

neduddki

mod: poffsoft: gondolom mazzagot mar csereltel rajta /rovid/, az sebeseget is visszavetted amannyire csdak lehet, regi jo dos-os pq sem tud vele mit kezdeni?

[Szerkesztve]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#11) dragonfx


dragonfx
veterán

sziasztok!

Szeretnék 250 Gbos winyót venni.
Megnéztema ph! tesztet nekem az jött le hogy a WD és a Samu a frankó.
Ti melyiket ajánjátók??
Megbízhatóság, tartósság szempontjából??
Mindképp sata2est szeretnék
Számít a 8mb vs 16mb cache??mennyit és miben???(Ha jól néztem a samu csak 320tól ad 16mbosat)
Mire érdemes ügyelni ilyne cikkszámba, szériaszámban??? WD-nél az SE mit takar az jó ha rajta van???
A garancia szerencsére nem korlátozó dolog, mert jobb helyeken mindre 3 évet megadják :B

Hallgatom ;)

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#12) Hawk1979 válasza dragonfx (#11) üzenetére


Hawk1979
őstag

Samu a frankó ????? [kép]
A kettő közül inkább a wd... :R


[Szerkesztve]

(#13) neduddki válasza yakuza.tora (#9) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

Me megveszi a samu a hgst-t? :- )

udv

neduddki

p.s. ha bekovetkene meg meg se lepodnek: - ) /nem nem olvastam semmit semmirol:- ))) meg az elnkezojet sem/

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#14) yakuza.tora válasza neduddki (#13) üzenetére


yakuza.tora
addikt

neduddki szerintem te tudsz valami! :DDD :DDD :DDD

Alléz Olympique de Marseille!

(#15) XenHai


XenHai
senior tag

Hali éppen most akarok uj merevlemezt venni!Mejik marka kinalatabol erdemesebb valasztani?SAMSUNG,HITACHI,WD ?

(#16) lazydog válasza XenHai (#15) üzenetére


lazydog
addikt

WD, Seagate, Hitachi. Samsung felejtős.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#17) Kicker válasza tothbe (#5) üzenetére


Kicker
senior tag

ja hát kezdtem szétszedni, de akié volt, rácsapott a kezemre, hogy ne piszkáljam.. így nem tudom a pontos paramétereket. :(

amúgy szép kis táska is jár hozzá.

[Szerkesztve]

Arról ismerik futball körökben, hogy egyik meccsén kettőt bólintott, egy gólt és egy nézőt.... muhaha

(#18) BioNiCMaN válasza Kicker (#4) üzenetére


BioNiCMaN
addikt

Mintha a múlt heti Plus-os reklámújságban láttam volna 400GB-set 25k-ért. :F Egy év garral és ki tudja milyen vincsivel...

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#19) tothbe válasza Kicker (#17) üzenetére


tothbe
addikt

akkor titokban kell szétszedned vagy smart-ból megpróbálni kiolvasni.
A táska meg lófütty, azt minden valamire való tokhoz adnak már.

By(e) Tothbe

(#20) XenHai válasza lazydog (#16) üzenetére


XenHai
senior tag

De akkor mijen márkát érdemes venni??

(#21) dragonfx válasza Hawk1979 (#12) üzenetére


dragonfx
veterán

akkor melyik jó még ebből a kategóriából?

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#22) Kicker válasza BioNiCMaN (#18) üzenetére


Kicker
senior tag

kösz a válaszokat

nekem egy biztos vinyo kell... a munkám lementése érdekében, csak dbf-ek. az hogy usb-s nem vészes, olyan sok adatot nem másolok rendszeresen, illetve annyira nem retek lassú...

Arról ismerik futball körökben, hogy egyik meccsén kettőt bólintott, egy gólt és egy nézőt.... muhaha

(#23) robekri válasza lazydog (#16) üzenetére


robekri
addikt

Csak samukám volt eddig és teljesen faxa! Volt 160gig 2 lovas;2x250gig 8 lovas; sata2 most 2x500gig 16 lovas van ! Csendes, hűs, gyors! Mi a fax kell még?? :DDD

Volt belőle rossz széria a 160as vagy 200ból!

Üdv.: Robe

-Tanulok, mert egy idő után a tanulásba fektetett munkám meghozza a gyümölcsét, és mint tudjuk a gyümölcsből pálinkát lehet főzni!

(#24) TeeJay válasza XenHai (#20) üzenetére


TeeJay
félisten

ha a megbízhatóságra mégy akkor Seagate
egyesek szerint melegszik de én tojnék erre mert úgyis megy évekig hiba nélkül :R

ellenben ha a sebesség a fontos neked akkor WD vagy Hitachi
ha meg bátor vagy akkor Samsungot veszel mert olcsó és jó szokott lenni bár itt páran felejtősnek mondják ;)

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#25) LeC válasza poffsoft (#8) üzenetére


LeC
addikt

mivel próbáltad particionálni? xp-s lemezkezelővel se lehet?

◄► !!! FIGYELEM !!! E-MAILT ÍRJ!!!! Nem tudok a privikre válaszolni!!!!!! ◄►                     ◄► [Eladó Hardverek: www.LeC23.atw.hu] ◄► TEL: [06-20/520-48-93] ◄►

(#26) dragonfx válasza dragonfx (#21) üzenetére


dragonfx
veterán

ide valamit.thx

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#27) lazydog válasza robekri (#23) üzenetére


lazydog
addikt

Abban egyébként van igazság, hogy pusztán a márkaneveket emlegetni, illetve némelyiket favorizálni, nem ad eléggé korrekt információt.
A tisztánlátást a konkrét típusok pontos megnevezése szolgálná. Itt tényleg vannak jó és kevésbé jó szériák, mindegyik gyártónál. Másrészt nem létezik minden szempontból legjobb típus. Egyik típus gyors, de túlságosan melegszik, és/vagy zajos. Ugyanakkor még a gyors kategórián belül is van különbség, attól függően, hogy milyen feladatra lesz döntően használva az illető vinyó (op.rendszer, kódolás, tömörítés, stb).

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#28) LeC válasza dragonfx (#11) üzenetére


LeC
addikt

amit én ajánlanék, azok a következők:

WD2500AAKS [link]
WD2500YS [link]

SE=Special Edition

van a sima SE az 8mb cache, és az SE16 az meg 16mb cache-t takar

◄► !!! FIGYELEM !!! E-MAILT ÍRJ!!!! Nem tudok a privikre válaszolni!!!!!! ◄►                     ◄► [Eladó Hardverek: www.LeC23.atw.hu] ◄► TEL: [06-20/520-48-93] ◄►

(#29) t-shirt


t-shirt
veterán

Jelenleg mekkora lehet a legnagyobb egy tányéros winyó?

(#30) LeC válasza t-shirt (#29) üzenetére


LeC
addikt

250gb

◄► !!! FIGYELEM !!! E-MAILT ÍRJ!!!! Nem tudok a privikre válaszolni!!!!!! ◄►                     ◄► [Eladó Hardverek: www.LeC23.atw.hu] ◄► TEL: [06-20/520-48-93] ◄►

(#31) t-shirt válasza LeC (#30) üzenetére


t-shirt
veterán

Köszönöm.

Létezik ilyen 250-es vinyó, 16MB-os cache-el és SATA(2) csatoló felülettel?


[Szerkesztve]

(#32) LeC válasza t-shirt (#31) üzenetére


LeC
addikt

ja nem, van egy lemezes 320-as a samsungtól: [link]

és itt a 250-es seagate: [link]

◄► !!! FIGYELEM !!! E-MAILT ÍRJ!!!! Nem tudok a privikre válaszolni!!!!!! ◄►                     ◄► [Eladó Hardverek: www.LeC23.atw.hu] ◄► TEL: [06-20/520-48-93] ◄►

(#33) t-shirt válasza LeC (#32) üzenetére


t-shirt
veterán

Az a samu még biztos nem kapható.

(#34) LeC válasza t-shirt (#33) üzenetére


LeC
addikt

hát nálunk biztos nem

◄► !!! FIGYELEM !!! E-MAILT ÍRJ!!!! Nem tudok a privikre válaszolni!!!!!! ◄►                     ◄► [Eladó Hardverek: www.LeC23.atw.hu] ◄► TEL: [06-20/520-48-93] ◄►

(#35) t-shirt válasza LeC (#34) üzenetére


t-shirt
veterán

Valami konkrét típus ajánlat, hogy mit keressek ami megfelel az egy tányéros 16MB sata igényeimnek?

(#36) LeC válasza t-shirt (#35) üzenetére


LeC
addikt

Barracuda 7200.10 250gb 16mb cache sata2, de hogy mi lesz/vagy mi a pontos modelszáma az egylemezes váltazatnak fogalmam sincs.

◄► !!! FIGYELEM !!! E-MAILT ÍRJ!!!! Nem tudok a privikre válaszolni!!!!!! ◄►                     ◄► [Eladó Hardverek: www.LeC23.atw.hu] ◄► TEL: [06-20/520-48-93] ◄►

(#37) t-shirt válasza LeC (#36) üzenetére


t-shirt
veterán

Azért vagyok kicsit nehéz helyzetben mert az árlistákban van sok 250-es vinyó, de biztos vagyok benne hogy jó részük régebbi darab és így nem egy hanem több tányéros (pl 2X125). Asszem kicsit utána kell olvasnom nehogy bevásároljak a végén.

(#38) lazydog válasza t-shirt (#35) üzenetére


lazydog
addikt

Az ST3250410AS a te vinyód! :)
Egyetlen 250GB-os tányérral és 16 MB cache-el bír. Szerencsére első látásra megkülönböztethető a többitől, mert vékonyabb. [link]

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#39) dragonfx válasza LeC (#28) üzenetére


dragonfx
veterán

vagyis akkor a wd legjobb ebből a kategóriából???
a 8mb vs 16mb cache sokat számít?

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#40) LeC válasza dragonfx (#39) üzenetére


LeC
addikt

én a wd-t venném biztos.
cache-ről meg csak ennyit: [link]

(de jó hogy elmentettem ezt a hsz-t, már nem tudom hányszor szúrtam be :DDD)

◄► !!! FIGYELEM !!! E-MAILT ÍRJ!!!! Nem tudok a privikre válaszolni!!!!!! ◄►                     ◄► [Eladó Hardverek: www.LeC23.atw.hu] ◄► TEL: [06-20/520-48-93] ◄►

(#41) T. Peet


T. Peet
tag

Sziasztok.

Szeretnék új hddt venni és ebben kérném segítségetek. 3 kritériumom lenne.
1. 160-250 s2 közötti
2. legyen megbízható
3. A leges legfontosabb. a Felmerülő hddk közül a legeslegeslegleg halkabb érdekelne.

Ha lehet a pontos tipust irjátok meg.
Köszi.

(#42) LeC válasza T. Peet (#41) üzenetére


LeC
addikt

hát ha 250-es kéne akkor itt írtam 2 lehetőséget: [link]

◄► !!! FIGYELEM !!! E-MAILT ÍRJ!!!! Nem tudok a privikre válaszolni!!!!!! ◄►                     ◄► [Eladó Hardverek: www.LeC23.atw.hu] ◄► TEL: [06-20/520-48-93] ◄►

(#43) poffsoft válasza neduddki (#10) üzenetére


poffsoft
addikt

mindent próbáltam, ami eszembe jutott.
Annyi kiderült, hogy írni tudom a wint (diskedit), egyedül az bootbyte nem írható át 55aa- ra, mindig 55a8 lesz (a 2. bit mindíg 0 marad, bármilyen számot írok oda)

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

[ Szerkesztve ]

(#44) robekri


robekri
addikt

Lec kolegának természetes, hogy a WD a legjobb! ;]

-Tanulok, mert egy idő után a tanulásba fektetett munkám meghozza a gyümölcsét, és mint tudjuk a gyümölcsből pálinkát lehet főzni!

(#45) dragonfx válasza LeC (#42) üzenetére


dragonfx
veterán

LOLLL...15.tel előbb írtad...tényleg másold kia linket wordbe :C

Amugy majsztro mond már el hogy lehet az hogy egy sata2es winyón van ''ide style'' tápcsati meg ''sata style'' tápcsati is????[link]

Én speckó örülk mert átalkítani kéne a chieftecet csatiját, így meg nem kell :B

[Szerkesztve]

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#46) Daveeboy


Daveeboy
tag

Régebben láttam 500GB-s RE2-t a boltokban, de most nem.
Van 500-as WD de az nem raid edition.

Mi történt?
Miért nincsen 500-as re2?

LeC Te mint WD tudor.... vagy valaki.
Tudjátok most akkor mi van?

(#47) lazydog válasza dragonfx (#45) üzenetére


lazydog
addikt

Ez a WD figyelmessége a user-ek iránt. Kár, hogy a legújabb típusoknál már náluk is elmarad a régimódi betáp.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#48) lazydog válasza Daveeboy (#46) üzenetére


lazydog
addikt

BandiT-nál például most is van 500 GB-os RE2.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#49) Daveeboy válasza Daveeboy (#46) üzenetére


Daveeboy
tag

Találtam valahol, illetve a wd honlapján is fent van.
Fura hogy alig lehet kapni. (Remélem ahol láttam nem csak a listában van)

Mi a különbség a

WD5000ABYS
és
WD5000YS

500GB-os WD Raid edition között?

(#50) lazydog válasza Daveeboy (#49) üzenetére


lazydog
addikt

Ha jól tévedek, az ABYS eggyel kevesebb tányérral készül.

[Szerkesztve]

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#51) Daveeboy válasza Daveeboy (#49) üzenetére


Daveeboy
tag

Annyit sikerült kiderítenem hogy

WD5000ABYS = RE
WD5000YS =RE2

RE2 kicsit gyorsabb, 1 helyett 1,2 millió orás MTBF, kicsit többett fogyaszt (~1W-al)
van 750GB kapacitású darab a sorozatban míg RE 500GB a plafon.

Viszont a tányérok száma még érdekes lenne. Erről nem találtam infót. (Még :R )

(#52) Oliverda válasza lazydog (#38) üzenetére


Oliverda
félisten

Hmm...nem is tudtam hogy van már ilyen 1 tányéros 250es Seagate. Az új Samsung F1 320-asra ácsingózok, de arról még jóformán semmit sem hallani. Viszont már lassan 4 éve csak Seagate-et használok, és még teljesen egyik sem hagyott cserben. Az első 40-es Barracuda IV-en lett 2 bad sector kb. két év után, de ezen felül teljesen megbízható (ja, és a Seagate utility progija még azokat is elrejtette gond nélkül :D). Samsung-ból viszont már találkoztam pár döglöttel, tehát most egy kicsit dilemmázok, hogy a jó kis bevált megbízható Seagate-ek után átálljak-e a Samsung-ra. :F

Visszatérve erre a 250-esre, nekem egy kicsit furcsa hogy ez a szokásotól eltérően lapos. Gondolom ezzel némi anyagot spóroltak, de vajon ennek van-e valami hátránya? :U Ahogy néztem a linket, elég izmos az average read, viszont a random access kb. 3ms-al lassabb mint a jelenlegi szintén egy tányéros 160-as 7200.9 Seagate-emé. Ez a nagyobb tányér sűrűségnek tudható be?

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#53) 7600 GS


7600 GS
addikt

Sziasztok!Az lenne a kérdésem,h most hamarosan vinyót veszek(250 GB) és miet vegyek?Kettő között vacilálok.Egy WD 250-es Sata 2,ÉS egy Samsung 250-es.Szerintetrek meiket?Most egy 80as Samsungom van.A WD 16 MB Cache.Köszi mindenkinek!:R

(#54) Armando_19 válasza 7600 GS (#53) üzenetére


Armando_19
őstag

Seagate téren nem nézelődtél? Samunál valamivel olcsóbb, WD-nél is.
250gb SATA2 16MB NCQ elég jó szerintem. Sokat láttam már belőle működni, és egyikkel se volt eddig baj.
De nekem PL Samu 250es van, 8mb cache, és nem lassabb szerintem semmivel mint a 16MB WD.
Ezek közül bármelyikben megbízhatsz, szóval az ár fog dönteni.(no meg a gari)

(#55) Csokimester


Csokimester
csendes tag

Sziasztok!

Én is vinyóvásárlás előtt állok, és szeretnék érdeklődni, hogy mit tudtok a Western Digital WD4000AAKS vinyóról? Mennyiben másabb mint a sima KS sorozat? Köszi a válaszokat!

(#56) 7600 GS válasza Armando_19 (#54) üzenetére


7600 GS
addikt

Köszi!:R

(#57) Oibacsi


Oibacsi
őstag

Sziasztok. Nálam eddig csak a Seagate bírta. Haverok és én együtt 6 maxtort, 4 samsungot és 3 wd-t pusztítottunk el, seagate-et egyet se. :D

(#58) T. Peet válasza LeC (#42) üzenetére


T. Peet
tag

És amúgy a 160-asok halkabbak a 250-esnél?

(#59) dragonfx válasza lazydog (#47) üzenetére


dragonfx
veterán

vagyis akkro sürgősne vegyek mig ilyne van készleten? :U
Vagy ez méretfüggő és azt mondoam 250esek mindig ilyenek maradnak, és mondjuk 400tól fölfelé nem???

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#60) LeC válasza dragonfx (#45) üzenetére


LeC
addikt

ide style, sata style tápcsati ez tetszik :C

hát a régebbi szériás wd-ken mindegyiken van mind2, az újabbakon (pl.: aaks) meg már csak ''sata style'' van.

◄► !!! FIGYELEM !!! E-MAILT ÍRJ!!!! Nem tudok a privikre válaszolni!!!!!! ◄►                     ◄► [Eladó Hardverek: www.LeC23.atw.hu] ◄► TEL: [06-20/520-48-93] ◄►

(#61) LeC válasza Daveeboy (#46) üzenetére


LeC
addikt

még mindig van 500gb re2, csak ritkák...keresni kell.

◄► !!! FIGYELEM !!! E-MAILT ÍRJ!!!! Nem tudok a privikre válaszolni!!!!!! ◄►                     ◄► [Eladó Hardverek: www.LeC23.atw.hu] ◄► TEL: [06-20/520-48-93] ◄►

(#62) LeC válasza Daveeboy (#51) üzenetére


LeC
addikt

ez tényleg érdekes, a wd5000abys újabb mint a sima ys, és csak 3 tányéros...mégis sima RE-nek van írva... :U

Lehet lesz majd AAYS ami szintén 3 tányéros, de már RE2-es?

◄► !!! FIGYELEM !!! E-MAILT ÍRJ!!!! Nem tudok a privikre válaszolni!!!!!! ◄►                     ◄► [Eladó Hardverek: www.LeC23.atw.hu] ◄► TEL: [06-20/520-48-93] ◄►

(#63) dragonfx válasza LeC (#60) üzenetére


dragonfx
veterán

Találtam ilyeneket>>JS, AJS, KS, YS...
tessék mondani melyiken van ide stíle is? :B
Hol lehet ennek utánanézni melyik széria a nyerő tipus mi köztük a különbség?

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#64) lazydog válasza Oliverda (#52) üzenetére


lazydog
addikt

Fingom nincs, hogy van-e valami hátránya a slim tokozásnak. A józan paraszti észjárás szerint nem kéne lennie. A random access romlására fel sem figyeltem, és ehhez sem tudok hozzászólni.
Viszont abban biztos vagyok, hogy nekem Samsung nem kéne a Seagate helyett. :)

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#65) Daveeboy válasza LeC (#62) üzenetére


Daveeboy
tag

szóval wd500abys 3 tányéros a sima ys meg több?

Akkor inkább a adys az ajánlott nem?
(Mivel számomra a hang is nagyon fontos. Azaz hogy minnél kisebb legyen.)

(#66) Oliverda válasza lazydog (#64) üzenetére


Oliverda
félisten

Értem. :) Hát én i(s) elég márkahű vagyok, tehát szerintem inkább marad a Seagate. Ezt a 250-es verziót persze itthon még nem lehet kapni. Jellemző...

Viszont most kinéztem magamnak egy 80GB-s 7200.10-et rendszer vinyónak.[link] Persze erről sem találtam egy deka infót sem, pedig jó lenne megtudni hogy mekkora tányér van benne, meg legalább egy HDtach eredményt megtekinteni. Végülis kemény 9300 forint a kiskerben, tehát lehet hogy megveszem, sokat nem veszítek, Raptor-ra sajnos egyelőre nincs keret. :O

mod: ja, és ha minden igaz ez a 80-as is slim :))

[Szerkesztve]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#67) lazydog válasza Oliverda (#66) üzenetére


lazydog
addikt

Mint már írtam a másik topicban, 160GB-os tányér van benne, egy fejjel, tehát csak az egyik oldal aktív. Nem az igazi rendszer-vinyónak, mert csak 8MB cache van neki.
A leggyorsabb a 7200.10 családban a 320 GB-os ST3320620AS. Én ezt használnám rendszernek. Egyébként most készülök ilyet venni (alig használtat, jó áron).

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#68) LeC válasza Daveeboy (#65) üzenetére


LeC
addikt

hát a józan paraszti ész azt súgja hogy a 3tányér jobb mint a 4, szval ha választani kéne akkor az ABYS-t választanám.

◄► !!! FIGYELEM !!! E-MAILT ÍRJ!!!! Nem tudok a privikre válaszolni!!!!!! ◄►                     ◄► [Eladó Hardverek: www.LeC23.atw.hu] ◄► TEL: [06-20/520-48-93] ◄►

(#69) LeC válasza dragonfx (#63) üzenetére


LeC
addikt

JS JD KS KD YS YR SD ezeken mind van ''ide style'' tápcsati.

◄► !!! FIGYELEM !!! E-MAILT ÍRJ!!!! Nem tudok a privikre válaszolni!!!!!! ◄►                     ◄► [Eladó Hardverek: www.LeC23.atw.hu] ◄► TEL: [06-20/520-48-93] ◄►

(#70) Oliverda válasza lazydog (#67) üzenetére


Oliverda
félisten

Én külön szeretnék egy 80 giga körülit a rendszernek. Vehetnék a jelenlegi 160-as 7200.9 helyett egy általad említett 320asat, és akkor úgy használnám mint most, 2 külön particióval, de én inkább már külön szeretném választani a WIN+programokat az összes többi adatomtól. Így a swap is mehetne a másik, nagyobb vinyóra, ezzel is valamennyivel gyorsítva a rendszer sebességét.

A jelenlegi vinyómban 8MB cache van, ennyit számítana az az esetleges +8MB rendszer esetén? :F Azért kíváncsi lennék egy összehasonlításra, hogy az általam említett 80as, amiben ugyanaz a tányér van, mennyiben tér el teljesítményben a 320as rokonától. Egy dolog sosem volt teljesen tiszta számomra, elvileg minél több fej (és lemez) van egy vinyóban annál magasabb az access time, nem?

Amúgy ha nem titok akkor mennyi az az alig használtat jó áron? :B

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#71) dragonfx válasza LeC (#69) üzenetére


dragonfx
veterán

lásztkvescsőn>>és ezeket te honnan tudod? :U

A Ys és Ks között mi különbség van???mindkettő ua. sata2 300, 7200 16mb cache, csak a K-s 2evel drágább.

[Szerkesztve]

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#72) lazydog válasza Oliverda (#70) üzenetére


lazydog
addikt

Sokkal jobban jársz egy nagyobb méretű vinyóval, amelynek az első, az op.rendszer számára kialakított partícióját, megfelelően méretezed. A maradék partíción tárolhatsz bármit.
Egy másik vinyóra mehet a swapfile, Dokumentumok mappa, esetleg a telepített alkalmazások.
Ami az access time-ot illeti, itt egy jó kis cikk: [link]
Ez pedig az ST3320620AS, mikor megmutatja az oroszlánkörmeit: [link]

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#73) lazydog válasza dragonfx (#71) üzenetére


lazydog
addikt

Az YS az RE2, tehát Raid Edition.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#74) LeC válasza dragonfx (#71) üzenetére


LeC
addikt

tudom mert már az összes széria volt a kezemügyében :)

különbség ys és ks közt hogy a ys enterprise vinyó (RAID EDITION2) a ks meg desktop vinyó.

◄► !!! FIGYELEM !!! E-MAILT ÍRJ!!!! Nem tudok a privikre válaszolni!!!!!! ◄►                     ◄► [Eladó Hardverek: www.LeC23.atw.hu] ◄► TEL: [06-20/520-48-93] ◄►

(#75) dragonfx válasza LeC (#74) üzenetére


dragonfx
veterán

Vagyis nekem itthonra raid mentes környezetbe a KS való? :U

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#76) LeC válasza dragonfx (#75) üzenetére


LeC
addikt

lényegében, igen.

◄► !!! FIGYELEM !!! E-MAILT ÍRJ!!!! Nem tudok a privikre válaszolni!!!!!! ◄►                     ◄► [Eladó Hardverek: www.LeC23.atw.hu] ◄► TEL: [06-20/520-48-93] ◄►

(#77) T. Peet


T. Peet
tag

Bocsi hogy megint felteszem a kérdést.
A 160-as hddk halkabbak a 250-esnél?

(#78) rhymes válasza Oibacsi (#57) üzenetére


rhymes
csendes tag

''Haverok és én együtt 6 maxtort, 4 samsungot és 3 wd-t pusztítottunk el, seagate-et egyet se.''

Földhöz vágni próbáltátok már? Úgy biztos menni fog ;)

(#79) LeC válasza rhymes (#78) üzenetére


LeC
addikt

:C

◄► !!! FIGYELEM !!! E-MAILT ÍRJ!!!! Nem tudok a privikre válaszolni!!!!!! ◄►                     ◄► [Eladó Hardverek: www.LeC23.atw.hu] ◄► TEL: [06-20/520-48-93] ◄►

(#80) tothbe válasza T. Peet (#77) üzenetére


tothbe
addikt

erre általánosságban bármit is mondani blődség lenne. Inkább kérdezz konkrét tipusokra, hogy melyik halkabb általában a másiknál, vagy melyik milyen jellegü hangot produkál.

By(e) Tothbe

(#81) T. Peet válasza tothbe (#80) üzenetére


T. Peet
tag

Na akkor úgy mondom. 160 és 250 giga közötti hdd-t akarok venni és ezek közül a lehető leghalkabbat. Nem számít a méret a kereten belül.

(#82) lazydog válasza T. Peet (#81) üzenetére


lazydog
addikt

WDxx00AAKS a bejövős. :)

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#83) TeeJay válasza lazydog (#38) üzenetére


TeeJay
félisten

hű azta
köszi a linket
ez k*rvagyors vinyó
ha jól látom veri a Raptort lineáris olvasásban/(irásban?)
és egyből meg lehet különböztetni a vékonyságával
aki látott ilyet hazai kiskerben írja be egyből mert tépek venni :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#84) TeeJay válasza Oliverda (#52) üzenetére


TeeJay
félisten

nekem tetszik hogy ilyen vékony
meg nézd meg az alján milyen kicsi a nyák és minden chip meg Ram a vinyó felőli oldalán van így alulra nem is látszik ki belőle semmi.
nagyon keveset fogyaszthat és szerintem pont azért tették kis házikóba hogy ne nagyon melegedjen

de majd meglátjuk ha lesz sok teszt :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#85) Oliverda válasza TeeJay (#83) üzenetére


Oliverda
félisten

privi akart lenni :B

[Szerkesztve]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#86) Sárpac válasza Oibacsi (#57) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Sziasztok. Nálam eddig csak a Seagate bírta. Haverok és én együtt 6 maxtort, 4 samsungot és 3 wd-t pusztítottunk el, seagate-et egyet se.
Azt nem csodálom valszin nem is vettetek egyet se!:DDD

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#87) mimi_bacsi


mimi_bacsi
tag

Nekem IBM működik 4 éve (120GB), és SEMMI BAJOM NEM VOLT VELE, viszont ment tönkre Samsung, Maxtor, Seaget...Szóval megjártam már minddel, csak az IBM tartott ki velem...!

(#88) tothbe válasza mimi_bacsi (#87) üzenetére


tothbe
addikt

azzal csak az a baj, hogy a mögötte figyelö cég nem tartott ki veletek. ;]

By(e) Tothbe

(#89) rembutgood


rembutgood
csendes tag

Helló!

Nem tudja valaki, hogy 320gb 16mb cache hdd-k nél szükséges-e winchester hűtő, vagy ez még nem az a kategória?

(#90) lazydog válasza rembutgood (#89) üzenetére


lazydog
addikt

Rövid válasz: igen.
Hosszabban: ajánlatos hűteni a vinyókat, hálásak érte. :)

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#91) lorant80


lorant80
tag

Szevasztok!

Egy szuper halk HDD-t szeretnék vásárolni…, de gondolom nem csak én vagyok evvel igy!!! :DDD
Talán halkság tekíntetében a WD-k vannak a legelőkelőbb helyen a topic átolvasása után látom így a dolgot!
A prohardveron lévő tesztekben a Western Digital Caviar SE16 (mi alapján SE16 fogalmam sincs mivel a WD olalán ezt egyáltalán nem jelzik így) (WD4000KD – de a tipus jelzése alapjan megtaláltam) és RE16 (aminél szintén RE-t ír csak) (WD4000YR) HDD-ket nagyon halkaknak mondják! De sajnos ezekhez vagy hozzá lehet jutni vagy nem??? De inkább NEM!
De az újabb SERIA már itt van Western Digital WD4000AAKS (van csak KS is, ami nem tudom miben különbözik az AAKS-től ), de ezekről sajnos nincs sehol teszt (vagy legalább is én nem találtam)!!! :F
A forumon is emlegetik az emberek, de egy valami komolyabb hozzászólással még nem találkoztam (mennyire hangossak (motor, seek))! :(
Azért vagyok ilyen szőrszálhasogató, mivel jól befürödtem az előző 250Gb-os HDD-mel!!!
Remélem valaki tud majd hasznos információval szolgálni, amit előre is nagyon szépen köszönök…! :R

Üdv...

S.L

(#92) LeC válasza lorant80 (#91) üzenetére


LeC
addikt

A wd új szériás AAKS vinyói nagyon el lettek találva, mind nagyon gyors és nagyon halkak.

A sima ks és aaks között az a különbség hogy az aaks már 1 lemezzel kevesebbet tartalmaz mint a ks.

◄► !!! FIGYELEM !!! E-MAILT ÍRJ!!!! Nem tudok a privikre válaszolni!!!!!! ◄►                     ◄► [Eladó Hardverek: www.LeC23.atw.hu] ◄► TEL: [06-20/520-48-93] ◄►

(#93) hektor24


hektor24
aktív tag

Sziasztok!

Létezik olyan progi, amivel be tudok bootolni CD-ről és mindent (Windows-t is) le tudok törölni vele a winyóról (ATA, SATA, SCSI) és nem lehet utána visszaállítani az adatokat?

Előre is köszi az infót!!!!! :R

(#94) lorant80 válasza LeC (#92) üzenetére


lorant80
tag

Köszi az infót...!
De úgy tudom (hallottam, olvastam), h SERIAN belül is nagy a szórás..., mondjuk a 320GB-os okés, de a 400-asnál már van valami sípoló hang vagy a motor nem úgy zóg ahogy kellene stb...!
Én konkrétan egy 400GB-os SATA2-es HDD-re pályázok...! Az érdekelne, h pont ilyen méretben AAKS és KS típus jelzésű HDD-vel találkoztál-e már??? (tesztelted vagyis próbáltad stb.)
És ha mind a két típussal találkoztál, akkor melyik a jobb (halkabb, gyorsabb stb.) a kettő közül???

:R :R :R :R :R :R :R :R :R

Üdv...

S.L

(#95) LeC válasza lorant80 (#94) üzenetére


LeC
addikt

hát a 400-as aaks-ben is ugyanazok a 166gb-s lemezek vannak mint a 320-as illetve 500-as aaks vinyókban, amikkel már van tapasztalatom és mind 2 nagyon halk (ezt mondta eddig minden vásárló is aki tőlem ilyen vinyókat vett).

wd4000ks/kd/ys/yr vinyóval már találkoztam, hát azok is nagyon halkak voltak...de az aaks csak jobb lehet hisz 4x125gb lemez helyett már 3x166 dolgozik benne.

◄► !!! FIGYELEM !!! E-MAILT ÍRJ!!!! Nem tudok a privikre válaszolni!!!!!! ◄►                     ◄► [Eladó Hardverek: www.LeC23.atw.hu] ◄► TEL: [06-20/520-48-93] ◄►

(#96) _Lacos_


_Lacos_
tag

Hi!
Nem tudja vki, h seagate hddket lehet-e Magyarországon RMA-ztatni, vagy ki kell küldeni külföldre? Ugyanis tudnék venni egy 500ast 1év nagyker garral 24ezerért, és a jövőre nézve jó lenne ezt tudni.

N36L, X61, X200.P8700/4G/830SSD/AFFS, L520/830, Pug306RG1.6, SONY50W829

(#97) lorant80 válasza LeC (#95) üzenetére


lorant80
tag

Értelek...!

Ezek szerint csak abban kell mostmár bíznom, hogy ''jót'' húzzak ki a rakásból??? :F
Mivel az elmondásod alapján ezek elég okés HDD-k!!?
De minden dolognak van előnye és hátránya is..., a WD-nek mi a hátrányuk (gyengéjük)???
Mert tökéletes dolog nem létezik....! :(
Az Automatic Acoustic Management támogatva van ezeknél a HDD-nél vagy nem is szükséges a használata???

Üdv...

S.L

(#98) Zin


Zin
senior tag

Rendszernek egy : Western Digital WD Caviar SE16 WD3200KS
320 GB, 16 MB cache, SATA2 vinyot akarok!
Adatnak pedig egy : Samsung 500-ast.
Vagy legyen az is WD?
Halika :R

░▒▓█.:Itt a tél! Lassan lehet Core i-zni:.█▓▒░

(#99) lazydog válasza lorant80 (#97) üzenetére


lazydog
addikt

Nem a WD-k a létező leggyorsabb típusok.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#100) LeC válasza lorant80 (#97) üzenetére


LeC
addikt

igen, hátrányuk talán annyi amit lazydog írt. Ja meg a kattanás leálláskor (már akit ez zavar.)

[Szerkesztve]

◄► !!! FIGYELEM !!! E-MAILT ÍRJ!!!! Nem tudok a privikre válaszolni!!!!!! ◄►                     ◄► [Eladó Hardverek: www.LeC23.atw.hu] ◄► TEL: [06-20/520-48-93] ◄►

(#101) LeC válasza Zin (#98) üzenetére


LeC
addikt

hát 500-as wd-vel biztos jobban járnál mint a samsunggal.

◄► !!! FIGYELEM !!! E-MAILT ÍRJ!!!! Nem tudok a privikre válaszolni!!!!!! ◄►                     ◄► [Eladó Hardverek: www.LeC23.atw.hu] ◄► TEL: [06-20/520-48-93] ◄►

(#102) frankie!


frankie!
őstag

Ha MAC fájlrendszer van egy winyón, hogy tudnám ntfs-be vagy fatba formázni? Van erre win alatti program?

(#103) frankie! válasza LeC (#101) üzenetére


frankie!
őstag

Én is ezt javallom. :U

(#104) lazydog válasza Zin (#98) üzenetére


lazydog
addikt

Rendszernek meg mondjuk egy Seagate ST3320620AS.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#105) lorant80 válasza LeC (#100) üzenetére


lorant80
tag

Hi!

Van egy jó megoldás a kattanás kiküszöbölésére..., nem kell ''SOHA'' kikapcsolni a számítógépet! :D
A hülyeséget félretéve..., hallottam erről a kattanásról a WD HDD-nél!!!
De ez az effektus jelen van mindegyik tipusnál (SERIA)??? pl:AAKS, KS, RAID Edition stb.
Van egy elég régi 80GB Maxtor HDD-m és az is vinnyant+kattan vagy mi a csudát csinál kikapcsoláskor!!! Kicsit azért kellemetlen...! :(

S.L

(#106) frankie! válasza frankie! (#102) üzenetére


frankie!
őstag

VALAKI???

(#107) LeC válasza lorant80 (#105) üzenetére


LeC
addikt

maxtornál ez nem megszokott, viszont ez a kattanás leálláskor a wd-knél általános, nem meglepő.

◄► !!! FIGYELEM !!! E-MAILT ÍRJ!!!! Nem tudok a privikre válaszolni!!!!!! ◄►                     ◄► [Eladó Hardverek: www.LeC23.atw.hu] ◄► TEL: [06-20/520-48-93] ◄►

(#108) LeC válasza frankie! (#102) üzenetére


LeC
addikt

mármint a partició tartalmának elvesztése nélkül?

◄► !!! FIGYELEM !!! E-MAILT ÍRJ!!!! Nem tudok a privikre válaszolni!!!!!! ◄►                     ◄► [Eladó Hardverek: www.LeC23.atw.hu] ◄► TEL: [06-20/520-48-93] ◄►

(#109) Prof01 válasza frankie! (#106) üzenetére


Prof01
veterán

Ha jól tudom az adataid elvesztése nélkül, win alatt nem lehetséges. én sem tudtam még régebben.. :U

Four wheels move the body. Two wheels move the soul.

(#110) frankie! válasza Prof01 (#109) üzenetére


frankie!
őstag

Az adatok megmaradása nem fontos. Nem tudtok vmi progit? Partition magic nem tudja...

(#111) Prof01 válasza frankie! (#110) üzenetére


Prof01
veterán

Ha nem fontos az adat, akkor egyszerűen formázod NTFS-ben az op.rendszer telepítőjéből a winyót.

Four wheels move the body. Two wheels move the soul.

(#112) frankie! válasza Prof01 (#111) üzenetére


frankie!
őstag

Köszi, megpróbálom.

(#113) LeC válasza frankie! (#112) üzenetére


LeC
addikt

sajátgépre jobb klikk/kezelés.../lemezkezelés/megkeresed a vinyót/jobb klikk rá/partició törlése/utána meg megint jobb klikk új partició

◄► !!! FIGYELEM !!! E-MAILT ÍRJ!!!! Nem tudok a privikre válaszolni!!!!!! ◄►                     ◄► [Eladó Hardverek: www.LeC23.atw.hu] ◄► TEL: [06-20/520-48-93] ◄►

(#114) Prof01 válasza LeC (#113) üzenetére


Prof01
veterán

De ha egy particiója van, amin a rendszer is van, akkor is lehetséges ez? :U

Four wheels move the body. Two wheels move the soul.

(#115) LeC válasza Prof01 (#114) üzenetére


LeC
addikt

akkor természetesen nem, de ha van egy másik vinyója amin van xp akkor igen.

◄► !!! FIGYELEM !!! E-MAILT ÍRJ!!!! Nem tudok a privikre válaszolni!!!!!! ◄►                     ◄► [Eladó Hardverek: www.LeC23.atw.hu] ◄► TEL: [06-20/520-48-93] ◄►

(#116) Prof01 válasza LeC (#115) üzenetére


Prof01
veterán

Ja, én is így gondoltam. :)

Four wheels move the body. Two wheels move the soul.

(#117) ((Piro))


((Piro))
tag

Egy 160 gigás vinyót kb mennyibe kerül? Nem kell túl jónak lennie.
Előre is kösz.

(#118) AMD Power


AMD Power
titán

Melyik a jobb választás?

SEAGATE - 320GB 7200rpm 16MB SATA2
WESTERN DIGITAL - 320GB 7200rpm 16MB SATA2
HITACHI - 320GB 7200rpm 16MB SATA2

(#119) LeC válasza ((Piro)) (#117) üzenetére


LeC
addikt

7-8k körül már biztos kapsz, nézz szét az aprok közt.

◄► !!! FIGYELEM !!! E-MAILT ÍRJ!!!! Nem tudok a privikre válaszolni!!!!!! ◄►                     ◄► [Eladó Hardverek: www.LeC23.atw.hu] ◄► TEL: [06-20/520-48-93] ◄►

(#120) ((Piro)) válasza LeC (#119) üzenetére


((Piro))
tag

ok. kösz.

(#121) Prof01 válasza AMD Power (#118) üzenetére


Prof01
veterán

WESTERN DIGITAL - 320GB 7200rpm 16MB SATA2

LeC-nél van jó is ebből jó áron. ;)


Four wheels move the body. Two wheels move the soul.

(#122) LeC válasza Prof01 (#121) üzenetére


LeC
addikt

illetve volt :DDD

◄► !!! FIGYELEM !!! E-MAILT ÍRJ!!!! Nem tudok a privikre válaszolni!!!!!! ◄►                     ◄► [Eladó Hardverek: www.LeC23.atw.hu] ◄► TEL: [06-20/520-48-93] ◄►

(#123) AMD Power válasza Prof01 (#121) üzenetére


AMD Power
titán

Mitől jobb mint a Seagate?

(#124) Eagle16 válasza AMD Power (#123) üzenetére


Eagle16
addikt

Nekem az a Seagate 320-as van amit írtál, nincs vele semmi gond, gyors, halk is.Picit melegedős fajta.

₿ ... ₿ ₿... ₿ ₿ ₿

(#125) Prof01 válasza AMD Power (#123) üzenetére


Prof01
veterán

Tesztekben általában a WD és a Hitachi a nyerő, Seagate alattuk marad. Nekem Hitachi van, nincs is vele gond, de én következőnek WD-t veszek. Bennük jobban megbízom. :)

Four wheels move the body. Two wheels move the soul.

(#126) AMD Power válasza Prof01 (#125) üzenetére


AMD Power
titán

Hol is vannak ezek a tesztek? :B

(#127) Prof01 válasza AMD Power (#126) üzenetére


Prof01
veterán

Itt ph-n. :)

300Gb-s teszt:
[link]

400Gb-s teszt:

[link]

500Gb-s teszt:
[link]

;)

Four wheels move the body. Two wheels move the soul.

(#128) AMD Power válasza Prof01 (#127) üzenetére


AMD Power
titán

Thx

Marad a Seagate. ;)

Persze a 320GB mezőnyben.

[Szerkesztve]

(#129) Prof01 válasza AMD Power (#128) üzenetére


Prof01
veterán

Ahogy gondolod. ;)

Four wheels move the body. Two wheels move the soul.

(#130) ZSOOLT2


ZSOOLT2
tag

Western Digital, vagy Hitachi winchesterek a jobbak? Tesztekben elég hasonlóak, de nem tudom, melyikükm a megbízhtóbb...

(#131) LeC válasza ZSOOLT2 (#130) üzenetére


LeC
addikt

hát itt is megosztottak a vélemények, lényeg az, hogy egyikkel se jársz rosszul.

◄► !!! FIGYELEM !!! E-MAILT ÍRJ!!!! Nem tudok a privikre válaszolni!!!!!! ◄►                     ◄► [Eladó Hardverek: www.LeC23.atw.hu] ◄► TEL: [06-20/520-48-93] ◄►

(#132) AMD Power válasza LeC (#131) üzenetére


AMD Power
titán

Nekem mindenki azt mondja ,hogy a Seagate a megbízhatóbb. :U

[Szerkesztve]

(#133) lazydog válasza AMD Power (#132) üzenetére


lazydog
addikt

Ne állj szóba mindenkivel! :)

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#134) Prof01 válasza AMD Power (#132) üzenetére


Prof01
veterán

Valószínűleg olyanok mondták, akiknél eddig nem volt WD vagy Hitachi. Jól gondolom..? :U :)

Four wheels move the body. Two wheels move the soul.

(#135) New Life


New Life
aktív tag

Szevasztok!
Szerintetek egy Seagate 320 gb 7200.10 SATAII (16mb cache) jó választás?
Megbíztató?Halk?

Üdv.:NL

Egy jó gépész csak egy lyukat ismer, a többi furat.

(#136) lazydog válasza New Life (#135) üzenetére


lazydog
addikt

Nem olyan halk, mint egy WD xxxxAAKS, de gyorsabb nála.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#137) New Life válasza lazydog (#136) üzenetére


New Life
aktív tag

Mármint érezhetően hangos?
Nekem most /pillanat egy maxtor diamod max 8 van.
Ennél is hangosabb?

Egy jó gépész csak egy lyukat ismer, a többi furat.

(#138) lazydog válasza New Life (#137) üzenetére


lazydog
addikt

A Maxtor-nál biztosan halkabb, bár én azzal nem tudom összehasonlítani.
Nagyon jólsikerült típus a Seagate 7200.10, de nem lehet mindenben a legjobb. :)

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#139) New Life válasza lazydog (#138) üzenetére


New Life
aktív tag

:) , akkor pont jó magyarul...

Egy jó gépész csak egy lyukat ismer, a többi furat.

(#140) greeneye166 válasza New Life (#135) üzenetére


greeneye166
aktív tag

Nekem ilyen van.

A tapasztalat: megy :DDD
Nekem nem tűnik hangosnak, bár én általában nem a számítógép belsejében tartózkodom.
Kicsit hülye hangal indul, de itt nem fejdobálásról van szó, csak beizzítja magát. Visszavittem és ráhalgattunk egy másikra: az is így indul.

Barátom 200 gigás satája (Maxtor) pl alig melegszik, ez egy kicsit igen.
3 év garanciával vettem.

[Szerkesztve]

> kiregisztrálva, ne küldj privátot <

(#141) Amazonas válasza New Life (#137) üzenetére


Amazonas
senior tag

Ezt már leírták páran, de az, hogy valami hangos, annyira szubjektív..
.
Egy légiirányítót pl. még a WD AAKS-szériája is biztosan az őrületbe tudna kergetni (noha az én gépemben gyakorlatilag még az őt hűtő 8 cm-es Coolink SWIF-fel együtt is hangtalan), más meg öt Maxtor mellett is vígan tud aludni.
Ha ultrahalk gépet építesz (passzív táp, vízhűtés, stb.), lehet, hogy ugyanúgy fog zavarni, mint egy qrvahangos ventilátor.
Normál gépben, ahol vannak más zajforrások, csak onnan fogod tudni, hogy benne van a gépben, hogy Te tetted bele.
Egy ütősebb vidkari mellett pedig gyakorlatilag lényegtelen szempont a vinyó hangja.

Minél halkabb gépet építesz, ahogy haladsz a zajforrások megszüntetésével, annál inkább fognak zavarni a megmaradó neszek, zörejek, mert a füled dinamikája a legkisebb zajokra fog ''ráállni''.
Az ember füle sajnos ilyen.

A vinyóknál egyébként engem nem zavar se a nomrál seek-zaj, sem az, hogy leálláskor kattannak egyet. Legalább tudom, hogy megvannak, működnek, kapnak áramot.

(#142) New Life válasza Amazonas (#141) üzenetére


New Life
aktív tag

Köszönöm a ''tanulságos'' válaszod :U :)

Egy jó gépész csak egy lyukat ismer, a többi furat.

(#143) Bruni15


Bruni15
csendes tag

Hi
Milyen ez a Hitachi vinyó? http://www.hitachigst.com/portal/site/en/menuitem.f9b3189a2f2e122d92b86b31bac4f0a0/
Hitachi 250GB 7200RPM SATA II HDD (ez olcsóbb nak tűnik, mint a többi 250 es vinyó.
Néztem még egy WD Caviar 250 est, bár ez drágább lenne, jobb lenne a Hitachi, csak nemtudom, hogy milyenek. SATA van az alaplapomon, de mi ez a SATA-II?

AMD Athlon 64 X2 3600+ @ 1,2GHz

(#144) TeeJay válasza Oliverda (#85) üzenetére


TeeJay
félisten

ez tuti hogy Alienéknél van ez az új vékony 250gigás 1 tányéros Seagate? :B

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#145) rocket


rocket
nagyúr

Seagate 7200.10 SATA2 vinyokat atlehet jumperelni SATA hasznalatra?

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#146) lazydog válasza rocket (#145) üzenetére


lazydog
addikt

Igen. Annyi apró gond azért van, hogy nem adnak hozzá jumper-t.
Ez főleg azért bosszantó, mert újítottak, és a szokásosnál kisebb helyre kell bevarázsolni. Ez csak úgy lehetséges, ha leveszed a jumper-ről a műanyag burkolatot.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#147) Amazonas válasza lazydog (#146) üzenetére


Amazonas
senior tag

Igen, csak előtte ne nagyon sörözzön, vagy borozzon... :DDD :D

(#148) fagy53


fagy53
nagyúr

Üdv!
Szeretnék egy bővítést a merevlemezeknél, szeretem a megbízhatóságot, gyorsaságot és a csendet. Kérdésem, hogy melyiket válasszam a kettő közül:
160GB WD 2.5'' 54001/min SATA
160GB WD 3.5'' 72001/min ATA ?

(#149) LeC válasza fagy53 (#148) üzenetére


LeC
addikt

hát az egyik noti vinyó, a másik meg pc vinyó

◄► !!! FIGYELEM !!! E-MAILT ÍRJ!!!! Nem tudok a privikre válaszolni!!!!!! ◄►                     ◄► [Eladó Hardverek: www.LeC23.atw.hu] ◄► TEL: [06-20/520-48-93] ◄►

(#150) fagy53 válasza LeC (#149) üzenetére


fagy53
nagyúr

Így van, de amelyik a jobb az lesz az asztaliban, az is mindegy, hogy SATA v PATA.

(#151) lazydog válasza fagy53 (#150) üzenetére


lazydog
addikt

Az egyik jobb, mint a másik. Viszont a másik meg másban jobb mint az egyik. :D
A döntő szempont, hogy neked mi a jó?

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#152) LeC válasza fagy53 (#150) üzenetére


LeC
addikt

hát ha néma pc-be lesz akkor 2,5-öst, mert azt biztos nem fogod hallani, egyébként meg minek asztali gépbe noti vinyót tenni? :U

◄► !!! FIGYELEM !!! E-MAILT ÍRJ!!!! Nem tudok a privikre válaszolni!!!!!! ◄►                     ◄► [Eladó Hardverek: www.LeC23.atw.hu] ◄► TEL: [06-20/520-48-93] ◄►

(#153) New Life válasza lazydog (#146) üzenetére


New Life
aktív tag

Nekem adtad hozza jumpert.
Még anyáztam is egy darabot, hogy miért kell ilyen kicsit belerakni. :U

Egy jó gépész csak egy lyukat ismer, a többi furat.

(#154) New Life válasza New Life (#153) üzenetére


New Life
aktív tag

adtak...sorry

Egy jó gépész csak egy lyukat ismer, a többi furat.

(#155) lazydog válasza New Life (#153) üzenetére


lazydog
addikt

Akkor te valami nagyon rendes boltban vásároltál. Én nem kaptam sem a 7200.9, sem a 7200.10 vinyómhoz.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#156) New Life válasza lazydog (#155) üzenetére


New Life
aktív tag

Itt vásároltam, original bontatlan volt...
De idegesítő, nagyon, hogy milyen kicsi ez a pöcök.
Nagyobb belemegy?

Egy jó gépész csak egy lyukat ismer, a többi furat.

(#157) lazydog válasza New Life (#156) üzenetére


lazydog
addikt

Ha leveszed, vagy megfaragod a jumper műanyag burkolatát.
Most már tudjuk, hol vásároltad. :)

[Szerkesztve]

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#158) New Life válasza lazydog (#157) üzenetére


New Life
aktív tag

fürcsának is tűnik, ha egy bolt ennyire csóró lenne, hogy lelopja a jumpert róla:D:D:D

Egy jó gépész csak egy lyukat ismer, a többi furat.

(#159) Interceptor


Interceptor
addikt

Hi!

Van valami részletes leírás 500 gb-os sata2-es Samsung,Seagate,WD,Maxtor vinyókról? pl érdekelne melyik hány tányérral operál,hömérséklet,zaj, elérési idők stb stb. valami compare érdekelne. :R

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#160) lazydog válasza Interceptor (#159) üzenetére


lazydog
addikt

Csak a #127 h.sz.-ig kellett volna visszaolvasnod: [link]

Viszont tény, hogy kissé már régi, illetve elavult a lista. Például a Seagate-nek, a 7200.10 sorozata a jelenlegi legújabb.

[Szerkesztve]

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#161) LeC válasza lazydog (#160) üzenetére


LeC
addikt

hát már jó lenne egy újabb ph-s teszt, mert azóta már sok változás történt.

◄► !!! FIGYELEM !!! E-MAILT ÍRJ!!!! Nem tudok a privikre válaszolni!!!!!! ◄►                     ◄► [Eladó Hardverek: www.LeC23.atw.hu] ◄► TEL: [06-20/520-48-93] ◄►

(#162) lazydog válasza LeC (#161) üzenetére


lazydog
addikt

Most is igazad van, mint már annyiszor. ;)

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#163) Ginew


Ginew
aktív tag

hali, beugrottam tanácsért.. erről mit tudnátok elmondani? [link] ...mert árban, 10+áfa eléggé tetszik, kérdés, hogy ti mint hozzáértők, mennyire ajánljátok ill nem :)
amugy ha 2őt vennék, azt raidban össze is lehetne tenni?

[Szerkesztve]

(#164) LeC válasza Ginew (#163) üzenetére


LeC
addikt

hát 12k-ért elég olcsó. Ugye nem NF2-3-4 lapod van? mert ha igen akkor lehet meggyűlik majd vele a bajod.

◄► !!! FIGYELEM !!! E-MAILT ÍRJ!!!! Nem tudok a privikre válaszolni!!!!!! ◄►                     ◄► [Eladó Hardverek: www.LeC23.atw.hu] ◄► TEL: [06-20/520-48-93] ◄►

(#165) lazydog válasza Ginew (#163) üzenetére


lazydog
addikt

Ha szerencséd van, még jól is járhatsz vele. Olyan mint az orosz rulett. :D

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#166) Ginew


Ginew
aktív tag

k8n e deluxe asszem nforce 2 v 3mas.. miért az szar?:)

(#167) lazydog válasza Ginew (#166) üzenetére


lazydog
addikt

Nem az alaplapra, hanem a Maxtor vinyóra gondoltam. :)

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#168) TeeJay válasza LeC (#161) üzenetére


TeeJay
félisten

igen jó lenne teszt mondjuk a két új nagymenő vinyóról
Seagate 250GB 1tányér PMR illetve Samsung 320GB 1tányér PMR illetve ezeknek majd a legnagyobb kiadása
Seagate 1TB 4tányér PMR + Samsung 1TB 3tányér PMR

ezekből lehetne jobban látni hogy mit érdemes venni
szerintem felesleges lenne egy új 500gigás vinyók nagytetszje mert nem hinném hogy azok a leggyorsabbak.

inkább az 1tányéros vinyókat tesztelje le a PH! hogy lehessen tudni melyiket érdemes venni halk gép építéséhez :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#169) LeC válasza Ginew (#166) üzenetére


LeC
addikt

szerencséd van, a 6A kezdetüeket szereti még az nF :)

itt a link egyébként: [link]

◄► !!! FIGYELEM !!! E-MAILT ÍRJ!!!! Nem tudok a privikre válaszolni!!!!!! ◄►                     ◄► [Eladó Hardverek: www.LeC23.atw.hu] ◄► TEL: [06-20/520-48-93] ◄►

(#170) LeC válasza TeeJay (#168) üzenetére


LeC
addikt

hát arra a tesztre még biztos sokáig kell várni, de ne legyen igazam.

◄► !!! FIGYELEM !!! E-MAILT ÍRJ!!!! Nem tudok a privikre válaszolni!!!!!! ◄►                     ◄► [Eladó Hardverek: www.LeC23.atw.hu] ◄► TEL: [06-20/520-48-93] ◄►

(#171) Ginew


Ginew
aktív tag

ok köszi, akkor rendelek is 2őt, v 3mat.. :)

(#172) LeC válasza Ginew (#171) üzenetére


LeC
addikt

de bátor vki :DDD

◄► !!! FIGYELEM !!! E-MAILT ÍRJ!!!! Nem tudok a privikre válaszolni!!!!!! ◄►                     ◄► [Eladó Hardverek: www.LeC23.atw.hu] ◄► TEL: [06-20/520-48-93] ◄►

(#173) fagy53


fagy53
nagyúr

Üdv!
LeC és Lazydog !
Köszönöm a válaszaitokat! :R

(#174) Blézs


Blézs
csendes tag

Szevasztok !
Az lenne a kérdésem ,hogy érdemes-e még IDE wincsit venni?? Nekem jelenleg 2db Sata-s wincsim van, de mindakettővel elég sokat szivtam az elején( Maxtor 160-as sata1,samu 200-as sata 2. A régi IDE wincsikkel sokkal kevesebb problémám volt! Tévékártyárol veszek fel állandóan , ezért kellene még a merevlemez.. :F

(#175) lazydog válasza Blézs (#174) üzenetére


lazydog
addikt

Hasonló a kérdés ahhoz, hogy érdemes-e még AGP-s videokártyát venni. A választ innentől sajátmagad is megtalálod. :)

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#176) BSOD


BSOD
senior tag

Halk és gyors vinyót keresek raid stripe-ba. A WD3200YS jó választás (vagy hangos)?

mod: 2db-ot stripe-ba... :DDD

[Szerkesztve]

Keresek SILICON GRAPHICS octane-hoz vpro grafikus rendszert.

(#177) lazydog válasza BSOD (#176) üzenetére


lazydog
addikt

A lehető legjobb választás (és nem teljesen hangtalan). :)

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#178) BSOD válasza lazydog (#177) üzenetére


BSOD
senior tag

Azzal ~tisztában vagyok,hogy a raid miatt jó válsztás. Ha hangtalanra nem is számítok, de azért nem szeretném, hogy nagyon vonyítson/kerregjen/rezonáljon (főleg a kettő együtt).

A KS szériának nagyon dicsérik a hangját. Nem járnék jobban azzal ebből a szempontból, vagy nincs komoly különbség? Esetleg WD2500YS (nem a méret a lényeg :DDD )? :F

Most egy ST3160023AS van, ennek ki vagyok békülve a hangjával...

Keresek SILICON GRAPHICS octane-hoz vpro grafikus rendszert.

(#179) Amazonas válasza BSOD (#178) üzenetére


Amazonas
senior tag

AAKS-t is bátran merem ajánlani.

(#180) lazydog válasza BSOD (#178) üzenetére


lazydog
addikt

Nem pont az általad keresett kapacitású példányok, de azért érdemes tanulmányozni: [link]

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#181) BSOD válasza lazydog (#180) üzenetére


BSOD
senior tag

Köszönöm! Megtaláltam én is... :R
Azt nehezen tudom megérteni, hogy miért nem tudtak ugyanolyan kapacitású modelleket tesztelni... hátha valaki következtetéseket tudna levonni???

Valószínűleg KS lesz. Azt olvastam valahol, hogy az YS-ből elhagytak egy-két zajcsökkentö elemet, mivel ez ennél a sorozatnál a zaj nem annyira szempont. Meg tudjátok ezt erősíteni?

Keresek SILICON GRAPHICS octane-hoz vpro grafikus rendszert.

(#182) lazydog válasza BSOD (#181) üzenetére


lazydog
addikt

Akkor meg legyen inkább AAKS.
Újabb, csendesebb általában egy koronggal kevesebbel ér el azonos kapacitást, a KS-hez képest.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#183) BSOD válasza lazydog (#182) üzenetére


BSOD
senior tag

köszönöm a segítséget! :R

Keresek SILICON GRAPHICS octane-hoz vpro grafikus rendszert.

(#185) Interceptor válasza lazydog (#160) üzenetére


Interceptor
addikt

Visszaolvastam és ez a régi teszt engem baromira nem érdekel új vinyókról szerettem volna megtudni infókat.Mielött nekem ugranál... :(

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#186) LeC válasza Interceptor (#185) üzenetére


LeC
addikt

hát pedig egyelőre ennyivel kell beérni :(

◄► !!! FIGYELEM !!! E-MAILT ÍRJ!!!! Nem tudok a privikre válaszolni!!!!!! ◄►                     ◄► [Eladó Hardverek: www.LeC23.atw.hu] ◄► TEL: [06-20/520-48-93] ◄►

(#187) Interceptor


Interceptor
addikt

Érdekelne a 320gb-os 1 lemezes Samsung és az 500gb-os változat is.A WD érdekelne leginkább de a 160-as Sata2-es WD-m jobban csörög egy másik de memóriaszegény gépben mint a régi ATA-s Maxtorom...A 200-as Samsungom meg tök halk. Viszont Samsungról is beszélnek mindent. A Seagate meg lassabb? Miért érzem úgy hogy amit itt a fórumokon írkálnak egyesek x vinyóról csupa pozítív, y vinyóról csupa negatív dolgokat mind valamelyik gyártó reklámembere lehet.Egymásnak mondanak ellent... :U

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#188) lazydog válasza Interceptor (#187) üzenetére


lazydog
addikt

Maga a problémakör ellentmondásos.
Az alapvető hiba ott van, hogy szinte mindenki általánosít, csak a gyártók nevét emlegeti. Így lesz például a Samsung zajos, illetve rezgő vibrátor. A valóságban pedig vannak olyan Samsung gyártású vinyók is, amelyek kifejezetten csendesek, nem rezegnek.
Másik zavaró tényező, hogy ugyanarról a futószalagról lekerülő két vinyó között is lehetnek jelentős minőségi különbségek. (Például némelyik nincs rendesen kicentírozva).
A harmadik dolog ami bekavar, azok a szubjektív tényezők. Ez különösen a zaj mértékének reális megítélését teszi szinte lehetetlenné.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#189) Interceptor válasza lazydog (#188) üzenetére


Interceptor
addikt

Kénytelen leszek a saját, bár ilyen szinten kevéske tapasztalatom alapján dönteni.Bár a WD-kről sokkal több jót hallani mostanában mint a többi vinyóról,mégis a 160-asom hangos...Viszont nem tudom milyenek lehetnek a 320-asok vagy az 500-asok.A Samsungon és a WD-n kívűl nincs kedvem mással kisérletezni mert azokról még ennyi tapasztalatom sincs (maxtort most hagyjuk bár 4 éve tökéletesen megy a kis 80-as).
A samsung viszont bevált halk,nem melegszik 33 fok körül van egy ratyi házban,a régi maxtorom 44 fok ugyanabban a házban.A WD is jó lenne de az enyémnek csörgős hangja van mikor tölt tiszta maxtor feeling,persze nem zárom ki, hogy rossz szériába nyúltam bele.

[Szerkesztve]

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#190) csibor


csibor
őstag

Azon gondolkodom vegyek 1 WD3200JD 13K-ért gari nélkül,vagy tegyek hozzá +3K-át és vegyek sata2 WD320gb 2év garanciával?

(#191) New Life válasza csibor (#190) üzenetére


New Life
aktív tag

Én mindenképpen a garisat venném a helyedben.
A vinyó az egyik olyan alkatrész, amit szerintem garisan kell venni, a többire annyira nem lényeg.
De ez az én véleményem.
üdv.NL

Egy jó gépész csak egy lyukat ismer, a többi furat.

(#192) csibor válasza New Life (#191) üzenetére


csibor
őstag

Úgy néz ki lehet tárgytalan!Noti lesz ha összejön,Bandit-al az üzlet.

(#193) Malachi


Malachi
addikt

Helló! Csendesnek szánt gépbe milyen winchestert tegyek? 320GB S-ATAII Samsung, vagy WD? Más?

(#194) LeC válasza Malachi (#193) üzenetére


LeC
addikt

wd3200aaks

◄► !!! FIGYELEM !!! E-MAILT ÍRJ!!!! Nem tudok a privikre válaszolni!!!!!! ◄►                     ◄► [Eladó Hardverek: www.LeC23.atw.hu] ◄► TEL: [06-20/520-48-93] ◄►

(#195) Amazonas válasza Malachi (#193) üzenetére


Amazonas
senior tag

Még egy szavazat a WD3200AAKS-re.
Gyakorlatilag hangtalan :) , én eddig nagyon meg vagyok vele elégedve.
Ha csak nem vagy szonáros fiú egy tengeralattjárón, nem fogod hallani. :)

(#196) lazydog válasza Malachi (#193) üzenetére


lazydog
addikt

Olvass picit vissza!
Lehet hogy egy Samsung-al is jól jársz, ha a márkán belül egy jó típust választasz+szerencséd van.
Amúgy pedig csatlakoznék az előttem szóló fórumtársakhoz, WD3200AAKS.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#197) Angelo69


Angelo69
senior tag

[link] :U

"Én ilyen egyszerű gyerek vagyok, oxigént alakítok széndioxiddá... semmi váratlan fordulat."

(#198) Kicker válasza Angelo69 (#197) üzenetére


Kicker
senior tag

mit tud ez, hogy használtan is ilyen drága?? azért mert 10.000RPM? hmm... :U

Arról ismerik futball körökben, hogy egyik meccsén kettőt bólintott, egy gólt és egy nézőt.... muhaha

(#199) lazydog válasza Kicker (#198) üzenetére


lazydog
addikt

Azért ez nem egy irreálisan magas ár. Újonnan a legolcsóbb bazárban sem kapod meg ezt a csúcsragadozót 49.434 HUF alatt. :U

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#200) Kicker válasza lazydog (#199) üzenetére


Kicker
senior tag

hát akkor meg kell venni... ha ki tudja használni kolléga a vinyo adta lehetőségeket, akkor hajrá... :B

Arról ismerik futball körökben, hogy egyik meccsén kettőt bólintott, egy gólt és egy nézőt.... muhaha

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.