Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:02:15

LOGOUT.hu

Külső merevlemezek - USB, eSATA, FireWire HDD
Kérdezés előtt kérjük olvasd el az összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17901) King Unique válasza MaffióZOZ (#17900) üzenetére


King Unique
titán

Ha más külső merevlemezeket gond nélkül kezel a TV, akkor vsz az Asus + partíciójával van gondja, nem képes a kettőt rendesen felismerni...De hisz ezeken egy asztali OS-hez képest jóval primitívebb rendszerek futnak és nem csoda...

Max azt tudom javasolni, hogy próbáld diskpart módszerrel teljesen legyalulni a meghajtót, majd utána lemezkezelőben MBR-re inicializálni és újrapartícionálni NTFS-re.
Ha ez sem oldja meg és csak TV-s célra akarod használni, akkor vidd vissza és cseréltesd ki másra. Ha csak a + partíció a gondja, akkor elvileg megfelel akármelyik "sima" meghajtó, de a fentebb említett Adata, illetve a Sony saját külső vinyóit is tudom javasolni.

(#17902) tvamos


tvamos
nagyúr

Sziasztok!
Elnezest az off-ert, de nem talaltam on-abb topicot...
A baratom szeretne egy olyan kulso tarolo eszkozt, ami automatikusan menti a bele helyezett SD kartyarol az adatokat, (altalaban fenykepek,) es utana USB-n tudja a szamitogepehez kapcsolni. En a WD My Passport WIFI-t javasoltam, de nem tetszik neki, mert SSD-set szeretne. Nem kell neki nagy adattar, 120-250GB-ban gondolkodik. (Megelozendo az alternativ javaslatokat, a fenykepezogep nagyon lelassul, ha nagyon sok kep van az SD kartyan, ezert nem hasznal mondjuk 64 GB-os SD kartyat.)
Elore is koszonom a javaslatokat, vagy utbaigazitast! Udv, Tomi

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#17903) Cucuska2 válasza tvamos (#17902) üzenetére


Cucuska2
őstag

De minek az SSD?

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#17904) tvamos válasza Cucuska2 (#17903) üzenetére


tvamos
nagyúr

Hat, elsosorban azert, mert azt szeretne... szerintem... O azt mondja, a gyereknek akar par meset ramasolni, utazashoz, kocsiban.

Az kimaradt az elobb, hogy orulne, ha kisebb lenne a cucc, mint az a drive.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#17905) King Unique válasza tvamos (#17902) üzenetére


King Unique
titán

Üdv!

Hát erre nem nagyon tudok mit mondani...eleve a legtöbb külső Wi-Fi meghajtó HDD alapú. Gyári külső SSD-be, nem is láttam annyira olyat, ami wifis, aztán lehet van...
Olyan külső HDD, ami Wi-Fi és SD kártya képes, az megint ritka, talán a WD My Passport Wireless modellen kívül, nincs is sokkal több.

Ráadásul a 2,5" Wi-Fi meghajtókban eleve van akksi, így nagyobb és vastagok. Ha kicsi drive kell, akkor ott a Samsung T1 Portbale SSD, ami egész pici. Viszont nem tud se wifit, se SD kártyát + nem éppen olcsó.
Amúgy az SSD-t én sem értem, mert ha lassú az SD kártya, akkor eleve nem fogja gyorsabban SSD-re rátolni a tartalmát, mint HDD-re, mivel a kártya fogja limitálni az adatátvitelt. Valamint külső SSD használatnál USB 3.0-án eleve TRIM sincs, az csak eSATA-m keresztül működik.

Szerintem mond meg a barátodnak, hogy márpedig jobb, ha megbarátkozik a WD-vel, mert ilyen feltételekkel, nemigen fog annyival jobbat találni. :D

[ Szerkesztve ]

(#17906) tvamos válasza King Unique (#17905) üzenetére


tvamos
nagyúr

Ha jol ertem, harom megoldas van.
1. vesz egy portable ssd-t, es masolgatja a file-okat valahogy, ahogy akarja
2. vesz egy wifi-s mypassportot, es megbaratkozik vele
3. szetszedi a mypassportot, tesz bele egy ssd-t, es imatkozik, hogy menjen....
Nekem a harmadik tetszik, mert vagy egy 500-as wd hdd-m lesz, vagy egy 120-as ssd-m.
Koszi a segitseget!

mert ha lassú az SD kártya
Nem az lassu, mert valami Class 10 UHS-I 95/90MBps, vagy mi az.
A fenykepezogep zavarodik bele a filerendszerbe.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#17907) Cucuska2 válasza tvamos (#17906) üzenetére


Cucuska2
őstag

Annyi pénzből miért nem vesz 4-5 memkártyát?

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#17908) tvamos válasza Cucuska2 (#17907) üzenetére


tvamos
nagyúr

Nem tudom. Ilyet szeretne... De tényleg! Először ssd-t akart csak, de hogy megemlítettem azt a wd-t, mostmár ilyen kell neki ssd-vel... Amúgy nagyon jó fejcsak ezt most a fejébe vette.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#17909) Bigyo13


Bigyo13
őstag

Megköszönném, ha valaki érdemi választ tudna adni a két alábbi külső HDD közt melyik jobb?

WD MY BOOK 6TB - Kék dobozos

SAMSUNG D3 STATION 6TB

Olvastam, hogy a WD blue - green házasságot nem kedvelik, de miért? :F :U
Köszönöm a választ előre is! :K

Samsung Galaxy S3/S5

(#17910) King Unique válasza Bigyo13 (#17909) üzenetére


King Unique
titán

Üdv!

Korábban elég hasonlót kérdeztél 5 TB méretben [link]... :)
Most sem tudok más mondani, javasolni, mint akkor [link].

Az ár az nagyon a Samsung és a Toshiba Canvio Desk mellett szól. Igaz előbbi 2 TB-os verziójával van negatív tapasztalat, de az csak 1 eset.
Ha nekem kellenének a szoftveres cuccok, titkosítás stb., akkor én lehet inkább a WD-t venném. Viszont, ha nem, akkor egyértelműen a külső rack megoldást választanám, még ha kicsit drágábbra is jön ki.
WD My Book 78k, akkor ennyi erővel 73k egy WD Red + 5-8k egy jobb USB 3.0 külső ház. Merevlemez topikban is az utóbbit fogják ajánlani. ;)

(#17911) Bigyo13 válasza King Unique (#17910) üzenetére


Bigyo13
őstag

Köszi igen korábban volt már, hogy 5TB-osat veszek, de az is kevés lesz.. :K

Fontos nekem a hardveres titkosítás, azt hiszem a WD MyBook azt tudja... én is azon gondolkozom, hogy azt kellene megvenni.
De továbbra sem tudom miért baj az pár tag szerint, ha a GREEN-BLUE WD HDD egybefortak, vagy valami ilyesmi :U

Samsung Galaxy S3/S5

(#17912) King Unique válasza Bigyo13 (#17911) üzenetére


King Unique
titán

Az a gyártó hülyesége manapság, hogy egybeolvasztja a 2 sorozatot, ami azért kicsit tré, mert itt-ott csak szimplán átcímkézik a termékeket... Csak ennyi a baj.
Egyébként a My Book Caviar Green belsős. Ha esetleg egy újabb gyártású cuccba már Blue feliratú kerül, egyáltalán nem biztos, hogy a rendes 3,5" 7200-as Blue (nem is ajánlott annyira külső házba), hanem vsz csak az 5400-as, átcímkézett Green.
Amúgy legjobb a Red adattárnak.

(#17913) tomp


tomp
félisten

Mivel a márciusban vásárolt 1,5TB-os WD Elements Portable kezd megtelni így jövőhónapban vennék mellé egy új vinyót. Elég jól bevált nekem az Elements. Szépen elmuzsikál usb 2.0-n is habár ma kapott egy külső tápos 3.0-s hub-ot. 1,5-2napot megy március óta 2napos szünetekkel. 944parkolással büszkélkedik.
Milyen vinyót ajánlotok? 1,5-2TB lenne a mérete. A 2TB-os Elements jó? A másik is ugyan ilyen üzemidővel menne.

(#17914) King Unique válasza tomp (#17913) üzenetére


King Unique
titán

Üdv!

Ha eddig bevált, akkor felőlem vedd azt. A változatosság kedvéért, akár lehetne most My Passport Ultra, vagy más gyári külső HDD, esetleg külső házas megoldás. Ebben a cikkben fel van sorolva 2,5" méretben több nagy tárolókapacitású megoldás is.

(#17915) Ghost84


Ghost84
aktív tag

Sziasztok egy gyors kérdésem lenne vettem egy usb 3.0 hub-ot működik is rendesen de ha usb-s hdd-t kötök bele akkor csak az usb hubbal együtt engedi leválasztani és utána ki kell hózni és visszadugni ha használni akarom ez miért van? a pendrivet gond nélkül le lehet választani.

(#17916) tomp válasza King Unique (#17914) üzenetére


tomp
félisten

Ma nézegettem a My Passport Ultra-t. Nem rossz. Külső házas vinyóm van. Abban egy 3,5-ös 5200-as vinyó megy. Nyáron kénytelen voltam venni hozzá egy usb-s turbó ventilátort mert nagyon melegedett a vinyó benne pedig alu házas. A kis 2,5-ös Elements majdnem 10fokkal volt hűvösebb terhelés közben. Pedig 1tányér vs. 4tányér. Inkább az usb-s megoldásnál maradok még akkor is ha van benne "rizikó".
Amúgy a My Passport Ultra vagy az M3 Portable a jobb/ajánlottabb?

(#17917) King Unique válasza tomp (#17916) üzenetére


King Unique
titán

Azért ezt a melegedés dolgot nem igazán osztom, mert akkor nálad lehet mégse olyan jó a rack hőelvezetése, vagy a HDD alapból melegedős. Nálam terhelésnél melegednek a Passportok, főleg nyáron. 2,5" aluházban a 7200 RPM-es HGST vinyó sem melegszik különösebben.
3,5" 5200 RPM HDD :F Én olyanról max 2,5" WD Scorpio Blue kapcsán hallottam.

Ilyen hasonló termékeknél, nincs kifejezetten olyan, hogy melyik ajánlottabb. Szempontok vannak, amik alapján, kinek a WD, kinek a Samsung. A WD nevesebb, kiforrottabb gyártó, ennyi. De ez nem feltétlen jelenti azt, hogy minden esetben megbízhatóbb és jobb, mint egy Samsung M3 Portable.
A 2 TB-os Samsung előnye meg annyi, hogy 3 tányéros, 9,5 mm magas ST2000LM003 van benne, ami gyorsabb és vékonyabb, mint a 4 tányéros, 15 mm (+ a ház) magas monstrum. Ez az M9T ennyit tud külső házban [teszt].

(#17918) King Unique válasza Ghost84 (#17915) üzenetére


King Unique
titán

Üdv!

"csak az usb hubbal együtt engedi leválasztani és utána ki kell hózni és visszadugni ha használni akarom ez miért van?"

Mondat első felét nem igazán értem, tálcán a hardver biztonságos eltávolításánál nem lehet leválasztani :F
Nekem 2.0-ás passzív és aktív hub van, de azoknál nincs ilyen problémám. Tálcán leválasztom, leáll, majd kihúzom a hub aljzatából.
Azt hallottam, hogy USB hub kapcsán előfordulhatnak különös hibajelenségek. Illetve, lehet ezek az Ebay-es noname megoldások sem teljesen 100-asok.

(#17919) Ghost84 válasza King Unique (#17918) üzenetére


Ghost84
aktív tag

Értem, és neked milyen usb 3-as hubod van?

(#17920) King Unique válasza Ghost84 (#17919) üzenetére


King Unique
titán

Írtam fentebb, hogy nincs USB 3.0 hubom, csak régebbi 2.0-ás.
Én is akarok venni mostanában 3.0 típusút, csak nem tudom milyet...? A nevesebb gyártók termékei 6-8k+ körül vannak, eBay és társain már olcsóbban be lehet szerezni. De azok megint milyenek, mennyire megbízhatóak, az is jó kérdés? Amit te vettél, annál ez a működés se teljesen ok-s. Nem lehet leválasztani abszolút, csak kihúzással?

[ Szerkesztve ]

(#17921) tomp válasza King Unique (#17917) üzenetére


tomp
félisten

A rack egy Rapid-Case ami igen jó. Ami benne van az egy 3,5-ös 5200-as Samsung EcoGreen vinyó. 30fokos szobában nyáron igencsak fel tud melegedni a rackben. 50fokot is elérte.

(#17922) King Unique válasza tomp (#17921) üzenetére


King Unique
titán

Nem hallottam még 3,5" 5200 RPM HDD-ről, de majd utánanézek, lehet, hogy van.

(#17923) Bigyo13 válasza King Unique (#17922) üzenetére


Bigyo13
őstag

Szia. én most olyat láttam, hogy 5700 RPM-es külső HDD! :U
Egyébként a tegnapi beszélgetésünkkel kapcsolatban végül is Samsung D3 Station 6Tb-os HDD-t rendeltem 66239-ért.. remélhetőleg 3 év garanciával, a rendeléskor még ennyi volt kiírva , de most már 2 év van ott és emelték az árat.. ki érti ezt! :N

Samsung Galaxy S3/S5

(#17924) tomp válasza King Unique (#17922) üzenetére


tomp
félisten

Jaaaaj 5400. Kicsit már sok a szám. :D

(#17925) King Unique válasza Bigyo13 (#17923) üzenetére


King Unique
titán

Én 5400 és 5900 RPM-es HDD-kről tudok 3,5" mértben. :D

Gondoltam, hogy nem a külső házas megoldást választod. De talán beválik ez a D3 Station is. Esetleg a 2 rack topik [1 | 2] összefoglalós tesztjeinek mintája alapján, te is készíthetsz ide egyet. Persze szétszedni nem kell.

(#17924) tomp: bezony, gyanús volt nekem. Anno direkt utána is néztem, mert van egy régebbi USB3-as My Passportom, amiben pont ilyen 5200 RPM-es WD10TPVT vinyó van.

(#17926) Ghost84 válasza King Unique (#17920) üzenetére


Ghost84
aktív tag

De le lehet választani. A gondol az hogy az egész HUB-ot lehet csak leválasztani nem külön az eszközöket róla tehát ha ven benne 2 pendrive + egy usb hdd akkor egyszerre mindet leválasztja és utána ki kell húzni a hubot és visszadugni, hogy újra lehessen bele valamit csatlakoztatni.

Hozzáteszem én Win. 7 et használok lehet, hogy csak ennél a rendszernél van ez.

(#17927) King Unique válasza Ghost84 (#17926) üzenetére


King Unique
titán

Mondjuk sejtettem ezt a verziót ís, de akkor így már világos. Viszont ezt nem igazán értem, mert nálam 2.0 -ás passzív és aktív hub esetében is, külön-külön jelennek meg a tray menüben az USB-s eszközök és egyesével le lehet őket választani. És Win7/ 8.1/ 10 alatt ugyanez van nálam, 8.1/ 10 az 100%, de majd meglesem újra 7-es alatt is.
Esetleg tudnál berakni egy screenshotot a leválasztási menüről, mert ez felettébb érdekes?

(#17928) Bigyo13 válasza Bigyo13 (#17923) üzenetére


Bigyo13
őstag

Szia.! :) Megvan a Samsung D3 Station 6TB HDD, nehezen de megtaláltam, hogy 128MB Cache van benne és 7200 RPM-es... elég gyors winyó! :K Viszont 60 fokos 2 óra készenléti működés után... (nem adatmásolás) :Y

Win XP SP3 -ról tudom formázni 5.45TB a hely, de a Secure Zone-t csak mx 1,5 Tb-ig tudom beállítani, hogy, ha védett tárolót akarok.. ez így nem nagyon jó.. nem hajtja végre az egész meghajtóra a védelmet mert I/0 eszközhiba a hibaüzenet! :((( Nem nagyon értem miért.. a rámásolás is elég gyors... de ez a melegedés nem tetszik.. semmi nyílás nincs a HDD házon! :(

Esetleg tudsz valami megoldást, hogy miként tudnám az egész 5.45 Tb-ot Secure Zonaként beállítani? VAgy mi lehet a gond, hogy max 1,5 Tb-ot engedi csak megcsinálni? Köszi! :R

Samsung Galaxy S3/S5

(#17929) stifi82


stifi82
aktív tag

Ehhez mit szóltok érdemes szabad megvenni?
http://kulso-merevlemez.arukereso.hu/samsung/d3-station-3-5-2tb-usb-3-0-stshx-d201tdb-p170960091/

(#17930) King Unique válasza Bigyo13 (#17928) üzenetére


King Unique
titán

Üdv!

És ezek infók honnan vannak a benne lévő merevlemezről, talán a HDS írja?

60°C-on ne csodálkozz, főleg, ha valóban 7200-as + még zárt, műanyag burkolat....ezért jobb az 5400 RPM és az alumínium ház. Illetve a WD MyBook esetében legalább van szellőzőnyílás a műanyag házon.

Nekem is van még egy régebbi Samsung Strory Station, de vmi limitet, már annál is írtak a Secret Zone-ra. Aszem a fájlrendszerrel volt összefüggésben, ha FAT32, akkor volt elég kicsi a létrehozható titkosított konténer.
Az újabbak már általában NTFS-re formázottak, ha netán vmi okból mégis FAT32 lenne, akkor formázd át. Előtte meg ments le a programokat!

(#17929) stifi82: hát ha nagyon olcsó cucc kell, akkor megteszi a D3 Station, de nem feltétlen egyenlő azzal, hogy annyira jó is. Volt, aki korábban a 2 TB-ossal megszívta, igaz az csak 1 eset volt. Általános infók és ajánlás 3,5" méretben ITT.

[ Szerkesztve ]

(#17931) Bigyo13 válasza King Unique (#17930) üzenetére


Bigyo13
őstag

Üdv!:)
A házban lévő Seagate HDD ez: ST6000DX000
Innen szedtem az egyik infót a 128Mb cache-t! :K

A 7200 RPM-et mutatja az AIDA és más is!

Ami a durva, hogy WIN 7-en indítottam, hátha ott tudja nagyobbra állítani a Secure Zonát, de win7-en egyáltalán nem támogatta a HDD-t :W Látszódott a Lemezkezelőben, de a sajátgépben nem... :(
Megnyitni nem lehetett sehonnan a HDD tartalmát.. így ott egyáltalán nem tudtam próbálni..

A meghajtó gyárilag NTFS -re van formázva... nekem nem is kellett! :U
És így max. 1,5 Tb lehet a secure zone! :((

Itt a hiba képe:

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S3/S5

(#17932) Bigyo13 válasza Bigyo13 (#17931) üzenetére


Bigyo13
őstag

Átkonvertáltam FAT32-re kíváncsiságból a HDD partícióját és ott a Secure zóna méret kiválasztása max 1,5Tb lehetett,.. az NTFS -nél azért engedte kíválasztani az 5532 Gb-ot, de a végén a hibával kilépett és nem csinálta meg! :U

Samsung Galaxy S3/S5

(#17933) King Unique válasza Bigyo13 (#17931) üzenetére


King Unique
titán

128 MB cache az stimmel csak 5400/ 7200 RPM-ben nem voltam biztos, illetve létezik ekkora méretben ST6000DX000 és ST6000DM001 is. Viszont 7200-ast tenni egy ilyen műanyag vacakba nem kis tervezési hiba és ez a melegedés sem tesz jót neki hosszabb távon.

Ha lemezkezelőben látszódik, akkor lehet csak meghajtó betűjelet kell neki adni, azt nem próbáltad?
A Secret Zone-t ekkora méretnél nem használta még itt senki, szal pontos okokról nem tudok nyilatkozni. De, ha 6 TB-ból NTFS esetén csak 1,5 TB-os enged, az valóban újabb gikszer...de most nézem, hogy engedi a teljes méretet kiválasztani. csak ha nem ismeri fel a rendszer, akkor nyilván hibaüzenetet dob.

[ Szerkesztve ]

(#17934) Bigyo13 válasza King Unique (#17933) üzenetére


Bigyo13
őstag

Igen a melegedés nem lesz jó... :( Nagyon pörögnek a lemezek, így az egész, alig lehet mozgatni, mint a mágnes húzza vissza az asztalra valami :D
Sajnos hiába látszódott a lemezkezelőben, minden inaktív volt a jobb klikkre! :(((
De megnézem majd megint...
A Secure drive méretét a folyamat elején mutatta és engedte beállítani az egész szabad tárhelyre az 5.45 Tb-ra az NTFS-en, de a kreálásnál hiba jött..
Ugyanez a FAT32-es fájlrendszernél csak 1,5 Tb-os méretet mutaott és engedett kiválasztani, amit végig is vitt! :U
Ja és iszonyú zajos ez a Samu D3 HDD... 3x-a, mint a WD külső HDD-nek volt! :(((

Samsung Galaxy S3/S5

(#17935) Bigyo13 válasza Bigyo13 (#17934) üzenetére


Bigyo13
őstag

Valami driver hiba volt a win7-en ezek szerint előzőleg, mert most sikerült megnyitni a HDD mappát és látszódott a Sajátgépben is, azt is sikerült, hogy az egész 5,45 TB-os helyet Secure zónaként beállítottam (ugye így csak win7-en sikerült ez) DE aztán újra XP-én nem fogadta el a jelszót, amin win7-en megadtam a Secure zónának :DDD NA most lett elegem a Samu D3-ból :D
Így aztán hiába sikerült az egész terület secure részként megcsinálni, XP-n nem tudtam belépni arra a jelszó hiba miatt! 2x is lepróbáltam és egyszer sem fogadta el a jelszavakat :(
Ez elég érdekes... viszem vissza a boltba hétfőn és jöhet a WD külső HDD, de annak meg emelik fel az árát rendesen :( Igaz a Samu D3-nak is 2 nap alatt 9 ezerrel emeltek árat! :Y

Samsung Galaxy S3/S5

(#17936) King Unique válasza Bigyo13 (#17935) üzenetére


King Unique
titán

Hát nem tudok rá mit mondani...de legalább tapasztalatszerzésre jó volt. :D
Na meg a zaj, melegedés és egyéb dolgok megint nem szerencsések. 2,5" méretben jónak mondható az M3 Portable, de 3,5" méretben már nem a legjobb ez a D3 Station.
Az, hogy XP-n nem működik a dolog, szerintem nem kell csodálkozni, eléggé elavult rendszer már és a támogatása is megszűnt...ha W7-en működik normálisan, akkor az eszköz hibájára sem lehet fogni és emiatt reklamálni.

WD-nél talán olajazottabban megy a lejelszavazás, de hogy XP-n működni fog-e, ott sem garantált és nem kell meglepődni, ha nem. Amúgy a benne levő Caviar Green megint nem a legjobb, de az 5400 RPM-es, vannak szellőzőnyílások a házon, így vsz nem lesz 60°C.

Kíváncsian várjuk a fejleményeket. :R

(#17937) Bigyo13 válasza King Unique (#17936) üzenetére


Bigyo13
őstag

A 3Tb-os WD My Book tökéletesen futott XP-én, csak eladtam pár napja mert kevés volt a 3 Tb hely:D
És a jelszó és tökéletesen ment.. soha nem volt gond 2,5 év alatt! :N
Fura ez a D3 Station... :U Beletuszkolták egy szűk Samu házba szerencsétlen Seagate HDD-t.. levegőt nem tud venni.. és alul van pár nyílás, de nem lefelé száll a meleg :((( És kikapcsolás után 3 óra alatt sem hült le..Az már teljesítmény...
XP-én is kellene működnie, mert rajta van a dobozon, hogy kompatibilis XP SP2-től... Majd jelentkezem.. ha megvan a másik... :R

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S3/S5

(#17938) King Unique válasza Bigyo13 (#17937) üzenetére


King Unique
titán

Ej..ha a My Book jól ment, akkor minek szórakoztál ezzel? Persze tudom, az ár miatt.
Hát ismét beigazolódott a korábbi megállapítás, hogy bizony olcsó húsnak híg a leve, és több ponton is hibádzik ez a D3 Station. Nem tudom a Seagate-ek mennyire bírják a szaunát, de a 60°C előbb-utóbb biztos kinyírta volna...feltéve, ha nem téved a szenzor és a HDS, de gondolom tapintásra is jó meleg volt.

(#17939) Bigyo13 válasza King Unique (#17938) üzenetére


Bigyo13
őstag

20 perc pörgés és már 53 celsius fok volt! :((( A Segateek, amik a nevüket viseli külső HDD-ek 30 ezerrel drágábbak, de a kialakításuk mint a WD-nek, felül nyitott stb! :K

Samsung Galaxy S3/S5

(#17940) King Unique válasza Bigyo13 (#17939) üzenetére


King Unique
titán

Hacsak nincs túl meleg a szobában és a szenzor nem pontatlan, akkor bizony ez elég sok... :U
Lehet tervezett elavulási trükk, hogy mindenképp menjen tönkre, vagy csak szimpla tervezési meggondolatlanság. :D

(#17941) Bigyo13 válasza King Unique (#17940) üzenetére


Bigyo13
őstag

A Samu neve alatt fut.. ezt a Seagate a saját nevével nem adta volna így ki! :DDD Nem véletlen ez.. amúgy nincs meleg a szobában .. a többi HDD a PC-ben 32 celsius fokot mutat kb és egész nap mennek! :P 3db 2 Tb-os WD és abból 1 Seagate +1 120 SSD Samu! :U Egyébként nagyon forró oldalt főleg... szóval nem az érzékelő hibás sajnos :(

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S3/S5

(#17942) Ghost84 válasza King Unique (#17927) üzenetére


Ghost84
aktív tag

Bocsi ritkán jutok mostanság a gép elé itt a screenshot

KÉP

ebben az esetben egy pendrive és 2db usb hdd van rákötve a pendrivet gond nékül le lehet választani de a 2 hdd ki van szürkítve nem lehet csak a hubbal együtt

[ Szerkesztve ]

(#17943) tomp válasza King Unique (#17920) üzenetére


tomp
félisten

Én ilyet vettem. 5év garancia.
Az ilyen dolgokat nem szeretem ebay és társain venni.
Realtek chip van benne az Aida64 szerint.

(#17944) King Unique válasza Ghost84 (#17942) üzenetére


King Unique
titán

Ilyennel sem találkoztam még USB hub esetében... legutóbb Win10-nél láttam ilyet, hogy a tray-en összevonta és kiszürkítette a csatlakoztatott eszközöket, de az bug volt. Arra, hogy Win7 alatt mért így működik, nem tudok mit mondani.

(#17943) tomp: köz az ötletet, de majd még nézelődöm. Realtek USB 3.0 chipről eszköz oldalon még nem hallottam, de egy hub oldalon elképzelhető, hogy van.

(#17945) Ghost84 válasza King Unique (#17944) üzenetére


Ghost84
aktív tag

még én se :) majd a napokba veszek egy másikat és megnézem azzal mit csinál :)

(#17946) stifi82 válasza King Unique (#17930) üzenetére


stifi82
aktív tag

Te mit vennél magadnak? Vagy milyen márkát fajtát ajánlasz jó legyen 2TB körül gondoltam.

(#17947) Ghost84 válasza stifi82 (#17946) üzenetére


Ghost84
aktív tag

Én egy 2tb-es WD red-et vennék és hozzá egy shatkon usb 3-as házat nekem is van 2db Sharkon hazam az egyikbe 4 a masikba egy 3tb-es WD red üzemel

(#17948) stifi82 válasza Ghost84 (#17947) üzenetére


stifi82
aktív tag

És olyant ami egyben van mert ugy gondolom az az összeszerelősdi nem 1 stabil dolog ilyenem volt de szívtam vele. Akkor gondolom WD-t vegyek ami egyben van gyárilag.

[ Szerkesztve ]

(#17949) King Unique válasza stifi82 (#17946) üzenetére


King Unique
titán

Minden attól függ, hogy milyen célra kell és milyen funkciók megléte a fontos:

- Ha sima adattárolás és kellenek a szoftveres extrák, titkosítás, akkor vsz egy WD My Book lenne a kiválasztott. Ez a D3 Station a leírtak alapján nem az igazi.
- Ha adattárolás és nem kell a szoftveres pakk, akkor én is Ghost84 fórumtárs által javasolt külső házas megoldást választanám. Az is stabil és jó, csak megfelelő házat és merevlemezt kell venni.

(#17950) underdark


underdark
aktív tag

Hi
Igaz, hogy a 2,5" külső HDD tv-hez használva eldobja magát?

"akinek minden a vállán nyugszik, nem nyugszik senki vállán"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.