Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:02:15

LOGOUT.hu

Külső merevlemezek - USB, eSATA, FireWire HDD
Kérdezés előtt kérjük olvasd el az összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13001) King Unique válasza King Unique (#13000) üzenetére


King Unique
titán

Érdekességképpen - amit már megfigyeltem más mobilrack gyártóknál is (Fantech) - ezen az uccsó 2526-os racken is usb3 miniB csati-kábel van [link], nem a megszokott microB, holott a hivatalos spec még nem igazán említi [link].
Aztán lehet stabilabban csatlakozik, usb2-nél is micro elég xar volt 2,5"-osnál, a mini volt a jobb, 3.0-é már OKsabb.
na, enyém volt # 13000 :))

[ Szerkesztve ]

(#13002) @matthew@ válasza King Unique (#13000) üzenetére


@matthew@
őstag

Ja igen, én dokkolós megoldásra gondoltamahol full pucér lett volna a HDD, de mind1 a Hitachi jó lesz annyiért

Matthew 24:42

(#13003) King Unique válasza @matthew@ (#13002) üzenetére


King Unique
titán

Nem említette azt senki, de mindegy, ja jó lesz a Hita :K
bár fejparkolása elég gyakori - szükséges művelet, de ha túl sok az se jó - , de többi 2,5"-nek is, Toshibák, WD-k is, utóbbinál állítható SATA-ra dugva [link] , de nem is kell túlreagálni, én Toshibámban is van 55 ezer környékén, azt kutya baja, vsz több 100k értéknél lehet majd esetleg gond.

[ Szerkesztve ]

(#13004) ballington


ballington
addikt

Sziasztok!

Én is külső vinyót vennék, feladata a filmek tárolása, és erről nézném a filmeket az LG tv-n.
Amit kinéztem [link]
Gondolkodtam még winyó+ház vételről is, ilyen felállásban milyet lenne érdemes?
Igény 1TB 2,5"

Aki a tökfőzeléket kapor nélkül eszi, az más aljas dolgokra is képes.

(#13005) BonFire válasza ballington (#13004) üzenetére


BonFire
veterán

Ez a MyPassport ideális, ha ennél maradsz, mindenképpen keress egy olcsóbb boltot, mert ez a 30 000 kissé túlzás. Vannak jóval olcsóbban is ugyanezek >>>LINK<<<.

A Winyó+ház kombót kábé minden oldalon kétszer leírta már King Unique, olvass vissza kicsit, arra is van ajánlat!

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#13006) Lac99


Lac99
tag

Sziasztok!

Elolvastam az utolsó két oldalt, de inkább kérdeznék, az a biztos.
Külső merevlemezt keresek - 1TB, USB 3.0, 2,5", külső áramforrás szükséglete nélkül, zenehallgatásra. Jelenleg egy 2TB-os WD My Book Essentialon pihennek, csak rettentően kényelmetlen, hogy mindig konnektort kell neki keresni, ha használni akarom. Itt pedig az lenne a lényeg, hogy az otthoni gépen, a laptopon vagy bármelyik ismerősnél csak bedugjam és már lehessen is zenét hallgatni.
Ami talán hülye kérdés, de ebben a kategóriában mindegyik lemez 5400 RPM-es? Nálam a régi beidegződés az, hogy ezt csak adattárolásra alkalmazzuk, napi használatra inkább 7200 RPM-es lemez való. Vagy ez már nem szempont?

(#13007) King Unique válasza Lac99 (#13006) üzenetére


King Unique
titán

Ha elolvastad, akkor láttad linkeket, ajánlókat, szal azt most kihagyom... :)
Zenehallgatásra, ahogy filmezésre is elég 5400 rpm, 7200-as jobban melegszik, ráadásul 2,5"-os (olyant akarsz) usb táposnál bizonytalan áramellátása, usb2-nél mképp Y kábel javasolt ilyennek, usb3 már jobb, de ennél lehet annál se árt.
Ha már WD, akkor egy My Passport jó lenne neked, v más itt ajánlott 2,5". :K

(#13008) Lac99 válasza King Unique (#13007) üzenetére


Lac99
tag

Köszi, tehát az RPM nem befolyásolja ezt. Jó tudni. Én is WD-párti vagyok (belső HDD is 2/3 az, egy még Maxtor), de pl. az A-data CH11-esről nem láttam még véleményt. Ha jól láttam, Toshiba belső dolgozik benne, de kíváncsi lennék, megéri-e azt a pár ezer Ft spórolást.

(#13009) BonFire válasza Lac99 (#13008) üzenetére


BonFire
veterán

Nem spórolni kell, kölcsön kell kérni! ;]

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#13010) Lac99 válasza BonFire (#13009) üzenetére


Lac99
tag

Vagy tipszmikszelni... :DD

Még alszom rá egyet-kettőt, de szerintem maradok a WD-nél. Köszönöm!

(#13011) King Unique válasza Lac99 (#13008) üzenetére


King Unique
titán

Nem azt mondom, h nem teljesen mindegy, mert nyilván fürgébb egy 7200-as, de ugye fenti okok..., viszonylag nagyobb méretű audio, film fájlok lejátszásához elég 5400-as is.
A célra CH11 is megfelel :K , de ez egy régebbi modell, vastagabb 3 tányéros vinyóval, igaz ez a Toshiba vinyó van nekem Iomega Ego-ban is, nincs azzal se gond.De WD kiforrottabb , extra szoftvereket adnak hozzá, vmint ha már sebesség az újabbakban (Ultra, új Elements és többi más márkánál is,ADTA-nál is) már vékonyabb 2 tányéros vinyó van, ami gyorsabb, nagyobb adatsűrűrég miatt, pedig az is 5400-as.
Amúgy ha sokat hordoznád érdemes vmi tokba tenni/venni hozzá, mert leejtés kicsinálhatja, de léteznek gyárilag ütésállók is, pl Adata (SH14, HD710), Transcend (25M3, 25A3) és sok más gyártó kínálatában.
WD.hez is van csomó fajta gyári tok, idehza is kapni olcsón, akár ütésálló is [link].

[ Szerkesztve ]

(#13012) TeeJay válasza King Unique (#13011) üzenetére


TeeJay
félisten

maradjunk annyiban az ütésállóság marketing rizsa :D ADATA SH93 volt 3 is nekem
játszi könnyedséggel lehetett benne kinyírni a vinyót hiába a gumiborítás
ez az ütésállóság inkább a tokra érvényes mert tényleg nem tört össze nem karcolódott meg a gumikülső miatt de a vinyó ugyanúgy meghalt benne...
2-3x odavágtam az asztalra a sarkával és le is szakadt a fejszerelvény a vinyóban aztán lehetett vinni gariztatni... ja mielőtt bárki kérdi nem mókából csináltam hanem elkezdte gyártani a gyenge meg bad szektorokat és biztosra mentem, egy döglött vinyót azonnal gariztatnak...

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#13013) King Unique válasza TeeJay (#13012) üzenetére


King Unique
titán

Ez részben igaz, de ütésállóság ezeknél saját súlyától való véletlenszerű leejtésre vonatkozik, szabványos 1-1,2 m-ről (max 7 láb=2,13m), SP A80-ast még háztetőről is nekiengedték, kibírta [link] :D Azért amit WD-khez lehet venni Nomad tok is elég jól kibélelt belül, masszív, abban vsz ki is bírja a 2 m-es szabadesést, de való igaz soknál kicsit parasztvakítás, bár megint más egy SP, v egy 3 rétegű burkolattal ellátott Transcend.
Izomból odavágni azért kicsit más, jóval nagyobb erőhatás, sokk éri, úgy nem csoda , h kinyírja egyből.

[ Szerkesztve ]

(#13014) TeeJay válasza King Unique (#13013) üzenetére


TeeJay
félisten

még azt is hozzátenném hogy kikapcsolt állapotban talán 1 leejtéstől megvédi a vinyót, de amelyik már esett le 1méterről én többé arra nem mentenék fontos adatot az fix... bekapcsolt állapotban egy leesés felér egy kinyírással is kb. hiába a marketing annyira könnyen halnak az újabb 2,5"-os vinyók sajnos...

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#13015) hoeerny


hoeerny
tag

Sziasztok!
Van egy WD Elements 500 Gb USB HDD-m, ami egy régebbi A7N8X-X-es gépben (WinXP) nem tud elindulni: felpörög és ki is kapcsol azonnal és ezt ismétli. Másik újabb gépekben megy gond nélkül.
Próbáltam már drivert frissíteni, leszedni felesleges vinyókat, hogy esetleg táp probléma.
Mi lehet a probléma szerintetek?

(#13016) TeeJay válasza hoeerny (#13015) üzenetére


TeeJay
félisten

tipikus hiba, kevés tápot kap USB-n a vinyó
használj Y kábelt hogy egyszerre 2 USB-ről is kapj tápot, úgy menni szokott szépen
addig ne is nagyon használt rajta mert csak tönkrevágja a sok felpörgés próbálkozás...

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#13017) hoeerny válasza TeeJay (#13016) üzenetére


hoeerny
tag

Aha, köszi. Akkor ezek szerint előfordulhat hogy egy régebbi alaplap kevesebb tápot ad mint egy újabb?

(#13018) King Unique válasza hoeerny (#13017) üzenetére


King Unique
titán

Elképzelhető, de hova volt dugva, mert hátlapi usb portba ajánlott :F
Régebben én is nyúztam régi konfigon 2,5" WD-ket, még hosszabító kábellel is elmentek 1 usb portból, ráadásul WD-k indítóárama is alacsony, próbáld ki másik portba és mképp hátlapiba, ha abba se indul, akkor lehet alaplapod xar, használd a javasolt Y kábelt, egy usb2-es filléres tétel, ha olyan csatis Elements-hez lesz [link].

(#13014) TeeJay: kikapcsolt állapotban persze, ez evidens :K Leejtésről annyit, kibírnak többet is, viszont többxöri ejtésre, ha nem is krepált be, de elérési idők megnövekedtek, pár hibás szektor stb., ami hosszútávon vsz t tovább romolhat [link].
De ha azt nézed, h egy normál vsz elsőre beadná kulcsot, akkor annyi értelme van, h pár eséstől megóvja és utána még idejében átmented az adatokat másikra, ugyanakkor tudni kell rá vigyázni, normálisan, rendeltetésszerűen is használni ezen eszközöket.

[ Szerkesztve ]

(#13019) hoeerny válasza King Unique (#13018) üzenetére


hoeerny
tag

Mindegyik portban kikapcsolt, lehet alaplapi hiba lesz. Kipróbálom az Y kábellel. Thx

(#13020) King Unique válasza hoeerny (#13019) üzenetére


King Unique
titán

Akkor így sanszos, mert ennek mennie kéne simán. :K
Másik talán, h usb vezérlőjevel nem ok vmi, vinyó döglődik (nem kattog?), állapota rendben volt legutóbb (HD Sentinel)?

[ Szerkesztve ]

(#13021) Glassesman


Glassesman
csendes tag

Sziasztok! Kérdésem lehet részben nem idevág, de hirtelen nem tudtam hova írja.

Adott egy NSA310 és a benne lévő 2tb-os WD Green winchester.

Az első amire megoldás kellene hogy, ugye a winchester a nas miatt linuxos rendszeren van, ezt hogy tudnám az én win7-es számítógépemre csatlakoztatva leformázni?

A második pedig: ugye van a nas, ami már a 3. winchesterét nyűvi :(( , és én fater helyet is azon gondolkodom hogy lehet nem is a vinyóknak van baja hanem a nas hibájából történik ez?

Ha valaki tud segíteni előre is köszönöm! :)

(#13022) hoeerny válasza King Unique (#13020) üzenetére


hoeerny
tag

Meglátjuk majd. A vinyó másik gépben jól működik.

(#13023) King Unique válasza Glassesman (#13021) üzenetére


King Unique
titán

Elsőre: nemtom windows lemezkezelője ext4-et látja e, v engedi-e átformázni (nem próbáltam), esélyesebb vmi külső particionáló progival (Easus, MiniTool, Paragon), ill van ext2reader progi is, az jó többihez is. Gondolom végleg át akrod tenni gépedbe, azért formáznád le, mert NAS belsőként spec szerint csak ext4-et kezel?

Másodikra: Green széria nem igazán NAS-ba való :N , fejparkolása miatt se [link], max ha ezt külön átállítod SATA-ra dugva. Többen beszámoltak róla, h NAS-ban, v torrentre 1,5-2 év után bexartak rendre...
Szerintem ez lehet az oka, rack vsz jó, ha spec erre a célra való vinyó kell, akkor WD RED, az direkt NAS-ba való, 24/7-es üzemre tervezett strapabíró db, vinyó topicban is sokat dicsérik, ajánlják. :K

[ Szerkesztve ]

(#13024) Glassesman válasza King Unique (#13023) üzenetére


Glassesman
csendes tag

Köszönöm a választ!

A formázást megoldottam úgy, hogy rádugtam a gépre, madj a win7 telepítő cd-t be, és úgy látta, töröltem majd formáztam.

Igen, én is olvastam hogy a WD Red et dícsérik, és javasoltam is fateromnak. Valamint nem rakom át a gépbe
a green-t, mert már van 1 benne, hanem szerintem elvisszük majd szervízbe, ott ugyanis valószínű szektorhibával kicserélik, mivel mindegyiknek ez volt a baja eddig, és hátha átcserélik red-re.

Köszönöm a segítséget!

(#13025) nines


nines
csendes tag

Sziasztok.
Wd scorpio blue 10jpvt 1 terás winyómat 3.0-s USB-s külső keretbe raktam. Samsung LED tv-m felismeri de amikor megnyitom a filmeket, azt mondja nincs rajta film. Van valakinek valami tippje mi lehet a probléma.
(ntsc, fat32-ben is próbálkoztam már) Lehet probléma, hogy túl nagy az áramigénye amit a tv nem bír?
Köszi.

(#13026) Glassesman válasza nines (#13025) üzenetére


Glassesman
csendes tag

Nem vagyok benne profi, de lehet külön fáljrendszere van ( ebben nem vagyok biztos), De mivan ha csak szimplán nem ismeri a formátumot, amibe a film van?

(#13027) nines válasza Glassesman (#13026) üzenetére


nines
csendes tag

Pendriveról megy ugyanaz. Samsung ügyfélszolgálaton mondtál a feltételeit, egyedül az áram kérdéses. Régi 500 gigás winyóról futott minden gond nélkül.

(#13028) King Unique válasza nines (#13025) üzenetére


King Unique
titán

Pedig kezeli NTFS-t, scorpio blue indítóárama is alacsony, elvileg 1 db usb2 portból is elmegy, (jobb) samsung TV.ken szokott lenni direkt "usb hdd", v hasonló elnevezésű, abba dugtad, >>>gyári rövid, v hosszabb kábellel<<<, film fájlformátuma ok leher, ha másikról viszi?
Mobilrack milyen pontosan, mert lehet annak usb vezérlőjét nem megfeleően ismeri fel, v kezeli TV, esetleg utóbbin firmware frissítés.
Partícióstílussal lehet még variálni, logikait gördülékenyebben kezelik, mint elsődlegest, esetleg oszd több részre.

(#13024) Glassesman : akkor ok :K
Smart-ja milyen, kondíció mennyi (képet esetleg), vsz túlzott fejparkolás nyírta ki, reméljük cserélik,ha ugyanarra, vannak jobb szériák [link] és parkolás lehet állítani, v legjobb lenne RED, nem sokkal drágább és mégis csak az való NAS-ba.

[ Szerkesztve ]

(#13029) nines válasza King Unique (#13028) üzenetére


nines
csendes tag

Szia. mobilrack ez:
http://www.aqua.hu/delock-dl42486-usb-30-as-25-os-kulso-haz-sata-hdd-khez-175525.html
Előző 500-as winyó is ebben lakott és gond nélkül olvasta a tv. A formátum 100%, hogy jó. A tv viszi avit, mkvt, pendriveról ugyanaz a film ment. A tv samsung le32c530, egy usb kimenet van rajta. Ráfrissítettem a tv szoftverre.
Partícióstílussal még nem variáltam és felosztással sem. Ezekkel teszek még egy próbát.
A winyó specifikációjában ennyi van:
Electrical Specifications
Current Requirements
Power Dissipation
Read/Write 1.4 Watts
Idle 0.59 Watts
Standby 0.18 Watts
Sleep 0.18 Watts

A tv-m elméletileg ennyit kezel: 500 mA vagy 5 V. Na nekem ez kínai.

(#13030) King Unique válasza nines (#13029) üzenetére


King Unique
titán

Tegyél, lehet használ vmit. :K
Amúgy nemtom mi a baja, rack és vinyó is ok, lehet aztán táp elégtelen neki és azért tűnik el tartalom, ha megfogod megy (vibrál) rendesen a vinyó, nem kattog, rövid usb kábelével használod ?
Ha van rá mód rá kéne dugni más külső vinyót is, v áttenni tiedét másik rackbe, ügyfélszolgálat ezt válaszolta korábban kompatibilitással illetően [link] - hozzáteszem megy ez usb3-al is, de lehet nem minden házzal tökéletes, az okozhatja akár a hibát.

(#13031) Glassesman válasza King Unique (#13028) üzenetére


Glassesman
csendes tag

Képet nem tudok most adni, viszont smart van, de semmi, semmi ne jelez hibát, azt írja tökéletesen működik...:S Faterral megbeszéltük, mindenképp kicseréljük red-re, valahogy megoldjuk, és még egyszer köszönöm a segítséget! :)

(#13032) King Unique válasza Glassesman (#13031) üzenetére


King Unique
titán

Előzőek szektorhiba miatt döglöttek az ok, de ez a legutóbbi 3. teljesen jó, 100/100-as, Smartban sincs felkiáltójel :F , mert akkor nem fogják csak úgy kicserélni, v milyen progival tesztelve állapítottad meg, h ez is szektorhibás ?
A 193-as LUC paraméter [link] mennyinél tart, ha átállítod decimálisra?

[ Szerkesztve ]

(#13033) Sheldon86


Sheldon86
csendes tag

Sziasztok!

Nemrég vettem egy Philips Ultra Slim Smart LED TV-t (107 cm-es, Full HD 1080p, DVB-T/C 42PFL4208H/12). A TV-nek van műsorfelvevő funkciója külső merevlemezre.
Mielőtt egy tv-műsort szeretnénk rögzíteni, a csatlakoztatott külső merevlemezt a tv megformázza, letöröl mindent és csak ezután lehet elindítani a felvételt.
A gond az, hogy ha a felvett műsor után a merevlemezt csatlakoztatom pl. laptophoz, azt írja ki, hogy csak akkor lehet megnyitni, ha megformázom, kvázi letöröli, amit a tv-ből felvettem.
Az lenne a kérdésem, hogy van-e arra mód, hogy a felvett műsort elmenthessem a laptopra???

Köszi előre is!

(#13034) Alex91 válasza Sheldon86 (#13033) üzenetére


Alex91
félisten

Nincs.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#13035) King Unique válasza Sheldon86 (#13033) üzenetére


King Unique
titán

Ezt olvasd el , vsz ezért nem tudja laptop megnyitni...h van e mód, azt nem tudom :N

(#13036) siskin


siskin
tag

Sziasztok!

Vettem ma egy Kőnig CMP-MOBSTOR14 típusú külső vinyó házat.USB-re dugva csak fel-felpörög a belerakott 160gb-os vincseszter.A gép ha nagy ritkán látja,felajánlja a formázást,de nem engedi formázni.A rendszerem win7 64bites.XP oprendszerrel telepített gép gond nélkül kezeli.Szerintetek van rá mód win7-tel használni?A neten már feltúrtam mindent,de sehol nem találok róla használható infót.Ha valaki talaálkozott ilyen problémával kérem ossza meg a tapasztalatait.Esetleg az üzletben visszacseréltessem?

Nem vagyok bolond, a hangok is megmondták!

(#13037) BonFire válasza siskin (#13036) üzenetére


BonFire
veterán

…Te is épp csak lényeget hagyod ki!… :(((

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#13038) siskin válasza BonFire (#13037) üzenetére


siskin
tag

:DDD
A lényeg?Az hogy nem megy vazze... :W

Nem vagyok bolond, a hangok is megmondták!

(#13039) King Unique válasza siskin (#13036) üzenetére


King Unique
titán

Ha jól nézem ez egy 2,5" IDE rack, usb2-n win7-nek is kezelnie kéne pedig, ha fel-felpörög az tápproblémára utal, próbáltad másik usb portban (hátlapi), v Y usb kábellel (ilyet dugjál rá, mivek nem miniB, hanem "A" csatis a rack)<<<, >>>>>amikor rádugtad win7-es gépre eszközillesztőjét felrakta rendesen, Eszközkezelőben nincs felkiáltójel mellette, Lemezkezelőben látszik >>>gyári rövid, v hosszabbító kábellel használtad rajta<<<< :F (ezek mind lényegesek)
Van amúgy 2,5" mobilrack topic is...

[ Szerkesztve ]

(#13040) siskin válasza King Unique (#13039) üzenetére


siskin
tag

Igen, ez egy 2,5" IDE rack.
4db usb portban próbáltam,mindegyikben ugyanazt a hibát produkálta.(Előlapiban is,hátulsóban is.) Adtak hozzá gyári usb kábelt,ezzel próbáltam.Sajnos hasonlóm nincs itthon.
Rádugáskor az illesztőt felrakta,ki is írta hogy az eszköz használatra kész.A rack-en van egy led,az hol pirosan,hol zölden világít teljesen random módon,nem szabályos időközönként.Eszközkezelőben hol felbukkan,5másodpercig,hol eltűnik.Felkiáltójel nem látható mellette. :F

Nem vagyok bolond, a hangok is megmondták!

(#13041) King Unique válasza siskin (#13040) üzenetére


King Unique
titán

Leírás alapján azt mondanám rack xar, vegyél hozzá másikat, de ha XP-s gépen meg full jó, akkor másikon lesz a gond.
Lemezkezelőbe mi jelenik meg, partíció---kötetstílus---- fájlrendszer milyen :F Dinamikus kötet okozhat még hasonló problémákat, ha azon lenne, vissza kell állítani alaplemezzé [link].
Támogatást is elvileg Vistáig írják hozzá, az is előfordulhat driver nem tökéletes, x64 rendszerrel van baja (eredeti?), de érdeklődj HDD probléma topicban is, hátha vki tud segíteni.

(#13042) rayoliviero


rayoliviero
veterán

Melyik lehet a leggyorsabb 500 GB-os USB 3 merevlemez?

[ Szerkesztve ]

(#13043) siskin válasza King Unique (#13041) üzenetére


siskin
tag

Rendben,Köszönöm a hozászólásaid. :R :R :R
Az a biztos ha holnap visszaviszem.
Lehet hogy az 64bites oprendszer nem tetszik neki.(természetesen eredeti)

Nem vagyok bolond, a hangok is megmondták!

(#13044) King Unique válasza siskin (#13043) üzenetére


King Unique
titán

Sajnálom, h nem tudtam konkrétan segíteni :B , az említett topicban még próbáld meg hátha.

(#13042) Gazsi00: Mert mihez kéne a nagy tempó, v csak úgy :F
Amúgy az 500 GB/tányér adatsűrűségűek, vinyó típusonként, tányérszámtól függően lehetnek apróbb különbségek, de nagyjából ennyit tudnak : Adata HE720 500 GB (Seagate) , WD10JPVT+rack=WD My Passport Ultra/Elements, Silicon Power A15 (Toshiba)
Ennél csak 7200-asok gyorsabbak picit, de sokx kisebb méret, kisebb adatsűrűségű tányér, pl. 750eas WD Black (2x375) , de látszik újabb 5400-asok nagyobb adatsűrűsége kompenzálja ezt. Ráadásul bizonytalan usb táp miatt 7200-as amúgy is necces...

[ Szerkesztve ]

(#13045) Panthera


Panthera
őstag

USB 3.0-ás külső hdd-nél mennyire gyakori az, hogy nem ismeri fel egy USB 2.0-ás gép?
Vagy úgy is kérdezhetném, az Y-kábel megoldja-e gondot általában?

A konkrét típus, amiről szó van: A-Data CH11

(#13046) rayoliviero válasza King Unique (#13044) üzenetére


rayoliviero
veterán

Csak a hétköznapokra kellene, semmi extra. A nemrég vett Hitachit eladtam, most új vinyót keresek.

Itt a prohardveren hirdetnek egy LG, amiben WD Scorpio Black van. De boltban is kapható ugyanaz, de ott már csak 5400-es vinyót írnak.

Ez az Asus tetszik még nagyon, ez nagyon jó minőségű, alu házas. A WD-m sem volt ilyen minőség szerintem. De ez lehet lassú.

[ Szerkesztve ]

(#13047) King Unique válasza rayoliviero (#13046) üzenetére


King Unique
titán

Hogyhogy eladtad, nem tetszett, meguntad, v mi a fene :F
LG 2,5"-ben tudtommal 5400-as vinyóval gyárt, az a 7200-as vmi megbontott, összekukázott db lehet, hol a linkje, meg amúgy is usb tápolása lehet annak ingatag?
Asus is jó minőségben gyárt, de inkább dizájnra gyűrnak, AN300-ban vsz régebbi 2x320/2x250 vinyó lehet, teszt alapján teljesítménye se túl acélos :N
Ha minőségi alu kompakt kell, tudom ajánlani Toshibákat , Store Slim/ Steele/ Alu 2S egész pofás és jól felszerelt, v a fentebb említett HE720 is csinos db szerintem.

(#13045) Kvardlipot: Előfordulhat, de inkább gép, oprendszer hiba lehet, mert usb3 vezérlő visszefelé kompatibilis, simán megy usb2-es gépen, CH11 régebbi 3 tányéros, nekem hasonló Toshiba vinyós elment 1 hátlapi usb-be, de függvinyótól áramigényétől, alaplaptól, usb port normálisan leadja-e a kraftot, ha nem, akkor kellhet az Y.

[ Szerkesztve ]

(#13048) rayoliviero válasza King Unique (#13047) üzenetére


rayoliviero
veterán

Itt a használt LG

Nem tetszett a Hitachi Touro, csúnya volt és nagy. :D De gyors és halk.

Wd Passport? ajánlott még? 20 felé már nem szeretnék menni, egy 500-asért főleg nem. Toshiba aluk és az Adata HE720 pedig Debrecenben már 20 felett van.

Passport az 19400, de az műanyag, azzal rontották el, de legalább kicsi és aránylag gyors.

Innen tudok választani 20 alatt

[ Szerkesztve ]

(#13049) Panthera válasza King Unique (#13047) üzenetére


Panthera
őstag

Köszönöm!
Most sikerült kipróbálni egy másik xp-n, semmi gond nem volt vele. Meg az is kiderült, hogy azon a gépen, amin nem működött, csak xp sp2 van. Szerintem azzal lesz a baj.

Egyébként az A-Data mennyire ajánlott/megbízható márka a többihez képest?

(#13050) King Unique válasza rayoliviero (#13048) üzenetére


King Unique
titán

Nem tudom ebben gyárilag volt e a Black, mert oldalán 5400-asnak említik, egyébként nem nehéz kicserélni benne [link] és annyival nem is gyorabb új 5400-asoknál, ahogy láthattad. Szerintem ennyi garival, ennyiért nem igazán jó vétel :N , ebből kijönne újan 2 év gaival, v más is.
Passportok továbbra is ajánlottak, megbízhatóak , látom vmi tetszetős alu kellene... :) , nagyon jók pedig ezek a Toshibák, de ha max annyi rá a keret, akkor legjobban úgy jössz ki, ha megveszed külön vinyót, pl. WD5000LPVT és hozzá egy alu mobilrack: Arctic, Raidsonic IB-231StU3-G, v mást...előbbi vinyó szépen muzsikál [link] és még keretbe belefér.
igaz nem onnan válogattam, de vsz ottani kínálatban is akad hasonló, ez már legyen te dolgod :D

(#13049) Kvardlipot : utóbbi időben szépen felzárkóztak, jónak mondhatóak, 3 év gari is + :K

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.