Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:02:15

LOGOUT.hu

Külső merevlemezek - USB, eSATA, FireWire HDD
Kérdezés előtt kérjük olvasd el az összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18051) tomp válasza King Unique (#18050) üzenetére


tomp
félisten

Hát nekem semmilyen szoftveres töltelék nem kell. Bedugom az usb-t és használom. Nem telepíteném soha az extráit.
Az ST2000LM003 milyen? Használsz ilyet? Ha jól látom ez samsung-seagate keverék. E 2 márkával amúgy semmi bajom. Használok seagate és samsung vinyót is. :)

(#18052) King Unique válasza tomp (#18051) üzenetére


King Unique
titán

Másik topikban linkeltem a tesztet róla. :)
Eddig nincs vele gond, igaz nem régóta van meg. Azért is választottam ezt, mert csak 9,5 mm magas, így a házzal együtt is kisebb a méret. Valamint ebben nem 500, hanem 667 GB-os lemeztányérok vannak + 32 MB cache, így még gyorsabb is, mint a WD. :))

(#18053) Klemice válasza King Unique (#18052) üzenetére


Klemice
senior tag

Seagate 2TB Backup Plus Slim

ezt kerestem, tárgytalan :)

[ Szerkesztve ]

(#18054) kingpython


kingpython
aktív tag

Sziasztok!

Szeretnék venni egy 1TB-os külső merevlemezt, amit tárolásra vagy is biztonsági másolatnak használnék, tehát nem folyamatosan menne csak néha kimenteném, rá a fontos adatokat akkor melyik márkát javasolnátok, ami megbízható és kitart jó pár évig pl. Samsung vagy WD vagy pontos típus?

Előre is köszönöm!

ASUS ZenFone 2 ZE551ML 4/32GB WW

(#18055) Fkris válasza King Unique (#18039) üzenetére


Fkris
őstag

Átnézem mind, köszönöm szépen ! :R :R

"...on the Fields of Trenzalore, at the fall of the Eleventh, when no living creature can speak falsely or fail to answer, a question will be asked — a question that must never ever be answered...

(#18056) King Unique válasza kingpython (#18054) üzenetére


King Unique
titán

Üdv!

Neked is azt tudodm javasolni, amit a többieknek nemrég [link].
Megbízhatóságra és sokéves működésre sajnos nincs 100%-os garancia... :N

[ Szerkesztve ]

(#18057) Kiskokó


Kiskokó
veterán

Helló Ismét én az 500gbos WD mypassportal.

Rádugtam megint a gépre most megint felismer, a HDD sentinel azt irja hogy 90% a kondició és 6 hibás szektor van rajta.
Na de a merevlemez használhatatlan, formázást kér de nem lehet mert "a win nem tudja befejezni a formázást"

Letöltöttem a HDD regenerator programot de az is leáll hibával és amugy is 0mb osnak ismeri fel a vinyót.
Egy másik külső formázó program meg fel sem ismeri.
Eszközkezelő - lemezkezelés nem tölt be ha rávan dugva ez a vinyó.

Valami ötlet mivel tudnám életre kelteni ezt a mocskot ?

Köszönöm :)

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#18058) King Unique válasza Kiskokó (#18057) üzenetére


King Unique
titán

Hi,

Ha szektorhibás, azzal sok mindent nem lehet kezdeni és a különféle csoda regenerátor programok sem mindig tudják helyretenni. Ezért is ismeri fel nehezen a Windows.
Esetleg, egy HDS felület újrainicializálás használhat [link], ha felismeri és nem fagy ki.

Másik kábellel, másik USB portban is meg lehet próbálni. Valamint, ha nincs rajta fontos adat, akkor diskpart clean, majd újrapartícionálás MBR stílusban és NTFS fájlrendszerre. A gyári lemezkezelő eleve korlátolt, de egy AOMEI talán megcsinálja.
Ha ez sem hoz eredményt, kifagynak művelet közben, akkor nem tudok rá mit mondani, kuka...és magát a HDD-t sem tudod belőle átrakni másik házba az integrált USB [link] miatt, tehát megint kuka...

[ Szerkesztve ]

(#18059) Fkris válasza Fkris (#18055) üzenetére


Fkris
őstag

Átnéztem, és vagy egy Zendisk vagy egy MyPassport Ultra.

Előbbinél elolvastam logout cikket, ezért is jöhet szóba, igazából mindkettő tetszik.
Kapacitásnál van ugye a különbség, meg ennek tükrében az árban, de igazából mindkettő kielégíteni az igényeimet.

Melyiket lenne érdemes megvenni, esetleg ez már teljesen személyes preferencia, szimpátia megléte?

Köszönöm!:)

"...on the Fields of Trenzalore, at the fall of the Eleventh, when no living creature can speak falsely or fail to answer, a question will be asked — a question that must never ever be answered...

(#18060) gedikart


gedikart
aktív tag

Üdv. Ismerősnek kellene ajánlanom külső hdd-t. Nálam 3.5" WD Red 1T és Sharkoon swift case pro usb 3.0 teljesít.
Nincs konkrét elképzelés, 1T tárolókapacitás elég. Tehát az egyik opció az általam is használt összeállítás. A másik valami gyári csomag, pl 2.5"-os WD My passport ultra. Ez pl integrált USB csatlakozóval van ellátva (tehát elektronikai hiba esetén nem tudom csak úgy áttenni egy rackbe a hdd-t), vagy az összes 2.5-es ilyen? Érdemes még mást nézni 2.5"-os kategóriában (rack+hdd) ? Árban 25k az elképzelés.

[ Szerkesztve ]

(#18061) King Unique válasza Fkris (#18059) üzenetére


King Unique
titán

Különféle tárolókapacitású megoldásokat eleve nem nagyon érdemes összehasonlítani.
Ha elég 1 TB és nem kell titkosítás és társai fícsör, akkor szerintem jobb az Asus. Az is WD belsős, vsz normál SATA csatis, fémházas, 3 év garis és talán a turbo driver is jól jöhet másolásnál.

(#18060) gedikart: ha csak 1 TB kell neki, akkor inkább praktikusabb a 2,5" [link]. Nem minden 2,5" gyári külső integrált USB-s [link].

[ Szerkesztve ]

(#18062) kingpython válasza King Unique (#18056) üzenetére


kingpython
aktív tag

Köszönöm!

ASUS ZenFone 2 ZE551ML 4/32GB WW

(#18063) gedikart válasza King Unique (#18061) üzenetére


gedikart
aktív tag

Köszi. Ahogy néztem 22 ezer Ft környékén lenne 2 opció is ami nem integrált USB csatis.

[Transcend]

[Seagate]

Azonban itt felmerült a kérdés, ha garanciáztatni kell, akkor szétbarmolhatom-e a házat (hogy kimentsem a hdd-t, esetleges usb vezérlő hiba esetén), így inkább az 5 ezerrel drágább 3.5" WD+Sharkoon ház felé húzok.

(#18064) King Unique válasza gedikart (#18063) üzenetére


King Unique
titán

Gyári külső merevlemezek megbontása hivatalosan garanciavesztéssel járhat! Max, ha úgy bontod meg és rakod össze, hogy nem marad külsérelmi nyoma, nem veszik észre, akkor járható ez az út. De ilyen téren a Backup Plus Slim eleve kilőve, mert úgy van összeragasztva...[link].
Illetve, ha adatmentésre kerül a sor, akkor jó esetben adatmentő programokkal vissza lehet hozni a fájlokat, szétszedés nélkül is. Ha netán a külső ház rossz, akkor meg úgyis szét kell szedni, mert nyilván a garanciális csere az adatmentésre nem vonatkozik. A rajta lévő, nehezen pótolható tartalom meg nyilván többet ér a tulajának, mint egy új meghajtó.

Az már a te döntésed, hogy melyik megoldást választod.

[ Szerkesztve ]

(#18065) Kiskokó válasza King Unique (#18058) üzenetére


Kiskokó
veterán

Köszi
Megpróbáltam majdnem mindent de mindig hibába ütközök mire inicializálna ....
Köszönöm azért

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#18066) King Unique válasza Kiskokó (#18065) üzenetére


King Unique
titán

Hát akkor lehet kuka...
Esetleg, ha a Windows ennyire nem boldogul vele, akkor meg lehetne próbálni egy live Linux alól ránézni. A legtöbben ott a GParted partíciókezelő, amivel szintén lehet ilyen műveleteket csinálni. Ha ott esetleg sikerül, utána kéne rákötni Windowsra.
De, mivel szektorhibás is a lemez, lehet nem éri meg ennyit játszadozni vele...

(#18067) #81562624


#81562624
törölt tag

sziasztok,

külső hdd-t keresek tv-hez:

- 1 tb tárolókapacitással
- usb 3.0-mal
- kb. 20 ezer forint értékben.

szeretnék 2-3 konkrét ajánlatot.

köszi.

(#18068) King Unique válasza #81562624 (#18067) üzenetére


King Unique
titán

Üdv!

Röviden ezt mondanám, hogy külső merevlemezek elsődlegesen nem TV-hez valók, csak ahhoz is jók.
Általánosan ezeket tudom ajánlani [link]. Kifejezetten, a gyártó által is ajánlott TV-s külső HDD, pedig pl.:
- Adata HC500
- WD My Passport AV-TV

Előbbi olcsóbb [link].

(#18069) #81562624


#81562624
törölt tag

szia,
az alábbiakból melyiket választanád:
ASUS Zendisk AS400
A-Data HC500
WD My Passport Ultra (New!) (szín?)
köszi. :R

(#18070) King Unique válasza #81562624 (#18069) üzenetére


King Unique
titán

Ezt már neked kéne eldöntened. :)
Ha a TV-s kompatibilitást és használatot nézzük, akkor a 2, fentebb említett, direkt TV-hez való a legbiztosabb.
Ha a szoftveres felhozatal és márkanév, akkor talán az Ultra. Amúgy meg a Zendisk felé húzok. De annál van egy második partíció is, a turbó szoftvernek, az TV-n nem tudom mennyire kavarna be...?

(#18071) #81562624 válasza King Unique (#18070) üzenetére


#81562624
törölt tag

még gondolkodom az ultra és az adata között...
a wd esetén itt mindegy a szín, vagy az csak a desktop pc-k esetében számít?

(#18072) King Unique válasza #81562624 (#18071) üzenetére


King Unique
titán

Ezeknél a szín, ténylegesen csak a külső burkolat színére utal, a belsőhöz semmi köze. Mindegyikben 2,5" WD Scorpio Blue van.

(#18073) demars válasza King Unique (#18072) üzenetére


demars
addikt

Szia!
Rendelnék ismét egy WD My Passport Ultra külső hdd-t... ( már a harmadik lesz a családban, nagyon bevált)! Olvastam a cikket és az összefoglalót a külső lemezekről, szted érdemes fém házasat venni? 4k-val kerülne többe! Nem menne állandóan és nem is adat tárolásra kelene, mindennapi használathoz!
Konkrétan erre gondolok!
Másik kiszemelt!
Nem pont az ipontól venném, csak ép ezen nézegettem....

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#18074) King Unique válasza demars (#18073) üzenetére


King Unique
titán

Szia!

Az Ultra Metal nem teljesen alu, mert az alja műanyag és aki vett, szerinte a hőelvezetése sem jobb sokkal, mint a simának. A fémház inkább 2,5" külső házaknál van jobban kivitelezve, mert azoknál több esetben full alu és a HDD is közvetlenül érintkezik a ház falával, így a hőelvezetés is hatékonyabb.
Tehát WD-nél a fémborítás inkább +dizájnelem, amivel valóban sokkal mutatósabb, de azt már neked kell eldöntened, hogy megéri-e a plusz felárat.

Fémházas gyári külső merevlemez tekintetében jobb választás lehet az ASUS Zendisk AS400, az full alu, viszont max 1 TB-os van belőle. A Toshiba Canvio Alu, ami még féházas az olcsóbb kategóriából és van belőle 2 TB-os is. Ára nem rossz [link], de a WD többet tud és szerintem mutatósabb.

[ Szerkesztve ]

(#18075) albiosz válasza King Unique (#18074) üzenetére


albiosz
őstag

Az ilyen fémházas merevlemezek egyébként megbonthatóak, ha valami probléma van?

A nemrég kivesézett integrált/nem integrált USB miatt kérdezem. Bár gondolom a műanyag házasaknál se egyszerű a bontás.

(#18076) King Unique válasza albiosz (#18075) üzenetére


King Unique
titán

Azt fentebb már kitárgyaltuk [link], hogy gyári kivitelűeknél mindennemű megbontás, hivatalosan garanciavesztéssel jár. Ha meg kényszerből szét kell szedni, akkor nem a drive+ára lesz a legfontosabb, hanem az adatok.

(#18077) albiosz válasza King Unique (#18076) üzenetére


albiosz
őstag

Az nyilvánvaló, hogy garanciavesztéssel jár. Csak technikailag érdekelt, hogy egyáltalán szét lehet-e szedni egy ilyen Zendisket. Vagy mindegy, mert úgyis integrált usb-s?

(#18078) demars válasza King Unique (#18074) üzenetére


demars
addikt

Köszi.
A wd -hez lehet kapni hosszabb kábelt? Vagy egy jó minőségű usb kábel elég? Ha pl tv re szeretném dugni, mert annak fent van a csatija...

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#18079) King Unique válasza albiosz (#18077) üzenetére


King Unique
titán

Nem tudom pontosan, hogy integrált-e, de szerintem nem. Szétszedni meg bármelyiket szét lehet, csak egy vékony bankkártya és kés / csavarhúzó kell hozzá. ;]

(#18078) demars: mindegyikhez lehet venni, más gyártó kínálatában hosszabb kábelt. Csak arra kell figyelni, hogy ne legyen túl hosszú, mert akkor a TV nem biztos, hogy meg fogja hajtani.

(#18080) Antonio


Antonio
senior tag

Sziasztok,

Nemrég vettem egy samsung portambe M3-at. Előtte szinte csak WD im voltak + 1 maxell. minden film futtatási gond nélkül

Ezen M3 o-on azt vetem észre hogy szaggat nak a filmek 2-3 percenként csinál 1-2 sec belassulás van. Először nagyobb felbontású 3Ds filmen tapasztaltam -gondoltam esetleg túl nagy falat neki- de ugyanezt csinálta egy sima sorozatnál is nagyon idegesítő.

Van valami egzakt teszt amivel eltudom dönteni hogy A. nem jó a vinyó. B: alapból ennyi tud. C kell valami frissítés?

WD ket csak megvettem rá filmet, USB vel tv-re és sose volt semmi gond semmi vel ment mnden mint a karikacsapás.

köszönöm a segítséget. (remélem nem volt már hasonló kérdés mostanában sajnos nincs most időm átnézni a topicot)

Samsung 65KS8000, Denon AVR-X2400H, White Heco Music Style 500 front, Heco MS Center, Heco MS 200F Satellite, Sub: Dynavoice T12, Zidoo X9S, Synology DS216+II, Dell precision 4800

(#18081) Antonio válasza Antonio (#18080) üzenetére


Antonio
senior tag

vagy erre mondják hogy szektor hibás?

Samsung 65KS8000, Denon AVR-X2400H, White Heco Music Style 500 front, Heco MS Center, Heco MS 200F Satellite, Sub: Dynavoice T12, Zidoo X9S, Synology DS216+II, Dell precision 4800

(#18082) King Unique válasza Antonio (#18080) üzenetére


King Unique
titán

Üdv!

Erre mondják azt, hogy külső merevlemezek elsődlegesen nem TV és társaihoz valók és nem garantálható a teljes körű kompatibilitás és hibamentes működés minden típusnál és minden esetben...

Lehet tápellátás nem egyenletes, lehet a benne vezérlő kezelése nem tökéletes a TV oldaláról, fene tudja...?
Csatlakoztasd az M3-at PC-re és nézd meg ott akadozik-e a lejátszás, illetve HD Sentinellel nézz rá a lemez állapotára! Ha ok minden, akkor márpedig a TV hiányossága. Lehet egy firmware frissítés segít rajta, lehet nem. Lehet ugyanez az M3 egy másik TV-n tökéletesen működne. Itteni multimédia topikok alapján is sokan használnak TV-hez 2,5" WD My Passport, Samsung M3 Portable, Toshiba Canvio Basics stb. külső merevlemezeket. Eddig nem volt tömeges panasz az M3-ra.
Ha más nem megy, akkor meg vidd vissza és cseréltesd ki egy WD-re, ha azon a TV-n azzal nincsen probléma! Mást nem tudok mondani.

(#18083) Antonio válasza King Unique (#18082) üzenetére


Antonio
senior tag

köszönöm

Samsung 65KS8000, Denon AVR-X2400H, White Heco Music Style 500 front, Heco MS Center, Heco MS 200F Satellite, Sub: Dynavoice T12, Zidoo X9S, Synology DS216+II, Dell precision 4800

(#18084) demars válasza King Unique (#18079) üzenetére


demars
addikt

Reggel berendeltem egy WD my passport ultrát, nem a fém házasat... 2TB remélem elég lesz egy jó ideig... :P
Ehhez kábelt milyen név alatt keressek? Illetve mi a csatlakozónak a tipusa? Most dolgozok, de holnap lemérem pontosan... ha jól saccolom 50cm talán elég lenne, de a 70cm tuti! Ez már okozhatna gondot film lejátszásakor?

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#18086) King Unique válasza demars (#18084) üzenetére


King Unique
titán

USB 3.0 A - microB kábel kell hozzá. Lehet akár toldani A - A (apa - anya) megoldással is, de jobb inkább 1 db kábelt használni és nem variálni.
2 m-nél hosszabbal semmiképpen sem érdemes próbálni. Hogy az adott TV-n, milyen hossz okoz áramellátási gondokat, azt majd te megállapítod. ;) Függ a rajta lévő USB port áramleadó képességeitől is, mert a sima 0,5 A típusnál, a HDD jelzésű, 1 - 1,2 A-es nyilván többet enged.

[ Szerkesztve ]

(#18087) demars válasza King Unique (#18086) üzenetére


demars
addikt

:R
Köszi! LG van, nem rémlik, hogy lenne HDD-vel jelölt usb port, de meg fogom nézni!

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#18088) Dave567 válasza King Unique (#18037) üzenetére


Dave567
addikt

Üdv Mester!

Nagyon köszönöm, még mindig döntés képtelen vagyok, de majd csak elhatározom magam, hogy mi legyen. :R

Üdv Dávid

(#18089) Devily


Devily
tag

Tisztelt Fórumtársak!

Kollégám megtalált azzal az elképzeléssel, hogy a feleségének egy 2 TB kapacitású, 2,5"-os, USB 3.0 képes, fekete színű, külső merevlemezt adna karácsonyra.
A rászánt összeg maximum 40.000 Ft..

Milyen gyártók, típusok megbízhatók ebben a kategóriában?

Ő egy Toshibát nézett ki. Én a tapasztalataim alapján a WD-re szavaznék és találtam ezt.
Természetesen más alternatívát is szívesen veszünk. a lényeg, hogy a legmegbízhatóbb darabot keressük.

Köszönettel,
D

(#18092) King Unique válasza Devily (#18089) üzenetére


King Unique
titán

Üdv!

Először is leszögezném azt, hogy legmegbízhatóbbnak mondható, olyan nem igazán van... :N
Pl. a WD My Passportok általánosan annak mondhatóak, de többeknél ment már tönkre az is idő előtt, vagy éppen fogtak ki selejtet. Ahogyan más gyártók termékeinél is simán előfordul(hat). Na meg persze a rendeltetésszerű használaton is nagyon sok múlik [link].

Megfelelhet a kinézett My Passport Ultra, esetleg egy mutatósabb, fémházas Ultra Metal, vagy Adata HC500, amiket szintén megtalálsz a webshop kínálatában. Illetve, ami még fontos lehet, az a méret. Ugyanis a legtöbb 2,5" 2 TB-os modell elég vaskos, lásd WDBrand (photos). Ha netán szempont a slim méret, akkor vannak olyan gyári külső merevlemezek és külső ház + merevlemez összeállítások is, amikben nem 15 mm, hanem csak 9,5 mm magas (ST2000LM003) notebook merevlemez van. Így a külső burkolat magassága is kisebb.

Nagy tárhelykapacitású (2-4 TB) 2,5" külső merevlemezek

[ Szerkesztve ]

(#18093) CsGorgo


CsGorgo
csendes tag

Sziasztok!

Én is 1 TB-os külső, 2,5"-os merevlemezt szeretnék venni, egyrészt biztonsági mentések tárolására, illetve adatok több számítógép közti hordozására. Visszaolvasva a hozzászólásokat (és a sokat emlegetett logout cikket is), az alábbi, körülbelül egy árban (19-20 ezer) lévő közül szeretném az egyiket megvásárolni:
1TB Toshiba 2.5" Canvio Basics (HDTB310EK3AA), 1TB Samsung 2.5" M3 (STSHX-M101TCB), Adata 1TB AHD650-1TU3-CBK.
Úgy láttam nem akart senki konkrét merevlemez mellett állást foglalni, de ez a három mind az "ajánlott kategóriában" volt és nem tudok dönteni, így kíváncsi lennék ki melyiket (vagy esetleg mást 20k alatt) venné magának/ismerősének! :)

Előre is köszönöm!

(#18094) jnagy007


jnagy007
újonc

Sziasztok!
Én is döntés előtt állok... :)
Megbízható külső HDD-t keresek, biztonsági mentésnek és ideiglenes adattárolásra. Olvastam fentebb típusokat és már rengeteg oldalt átnéztem, de nem tudok dönteni, azonban van egy típus ami nagyon tetzsik
pontosabban ezt: LaCie Porsche Design P'9220 1TB , leginkább az alumíniumházas kialakítása és a 7200-as fordulatszáma tetszik + plusz jobbakat hallottam a LaCieről is (bár több oldalon csak 5400-at írnak hozzá... és arra is 2 verzió van milyen lemez van belül: valahol WD-t írnak, valahol pedig Seagate-et nem is értem). Ti mit gondoltok érdemes ezt venni, vagy inkább válasszak egy M3-at vagy egy WD-t?

Előre is köszi!

(#18095) demars válasza jnagy007 (#18094) üzenetére


demars
addikt

Ha jól emlékszem mintha azt olvastam volna, hogy nagyobb fordulatszámú hdd t akkor érdemes venni, ha ki is használja az ember... Pl játékoknál (ha arról fut).. Én is nézegettem, hogy mi legyen... végül egy wd lett, 5400 -as.. Elvileg ma hozzák!
Remélem lesz hozzá kis szütyőke :O

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#18096) imcsoo


imcsoo
aktív tag

Sziasztok, megérkezett az A-data HC500-am és az lenne a kérdésem hogy Xp-n hogyan kell formázni úgy hogy Full HD filmeket is rá tudjak rakni?

(#18097) King Unique válasza imcsoo (#18096) üzenetére


King Unique
titán

Szia!

Ha gyárilag FAT32 fájlrendszerű, akkor csak nyomsz neki fájlkezelős ikonján jobb klikkelve, egy NTFS gyorsformázást. Vagy akár lemezkezelőből, illetve külső partícionáló programmal is meg lehet oldani, ha vki azt szereti. Persze, ha van rajta gyárilag vmi szoftvercsomag, akkor azt előtte érdemes lementeni.

[ Szerkesztve ]

(#18098) imcsoo válasza King Unique (#18097) üzenetére


imcsoo
aktív tag

Köszi, már megoldottam! :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.