Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:02:15

LOGOUT.hu

Külső merevlemezek - USB, eSATA, FireWire HDD
Kérdezés előtt kérjük olvasd el az összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17451) King Unique válasza hermandani (#17450) üzenetére


King Unique
titán

Szia!

Nem rossz ez a Captiva 3,5" külső ház, pár ezressel olcsóbb is mint a többi.
Viszont HDD-ből a Green nem igazán jó választás :N , ha már te magad rakod össze, akkor inkább egy Red. Ami igaz drágább valamivel, de jobban sikerült, megbízhatóbb és 3 év gari van rá.

Egyébként a WD Elements Desktop is Caviar Green belsős és az ennyit tud USB 3.0-án [teszt]. Szerintem ez megfelel a kívánalmaidnak. :K A Red is kb. ezt tudja.
Ha eSATA házat veszel, azzal sem lesz gyorsabb, mert mind2 interfész bőven kiszolgálja a merevlemez sebességét, a szűk tényező maga a HDD teljesítménye. Az eSATA esetében általában az apróbb fájlok másolása gyorsabb kicsit, mint USB-nél. Van tesz FANTEC DB-AluSky U3e eSATA + USB 3.0 rack-ről is, ha olyan kéne, de láthatod, hogy eSATA-n adódhatnak apróbb kellemetlenségek.
Illetve 3,5" külső rack ügyben a topikját és összefoglalóját tudom még ajánlani.

Ha újan veszed a HDD-t, akkor természetesen első alkalommal inicializálni kell a külső házban (esetedben GPT), majd utána partícionálni a kívánt fájlrendszerre (pl. Windows alatt NTFS).

[ Szerkesztve ]

(#17452) tomp válasza King Unique (#17444) üzenetére


tomp
félisten

Na tovább terheltem a 2.0-s portot. A vége 1A-nál van. 1,03A volt a vége levonás nélkül.
USB 3.0-nál 1,11A volt levonás nélkül. Azaz ezen a laptopon nyugodtan lehet 2.0-n is üzemeltetni usb 3.0-s vinyókat.
Talán a külső rackben lévő 3,5-ös samsung vinyót is elbírná aminek 5V-on 750mA kell.

Sony tv (2014-es W7B széria) mind2 usb portja maximális terhelhetősége 1,12A levonással együtt.

[ Szerkesztve ]

(#17453) King Unique válasza tomp (#17452) üzenetére


King Unique
titán

Hát fene se tudja, mert érdekesek ezek az értékek...ennyi erővel minek vannak a hivatalos szabványok és számok, csak dísznek? :D

"Talán a külső rackben lévő 3,5-ös samsung vinyót is elbírná aminek 5V-on 750mA kell"
Én úgy tudom, hogy 3,5" belső/ külső HDD-knek eleve kell a 12 V és 1,5-2 A, anélkül meg sem nyikkannak. Az 5 V, az talán ez elektronikára vonatkozik, de nem biztos.

Ilyen téren az USB 3.1 jelenthetne áttörést, ami akár ezen áramértékeket is tudja biztosítani, de egyelőre az eddigi 3,5" megoldások ugyanúgy külső tápegységről (AC adapter) üzemelnek, mint a 3.0-ás társaik:

- Akitio NT2 U3.1
- SSi External Enclosure (multi-bay)
- Vantec NexStar 3.1 - 3.5" Enclosure

[ Szerkesztve ]

(#17454) tomp válasza King Unique (#17453) üzenetére


tomp
félisten

Gondolom régebben csak 500mA volt a 2.0-n de mivel ugye jöttek a külső vinyók így hát néhány gyártó bebikázta az usb portot extra fesszel. :DDD
Igaz lehet a 3,5-ös téren. A külső rackem eleve nem vesz fel áramot usb-ről mert külön adaptere van. Ha az nincs rádugva akkor sem vesz fel áramot még 3.0-ról sem.
Érdekesség, hogy a tv-n hiába van külön HDD-vel megjelölt port, a másodlagos port is ugyan annyit képes leadni mint a HDD-s. Azaz 1,12A-t. A 2db port pedig nincs is közös betápon. Azaz miközben az egyik usb-n megy 500mA-el a telefon töltés(telefon korlátozza le ennyire adatkapcsolat esetén), a másikon ugyan úgy kimegy az 1,12A(mérővel 1,14A).
Azaz a tv kényelmesen elbír egyszerre 2db usb 3.0-s külső vinyót is. :)

(#17455) King Unique válasza tomp (#17454) üzenetére


King Unique
titán

"Gondolom régebben csak 500mA volt a 2.0-n de mivel ugye jöttek a külső vinyók így hát néhány gyártó bebikázta az usb portot extra fesszel"
Ezt nem tudni pontosan, rejtélyes....eleve ez a 2.0 áramleadás nagyon gazdaeszköz (hardver) függő. Korábban is volt olyan noti, aminek simán ment a 2.0 portjában a 2,5" külső vinyó, másiknál meg Y kábel kellett hozzá. Illetve előfordultak ilyen téren 7200-as 2,5" külsőkkel is fura tapasztalatok, volt akinél a Scorpio Black külső USB-s házban meg sem nyekkent 1 db 2.0 portról PC-n/ notin. Nálam meg a HGST 7k1000 simán ment 2.0-ban is...érdekes. :F Bizonyosan HDD függő is, pl. a te Elements Portable külső vinyód is "csúsztatva" indul, lassabban pörög fel 2.0-ban.
Megfelelő teljesítményű hardveren, ha igényli a külső eszköz, akkor rövidebb / hosszabb időre nagyobb áramot is képes biztosítani a 2.0 port, vsz ez is egy másik lehetséges magyarázat.

De mindenesetre eléggé összetett dolog ez és nem könnyű pontosan kiigazodni rajta.

[ Szerkesztve ]

(#17456) tomp válasza King Unique (#17455) üzenetére


tomp
félisten

Az Elements valóban lassabban pörög fel de azért usb 3.0-n sem olyan fürge. Pedig ott lenne elég fesz szabványosan is. Csak minimálisan van többlet felvétel de elhanyagolható. A mérés pedig megmutatja, hogy a gépen lévő 2.0-s és 3.0-s port energia ellátása majdnem egyforma. 2.0-t is megránthatná mert 1A-t az is képes leadni de ugye eleve így van beállítva a fw-ben az Elemetsnél. 3.0-n megrántja mert azonnal nagy áramot vesz fel de még az is messze van a szabványos 3.0-s határához. Lehet nem foglalkoztak vele olyan nagyon csak 1-2értéket átírtak a vezérlésben de nem vitték túlzásba aztán mentek is rágyújtani. :DDD

(#17457) rayoliviero


rayoliviero
veterán

Most vettem, nagyon szep, hogy fembol van. De szerintem melegszik ugyanugy, mint a muanyag testvere.

(#17458) elttiL


elttiL
senior tag

Üdv!
Kolléga vett egy ZALMANN ZM-VE300 2.5" os keretet, 3.0 USB-s. Benne egy 1 Terrás hdd. Ez a keret hdd odd és hdd+odd módot. Hogyha egy könytárba (_iso előre definiálva) belerakunk iso file-okat, akkor virtuális ODD meghajtóként be lehet mount-olni az iso-kat. De ezt nekem nem sikerül elérni. Van ilyen keret valakinek? működik neki? Legúkjabb firmware van fent. win10, win7 ezekkel próbáltam, de nincs siker. hdd módban vígan működik.

(#17460) King Unique válasza elttiL (#17458) üzenetére


King Unique
titán

Üdv!

Elég extra és komoly kis rack ez a Zalmann tálalásában, de itt tapasztalat nincs vele. Viszont itt van róla egy nagyon jó videó, ami alapján biztos meg tudod csinálni:

Zalman ZM-VE300 USB 3.0 Virtual Drive External HDD Case Review

Láthatod, hogy a menüjében kell beállítani, kiválasztani a megfelelő opciókat és akkor működni fog. Amúgy látom képes a kijelzőn megjeleníteni a HDD állapotát, SMART adatokat, hőmérsékletet és még az alvó módot is itt lehet állítani. Cool... :K
Persze a mountolás tekintetében ilyen célra egy normál külső vinyó is úgy-ahogy alkalmas, pl. a Rufus által lehet oprendszer telepítőnek is használni, valamint WinToUSB-vel lehet rá Windowst telepíteni és onnan futtatni. De Linuxot is lehet róla bootolni.

A vezérlő NYÁK-on milyen milyen chip van, illetve mi a VID-PID azonosítója az OS-ben (pl. HDS-ben nézve)?

[ Szerkesztve ]

(#17461) King Unique válasza rayoliviero (#17457) üzenetére


King Unique
titán

Szép. :K
Amúgy úgy néztem, hogy csak a teteje és az oldala fém, az alja műanyag, vagy az egész az? Illetve mit jelent az, hogy ugyanúgy melegszik?
Egy full alu 2,5" rack, ami jól körülöleli a merevlemezt, jobban érintkezik a burkolattal, az jobb hőelvezető is. Nálam pl. a Becrux-ban a 7200-as Hitachi notivinyó sem melegszik különösebben.

Amúgy mi VID-PID azonosítója, illetve ha Win8.x/ 10 alatt használod, akkor eszközkezelőben hogyan jelenik meg? Mert, ha SCSI, akkor támogatja az UASP módot.
Bár lehet csak a szokásos WD SES Device és abból pont nem tudni...akkor vsz csak BOT módot támogatja.

(#17462) rayoliviero válasza King Unique (#17461) üzenetére


rayoliviero
veterán

Alja műanyag. 36 fok körül van most és alig van terhelve, a régi műnyag Passport felment 51 fokra is, ha órákon keresztül keményen használva volt. Ez is felmenne lehet.

WD My Passport 038A: így jelenik meg az eszközkezelőben.
WDC WD10JMVW a winchester.
VID: 1058 PID:038A

(#17463) King Unique válasza rayoliviero (#17462) üzenetére


King Unique
titán

Igen, akkor jól tudtam, hogy az alja műanyag. Bár az is vmi, hogy a többi fém.
UASP vs. BOT mód ebből nem derül ki sajnos, de mindegy.
"WD10JMVW" - ez valójában WD10JPVT / WD10JPVX, csak az integrált USB-s Passportoknál van ez az elnevezés.
Köszönöm az infókat.

[ Szerkesztve ]

(#17464) rayoliviero válasza King Unique (#17463) üzenetére


rayoliviero
veterán

Tuti nem UASP.

Szívesen

(#17465) elttiL válasza King Unique (#17460) üzenetére


elttiL
senior tag

Néztem a videot, pdf-et, de nem akarja. Kapásból, ha nincs is elkészítve az _iso mappa, nem irja, hogy no ISO folder. Lehet, hogy az a baj, hogy nem egy tök szűz hdd lett belerakva, hanem egy már adatokkal feltöltött? (bár nem hiszem). Chip típus sajna a kijelző fedele alatt van, nem kapnám jobban szét (nem az enyém) sentinelt feldobom majd, ha végez a Spyhunter.
odd modban (amikor az iso-kkal kellene foglalkoznia, annyit ír ki, hogy 1st Partition : F

[ Szerkesztve ]

(#17466) King Unique válasza elttiL (#17465) üzenetére


King Unique
titán

Mint mondtam, nincs ilyenem és a topikban sem volt eddig szó ilyen külső házakról, de a 2,5" külső rack topikban sem.
"Lehet, hogy az a baj, hogy nem egy tök szűz hdd lett belerakva, hanem egy már adatokkal feltöltött"
Nem tudom, lehet.
A manualt (pdf) én is néztem, abban nem volt semmi, hanem ez a videó ér csak vmit. De, ha ott nála működik, akkor nálad is kéne. És azért elég részletesen bemutatja, mit hogyan kell állítgatni.
Ennél többet sajna nem tudok rá mondani. :N

(#17467) tomp válasza rayoliviero (#17462) üzenetére


tomp
félisten

A full műanyag Elements a 31fokos szobában volt alapjáraton 40fokos, közepís terheléssel 43fokos volt.

(#17468) King Unique válasza tomp (#17467) üzenetére


King Unique
titán

Pedig az 4 tányéros és 8 fej, az övé meg talán kisebb, 2 tányéros.
Amúgy az én Passportom is hasonló hőfokokra, csak akkor melegszik fel nagyon, ha a Nomad ütésálló tokban használom. ;]

(#17469) rayoliviero válasza King Unique (#17468) üzenetére


rayoliviero
veterán

2 tányéros.

25 fok van most a szobában, de már 39 fokos.

[ Szerkesztve ]

(#17470) King Unique válasza rayoliviero (#17469) üzenetére


King Unique
titán

Gondolom vmi 500 GB / 1 TB USB 3.0 Passport.
39°C az még lazán elmegy, bár üresjáratban, átlag szobahőmérsékletnél talán picit több, mint a megszokott.

[ Szerkesztve ]

(#17471) rayoliviero válasza King Unique (#17470) üzenetére


rayoliviero
veterán

Most fut róla egy full HD koncert, úgy 39 és 1 TB-os. Nem is találtam Edigitalban 500-as Ultra Metalt, az is elég lett volna nekem.

Szerk: Nincs is belőle.

[ Szerkesztve ]

(#17472) King Unique válasza rayoliviero (#17471) üzenetére


King Unique
titán

Ja, hogy a mostaniról beszélsz, azt hittem a régebbi, műanyag Passportról.
Metálból nincs is 500 GB, csak 1 TB - 2 TB.
Hát, ha terhelés alatt van (aktív olvasás), akkor azért nyilván melegedik kicsit, meg ugye ez eleve nem olyan aluház, mint a Becrux.

(#17473) rayoliviero válasza King Unique (#17472) üzenetére


rayoliviero
veterán

Igen, a mostaniról.

Ja, ez nem olyan aluház, itt inkább a design szempontjából csinálhatták alura, mert nem sokat jelent hűtés szemponjából.
Kár, hogy az alja műanyag, úgy lett volna az igazi, ha az is alu.
Nagyon szép amúgy, ez idáig a legszebb külső winchesterem. Mondjuk a fekete kábel, annyira nem megy szerintem az arany színű házhoz.

[ Szerkesztve ]

(#17474) King Unique válasza rayoliviero (#17473) üzenetére


King Unique
titán

Igen, inkább a dizájn volt a fontos, ami kimondottan szépre sikerült.
Egyébként magán a merevlemezen vsz ilyen gumi tartóbakok vannak [link] a Metal esetében is + az alja műanyag és így nem olyan tökéletes a hőelvezetés, hiába alu a burkolat nagy része.
A Becrux, vagy más alu 2,5" külső ház meg eleve egy szilárd alumínium "doboz", aminek a falával a HDD jobban érintkezik és így a hőelvezetés, hőátadás is jobb hatásfokkal megy.

Passportokból is van full alu, de azt a WD a Mac sorozatnál alkalmazza (Studio, Air), mert ugye mégiscsak az az igazi prémium kategória. :D

[ Szerkesztve ]

(#17475) elttiL válasza King Unique (#17466) üzenetére


elttiL
senior tag

No hát véletlenül van nálam egy másik 2.5" sata hdd, bedobtam a keretbe és kapásból írja, hogy no _iso folder, tehát vele menni fog a virtual disk. Ez a hdd egy zárt USB3.0-ás külső hdd-ben volt, csak csatlakozó javítás miatt van nálam. A másik hdd amivel nem ment az előtte desktop gépben volt. Lehet hogy itt lesz a kutya elásva. Most megnézem miben különbözik a két hdd beállítása.
Ja, Sentinelben az adatok:
Gyártó információ,"VID: 04C5, PID: 2028"
Lemez vezérlő,"Fresco Logic xHCI (USB3) Controller FL1000 Series (USB 3.0) [VEN: 1B73, DEV: 1000] Verzió: 3.0.108.16, 10-23-2010"

(#17476) King Unique válasza elttiL (#17475) üzenetére


King Unique
titán

Lehet, mert egyes külső merevlemez házak nem szeretik a gépen partícionált merevlemezeket. Ezért is javallott külső használatnál, először mindig a rack-ben inicializálni és partícionálni. Ha a másik vinyón nincs fontos adat, akkor lehet egy diskpart törlés [link], majd újrainicializálás és partícionálás megoldaná ott is a problémát.
Az új amúgy üres, vagy van rajta adat?

Kösz az egyéb infókat. Ez a VID-PID nem ismerős, nem is tudom hirtelen milyen chip lehet...a Fresco Logic meg a gép alaplapi vezérlője lehet. Illetve, ha ezeket írja a HDS, akkor vsz a rack nem UASP képes, bár az csak W8+ alatt látszana.

[ Szerkesztve ]

(#17477) elttiL válasza elttiL (#17475) üzenetére


elttiL
senior tag

No megvan a bibi. A kérdéses hdd kb 8GB-nél kezdődik. Egy noti-ból kapta haver, és talán a recovery partíció nem lett megszüntetve, ezért lehet a gond. Amelyik hdd-vél működik ott "elsődleges partíció" van, a másik hdd a 2 db partíció miatt "logikai meghajtó". (Számítógép kezelésben néztem).
Valakire itt 900 GB lementése, majd formázás után visszamásolása vár... Vagy beletörődik, hogy nem fogja használni a freature-t. (ahogy ismerem havert, akarja használni, és rám bízza a másolást) Tehát a megoldás: szűz hdd-t, vagy TELJESEN legyalult hdd-t kell belerakni.

re: mindkettőn kb 900 GIGA anyag van, egyiken meló (=3d scan 30-60 GB-s fileok), másikon hd filmek dögivel.
re2? win8.1 alatt vagyok

[ Szerkesztve ]

(#17478) tomp válasza rayoliviero (#17471) üzenetére


tomp
félisten

Az semmi.
Nekem a nagy melegben egy fullhd film alatt 46fokra melegedett fel a vinyó. De visszahűlt 40-41fokra.

külső rackben lévő 3,5-ös vinyó alapjáraton volt 45fokos, terhelés alatt 51fokos. Vettem is egy usb-s ventilátort hozzá.

(#17479) King Unique válasza elttiL (#17477) üzenetére


King Unique
titán

Igen, az is lehet a gond, mivel a rack-nél ezen funkció működésébe bezavar a lemez eleje, ahol nem tud mit kezdeni a recovery partícióval.
"Tehát a megoldás: szűz hdd-t, vagy TELJESEN legyalult hdd-t kell belerakni."
Azt mondjuk nem tudom, hogy ez a funkció, csak akkor működik-e, ha frissen van létrehozva a mappa, belepakolva az ISO fájlok és más nincs rajta, de azért az szívás lenne...? Mert akkor nem lehet egyéb adattárnak használni. De vsz csak lehet rajta más anyag is és a mappa neve alapján találja meg a fájlokat.

Ha lementetted a cuccost, akkor meg a fent linkelt módszerrel, a rack-ben gyaluld le, majd inicializáld -és partícionáld újra, mert az a biztos!

Eszközkezelőben meg, ha nem így jelenik meg 8.1 alatt, akkor nem UASP képes. Mondjuk egy ilyen drága háztól azért elvárható lenne. Bár igaz, úgyis csak SSD-vel használható ki igazán ez a funkció.

[ Szerkesztve ]

(#17480) elttiL válasza King Unique (#17479) üzenetére


elttiL
senior tag

Bocs, rosszul írtam.Elejéről kell kezdődnie a partíciónak. A telerakott hdd-nél szólt hogy nincs _iso folder. Ha megcsinálom alkkor abban már nézi is az .iso fileokat. Kösz a segedelmet.

Éss elkezdtem az adatok lementését.

Re: meg fogom nézni az UASP képességet.

[ Szerkesztve ]

(#17481) King Unique válasza elttiL (#17480) üzenetére


King Unique
titán

Igen azt értem, azért kavart be a másiknál a recovery partíció.
De gondolom az _iso mappa az nem csak a lemez elején, hanem bárhol lehet és a neve alapján azonosítja be.
OK, azt megköszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#17482) elttiL válasza King Unique (#17481) üzenetére


elttiL
senior tag

Persze, bárhol lehet. Nyílván :)
Te mivel szednéd le a szemetet? spyware-ok, böngésző keresőt átállító dolgokat? gyakorlatilag egész nap itt megy mellettem egy Lenovo Flex2-14 spyhuntert futatva, de nem látom hogy tenne valamit...

(#17483) King Unique válasza elttiL (#17482) üzenetére


King Unique
titán

Spyhuntert nem használom, én takarításra MBAM / Emsisoft Emergency Kit, esetleg Hitman Pro progikat szoktam használni. De legjobb, ha AV topikban is érdeklődsz.

[ Szerkesztve ]

(#17484) elttiL válasza King Unique (#17483) üzenetére


elttiL
senior tag

Kösz. Általában nem fognak ki rajtam ezek a szarok, de most igen

(#17485) JenciHUN


JenciHUN
aktív tag

Sziasztok!

Általános használatra kellene egy külső merevlemez. Nagyméretű fájlokat tárolnék rajta, illetve filmeket néznék róla TV-n, így 1-2 TB nagyságúra gondoltam. A 2,5-es mérettel szimpatizálok. Esetleg tudnátok mondani alternatívákat, gyártókat, hogy melyik a legmegbízhatóbb most a piacon. :)

[ Szerkesztve ]

(#17486) rayoliviero válasza JenciHUN (#17485) üzenetére


rayoliviero
veterán

Szia.

WD My Passport Ultra. Ha az Ultra Metalt veszed az meg szép is. Megbízható, 3 év gari, kis méretű.

(#17487) King Unique válasza JenciHUN (#17485) üzenetére


King Unique
titán

Üdv!

Jó a fórumtárs által ajánlott Ultra ezen célra. :K
De, ha tovább akarod ragozni, akkor pl. #17429 hsz-t ajánlom átfutni, abban egyéb alternatívákon kívül, TV-s használatra is vannak infók.

(#17488) makoss


makoss
addikt

Üdv!

Bocs ha rossz helyre írtam volna, de külső vinyóhoz kéne:
Régebben volt egy olyan eszköz PC-re, hogy ha valaki irodában dolgozik, és nincs ideje levédeni jelszavaszgatni gépét, és többször távolabb dolgozik gépétől, egy külön zsebben hordozható USB-s kütyüvel a számítógép hatósugarából (ami kb 2,5 méter) kilép, lezár. Ha ismét közelebb kerül a gépéhez felold, és dolgozhat tovább.
Létezik hasonló külső vinyókra is?
Ha igen, mi a neve, illetve honnan szerezhető be?
Köszönöm előre is! :R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#17489) niof


niof
addikt

Sziasztok!

Olyan gondom van, hogy egy Raidsonic házikóban van egy Samsung HD103SJ 1T-s vinyóm, ami időnként "magától" lecsatolódik.
Ezen vannak a telepített játékaim, és időnként, akár játék közben is hallani a Windows azon hangjelzését, mikor egy meghajtót lehúzunk. Mondanom sem kell, hogy játék közben ez vagy azonnali fagyást idéz elő (program nem válaszol), vagy esetleg a következő auto save pontnál egyszerűen bezár a játék. A gépemen Win10 van 64 bit Home, USB3-on csatlakozik, saját tápja van (nyilván), a vezérlőpultban az USB szelektív felfüggesztést már letiltottam, és mégis sokszor előfordul. Van olyan is, hogy nem játék közben, hanem pl. neten olvasgatáskor, mikor arról a vinyóról nem fut semmi, akkor is olykor "leválasztódik". Lehet ezzel szerintetek valamit csinálni? (A SMART adatok rendben vannak.)
A gép egyébként egy Dell Inspiron 7520, ha ez számít.

Előre is köszi a válaszokat!

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#17490) King Unique válasza makoss (#17488) üzenetére


King Unique
titán

Üdv!

Nem tudom milyen eszközről beszélsz és ilyet én külső merevlemezekre se nagyon ismerek... :N
Korábban pl. a Freecom csinált, kulcskártyás, RFID titkosítású külső vinyókat [Freecom 1 TB Mobile Drive Secure], de hogy x méterről automatikusan lezárja / feloldja, szerintem annál se működik, mert hozzá kellett érinteni a kártyát.

Eleve 2 nagy lehetőség van külső vinyó titkosítására:

a.) Adott operációs rendszerben, a beépített titkosítást (BitLocker, LUKS, FileVault) használni, vagy vmi külső programmal (VeraCrypt, TrueCrypt) megoldani.

b.) Hardveres titkosítási módok, AES-256 bites eljárással. Pl. ilyen van 2,5" méretben a Buffalo MiniStation Extreme, WD My Passport sorozatnál és Samsung M3 Portable modellnél is.
Illetve akadnak ennél komolyabb technológiát használó, AES-XTS, AES-CBC, FIPS, RFID technológián alapuló megoldások is: Apricorn, DataLocker, Digittrade, Rocstor.

Például egy My Passportnál, ha élesítve van a jelszókérés, akkor újracsatlakoztatás, kijelentkezés, de talán gép zárolása (Win+L) - feloldása esetén is lezárja a külső meghajtót és csak jelszó ellenében lehet hozzáférni. Az nem elég :F

[ Szerkesztve ]

(#17491) tomp válasza niof (#17489) üzenetére


tomp
félisten

Amikor leválasztódik leáll a vinyó? Ha nem akkor lehet kábel hiba van. Nekem amit a Sharkoon Rapid-Case-hez adtak gyári usb3.0-s kábel nem illeszkedik pontosan a portba így mindig eljátszotta a leválasztást. Ha leáll a vinyó akkor lehet, hogy a tápja haldoklik vagy maga a rack.

(#17492) King Unique válasza niof (#17489) üzenetére


King Unique
titán

Szia!

Sokféle oka lehet ennek....

Először is, némely rack-nél a firmware-ben be van állítva a standby mód (alvás), de azt csak üresjáratban, inaktivitásban csinálhatja. Terhelés alatt nem szabadna.

De oka lehet még rosszul illeszkedő csatlakozó és aljzat, megtört USB kábel, rack - alaplapi vezérlő - OS nem megfelelő együttműködése, Wi-Fi - USB 3.0 interferencia stb. A 3,5" külső rack topik összefoglalójának hibaelhárítás részét nézd meg.

(#17491) tomp: elvileg csak ledobálja nála, azt írta. De, ha már le is áll és nem az üresjárati alvó mód miatt, akkor az valóban probléma.
Amúgy a kábel-aljzat csatlakozás is meg tudja szívatni az embert rendesen....nálam már volt többször, hogy a noti portjában egy kicsit elmozdult, amikor ment a letöltés a külső vinyóra, vagy épp lejátszás, rar fájlok kibontása. Na ilyenkor kifagyasztja az egész rendszert és csak restart/ shutdown, vagy a kábel kihúzása segít... :W

[ Szerkesztve ]

(#17493) King Unique válasza King Unique (#17492) üzenetére


King Unique
titán

Na meg ilyenkor le sem tudom választani a rendszerből, az USB Safely Remove is csak gondolkodik rajta...volt, hogy fogtam, gyorsan kihúztam, azt kész. :D Szerencsére nem vágta az NTFS partíciót RAW-ba, de ilyenkor fennáll a veszélye és vigyázni kell!
Másik kábel meg szorosabban illeszkedik a portba, annál kevésbé tapasztalom, szerencsére. Magyarán ezek a csatlakozók se full egyformák méretre, hiába azonos, szabványos típus... vagy csak ki-be dugdosás miatti felületi kopás tesz ennyit, fene tudja?

[ Szerkesztve ]

(#17494) niof válasza King Unique (#17492) üzenetére


niof
addikt

Az adott külső rack-hez nincs másik firmware. A laposon az összes driver frissítve van, ellenőrizve heti rendszerességgel. A router kb. 1m-re van a vinyótól, kb. 1,9m magasan, 3db +8dBi-s antennával. A vinyó soha nincs mozgatva.
Amúgy a vinyó nem áll le, pörög szépen, sőt, Total C.-ben gyakorlatilag a meghajtók el sem tűnnek.
Megpróbálok venni egy új kábelt esetleg hozzá, hátha. Tudtok ajánlani egy megbízható A-B végű márkát/típust?

[ Szerkesztve ]

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#17495) King Unique válasza niof (#17494) üzenetére


King Unique
titán

"A router kb. 1m-re van a vinyótól"
Az azért kicsit közel van. Ha full ki van lőve a wifi, vagy 2.0 portba dugod, akkor is dobálja?

(#17496) niof válasza King Unique (#17495) üzenetére


niof
addikt

Nem nagyon van opcióm arrébb vinni, sajnos. Hely szűke van. :(
Esetleg megpróbálom kikapcsolni a rádiót, hátha. 2.0-ás portom meg nincs...

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#17497) King Unique válasza niof (#17496) üzenetére


King Unique
titán

Hát akkor ez továbbra is nyitott, mert ilyen közelségben okozhatja a wifi. Routert és egyéb vezeték nélküli kütyüket átmenetileg kikapcsolva kéne megnézni.
Meg mondjuk egy Live Linux alól, hogy nem-e W10 hibája.

Meg azt, hogy belül a PCB-n milyen chip van (ha látszik), mi HDS-ben a VID-PID kódja, mert ha pl. ASM1051 és 55AA a PID, akkor azt lehet frissíteni. Összefoglalóban le van írva.

De, ha szerencséd van, akkor lehet egy kábelcsere megoldja.

[ Szerkesztve ]

(#17498) niof válasza King Unique (#17497) üzenetére


niof
addikt

ASM1053...
Azt hiszem, előbb megpróbálom a wifi rádióját kilőni, hogy akkor mit csinál. De amúgy Win8 alatt is csinálta, szóval nem OP rendszer.
Egyébként van ötlet kábelgyártóra? Találtam Belkin-t majd 5k-ért, de azt kissé sokallom. Vagy megérné? Amúgy meg, ezeknek nem kellene normálisan leárnyékolva lenniük? Ha egy "egyszerű" audió kábelnél meg tudják oldani, akkor IT-ben miért nem?

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#17499) King Unique válasza niof (#17498) üzenetére


King Unique
titán

Annyit nem ér meg a Belkin, azért mér majdnem komplett 3,5" USB 3.0 házat lehet venni. Bár kétség kívül minőségibb és jobban árnyékolt, mint egy néhány száz forintos.
Meg itt a működési frekvencia, ami bezavar, mert wifi 2.4 - 5 Ghz és USB 3.0 is 5 Ghz.

(#17500) niof válasza King Unique (#17499) üzenetére


niof
addikt

Akkor az szuper, mert az én routerem csak egy sávos, 2,4GHz. :C
És a Belkin-en kívül milyen minőségi kábelek vannak még?

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.