Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:02:15

LOGOUT.hu

Külső merevlemezek - USB, eSATA, FireWire HDD
Kérdezés előtt kérjük olvasd el az összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18502) King Unique válasza ADAMOOOO89 (#18499) üzenetére


King Unique
titán

Szia!

A leírásod alapján vsz elengedett a PCB-n a forrasztás és fellazult / letört az USB aljzat. Amivel tényleg nem lehet sok mindent kezdeni, max ha van egy elektroműszerész ismerősöd, az megpróbálhatja újból odaforrasztani.
Viszont itt alapból az egy lényeges kérdés, hogy a HV620 belseje milyen [link]?
a.) SATA HDD-re integrált USB aljzat
b.) SATA HDD + SATA - USB átalakító adapter

Korábbi infók alapján integrált volt [link], de nem mindegyik méretben, mert pl. a 2 TB-os modell normál SATA merevlemezt rejt [link].

Tehát, ha integrált, az szívás és lehet forrasztani...Ha nem jár eredménnyel, akkor esetleg meg lehet próbálni szerezni egy donormeghajtót és arról átépíteni a PCB-t [link], de az meg elég macerás... Viszont, ha normál kialakítású, akkor csak kiveszed belőle a HDD-t és átrakod egy másik külső házba, amihez a Külső 2,5'' mobil rack-ek topikja nyújt segítséget.

(#18503) ADAMOOOO89 válasza King Unique (#18502) üzenetére


ADAMOOOO89
csendes tag

Köszönöm a segítséget sokat segítettél! Remélem valamelyik megoldás sikerhez vezet. :)

(#18504) King Unique válasza ADAMOOOO89 (#18503) üzenetére


King Unique
titán

OK, majd írd meg a tied milyen és mit sikerült alkotni! Ha nem integrált USB-s, akkor legcélszerűbb venni egy 2,5" USB 3.0 külső házat, ami pár ezresből megvan. Nem feltétlen érdemes vesződni a másik 2 megoldással, mert eleve macerásak.

[ Szerkesztve ]

(#18505) BuvárBéka


BuvárBéka
csendes tag

Szevasztok. Adott egy Asus zendisc 2'5 1tb-os HDD. Nem ismeri fel a gépem. Bedugtam már másik próbaképpen már másik négy gépbe azok rögtön felismerik, tökéletesen működik. A winyon van egy 40 megás Cdfs formátumú törölhetetlen rész amin gyári programok vannak azt látja, a led világit a merevlemez enyhén vibrál tehát műkődik, de az 1 tb-os Ntfs particiot nem látja. A lemezkezelőben is csak a Cdfs részt látja. Ötlet valakinek?

(#18506) King Unique válasza BuvárBéka (#18505) üzenetére


King Unique
titán

Szevasz!

Elsőre azt mondtam volna, hogy a lemezkelőben adj betűjelet a másik partíciónak. De azt furcsállom, hogy csak a CDF partíciót látja, mert "Kifogástalan elsődleges / Nem lefoglalt / RAW" partícióként a másiknak is látszódnia kéne... kíváncsi lennék egy screenshotra!

Ha másik gépeken jó, akkor az ötödik gépen, illetve annak oprendszere körül van a probléma. Tehát az miféle Windows, milyen gép, milyen USB port, előlapi/ hátlapi stb?? Ezeket mind meg kéne adni! Ha másik USB portban sem ismeri fel, se restart, se más nem használ neki, akkor megpróbálnám újratelepíteni az eszközillesztőjét. W8.1/10 esetében ezt a gépházban a legegyszerűbb megtenni, a csatlakoztatott eszközök közül törölni. Win7 esetén pedig HotSwap programmal leválasztva a tálcán. Utána gép restart és külső merevlemez újracsatlakoztat!

Végső megoldás azon a gépen az újrainicializálás és partícionálás diskpart módszerrel, de akkor az viszont minden adatot töröl róla!!

[ Szerkesztve ]

(#18507) #98452736


#98452736
törölt tag

Sziasztok!
Szeretnék vásárolni egy külső merevlemezt. Az interneten 3 fajta külső hdd-t néztem ki. Az egyik egy Samsung M3 protable (ha jól néztem, seagate merevlemez van benne); Toshiba Canvio Portable; és egy Western Digital Elements. Mindegyik kb ugyanabban az árkategóriában vannak. Kérdésem az lenne, hogy ezekből melyik a legmegbízhatóbb, melyiket érdemes megvenni?
Válaszotokat előre is köszönöm. Üdv.

(#18508) King Unique válasza #98452736 (#18507) üzenetére


King Unique
titán

Üdv!

Olyan, hogy legmegbízhatóbb és erre 100%-os garancia, olyan eleve nincsen. Vannak nevesebb gyártók bejáratottabb modelljei, amiket sokan vesznek és az alapján kialakult némi pozitív / negatív tapasztalat, ennyi. Ha a szoftveres csomagot és annak extráit nézzük, akkor egyértelműen az M3 Portable a nyerő, aminél a 3 év garancia is előnyös. A másik kettő egy alap, fapados modell, bár a célra szintén megfelelnek. Továbbá az M3 és WD eleve integrált USB aljzatos, de ezen videó alapján a Canvio Basics is. Annak a belseje nyilván Toshiba merevlemez, ami azért nem rossz, bár merevlemez topikban nem ajánlják különösebben. Egyébként az M3 Portable belseje még a korábbi Samsung Spinpoint M8/ M9T, amik jónak mondhatók. Csak mióta a Seagate felvásárolta a Samsung HDD részlegét, azóta átcímkézték és lett pl. 1 TB méretben ST1000LM024 a modellszám.

Továbbá a már sokszor emlegetett, kategóriákba szedett összefoglalás áttekintését tudom javasolni, ha 2,5" külső merevlemezt kell vásárolni.

[ Szerkesztve ]

(#18509) somi55 válasza King Unique (#18500) üzenetére


somi55
csendes tag

Csábító volt a 3 év garancia, elhoztam. Elkezdtem a gépemen lévő képeket és videókat átmenteni,egy 5,6 GB-os elemhez érve hibaüzenetet kaptam. "A fájl túl nagy méretű a cél fájlrendszeréhez képest."
Van rá megoldás, vagy vigyem vissza?

(#18510) Alex91 válasza somi55 (#18509) üzenetére


Alex91
félisten

Le kellett volna formaznod ntfs-re...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#18511) Kezdő vagyok válasza King Unique (#18500) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

Szóval mindig azt a telepítőt használtam,ami a Passporton volt,azokat frissítgettem.
Viszont ma gond nélkül sikerült az automatikus frissítés,tehát letöltötte és feltelepítettem.

(#18512) King Unique válasza somi55 (#18509) üzenetére


King Unique
titán

OK.
Nyilván lehet jó ez is, nem állítottam én sem az ellenkezőjét. Vsz FAT32-re van formázva, azért nem enged 4 GB-nál nagyobb fájlt rámásolni. Át kell formázni NTFS-re, elég a gyors.
Amúgy milyen HDD van benne, leválasztásnál / alvásnál leállítja a lemezt, műanyag ház miatt nem melegszik?

[ Szerkesztve ]

(#18513) #98452736 válasza King Unique (#18508) üzenetére


#98452736
törölt tag

Köszi a korrekt választ! Nekem is a Samsung volt a legcsábítóbb, most megerősített benne a hozzászólásod, hogy azt veszem meg. További szép estét! Üdv.

(#18514) junior11 válasza #98452736 (#18513) üzenetére


junior11
veterán

Tavaly július óta használok egy 2TB-os M3 Portable-t, eddig semmi gond.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#18515) #98452736 válasza junior11 (#18514) üzenetére


#98452736
törölt tag

Szia. Köszönöm a te válaszodat is :) Meg is rendeltem már.

(#18516) somi55 válasza Alex91 (#18510) üzenetére


somi55
csendes tag

A leírás szerint Fat 32-re van formázva,nincs szükség újabb formázásra. Nem értek hozzá,ezért nem gondoltam,hogy így korlátozva van a méret. Akkor most törlés és formázás a megoldás?

(#18517) somi55 válasza King Unique (#18512) üzenetére


somi55
csendes tag

Holnap lefotózom az adatlapját,talán abból kiderül.Nem látok rajta sérülésmentes bontási lehetőséget. 1órát volt járatva, nem volt meleg. Szinte hangtalan,majd megfigyelem az esetleges leállítást is. Leválasztásnál nem állítja le.

[ Szerkesztve ]

(#18518) King Unique válasza somi55 (#18517) üzenetére


King Unique
titán

Arra gondoltam, hogy pl. HDS programmal megnézed, esetleg berakod a screenshotot és abból jó esetben kiderül. Ahogy korábban pl. a Maxell külső merevlemezeknél is [link], vagy akár a Medion / Tevion esetében [link]. Tudom, hogy ez a 2,5" Medion gyári külső merevlemez, amiket eleve nehéz megbontani, sokszor csak roncsolás árán lehetséges.
Ezt nyilván senki nem várja el tőled és ne is tedd, mert akkor ugrik a garancia!!

Egyes gyártók azért formázzák FAT32-re a külső merevlemezeket, mert így rá tudják írni a dobozára, hogy kompatibilis és használható Linux | Mac OS X | Windows rendszerek alatt is. Viszont a FAT32 eleve egy elavult fájlrendszer, naplózást sem támogatja, a max 4 GB fájlméret is eléggé szűkös... hivatalosan nem is lehetne 32 GB-nál nagyobb partíciókat ilyen fájlrendszerre formázni. A Windows pl. alapból nem is tudja, csak külső partícionáló programokkal lehetséges. Továbbá egy HDD-re, amin fontos adatok vannak, eleve naplózó fájlrendszer ajánlott, Windows alatt használva nyilván az NTFS. Azt a Linux is tudja olvasni & írni, valamint az OS X is olvassa. Külső driverekkel pedig írni is képes rá. Illetve van egy rakás külső driver, amivel az egyes fájlrendszerek és operációs rendszerek között biztosított az árjárás.
Tehát, ha Windows alatt használod, akkor célszerű még az adatok rámásolása előtt átformázni NTFS-re. Elég a sima gyorsformázás, akár fájlkezelőben, akár lemezkezelőben, akár külső partícionáló programban elvégezve.

[ Szerkesztve ]

(#18519) aaa112


aaa112
csendes tag

Sziasztok! A napokban tulajdonosa leszek egy sokak által javasolt, WD 2.5" My Passport Ultra 1TB (WDBGPU0010BWT-EESN) merevlemeznek, fehér színben. Nem sok dolgom volt eddig ilyenekkel, így felmerült bennem a kérdés, hogy amennyiben fat32-re van formázva és ezt rögtön használat előtt ntfs fájlrendszerre formáznám, akkor az előre telepített szoftvereit első körben mentsem le? (ha jól tudom nem CD-n, hanem már a merevlemezen érkeznek a mellékelt szoftverek). Gyorsformázás elegendő vagy valami program is szükséges hozzá?

(#18520) King Unique válasza aaa112 (#18519) üzenetére


King Unique
titán

Üdv!

Emiatt nem kell aggódnod, mert a WD már egy jó ideje gyárilag NTFS-re formázza a My Passport és egyéb külső merevlemezit. A "for Mac" típusokat meg HFS+J fájlrendszerre az OS X kompatibilitás végett.

Amúgy meg igen, más esetben lementenéd és elég lenne neki a gyorsformázás. Bár a szoftverek fent vannak WD oldalán is.

(#18521) Broomi


Broomi
tag

Udv!
Szuksegem lenne egy jofajata kulso vinyora,kriteriumok 500gb-tol usb 3.0, fekete szín,min.3 ev gari.
es max 20eft v.65€.
koszi

(#18522) Broomi


Broomi
tag

Errol pl. mi a velemeny,Western Digital My Passport Ultra schwarz 500GB, USB 3.0 (WDBPGC5000ABK)
vagy ebben az arkategoriaban van jobb valasztas is?
koszonom,hogy segítetek!

[ Szerkesztve ]

(#18523) King Unique válasza Broomi (#18521) üzenetére


King Unique
titán

Üdv!

Ha 2,5" külső merevlemezt akarsz vásárolni, akkor az alábbi kis összefoglalás áttekintését tudom javasolni. Ezek közt akad fekete színben is több gyártó kínálatában. A megadott 20k keretből egy 500 GB-os általában simán kihozható. Viszont ezek ár-érték aránya nem feltétlenül a legjobb, így érdemes megfontolni az 1 TB-os változatok vételét is.

(#18524) Broomi válasza King Unique (#18523) üzenetére


Broomi
tag

Mit jelent a Back up,és portable jelölés a vinyókon.

(#18525) Broomi válasza Broomi (#18524) üzenetére


Broomi
tag

Koszi a segítseget kedves topikgazda,meg egy szívesseg,a ketto kozul te melyiket valsztanad
Samsung M3 Portable USB3.0 1TB
WD My Passport Ultra (2015) USB3.0 1TB
arban 3eft a diferencia a Samsung javára!
de ha a Wd jobb?az a 3eft nem osszeg!
koszi szepen
udvozlettel

(#18526) King Unique válasza Broomi (#18525) üzenetére


King Unique
titán

Kb. egykutya mind a kettő, mivel elég hasonló a szoftveres csomagjuk, műanyag házasak, integrált USB aljzatosak, 3 év garancia stb. A WD hivatalosan nevesebb és kiforrottabb gyártó, így ez mellette szól. De, ha akarsz pár ezret spórolni, akkor a Samsung is megfelelhet, mert ez esetben nyilván nem feltétlen indokolt csak úgy rábeszélni valakit a drágább megoldásra.

• Portable = hordozható, 2,5" méretre utal
• Backup = szoftveres mentési lehetőség, esetleg külön erre szolgáló gomb egyes modelleken

[ Szerkesztve ]

(#18527) Broomi válasza King Unique (#18526) üzenetére


Broomi
tag

Koszonom kielegito valaszod! :R

(#18528) Vicki91


Vicki91
csendes tag

Sziasztok.
Van egy kb 3 éves Seagate 1TB-os külső vinyóm. Délután még néztem róla filmet. Most viszont semmi sem olvassa be. Kipróbáltam 3 tv-n és 1 számítógépen is. Az első 5 másodpercben folyamatosan csipog és világít a led, majd átvált villogóra és abbahagyja a csipogást. Eddig lehetett érezni amikor rádugtam valamire hogy elindul, de most semmi. Kb 2 hete leesett elég magasról de utána működött rendesen. Azaz kb egy hete a Windows valami hibát írt ki rá de javította. Lehet az esés nem tett neki jót. Mi lehet a problémája? Az elektronika mehetett tönkre? Az adatok vajon még menthetők? Javítható?
Előre is köszönöm a válaszokat.

Ui.: diskmgmt és hd sentinel nem látja

[ Szerkesztve ]

(#18529) King Unique válasza Vicki91 (#18528) üzenetére


King Unique
titán

Szia!

Milyen külső merevlemez pontosan, azt ilyenkor jó lenne tudni?

"Kb 2 hete leesett elég magasról de utána működött rendesen."

Elég ezeknek már egy viszonylag kis esés és mechanikai hibák keletkeznek, akár leszakadhat az olvasófej stb. Vannak ugyan olyan 2,5" ütésálló modellek, amelyek kibírnak pár esést, de neked gondolom egy normál kivitelő van, ami nem ennyire strapabíró. Ha már fel sem pörög, akkor vsz letapadt az olvasófej és nyilván az operációs rendszer sem ismeri fel így. Viszont az a rossz hír, hogy ezt otthon nem érdemes szétszedni és javítgatni, mármint belsejében a merevlemezt megbontani és az olvasófejet babrálni. Ha kellenek róla az adatok, akkor mindenképpen adatmentő szakemberhez kell vinni, akinél rendelkezésre állnak ehhez a megfelelő eszközök és körülmények!

Adatmentés - liksoft - HDD kereső mentéshez topikot tudnám javasolni, illetve a topikgazdát, aki maga is ezzel foglalkozik.

[ Szerkesztve ]

(#18530) Vicki91 válasza King Unique (#18529) üzenetére


Vicki91
csendes tag

Seagate Expansion Portable Driver Model: SRD00F1
Több mint egy méter magasról esett le, biztos hogy attól lett baja.
Megpróbálkozom ott is, köszi.

[ Szerkesztve ]

(#18531) King Unique válasza Vicki91 (#18530) üzenetére


King Unique
titán

Tehát 2,5" Expansion Portable, az a tégla formájú [link].
Hát sajna ebből vsz szakember lesz, viszont az nem éppen olcsó...legközelebb jobban vigyázz rá és a fontos adatokról legyen biztonsági másolatod! Illetve ha úgy használod, hogy fennáll a leejtés veszélye, akkor inkább vegyél egy ütésállót!

(#18532) tomp


tomp
félisten

No megvettem a Samsung M3-at. Maradt az 500GB mert 1TB felesleges lett volna ha soha nem használnám ki. 500GB(465GB) is sok. 3év garancia tetszik.
A 105MB/s-es sebesség is tetszik. Oltári a műanyag ház mintázata. :C

(#18533) King Unique válasza tomp (#18532) üzenetére


King Unique
titán

Akkor végül maradt az 500 GB-os modell, ok. Amúgy azt a cikk-cakkos felületet már az előd, az M2 Portable esetében bevezette a Samsung. Így kevésbé ujjlenyomatgyűjtő és a karcolásoknak is jobban ellenáll, mint a fényes műanyag.

(#18534) tomp válasza King Unique (#18533) üzenetére


tomp
félisten

Igen. Kb 200GB így is maradni fog.
A HDSentinel 1,2A-t ír felpörgésre. Majd megnézem mennyit mutat az usb mérő.
Az már biztos, hogy ez jobban megrántja a betápot mint az Elements Portable. Felpörgési idő 2,3 vs 5,5mp.

(#18535) tomp


tomp
félisten

Samsung M3 jó hűvös!
Alapjáraton 31-32fokos! Éjszaka ment kb 6órán keresztül a töredezettségmentesítés és csak 38fokig melegedett.
Áramfogyasztás is meglepő!
Felpörgés 0,50A!!
Készenlétben 0,28A
100%-os terhelésnél 0,36A
Leválasztva 0,05A

A Google találatai szerint 0,85A van ráírva a vinyóra. Hát a közelében sincs mint ahogyan a WD Elements esetében se. Egyedül a valóban SATA csatlakozós Seagate-Samsung vinyónál lehet elérni azt ami rá van írva. Gondolom nem írják át a SATA-val mért értéket(nem mérik le?) az usb-s modellnél a papíron. Viszont az usb vezérlő kevesebbet vesz fel.

(#18536) King Unique válasza tomp (#18535) üzenetére


King Unique
titán

Nyilván az 500 GB-osban más merevlemez van, vsz ST500LM012, aminek itt az adatlapja. Kicsit kevésnek tűnik a felpörgési és max terhelés értéke, de ha annyi, akkor annyi. Ahhoz képest, hogy zárt műanyag a burkolata, ezek szerint a melegedése sem vészes. Bár az függ a szoba hőmérsékletétől is.

Köszönöm az információkat!

[ Szerkesztve ]

(#18537) tomp válasza King Unique (#18536) üzenetére


tomp
félisten

A leírásban szereplő 4mp-es felpörgés sem annyi. Valójában 2,3mp.
Én is csodálkoztam az értékeken. De a 2TB-os samsungnál kiderült elég pontos a mérő.
Hát lövésem sincs milyen hőmérséklet lehet a szobában. Szerintem 23fok körül. A 4tányéros Elements 41fokos alapjáraton. A 3,5-ös 1tányéros samsungom ami egy sharkoon rapid-case-ben van az is 41fokos.
Az M3 laza 10fokkal hidegebb.
A 3lemezes 2TB-os Samsung is hűvös.
USB 2.0-n az M3 SCSI meghajtóként szerepel a Windows 10-ben.

(#18538) King Unique válasza tomp (#18537) üzenetére


King Unique
titán

Volt rá példa korábban, hogy egyes HDD gyártók merevlemezei a valóságban kedvezőbb értékeket mutattak a S.M.A.R.T. adatoknál, akár hőmérséklet terén is. Letesztelni úgy lehet, hogy tartósan a szobában tárolva és "hidegen indítva", a szobahőmérséklettel megegyező értéket kell mutatnia. Ha ettől lefelé/ fölfelé (jelentősen) eltér, akkor ott a gyártók trükköznek... :D

Nálam most ~27°C szobahőmérsékleten a WD My Passport egy Nomad tokban most 54°C-ra melegedett, miután magára hagytam 1-2 órára és ment rá a letöltés... ;] Tokból kivéve már nem melegszik ennyire. Illetve üresjáratban vsz kicsit a Windows is piszkálhatta a háttérben, azért hevült fel ennyire.

[ Szerkesztve ]

(#18539) tomp válasza King Unique (#18538) üzenetére


tomp
félisten

No igen a hőmérséklet eltérés. Amikor a 30fokos szobában a régi 3,5-ös Samsungom 22fokról indult. :DDD ;]
El lett tolva a HDSentinelben a hőfok. Azt hiszem az M3 pontos. De majd megnézem hidegen. Ugyan annyiról indul e mint a 3,5-ös samsung.

(#18540) SunMount3r válasza King Unique (#18538) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Nem tudsz egy magyar beszerzési helyet erre a WD Nomad-ra? Szemezgetek vele, gondolom jobbak mint más gyártók tokjai, ha speciel a MyPassport-hoz való, vagy van más hasonló termék is, mert ez mindenütt "elfogyott"? (Úgy emlékeztem volt a topic-nak egy összefoglalója, ahol a tokok-ról is szó volt, de most nem tudom hova lett. :F )

Bár azt írják legalább 5 fokot emel az alaphőmérsékleten, ha ebben a házban van, nem tudom így jó ötlet e, ha folyton abban akarnám tartani. Egyébként most letöltés mellett 34 fokos az 1 TB-os MyPass (WD10JMVW-11AJGS2). Az előző gen-es 500GB-os MyPass (WD5000LMVW-11VEDS6) 31 fokos alapjáraton, és a notimban lévő SATA II-es 250GB-os Samsung (S20TJ1MZ501658) pedig 30 fokos.

[ Szerkesztve ]

(#18541) King Unique válasza SunMount3r (#18540) üzenetére


King Unique
titán

A WD Nomad kapcsán vsz az a helyzet, hogy már nem forgalmazzák. Én is talán 2-3 éve vettem, ha jól emlékszem. Illetve akkoriban ez a tok 15 és 18 mm magas My Passport modellekhez lett tervezve. Azóta pedig már vannak ettől eltérő méretűek is a kínálatban. Vélhetően nem tudták kellőképpen összehangolni a méreteket, ezért sem forgalmazzák már. Én azért vettem, mert nem kell belőle kivenni a Passportot, így használat közben is védve van. Egy sima külső hordozótokból meg nyilván kiveszed és csak tárolás / hordozás idejére tartod benne. A melegedés igaz, mert nálam is néhány fokkal jobban megemeli a hőmérsékletet, mint amikor natúrban használom a Passportot. Ami nyilván nem is csoda, hisz ez a tok szintén zárt, műanyag és belül szivaccsal, valamint gumival kibélelt. Amúgy elég strapabíró a Nomad...[video] ;]

A tokokról azt a cikket még korábban készítettem, amit a blogomban megtalálsz: 2,5" külső HDD hordozótokok. A végén van egy példa My Passport Ultra külső merevlemezhez vett tokra is.

[ Szerkesztve ]

(#18542) SunMount3r válasza King Unique (#18541) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Hát igen, ez az, hogy azt nézem, ezek a más típusú tokok azért nem tűnnek olyan strapa bírónak és "kemény legénynek", mint a Nomad. Az eleve egy műanyag kaszni (ha jól látom), amiben van plusz gumi bélés is, ezek az egyéb tokok meg csak sima vékony gumi/szövet burkolatúak. Ezért is fogott meg a Nomad, plusz ugye ebben lehet használat közben is tartani, ami néha lehet direkt jól jön (sőt). (És most ez a videó is elég meggyőző volt :D ).

Olyan tokról nem tudsz esetleg ami hasonlóan masszív kiképzésű mint a Nomad és/vagy menet közben is lehet benne tartani a winyót? :F

(#18543) King Unique válasza SunMount3r (#18542) üzenetére


King Unique
titán

Most hirtelen nem tudok ilyet ajánlani, de attól még létezhet.
Illetve szerintem bőven elég, ha veszel hozzá egy jobb kemény tokot, amiben tárolod és hordozod. Használat közben, meg úgyis fixen le van téve és normális esetben csak úgy nem eshet le stb. Ha ez mégis fennáll, vagy annyira parázol miatta, akkor viszont eleve ütésálló külső merevlemezt kellett volna venni.

[ Szerkesztve ]

(#18544) SunMount3r válasza King Unique (#18543) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Azért nem direkt ütésálló merev lemezt vettem, mert nálam még mindig a WD van az első helyen és az olyan gyártók pedig nem éppen "sok tapasztalat van már róla" kategória a belsőjüket tekintve sem. Szeretek a tapasztalataimból kiindulva biztosra menni, amennyire ez lehet.

De eleve sem ütésállót kerestem, csak erről a Namad-ról jutott eszembe, hogy milyen jó megvalósítás és, hogy lehet kéne nekem is egy hasonló később. De hát akkor ez van... :( Ez esetleg még szóba jöhet később, ez masszívabbnak tűnik, mint a többi, puha szövetes kinézetű társai.

(#18545) aaa112


aaa112
csendes tag

Beszereztem egy 1tb-os My passport-ot fehér színben. Nagyon kis halk cucc, de nem szeretném már az elején hogy probléma legyen vele így inkább kérdezek. A hardver biztonságos eltávolítását követően még mindig érzem hogy forog + világít a kis LED. Mivel feszültséget kap gondolom ez normális (vagy nem?). De nem okoz neki gondot ez a hirtelen leállás minden egyes kihúzásnál? (Bár gondolom valami hasonló játszódik le a PC-nél is amikor kikapcsolom azt.)

(#18548) King Unique válasza aaa112 (#18545) üzenetére


King Unique
titán

A legfontosabb az, hogy a külső merevlemez az operációs rendszerből szoftveresen le legyen választva, így nem sérülnek a rajta lévő adatok és a fájlrendszer!
Az, hogy utána a HDD leáll / nem áll le a belsejében, LED kialszik / nem alszik ki, az már másodlagos. Egyébként a WD My Passportok esetében a LED leválasztás után villog x másodpercenként, ami normális.

Windowsban a hardver biztonságos eltávolítása után a HDD leállítása függ:

• külső merevlemez vezérlője + rajta lévő firmware beállításaitól
• operációs rendszer beállításaitól.

Mind a kettőnek támogatnia kell a funkciót ahhoz, hogy leálljon. A WD My Passport Ultra támogatja ezt, tehát nálad valószínűleg maga a rendszer ezen beállítása nem megfelelő. Ami leggyakrabban Windows 7-nél szokott előfordulni (aktív USB port), de van rá megoldás.

A.) WD Quick View programmal történő leválasztás. Letöltés *
B.) Egy új bejegyzés hozzáadása a Windows registry-hez: [link], [link], [link] **. Utána kell neki egy újraindítás!

* Kizárólag (újabb típusú) WD külső merevlemezekkel működik!

** Az alábbi kódot bemásolva egy txt fájlba, majd .reg kiterjesztéssel elmentve, utána a fájlon dupla klikkelve is hozzá tudjuk adni a HubG bejegyzést a registry-hez. A végén szintén kell egy restart!

Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\services\usbhub\HubG]
"EnableDiagnosticMode"=dword:00000000
"DisableOnSoftRemove"=dword:00000001

[ Szerkesztve ]

(#18549) aaa112


aaa112
csendes tag

Köszi! Az A lehetőség lett a nyerő, így eltávolítás után szinte rögtön le is áll. :R

(#18550) King Unique válasza aaa112 (#18549) üzenetére


King Unique
titán

Igen, a Quick View hasznos kis program és az pláne jó, hogy külön is lehet telepíteni. Egyébként a B. is teljesen ok, olyan népszerű programok, mint az USB Safely Remove is azt állítják be, ha be van jelölve az eszköz áramtalanítása [link].
Amúgy, ha eltávolításkor Windowsban a pendrive LED-je is kialszik, akkor általában a külső HDD leállítása is működik. Ha nem, akkor vsz utóbbi sem fog és rá kell segíteni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.