Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:02:15

LOGOUT.hu

Külső merevlemezek - USB, eSATA, FireWire HDD
Kérdezés előtt kérjük olvasd el az összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17951) Cucuska2 válasza underdark (#17950) üzenetére


Cucuska2
őstag

Nem.

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#17952) Ghost84 válasza underdark (#17950) üzenetére


Ghost84
aktív tag

Nem igaz de 2,5-ös házból is csak fémet vennék mert a folyamatos használat során eléggé felmelegedhet benne a hdd.

(#17954) Bigyo13 válasza King Unique (#17936) üzenetére


Bigyo13
őstag

A Samsung D3 Station 6TB külső HDD visszavittem... hát a folyamatot inkább nem írom le.. soha többet nem veszek semmit az IPO.. -nál, közölték, hogy mindig megvárják a 14 napot az elállás miatt visszavitt termékeknél.. :(((

Megvettem a másik helyen a WD My Book 6TB Black HDD-t... mondanom sem kell, hogy a hőfoka másolás közben, vagyis aktív állapotban is maximum 49 C fokos volt, a D3-hoz viszonyítva 10 C fokkal kevesebb, mert ott 59 C fok volt csak 1 db videó másolása után!
Ez készenléti állapotban jelentős különbséggel bír, a D3-nál 51 volt, a WD-nél 35!
A WD fele olyan "hangos" mint a D3...
A szoftveres támogatása egyszerűbb és jobb, de nagyon profi.
A teljes meghajtó jelszóval védhető XP-n is, és opció van, hogy a "jelen" PC-nél ne kérje a jelszót.. :K

A ház kialakítása szellős felül és hátul is. A D3-nál ezek a részek teljesen zártak voltak!

A WD mozgatása nem kelt instabil érzetet, mint a D3-nál, ahol is azt éreztem, hogy egy ipari mágnes húzza le a HDD-t ;]

Összességében bőven megérte a WD a 14 E Ft-al több vételárat. :U

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S3/S5

(#17955) Bigyo13 válasza Bigyo13 (#17954) üzenetére


Bigyo13
őstag

Amit kihagytam: A fordulatszáma 5700 RPM és a puffer: 64Mb cache méretű!

Samsung Galaxy S3/S5

(#17956) King Unique válasza Bigyo13 (#17954) üzenetére


King Unique
titán

Akkor bizony, ezen paraméterekkel nagyon is jól jártál, bőven megérte a felárat a My Book. :K
A D3 Station meg most már nem csak a korábbi 1 db 2 TB-os kritika, hanem a te tapasztalataid alapján is leírható... :DDD

Fordulatszámnál az 5700 RPM szerintem fals lehet, mert a belseje Caviar Green, ami IntelliPower. Az meg marketing bulshit, a gyakorlatban fix 5400 RPM.

(#17957) Bigyo13 válasza King Unique (#17956) üzenetére


Bigyo13
őstag

:K Az 5700 RPM-et minden program írja... lehet ez "módosított" vagy fejlettebb Green vagy nem tudom ... egyébként ezt alátámasztva érzem a gyorsulását az előző By Book 3TB-os WD HDD-hez képest, ott valóban 5400-at írtak a programok arról! :U

Egyébként a PC-ben lévő 2db, 1 év 10 hónapos, 2TB-os WD RED HDD-ből az egyiknek tegnap leesett a kondíciója 99%-ra és ezt írja:

"A lemez felületén található 2 gyenge szektor, mely(ek) későbbi használat során áthelyezésre kerülhet(nek).
Ezen a ponton a merevlemez garanciális cseréje még nem lehetséges, csak ha a kondíció tovább csökken.
Ajánlatos a merevlemez naplójának bizonyos időközönkénti figyelése. A program itt tárolja az esetlegesen előforduló újabb problémákat."

63 szektorból 2 gyenge lett.. ez eléggé elszomorított... :(

Meglepődtem, mert nagyon dícsérték a WD RED-et,.. ehhez képest a külső WD Green-t 100%-os kondícióval adtam el, és az nem 1 év 10 hónapos volt, hanem 2 év 6 hónapos! :B

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S3/S5

(#17958) King Unique válasza Bigyo13 (#17957) üzenetére


King Unique
titán

Vagy csak HDS és társai szimplán tévednek, nem lenne meglepő, volt rá precedens... :D
A gyorsulás nem az esetleges fordulatszám növekedés miatt van, hanem a nagyobb adatsűrűségű tányérok miatt. 5 TB-ig 1 TB/ platter, 6 TB-nál már 1,2 TB/ platter [link], [link].

Igen, nagyon agyondicsért a Red, de selejt, gyengébb darab, előfordulhat annál is. A mai tömegtermelésben és fogyasztói társadalomban, tervezett elavulás korában meg főleg. :D

(#17959) Bigyo13 válasza King Unique (#17958) üzenetére


Bigyo13
őstag

Igen benne van az is, amit írsz :D
Amúgy lehet elírtam a gyorsulást... úgy akartam írni, hogy a felpörgési idő, és a "parkolásból" magához térő idő mintha kevesebb lenne, mint az elsőző 3TB-os Wd-nél.. :U

Samsung Galaxy S3/S5

(#17960) stifi82


stifi82
aktív tag

Megvettem a western digital elements 2tb 3,5" külső hdd-t másoltam rá a Samsung D3 Station 3.5" 2TB-ról annyira gyorsan ment nagyon meglepett de vissza felé már nem fürge wd-ról samsungra. Akkor itt most melyik a gyengébb? WD 37 fok a Samsung 45 fok hdsentinel szerint.

(#17961) King Unique válasza stifi82 (#17960) üzenetére


King Unique
titán

WD Elements Desktop, vagy WD My Book?

Azért is lehet eltérés teljesítményben, ha a Samsung tele van pakolva adatokkal. Ugyanis egy HDD mindig üresen, vagy alig telítve a leggyorsabb, akkor hozza a max gyári értékeket. Minél inkább tele van rakva, annál inkább lassul. Mivel a WD üres volt, ezért persze, hogy gyorsan mentek rá az adatok.

Lemérni, le lehet sokféleképpen, van egy rakás tesztprogram rá. Lehet szép, átfogó teszteket is készíteni, ha valakinek van kedve [link]. :)

[ Szerkesztve ]

(#17962) Wolverine


Wolverine
félisten

Üdv! Egy ismerősömnek szülei külső merevlemezt akarnak venni karácsonyra; a választásuk ez lett első körben: WD Elements 3,5" USB30 WDBWLG0020HBK-EESN - van esetleg 30k körül ennél jobb megoldás?

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#17963) Fr@nkieWilde


Fr@nkieWilde
senior tag

Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni, hogy egy ilyen merevlemezt lehet-e fektetve használni? Lesz-e baja tőle?
Illetve mi a maximális hőfoka, amin hosszútávon elműködik?. Nekem 45 fokig melegszik full hd film nézése közben.
Mondjuk tenni akarok majd alá egy laptop hűtőt.

Köszönöm.

Nem lehet nékem nagyobb tolvajom, mint aki az én időmet eltolvajolja!

(#17964) tomp


tomp
félisten

Külső tápos usb 3.0-s hub-nak 5V 2A a tápja. Erről megy a meglévő WD Elements Portable. E mellé elfér még egy másik vinyó? Azaz ellátja biztonságosan?

(#17965) King Unique válasza Wolverine (#17962) üzenetére


King Unique
titán

Üdv!

Ha nem akarják nagyon bonyolítani, akkor jó lesz az Elements Desktop. Esetleg még ott a szoftveres extrákkal, titkosítással felvértezett My Book. Az nem tudom szempont-e, de ha nem, akkor jó az előbbi is.
Illetve 2 TB a nagy választóvíz...mivel manapság 30k körül, akár 2,5" méretben is lehet ekkora külső vinyót venni, összerakni [logout cikk]. A 2,5" kisebb, kényelmesebb, praktikusabb. 3,5" asztalit leginkább, akkor érdemes venni, ha igazán nagy tárhely kell.

(#17963) kovesli: ha nagyon muszáj, akkor lehet. Max arra érdemes figyelni, hogy jó oldalára legyen fordítva, hogy maga a HDD ne fejjel lefelé legyen.

(#17966) King Unique válasza tomp (#17964) üzenetére


King Unique
titán

Hali!

Biztosan nem állítom, de én még passzív hubbal is kipróbáltam, hogy notebook 2 db USB 3.0 portjához volt csatlakoztatva Y kábellel és ment róla 2 db, 2,5" külső HDD, + 1 db pendrive. Szal azért egy ilyen aktív tápos USB 3.0 hubnak, meg kéne tudni 2db, 2,5" 5400-as külső vinyót is hajtania.

(#17967) tomp válasza King Unique (#17966) üzenetére


tomp
félisten

Legfőképpen azért kérdeztem, mert ugye 5V a táp. A 2db vinyó az már 2x 5V. Van egy usb 2.0-s hubom. Ha mind a 3 portjára rádugok 1-1 nagy fogyasztót akkor az áramerősség növekszik egészen 1,2-1,3A-ig de ezzel arányosan csökken a feszültség a portokon amit kap usb-ről.

(#17968) King Unique válasza tomp (#17967) üzenetére


King Unique
titán

Igen, érdekes az a része, de ennyire nem mentem bele, nem méregettem ki pontosan az értékeket.
Csak azt mondtam, hogy nálam Y kábeles megoldással is simán vitte a 2 db mobil külső vinyót. Egy fix külső táp még jobb lehet ilyen téren.
Max annyit tudok hozzáfűzni, hogy USB-nél aszem 5 % eltérést enged meg mindkét irányban, tehát 4,75 - 5,25 V. Ha kevés neki a feszültség, akkor úgysem fog elindulni, akadozik, kattog stb.

[ Szerkesztve ]

(#17969) King Unique válasza Fr@nkieWilde (#17963) üzenetére


King Unique
titán

45°C még éppen elmegy, 50°C-ra, illetve fölé ne menjen, mert az hosszabb távon nem tesz jót neki.
Laptop hűtő, vagy vmi kisebb szoba hűtőventilátor jó ötlet.

(#17970) Gedeon31


Gedeon31
addikt

Ez a HDD az emag black friday napján 9990 Ft lesz akcióban annyit megér :U

(#17971) King Unique válasza Gedeon31 (#17970) üzenetére


King Unique
titán

Annyit meg, hisz maga a benne lévő MQ01ABD100 drágább [link]. :K
Bár pontosan, aszem MQ01UBD100 merevlemez van benne, ami az integrált USB-re utal [link].

(#17972) Gedeon31 válasza King Unique (#17971) üzenetére


Gedeon31
addikt

Köszönöm :) lesz lehetőségem rá berendelek egyet belőle :)

(#17973) Fr@nkieWilde válasza King Unique (#17969) üzenetére


Fr@nkieWilde
senior tag

Nem szükséges végül is az oldalára fektetni. Bár nem tudom melyik lenne a "jó" oldala.

Kis usb-ről működtethető laptop hűtőt veszek majd alá. Most egy 12-es ventire állítottam. Az 4-5 fokot vett vissza a hőmérsékletből.

Amúgy nem érte, ha tudják, hogy gyárilag "munka közben" így melegednek ezek, akkor miért nem tesznek ezekbe a házakba valami minimális hűtést...

Ez úgy van megcsinálva akkor, hogy előbb-utóbb tuti kipurcan.

Nem lehet nékem nagyobb tolvajom, mint aki az én időmet eltolvajolja!

(#17974) Top cat válasza Gedeon31 (#17970) üzenetére


Top cat
őstag

Te honnan tudod, hogy mi lesz a black friday napján akciózva ? :)

1TB-os nemlesz jóárasítva ?

(#17975) King Unique válasza Fr@nkieWilde (#17973) üzenetére


King Unique
titán

Gondolom, ha a oldalsó szellőző és a hátsó felirat is megfelleő állásban kerül.

"Ez úgy van megcsinálva akkor, hogy előbb-utóbb tuti kipurcan."

Még a My Book jobb ilyen téren, mint pl. egy D3 Station, de nyilván nem meglepő. Tervezett elavulás...azért csinálják ilyenre, hogy egy idő után biztosan menjen tönkre és nehogy már 10 évig használd. Inkább pár évente vegyél helyette újat, vagy, ha nem volt biztonsági mentésed, fizess ki nagyobb összegeket adatmentésre. ;]

(#17974) Top cat: akkor pont elnéztem én is, mert azt hittem hirtelen, hogy az 1 TB-osról van szó... :Y Túl szép lett volna, mint hajdanán, mikor az A...-ban osztogatták 10k-ért a 750-es 2,5" külső vinyókat. :D

[ Szerkesztve ]

(#17976) Top cat válasza King Unique (#17975) üzenetére


Top cat
őstag

Gondolkodok azon, hogy a TV-hez vennék egy 2,5-ös külső vinyót 1TB-os méretben.
Tudnál ajánlani valami megbízható típust?

(#17977) Fr@nkieWilde válasza King Unique (#17975) üzenetére


Fr@nkieWilde
senior tag

D3 Station? Most rákerestem. Ez Samsung. Én utálom a Samsungot, mint márkát, igaz ahhoz képest a monitorom és a tv-m is ilyen márkájú, de csak mert eszméletlen jó áron jutottam mind a kettőhöz. Tán erre mondják pénz beszél...! :DDD

Egyik ismerősöm mondta, hogy rokona Samsung gyárban melózik és olyan "alkatrészt" tesznek a cuccokba, hogy a garancia lejárta után, menjenek tönkre a termékek... Persze, szerintem ez minden gyáró minden termékére igaz sajnos. Túl nagy a termelés...

Visszatérve a HDD-hez, rohadt bosszantó, hogy nincs rajta ki-be kapcsoló... :(

Nem lehet nékem nagyobb tolvajom, mint aki az én időmet eltolvajolja!

(#17978) Fr@nkieWilde válasza King Unique (#17975) üzenetére


Fr@nkieWilde
senior tag

Jah és most nézem csak, az oldalt nem is szellőző, csak egy dísz!!! :DDD

Még új a cucc nálam :DDD

Nem lehet nékem nagyobb tolvajom, mint aki az én időmet eltolvajolja!

(#17979) Wolverine válasza King Unique (#17965) üzenetére


Wolverine
félisten

Köszönöm, az ismerősöm igyekszik MyBookra rábeszélni őket :)

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#17980) King Unique válasza Top cat (#17976) üzenetére


King Unique
titán

Fentebb vannak releváns hsz-ek, linkek ezzel kapcsolatban. De maga, ez a kis rövid cikk is már hasznos lehet. Végén vannak 1 TB-ra is példák.

(#17977) kovesli: D3 Station fentebb ki lett vesézve...xar a szellőzése és hőelvezetése, 7200-as HDD sem szerencsés, titkosító programmal is akadtak gondok.
Igen, mindenhol igyekeznek biztosra menni... :DDD

(#17981) boken


boken
senior tag

Sziasztok, kaptam egy céges külső hdd-t,Toshiba Canavio Basics 1TB.
Az a kérdésem hogy új állapotában(kb 2 hónapos) mennyire normális az hogy nagyobb méretű fájl másolásakor kattog néha a hdd.
Jól sejtem ugye hogy nem az? Küldjem vissza szervizbe? :R

Tanulj, tinó, ökör lesz belőled!

(#17982) tomp válasza boken (#17981) üzenetére


tomp
félisten

Ha jól olvasom ez egy usb 3.0-s vinyó. 3.0-s portban használod? Ha nem akkor okozhat a 2.0-s port áramellátási gondot.
Rakd fel a HDSentinelt és nézd meg a HDD állapotát. Nem ír esetleg valamilyen hibát.

(#17983) boken válasza tomp (#17982) üzenetére


boken
senior tag

3.0 hosszabbítóval van csatlakoztatva, állapota a képen látható. Szerintem az jó.

Tanulj, tinó, ökör lesz belőled!

(#17984) Kiskokó


Kiskokó
veterán

Hello

Van nekem egy WD My Passport 500gb (essential ?)
WDBKXH500AWT

Körülbelül 3 éve vettem anyuméknak hogy tudjanak miről filmet nézni a TV-n...
Na most ez kb abból állt hogy ezt a külsőt vinyót évi 2-3 szor én vittem el nyaralásra filmezni meg zenét hallgatni.
Szerintem nem volt benne több 200 Üzemóránál.

Folyamatosan csatlakoztatva se volt se a TV-re se semmire.

A lényeg az hogy tulajdonképpen álltában tönkrement...
Beakartam most dugni a gépre. Kidobta hogy a merevlemezt formázni kell stb... hát mondom nagyon jó de nincs mit tenni...
A formázás már nem sikerült, hibát dobott fel hogy "nem sikerült befejezni a formázást"
Azóta fel sem ismeri se a gép se a TV.

Szétszedtem a burkolatot az USB csatlakozónál alulról a merevlemezen a forrasztások meg a nyák rész mintha meglenne oxidálódva vagy nem tudom.

Felpörög de halkan kattog.

Az előző WD-m igaz külön tápos 3,5 MyBook volt azt 6 évet kibírt Fix külső vinyóként a gépre dugva valami
2000Nap üzemidővel és 18ezer indulás/leállással.

Mi történhetett ezzel a szarral ? :D

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#17985) boken válasza Kiskokó (#17984) üzenetére


boken
senior tag

Szia, ugyan ez a hdd volt nekem is, hasonló módon ált meg, bár én többet használtam tv-n, elvittem a szervizbe, azt mondták hogy a tv-be dugdosástól halt meg (a ki-be huzkodás, dugdosás nem tett jót neki állítólag) , és vegyek inkább egy pendrive-ot, mert az jobban bírja és nem ilyen költséges.

Tanulj, tinó, ökör lesz belőled!

(#17986) Top cat válasza boken (#17983) üzenetére


Top cat
őstag

A Hitachi viszont nincs túl jó állapotban.

(#17987) tomp válasza boken (#17985) üzenetére


tomp
félisten

Ha épp dolgozik akkor valóban nem tesz neki jót a váratlan táp kirántás. A tv-k szeretik parkolgatni a fejet akár film lejátszás közben is mert annyi adatot olvas be, hogy amíg újra nem kezdi a tv a betárazást addig a vinyó tétlenség miatt leparkol.
Én tv-nél mindig megvárom, amíg a merevlemez leparkol és csak akkor húzom ki. Kilépek a háttértárolóból, rárakom a kezem a házára és várom a kis "rántást" kb 5mp

(#17988) boken válasza Top cat (#17986) üzenetére


boken
senior tag

Az teljesen kuka,egyik pillanatról a másikra ki írta hogy nem biztonságos, minden eltűnt róla, azóta már csak játék telepítés van rajta. Ha ugrik azt nem bánom.

Tanulj, tinó, ökör lesz belőled!

(#17989) King Unique válasza boken (#17983) üzenetére


King Unique
titán

Itt felmerül ám több kérdés:

- Az USB-port 3.0 típusú-e, PC/ notebook, ha előbbi, akkor előlapi/ hátlapi aljzat?
- A hosszabbító kábel milyen hosszú?
- Ha a gyári rövid kábelével használod, akkor is kattog?

Pl. ha PC előlapi port + túl hosszú a kábel, az simán okozhat áramellátási problémákat és amiatt is kattoghat.

(#17984) Kiskokó: az köztudott, hogy a My Passportok integrált USB aljzatosak, így gyakorlatilag nem sok értelme van szétszedni őket.
Az is köztudott, hogy a Windows gyári lemezkezelője, finoman szólva korlátolt és hiányos tudású... ha nem ismeri fel a gép, akkor vsz inicializálatlannak, vagy RAW-nak látja a lemezt. Ezt jó lett volna lecsekkolni lemezkezelőben.
RAW partícióról adatmentő programokkal le lehet menteni az adatokat. Majd utána diskpart clean kell neki és azután lehet lemezekezelővel újrainicializálni (MBR) és partícionálni. Vagy eleve vmi normális külső partícionáló programmal.
Illetve rá kellett volna nézni HD Sentinellel az állapotára.

Ha most abszolút nem ismeri fel, se a gép, semmilyen más program, akkor adatmentő szakember, vagy kuka...

(#17985) boken: "szervizbe, azt mondták hogy a tv-be dugdosástól halt meg (a ki-be huzkodás, dugdosás nem tett jót neki állítólag)"
Hát, ha közben le sem volt választva normálisan a TV-ről (menü --> biztonságos eltávolítás), csak be-ki dugdosták, akkor jó hogy kimúlt...
Abban is igazuk van, hogy külső vinyók elsődlegesen adattárolásra és adathordozásra valók PC-n, notebookon. Nem pedig multimédia mindenesnek.

[ Szerkesztve ]

(#17990) boken válasza King Unique (#17989) üzenetére


boken
senior tag

Igazad van,hátsó usb 3 port,a kábel kb 80 cm,Pc. kipróbálom a gyári rövidet hátra dugni, mert a WD pl sokkal lassabban másolt a végén a hosszabbítóval mint a hosszabbító nélkül. :R

Tanulj, tinó, ökör lesz belőled!

(#17991) King Unique válasza boken (#17990) üzenetére


King Unique
titán

Hát pedig inkább előlapi szokott problémás lenni, a hátlapi stabilabb és a 80 cm se túl hosszú.
Én korábban PC hátlapi USB 2.0 portjában használtam 1,8 m-es hosszabbítóval USB 3.0 külső vinyót, de ott nem volt gond.
Lehet az egyes alaplapok, nem gyártótól való kábelek mégis negatívan befolyásolhatják a dolgot.

(#17992) Kiskokó válasza King Unique (#17989) üzenetére


Kiskokó
veterán

Boken :

Értem köszönöm,
Hát ez a 3 év alatt erős tulzással szerintem 100nál többször nem volt ki be dugva USB-be abból is 80%ba inkább PC-n

Amúgy meg azé vesz az ember 2,5 HDD-t hogy hordozza és ki be húzogassa elmennek már a bús pi..ába..

King :
Nem volt rajta olyan adat amiért egyáltalán rugóztam volna a témán hogy mentsek róla.
Eszközkezelőben se ismerte fel a Win még akkor sem mikor meghajtóként még látta és próbáltam volna formázni.

HDS-el elfelejtettem megnézni de valszeg az se ismerte volna fel.

Jelenleg megnéztem vele de már semmi sehol nem ismeri fel.
Nem is igazán izgat, tulajdonképpen buktam egy 20-ast 3 év alatt nem nagy cucc csak kibaszott bosszantó hogy szükség lett volna rá és kb álltában tönkrement...

Illetve ha ennyire nem ajánlják TV-hez akkor IRJÁK rá igen is!!
Nem vagyok egy Technikai analfabéta mégis benéztem pedig mindig utána járok annak amit veszek... mit szóljon akkor aki épphogy ért a számtechez ?

[ Szerkesztve ]

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#17993) boken válasza King Unique (#17991) üzenetére


boken
senior tag

Erős a gyanú hogy a kábel lesz,át dugtam a pc usb 3.0 -ba, most megpróbáltam az 50 GB Call of Duty.t másolni, semmi kattogás és egyenletesen 112 mb -al másolta végig. Figyelni fogom most egy darabig, és örülni fogok ha csak a kábel rossz. :R :R
Kiskokó: sajnos én elkövettem azt a hibát hogy a TV-nél nem használtam a biztonságos leválasztást, nekem kb 150 alkalommal volt a tv-ben és kb ugyan ennyiszer a pc-ben. A gari után 2 héttel adta meg magát.

[ Szerkesztve ]

Tanulj, tinó, ökör lesz belőled!

(#17994) boken válasza boken (#17993) üzenetére


boken
senior tag

Nekem ez volt a hiba:

Tanulj, tinó, ökör lesz belőled!

(#17995) King Unique válasza Kiskokó (#17992) üzenetére


King Unique
titán

Ennek több oka lehet, ami miatt csak úgy tönkrement:
- TV-n elégtelen USB táp
- Folyamatos, nem szakszerű leválasztás
- túlzott melegedés

+ a tervezett elavulás... :DDD Ha 3 évet kibírt, az még jónak is mondható mai viszonylatban, lehet akkorra volt pont időzítve a meghibásodás.

"Illetve ha ennyire nem ajánlják TV-hez akkor IRJÁK rá igen is!!"

Jóformán egyikre sem írják rá, hogy kifejezetten TV-hez ajánlott. A kompatibilitásnál megemlített Windows-Linux-Mac OS X is desktop használatra utal. Az, hogy megy TV-n, médialejátszón, set-top boxon, az csak egy dolog. Van olyan 2,5" külső HDD, amit TV és társaihoz ajánl a gyártó, pl. Adata HC500. De ennél is csak a kompatibilitáson van a hangsúly, nem azon, hogy X évig probléma nélkül fog működni.

(#17993) boken: tehát most hátlapi 3.0 portban a gyári rövid kábelével ok? Akkor igen, a hosszabbító lesz a probléma forrása.
A berakott hibaüzenet meg elég fura, ha a kábel miatt volt...ilyen akkor szokott leginkább lenni, ha pl. olyan külső házba raknak X GB/ TB nagyságú HDD-t, ami azt nem tudja kezelni megfelelően. De persze a kábel miatt sem kizárható és Windowsnál sose lehet tudni, mikor, min nyavalyog... :D

[ Szerkesztve ]

(#17996) boken válasza King Unique (#17995) üzenetére


boken
senior tag

Az még a Wd-hdd-n volt, az teljesen meghalt, az volt szervizben. mivel volt rajta 40 Gb fotó elküldtek a Kürthöz,140.000 Ft lett volna hogy visszahozzák a képek 85%át.

Tanulj, tinó, ökör lesz belőled!

(#17997) Kiskokó


Kiskokó
veterán

Értelek titeket
De mind mondom ne tévesszen meg, azért vettem hogy arról nézzenek a tv-n filmeket... kb 3 szor volt tv-re dugva :D
DE mondom amúgy mindegy, csak érdekelt azért mi lelte de látom akkor "normális" a jelenség. Van egy ugyan ilyen feketébe tesómnál egyszerre lettek véve, megkérdezem már mivan azzal :D

mit ajánlotok most ? 500-as elég lenne 17e körültől láttam.

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#17998) King Unique válasza Kiskokó (#17997) üzenetére


King Unique
titán

TV-s használat is lehet ok, nem feltétlen kell attól biztosan tönkremennie, de mivel a pontos körülményeket nem ismerjük, így nehéz erről nyilatkozni.

Amíg nem lesz összefoglaló, addig a szokásosat tudom ajánlani.

(#17999) Cidan


Cidan
tag

Sziasztok!

Szeretnék vásárolni egy külső merevlemezt, elsősorban filmek és játéktelepítők tárolására. A filmeket közvetlenül a külső merevlemezről szeretném majd lejátszani. Elsősorban az lenne a fontos számomra, hogy legalább 1TB tárhelye legyen és az ára kb. 20 ezer forint körül alakuljon, valamint, hogy megbízható legyen.

Én gyors böngészés után erre az ajánlatra bukkantam és szvsz nekem meg is felelne. Érdekel, hogy ti mit gondoltok róla: 1TB Verbatim 2,5" Store 'n' Go

(#18000) King Unique válasza Cidan (#17999) üzenetére


King Unique
titán

Szia!

Alapvetően, az 1-gyel fentebbi, #17998 hsz linkjét tudom ajánlani. Persze az abban foglaltak nem tekintendők szentírásnak, lehet természetesen más is jó, más is megvehető.
Verbából talán az Executive és a Traveler voltak a fullosabbak, de a sima Store 'n' Go is vsz ok, adnak hozzá még pár programot is, megfelel a célnak :K Persze ezzel kevesebb a tapasztalat, így megbízhatósági és egyéb dolgokra nem tudok választ adni.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.