Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:02:15

LOGOUT.hu

Külső merevlemezek - USB, eSATA, FireWire HDD
Kérdezés előtt kérjük olvasd el az összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16001) Gedeon31 válasza madle (#16000) üzenetére


Gedeon31
addikt

Itt a forrás beszerzésén van a hangsúly szerintem. Lehet külföldről hozzák be és itthon nem hivatalos forrásból származnak.

(#16002) madle válasza King Unique (#15999) üzenetére


madle
őstag

Igen, illetve vigyázni kell a hordozható eszközöknél a hőingadozásra. Télen kintről bevisszük és sokan egyből kapcsolják is be. Ami nagy hiba, ezen esetek száma ugye hordozható vinyók esetén hatványozódik.

Gedeon31 : +1

(#16003) King Unique válasza madle (#16002) üzenetére


King Unique
titán

Na igen, ez is...nyilván HDD-knek se tesz jót a túl hideg indítás, ha nagyon átvették a külső hely hőmérsékletét, hagyni kell kis időt, h "beálljon" a szobahőmérsékletre. De sokan, ahogy előzőekre, úgy erre sem figyelnek oda, ez meg innnentől már színtiszta user error... :D
Ez a garancia dolog is elég érdekes, egyes webshopok honnan szerszik be, illetve itthon a nagyker a boltoknak hány év garival tudja továbbadni...mert ugye sima Ultrákra is hivatalosan 3 év gari van, elvileg EU-ban is [link], még dobozára is az van írva [link].

(#16004) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Köszönöm a tippeket, valszeg WD lesz 3 év garival 22k-ért. Szerencsére azért annyira nem technikai antitalentum a személy akinek lesz, szóval ezekkel nem lesz baj.

(#16005) King Unique válasza Vasinger! (#16004) üzenetére


King Unique
titán

Ultra jónak mondható, van többféle színben is, ha fenti használati feltételeket is betartja, akkor vsz nem lesz gond.
Boltnál meg körül kell nézni, h melyiknél adják meg a 3 évet. De, ha még esetleg nem is adják meg mindenhol, a 3 éves WD garancia természetesen érvényes rá.

(#16006) madle válasza King Unique (#16005) üzenetére


madle
őstag

Egyébként ezek a tokok fel vannak szerelve valami különleges rázkódás elleni dologgal? Vagy semmi és ugyan úgy hibásodhat fizikai behatásra mint a sima 2,5" + keret? Pl a Thinkpadekben van olyan szoftver, hogy rázkódásvédelem és ha érzékel nagyobb mozgást a vinyónál akkor leállítja a fejet, hogy ne karcolja össze. Ne hibásodjon.

(#16007) King Unique válasza madle (#16006) üzenetére


King Unique
titán

Bizonyos HDD-kben is van vmi alapszintű rázkódásvédelem, de némely külső vinyóban is, pl. a My Passport Ultráknál is említ vmit a gyártó oldal. Illetve a notivinyók gyakori fejparkolása is ezt a célt szolgálja.
De eleve a komolyabb esések elviseléséhez, speciális, ütésálló burkolat kell [SP Armor sorozat], [Transcend], [Adata Durable széria] + vannak beépített gyorsulásérzékelő és egyéb fícsörök, pl. az új Adata HC500-asnál is.
+ külső védőtok, ami sokat jelent védelem terén, Passportokhoz is lehet(ett) speciális gyárit venni, Nomad néven.

(#16008) Pityus


Pityus
csendes tag

Mobil rackba WD10EZEX 1TB-os merevlemezt használok, amelyik kifogástalanul működik Win 7 alatt. Vásároltam egy ugyanilyen merevlemezt, de ezt a mobil rackba téve az eszközeszelő /lemezmeghajtó látja, de az intézőbe nem látható. Mit tegyek, hogy használni tudjam, mert így formázni sem tudom?

(#16009) King Unique válasza Pityus (#16008) üzenetére


King Unique
titán

Gondolom inicializálva, partícionálva volt lemezkezelőben? Ha intézőben nem látszik, lehet csak lemezkezelőben maghajtó betűjelet kell neki adni.

(#16010) madle válasza Pityus (#16008) üzenetére


madle
őstag

Ha jól emlékszem Win-en, a Start menü » Számítógép(jobb klikk) » Kezelés menü alatt található a Tároló hely kezelése, azaz ha jól tudom a lemezkezelő amit említett King is. Ott ha még nincs a HDD partícionálva, csak simán "fekete" jelzéssel jelenik meg, akkor azt az intézőben nem látod. Partícionálni kell. Kap betűjelet és megnézheted az intézőben.

(#16011) Pityus válasza madle (#16010) üzenetére


Pityus
csendes tag

Köszi a segítséget!
A következőt találtam a Lemezkezelőben: Egy vinyó ábrában piros nyíl lefelé, Lemez 2 ismeretlen 931,51GB, Nem inicializált. A nagyobb téglalapban pedig: 931,51GB, Nem lefoglalt.
Mit kellene a továbbiakban tennem, hogy ezen változtassak? Bocsi, de ezekhez a dolgokhoz nem értek.

(#16012) Pityus válasza Pityus (#16011) üzenetére


Pityus
csendes tag

Most vettem észre, hogy az első négyzeten jobb gomb, és lehet inicializálni. (Előtte a téglalapon próbáltam).
Itt két alternatíva van:
- MBR ( fő rendszertöltő rekord )
- GPT ( GUID particiós tábla)
Erősítsetek meg abban, hogy az MBR a jó, mert nem szeretném elcseszni a számítógépemet.
A meghajtó betüjelét automatikusan adja, vagy azt is meg lehet adni valahol?

(#16013) madle válasza Pityus (#16012) üzenetére


madle
őstag

Ezt igazából nem tudom, melyiket kell választanod, de mivel külső vinyó így a rendszerben nem fogsz vele kárt tenni :)

Ha fekete a téglalap, akkor ugye nincs kiosztva partíciókra, azt megteheted új kötet létrehozásával, csinálhatsz belőle többet is vagy egy egész 1TB-osat is. Ha ez megvan utána már csak formázni kell azt az intézőben is megtudod. Legalább is ha jól gondolom ez lehet az oka, hogy nem látod.

Bocsi most Win-be nem tudok belenézni mert OSX-ről vagyok.

(#16014) Pityus válasza madle (#16013) üzenetére


Pityus
csendes tag

Inicializáltam, de így sem látom az intézőben. Ezután kiválasztottam a Konvertálás dinamikus lemezzé, de így sem látható az intézőben. Egy felkete csík van a téglalap tetején. A többi meghajóknál kék csík látható. A lehetőségek: visszakonvertálom alaplemezzé, vagy GPT lemezzé. Pipa vagyok, mert erre a vinyóra szerettem volna biztonsági mentéseket végezni.

(#16015) King Unique válasza Pityus (#16012) üzenetére


King Unique
titán

Ejj, nem partícionáltál még soha merevlemezt :F Ha szűzen veszel sima HDD-t, azokat kell, mert gyárilag nincsenek. Csak a kompakt külső vinyók vannak gyárilag partícionálva.
Inicializálás: MBR (GPT csak 2 TB felett célszerű) —►Új egyszerű kötet létrehozása (NTFS és gyorsformázás elég, betűjelet automatikusan kiossza, de meg is lehet változtatni) —►ezután fog megjelenni intézőben is. Pár hasznos leírás: [link], [link]

Amit csináltál az kutyulás volt....nem kell se GPT, se dinamikus lemez, utóbbi tud ráadásul kavarodást okozni...töröld a partíciót és hozd létre újból, a fent javasolt módon.

[ Szerkesztve ]

(#16016) Pityus válasza King Unique (#16015) üzenetére


Pityus
csendes tag

Köszönöm!!! Eddig nem kellett merevlemezt particionizálnom, de ahogy javasoltad már sikerült. :R

(#16017) zsoca875


zsoca875
csendes tag

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy a Samsung D3 Station jó vétel? Van olyan jó, mint mondjuk a gyakrabban ajánlott Samsung M3 Portable? Ha ez esetleg számít, 2 TB-os verziót vennék.

A segítséget előre is köszönöm! :)

(#16018) King Unique válasza zsoca875 (#16017) üzenetére


King Unique
titán

Max árat nézve jó vétel, de amúgy akadt vele probléma: [link], tesztek —►tehát D3 Station nem a legjobb megbízhatóság tekintetében...
2 TB-os M3 Portable az mehet, azok nem rosszak.
Vagy vannak más alternatívák is: 2,5" | 3,5"

(#16016) Pityus: örülök, h összejött. :K Amúgy milyen rackben használod?

[ Szerkesztve ]

(#16019) zsoca875 válasza King Unique (#16018) üzenetére


zsoca875
csendes tag

Köszönöm, nos akkor vagy WD My passport lesz, vagy Samu M3 portable, ezt még nem döntöttem el, viszont ahogy látom a Samura legtöbb helyen csak 2 év gari van, míg a WD-re 3 év. Szóval, asszem így meg is van.

:K

(#16020) King Unique válasza zsoca875 (#16019) üzenetére


King Unique
titán

Épp fordítva van, mind2 3 év garis, Samsungokra meg is adják, de a WD Ultrákra nem mindenhol, tehát megfelelő helyről kell megrendelni. Amúgy persze jó választás a WD Ultra. :K

(#16021) #75128832


#75128832
törölt tag

Hahótok!

Rájöttem, hogy a képeim, videóim, saját progijaim, meg egyebeim, amiket nem szívesen vesztenék el, kb. egy villámcsapáson múlnak, úgyhogy én is beruháznék egy külső vinyóra.
Szerintem 500GB bőségesen elég lenne nekem, csak nem tudom, hogy a között és az 1 terrások közt mekkora az árkülönbség.
Márkával kapcsolatban van csak igazán kikötésem: WD.
Csatlakozó, gondolom, USB3.0.

Szerintetek?
Van általánosan ajánlott, amit bárkinek nyugodt szívvel ajánlanátok, mert sokatoknak van?

(#16022) TayRol


TayRol
veterán

Szevasztok!

Van egy 500 gigás, Silicon Power Armor A10-es külső vinyóm. Rég óta megvan, nagyon szeretem, elégedett is vagyok vele, de betelt. A márka ezen típusa usb 3.0-ás verzióban még ajánlott vétel, vagy van jobb ütésálló darab a piacon? 1 terásat keresek.

Köszi,
TayRol

(#16023) atomanti19


atomanti19
aktív tag

Sziasztok!

Külső vinyót szeretnék venni, az igényeimnek körülbelül megfelel a WD My Passport Ultra 1TB 2,5".
Nincs esetleg hosszabb garis eszköz? Ha esetleg akad azt választanám, egyéb esetben marad a WD.

Üdv!

Sok ember azthiszi hogy az anyukája méhéből csúszott ki mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják hogy az apjuk tökéből jöttek!

(#16024) madle válasza #75128832 (#16021) üzenetére


madle
őstag

Persze, általában mindenkinek a My Passport Ultrat mondjuk itt, nekem is például az van, ha elég az 500GB-os az kb 4-5 ezer forinttal olcsóbb mint a terrás, úgy számolj. De szerintem jobban megéri megvenni a nagyobbat, nem tudhatod. Mindenesetre ez egy nagyon jó döntés.

(#16025) #75128832 válasza madle (#16024) üzenetére


#75128832
törölt tag

Köszi!

(#16026) King Unique válasza TayRol (#16022) üzenetére


King Unique
titán

Pont fentebb ott is volt róla szó, h melyek a kifejezetten strapabíróak a népszerűbb gyártók közül [link].
Jók az új SP-k is, A80-ról kis házi tesztünk is akad [link], illetve anno itt PH-n is népszerűek voltak korábban, a kisebb testvérei. De az újabb A15, A30 stb. is ott van, illetve Transcendek is nagyon jók.

(#16023) atomanti19: Ultra is 3 év garis, amit fentebb részleteztünk [link], aztán Samsung, Adata, Silicon Power külső vinyókra adnak még stabil 3 év garit. De ezekre 2-3 évnél hosszabb garancia amúgy sem szokott lenni.

(#16021) [moderálva]: 2,5" méretben 1 TB-osok ár/érték aránya a legjobb, fórumtárs által ajánlott Ultra is ok, amolyan "nyugodt szívvel" kategóra. + ezek [link]

[ Elvarázsolta: lezso6 ]

(#16027) TayRol válasza King Unique (#16026) üzenetére


TayRol
veterán

Köszi, akkor ezekből választok.

(#16028) forbexx


forbexx
csendes tag

Szia King,
áprilisban ezt ajánlottad (Western Digital My Book 2TB).
Manapság is ezt javasolnád kompakt megoldásban?
-családi videók hosszútávú tárolására
-ezáltal ritkább használat
-méret egyáltalán nem szempont (sőt, mivel pótolhatatlan tartalom kerül rá, szerintem a nagyobb jobb, mivel egy betörésnél kevésbé lesz kívánatos).

Leválasztásra jó megoldás a gép (PC) kikapcsolása (mármint rendesen windows-ból, ha úgyis befejeztem a munkát:)

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#16029) King Unique válasza forbexx (#16028) üzenetére


King Unique
titán

Szia!

Igen, 3,5" kompaktban jó választás a My Book. :K De hosszútávú adattárolásnál, egy eleve jobb minőségű HDD (Green helyett vmi NAS vinyó, pl. Red) vmivel jobb választás. Ezek is megfontolandók [link], no meg vásárlás előtt néhány szempont.
Fontos adatoknál meg csak 1 helyre mentés, eleve nem biztonságos. Ilyen esetben alap a biztonsági másolat, akár gép belső HDD + külső HDD, v több külső HDD, + online tárhely, optikai lemezek stb.

(#16027) TayRol: ok, esetleg majd megírhatod, melyik lett a szerencsés kiválasztott.

(#16030) madle válasza King Unique (#16029) üzenetére


madle
őstag

Én is a két HDD-s megoldást választom a fontos adatok tárolására, felhőbe nem merem aztért a személyes jellegű dolgaimat tárolni (képek, dokumentumok, egyebek) mert ki tudja, onnan ki érheti el őket.. mint a nyári iCloud botrány is a sztárok esetében :D

(#16031) King Unique válasza madle (#16030) üzenetére


King Unique
titán

Ja, több HDD, v RAID, de ugye ezeknek megvan a maga plusz költsége, viszont még mindig jobban jár a user és olcsóbban kijön hosszútávon, minthogy utólag adatmentés költségét kelljen megfizetni, mert az horror, öö akarom mondani horribilis összeg. :D
Eleve ennyi erővel egyik felhős tárhelyszolgáltató sem megbízható, vsz mindhez van hozzáférése az NSA-nak... :DDD , talán még Tresorit, de annál is ki tudja...? Viszont "más" szemszögből nézve mindenképpen jó megoldás adatok biztonsága terén.
+ DVD már kicsit karcsú manapság adattároláshoz, de egy Blu-ray író és hozzá való 25/ 50 GB lemezek se drága különösebben, fontos családi kép/videó archívumokat érdemes akár olyanra is rögzíteni.

(#16032) #81562624


#81562624
törölt tag

Üdv!

Van egy 320 GB-os Transcend HDD-m, amivel két problémám is van:

1.) Több nagyobb méretű fájlokat nem tud egyszerre másolni, mert a folyamat közben leválasztódik a gépről. (Egy mappa és fájl másoláskor nem találkoztam még ezzel, de mivel elég ritkán másolok rá, így előfordulhat ilyen esetekben is.)
2.) TV-re dugva is szoktam használni, és filmezéskor gyakran leválasztódik és megszakad a "vetítés".

A winchesterrel vagy a kábellel van baj? :F

(#16033) winhate


winhate
őstag

Sziasztok

Szeretnék venni külső 3.5 hdd házat.
Minőség ,megbizhatóság ,sebesség jegyében. (pl Sharkoon usb3)

Két fontos dolog amiért tanácsot kérnék.
Smart értékeket ki lehessen olvasni , ill hdd műkődését visszajelző led is legyen rajta. (nem egy állandóan vílágító led)

Köszi

http://pouet.net/prod.php?which=5633

(#16034) King Unique válasza #81562624 (#16032) üzenetére


King Unique
titán

a.) okozhatja kábelhiba (aljzatban kilazult, nem megfelelő érintkezés, megtört stb.) is, ki kéne próbálni egy másikkal.

b.) okozhatja ház USB vezérlésének, v éppen merevlemeznek a hibája is, utóbbit HD Sentinellel kéne lecsekkolni, akár screenshot is jöhet a SMART-ról

Amúgy milyen Transcend?

(#16033) winhate: Külső 3,5'' mobil rack-ek topikja, Sharkoon Rapid-Case megfelhet igényeidnek, HD Sentinel kezeli, de topikban akad más infó is.

(#16035) #81562624 válasza King Unique (#16034) üzenetére


#81562624
törölt tag

Másolás közben megmozgattam a csatlakozási pontoknál a kábelt, de nem történt semmi.
HD Sentinel szerint pedig ez a helyzet:

Transcend StoreJet-ről van szó:

(#16036) King Unique válasza #81562624 (#16035) üzenetére


King Unique
titán

Nos nekem SMART alapján a következők tűnnek fel:

- 37 napos üzemidőhöz a 3629 leállás/indulás és a 233245 fejparkolás, ki-be kapcsolások száma (1197) értékek kicsit magasak...
- vannak adatátviteli hibák (30) és írási hibák (191) —►előbbi kábelhibára, utóbbi HDD lemezfelület, fejszerejvény hibájára utalhat, bár HDS alapján a vinyó ok.

Tehát továbbra is a fent említett 2 hibalehetőség jöhet szóba, v a kábel nem ok, v a külső vinyó USB vezérlése hibázik. Ez egy USB 2.0 Mini-B csatlakozós Transcend 25M2, ehhez egy másik kábel filléres tétel [link], érdemes lenne megpróbálni egy újjal. Esetleg akár Y kábellel is, mert elégtelen tápellátás is okozhat még ilyen jellegű hibákat, főleg 2.0 portban használva.
Illetve jó lenne kipróbálni másik portban, másik gépen is, hogy ott jelentkezik-e a fentebb említett probléma.

[ Szerkesztve ]

(#16037) #81562624 válasza King Unique (#16036) üzenetére


#81562624
törölt tag

Köszi a gyors elemzést, kiértékelést!

Sajnos másik gépen, másik porton sem jó, úgyhogy megpróbálom majd egy új kábellel.
Most egy Y kábel van hozzá, de a TV-n mindössze csak 1 db USB port van, úgyhogy nem tudom mindkettőt rádugni.

(#16038) King Unique válasza #81562624 (#16037) üzenetére


King Unique
titán

Akkor marad a kábelhiba, h külső vinyó vezérlés hibája...PC a lényeg, TV eleve más tészta, ráadásul azon, ha csak 0,5 A-es port van, az is vagy/vagy kategória stabil áramellátás terén, a HDD feliratú 1 A-es port az igazi.

(#16039) Dinter


Dinter
addikt

Múltkor már kérdeztem, azt mondtátok a Samsung M3-ra hogy oké, most megláttam ezt a jó értékelést ennél a Toshibánál, melyik lenne jobb?

[link]

[link]

Ja, és az USB3.0-t lehet 2.0-n is használni?

[ Szerkesztve ]

(#16040) madle válasza Dinter (#16039) üzenetére


madle
őstag

Én Seagate vinyóval már megszívtam kétszer, a Samsungban az van. Akkor inkább a Toshiba.
Lefele kompatibilis. Tehát a 3.0-át tudod használni 2.0-ás porton csak nem fogod tudni kihasználni a 3.0 sebességét, ha jól tudom. 3.0-ás porton viszont elég gyors.

(#16041) King Unique válasza Dinter (#16039) üzenetére


King Unique
titán

Samsung M3 Portable

• USB 3.0 Micro-B csatlakozó
• műanyag burkolat
• Seagate ST1000LM024 belső vinyó (átcímkézett Samsung HN-M101MBB) —► visszafogottabb fejparkolás [link]
• speciális HDD, NYÁK-ra integrált USB csatlakozó
• szoftveres extrák: Drive Manager (backup, jelszavas zár, üresjárati kikapcsolási időhossz állítás stb.)
• 3 év garancia

Toshiba Canvio Plus

• USB 3.0 Micro-B csatlakozó
• műanyag burkolat
• Toshiba MQ01ABD100 belső vinyó —►intenzívebb fejpakolás
• SATA HDD + SATA-USB átalakító
• szoftveres extrák: -
• 2 év garancia
inkább az Alu/ Slim modellek az igazán jók [link]

A célnak megfelel mind a kettő, paraméterek alapján el lehet dönteni, kinek mi a fontos.

[ Szerkesztve ]

(#16042) Dinter


Dinter
addikt

Végül is mivel ajándékba lesz, akkor mondom legyen inkább a WD MyPassport Ultra, titánium borításos változata :)

(#16043) King Unique válasza Dinter (#16042) üzenetére


King Unique
titán

Mondhattad volna előbb is, akkor én se szaporítom feleslegesen a sorokat...
Az Ultra Metal jó választás, fémház jobb hőelvezető és küllemre is nagyon tetszetősek. :K

(#16044) Dinter válasza King Unique (#16043) üzenetére


Dinter
addikt

[link]

Nem a Metal Edition, hanem ez, mert a sima feketénél azt írták, hogy gagyi a műanyag háza.. De hülye vagyok, most nézem, az csak a színére utal :U :B

[ Szerkesztve ]

(#16045) nfsu17 válasza Dinter (#16044) üzenetére


nfsu17
veterán

Szerintem nem gagyi a fekete, egyszerű műanyag, semmi több, de kevesebb se.
Bár aki gyakran fogdossa, annak lehet jobb minőségű a fém, de én bedobtam tévé alá, így nem is látom.

(#16046) King Unique válasza Dinter (#16044) üzenetére


King Unique
titán

Igen, az csak a színére utal, fém háza csak a Metal sorozatnak van, meg korábban volt a Slim, de az már nem kapható.

(#16047) madle válasza Dinter (#16044) üzenetére


madle
őstag

Nem gagyi a műanyag ház, teljesen korrekt anyagból van. És nem lötyög, zörög. Csak a LED-nek baromi erős és néha el kell rejteni, de egyébként, jól néz ki a fehér Led pont.

(#16048) 1stVikman


1stVikman
senior tag

Sziasztok!
Én is ajándékba vennék egy 1TB-os WD-t asszonynak. Szerintem ritkán lenne használva, fényképeit, zenéit meg filmeket tárolna rajta. 500GB is elég lenne, de nem sokkal kerül többe a "dupla" tárhely, emiatt a nagyobb van tervben. Utánaolvasva a dolognak a Samsung M3 portable, WD Elements, és WD My passport ultra van még az opciók között. WD felé húz a szívem, de bizonytalan vagyok, melyiket vegyem.
Szoftveres extrák nem kellenek, titkosítani biztosan nem fog, emaitt az Elements inkább a befutó.
Amennyire én látom mindegyikben ugyanaz a WD Scorpio Blue van, a My passport csak az extra szoftverek és a hardveres titkosítás miatt kerül többe (ezek meg nem kellenek).
Találtam egy érdekes sebesség tesztet is: [link]
A kérdésem: van-e ténylegesen valami bizonyítható előnye a My passportnak az Elements-szel szemben, ami miatt megérné +2EFt-tal többet költeni rá?

(#16049) nfsu17 válasza madle (#16047) üzenetére


nfsu17
veterán

usb2-n 23MB/s-el írok a wd-re.
Az rendben van?
Ugyan ennyivel írok egy sokkal régebbi 320GB-os wd-re is.

(#16050) madle válasza nfsu17 (#16049) üzenetére


madle
őstag

Szerintem annál többel nem is tud írni a 2.0. szóval jó.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.