Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:02:15

LOGOUT.hu

Külső merevlemezek - USB, eSATA, FireWire HDD
Kérdezés előtt kérjük olvasd el az összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17201) gabaly válasza King Unique (#17200) üzenetére


gabaly
tag

Nagyon köszönöm a részletes választ! :R

Wine-t nem használtam sose a 7 éves Ubuntus korszakomban és továbbra sincs szándékomban. A többi "extrára" sincs szükségem, csak szolíd használatra lesz úgyhogy meg pályázom. :)

Üdv, Imre.

(#17202) tomej


tomej
aktív tag

Üdv!
Van egy Hitachi Touro MX3 500GiB HDD-m. Az adatátviteli seb. HD Tune-val max. 85,7 MB/sec., míg az Icy Box 500 GiB 114 MB/sec -et megy. Az normális, hogy a hitachi ennyivel lassabb?
THX!

(#17203) King Unique válasza tomej (#17202) üzenetére


King Unique
titán

Az elég sokmindentől függ....HDD teljesítménye és telítettsége, lemez elejére / közepére / végére történik-e az írás, fájlméret stb.
Ha leírnád a bennük lévő HDD-k pontos mivoltát, akkor okosabbak lennénk. Mert az Icy-ban vsz, vmi újabb 500 GB/ platter adatsűrűségű merevlemez lehet, azok tudnak ennyit. Ha az MX3-ban vmi régebbi 250-320 GB/ platter, akkor értelemszerűen ennyivel lassabb.

(#17204) tomej válasza King Unique (#17203) üzenetére


tomej
aktív tag

Icy Box: Seagate ST500LT012-9WS142 500,1 GB
Touro: Hitachi HTS547550A9E384 500,1 GB

(#17205) King Unique válasza tomej (#17204) üzenetére


King Unique
titán

ST500LT012-9WS142: 500 GB/ platter [link]
HTS547550A9E384: 250 GB/ platter [link]

Ennyit jelent sebesség terén a nagyobb adatsűrűség.

(#17206) tomej válasza King Unique (#17205) üzenetére


tomej
aktív tag

KÖSZÖNÖM!

(#17207) bombadil válasza King Unique (#17196) üzenetére


bombadil
tag

Megérkezett a 3TB-os WD Red, be is tettem a rackbe, teszi rendesen a dolgát.

Köszi mindent!
:R

"Véla i assaila umë polë cenë ilyë mettar."

(#17208) junior11


junior11
veterán

Sziasztok, nemrég érdeklődtem itt egy 2,5" WD elements 1TB hibája miatt (kb. 2,5-3éves), mivel nem működik rendesen (max Linux alatt jeleníti meg a gép a HDD-t és a tartalmát), szakemberhez nem viszem az adatok miatt, mert nem éri meg, drága nekem.

Pár napja voltam az egyik boltban az eladónak mondtam a bajom, mivel többen azt tanácsolják, hogy szedjem szét és csatlakoztassam rá a PC-re, szerinte viszont ezeket a cuccokat nem lehetséges. Nos, ez ügyben érdeklődnék, hogy van-e értelme szétszedni (az eladó szerint vigyázzak, mert vákum van benne), és rádugni gépre, vagy sem. Köszi.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#17209) VANESSZA1 válasza junior11 (#17208) üzenetére


VANESSZA1
őstag

Keresd hóember itt a PH-n. Ő megoldást talál a gondodra...

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#17210) King Unique válasza junior11 (#17208) üzenetére


King Unique
titán

Az eladónak abban igaza volt, hogy csak úgy nem érdemes szétszedni, mivel vsz nem szabványos SATA csatlakozója, hanem SATA-ra integrált USB csatija van [link]. Ezt márpedig nem fogod gépbe téve SATA-ra dugni... :N
Illetve a vákuumnál, magára a HDD-re gondolt, hogy azt csak úgy nem szabad szétszedni, felnyitni, max szakembernek laborban.

Itt eleve az a kérdés, hogy maga a HDD krepált be, vagy az USB vezérlés szállt-e el :F
Ha Linuxon látja a partíciót, akkor utóbbi talán részlegesen kizárható, illetve az ottani lemezek alkalmazásban is van SMART ellenőrzés, az mit mond rá?? Továbbá, ha Windows alatt a lemezkezelőben megnézed, a partíció RAW, vagy Nem lefoglalt???
Ha előbbi, akkor a tartalmát adatmentő progikkal (pl. Get Data Back) simán vissza lehet hozni, feltéve, hogy a merevlemez nem döglődik túlságosan benne. Azt meg jó esetben, ha felismeri, akkor megmondja egy HD Sentinel.

Először ezeket kéne részletesen lecsekkolni, csak utána érdemes nekiállni mindenféle szerelgetésnek.
1. Magát az USB vezérlő panelt egy ugyanilyen donor meghajtóról simán át lehet építeni, ha az a gond. Aki kellően jártas elektronikai téren, az megcsinálja magának otthon is, de ha nem, akkor jobb szakemberre bízni.
2. Ha maga a HDD döglődik és házilag nem lehet lementeni a tartalmát, mert annyira szektorhibás, vagy egyéb mechanikai gondja van, akkor csak adatmentő szakember jöhet segíthet.

[ Szerkesztve ]

(#17211) TeeJay


TeeJay
félisten

rendeltem ma egy WD Elements 500gigás külső 2,5" merevlemezt
(WDBUZG5000ABK) [link]
remélem nem jár vele majd rosszul aki használni fogja

[ Szerkesztve ]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#17212) King Unique válasza TeeJay (#17211) üzenetére


King Unique
titán

Ennyi erővel, akkor már mért nem My Passport Ultrát, az többet tud és 3 év garis :F
Ráadásul a linkelt normál sorozatból, mind a 4 integrált USB-s [link], Elements, mivel alsó kategória, nagyobb az esetleges selejt aránya is.

Normálisan használva vsz nem lesz vele gond, de nem volt annyira sok értelme ezt választani, max ha más nem, az áron pár ezrest lehetett spórolni. :)

[ Szerkesztve ]

(#17213) junior11 válasza King Unique (#17210) üzenetére


junior11
veterán

Köszi a részletes magyarázatot. A helyzet a következő:

WD 2,5" 1TB elements, P/N: WDBPCK0010BBK-01, S/N: WX61C3264929

Ha rádugom usb csatin a gépre, a rendszer felismeri, hallani azt a hangot, mikor csatlakozik hozzá vmi, hallani a dobozban, hogy dolgozik vmi, megjelenik a windowsban mint "local disk", eddig míg rendesen működött nem így jelent meg, hanem a WD logóval és a tipusával együtt. Viszont a lemezt megnyitni már nem lehet egyáltalán, sem biztonságosan leválasztani, csak ha kihúzom. HD Sentinel sem HD Tune Pro nem érzékeli a lemezt (csak a gép saját belső lemezét), sőt ha az adott programok megvannak nyitva, és csak utánna csatlakoztatom a hibás lemezt, akkor a HD Sentinel szinte megfagy, nem reagál semmire, kihúzás után megy ismét rendesen. Getdataback sem érzékeli a lemezt.

Linux hosszas várakozás során felismerte és megjelenítette a lemez tartalmát (kb 15-20perc a gépre való csatlakozás után), megpróbáltam róla másolni, de olyan lassan ment (kb 2kb/s), hogy nem volt értelme, biztonságos leválasztás már nem ment, csak kihúzás.

Ha rácsatlakoztatni nem tudom másik gépre, mint újabb HDD, akkor nincs értelme sem szétszedni ugye?

Szakemberhez nem viszem adatmentés miatt, nem éri meg, csak érdekelne, ha házilag meg tudnám menteni valahogy... Szóval jelenleg így állok.

[ Szerkesztve ]

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#17214) King Unique válasza junior11 (#17213) üzenetére


King Unique
titán

Itt még mindig az a kérdés, hogy maga a merevlemez milyen állapotban van???
Milyen Linux disztró alatt nézted, mert Ubuntu alapúaknál ott a Gnome Disk Utility (Lemezek), ami beállításai között van SMART [link]. Ha már megnyitja a meghajtót, talán meg lehet nézni azt is.
Amúgy a belassulás tipikusan utalhat komoly merevlemez hibára, illetve ha ezt a SMART is alátámasztja, akkor kuka, vagy adatmentő szakember...

Szétszedni és a komplett USB vezérlő panelt cserélni, csak akkor érdemes megpróbálni egyénileg, vagy az adatmentési díjnál olcsóbban (csak új panel/ donormeghajtó ára + munkadíj) ismerős / olcsóbb szakemberrel elvégeztetni, ha az az okozza a hibát és a merevlemez amúgy megfelelő állapotban van.
Ha fentiek alapján nincs, akkor kuka / adatmentő szaki normál adatmentés... már, ha tud vele mit kezdeni egyáltalán. Adatmentés - liksoft - HDD kereső mentéshez topikban rákérdezhetsz a pontos fejleményeket leírva, hogy mik a lehetőségek és várható árak.
De ha, mint mondtad, nem akarod szakemberhez vinni, akkor sajnos odahaza nem fogsz tudni vele mit kezdeni... :(

[ Szerkesztve ]

(#17215) King Unique válasza King Unique (#17214) üzenetére


King Unique
titán

S.M.A.R.T @ Linux

Utólag jutott eszembe, hogy a linkelt "Lemezek" alkalmazás USB-s meghajtóknál nem tudja megjeleníteni a SMART adatokat sajnos...
Oda a Smartmoontools csomagot lehet használni a leírások alapján: [link], [link].
Tehát kilistázod terminálban a meghajtókat fdisk -l , vagy df -h , vagy lsblk parancsokkal. Utána, ha pl. sdc1 a külső meghajtó, akkor:

sudo smartctl -a /dev/sdc

vagy

sudo smartctl -H /dev/sdc

Illetve a linkekben egyéb parancsokat is akár meg lehet nézegetni.

Továbbá ezen leírás alapján [link] , végig lehet ellenőrizni a meghajtót, hibás szektork után kutatva: sokáig eltarthat

sudo badblocks -v /dev/sdc > /tmp/bad-blocks.txt

De akár meg lehet nézni a HDS Linuxra írt változatával is [link]

=========================================================

Na persze elég csak egy gyors állapotfelmérés, nem kell belemenni hosszas tesztelgetésbe, főleg, ha a merevlemez rossz állapotban van. Illetve nem kötelezőek a fentiek, ahogy gondolod. A leírtak alapján vsz probléma van a merevlemezzel amúgy is.

[ Szerkesztve ]

(#17216) junior11 válasza King Unique (#17215) üzenetére


junior11
veterán

Köszi. Az egyik barátom nézte meg Live Linux CD alatt (bootolva, a Linux nem volt telepítve mint rendszer). Többet sajnos nem tudok hozzáfűzni, nem ismerem egyáltalán a Linuxot.

[ Szerkesztve ]

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#17217) junior11 válasza junior11 (#17216) üzenetére


junior11
veterán

Délelőtt voltam az egyik boltban, megnézték a hibás HDD-met vmi programmal, mely végre felismerte, és a HDD szektorhibás, az elektronika rendben, ennyit mondott az eladó.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#17218) VANESSZA1 válasza junior11 (#17217) üzenetére


VANESSZA1
őstag

Akkor az sajnos érzékeny búcsú a HDD-től. :O

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#17219) TeeJay válasza King Unique (#17212) üzenetére


TeeJay
félisten

500gigás HDD kellett és hardverkerből rendeltünk mindent cégre aztán ott csak ez a WD volt
Hitachi Touro 500gigás lett volna még vagy rendelésre Samsung M3 500GB
a WD a 2év garival bőven jó szerintem, nem lesz rajta nagyon fontos adat tárolva hanem TV-re lesz használni ha jól emlékszem USB-n
oda azért annyira nem lehet rossz, ha meg tönkremegy akkor garanciáztatás

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#17220) King Unique válasza junior11 (#17217) üzenetére


King Unique
titán

Akkor majd másnak jó lesz a leírás.
Ahogy számítani lehetett rá, kimúlófélben van a merevlemez....szakember talán tudna vele mit kezdeni, vagy nem, de ha nem viszed ilyen helyre, akkor sajnos kuka.

(#17219) TeeJay: jő, mki olyat vesz, amit akar, én nem fogom jobban taglalni, mért jobb egy Passport.
Ilyen célra viszont, valóban elmegy a vásárolt Elements is. TV-n azért tápellátásra, megfelelő leválasztásra hosszútávon nem árt majd odafigyelni, illetve többeknél azon használva a parkolások is megszaporodtak. De pár évet vsz csak kibír.

[ Szerkesztve ]

(#17221) junior11 válasza King Unique (#17220) üzenetére


junior11
veterán

Hát igen, kuka sajnos. Az eladó is mondta, hogy neki meg a kb 2 hónapos My Passport Ultra romlott el, szintén szektorhibás, alig használta, ez a mai megbízhatóság 0. Természetesen nem a WD ellen vagyok, nekem továbbra is tetszenek termékei, csak általánosságban véve a mai megbízhatóság össze sem hasonlítható azzal ami régebben volt (számítástechnika, elektronika stb...).

A későbbiekben úgy néz ki, szükség lesz új külső merevlemezre, ami vagy Samsung M3 Portable 2TB vagy vmilyen WD 2,5" esetleg 3,5" (2/3TB My Book) lesz, majd meglátom. Nagyon szépen köszönöm a segítséget!

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#17222) King Unique válasza junior11 (#17221) üzenetére


King Unique
titán

Mai tömeggyártás és gyártási költségek leszorításának sajnos ez a következménye....még a nevesebb gyártóknál is előfordul selejt.
Illetve gyártási helytől is függ, mert a Seagate esetében is volt rá példa, hogy a Barracuda Made in China gyártmányai rendre sz@rok voltak, ellenben a malajziai, vagy tháiföldi már kevésbé.
De ugyanazon termék, gyártó esetében pl. optikai lemezek terén is hatalmas szórás van minőségben, elég csak megnézi a Verbatimot...nagyon nem mindegy, hogy éppen Made in China / Taiwan/ India/ Singapore stb. van ráírva.

Azért Samsung M3 nem rossz, de szerintem egy szabványos SATA csatis notivinyó + aumínium külső ház jobb párosítás lehet. Arra is vannak fentebb, illetve a 2,5" rack topikban minták, ha annyira biztosra akarnál menni.

[ Szerkesztve ]

(#17223) junior11 válasza King Unique (#17222) üzenetére


junior11
veterán

Igen elhiszem, hogy jobb párosítás,de az árban már máshol vannak, max 100euróig mehetek el (min.2TB).

Így esetemben a 2,5" Samsung M3 (89€), WD-ből csak az Elements 95€(My Passport Ultra drágább, 119€), esetleg Seagate Expanse 95€ (de itt többször olvastam, hogy nem nagyon ajánlott). Többi márkával nincs nagyon tapasztalatom (pl. Adata, Toshiba, Verbatim - ezek milyen HDD-t használnak? Szintén WD vagy Seagate?).
3,5" esetében WD My Bookot választanám. De mondom, még nem tudom azt sem, milyen hamar lesz rá szükségem... :)

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#17224) King Unique válasza junior11 (#17223) üzenetére


King Unique
titán

Ahhoz látni kéne a kínálatot, az adott külföldi bolt, webshop oldalát. Sokféle megoldás van, de előbbi pontos ismeretében felesleges belemenni.

(#17225) zozoka79


zozoka79
tag

Hozzáértők:én is külső hdd-t akarok venni,ezt néztem ki:samsung m3 leginkább filmet szeretnék rajta nézni tv-re kötve.ennél jobb alternatíva ennyi pénzért?

(#17226) King Unique válasza zozoka79 (#17225) üzenetére


King Unique
titán

Ha nem akarsz belemélyedni, akkor ez megfelelő lesz. :K
De van bőven más 2,5" alternatíva is, ha érdekel, illetve ez is csak egy része.
TV-n jó, ha akad dedikált HDD jelzésű, 1 A-es USB-port a stabil áramellátás miatt.

(#17227) zozoka79 válasza King Unique (#17226) üzenetére


zozoka79
tag

csak felületesen mélyednék bele,de utolsó mondatodat nem értem az 1amperes tápellátást... :N ( usb in 1 hdd) van a tv.n,megnéztem utólag,biztos erre gondoltál. a 3 usb port közül az eggyes port ilyen.

[ Szerkesztve ]

(#17228) King Unique válasza zozoka79 (#17227) üzenetére


King Unique
titán

USB 2.0: 500 mA | USB 3.0: 900 mA | 2,5" külső vinyó áramigény: ~ 400 - 1000(+) mA [link]
TV USB IN: 500 mA | TV HDD IN: 1000 / 1200 mA

Ha van, akkor ok, abban használd. :K

[ Szerkesztve ]

(#17229) zozoka79 válasza King Unique (#17228) üzenetére


zozoka79
tag

:R

(#17230) TeeJay válasza junior11 (#17223) üzenetére


TeeJay
félisten

nem hiszem hogy drágább a külön megoldás
egy Revoltec EX207 ház 4800körül van, egy 1TB-os Hitachi vinyó 15500körül, tehát a kettő együtt úgy 20ezer
míg a külső 1TB-os vinyókat jóval drágábban adják ettől és ugye azok szétszedhetetlenek
ja és ahol én veszem a Hitachi vinyót ott 3év gari van rá, míg a külsőkre 1-2év szokott járni sajnos

most én is úgy tervezem a vásárlást hogy egy külső ház meg külön bele egy HDD :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#17231) junior11 válasza TeeJay (#17230) üzenetére


junior11
veterán

2TB-ra lesz szükségem.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#17232) King Unique válasza junior11 (#17231) üzenetére


King Unique
titán

Az se gond, azt is össze lehet rakni rackes verziónál is. Viszont eurót említve, hol veszed, milyen bolt / webshop, mert azt még mindig nem árultad el :F
Amúgy meg mindkét megoldásnál megvan a pro / kontra, kiválasztás előtt érdemes mérlegelni a szempontokat.
A gyári külsőknél valóban megvan az az előny, hogy csak bemész a boltba és leemeled a kész terméket a polcról, össze van rakva, partícionálva stb. Csak rádugod a gépre és kész. A kínáltban is legtöbbször ezekkel találkozni.
A külső házas megoldáshoz meg nem árt némi szakértelem, hogy mit-mivel párosítasz, de ha sikerül jól összehozni, akkor valóban az is jó / jobb megoldás lehet.

(#17230) TeeJay: 2,5" 1 TB méretben valóban olcsóbb lehet pár ezressel a rackes kombináció, de 2 TB méretben, ha normális minőségű racket és winchestert választasz, már nem feltétlenül, ott a gyáriak ára kedvezőbb sok esetben.
Garancia tekintetében a gyári kivitelűekre is amúgy 2-3 év szokott lenni, ugyanúgy a külön vett külső házakra és merevlemezekre is. A TavelStar 5K1000 a legtöbb helyen csak 2 év garis, az, hogy az adott bolt 3 évet ad rá, az külön "szerencse". :)

(#17233) junior11 válasza King Unique (#17232) üzenetére


junior11
veterán

Szlovákiában, de még most azonnal nem kell. Inkább a gyári külső lemezekben gondolkodom :)

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#17234) King Unique válasza junior11 (#17233) üzenetére


King Unique
titán

Ja, értem.
A vásárlási hely megvan már (link?), egy adott üzletre fókuszálsz, vagy országos szinten tudsz rendelni akárhonnan, mert akkor az itteni topikokban is ajánlott gyári kompakt / külső rackes megoldások is gond nélkül összehozhatóak??

(#17235) junior11 válasza King Unique (#17234) üzenetére


junior11
veterán

Ha van rá lehetőség, a lakhelyem környékén venném még, ha elromlik ,csak visszaviszem a boltba és kész. A külső rackes megoldásokhoz én nem nagyon értek, kétlem, hogy összetudnám rakni :)

A vásárlásra vmikor nyár folyamán kerülne sor, max 100euró, min. 2TB 2,5" vagy 3,5". A WD My Book 2TB lemezemen még kb. 900GB hely van.

[ Szerkesztve ]

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#17236) TeeJay válasza King Unique (#17232) üzenetére


TeeJay
félisten

igen szerencse hogy a hardverker 3évet ad a Hitachi vinyókra és mivel megbízható bolt nem félek hogy 3év múlva eltűnnének. csak ott veszek HDD-t és így is figyelni kell mert az előző 1TB-os Hitachi 1,5év után kezdett gyenge szektorokat dobni, igaz hozzáteszem abban az 1,5évben 99%-ban üzemelt 24/7-ben
tehát jobban bírta mint a WD Blue és legalább csak sima fejparkolós fajta nem motorleállítós
fejparkolást meg nem sokat csinált mivel ki lehet kapcsolni indításkor ezt a funkciót
szóval külső vinyóba is azt fogok venni + az említett Revoltec külső fém házat.
a külső rack nem igen tud tönkre menni mert vigyázok a csatlakozóra
a vinyó meg csak akkor lesz benne pörgetve ha adatot mentek rá esetleg néha olvasok vissza
az ADATA SH93 vinyómat vettem vagy 3éve és 250óra nincs még benne, az is csak azért mert pár nagy mentést kellett csinálni vagy fullra formázom néha néha biztos ami biztos hibátlan maradjon a felület :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#17237) King Unique válasza junior11 (#17235) üzenetére


King Unique
titán

Nem ezt kérdeztem... :N A helyi boltok ezen irányú kínálatáról, weboldaláról csak van vmi listád, linked?
De, ha nem, akkor nem. Itteni infók alapján gyári kivitelűt már bőven tudsz választani.

Naaa....azért egy ilyen egyszerű kis ház összerakásához nem kell nagy szakértelem és akár Youtube-ról is tudsz puskázni: [link], sőt van amelyik még egyszerűbb: [link] , [link].
Illetve merevlemezt csak partícionáltál, formáztál életedben, ha nem, arra is vannak leírások és videók [link] :D

[ Szerkesztve ]

(#17238) junior11 válasza King Unique (#17237) üzenetére


junior11
veterán

Konkrét bolt még nincs, majd ahol olcsóbb vagy esetleg akciós lesz. Inkább maradok a gyári megoldásnál :)

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#17239) King Unique válasza TeeJay (#17236) üzenetére


King Unique
titán

"fejparkolást meg nem sokat csinált mivel ki lehet kapcsolni indításkor ezt a funkciót"
Hitachinál? Csak a WD-knél lehet firmware szinten tudtommal, vagy mire gondolsz, külső programra, azokkal max korlátozni lehet?

Azt én is hallottam, hogy új X-es WD-k mintha gyakrabban leállítgatnák a motort is. Pont most gondolkodom 2 2,5" merevlemez + külső ház vásárláson, a jelöltek:
- WD10JPVX Blue
- WD10JFXC Red, sajnos elég drága...
- MQ01ABD100 Toshiba
- ST1000LM024 Samsung M8
- HTS541010A9E680 5K1000
- HTS721010A9E630 7K1000

Extra sebesség, tesztelgetés miatt a 7K1000 szinte majdnem biztos, mellé egy 5400-as kéne. JPVX-en és Saeagate-Samsungon gondolkodom, vagy vegyek inkább még egy Hitachit, az a tuti? ;]

[ Szerkesztve ]

(#17240) TeeJay válasza King Unique (#17239) üzenetére


TeeJay
félisten

WD Blue 2,5" HDD-t tuti nem veszek többet
a fejparkolás nem para ha folyamatosan használva van a HDD de a motor leállítás az nálam kiveri a biztosítékot. gondolj bele külső vinyónak beraknál ilyet és minden 4. másodpercben leáll majd újra felpörög USB-n... biztos egészséges lehet...
szóval a Hitachi jófajta, halk hűvös gyors és csak sima fejparkolása van így az APM-et ki lehet lőni :R
3év garival párosítva az egyik legjobb most

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#17241) King Unique válasza TeeJay (#17240) üzenetére


King Unique
titán

Azért ez a motorleállítás nem egészen így van minden típusnál, hogy ennyire gyakran csinálná, Passportokban se így műxik, valamint SATA-n legalább állítható.
APM-et meg csak HDS fizetős verzióban tudod letiltani, csak azon a gépen, amin fut. HDD Scan esetében, amikor én próbáltam, nálam restart után nem jegyezte meg és újra be kellett állítani, szal annyira nem ideális megoldások ezek se.

Gondoltam, hogy a Hitachinál kötünk ki megint, de én azért lehet megnézek majd mást is. ;) Nálam meg úgyis csak 2 év gari lenni, mivel máshonnan venném egyéb okok, szélesebb kínálat miatt.
Köszönöm a hozzászólást! :R

[ Szerkesztve ]

(#17242) TeeJay válasza King Unique (#17241) üzenetére


TeeJay
félisten

utóbbi hónapokban vettem pár csaj ismerősnek laptopokat, mindbe WD Blue HDD volt 1TB méretben
és biza mindegyik 4mp után leállította a motort amit ugye ki lehet kapcsolni APM módjával
de a nők ehhez nem értenek így hagytam is a fenébe megy ameddig megy utána gariztatás.
HDD Scan kikapcsolj és értelem szerűen minden áramtalanításkor elfelejti ezt na de nálam 0-24-ben megy a laptop tehát sosincs kikapcsolva :D
A Hitachi annyival jobb hogy az csak simán fejparkol a motort nem állítja le beteg módon mint a WD
szóval én előbbire szavazok inkább :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#17243) King Unique válasza TeeJay (#17242) üzenetére


King Unique
titán

Értem, akkor majd meglátom, rákérdek máshol is, de azért más lehet gépben és más USB-n a viselkedése.

"utóbbi hónapokban vettem pár csaj ismerősnek laptopokat, mindbe WD Blue HDD volt 1TB méretben"
Mért nem 5K1000-et vettél már nekik, ha annyira ajánlod? :) Illetve notiban minek állítgatnál APM-et, mikor ott a wdidle3? Azt célszerűbb használni.

[ Szerkesztve ]

(#17244) TeeJay válasza King Unique (#17243) üzenetére


TeeJay
félisten

talán mert ha veszel egy zsír új laptopot olyan HDD-t kell használnod amit adnak benne
Acert szoktam vásárolni és abba WD Blue jön 1TB méretben
pontos típust msot nem vágom de tuti motorleállós ez 100%

Hitachit akkor veszek amikor lejár a garancia és ezek megpusztulnak
a sajátomba is azt vettem a 3év gari miatt és 1,5év múlva bedöglött így visszakaptam az árát most veszem az újat ismét 3év garival, meglátjuk az mennyit fog menni.
szerintem külső USB házon ugyanúgy megy mint gépre dugva
és azért írom hogy a Hitachi annyival jobb a WD-től hogy nem állítja le a motort így legalább külső HDD-nek jó lesz hiszen csak fejparkolása lesz az meg nem para mentéskor. a motorleállás az sokkal gázabb lenne örökösen!!!

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#17245) King Unique válasza TeeJay (#17244) üzenetére


King Unique
titán

Ja igen, félreolvastam, azt hittem külön vetted a notiba a vinyókat.... :R
Ha csak 1,5 évet bírt nálad az 5K1000, azért az gáz, ha 24/7-ben ment, akkor már érthetőbb, de akkor is. 2 db Hitát vsz nem veszek. :N
USB-n annyival másabb, hogy nincs állandó terhelés (pl. olvasás, üresjárati karbantartás), így azon sokx a fejparkolás is szaporább. A notebookban lévő 500-as Blue-nál a parkolás is megállt 32000 környékén és nagyon lassan növekszik csak, pedig gyárilag 8 másodpercen van. A Passportnál, ha nincs HDS-el hozzányúlva, akkor akár 60-80k is összejön x hónap alatt.
Illetve a motorleállítást az USB vezérlés is felülbírálhatja, attól függ, hogy üresjáratban x perc után alvó módba küldi-e, vagy sem.

[ Szerkesztve ]

(#17246) junior11 válasza TeeJay (#17244) üzenetére


junior11
veterán

Nekem a Lenovo Z500 notebookban ST1000LM24 HN-M101MBB 1TB HDD van, nemrég múlott két éves, a gugli szerint Seagate-Samsung cuccról van szó. Eddig meg vagyok vele elégedve, kb 5100óra van benne, bár az utóbbi időben egy kicsit néha hangosabb...

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#17247) King Unique válasza junior11 (#17246) üzenetére


King Unique
titán

Samsung az, még az M8 sorozat, csak mióta felvásárolta a Seagate, más a modellszám stb. Amúgy nem rosszak azok a vinyók, sőt.
Azoknál HDS-ben aszem a 225-ös attribútum mutatja a parkolást, az mennyin áll (majd jobb klikk decimális adatmező), illetve mennyi az indulások / leállások száma??

[ Szerkesztve ]

(#17248) junior11 válasza King Unique (#17247) üzenetére


junior11
veterán

225 load/unload cycle count - 63209
start/stop összesen 5269

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#17249) tomp válasza junior11 (#17248) üzenetére


tomp
félisten

Az igen! Szép értékek.
Nekem egy 3,5éves ST320LT020 van a laposomban.
19.146órával 677start/stop és 5948parkolással.

(#17250) junior11 válasza tomp (#17249) üzenetére


junior11
veterán

Igyekszem :DDD Amúgy olvasgatom a neten a meghibásodási stasztitikákat, hát a Seagatet rendesen lehúzzák sok helyen, kiemelik a Hitachit, a WD-nél viszont nagy a szórás a mérettől függően.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.