Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:02:15

LOGOUT.hu

Külső merevlemezek - USB, eSATA, FireWire HDD
Kérdezés előtt kérjük olvasd el az összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18301) tomp


tomp
félisten

Habár ez nem csak külső vinyóra értem hanem mindegyikre.
HDS-ben a Fejlett energiagazdálkodást miért felejti el minden áramtalanítás után az Elements?
Amelyik vinyó támogatja az akusztikai beállítást az azt megjegyzi de az energiagazdálkodást egyik sem. :DDD

(#18302) nandow


nandow
aktív tag

Sziasztok!

Szeretnék venni egy 2,5"-os külső HDD-t. Elolvastam ezt a kis összefoglalót, ami alapján két darabra szűkítettem a lehetőségeket. Tetszik a fém ház, ezért is lett az alábbi két kiválasztottam.

Az egyik a My Passport Ultra Metal Edition, a másik az Asus AS400.
Mezei felhasználó vagyok, semmi extra igény, a laptopomra lenne bedugva, filmeket és egyéb adatokat tárolnék rajta. A filmek miatt néha tv-re lenne kötve, és azzal játszanám le a tartalmakat.

Az összefoglalóban olvastam a My Passport Ultra Metal Edition kapcsán, hogy szoftveres extrák (gyári backup program, titkosítás, alvó mód állítás, meghajtó diagnosztika stb.) is megtalálhatók ezeknél a külső HDD-knél. Véleményem szerint mivel teljesen alap felhasználó vagyok, ezekre szerintem nem lenne szükségem. :-) Vagy ezek előnyösek egy magamfajta felhasználónak is?

Az Asus olcsóbb, így ha ez is kellőképp megbízható, és ha a másiknál megtalálható szoftveres extrák talán nekem nem számítanának annyira, akkor az Asus-t választanám.

Vélemény? :-)

Köszönöm, ha valaki tud segíteni a döntésben.

Üdv!

[ Szerkesztve ]

(#18303) t9e8


t9e8
újonc

Sziasztok!

Vettem egy Külső HDD-t és van pár dolog amit nem tufok mit jelentenek rajta

AutoBackup

Secure Drive

SecretZone

durability

SafetyKey

(#18304) SunMount3r válasza nandow (#18302) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Én csak annyit tudok írni ennek kapcsán, hogy már több, mint 1 éve van rendszeres használatban nálam egy WD MyPassport Ultra (az új "kockás" verzió) és tökéletesen teszi a dolgát. A WD nemhiába van toppon egyébként is a merevlemezek terén már időtlen idők óta. Úgyhogy biztos nem rossz választás. A +szoftverek hozzá egy átlag felhasználónak tényleg feleslegesek viszont, én sem használtam soha egyiket sem...

(Ezzel nem azt mondom, hogy az ASUS rossz lenne, csak, hogy ha merevlemez akkor nálam a WD az első helyezett :K ...És ezen kívül van még két, egy 500 és egy 640GB-os WD az asztali gépemben is, és már 2009 óta szépen teszik a dolgukat...)

(#18305) Daywalkerke válasza SunMount3r (#18304) üzenetére


Daywalkerke
aktív tag

Mekkora méretű verziójú van neked belőle?
Most teszteltem a 2013. novemberében vett A-DATA HD710-es 1TB-os külső winyómat és Hard Disk Sentinel szerint elég sok áthelyezett szektor hiba van rajta, és írja, hogy sűrűn mentsem az adataimat amik rajta vannak, úgyhogy most nézegetek 1TB-os winyók között.
Még van egy 256GB-os ősrégi WD My Passport USB 2.0 külső winyóm, már kb. 6 éves lehet, de még mindig 100%-os a Hard Disk Sentinel szerint és ezért most mivel A-DATA-val így megszívtam újra WD winyókat nézegetek és megakadt ezen a szemem:

Western Digital My Passport Ultra 2.5" 1TB USB 3.0 WDBZFP0010BBL-EESN

Vett ilyet mostanában valaki, illetve mik vele a tapasztalatok nlpK hsz-én kívül?
A 3 év gari is elég jól hangzik, mert ahogy néztem az 1TB-os külső winyók nagy részénél csak 2 év gari van.
Szerviz a mostani WD külső winyóknál, hogy működik, van saját magyarországi szervize a WD-nek ahova vinni kell ha meghibásodik?

[ Szerkesztve ]

(#18306) SunMount3r válasza Daywalkerke (#18305) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Nekem is ez a széria van, de csak 500GB-os.

(Most tervezek egy új 1TB-osat is beszerezni. :) )

[ Szerkesztve ]

(#18307) Daywalkerke válasza SunMount3r (#18306) üzenetére


Daywalkerke
aktív tag

Akkor te személy szerint ajánlod ezt a típust ha jól értem?
Mert még a Samsung M3 verzióban gondolkozom, de mivel ha jól látom ez már nem "eredeti" Samsung, hanem Seagate van a belsejében, így nagyon gondolkodom, hogy mi legyen.

(#18308) SunMount3r válasza Daywalkerke (#18307) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Én csak a tapasztalataimat írtam le és hogy én miért választanám a WD-t az első helyen. Én még nem csalódtam a gyártóban. De a választás rajtad áll. :)

(#18309) Daywalkerke


Daywalkerke
aktív tag

A Western Digital Elements és a Western Digital My Passport Ultra között van bármilyen különbség vagy csak a kinézet?

(#18310) SunMount3r válasza SunMount3r (#18288) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Még 1x rákérdeznék, mert a TV-s topic-ban arra figyelmeztettek, hogy mégsem jó ötlet a USB hosszabbítós dolog. Így azt kérném, hogy aki USB hosszabbító kábellel használja vagy próbálta már használni a külső HDD-jét (és nem mobil-rack-es, külön tápos a winyója, hanem csak USB-s) az megírhatná, hogy neki mi a tapasztalata. Működik e rendesen, nincs e kiesés, leválás, leállás stb?! :F

Én a TV USB (HDD 5V 1A) feliratú USB portjára kötve használnám, ha ez számít valamit a kérdés tekintetében (az áramellátás szempontjából). A tervezett hosszabbító kábel pedig max 1 méteres lenne.
A winyó típusa pedig WD MyPassport Ultra.

A válaszokért, tapasztalatokért köszi!

[ Szerkesztve ]

(#18311) Alex91 válasza SunMount3r (#18310) üzenetére


Alex91
félisten

Nem kell ezen ennyit filozni, veszel egy minel rovidebbet minel olcsobban. Max. nem jon be...

Az usb-hub-ot probaltad?

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#18312) SunMount3r válasza Alex91 (#18311) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

A TV-s topic-ban most írtak egy megnyugtató hsz-t, hogy nem lesz gond az 1 méteressel sem, mert neki is úgy van. :) Állítólag csak akkor kellene aggódni ha nem a dedikált HDD-s portba lenne dugva, mert az így is ad le elég áramot.

Az USB hub-ot meg majd legfeljebb kipróbálom, de ha ez bejön akkor jobb ha marad a gépnél.

(#18313) Daywalkerke válasza SunMount3r (#18312) üzenetére


Daywalkerke
aktív tag

Én ezért használok Y kábelt, mert így kétszer annyi energiát is lehet adni a külső HDD-nek.

(#18314) stigma


stigma
addikt

Sziasztok!

Ismerősömnek kellene filmek,családi képek tárolására külső HDD, aminek a funkciója csak az lenne hogy számítógépre vagy épp a TV-re lenne dugva mikor,hogy használnák. (TV az új Sony 55-ös 4K, melyen android fut)

Árkategóriában 30-35k max , minél nagyobb érdekelne, én pedig az alábbi típust ajánlottam neki:
- Western Digital 2TB MyBook

Ezen kívül van msá oylan széria ami ajánlott és 2-3 TB kb?

Vagy épp érdemes úgy venni, hogy hogy egy asztali 3,5"-es és hozzá egy külső usb ház?

Segítséget előre is köszönöm :R

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#18315) Sped válasza SunMount3r (#18310) üzenetére


Sped
aktív tag

Vagy ha nagyon biztosra akarsz menni, akkor külön tápos külső vinyót veszel, igaz eggyel több kábel de garantáltan nem lesz gond az áramellátással, én ilyeneket használok (2-3 TB) semmi gondom velük. Pl. ezt.

IndyCar Series - Real Racing, Real Sport

(#18316) jamez


jamez
senior tag

Sziasztok!

Filmek tárolására ki mit ajánl, egy NAS-ra lesz rádugva

1: 3Tb Red Wd egy külső házban
2. 3 Tb Wd elements? ebben nem tudom milyen vinyó van? Green?

köszi

[ Szerkesztve ]

Ingatlan eladás-vétel, ingatlan jogi kérdések, bérbeadás kérdésed van? Hívj vagy pü.

(#18317) jjeahh


jjeahh
nagyúr

Hi! Nem tudom ez mennyire off itt... Adott egy WD elements 1tb, amit pár napja általában nem ismer fel a háztartásban lévő 4 pc közül egyik sem, amikor meg igen, akkor így néz ki üresen és nem lehet rámenni meg menteni róla a dolgokat. Lemezkezelőben is megjelenik néha, de szintén üresen... eszközkezelőben töröltem már, újradugtam, semmi reakció. Szerintetek meghalt a winyó? A kis ledecske világít rajta és mocorog-pörög a hdd is. Valaki valami ötlet?

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#18318) King Unique válasza nandow (#18302) üzenetére


King Unique
titán

Üdv!

Ha már fémház, akkor az Asus burkolata teljesen az, mint az Ultra Metal esetében csak a teleje és oldala fém. Ha nem kellenek a szoftveres extrák [WD], akkor a Asus is jó lehet. Az is WD belsős és 3 év garancia van rá, valamint vsz a PCB-n nem integrált USB van, mint a Passportnál, ami további előny lehet.

(#18303) t9e8:
Azt illet volna odabökni, milyen külső HDD-ről van szó...? Ki ezek alapján egy Samsung lehet. A fifejezések a hozzáadott szoftverekkel kapcsolatosak [Samsung Drive Manager]. A durability meg a tartósságra utal, illetve talán az új, kevésbé ujjlenyomatgyűjtő burkolatra.

(#18307) Daywalkerke:
A Samsung M3 Portable még a korábbi Samsung Spinpoint M8 és M9T belsős, amik jónak mondhatóak. Sőt, a 2,5" gyári Seagate külső vinyókban is ezek vannak. Mióta felvásárolta a Seagate, azóta futnak STxxxxxxxx modellszámmal, de csak átcímkézték.
WD Elements Portable vs. WD My Passport Ultra különbségei látszanak a gyártói oldalon. Tehát főleg szoftveres, színek, illetve előbbire 2, utóbbi 3 év garancia van.

(#18314) stigma:
Bár 2 TB-os méretben van jó áron 2,5" külső merevlemez is, de ha TV-is lesz használva, akkor a stabil áramellátás miatt a 3,5" jobb lehet. A WD My Book jó választás, TV és társai eszközökkel is ok szokott lenni a kompatibilitása, a belseje Green. Persze a külső HDD házas megoldásnak [topik] is megvannak a maga előnyei és WD Red is nyilván ajánlottabb, mint a Green.

(#18316) jamez:
Ugyanaz mint a fórumtársnál. Mindkét megoldás megfelelő lehet a célra, de az 1. számú műszakilag nézve kedvezőbb és minőségibb lehet.

(#18319) King Unique válasza SunMount3r (#18310) üzenetére


King Unique
titán

1 A -es HDD feliratú portban vinnie kell ilyen hosszú kábellel egy 2,5" 5400rpm külső merevlemezt. Nemrég valaki 2,5" külső rack topikban azon parázott, hogy a normál 5 V | 0,5 A port, ~1,8 m-es hosszabbítóval meghajtja-e a 2,5" külső HDD-t? Aztán rápróbálta és működött. Persze ez csak eset és nyilván nem fogható rá minden TV-re, de azt jól példázza, hogy nem feltétlen kell ezt az áramellátás dolgot sem annyira túlparázni.

(#18317) jjeahh:
Ilyen problémákra általánosan ezt tudom mondani [link]. Tehát először jó lenne lecsekkolni HDS programmal a lemez állapotát, illetve megnézni a partíciót Windows lemezkezelőben. Ilyen ikon akkor van, ha ismeretlen / sérült a fájlrendszer. Ha lemezkezelőben RAW, akkor cumi...ilyenkor a másik topik linkje alapján, fizetős adatmentő programokkal lehet kimenteni a tartalmát, vagy esetleg TestDisk partíció helyreállítást megpróbálni. Ha nincs rajta fontos adat, akkor meg diskpart clean, majd utána lemezkezelőben újrainicializálás MBR-re, illetve formázás NTFS-re.

[ Szerkesztve ]

(#18320) jjeahh válasza King Unique (#18319) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Köszi! :R

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#18321) nandow válasza King Unique (#18318) üzenetére


nandow
aktív tag

Köszönöm szépen a választ!

Ahogy néztem, nem sok infó van az Asusról, az összefoglalódban linkelt tesztet olvastam el. Így, hogy "csak" ennyi infó van róla, így is nyugodt szívvel tudod ajánlani?
Igazság szerint nekem szimpatikusabb az Asus; olcsóbb, 3 év garancia van rá, és a külseje is jobban tetszik számomra. :) (És ahogy már említettem, abszolút alap felhasználó vagyok, számomra a szoftveres extrák nem sokat jelentenek.)

(#18322) stigma válasza King Unique (#18318) üzenetére


stigma
addikt

Köszi, 99% hogy WD My Book lesz. :R

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#18323) King Unique válasza nandow (#18321) üzenetére


King Unique
titán

100%-osan biztosan igazából egyiket sem lehet ajánlani, mert a mai gyártási viszonyok mellett, mindenhol előfordulhat selejt. Általánosan a WD-k jó és megbízható, ajánlott külső merevlemeznek mondhatóak, de egy gyengébben sikerült darab (volt már rá példa) azoknál sem zárható ki. Ahogyan más gyártók termékeinél sem. Na meg, sok múlik a rendeltetésszerű használaton is [link].
A full fémház, vsz normál SATA HDD + SATA-USB adapter pro lehet az Asus mellett és szintén WD belsős. Ha nem kell az extra szoftveres körítés, akkor mint mondtam, jó az Asus is. Amúgy nekem is jobban tetszik a külleme. :K

[ Szerkesztve ]

(#18324) nandow válasza King Unique (#18323) üzenetére


nandow
aktív tag

Az Asus lesz, eldöntöttem.
Nagyon szépen köszönöm a segítséged! :R

Üdv!

(#18325) Lasersailing


Lasersailing
senior tag

Sziasztok,

Van egy Samsung 830 SSD-m, 64 GB-os. Ill vettem egy külső HDD házat, ilyet: [link]

A ház maga SATA-s, ugyanúgy, mint az SSD-m.

Bele lehet ebbe a házba ideiglenesen tenni az SSD-t? (ránézésre azonos a csatoló)

Az SSD-ről az adatokat szeretném lementeni és leformázni, mielőtt (új) notebook-ba tenném elsődleges tárnak

köszönöm a segítséget előre is!

(#18326) King Unique válasza Lasersailing (#18325) üzenetére


King Unique
titán

Szia!

Lehetséges: [link].

(#18327) Lasersailing válasza King Unique (#18326) üzenetére


Lasersailing
senior tag

köszönöm a gyors választ!

(#18328) kungzi


kungzi
veterán

üdv

Bérlek a Digitől egy HD-s beltérit felvétel miatt. Rá van kötve egy 320GB-s külső winyó, néha úgy gondolja a beltéri, hogy lefagy, de ha lehúzom a winyó egyből szépen megy. Megnéztem a winyót HDSentinel-el és 100/100-as. Én arra gyanakszok, hogy a beltéri tápja nem bírja el a winyót pluszban. Ha vennék egy olyan hálózati adaptert, amit telefon töltőkhöz szoktak adni, azt az usb-s "fejet" és arról kapna áramot a winyó, szerintetek menne?

(#18329) Atomantiii válasza kungzi (#18328) üzenetére


Atomantiii
őstag

Ha van a beltérin 2 db usb csatlakozó akkor próbáld meg usb y kábellel.

(#18330) Ueda


Ueda
senior tag

Újdonság : http://www.origo.hu/techbazis/20160105-samsung-ssd-kulso-meghajto-2-tera-2000-gigabajt-ces.html

Saját (szubjektív) vélemény : A kis mérete miatt versenyben lesz az m.2-es megoldásokkal, illetve a pendriveokkal.(Az árat most nem vettem figyelembe.) Akárhogy nézem, ez eszméletlen ... (a biztonsági másolatnak gyakorlatilag nem lesz helyfoglása.)

OS : EndeavourOS KDE . . . . . . Parancs menü : https://pastebin.com/u/txt444

(#18331) King Unique válasza Ueda (#18330) üzenetére


King Unique
titán

Szép és jó, csak van pár kontra, amit SSD topikos hsz válaszában is megemlítettem [link]. Na meg, eleve gyanús ez a 450 MB/s is, mert ez az USB 3.0 vége [teszt]. A 3.1 Gen 2-nek még SATA3 SSD-vel is ennél többet kéne tudnia. Lehet aztán csak a Type-C lett az új szabványra épülő, de a vezérlő meg maradt ASMedia ASM1153E, mint a T1-ben [teszt], vagy fene tudja?

Árakat tekintve, nem tudom a 2 TB-os mennyi lesz, de az 1 TB-os T1 Portable SSD sem olcsó [link]. Ennek kb. a feléért lehet venni 2,5" 4 TB-os külső merevlemezt [link]. Illetve, ha már USB 3.1 külső SSD-t kéne vennem, akkor biztos M.2 alapút választanék, amivel normálisan ki is tudnám használni az új szabvány sebességét.

[ Szerkesztve ]

(#18332) Daywalkerke válasza King Unique (#18331) üzenetére


Daywalkerke
aktív tag

Először is nagyon köszönöm a #18318 hsz-ben nekem írt válaszodat, nagyon sokat segített.
A mostani hsz-ed szintén hasznos és teljesen egyetértek vele, mert ezen Ueda által linkelt cikk olvasása után megnéztem árkereső-n, hogy milyen árakon vannak ezek a külső SSD-k és hát a legolcsóbb 120GB-os Sandisk 27e Ft, aminek az árából pont egy 2TB-os 2.5" kivitelű Samsung HDD-t lehet venni, tehát ugyanazon árért 16-szor több tárhelyet lehet kapni, ami(legalábbis szerintem) még hatalmas különbség, szerintem még ha a mostani felére csökken a külső SSD-k ára még akkor sem igazán lesz versenyképes, mert külső tárolónál szerintem a gyorsaság annyira nem fontos, hogy 16-szoros árat fizetnének érte.

[ Szerkesztve ]

(#18333) King Unique válasza Daywalkerke (#18332) üzenetére


King Unique
titán

Ok, örülök, ha segített valamit.

Egy külső SSD nyilván olyan téren jobb, hogy eleve gyorsabb, kihajtható vele az USB 3.0/ 3.1. OS is elég gyorsan futtatható róla. Bár a TRIM hiánya nem kis kontra és emiatt idővel (jelentősen) belassulhat. Nincs benne mozgó alkatrész, így a hordozást, esetleges leejtést is jobban bírja. Viszont az ár-érték, valamint Ft/ GB aránya még mindig nem elég jó...kell ennek még pár év biztosan.

Utóbbi terén egy külső HDD nyilván sokkal kedvezőbb és valóban elég fontos maga a tárolókapacitás is. USB 3.0-án már viszonylag értelmes sebességgel lehet adatokat is mozgatni. Hordozáshoz meg eleve vannak tokok és gyárilag ütésálló modellek. Tehát ezek sem jelentenek feltétlen akkora problémát, HDD alapnál sem.

[ Szerkesztve ]

(#18334) Moonwolf


Moonwolf
senior tag

Sziasztok!

Melyiket lenne érdemesebb?

LACIE Rugged Mini 1TB 5400 rpm 8 MB USB 3.0
ASUS Zendisk AS400 1TB 5400 rpm 32 MB USB 3.0
ADATA HD720 1TB 5400 rpm 32 MB USB 3.0
WD My Passport Ultra Metal 1TB 5400rpm 32MB USB 3.0

A választ előre is köszönöm!

Üdv.

=Privát üzenetre illik válaszolni!= \...Az élet értelme nem a létezés, hanem a létezés által megtett út...\

(#18335) King Unique válasza Moonwolf (#18334) üzenetére


King Unique
titán

Üdv!

Attól függ, milyen funkciók és tulajdonságok megléte a fontosabb? Van ezek közt ütésálló, ütés és vízálló, fémházas, kiemelkedő szoftveres kínálattal bíró és nagy nevű gyártó terméke stb. Garanciaidő is jó, ha minél több. EZEN kategorizálás a kiválasztásnál segítségedre lehet. Ütésállóban elvileg jó cucc a Lacie Rugged is, bár konkrét tapasztalat itt a topikban nincs vele.

[ Szerkesztve ]

(#18336) Daywalkerke válasza Moonwolf (#18334) üzenetére


Daywalkerke
aktív tag

Saját tapasztalatomból mondom, hogy ADATA-t szerintem semmiképpen ne vegyél, nekem HD710 van és másfél év után már csak 9%-os a HDSentinel szerint és ahogy látom azok közül amiket linkeltél árban sem olcsó.

(#18337) SunMount3r válasza King Unique (#18333) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Egy kis személyes tapasztalat, csak a relevanciája miatt:

Érdemes lenne ilyenkor azt is megjegyezni, hogy írás/olvasás tekintetében az se mindegy milyen eszközhöz (PC, Laptop) van csatlakoztatva, ha már az USB port sebességének a kihasználásáról van szó (bármely adathordozó esetén). Pl. az én 2010-es belépő Samsung notebook-omra kötve kb. fele/harmad akkora sebességgel megy csak a másolás az USB-s winyóra, mint pl. a 2008-as (akkor) középkategóriás Asus alaplapos asztali PC-m-re. USB 2.0 szabvány sebesség ide vagy oda (tudom, csak a "maximum" sebesség van megadva, de a gyakorlatba ez akkor is sokat számíthat)...

(#18338) kkf


kkf
aktív tag

Sziasztok!

1. Létezik olyan USB 3.0 -> SATA átalakító, amivel 3,5"-os belső merevlemezt kvázi külsőként tudok használni?
2. A 2,5"-os merevlemezek és a 3,5"-os merevlemezek SATA csatlakozója az ugye teljesen egyforma (nem eSata, nem m.Sata)?

Köszi!

[ Szerkesztve ]

"Vigyázzá, mer Vindózt rakok fel rád, aszt összeomlasz!"

(#18339) Roxkex válasza King Unique (#18299) üzenetére


Roxkex
senior tag

Fel raktam az USRt ami tökéletes kiírja , hogy mi használja a vinyót .. Arra már rájöttem , hogy a Comodo meg a System. A comodot az be is tudtam zárni. De a system továbbra is használja és azt viszont nem tudja bezárni :O - Pedig semmilyen mellék folyamat nem használja a vinyót és sehol sincs nyitva :O
Erre miféle megoldás lehet ? :\

Redmi Note 7 MIUI 12 Stable - Xiaomi.eu "Én nem akarok se iOS-t , se Androidot Én egy jó okostelefont akarok!"

(#18340) King Unique válasza kkf (#18338) üzenetére


King Unique
titán

Üdv!

1. Lehet kapni különféle IDE / SATA - USB 2.0 / 3.0 adaptereket [link]. Ha 3,5" HDD-hez kell, akkor olyat kell venni, amihez van külső, 12 V-os tápegység is. Pl.: [link], [link]. Valamint vannak külső HDD dokkolók és 3,5" külső házak [topik] is erre célra.

2. Igen, szabványos [link].

[ Szerkesztve ]

(#18341) King Unique válasza Roxkex (#18339) üzenetére


King Unique
titán

Na igen, az USR ugyan kiírja, de az sem tudja minden esetben leállítani a leválasztást akadályozó folyamatot, ha a Windows (system) megmakacsolja magát...ha erőltetett leállítással sem megy, akkor várni kell x percet, utána hátha engedi.

(#18337) nlpK: az ok, hogy általánosan PC-n nagyobb teljesítmény érhető el, mint egy notebookon, de ez esetben több paramétertől is függ a dolog. Azért a szintetikus teszteknél, megfelelő felszereltséggel egy laptop is hozhatja az adott értékeket, én is azon csináltam (belépő szintű modell) a külső SSD tesztemet. A gyakorlati fájlmozgatásnál meg eleve meghatározó a forrásmeghajtó (gépben) teljesítménye. Pl. egy 2,5" notebook HDD is eleve lassabb, mint egy 3,5" asztali merevlemez. Aztán persze alaplapi USB vezérlő, driverek, OS, hardver teljesítménye is számít valamennyire.

(#18342) kkf válasza King Unique (#18340) üzenetére


kkf
aktív tag

köszi a választ.
még kérdezném, hogy az USB 3.0 portból nem tud elég áramot nyerni a 3,5"-es winyó működtetéséhez?
látok ilyen megoldásokat, amiken két USB csati van egy 2.0-ás, meg egy 3.0-ás.
ha még ehhez bármilyen táp kell tényleg, akkor semmi értelme külső csatlakoztatásban gondolkodni, marad a rack.

[ Szerkesztve ]

"Vigyázzá, mer Vindózt rakok fel rád, aszt összeomlasz!"

(#18343) King Unique válasza kkf (#18342) üzenetére


King Unique
titán

Az USB 3.0 eleve csak 5 V | 0,9 A. Egy 3,5" HDD működtetéséhez viszont 12 V | 1,5 - 2 A áram szükséges. Amit mondasz, az egy USB 3.0 Y kábeles megoldás lehet, de az megint nem tudja az utóbbi áramértékeket.
Ilyen téren az USB 3.1 jelenthetne megoldást, ami jóval nagyobb feszültség és áramerősség leadására képes [link]. Viszont a mostani USB 3.1 külső házaknál és dokkolóknál [link], [link] is mind külön AC adapter van. Szóval ez a gyakorlatban egyelőre nem nagyon akar megvalósulni.

[ Szerkesztve ]

(#18344) wardemi


wardemi
senior tag

Sziasztok!

Lenne egy elég bosszantó problémám. A gond az, hogy van egy Adata HD 710 külsőm, amiről a 1080p filmek (de még a 720p is ...) szaggat, bufferel [még a rendszert is eléggé megakasztja néha..]. Azt tudni kell, hogy ez nem az első HD710-em pár hónapja lett cseréltetve garival az előző, teljesen megadta magát. A mostani is elég rohamosan betegszik . Jelenleg USB2 használom a laptoppal. Nagyon ritkán van csak hordozva a külső (a mostani még talán nem is volt..). Gondoltam rá, hogy usb2 nem bírja el a dolgot, de más külsőn nem tapasztaltam ilyen bufferelést. A rége WD Book külsőn sem pedig már van vagy 4-5 éves.

Meglehet, hogy ez a típus egyszerűen ennyit tudd vagy valahol máshol lehet a gond? Sajnos eléggé felbosszant már a dolog szóval, ha úgy van akkor lehet veszek egy másikat (amit esetleg ajánlotok). Azért kérdezek rá tőletek előtte mert itt azért lett ajánlva a dolog és fölöslegesen nem akarok bukni még 20-30k (tekintve, hogy a mostanival sajnos úgy se tudok majd mit kezdeni, ha cserélni kell..)

Köszi a segítséget, tanácsokat előre is.

iphone 5c | Nexus 7 (2013) | Samsung Galaxy Nexus | PW3

(#18345) rodder76


rodder76
csendes tag

Sziasztok!

Ma vásároltam egy ASUS Zendisk AS400 1Tb / 32Mb külsó vinyót.(Megbízható/népszerű boltból!)

HD sentinellel megnéztem és az enyémben egy ST1000LM024 HN-M101MBB vinyó van!!!!

Ez OK így??? Ez a Seagate mennyire bírja a strapát???

thx
Rodder

(#18346) King Unique válasza wardemi (#18344) üzenetére


King Unique
titán

Üdv!

Azt nem írtad, hogy mire kötve akadozott a lejátszás? Mert PC + desktop OS-nél nyilván lejátszóprogram és hardver (CPU) függvénye is. Külső HDD oldaláról nézve egy 2,5" HDD teljesítménye és még USB 2.0 sebessége is bőven elég FHD filmekhez. Persze, ha a HDD eleve szektorhibás, akkor nem meglepő az akadozás.

Adata HD710-et többen vettek ezen topik, de akár az egész fórum infói alapján is. Tömeges meghibásodásra eddig nem volt panasz. Nyilván USB 2.0 port áramellátása se a legideálisabb, hivatalosan Y kábel ajánlott, de ennyire azért nem kéne leamortizálnia. Szerintem inkább az állhat a dolog mögött, hogy a mai tömeggyártás miatt egyre több a gyengébben sikerült és selejtes termék. Meg eleve a tervezett elavulás is közrejátszik. A nevesebb cuccok, mint pl. WD My Passportok kapcsán is több hibáról hallani mostanság, mint korábban. A Toshiba MQ01ADB100 elég sok 2,5" gyári külső HDD-ben megtalálható, de tömeges meghibásodás nem feltétlen jellemző. Lehet a mostanában gyártott darabok gyengébbek minőség terén és ennek tapasztalni a negatív hatásait. Milyen merevlemezt vegyek? topikban sem annyira ajánlott újabban.

Vannak, akik pont ezért, mert biztosra akarnak menni (belső) HDD tekintetében, választják a külső házas megoldást. Annál eleve magunk választhatjuk meg a merevlemezt, akár az átlagnál strapabíróbb darabot [teszt]. De manapság már a WD Red sem feltétlen garancia a minőségre és megbízhatóságra, mert 3,5" méretben a korábbihoz képest, már ott is kezdenek megszaporodni a meghibásodások...

(#18347) wardemi válasza King Unique (#18346) üzenetére


wardemi
senior tag

Köszi a választ. Nem hiszem, hogy a gép a szűk keresztmetszet, mert a belsőre rámásolva a FHD film akadás mentesen lejátssza. Akkor elviekben a sima usb2 szabványnak is simán elkellene bírnia a dolgot

Sajnos nem tudom, hogy akkor nálam mi lehet pontosan a baj. HD 710-ből azért már kiábrándultam... csak attól félek, hogy ha megint ráköltök és ugyan úgy bufferelni fog a cucc tuti hogy falnak megyek. Számomra simán járható út, egy sima vinyó és a tok páros, egyetlen feltétel, hogy ne keljen külön megtápolni, sosem lehet tudni mikor kell valami egyetemre nagy adat stb. vagy utazás közben

iphone 5c | Nexus 7 (2013) | Samsung Galaxy Nexus | PW3

(#18348) King Unique válasza rodder76 (#18345) üzenetére


King Unique
titán

Szia!

A korábbi infók és a logout teszt alapján WD10JPVX volt benne eddig. Viszont a gyártók folyamatosan cserélgetik a merevlemezeket és az USB vezérlőket. Van olyan 2,5" gyári külső HDD, ami 1 TB méretben 2, vagy akár 3-féle merevlemezzel is előfordul.

Az ST1000LM024 HN-M101MBB valójában a Samsung Spinpoint M8 (HN-M101MBB), csak mióta a Seagate felvásárolta, azóta átcímkézték őket. Én is ilyet vettem egy 2,5" USB 3.0 külső házba, eddig nincs vele probléma. Illetve elég sok mobil gyári külső vinyóban is ez a merevlemez van. De nyilván gyengébben sikerült darabok ennél sem zárhatóak ki, ahogyan a sokat ajnározott WD10JFCX esetében sem.

(#18349) King Unique válasza wardemi (#18347) üzenetére


King Unique
titán

Ha a HDD nem 100-as, szektorhibás, akkor nyilván nem meglepő az ilyen probléma. Vagy netán előtte is ezt produkálta? Azonban nem ismerjük a pontos hardveres és szoftveres körülményeket, így nem egyszerű a konkrét okot kideríteni.
2,5" külső ház + notebook HDD = 2,5" külső HDD, aminek szintén USB tápellátása van. Csak a 3,5" megoldásokhoz kell külső 12 V-os adapter. Előbbinél "külső táp" max USB Y / USB DC Power kábellel kell, de az is csak esetleg 2.0 portban.

[ Szerkesztve ]

(#18350) rodder76 válasza King Unique (#18348) üzenetére


rodder76
csendes tag

Igen, olvastam a tesztet és vártam a WD-t , ezért lepődtem meg...

Köszönöm a választ! Azért megnyugodtam... :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.