Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:02:15

LOGOUT.hu

Külső merevlemezek - USB, eSATA, FireWire HDD
Kérdezés előtt kérjük olvasd el az összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17551) maggi1886076


maggi1886076
addikt

Sziasztok!

Külső merevlemezt vennék adatok tárolására, illetve tv-n keresztül filmet nézni. Milyet ajánlanátok? Hol érdemes megvenni ezeket? 1-2 Tb nagyságú kellene. Előre is köszi a segítséget.

Asus Zenfone 2 551ML + Xiaomi Band Dropbox 54,88Gb Regisztráció: http://db.tt/aqH19dqW Flickr képek: http://www.flickr.com/photos/101977039@N08/

(#17552) King Unique válasza maggi1886076 (#17551) üzenetére


King Unique
titán

(#17553) fulton


fulton
addikt

Sziasztok

Megkaptam az Adata HC500 1 Tb külső HDD-met. Első sorbana 3 év garancia miatt vettem ezt a típust, illetve a Tv kompatibilitása miatt.

Kicsomagolva igen kellemes megjelenésű 2,5", jó tapintásu kis cucc lett. Nekem arany árnyalatban érkezett, nagyon szép, jól mutat a Dell 7537 mellett. Külsőre számomra 5.

USB 3 csatlakoztatom a géphez a hozzá kapott kábelen keresztül. Csatlakoztatás után rögtön felismerte, fájlrendszere FAT32 volt. Ezt formáztam meg teljes formázással NTFS-re, eltartott egy ideig :)

Másolásnál (FullHD mkv fájl másolás) 114Mb/Sec sebességet mértem. Abszolút rendben van a sebessége szerintem. Számomra filmek tárolására lesz használva, arra pedig tökéletes. (szerintem másra is) szintén 5.

Melegedésről nem tudok beszámolni, legalábbi folyamatos rá másolás alatt sem mondanám csak enyhén langyosnak (egyedül teljes forzmázásnál mondanám hogy nem langyos hanem meleg volt a burkolata, de nem forró.

Hangja szerintem kicsi, egyáltalán nem zavaró, csak közel hajolva hallani szinte valamit.

Tartóság, no igen remélem az lesz.

Tv-n még nem próbáltam.

üdv.

[ Szerkesztve ]

(#17554) Brinyó01


Brinyó01
csendes tag

Sziasztok!

Telekomnál láttam egy Sony HD-E2 típusú 2 Tb-s USB 3.0-ás külső merevlemezt. Infókat, tesztet nem találtam róla a neten, van nektek valami infótok róla? Milyen vinyó van benne?
Minőségre milyen?

39.900 ft a készülék teljes áron, árgép se tud olcsóbban nála. 3 év garral.

Szerintetek megéri? Köszi előre is!

[ Szerkesztve ]

(#17555) King Unique válasza fulton (#17553) üzenetére


King Unique
titán

Köszönjük az infókat! :R

Esetleg pár dolognak még utánanéznél, azt megköszönnénk:
- Hardver biztonságos eltávolítása után leállítja a merevlemezt?
- Inaktivitásban, ha nem nyúlsz hozzá pl. 10 percig, akkor leállítja, alvó módba vált?
- Mi HDS-ben a VID-PID kódja?
- Ha Win8.x+ rendszert használsz, abban SCSI meghajtóként jelenik meg = UASP képes, vagy nem?
- A hozzá adott szoftverekről kis infó, sikerült aktiválni a fentebb említettet?
- Van rajta vmi gyorsulásérzékelő szenzor, az hogyan működik, normál állapotban kéken világít a LED?

(#17556) King Unique válasza Brinyó01 (#17554) üzenetére


King Unique
titán

Üdv!

Vettek ilyet páran már, az 500 GB-os Seagate-Samsung ST500LM015, az 1 TB-os ST1000LM024 belsős. Az 1TB-os HD-E1-ről itt egy külső teszt. Vsz az E2 is hasonló lehet.
"Minőségre milyen?"
Fémnek néz ki maga a ház, ami már jobb minőség terén, mint a műanyag. Az, hogy mennyire megbízható, azt nem tudom. Eddig nem panaszkodtak itt rá.

"Milyen vinyó van benne?"
Nem tudni pontosan, lehet 15 mm-es MQ01ABB200 / WD20NPVX, vagy 9,5 mm-es ST2000LM003, de a gyártói oldal szerinti 21,5 mm-es vastagságából ítélve, vsz előbbi 2 közül valamelyik.

Amúgy látom rágyúrt a Sony is 2,5" külső vinyó kínálatára, pár hónapja még nem volt ennyi.
Fentebb megtalálod az általánosan ajánlott modelleket, de nyilván nem muszáj azokból választani. Szerintem nem rossz ez a Sony, burkolata is alumíniumnak néz ki, ami előnyös, adnak hozzá pár hasznos szoftvert stb.
Akár meg is veheted és esetleg majd bemutathatod a topikban. :K

(#17557) boken


boken
senior tag

Sziasztok, szeretnék egy kis tanácsot kérni, WD My Passport külső HDD-re másoltam egy csomó cuccot, és azóta nem nyitja meg a hdd-t ha gépre teszem. a gondom az hogy kb 18 évnyi fotó van rajta mert ez volt a biztonsági mentés. Írt valami hibát hogy lehet hogy a firemware vagy a driver sérült és ezért nem látja, ha frissítem a firemware-t akkor a rajta lévő dolgok meg maradnak, vagy törlődnek ?Ha bármi ötletetek van szívesen fogadom.

[ Szerkesztve ]

Tanulj, tinó, ökör lesz belőled!

(#17558) King Unique válasza boken (#17557) üzenetére


King Unique
titán

Ahhoz, hogy bármit is lehessen rá mondani, kicsit több infó kéne:
- Megjelenik fájlkezelőben, de nem lehet "belemenni", vagy meg sem jelenik?
- Eszközkezelőben, lemezkezelőben látszik, utóbbiban milyen partíciót mutat?
- Merevlemez állapota milyen, HD Sentinel mit mond rá?
- Tápellátás ok abban az USB-portban, másikban nem próbáltad, esetleg másik kábellel?

My Passportokon lehet firmware-t frissíteni [link], de azért egy régi firmware nem szokott ilyen hibákat okozni. Itt vsz más lesz a gond.

(#17559) boken válasza King Unique (#17558) üzenetére


boken
senior tag

Szia, megjeleníti hogy h meghajto, de nem mutat méretét, és nem lrhet belépni. Neha kiírja hogy vegzetes hardver hiba miatt nem elérhető. Van hogy mást ir ki.mindjárt megpróbálok képernyő képet feltenni.

Tanulj, tinó, ökör lesz belőled!

(#17560) boken válasza boken (#17559) üzenetére


boken
senior tag

Tanulj, tinó, ökör lesz belőled!

(#17561) King Unique válasza boken (#17560) üzenetére


King Unique
titán

Na ilyet se láttam még nemhogy Windows, de külső vinyó esetében sem...bár a Win10 is fura szerzet :D

Hogy, ha vmi gond van a fájlrendszerrel, partícióval, akkor ilyenkor jellemzően a javítás / formázás ablakot szokta feldobálni. A nálad lévő hibaüzenet vmi komolyabbra utalhat, merevlemez / külső ház vezérlőjének hibájára.
Ha a merevlemez teljesen hibátlan, 100/100-as, semmi szektorhiba, kábel is jó, akkor lehet a vezérlő hibázik. Viszont azzal nem nagyon lehet mit kezdeni, mivel integrált USB-s. Max ezt.

De, amiket fentebb kérdeztem, azt mind meg kéne nézni és utána lehet tovább tárgyalni.

[ Szerkesztve ]

(#17562) boken válasza King Unique (#17561) üzenetére


boken
senior tag

Délutánig hibátlan volt,pont előtte néztem hdd sentinellel, mert a pc-n elkezdett haldokolni a winchester, és azért futott a sentinel, arról a vinyóról másoltam az adataimat a külsőre, és amikor készlet, akkor már nem tudtam megnyitni. Próbáltam win 7-es laptopon ott is ue.írja. :R
képen a 3.
Elvileg még garis a külső hdd.

[ Szerkesztve ]

Tanulj, tinó, ökör lesz belőled!

(#17563) King Unique válasza boken (#17562) üzenetére


King Unique
titán

Screenshot alapján a WD rendben van, legalábbis a merevlemez ok.
Esetleg meg lehet próbálni az alaplapi chipset drivert frissíteni / lecserélni, illetve gépházban, az eszközök résznél a My Passportot eltávolítani, ami leszedi az eszközillesztőt is, majd restart után újracsatlakoztatni.

Amúgy ismert jelenség ez a hibaüzenet, de ilyen akkor szokott előfordulni, ha pl. az OS, vagy a külső ház nem kezeli az adott méretű partíciót. Pl. egy max. 2 TB-ot kezelő házba teszel 3 TB-ost merevlemezt. De ugye a tied csak egy 500 GB-os külső vinyó.
Itt vsz az alaplapi chipset driver okoz hibát, vagy a külső ház USB vezérlője.

Ha a fenti 2 javasolt lépés nem oldja meg, akkor marad adatmentés (GetDataBeck és társai) és utána garanciális csere. Mert, ha a vezérlő hibázik, akkor azzal nem nagyon lehet mit kezdeni.

(#17564) boken válasza King Unique (#17563) üzenetére


boken
senior tag

eszköz kezeléses dolog meg volt, próbálok egy adat mentést.
Az sem megy mert az adatmentő progik is lefagynak ahogy rádugom a gépre a külsőt. :(

Laptop lemezkezelője ki írja hogy 465,73 GB de fehér,folyamatosan pörög a win hét karikája, nincs betűjel, és ha megpróbálom módosítani akkor lefagy az egész.

[ Szerkesztve ]

Tanulj, tinó, ökör lesz belőled!

(#17565) King Unique válasza boken (#17564) üzenetére


King Unique
titán

Eszközillesztőt leszedted, restart, de változatlan? Én még megnézném az alaplapi chipset drivert, mert ha a Win10 automatikusan rakott fel a WU-n keresztül vmit, akkor elképzelhető, hogy az okozza a problémát.
Pl. nálam, notebook esetében is először automatikusan pakolt fel, de nem működtek megfelelően az USB-portok, majd a gyártó oldaláról felraktam a legfrissebbet és azzal már jó volt.

Ha ez se használ és vélhetően az USB-vezérlő szállt el, akkor már problémásabb...ha kellenek róla a képek, de otthon nem boldogulsz vele GDB-vel, akkor csak adatmentő szaki jöhet szóba [topik] esetleg a fentebb linkelt SATA-ra kötés saját felelősségre. Viszont az nem olcsó mulatság...
Illetve meg kell gondolni, mert vsz garanciális csere menne és akkor kapsz egy újat, de ha adatmentőhöz viszed, akkor annak szét kell szedni és akkor meg ugrik a gari. Bár gondolom a rajta lévő cuccok a fontosabbak.

(#17566) boken válasza King Unique (#17565) üzenetére


boken
senior tag

Megnézem köszönöm, mert teszt verzióban majd fél éve a win10 van fent, érdekes még hogy ha bemegyek a lemezkezelőbe,ott írja hogy Lemez 1 alaplemez,kapacitás 476908 MB szabad terület 1 Mb Foglalt lemezterület 0 Mb.
A törölt hibás meghajtóról úgy néz ki hogy vissza tudom állítani a képek nagy részét, úgyhogy lehet hogy megy a szervizbe.
Mindenképpen jelentkezem hogy mi lett a vége,és nagyon köszönöm a sok segítséget. :R

[ Szerkesztve ]

Tanulj, tinó, ökör lesz belőled!

(#17567) King Unique válasza boken (#17566) üzenetére


King Unique
titán

Ha le tudod menteni, akkor ok és gari kertében meg egy újat kapsz.
Szívesen. :)

Azért ezek az Insider Preview verziók se a legtökéletesebbek, a 10240 se hibamentes és sokan panaszkodnak az erőltetett driver felrakásra.

[ Szerkesztve ]

(#17568) boken válasza King Unique (#17567) üzenetére


boken
senior tag

Hát ami a gépben tönkre megy lassan(arról mentettem) azt közben töröltem, de más nem került rá, így legalább a képek remélhetőleg vissza jönnek.Csak lassan jön vissza,win 10 alatt belehet állítani hogy ne kapcsoljon ki a gép,hogy éjszaka is tudja vissza menteni?Nem merek lefeküdni mert ha megáll Asszony pajti elköltözik :) Vagy ha nem is de nagyon sokáig lesz mérges. :R

Tanulj, tinó, ökör lesz belőled!

(#17569) King Unique válasza boken (#17568) üzenetére


King Unique
titán

Ja értem, akkor nem a Passportról.
Hát az erősen szektorhibás, 0%-os vinyóról minden lementhető lesz-e, az erősen kérdéses...? De talán.
Nem tudom, hogy be lehet-e állítani, de ha van megnyitott aktív ablak, vagy fut torrent, akkor pl. nálam sem rakja alvóba a notit, persze csak ha telepről megy.

[ Szerkesztve ]

(#17570) boken válasza King Unique (#17569) üzenetére


boken
senior tag

A visszaállítás az asztali gépen megy, a notin csak a Passportot próbáltam még helyre tenni.
KB 9GB körül állított idáig vissza, nagyjábol ez a 15 %

[ Szerkesztve ]

Tanulj, tinó, ökör lesz belőled!

(#17571) bajaki


bajaki
őstag

Kinéztem egy Toshiba Canvio Basics 500GB-os modellt. Kommenteket böngészve látom, hogy nem nagyon ajánlgatjátok, azonban konkrét tapasztalatokról nem nagyon olvastam. Tényleg problémás darab?

(#17572) Lebowski válasza boken (#17560) üzenetére


Lebowski
tag

Ugyanez volt az én Mypassportommal is, pár napja írtam ide. Az első képen látható üzenetet a HDS adja a nem, vagy hibásan olvasható HDD-re. A második képen a Windows hibaüzenet látszik. Amikor rádugod usb-re, megfogja az összes lemezműveletet (lelassul a gép)? Mert ebben az esetben az adatmentő progik is csak szenvedni fognak vele. Ezt játszotta a mostani Mypassportom és egy éve egy Wd caviar blue is. Érdekes, hogy mindkettő a 2 éves garancia után pár héttel adta meg magát...

(#17573) boken válasza Lebowski (#17572) üzenetére


boken
senior tag

Szia,most tudtam megnézni,1 hónapja járt le a garancia. :(

Letudtad menteni végül valahogy az adatokat?
Milyet érdemes venni helyette?

Tanulj, tinó, ökör lesz belőled!

(#17574) Lebowski válasza boken (#17573) üzenetére


Lebowski
tag

Nem, de nem is volt cél az adatmentés (csak pótolható filmek voltak rajta, tv-re kötve, valószínű a tv is közrejátszott a tönkremenetelbe). Magát a hdd-t szerettem volna megmenteni, de olyan szinten lassú a hozzáférés a rádugott my passporthoz, hogy nem éri meg. A HDS hibás szektorokat is talált. Lehet megpróbálom munkahelyen valamikor a HDD Regeneratort, ott van 7/24-ben működő PC, a háttérben elmolyolhat. Egyenlőre nem vettem mást.

(#17575) King Unique válasza bajaki (#17571) üzenetére


King Unique
titán

Üdv!

Nem olyan rossz, akár meg lehet venni. Viszont ajánlgatni én azért nem szoktam különösebben, mert egyrészt egy fapados, szoftveres cuccok nélküli "műanyag doboz", másrészt ez is integrált USB-aljzatos. Harmadrészt, mint basic sorozat, nagyobb az esetleges selejt lehetőség és meghibásodási arány, mint pl. a WD Elements Portable setében. Bár a My Passprtoknál is előfordul ilyen (fentebb). Integrált USB-s a Samsung M3 Portable és My Passport Ultra is, de azoknál legalább ott a hasznos szoftveres pakk, állítható alvó mód, új Ultráknál a Grip Pack stb és alapvetően azért jók szoktak lenni. Ilyen dolgokért érdemes gyári külső vinyókat venni, illetve pl. az ütés és vízállóság miatt.
Minden más esetben, ha ezekre nincs szükség jobb megoldás a 2,5" külső mobil rack + notebook merevlemez összeállítás. Pl. megveszed az 500-as Toshiba notivinyót + hozzá egy jó USB3-as aluház, ami szétszerelhető, jobb hővezető stb.

Tehát meg lehet venni a Basics-et is, de akad más, funkciókban jobban bővelkedő és talán megbízhatóbb modell , illetve az a külső házas megoldás.

(#17572) Lebowski: tervezett elavulás...

(#17573) boken: "Milyet érdemes venni helyette?"
Fentebb találsz alternatívákat bőven, esetleg érdemes lehet megpróbálni a külső merevlemez házas megoldást is.

(#17576) Remekelek28


Remekelek28
őstag

Sziasztok
adott egy Coolink 3,5 500 Gb os HDD külső ház.Bontatlan. De azért vettem,mert egy másik HDD-hez,amit már eladtam,kellett az adapter. Működött vele a WD adaptere is,tehát vélhetően ezek hasonlóak.
Most szeretnék egy új adaptert venni hozzá(gyárilag külön nem lehet),illetve egy belevaló 500 Gb-os HDD-t.
Ebayről. Ha lehet akkor tőle Mert itt most több kelléket is összeszedtem már.
Tudnátok benne segiteni,hogy melyiket is válasszam? Ha szükséges lefotózom a külső házat,meg a WD adapterét is.
köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#17577) Remekelek28 válasza Remekelek28 (#17576) üzenetére


Remekelek28
őstag

Lényegébe,erről lenne szó.

(#17578) King Unique válasza Remekelek28 (#17576) üzenetére


King Unique
titán

Ez az 500 GB-os dolog mit is jelent, rá van írva, hogy max akkora tárkapacitású HDD-t tud kezelni a külső ház vezérlője? Csak, mert ez egy szimpla 3.5" külső merevlemez ház.
Nézegettem a linket, de én erre vonatkozó listát ott nem találtam hirtelen... Milyen merevlemezt vegyek? topikban kéne megkérdezni a vinyót. Az AC adapternél meg az a lényeg, hogy az áramértékek kb. ugyanazok legyenek,pl. 12V, 1,5-2A, stimmeljen a csatlakozó dugó mérete, meg ilyenek.

(#17579) Remekelek28 válasza King Unique (#17578) üzenetére


Remekelek28
őstag

Köszi a választ,ide irok,mert a másik topicba is hasonlót kérdeztem.egyébként irtam abba a topicba is,egyedül csak te reagáltál.
Tehát volt régebben egy 500 gb os coolink gyári hdd m,ami ugyanilyen házban volt,de annak az adaptere elromlott,igy vettem ezt a házat,aminek az adapterét a másikhoz használtam,de azt utána eladtam és most itt a vadiuj üres hazam adapter nélkül.
Ezt szeretném hasznositani. Lényegébe azt hittem,hogy csak ugyanolyan hdd kerülhet a házba,ami benne volt.
Honnam tudjam,hohy pl egy egy terrás belefér e? Illetve a a benne levő vezetékek összepárosithatók e?

[ Szerkesztve ]

(#17580) King Unique válasza Remekelek28 (#17579) üzenetére


King Unique
titán

Nem tudtam, hogy a Coolink gyári külső vinyókat is gyárt, de biztos.
Másikban milyen vinyó volt?

Amúgy meg az a lényeg a belsejét tekintve, hogy IDE, vagy SATA csatlakozású-e? Doboza és képek alapján az utóbbi. A tárhelylimit általában a gyártó oldalán fel van tüntetve (nem találtam meg), esetleg a külső ház csomagolásán, user manualban.
Ez a benne lévő vezérlőchiptől és firmware-től függ. Ha azt tudnánk, akkor már el lehetne indulni. Illetve ennek hiányában, csak külső infókra lehet csak hagyatkozni, ahol pl. azt írja vki, hogy nála a 2 TB-ost is kezeli [link].

(#17581) Remekelek28 válasza King Unique (#17580) üzenetére


Remekelek28
őstag

Na igen,ez a ház amit az iponnál is kapható volt Én 5000 ért vettem. Irják ott a hsz ba hogy a sata2 es samsung 500 gb os hdd t vitte. Ja és kapcsoló is van rajta,az lenne a lényeg,hogy azt is kezelje,mert ez nem kapcsol le magától,mint a wd vinyóm.
Hogy milyen hdd volt az eredeti coolink vinyón nem tudom,sose szedtem szét. Egy számtek boltnól vettem. Az is lehet,h ott rakták össze. De új volt garit is adtak.
Ezek függvényébe van olyan samsung hdd amit a hozzászóló is irt? Illetve ott le van irva az adapter tipusa is.

(#17582) King Unique válasza Remekelek28 (#17581) üzenetére


King Unique
titán

"Az is lehet,h ott rakták össze"
Lehet, mert én úgy tudom, hogy a Coolink csak szimpla külső házakat gyárt, nem gyári külső HDD-ket.

"Ezek függvényébe van olyan samsung hdd amit a hozzászóló is irt?"
Egy külső merevlemez háznak pont az a lényege, hogy abba szinte akármilyen merevlemezt tehetsz, gyártótól függetlenül. Egyedül a belső csatlakozásra (IDE/ SATA), illetve a tárhelylimitre kell figyelni.

(#17583) egykori


egykori
őstag

Üdv!

Szeretnék venni egy 2 TB-os külső winchestert, amit a router USB csatlakozójához kötnék. Nem tudom, hogy számít-e, a router ASUS RT-N15U. Közös tárhelyként használnánk a családban hálózaton keresztül.
Egyáltalán jó megoldás ez?
A dilemmám még, hogy adapteres 3,5-öst vagy 2,5 ös adapter nélkülit vegyek és milyen márkát.

Kérnék segítséget a jó döntéshez.
Köszönöm.

(#17584) King Unique válasza egykori (#17583) üzenetére


King Unique
titán

Szia!

Hát ilyen célra igazából egy NAS lenne a legalkalmasabb, csak ugye az drágábban jönne ki, de érdemes megfontolni.
Külső merevlemezek PC-n, notebookon való használatra valók elsődlegesen, bár lehet TV-n, routeren és egyéb külső multimédia eszközön is, de előbbiekkel biztosítható jobban a megfelelő működés.
ASUS RT-N15U router gyengéje, hogy csak 1 db USB 2.0 port van rajta, így Y kábel kilőve és egy 2,5" külső vinyót vagy meghajt rendesen, vagy nem... egy aktív USB hubbal kiegészített használat, vagy eleve egy 3,5" külső merevlemez lehet ilyen téren a stabilabb. De a topikjában kéne megkérdeni, hogy a többieknél ok-e a dolog 1 db porttal?
Alternatívák terén azt tudom magam részéről ajánlani, amiket fentebb is: #17519.

[ Szerkesztve ]

(#17585) egykori válasza King Unique (#17584) üzenetére


egykori
őstag

Szia King Unique, mi már két éve is hasonlókról írtunk egymásnak, csak akkor tévéhez kötött külső HDD-ről volt szó.
Ezért voltam most óvatos és kérdeztem rá a 2,5 illetve 3,5 közötti választásra. Tehát itt is ugyanaz a helyzet. Bár ott bevált a 2,5-ös. Nekem jónak tűnik ez esetben az adapteres megoldás is, úgyhogy nem ragaszkodok a 2,5-öshöz.

Akkor a kettő közül melyik lenne a jobb választás? A Toshiba vagy a Samsung? Esetleg más?

[ Szerkesztve ]

(#17586) King Unique válasza egykori (#17585) üzenetére


King Unique
titán

Ha rákeresel a topikban, a D3 Station esetében volt, aki panaszkodott rá [link]. Lehet ő fogott ki hibásat, de szerintem azért annyira nem lehet megbízható db.
A 3,5" Toshiba kapcsán pedig nincs tapasztalat, arról nem tudok nyilatkozni.
"Esetleg más?"
Ott van a fenti link 3,5" részében.

(#17587) egykori válasza King Unique (#17586) üzenetére


egykori
őstag

Azt hiszem, a házi barkácsos megoldást választom: Sharkoon Rapid + WD Red 2TB. Ez utóbbi miért a Red és nem más, amit ajánlasz?

(#17588) King Unique válasza egykori (#17587) üzenetére


King Unique
titán

Ez lehet kicsit drágább, de megbízhatóbb, műszaki szemmel nézve jobb megoldás.
"Ez utóbbi miért a Red és nem más, amit ajánlasz?"
WD Red eleve az egyik legjobb 3,5" HDD adattárolásra, jobb mint egy My Bookban lévő Caviar Green, vagy egy mainstream Toshiba, Seagate. Milyen merevlemezt vegyek? topikban is gyakorta ajánlott ilyen célra.

(#17589) egykori válasza King Unique (#17588) üzenetére


egykori
őstag

A ház nagyon megtetszett, mivel fém és a képekről ítélve, úgy látom, igen profi kivitelezés.

Köszi a Redre adott infókat - sejtettem, hogy valami miatt nem véletlen, hogy olyan drága, mint egy silányabb komplett külső winchester. :R

(#17590) dell


dell
tag

Sziasztok!
Olyan problémám van, hogy a Wd elements 1tb-os usb3-s külső hdd kb. 4-5 perc után leáll. Mi lehet vele a baj? Mit és hogyan kellene beállítani, hogy tökéletesen működjön?
Köszi.Tomi

(#17592) Nyíl


Nyíl
tag

Sziasztok!
Van egy LG HXD7(500GB) -s külső HDD-m, WIN7 alatt használom adatmentés céljából (nem sűrűn, szóval nem lett agyonhajszolva) még 1 éves sincs de mostanában amikor csatlakoztatom a gépre néha elkezd kattogni egy darabig, de aztán abbahagyja, és működik rendesen, régen nem csinált ilyeneket, szóval a kérdésem az, hogy a végét járja-e,és hogy mennyire vannak rajta biztonságban a dolgaim?

(#17593) King Unique válasza Petersaure (#17591) üzenetére


King Unique
titán

Üdv!

Vettek már Maxell portable külső vinyókat páran, van róla néhány infó:

• 2,5" Maxell Tank E-Series 1 TB: [link], [link], [link].
• 2,5" Maxell Tank P-Series 1 TB: [link], [link], [link]
• egyéb infó: [link], [link]

Az 500-as belseje is vsz Seagate-Samsung, vagy Toshiba lehet. Amúgy nem rosszak, elmegy kategória. Viszont természetesen akad más alternatíva is.

[ Szerkesztve ]

(#17594) King Unique válasza dell (#17590) üzenetére


King Unique
titán

Szia!

Azt mit jelent, hogy leáll, leállítja a motort is, nem vibrál a burkolat? Illetve magától újra felpörgeti, vagy csak akkor, ha megint használatba veszed, pl. fájlkezelőben megnyitod, vagy elkezdesz rá letölteni?
Mert, ha leáll teljesen és aktivitásra pörgeti fel újra = alvó mód. Amit viszont csak a My Passportoknál lehet állítani a hozzá adott programmal [link], [link].
Ha ennek ellenére azt akarod, hogy ne álljon le, akkor pl. HD Sentinelben is tudod tiltani a leállítást [link].

(#17592) Nyíl: üdv! kattogásnak lehet több oka is....pl. nem kap rendesen tápot USB-ról (3.0 port ajánlott, vagy 2.0 hátlapi PC-n, 2.0 Y kábellel), fejparkolás, illetve merevlemez hiba.
Nézz rá HD Sentinellel, akár a főablakról és a SMART tábláról a screenshotot is beteheted, aztán abból egyértelműen látszik.

(#17595) dell válasza King Unique (#17594) üzenetére


dell
tag

Szia. Köszi a segítséged. Másolok rá és kb. 4-5 perc után leválasztja a wd-t. Usb ki és újra be akkor megint megy 4-5 percig. Miután leválasztotta, akkor nem megy a motor, mert villog csak másképpen. Hogyan lehet ezen állítani és mit?

[ Szerkesztve ]

(#17596) King Unique válasza dell (#17595) üzenetére


King Unique
titán

"Másolok rá és kb. 4-5 perc után leválasztja"

Másolás közben?? Ha aktív lemezművelet (írás/ olvasás) közben állítja/-választja le, az már problémásabb, mert ilyet nem szabadna neki....Ott, lehet épp az alaplapi USB vezérlő + WD vezérlő + OS együttműködése nem tökéletes, esetleg Wi-Fi bezavar a 3.0 adatátvitelbe, ha arra van kötve, netán kábelhiba. Másik portban, másik kábellel is próbáltad, illetve 2.0 és 3.0 port esetében is eldobálja?
Sok infót nem adtál meg, amik pedig fontosak lennénék.

Másik dolog az alvó mód, de az csak üresjáratban van, aktív lemezművelet esetén nem küldheti alvóba. Bár vannak a Windowsnak furcsaságai, vezérlőpultban az energiagazdálkodásai beállításokat és adott sémát kéne megnézni (merevlemez, USB szelektív felfüggesztés stb.), hogy ott nincs-e vmi elállítva.
Erre vonatkozóan egyebet meg csak a Passportoknál tudsz állítani, mint írtam is, illetve HDS-ben tiltani a leállítást, ott a screenshotok...

Ha meg állandóan leállítja inaktív és főleg aktív állapotban, más gépen, oprendszeren is produkálja a jelenséget, akkor garanciális csere, mert ez így elég rendellenes működés.

[ Szerkesztve ]

(#17597) dell válasza King Unique (#17596) üzenetére


dell
tag

Másolás közben választja le. Usb2.0-ás portról Több géppel is ezt produkálja. Nem melegszik fel egyáltalán, normál hőmérsékletű. Xp, win7, win8 alatt produkálja ezt a jelenséget. Próbáltam micro usb kábellel is és a saját spéci kábelével is, de u.a . a jelenség. Milyen infóra lenne szükséged ill. milyen beállítást nézzek meg?
Köszi! :R

(#17598) King Unique válasza dell (#17597) üzenetére


King Unique
titán

Azokat, amiket fentebb kérdeztem.

De amúgy már ebből is látszik a lényeg. Az, hogy másolás közben választja le, az alapból rendellenes. Általában, a fenti dolgok értelmében, ilyenkor inkább a kapcsolatot szokta random eldobálni, főleg 3.0 porton, majd egyből újracsatlakoztatja. De az, hogy teljesen leállítja, mintha alvóba küldené, holott aktív lemezművelet van, az megint kissé abszurd... nézted másik kábellel, másik gépen, másol oprendszeren, szóval még azt sem lehet ráfogni, hogy csak azon egy gépen és OS-en nem ok vmi.

HD Sentinelben azt a leállítás tiltását tudod megpróbálni. De szerintem ez a fentebb vázolt hibajelenség, nem éppen helyes működésre vall és lehet érdemes lenne inkább visszavinni és cseréltetni, mert az is lehet, hogy vmi USB vezérlő hiba.

(#17599) dell válasza King Unique (#17598) üzenetére


dell
tag

Végigpróbáltam több lehetőséget is, de semmi... Este szétszedtem , a nyákot megtakarítottam ill. a kis füleket megigazítottam amivel a nyákhoz csatlakozik és úgy néz ki működik! :)

Köszi a segítséged! :R

(#17600) King Unique válasza dell (#17599) üzenetére


King Unique
titán

Vagyis az Elements volt a hibás...ezeknek integrált USB aljzata van, ami macerás dolog. Ezek szerint a sok csatlakoztatás, esetleges kábel feszegetés miatt el volt mozdulva, nem érintkezett rendesen és ez okozta a fura jelenséget?
Bár ki tudja a jövőben nem-e jön elő hasonló probléma , így majd egy garis cserét lehet nem ártana meggondolni.
De az a lényeg most működik. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.