Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:02:15

LOGOUT.hu

Külső merevlemezek - USB, eSATA, FireWire HDD
Kérdezés előtt kérjük olvasd el az összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18201) YM


YM
senior tag

Üdv! Van egy új laptopom, amin van USB 3.0 kimenet meg egy régebbi gépem, amin van eSATA meg elvileg FireWire is. Milyen külső vinyót vegyek hozzá? 1TB-os kéne.

(#18202) RBJ válasza King Unique (#18200) üzenetére


RBJ
addikt

csodát nem várok csak azért ne 1-2 Mb el írjon. Érdekes a 13gb megbírkózott de a 17gb behalt.

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#18203) Kubinnyo30


Kubinnyo30
újonc

Sziasztok vettem egy WD Elements 500gb HDD-t. Az a problémám vele hogy rádugom a laptopra csak usb 3as port van és világit a lámpa felpörög és nemismeri fel a Windows se 10 se a 7 asztali gépen 2es porton megy. Van erre valami megoldás nekem aztmondták nemis fogja felismerni az usb 3as. Laptop egy Asus i3-as.

Váloszokat előre is köszönöm.

(#18204) King Unique válasza YM (#18201) üzenetére


King Unique
titán

Üdv!

Gyári kompakt 2,5" külső merevlemezeknél az eSATA és FireWire is elég ritka manapság, inkább USB 3.0 az elterjedt. Illetve almás interfészeknél a Thunderbolt, de az meg méregdrága.
Ha eSATA + USB 3.0 külső ház megfelel, akkor az alábbi párosítást tudom javasolni:

2,5"külső ház (eSATA + USB 2.0): ICY BOY RaidSonic IB-290StUS-B | Ár
2,5"külső ház (eSATA + USB 3.0): ICY BOY RaidSonic IB-231StU3S-G | Ár
+
•2,5" HDD: ST1000LM024 | HGST Travelstar 5K1000 | WD10JPVX | WD10JFCX

[ Szerkesztve ]

(#18205) King Unique válasza RBJ (#18202) üzenetére


King Unique
titán

Értem, meg nyilván bosszantó, de a fent leírtakon kívül mást most nem tudok hozzáfűzni.
Amiket írtam, azokat lehetne első körben megnézni, azokból is jöhetnek + infók. Illetve lehet egy NTFS töredezettségmentesítés is javítana rajta, másik port, másik kábel, na meg egy formázás stb.

[ Szerkesztve ]

(#18206) King Unique válasza Kubinnyo30 (#18203) üzenetére


King Unique
titán

Szia!

Pontos típus, modellszám stb. ilyenkor azért nem ártana ám...

"nekem aztmondták nemis fogja felismerni az usb 3as."
Ez hülyeség, az USB 3.0 is visszafelé kompatibilis és simán kezeli az USB 2.0 eszközöket is. Ha a Windows nem ismeri fel, akkor célszerű az alábbiakat megnézni:

• Felpörög rendesen (vibrál a burkolata), kap elegendő tápot? USB 3.0 port nagyobb áramleadása révén biztosan, de azért jobb meggyőződni róla. Érdemes több portban is kipróbálni.
• Windows eszközkezelőben látszik, illesztőprogramot fel tudta hozzá telepíteni, nincs ismeretlen eszköz és sárga felkiáltójel?
• Windows lemezkezelőben látszik a külső HDD NTFS partíciója? Ha igen, lehet csak meghajtó betűjelet kell hozzárendelni.
• Akkor szokott még ilyen USB-s eszköz felismerési probléma lenni, ha az alaplapi chipset driver nincs fent, vagy nem megfelelő. Illetve a BIOS/ UEFI-ben el van állítva az USB-re vonatkozó rész. SIma pendrive-ot, esetleg más külső HDD-t felismer?

[ Szerkesztve ]

(#18207) Kubinnyo30 válasza King Unique (#18206) üzenetére


Kubinnyo30
újonc

Modellszám:WDBUZG5000ABK-EESN

Amiket irtál azokat mind kipróbáltam megnéztem. Sima Pendrive-ot felismer 8gb-ost azis ntfsbe van formázva.
Lehet a biosba van a gond de ahoz hülye vagyok :)

(#18208) King Unique válasza Kubinnyo30 (#18207) üzenetére


King Unique
titán

Megnézted és stimmel, látszik az adott helyeken, van betűjele?
Modellszám alapján az új, USB3-as Elements Portable, aminél, a "nemis fogja felismerni az usb 3as" kijelentés pláne abszurd.

(#18209) Kubinnyo30 válasza King Unique (#18208) üzenetére


Kubinnyo30
újonc

Sztem is azvolt eztmondták az okos eladok meg szervizesek :)

Lemezkezelőben illetve az ezközkezelőben ez látszik.
7

(#18211) King Unique válasza Kubinnyo30 (#18209) üzenetére


King Unique
titán

A screenshotok alapján abszolút nem látszik a rendszerben, olyan mintha rá sem lenne dugva... esetleg próbáld meg másik portban, illetve Windows restart után. Ha állításod szerint felpörög és nincs tápellátás probléma, akkor márpedig valamilyen formában meg kéne jelennie a 2 helyen.
Ha továbbra sem ismeri fel a Win10, akkor esetleg meg lehetne próbálni bebootolni egy live Linuxot és az alól megnézni. Ha az sem ismeri fel, akkor egyértelműen vmi hardveres, netán BIOS/ UEFI beállítás probléma van a laptoppal, illetve a külső vinyóval. Bár, ha PC 2.0 portján patent megy, akkor utóbbi részben kizárható. Ha Linux alatt ok, akkor meg egyértelműen a Win10 újabb hülyesége...Amúgy laptop 2.0 portján felismeri, chipset driver ok?

Tehát az előbbieket végigzongorázva, ha USB 3.0 porton abszolút nem akar működni, másik gépen se, akkor meg vissza kell vinni és garis csere. Mert nyilván nem azért vettél 3.0 eszközt, hogy ne tudd 3.0 portban használni. Az Elements esetében általánosan amúgy is több szokott lenni a probléma, mint a My Passport Ultra modelleknél.

(#18212) RBJ válasza King Unique (#18205) üzenetére


RBJ
addikt

Most mentem az 2.5 lg tartalmát egy tápos 3.5 fujira. Érdekes az apróbb dolgok átmentek pikkpakk.
Most meg a hd tartalmakkal szenved. Saját megérzésem az, hogy maga a gépem nem bír a kövér tartalommal. Kicsiket stabil 20-25 Mb/sec el nyomta most meg a hd al ugyan az a helyzet.
Pedig a memória használat ahogy elnézem nem sok, a cpu terhelés is jelentéktelen. :U

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#18213) King Unique válasza RBJ (#18212) üzenetére


King Unique
titán

Az is meglehet...bár általában a szimpla nagyobb fájlokat gyorsabban másolja, mint nagy összméretben a sok kicsit, de az egyéni hardveres és szoftveres körülmények is sok mindent befolyásolhatnak.
Másolás után esetleg pár szintetikus tesztet lehetne megnézni a fentebb említett programokkal, ha azoknál is ennyire lassú, akkor elgondolkodtató igazán a helyzet.

[ Szerkesztve ]

(#18214) RBJ válasza King Unique (#18213) üzenetére


RBJ
addikt

Lementem a dolgaim. Csinálok egy format ot és kiderül. :DDD

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#18215) RBJ válasza King Unique (#18213) üzenetére


RBJ
addikt

Mai nap tapasztalata. Majd 200Gb adatot mentettem át eddig. Több gyűjtemény stb ment át mindegyik stabil 20Mb/sec ment. Pont a 3 darab hd tartalom ami 10-14Gb volt kb. egyenként, ennél fekszik el. Itt lement 1-2Mb/sec re az írás. Pont az a sok kicsi megy stabilan. :U
Mindegy ha kész leszek csinálok egy format ot.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#18216) RBJ


RBJ
addikt

Úgy látom a 3 particíóból 1 gyúrás és format ntfs re használt.
Most egy 14gb hd t áttoltam és stabilan ment 22 MB/s el.
Semmi belassulás a közepén. Bingó.

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#18217) King Unique válasza RBJ (#18216) üzenetére


King Unique
titán

Hát igen, a több partíció, lemezsávok eltérő sebessége, esetleges töredezettség, okozhatnak az adatátviteli sebességben problémákat. Gyárilag is általában csak 1 db partíció szokott lenni a külső merevlemezeken.

(#18218) RBJ válasza King Unique (#18217) üzenetére


RBJ
addikt

Az ok. De anno többet csináltam volt nintendo wii nek egy kettő fene se tudja minek.
Pl még a pc m is két particiós multi OS van rajta de majd 100% linux on vagyok.
win csak a nyomtató miatt van. linux alól nuku. :DDD

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#18219) King Unique válasza RBJ (#18218) üzenetére


King Unique
titán

Ez van.
Laptop HDD nekem is többfelé van partícionálva (szintén multi-boot) és még tele is van pakolva a többsége. Van, hogy egy-egy ISO fájlt másolva külső HDD-re, egyik partícióról gyorsabb valamivel, másikról lassabb. Sokat számít az, hogy a lemez mely részén helyezkedik el az adat, mennyire van telepakolva a partíció stb.

Ha már Linux...a megfelelő leválasztásra, ahogy Windowsnál, úgy ott is érdemes odafigyelni [link].

(#18220) RBJ válasza King Unique (#18219) üzenetére


RBJ
addikt

Na megint előállt a lassulás. 4 Gb után padló. Nézem a processzor használat az egekben. A thunar fájkezelő egyik komponense thunder vagy mi akasztotta a memóriát.
No innen szoftveres gond. Gyorsan feltettem egy filekezelőt krusader és pikkpakk átnyomta a 14Gb állományt. Mivel nagyon nortonos még megnézem a dolphin t, hogy azzal hogyan viselkedik.

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#18221) King Unique válasza RBJ (#18220) üzenetére


King Unique
titán

Hát, ha az OS, bizonyos komponense eleve bugos, azzal sok mindent nem lehet kezdeni...azt hittem először, hogy Windows alatt produkálta a hibát, de ezek szerint az adott Linux disztró lesz a hiba forrása. Sajna vannak ilyenek, pl. Linux alatt USB 3.0 portban nem tudom rendesen egyik ASMedia vezérlős külső vinyómat sem leállítani normálisan, amit a fentebb linkelt hsz-ben is írtam.

(#18222) RBJ válasza King Unique (#18221) üzenetére


RBJ
addikt

Írtam is fentebb, hogy nem használok wint csak ha nyomtatni kell. ;]

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#18223) PhoebeCat


PhoebeCat
csendes tag

Üdvözletem.
Problémám a következő:
Van egy 2tb sata-s hdd-m 2*1Tb ra particionálva, amit egy egreat média lejátszóval használok, de át szoktam tenni a PC be ha több multimédiás tartalmat szeretnék mozgatni.
Két napja pc-vel ítram rá pár száz Gb-nyi filmet, és most csak a helyet foglalja a se mappák se filmek se semmi, olyan mappákat sem látok amikhez nem is nyúltam tegnap előtt azt állítja a win7prof, hogy 87gb szabad terület, de csak 299gb nyi adatot látok.
A média player sem látja a többit...
Mi lehet itt a baj???
Mindenféle segítséget előre is nagyon szépen köszönök.

(#18224) King Unique válasza PhoebeCat (#18223) üzenetére


King Unique
titán

Üdv!

Ez a kérdés azért nem feltétlen ebbe a topikba való, inkább HDD probléma (nem adatmentés) topikba illik inkább. De látom Adatmentés - liksoft - HDD kereső mentéshez is beraktad a kérdésed.
Én is csak azt tudom mondani, mint az ottani szaki, be kéne kapcsolni a rejtett fájlok megjelenítését és, ha akkor sem látható, akkor egy live Linux alól kéne ránézni. Nemrég valakinél 2 mappa "eltűnt" a külső HDD-ről, a Windows nem látta, de a Linux igen. Csak simán beillesztette újra és ok volt.
Tehát, simán kiírod pendrive-ra és bebootolsz róla, nem kell semmit telepíteni. Majd az alatt csatlakoztatva nézed meg a HDD tartalmát. Linux abszolút kezdőknek topikban is érdeklődhetsz a live rendszerekkel kapcsolatban, de egyébként ott a Google, YouTube stb.
Illetve NTFS-nél még a nagyfokú töredezettség is tud érdekes dolgokat produkálni, fura adatokat mutatni.

[ Szerkesztve ]

(#18225) PhoebeCat válasza King Unique (#18224) üzenetére


PhoebeCat
csendes tag

Köszi, de fura módom magától helyreállt a rend.
Viszont megrendült a bizalmam ebben a hdd ben.
Vagy a win7prof-ban ???

(#18226) King Unique válasza PhoebeCat (#18225) üzenetére


King Unique
titán

Fene tudja mi okozta, de azért a Windowsnak is vannak furcsaságai, amikre akár rá is lehet fogni, néha egy restart is csodákra képes. :D Nálam is előfordul, hogy a laptop USB 3.0 portjai néha csak 2.0 módban működnek, külső HDD-re is csak ilyen sebességen lehet másolni. Aztán egy restart után meg megjavul...

[ Szerkesztve ]

(#18227) PhoebeCat válasza King Unique (#18226) üzenetére


PhoebeCat
csendes tag

Volt restart, hdd átdugása másik portba, másik kábel...
Sebaj most műxik, mentek...

(#18229) King Unique


King Unique
titán

Békés, boldog karácsonyt mindenkinek!

(#18230) t9e8


t9e8
újonc

Szisztok!

Van egy külső 1TB-os merevlemezem.
Az a kérdésem lenne hogy ezt szabad-e particionálni, és ha igen akkor milyen/melyik programmal?

(#18231) King Unique válasza t9e8 (#18230) üzenetére


King Unique
titán

Szia!

Sima adattár (külső) merevlemezeket annyira nem szokás többfelé partícionálni, de természetesen lehet, ha valakinek az az igénye. Ezen célra megfelel a Windows beépített lemezkezelője is, bár én személy szerint jobban szeretem használni a nagyobb tudású, 3rd party partícionáló programokat. Mint pl. AOMEI és MiniTool, amiknél előbbi tud magyarul is.

Azt szabad megkérdezni, hogy milyen külső HDD pontosan és mért akarod többfelé szedni a partíciót? Csak szimpla kíváncsiság.

[ Szerkesztve ]

(#18232) dawe092


dawe092
újonc

Üdv!

2 TB-s vinyót szeretnék vásárolni főleg filmek,zenék,képek,adatok tárolására.
Melyiket ajánlatos venni? Samsung M3 vagy pedig a WD termékei közül valamelyiket(elements,mybook,my passport ultra)? Előre is köszönöm

(#18234) King Unique válasza dawe092 (#18232) üzenetére


King Unique
titán

Üdv!

Először azt kéne eldönteni, hogy mekkora fizikális méretű kéne? A 2 TB tárolókapacitás még pont az a határ, aminél érdemes megfontolni. Mivel manapság már léteznek 2,5" méretben 3-4 TB-os külső meghajtók is, így a 2 TB sem extra már különöbben. Illetve az áruk is egyre jobbnak mondható.

2.5" alternatívák ITT
3,5" alternatívák ITT

[ Szerkesztve ]

(#18235) dawe092 válasza King Unique (#18234) üzenetére


dawe092
újonc

Köszönöm :)

(#18236) amstro555


amstro555
tag

Sziasztok! Mire formázzam a 2T külső winyót, ha szeretnék hozzáférni win 8.1, Linux és Mac alatt is? Nagy nehezen találtam progit, amivel 8.1 látja az ext3-at is, de a Mac...

Köszi!

(#18247) Tigi


Tigi
őstag

Sziasztok

Ez mennyire ajánlott?

Azt mondtam, hogy ne fütyülj!!!

(#18248) King Unique válasza Tigi (#18247) üzenetére


King Unique
titán

Üdv!

Nincs róla semmi infó és tapasztalat sem, passz....
2,5" Maxellek elmennek, de ez a 3,5" nem tudom milyen lehet...?

(#18249) Tigi válasza King Unique (#18248) üzenetére


Tigi
őstag

Köszi a választ.
Mindegy mert közben rendeltem egy Samsung D3 USB3.0 2TB-ot.

Azt mondtam, hogy ne fütyülj!!!

(#18250) King Unique válasza Tigi (#18249) üzenetére


King Unique
titán

Hááát, az sem éppen a legjobb: [link], [link] | [link].
De talán majd egy jobbat fogsz ki, mert a linkben lévő 2 TB-os vsz gyárilag hibás lehetett.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.