Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:02:15

LOGOUT.hu

Külső merevlemezek - USB, eSATA, FireWire HDD
Kérdezés előtt kérjük olvasd el az összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17151) ginola


ginola
addikt

Aldiban 1 terás USB 3-as kölső 3,5-es merevlemez Medion néven 20 e Ft-ot megérhet, netán ennél jobb alternatíva? Filmeket, zenéket néznék róla Tv-n.

(#17152) King Unique válasza ginola (#17151) üzenetére


King Unique
titán

Nem tudom mennyire jók, megbízhatóak ezek a Medionok, passz... a 2,5" aluházas, WD / Toshiba belsős Tevionok tűrhetőek voltak.
3,5 colos méretben inkább már 2 TB, vagy afeletti tárhelyben érdemes gondolkodni, hiszen már a 2,5 colos modellek is 3 TB-nál járnak. Utóbbi sokkal praktikusabb és kényelmesebb.
Te döntesz, mit és hol veszel. Én csak a szokásos, általam, mások tapasztalatai által jónak vélt alternatívákat tudom ajánlani: 2,5" | 3,5"

(#17153) demars válasza VANESSZA1 (#17149) üzenetére


demars
addikt

Sokat olvasom, hogy emagtól neeee, de van már itt valakinek konkrét tapasztalata gariztatással kapcsolatban??

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#17154) VANESSZA1 válasza demars (#17153) üzenetére


VANESSZA1
őstag

Sajnos ismeretségi körben már páran megjárták. Én ilyen hdd-sdd-.. stb. dolgokat inkább itt veszek : www.lec23.atw.hu
Sokan ismerik itt a PH - n, és mindenki 100%-ig elégedett.

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#17155) demars válasza VANESSZA1 (#17154) üzenetére


demars
addikt

Köszi az infót! :R

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#17156) junior11


junior11
veterán

Sziasztok, úgy néz ki, hogy tönkrement a kb 2,5 éves WD 2,5" 1TB elements portable külső merevlemezem tele adatokkal, úgyhogy lehetséges, hogy új HDD fog kelleni, ezért kérnék tőletek segítséget, tanácsot.

Ezeket néztem ki egyelőre kb.

WD elements portable 1TB (67euró)
WD my passport 1TB (70euró)
Samsung M3 portable 2TB (85euró)
Seagate esetleg?

Ez a samsung elég jó árban van, úgy olvastam, hogy seagate HDD van benne, de amúgy fogalmam sincs hogy milyenek a samsungok, seagatek és a mai WD-ok. Fontos lenne a megbízható működés, de tudom, ez ma már részben szerencse kérdése. Mi a véleményetek? Köszi.

[ Szerkesztve ]

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#17157) VANESSZA1 válasza junior11 (#17156) üzenetére


VANESSZA1
őstag

Én ezt venném/veszem:
SAMSUNG 2TB M3 Portable 2,5" USB3.0

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#17158) tpeter77 válasza King Unique (#17152) üzenetére


tpeter77
addikt

Lidl és Tesco is árulnak Medion márkájú telefonokat.
Míg a teszkónak át kellett matricáznia Op3n Dottra, a Lidl megtartotta a Medion nevet. Ugyanaz mindkét telefon és az ára ellenére tényleg jó.
Kiváncsi lennék, hogy a Medion HDD-be milyen gyártmányú merevlemez került.

junior11
TRANSCEND StoreJet 25H3 és StoreJet 25M3 külső vinyói rezgés állóak, bővebben King tud neked segíteni.

[ Szerkesztve ]

(#17159) King Unique válasza junior11 (#17156) üzenetére


King Unique
titán

Nem tudom pontosan milyen Elements Portable volt neked, de azok is megújultak már párszor, viszont lehet nem azt kéne választanod, hátha megint befürödsz vele. :D
Mindhárom típusról van itt topikban teszt, a #17152 hsz 2,5" linkjeit nézegesd át.

M3-ban Samsung HDD van, csak mióta a Seagate felvásárolta őket, azóta címkézik át, de attól még Samsung gyártmány. A 3-as listádat nézve, Passport vs M3, de mivel utóbbi tárhelye és ára nagyon kedvező, így az lehet a bufutó.
Viszont mind3-nak van egy gyenge pontja, a SATA-ra integrált USB csatlakozó, amit nemrég egyik fórumtárs is szemléltetett [link]. Tehát, nem lehet belőle másik külső rackbe, PC-be SATA csatira áttenni a merevlemezt. Persze ennek van jelentősége, ha maga a ház, annak elektronikája száll el. DE, egy ugyanolyan modellről viszont át lehet szerelni a komplett vezérlést, így szükség esetén orvosolható a probléma.
Persze pont ezért, van aki inkább a külön SATA HDD + külső ház összerakásának a híve, pont a szétszerelhetőség miatt. A linkekben ilyen összeállításokra is vannak példák.

[ Szerkesztve ]

(#17160) King Unique


King Unique
titán

@ ginola & rokafiu77

Igen, van sokféle Medion cucc, gyártanak PC-t, notebookot is stb.
Milyen? Mikor hogy.... Egyébként a topikban van egy csomó Aldis infó, használjátok a keresőt:

• 2,5" Tevion: [link], [link]
• 3,5" Tevion / Medion: [link], [link], [link], [link], [link], [link]
• 2,5" / 3,5" Chili Green: [link], [link]

Amúgy mind3 osztrák / német termék, sokszor egy kaptafára is készülnek, de azért akadnak köztük jobb darabok is. Idehaza széles körben nem nagyon forgalmazzák őket, leginkább bizonyos külföldi eredetű üzletek kínálatában találkozni velük. Cilli Green és Medion weboldal.

Szvsz ez a mostani is vsz WD Caviar Green belsős lehet, de akár mással is előfordulhat.

(#17161) Gabis


Gabis
őstag

Sziasztok!
A szakértelmetekre lenne szükségem.
A munkahelyemre kellene egy külső merevlemez, offline biztonsági mentés céljából.
Első körben erre gondoltam WD My Passport Ultra.
Esetleg más alternatíva?

Ami fontos:
- megbízhatóság

Előny:
- automatikus szinkronizáló program
- merevlemez állapotát figyelő program

Előre is köszönöm. :R

(#17162) King Unique válasza Gabis (#17161) üzenetére


King Unique
titán

Ezeket a linkeket nézd meg, találsz bennük több típusról, köztük Passportról is itteni teszteket.
Szinkronizáló program van WD-khez, állapotot is úgy-ahogy figyeli, illetve lehet meghajtó diagnosztikát is végezni vele, de erre legjobb a HDS.

Megbízhatóság.... ha több helyre mentesz, több fizikális külső adattárolód van + ezekre igyekszel odafigyelni.

[ Szerkesztve ]

(#17163) junior11 válasza King Unique (#17159) üzenetére


junior11
veterán

Köszi. Amúgy szerinted a Samsung HDD-k megbízhatóak szerinted? Mert elég olcsó az M3 Portable a WD-hoz képest. A Passport széria megbízhatóságban jobb mint az Elements?

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#17164) Gabis válasza King Unique (#17162) üzenetére


Gabis
őstag

Köszönöm szépen a segítséged. :R
Akkor ez jó választás lehet WD My Passport Ultra Metal

(#17165) King Unique válasza junior11 (#17163) üzenetére


King Unique
titán

Maga a HDD része az jó, az egész külső házzal együtt is mondhatni azok, bár az integrált USB csati okozhat néha kellemetlenségeket, mint mondtam.
Elements az alsó kategóriás modell a WD-nél, így nagyobb a selejt előfordulásának esélye. Vannak itt PH!-n többen is akiknél ok és nincs vele gond, de volt példa bőven az ellenkezőjére is. Illetve azt se állítom, hogy a Passportnál nem fordulhat elő, de azt már csak a szoftveres és egyéb + felszereltsége, 2 helyett 3 év gari miatt is érdemes megvenni.

Aztán, ha nagyon biztosra akarsz menni, akkor meg egy jó minőségű aluház, ami hőelvezetés miatt is kedvezőbb + egy strapabíró NAS merevlemez, pl. 2,5" WD Red. A fenti linkben olyan összeállításra is van példa: [link].
Persze ehhez nem járnak extrák, xy leállítás se mindig működik, de műszaki & mérnöki szemmel nézve talán jobb megoldás.
A teljes megbízhatóság, adatbiztonság = több helyre mentés ---> pl. több külső merevlemez használata.

(#17164) Gabis: jó választás :K , akár majd egy tesztet is készíthetsz róla, ha ráérsz. A fenti linkek 2,5" részében vannak minták.

[ Szerkesztve ]

(#17166) junior11 válasza King Unique (#17165) üzenetére


junior11
veterán

A Samsungot 85euróért a WD My Passport Ultra 2TB 115euróért tudom megszerezni. A kérdés, hogy megéri-e ráfizetni, vagy megelégszem a Samsunggal...

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#17167) King Unique válasza junior11 (#17166) üzenetére


King Unique
titán

Hát, ha nem akarsz rackes megoldással játszani, akkor maradnak ezek a gyáriak.
Mindkettő 3 év garis, integrált USB-s, prémium szoftver csomagos (titkosítás, backup, egyéb beállítások, diagnosztika). WD nagyobb és kiforrottabb gyártó, jobban csengő márkanév külső vinyók piacán, ezért drágább.
Jó lesz a Samsung is. :K
Annak még annyi kis előnye is van, hogy nem 4, hanem csak 3 tányéros merevlemez van benne, így vékonyabb és egy hajszálnyit gyorsabb.

ha ezt választod, akkor majd egy tesztet esetleg dobhátnál ide te is, fenti linkben az 1 TB-os mintája ott van.

[ Szerkesztve ]

(#17168) VANESSZA1 válasza King Unique (#17165) üzenetére


VANESSZA1
őstag

És olyan esetre milyen 2,5" külső vincsesztert ajánlanál, ha a routererre szeretném rákötni torrentezésre ?

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#17169) King Unique válasza VANESSZA1 (#17168) üzenetére


King Unique
titán

Ugyanazokat, mint fentebb. Nincs külön olyan a normál kategóriában, hogy médialejátszóhoz, routerhez stb. Illetve előbbihez vannak speciális külső multimédia merevlemezek, Wi-Fi képes modellek, vagy akár NAS, de azok jóval drágábbak.

Routeren, ha 2,5 colos meghajtót akarsz használni, akkor az USB-port áramellátása fontos, meghajtja-e stabilan? Ha 3.0, akkor ok, ha csak 2.0, akkor kérdéses, illetve ha nincs több aljzat egy szükség esetén Y kábeles használathoz, akkor a 3.5 colos megoldást is érdemes megfontolni, a stabil táp miatt.

[ Szerkesztve ]

(#17170) maajsz válasza maajsz (#17127) üzenetére


maajsz
senior tag

Gondoltam megosztom a tapasztaltakat, hátha valaki belefut később. Szóval csak furdalt a kíváncsiság az notis esata portal kapcsolatban, rápróbáltam egy kissé "megszabott" sata madzagot ami fizikailag ugyan belement de a vinyót nem sikerült elérni. Így rendeltem az ebayről egy eSata - Sata kábelt amivel viszont tökéletesen műkszik (persze külön táppal) és sebességre is teljesen rendben van. Hátrány hogy ha lekapcsolom a hhd-t reset kell hogy lássa megint. Viszont tesztelgetni, szereléshez, ha nincs hirtelen külső ház teljesen megfelel. Szerintem ennyiért (1000Ft~ +400Ft~ posta németből, mert nem akartam 3 hetet várni csájnízből), ha van a laposon esata port jól jöhet tartalékba.

(#17171) Gabis válasza King Unique (#17165) üzenetére


Gabis
őstag

Ha jól értem a korábbi hozzászólások alapján, akkor az általam is választott külső megoldás esetében hátrány jelent egy rack+hdd kombóval szemben:
1. az alaplapra integrált USB modul (gondot okozhat a titkosítás visszafejtése ha ez sérül)
2. a merevlemez mobilitása egy másik rack-be

Ha nem használnám a titkosítást más problémát tud okozni a modul esetleges sérülése?
Bocsi a kérdésekért de szeretem körbejárni a dolgokat és a lehető legjobb megoldást kihozni belőle. :B

(#17172) King Unique válasza Gabis (#17171) üzenetére


King Unique
titán

1. Ezeknél hardveres titkosítás van, az USB chip titkosít, hogy máshol csak úgy ne lehessen illetéktelenül hozzáférni a tartalmához. Maga a jelszókérés gyárilag inaktív, be-ki kapcsolható. Ha sérül a chip (csak úgy tönkremenni nem szokott), akkor igen, okozhat gondot, viszont egy ugyanilyen szériás Passportról átszerelhető az elektronika és akkor újra hozzáférhető a tartalma.

2. Eleve egy külső vinyó nem feltétlen arra való, hogy gyakorta szétkapja az ember és ide-oda pakolgassa, cserélgesse benne a HDD-t. A gyárilag szerelt típusoknál ez azonnali garanciavesztéssel is jár. Ha azonban vkinek mégis ilyen igénye van, akkor alapból a külső rackes, vagy dokkolós megoldást kell választani.

[ Szerkesztve ]

(#17173) TeeJay


TeeJay
félisten

nem követtem mostanság a topikot
melyek azok az USB3-as 2,5"-os külső rack-ek amik ajánlottak?

chipset kábelhossz és társaira célzok
jelenleg egy ADATA SH93-am van 750gigásban és most tervezek venni egy rack-et mivel van két 2,5"-os használt vinyóm amik elmennének benne simán

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#17174) King Unique válasza TeeJay (#17173) üzenetére


King Unique
titán

A topikjában épp nemrég gyűjtöttem össze pár év termését, részletes jellemzésekkel, tesztekkel. Azokból biztos tudsz majd választani [link]

meg se ismertelek az újavatar miatt. :D

[ Szerkesztve ]

(#17175) Roland8622


Roland8622
aktív tag

Sziasztok

Végre itthon a WD My Passport Ultra külső merevlemez, 1TB, 2.5", USB 3.0

Ezt a rövid kábelt kilehet cserélni hosszabbra ? Mert az Element 1TB, 3.5", USB 2.0 jó hosszú kábelt adtak, ez meg :(

[Kép a kütyüről]

Huawei P60 Pro / Huawei P50 Pro / iPhone 13 sima (1 hétig, de volt :D) / HTC U11 (már 4.5 éve) /BOSSHIFI B3 / FiiO BTR3

(#17176) King Unique válasza Roland8622 (#17175) üzenetére


King Unique
titán

Szinte majdnem mindegyik 2,5" külsőhöz rövid kábelt adnak, mert így biztosított a stabil USB tápellátás. Mert ugye a hosszabb kábelnek nagyobb az ellenállása is, így csökken a feszültség és az áramerősség. Saját tápos 3,5" esetében ez nem fontos.
De vehetsz hozzá hosszabbat is, egy USB 3.0 A - microB (apa - apa), vagy hosszabbító A - A (apa - anya) típust. De túl hosszú ne legyen!

[ Szerkesztve ]

(#17177) Roland8622 válasza King Unique (#17176) üzenetére


Roland8622
aktív tag

Köszi az infót ;)
Mi számít hosszúnak? Mert nekem elég max 1m, de láttam sokat ami 1.8m.
És mennyire számít itt a márka ? Noname hosszabbító kábel 0.8m-t láttam

Huawei P60 Pro / Huawei P50 Pro / iPhone 13 sima (1 hétig, de volt :D) / HTC U11 (már 4.5 éve) /BOSSHIFI B3 / FiiO BTR3

(#17178) King Unique válasza Roland8622 (#17177) üzenetére


King Unique
titán

0,8-1 m az pont jó lesz. Használtam már 1,8 m-essel is, ami úgy-ahogy még beleférhet, de annál hosszabb már sok.
Márka, az passz...nyilván nem a legolcsóbb vackor kell megvenni.

[ Szerkesztve ]

(#17179) Kezdő vagyok


Kezdő vagyok
őstag

Sziasztok!
Több My Passport-om van,és most kijött az új WD Smartware program frissítés.
Mitől van az,hogy az egyiknél kiírja,hogy az "illesztőprogram telepítése",a másiknál meg nem?
Sőt,az értesítési területen ottmarad az ikon"maradványa",ami akkor jelenik meg,ha telepedik az illesztőprogram?(Ez újraindításkor eltűnik.)
Jó ez így,vagy újra kell telepíteni a programot?

[ Szerkesztve ]

(#17180) Roland8622 válasza King Unique (#17178) üzenetére


Roland8622
aktív tag

Köszi ;) Jó éjt

Huawei P60 Pro / Huawei P50 Pro / iPhone 13 sima (1 hétig, de volt :D) / HTC U11 (már 4.5 éve) /BOSSHIFI B3 / FiiO BTR3

(#17181) King Unique válasza Kezdő vagyok (#17179) üzenetére


King Unique
titán

Nem próbáltam még a legújabb verziókat, de ahogy láttam itt-ott a felületen is kozmetikáztak kicsit.
"illesztőprogram telepítése" -talán SES drivert frissíti, vagy tudja a fene? Nálam 8.1 WU is felajánlotta erre a frissítést.
Amúgy meg, ha nem tapasztalt komolyabb hibát, akkor szerintem ilyen apróságokkal ne foglalkozz. :N

(#17180) roller0123: viszont. :)

[ Szerkesztve ]

(#17182) ginola válasza King Unique (#17160) üzenetére


ginola
addikt

Magyarán mondva nem rossz vételek.
Egyébként itthon Revoltec ex307 ház + WD Canviar Green kombót használok.

[ Szerkesztve ]

(#17183) King Unique válasza ginola (#17182) üzenetére


King Unique
titán

Hááát...igen, valóban akad köztük jobbféle is, de volt, amivel adódtak problémák.
Volt olyan emlékszem, hogy Aldiban pár éve 750 GB-os 2,5" külső vinyót árultak 10k-árt, ami akkor nagyon jó vételnek minősült. De maga a rack, az használhatatlanul szar volt és sokan csak a HDD miatt vették meg, amit utána áttettek egy normális házba. :DDD

(#17184) junior11


junior11
veterán

Sziasztok, mi a véleményetek a WD 3,5" My book 3TB merevlemezről? Egy 2TB MyBookkal már rendelkezem, kb 1,5 éves, eddig nincs gond vele, bár sokszor hangosan működik, mikor dolgozik, olyan enyhe kattogó hangot ad ki, ez normális? Megbízhatók ezek a cuccok? Mit tapasztaltok? Elég jó áron vannak (a 2,5" képest), bár hordozhatóságban a 2,5" lemezek jobbak (kisebbek, könnyebbek)...

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#17185) King Unique válasza junior11 (#17184) üzenetére


King Unique
titán

Nem rosszak, mondhatni jók 3,5" méretben a My Book külső merevlemezek.
Azóta megújultak, az új 3 TB-os Elements Desktopról tesztünk is van [link]
Kattogás az vsz a fejparkolás miatt van, mivel a belsejük a hírhedt Caviar Green.
Ha nem kellenek a szoftveres extrák, akkor szerintem jobb megoldás lehet az alábbi hsz b.) része [link]. Mert ugye egy WD Red mégiscsak jobb, mint a Green.
Persze az ár se utolsó szempont, de azt már eldöntöd magad, hogy neked melyik felel meg jobban.

[ Szerkesztve ]

(#17186) junior11 válasza King Unique (#17185) üzenetére


junior11
veterán

Köszi ismét az infókat. Még egyelőre csak nézegetem, 3TB Mybook lenne 115euróért, 2TB 2,5" Samsung M3 Portable pedig 85euróért. Amúgy tegnap az eladó azt mondta, csak Samsungot ajánlja :D Most vagy azért, mert csak Samsung volt neki a polcon, vagy a WD neki nem jön be, nem tudom... Amúgy a későbbiekben a filmek (és más adatok) tárolására lenne, hordozhatóságban viszont jobb a 2,5", majd meglátom no :D. Megbízhatóság tekintetében viszont mindegy hogy 2,5" vagy 3,5" ugye?

[ Szerkesztve ]

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#17187) King Unique válasza junior11 (#17186) üzenetére


King Unique
titán

Ezek mindig azt ajánlják, ami készleten van, vagy be tudják szerezni... :DDD
Ilyen téren nem könnyű összehasonlítani a 2,5" és 3,5" modelleket. Előbbiek a hordozás miatt jobban ki vannak téve mechanikai sérüléseknek, instabil USB tápellátás stb. Utóbbiaknál tönkremehet a tápegység és akár egyéb problémát is okozhat. Viszont notivinyók strapabíróbbak lehetnek, fejparkolásból is 2x annyit kibírnak, igaz talán gyakrabban is csinálják.
Ha nagyon feszegetni akarod, akkor Merevlemezek megbízhatósága, élettartama topikban tovább lehet boncolgatni.

(#17188) bombadil


bombadil
tag

Sziasztok,

Tegnap adta be a kulcsot a 2TB-os Seagate Expansion külső vinyóm.

Kellene egy utód, ezeket néztem ki:

Seagate Expansion 3TB USB 3.0 Desktop 3.5 inch - a 'régi' fekvő verzió

Seagate Expansion 3TB USB 3.0 Desktop 3.5 inch - 2015 Edition - álló verzió

WD 3 TB USB 3.0 Elements Desktop

Samsung HX-D301TDB/G 3TB External Hard Drive

Kb egy árban tudnám beszerezni ezeket. Attól hogy meghalt a Seagate vinyóm, nem fújok a márkára, szóval bátran megvenném újra.

24/7-ben menne, nem vagyok allergiás a hangokra, csak megbízható legyen. (Valamennyire :D )

Szerintetek melyik lenne a jobb választás?

[ Szerkesztve ]

"Véla i assaila umë polë cenë ilyë mettar."

(#17189) King Unique válasza bombadil (#17188) üzenetére


King Unique
titán

Azért ezek az Expansion és Elements modellek mind2 gyártónal az alsó kategóra, így nem feltétlen, de esetenként nagyobb lehet a selejt és meghibásodási ráta.
Régi Expansion esetében voltak negatív tapasztalatok, az újak meg még nem ismertek annyira.
Illetve a Samsung D3 Station kapcsán is számolt be vki itt meghibásodásról.

WD Elemenst Desktopról fentebb linkeltem itteni tesztet, az se rossz, illetve a My Book is ajánlott(abb).
Ha meg 24/7-ben akarod járatni, akkor célszerűbb lenne a fentebb említett b.) megoldás, egy speciális, 24/7-es üzemű NAS HDD-vel.

(#17190) bombadil válasza King Unique (#17189) üzenetére


bombadil
tag

Igen, én is elgondolkodtam a b-megoldáson. Sőt, van is egy USB 3-as rackem elfekvőben. Majd megnézem mennyire passzolna egy 3Tb-os vinyo bele.

"Véla i assaila umë polë cenë ilyë mettar."

(#17191) King Unique válasza bombadil (#17190) üzenetére


King Unique
titán

Milyen rack, milyen csatlakozóval pontosan, mert annál fontos, hogy egyáltalán kezeli-e a 3 TB-os merevlemezt?
Ezek a consumer vinyós külső megoldások nem feltétlen folyamatos járatásra valók, arra azért célszerűbb, egy erre kifejlesztett WD Red-t választani.

(#17192) BullKoxa


BullKoxa
őstag

Sziasztok ! Segítséget szeretnék kérni hogy mennyik a legmegbízhatóbb ezek közül? tesóm ezeket nézte ki magának a céges dolgait tárolni .

1. ,

2 ,

3 .

És még annyit kérdeznék melyik garancia a jobb ? az Ipon vagy a gyártói . Mert a Samsungnál lehet választani.

Köszi előre is a segítséget!

Üdv : Kornél

[ Szerkesztve ]

(#17193) bombadil válasza King Unique (#17191) üzenetére


bombadil
tag

Hazaérve megtaláltam a racket, ez lenne.

3TB-os vinyót firmware frissítéssel kezeli csak. Előtte egy 2TB-os WD green volt benne 2 évig.

Nem tudom, van-e valakinek tapasztalata ezzel a rack-el, hogy kezelné e a WD Red-et?

"Véla i assaila umë polë cenë ilyë mettar."

(#17194) King Unique válasza BullKoxa (#17192) üzenetére


King Unique
titán

Alapvetően megfelelne mind3, de hogy melyik a legmegbízhatóbb, azt nehéz megmondani, főleg a mai tömeggyártás korában...
Felszereltség, funkciók tekintetében inkább a Seagate és Samsung. Bár utóbbinál nem tudom, hogy a sima, cserélhető interfészes Backup Plus, vagy a Backup Plus Slim modellt adják-e valójában (modellszám vs. kép), mert utóbbi a ragasztott háza miatt elég gagyi...??
A 2,5" linkben vannak alternatívák, tesztek, az alapján M3 szerintem ok és a WD My Passportok is megfontolandóak. De műszaki szemmel nézve, a rackes megoldás bizonyos esetekben jobb lehet, azokra is van példa.

Garancia: Samsungra az itt vállalt garancia elég röhejes, mivel alapból 3 év gyártói garancia jár rá és nem 1 év...árgépen megnézve más webshopnál 2 évet legalább adnak rá, de van hol 3 évet is [link] :U Mo-n ilyen elektronikai eszközökre 12 hónap a kötelező jótállás aszem, de megfeleő helyeken biztosítanak többet is, a gyártói garanciával megegyező időtartamot is.

(#17193) bombadil: Nem a Red maga a lényeg, hanem a tárhely, ekkora méretet lekezel-e. Ha a gyártó megadja, hogy támogatja, akkor ok. Ha firmware update kell hozzá, akkor meg frissítesz.

[ Szerkesztve ]

(#17195) bombadil válasza King Unique (#17194) üzenetére


bombadil
tag

Közben megnéztem, már a legújabb firmware-rel vettem ami kezeli a 3TB-os lemezeket.

Veszek egy WD Red-et, mi baj lehet belőle? Majd megírom mi lett a vége :DDD

"Véla i assaila umë polë cenë ilyë mettar."

(#17196) King Unique válasza bombadil (#17195) üzenetére


King Unique
titán

Semmi, max akkor, ha selejteset fogsz ki. :D De csak nem.

(#17197) BullKoxa válasza King Unique (#17194) üzenetére


BullKoxa
őstag

Köszi a segítséget! Rendeletem egy ilyet SAMSUNG M3 Portable 1TB 5400rpm 16MB USB 3.0 Fekete STSHX-M101TCB. 2 év garival, Köszi mindent !

(#17198) King Unique válasza BullKoxa (#17197) üzenetére


King Unique
titán

Ha már gondolom másik webshopból rendeled, akkor már mért nem olyant nézel, ahol megadják rá a 3 évet??
De mindegy, ti dolgotok. Alapvetően jónak mondható az M3, ha nem akarod feszegetni a témát, akkor maradhat az. Ha igen, akkor meg érdemes átnézni a fentieket.

(#17199) gabaly válasza King Unique (#17147) üzenetére


gabaly
tag

Szia.
Szeretnék tőled kérdezni.

Ezt venném, némi adat tárolásra és filmeket tárolni és Tv-n nézni róla: WD My Passport Ultra 1TB 2,5" külső merevlemez, fekete - 3 év garancia.

Viszont Linux-Ubuntu Op rendszerem van és a leírásában nem szerepel Linux:

"NTFS fájlrendszerre formázva Windows 8, Windows 7, Windows Vista, Windows XP operációs rendszerekhez
Mac OSX használatához újraformázás szükséges."

Mivel Linuxos Pc-ről vennék le filmeket ahhoz, hogy Tv-n nézhessem ez így már kérdéses. A szakértelmem meg ehhez 0.

Válaszod köszönöm.
Üdv, Imre.

[ Szerkesztve ]

(#17200) King Unique válasza gabaly (#17199) üzenetére


King Unique
titán

A hardvergyártóknál elsődlegesen a Windows és a Mac OS X a preferált platformok, külső merevlemezeknél is. A Linux sok esetben mellőzött, olyannyira, hogy van amikor meg sem említik a támogatásnál, még ha működik is rajta.
Viszont természetesen használhatóak Linux alatt is, egy népszerű Ubuntu alapú disztrónál biztosan. Én is több kiadáson próbáltam már Passportokat (Ubuntu, Kubuntu, Mint stb.), nem volt a felismeréssel semmi gond.
Illetve a Linux a Passportok NTFS fájlrendszerét is tudja natívan írni és olvasni, szal akár meg lehet hagyni azt is. De igény szerint természetesen átformázható Ext-re is, ha nem használsz Windowst.

Linuxon még annyi hátrány azért megvan, hogy a hozzá adott szoftveres pakk, csak Windows és OS X kompatibilis. Ha nem használod, akkor nem gond, de, ha kéne, akkor sajnos adódhat ezáltal némi hiányérzet. Wine alatt még nem próbáltam futtatni, nem is biztos, hogy működne.
Illetve ezeknél van hardveres titkosítás és a hozzá adott programmal élesíthető a jelszókérés. Gyárilag ez inaktív, de ha bekapcsolod a 2 támogatott rendszeren, akkor Linux alatt nem fogsz tudni hozzáférni a meghajtóhoz. Tehát erre is figyelni kell. Persze utólag ki is kapcsolható a jelszókérés.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.