Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:02:15

LOGOUT.hu

Külső merevlemezek - USB, eSATA, FireWire HDD
Kérdezés előtt kérjük olvasd el az összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17051) tomp válasza King Unique (#17050) üzenetére


tomp
félisten

Pontos értéket nem is várok. Amúgy rà van ìrva, hogy -/+0,02A/V.

Akkor jól tippeltem. Egérnél és pendrive-nál nagyjából valós lehet. (100 és 200mA)

(#17052) King Unique válasza tomp (#17051) üzenetére


King Unique
titán

Igen, az ilyen programok sz*rra se jók... csak műszerekkel lehet kimérni az értékeket.
OK, ha majd megjön, akkor a mérésről itt a topikban készíthetsz majd egy kis beszámolót, képekkel, screenshotokkal illusztrálva. Pl. felpörgéskor, alvó állapotban, illetve terhelés alatti áramfelvételi értékeket megnézve.

(#17053) tomp válasza King Unique (#17052) üzenetére


tomp
félisten

Ok.
Megnézem majd laptopon usb 2.0-n, 3.0-n, illetve tv-n mind kettő porton is.
Pont ráérek egész jövőhéten. :)

(#17054) King Unique válasza tomp (#17053) üzenetére


King Unique
titán

Jó. :K
Akár magát a portot is meg lehet ezzel mérni, hogy az tudja-e a névleges értékeket, főleg egy TV. Bár azt lehet csak adott eszközhöz igazítja adja le fullosan. De ez is egy érdekesség.

Amúgy eddig honi számtech magazinban volt pár hónapja 2,5" külső vinyó tesztelés, ott megmérték az áramfelvételt is több típusnál. U=állandó=5 V és P= U * I képletből I= P / U

• WD My Passport Ultra 1 TB (Scorpio Blue - 2 db lemeztányér)

- készenléti energiafelvétel: 0,9 W —► 0,18 A
- működési energiafelvétel: 2,7 W —► 0,54 A

• WD My Passport Ultra 2 TB (Green Mobile - 4 db lemeztányér)

- készenléti energiafelvétel: 1,5 W —► 0,3 A
- működési energiafelvétel: 2,1 W —► 0,42 A

Az 2,5" 5400 RPM-es meghajtóknál 0,9 - 1,8 W körül voltak a készenléti és 2,1 - 3,8 W között a működési áramfelvételek. Egy 7200-as meghajtó produkált 2,3 W —►0,46 A készenléti és 4,9 W —►0.98 A működési áramfelvételt.
A felpörgésit nem értékelték egyenként, de általánosan 4 - 5 W —► 0,8 - 1 A értékeket mutatott az összesített diagram.

Vsz releváns adatok lehetnek ezek, műszerrel lettek kimérve. A 1,5 TB Elements Portable = 2 TB Passport Ultra ilyen téren, mivel mind2-ben egy 4 tányéros WD15NPVT/ WD15NPVX mobil merevlemez van. Arra is hasonló értékeket kell kapjál.

[ Szerkesztve ]

(#17055) nagy.geri90


nagy.geri90
csendes tag

Üdv! Segítséget szeretnék kérni. Vettem egy Smart Tv-t és szeretnék venni hozzá egy külső hdd-t hogy a számítógépről filmeket tehessek rá illetve adásokat fel tudjak venni. Egyáltalán nem vagyok otthon a témában így nem tudom mire kell odafigyelni. Tudnátok ajánlani konkrét eszközt olyan 15 E ft-ig? 250 Gbal már elégedett lennék. Köszönöm a segítséget!

(#17056) samyr


samyr
csendes tag

Van egy red 4 power külső alu házas rack,usb3-as.
Olvasás és írás közben, milyen szinűen kéne világítania?
Nekem pirosan világít.Alapállapotban zölden.Jó ez igy?
Használ valaki ilyet nézze már meg.
Köszi előre is

(#17057) King Unique válasza nagy.geri90 (#17055) üzenetére


King Unique
titán

Hasonlót kérdett nemrég vki, így neked is ezt tudom javasolni. [link]

250 GB-ost meg felejtsd el, külső vinyókat, főleg gyári kivitelűeket már nem gyártanak ekkora méretben, hanem 500 GB-ról indul... sőt, ha a rackes megoldást választod, annál is szinte alig van különbség ár tekintetében egy 250 és egy 500 GB-os notivinyó között. Sőt, előbbi akár drágább is lehet, mivel kifutó modellek és nehezebb is beszerezni őket.

[ Szerkesztve ]

(#17058) King Unique válasza samyr (#17056) üzenetére


King Unique
titán

Legalább a pontos modellszámot és/ vagy gyártó oldalát megadhattad volna, hogy egyáltalán tudjuk, miről van szó... 2,5"/ 3,5"??
Ilyen külső házzal még nem találkoztam, de 2,5" / 3,5" külső rack topikban sem volt téma. Így nem tudok hozzászólni.

Viszont ez a LED színe nem hinném, hogy akkora probléma lenne. Van olyan ház, ami megkülönbözteti ilyen téren a 2.0 és 3.0 portokat is.

[ Szerkesztve ]

(#17059) samyr válasza King Unique (#17058) üzenetére


samyr
csendes tag

Ez volna pontosan.

[link]
A gyári oldala már régen nem megy.
Beírtam hárha valakinek van.

(#17060) King Unique válasza samyr (#17059) üzenetére


King Unique
titán

Talán vki, akinek ilyen van, mert én passzolom... ha más gond nincsen vele, akkor szerintem felesleges ezen kattogni.

Amúgy milyen rack, nem melegszik benne a merevlemez, kapcsolatot nem dobálja el? Milyen vezérlőchip van van benne, ha korábbi szerelés alkalmával megfigyelted, vagy HDS-ben mi a VID-PID azonosítója [link]?

(#17061) samyr válasza King Unique (#17060) üzenetére


samyr
csendes tag

VID: 174C, PID: 55AA
ASMedia ASM1051 new firmware (2) 4.50

Ez volna.Legalább már ezt is tudni.
Köszi ezt is

(#17062) King Unique válasza samyr (#17061) üzenetére


King Unique
titán

Tehát ASMedia és 1051-es chip, valamint a PID azonosító 55AA = firmware frissíthető, illetve beleflashelhetőek xy beállítások, mi jó dolog. :K

[ Szerkesztve ]

(#17063) Gaillard


Gaillard
csendes tag

Adattárolásra (családi fotók, videók, dokumentumok) keresek ésszerű áron belül 1 vagy 2 TB-os külső HDD-t.
Legfőbb szempont a megbízhatóság, tartósság, legkisebb hibafelmerülési lehetőség.
Ütésállóság miatti extra költség nem kizáró ok.
Gondolom tűzálló kategória elérhetetlen és/vagy megfizethetetlen (valószínűleg olcsóbb egy tűzbiztos bútorszéf:)
Lehet 2,5 vagy 3,5-es kivitel is.

Mit ajánlotok?

Esetleg a külső HDD-n kívül más technológia, amely még nem iszonyat drága és elérhető?

Köszönettel.

Szabadság-Testvériség-Egyenlőség

(#17064) Jarod1 válasza Gaillard (#17063) üzenetére


Jarod1
addikt

Nos, én nem javaslom a 2 Terrás winyót, főleg ha mindent azon akarsz tárolni, gondolj arra ha bármilyen gixer bejön akkor minden ugrik, mindenesetre 500 Gigás elég, és használj felhőtárolót is.

(#17065) King Unique válasza Gaillard (#17063) üzenetére


King Unique
titán

Először is tudok javasolni alternatívákat mind2 méretkategóriában [link], illetve vannak 2,5" ütésálló külső vinyók [link]. Sőt még léteznek tűzálló kivitelűek is, az ioSafe kínálatában, de azok nagyon drágák.

Amit másik fórumtárs is javasolt, soha se bízd csak 1 db fizikai tárolóra a fontos adataidat, illetve ments máshova is (felhő, archiválásra való DVD/ Blu-ray lemez). Persze, ha ezeket kombinálod, akkor elég lehet egyszerre 1 db külső vinyó is, de idővel ajánlott beszerezni még egyet és arra is biztonsági mentést készíteni.

(#17066) Gaillard


Gaillard
csendes tag

Köszönöm a válaszokat.

Azt hiszem a Silicon Power A65-ös új sorozatából vagy a Transcend StoreJet 25M3 / 25H3 termékek közül kerül ki a HDD.

A Transcend esetében a H-s vagy az M-s a jobb választás?
Úgy látom, hogy a strapabíróság terén nincs különbség, de a beépített HDD esetében melyikben van megbízhatóbb?

A Silicon Power milyen HDD gyártóval, típussal dolgozik?

Szabadság-Testvériség-Egyenlőség

(#17067) King Unique válasza Gaillard (#17066) üzenetére


King Unique
titán

Transcend esetében jó mindkettő, a 25H3 az újabb modell, de lényegében uaz a 3 rétegű burkolat van mindkettőn.
A belsejük általában Seagate-Samsung (ST1000LM024), esetleg Toshiba (MQ01ABD100) szokott lenni 1 TB méretben, bár a korábbi H3P-ben WD10TPVT vinyó volt. A 2 TB-os H3-ban pl. WD20NPVX merevlemez van.
Nem rosszak ezek a vinyók, nagyon sok 2,5" külsőben ezek vannak, túl nagy választék nincs is. Hogy melyik mennyire megbízható, vagy megbízhatóbb, mint a másik, azt winchester topikban kérdezd.

[ Szerkesztve ]

(#17068) artiny


artiny
őstag

Milyen márkájú kulso 2.5" ext. hdd ajanlotok?

WD elements vagy Samsung portable verziot? (ezen kivul meg lattam Adata-sokat ilyen puzzle mintasakat)

Samsung az olcsobb Samsung M3 Portable 1TB USB3.0 -ezt eztem ki,bár lehet jobbb lenne egy WD? csak dragabb valamivel - adatokat tarolnek rajta (backup kent) szoval nem folyamatossan lenne hasznalva csak parszor elovennem es atmasolnam gepre ami eppen kell rola.

(#17069) King Unique válasza artiny (#17068) üzenetére


King Unique
titán

#17065 első linkjét nézegesd már meg, abban vannak tesztek mindkettőről.
Ha WD, akkor már inkább a My Passport.

(#17070) artiny válasza King Unique (#17069) üzenetére


artiny
őstag

Koszonom a valaszt!

A legjobban a Samsung M3 Portable 1TB fele hajazok (Samsung M3 Portable HX-M101TC 1TB) (mivel kb 10€ val olcsobb) és a tesztben is amire felhivtad a figyelmem, az jott lett hogy altalanos felhasznalasra jo lessz. A vezerlo csip vagy hasonlo melyebben bele nezve ezek a dolgok rendben vannak ezeknel a Samsungoknal?

[ Szerkesztve ]

(#17071) artiny válasza artiny (#17070) üzenetére


artiny
őstag

vagy pedig most talaltam egy webshopban 65€ ert WD My Passport-t. (bar itt nem irja hogy ultra lenne)
Szoval a kerdes most az hogy WD vagy a Samsungot ,szerinted? :B

[ Szerkesztve ]

(#17072) King Unique válasza artiny (#17070) üzenetére


King Unique
titán

Vezérlőt nem tudom milyen van a Samsungban, de általában jól működik, megbízható cucc, ahogy a WD is. Előbbi belseje a saját gyártású, Seagate által átcímkézett ST1000LM024 merevlemez, ami szintén jónak mondható, de a tesztben is látszik.
Egy gyengéje van (igazából kettő: műanyag ház=rosszabb hőelvezetés) M3-nak és WD-nek is, az integrált USB csatlakozó...tehát nem külön SATA-USB átalakító + SATA HDD, hanem utóbbira van ráintegrálva, azért is rövidebbek az átlagnál. Viszont, ha elszáll a vezérlő, akkor nem tehető át a merevlemez másik rackbe és félig kuka. De át lehet építeni másik meghajtóról az elektronikát és csatlakozót és akkor ok, WD-nél már elvégezte innen is sikerrel egy tag. :K
Amúgy meg nem szokott velük gond lenni ilyen téren, csak megemlítettem, mint esetleges hibalehetőséget. Gyári 2,5" külsőknek egy része már integrált USB-s, persze vannak szép számmal kivételek is. Valamint a fenti linkben szereplő külső rackes megoldás is utóbbi kategóriába tartozik.

Amit linkeltél másodjára, az egy korábbi generációs Passport. Akár az is bevállalható, de inkább az újabb Ultrák javasoltak.

[ Szerkesztve ]

(#17073) tomp válasza King Unique (#17054) üzenetére


tomp
félisten

WD Elements 1,5TB Portable
Előtte lemértem a telefon töltővel. Ha levonom a 0,02A-t amit ír is a csomagolás akkor pontos értéket kapok.
Na szóval a vinyó 0,02A levonva.
USB 2.0:
készenlétben 0,3A
100%-os terhelés: 0,55-0,58A(hallható, ahogyan a fej intenzíven dolgozik)
pelpörgés: 0,53A
alvó állapot: 0,1A
A HDSentinel szerint WD15NMVW merevlemez van ebben.
Részletes tesztet majd este rakok fel.

(#17074) King Unique válasza tomp (#17073) üzenetére


King Unique
titán

USB 3.0 portban nem tudod megnézni?
Látszik az értékekből, hogy picit képes a 2.0 névleges értékei fölé is menni, ha valóban jól mér a kütyü. Illetve a felpörgés kérdéses, mert ha rádugod, akkor az elején jobban meg kéne löknie az értékeket és utána áll be. Ezt lehet nem tudja jól mérni ez a készülék.
A HDS meg azért ír mást a merevlemezre, mert mint feljebb írtam, ezek integrált USB-sek és más modellszámmal fut az ilyen és a sima SATA-s, de attől a kettő még lényegében ugyanaz a Green Mobile.

(#17075) tomp válasza King Unique (#17074) üzenetére


tomp
félisten

3x dugtam rá usb 2.0-ra . Mindig ugyan annyi volt 0,01A-es eltérésekkel. Meghallgatva sokkal lassabban pörög fel mint a laptopban lévő 2,5-ös vinyó. Amíg nem végzett a vinyó a felpörgéssel addig nem is változik az érték. Azután a fej mozgatáskor már csökken az érték. A fej művelet végeztével beáll a készenlétire. Azonnal reagál az áramerősség változásra. Másolás indításnál azonnal felugrott az érték.
Több töltővel is kipróbáltam és 0,02A eltéréssel pontos. Gondolom ennyit fogyaszt maga a mérő.

(#17076) Yushchenko


Yushchenko
őstag

Sziasztok!

3,5-es 2TB körüli külső vinyót keresek folyamatos használatra (torrent, média szerver, stb). Melyiket ajánlanátok? Elsősorban megbízhatóság, hang, melegedés, fogyasztás ami fontos.

(#17077) artiny válasza King Unique (#17072) üzenetére


artiny
őstag

Koszi a valaszt!
Ezt nem is tudtam, hogy nem "rakhatoak" at más rackbe. :)) Ez arra is vonatkozik,hogy esetleg PC be ilyen esetbe beszerelve - nem mukodne tovabb ott sem?
Amit igy lehet vasarolni egyben kulso hdd-knel mindnel igy van szinte hogy integralt az USB csatlakozo, pl a Verbatim vagy Adatasoknal is igy van?

(#17078) King Unique válasza tomp (#17075) üzenetére


King Unique
titán

Jó, elhiszem. AMit korábban mondtam, vsz igazodik felpörgésnél a külső vinyó is a kisebb áramú 2.0 porthoz és lassabban pörgeti fel a merevlemezt, így egy határértéken táncolva összejöhet így is a dolog.
Jó volna 3.0-ban is megnézni, de ha nincs gépeden, akkor mindegy. Esetleg, ha van másik 2,5" külső vinyód, vagy pendrive, azokét is meg lehet kukkantani. Utóbbinál pl. az USBDeview csak egy névleges értéket lökött ki, vagy valóban annyi, amennyi?

(#17077) artiny: látom sikerült vele beijesztenem téged... :DDD Ennyire azért nem vészes, mert mint mondtam, nem szoktak csak úgy tönkremenni.
Mivel a SATA érintkezőre van rátolva az USB csatlakozó, így másik rackbe, vagy PC-be/ notiba nem tudod beletenni. De szétszedni alap esetben nem ajánlott az ilyen gyári külsőket, mert feszegetés hatására, akár a burkolat illesztése is sérülhet és a gari is ugrik. Max akkor kell, ha nagyon muszáj.
Verbatim és Adata esetében, aszem előző nem integrált, utóbbi meg vegyes, van olyan modellje, ami az.

(#17079) King Unique válasza Yushchenko (#17076) üzenetére


King Unique
titán

Ezen alternatívák b részét, ha folyamatosan nyúzva lesz [link].

(#17080) tomp válasza King Unique (#17078) üzenetére


tomp
félisten

USB 3.0-n felpörgéskor 0,53-0,54A
100%-os terhelésnél 0,58-0,59A

Ami feltűnt, hogy 2.0-n indításnál 0A-ről először 0,4-re(itt még nem pörög a lemez) majd 0,53A-re ugrik az áramerősség. Azaz fokozaton terheli a portot. 3.0-n 0-ról azonnal 0,53-0,54A-re ugrik. Azaz nincs fokozatos terhelés hanem rögtön kihúzza a portból a neki szükséges áramot. Tv-n a HDD REC porton ugyan így viselkedik. Most épp megy a tv-n egy film a vinyóról. 0,33A-el. Tv-n a készenléti állapotban 0,29A-t eszik.

(#17081) King Unique válasza tomp (#17080) üzenetére


King Unique
titán

OK, frankó. :K
Akkor ezeket képekkel, mérési screenshotokkal és ezen észrevételekkel nyugodtan lehet ide illusztrálni egy szép hsz keretében.

(#17082) tomp válasza King Unique (#17081) üzenetére


tomp
félisten

Ok. Az este meg is csinálom. Videót csináltam a mérésekről így a képeket könnyű kiszedni. :)
Pendrive és egér esetében az USBDeview valós értéket mutat.

(#17083) tomp


tomp
félisten

Na akkor itt vannak a mérések!
Western Digital Elements 1,5TB Portable
USB 2.0:
-felpörgés: (0,4A)-0,53A
-100%-os terhelés: 0,55-0,58A (a magasabb értéknél intenzíven azaz ide-oda ugrál a fej)
-készenlétben: 0,3A
-készenlétben leparkolt fejjel: 0,24A
-alvó állapotban: 0,1A

USB 3.0
-felpörgés: 0,53-0,54A
-100%-os terhelés: 0,61A
-készenlétben: 0,3A
-leparkolt fejjel: 0,24A
-alvó állapot: 0,1A

Ami feltűnt, hogy USB 2.0-n csatlakoztatáskor először 0,4A-rel terheli meg a portot majd a lemez indulásakor veszi fel a 0,53A-t. USB 3.0-n csatlakoztatáskor rögtön 0,53A-rel terhel, azaz nincs fokozatos terhelés.
Ezen felül felpörgés is érdekes. Mintha az elektronika direkt nem engedi a magas amper érték ugrást nehogy ledobja a port a magas energia igényt. Cserébe lassan pörög fel. Amíg a laptopban lévő vinyó már az indítás utáni fej műveletet is befejezte,a külső még a felpörgésnél tart.
Videó az USB 2.0s mérésről

(#17084) DriftD1GP


DriftD1GP
tag

[link]]
Üdv. Ehhez mit szóltok? Sony TV-hez használnám és leginkább filmek meg képek lennének rajta.

(#17085) King Unique válasza DriftD1GP (#17084) üzenetére


King Unique
titán

Nemrég vett egy fórumtárs egy 500-as verziót, abban Samsung merevlemez van, eddig nem panaszkodott rá.
Sony TV-hez vsz jól passzol, ha van rajta dedikált 1 A-es HDD jelzésű port, akkor vsz áramellátással sem lesz gond.
Tehát ez is jó, vagy a fentebb linkelt egyéb 2,5" megoldások.

(#17083) tomp: azt hittem screenshotolsz, de videó is jó. igaz csak 2.0-ról van, de másiknál le van írva a lényeg.
Kösz a beszámolót és a méréseket! :R

(#17086) Yushchenko válasza King Unique (#17079) üzenetére


Yushchenko
őstag

Köszönöm. Nem nagyon tudom eldönteni, hogy red vagy purple. Elvileg a purple jobb, de én a fogyasztásnál nem látom, hogy a red annyival kevesebbet enne.

(#17087) tomp válasza King Unique (#17085) üzenetére


tomp
félisten

Elég erős a kijelzője, a gépem nem nagyon díjazta. Autofókusz nehezen találta meg a helyét. Manuális meg macerás volt 1 kézzel. :-)
A videóban benne van a lényeg. Azért nem volt benne az alvó állapot mert szegény vinyó tegnap kb 10x állt le/pörgött fel. Nem akartam kínozni tovább.
Usb 3.0-s portnál ott van a külső rack így nem igazán fért volna el. Ha a laptop mellé rakom a túloldalt akkor meg a gép ráfújja a forró levegőt. Túlmelegedés határán üzemel a gép.
Jó kis kütyü. :)

(#17088) King Unique válasza Yushchenko (#17086) üzenetére


King Unique
titán

Purple kamera és videó rendszerekbe ajánlott, de sokan használják szimpla adattárnak is. Red meg adattárnak, winchester topikban is amolyan sláger vinyó. Fogyasztás meg mért olyan fontos, eleve mind2 5400-as energiatakarékosabb fajta, azért annyi nem esznek?

(#17087) tomp : 10 leállás meg se kottyan neki, kibírnak ezek egy-néhány ezret simán.
Ok, köszönöm még egyszer a tesztet és a hasznos infókat! :R

(#17089) tomp válasza King Unique (#17088) üzenetére


tomp
félisten

Nem nagyon szeretem őket fel-fel pörgetni. Ha felpörög akkor legalább 2-3órát üzemel nálam a vinyó.
A 10leállás fél órán belül volt. :)
Most is megy a külső éjszaka óta parkolás gátlóval.
Én eddig azt hittem, hogy csak a fej mozgatásakor fogyaszt a fej áramot. De a fej a lemez fölött tartásához is kell 60mA.

(#17090) Yushchenko válasza King Unique (#17088) üzenetére


Yushchenko
őstag

Értem, köszönöm. A hardveraprón árult felújítottakból érdemes lehet venni, vagy ezek inkább a kerülendő kategória?

(#17091) King Unique válasza Yushchenko (#17090) üzenetére


King Unique
titán

Használt winchestert venni mindig rizikós, gariidő is kérdéses... ha belefér, akkor érdemes újan megvenni.

(#17092) Yushchenko válasza King Unique (#17091) üzenetére


Yushchenko
őstag

Köszönöm! Akkor Sharkoon házzal veszek egy ilyet.

(#17093) DriftD1GP válasza King Unique (#17085) üzenetére


DriftD1GP
tag

Sajnos a TV USB csatlakozójánál nem írja hogy hány ampert tud a csatlakozó :/ És nem is tudom hol lehetne utánajárni. A TV amúgy egy 50W828B és most egy 320GB-os van rádugva ami működik hibátlanul. Most gyorsan szét is szedtem és az van ráírva hogy 0.85A kell neki. Szóval az a Sony hd-e1 is kell menjen ha annak 0.9A kell nem?

(#17094) rusSSSSh


rusSSSSh
csendes tag

Sziasztok!

Szeretnék venni külső HDD-t. 1TB-osat szeretnék és 20eFt-ba, hogy beleférjen.

Nem tudom, hogy számít-e, de egy macbook air-rel lenne használva főleg.

Mit ajánlotok?

Köszönöm előre is a segítséget.

(#17095) Jarod1 válasza DriftD1GP (#17093) üzenetére


Jarod1
addikt

Usb2 általában, 0,5 A esek. a Usb3 1 A, de ha van segéd táp usbs akkor bedughatod és ugy megy biztosan.

(#17096) King Unique válasza DriftD1GP (#17093) üzenetére


King Unique
titán

Mondtam, hogy HDD feliratú port, mert az van rajta [link]
Ha a 320-as stabilan megy rajta, akkor vsz az 1 TB-os is fog, mivel akkora áramfelvételi különbségek nem szoktak lenni. Egy dolog, mi van ráírva, megint egy másik, hogy ténylegesen mennyit vesz fel egyes szakaszokban, mint ahogy feljebb fórumtársad mérése is szemlélteti [link] (0,75 A van ráírva)
Amúgy meg, mint mondtam, ezek elsődlegesen nem TV-khez valók, hanem PC, noti.... bár sokan kényelmi okból szeretik előbbieken is használni, de azokon lutri.

(#17094) rusSSSSh: kicsit feljebb lépsz és megnézel pár linket, pl. amik a # 17065-ben vannak.
Ahogy látom eléggé elaprózod, nem a Machez akarod igazítani a kiegészítő árát, pedig vannak "for Mac" modellek, amelyik dizájn, fájlrendszer, csatlakozók tekintetében jobban passzolnak. Persze felárásak. :D
A linkben is lévő WD jóféle, ha máik fülön lévő Air nem pálya, akkor vegyél Ultrát, v más gyártó olcsó termékét. Ha van a gépen USB 3.0, az előnyös.

(#17097) tomp válasza King Unique (#17096) üzenetére


tomp
félisten

Eddig 0,63A volt a rekordom. Töredezetta a vinyó és rángatta a fejet. Az 500mA-es USB stabilan vitte.
A felpörgéskor azért kell neki olyan "kevés" mert egyenletesen halkan pörög fel.
A külső rackben lévő 3,5-ös 5400-as vinyó 5V-on 750mA kell neki, 12V-on már csak 500mA. 12V-on táppal olyan durván pörög fel mint egy sugárhajtómű. Meg is eszik 1,5A-t. Laptopban lévő 5V-on 750mA. Felpörgéskor 1,1A-t kér de már finomabban végzi. A leglomhább a WD és ez eszi a legkevesebbet.
Azaz ahogyan tapasztalom minél halkabban pörög fel és minél tovább tart neki annál kevesebbet kér.

Amúgy ezeknek a külső vinyóknak az 5V-os betápjának mennyi az alsó határa? Készenlétben még 5,08A van a portban de felpörgéskor illetve durva használatkor már csak 4,88V.
Nem lehet, hogy nem is az amper hiánya dobhatja le a vinyót hanem a feszültség leesik a kritikus alá?

(#17098) King Unique válasza tomp (#17097) üzenetére


King Unique
titán

Igen, ezen már én is gondolkodtam, mert megfigyeltek, hogy a Passportjaim is viszonylag lassan pörögnek fel. Az ilyen csúsztatott indítással vsz kiküszöbölhető a kevésbé optimális táp. Bár adatmentő szakik szerint hosszútávon nem tesz a jót a merevlemez motorjának, mármint, ha nem alapból, hanem kényszeresen indul így...
HDS-ben a 3-as Spin Up TIme attribútum meg is méri ezt az értéket. 2,5" külső vinyóknál akár 3000-4xxx körüli érték is lehet. A notimban lévő merevlemeznél csak 2100 körül van, bár itteni topikokban is láttam tesztet, amelyiknél a külső merevlemez 3.0 portban, 2000 alatt volt.

Feszültség az USB-szabvány 5 % toleranciát enged meg (4,75 - 5,25 V). Ha pl. túl hosszú a kábel, akkor leesik a feszültség is és a határérték alatt nem hajtja meg, de ugyanolyan fontos az áramerősség is.

[ Szerkesztve ]

(#17099) tomp válasza King Unique (#17098) üzenetére


tomp
félisten

Hát szerintem az Elements Portable modellnél nem kényszeres a lassú indulás mert usb 3.0-n is így indul pedig ott lenne elég betáp. Mégsem vesz fel többet az induláshoz.
HDS szerint a laptopban lévő 0. Azaz nem méri. A külső rackben a 12V-ról üzemelő 1tányéros 5400-as samsung 3670. Az Elemets pedig 5558. Ha usb 3.0-n van akkor is.

(#17100) Kobe


Kobe
veterán

sziasztok

A-Data HD710-el lenne kis gondom.....200 GB "eltűnt" a merevlemezről. Értsd: az 1TB os vinyón ténylegesen tárolt adat mennyisége 540 GB, szabad területnek a 930GB ból mégis minden program csak 200at jelez. Ez saccperkb 200 GB, csak nem tudom hogy mire.....mert semmilyen rejtett rendszer file nicns rajta, nem is tudom mi generálhatna ennyi adatot rajta falsba....tán a win összes frissítése win 3.1 óta .....

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.