Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:02:15

LOGOUT.hu

Külső merevlemezek - USB, eSATA, FireWire HDD
Kérdezés előtt kérjük olvasd el az összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17801) bringasisti válasza King Unique (#17799) üzenetére


bringasisti
őstag

Köszönöm

BENEFON DELTA--------N8

(#17802) Klemice válasza King Unique (#17800) üzenetére


Klemice
senior tag

Szia!

Köszi a választ, még gondolkodom karácsonyig!
Igazából nem zavar a ragasztás a seagate-nél, úgyis vigyázni fogok rá, és teljes értékű vinyó van benne nem mint egyes WD-kben.

(#17803) King Unique válasza Klemice (#17802) üzenetére


King Unique
titán

Igen, nem SATA-ra integrált USB-s, hanem normál SATA csatlakozós HDD van benne, ami előny.
De maga kivitelezés, ez a ragasztás, ahogyan ott feszegeti, húzkodja a srác a fóliát, nagyon gány... ilyet magamnak nem igazán vennék. Akkor inkább már egy f@sza 2,5" aluház + bele a HDD, vagy vmi Zendisk akár.
De te tudod, karácsonyig ráérsz még eldönteni. :))

(#17804) Klemice válasza King Unique (#17803) üzenetére


Klemice
senior tag

Ezek közül a 2.5-ös aluházak közül melyik az ami megbízható? ami az ajánlóban van 9.5 mm magas abból a 3-ból kettő kapható még, azok beválltak, minőségiek?

(#17805) King Unique válasza Klemice (#17804) üzenetére


King Unique
titán

Ott vannak az ajánlott minősítések, illetve sok típus, tesztek az összefoglalóban stb. Azok alapján el lehet dönteni.
Egyébként meg az sem tudom, hogy hirtelen melyik 2-3 modellre gondolsz?

(#17806) Klemice válasza King Unique (#17805) üzenetére


Klemice
senior tag

(#17807) King Unique válasza Klemice (#17806) üzenetére


King Unique
titán

A Captiváról van teszt az összefoglalóban, annál működik leállítás, alvó mód, 55AA PID azonosítójú, így a firmware is babrálható stb.
Kolink házat pedig a napokban vettem, az se rossz, de se leállítás, se alvó mód nem megy, még a gépet alvóba rakva se. Valamint 1153 a PID, így nem lehet a firmware-rel semmit sem csinálni.

Tehát, bár jó darab a Kolink is, de talán a fentiek miatt inkább a Captiva.

(#17808) kjani18


kjani18
őstag

Sziasztok!
A TV -re rá van dugva egy USB -s külső vinyó, arról filmezünk.
Sajnos rendszeresen le kell választani, kihúzni, rádugni a PC -re rámásolandó a megnézni kívánt cuccost.
Meg lehet -e oldanil valami áramkörrel, hogy kihúzkodás nélkül is rákapcsolhassam a PC -re a vinyót?
Köszi előre is a segítséget!

Ja, az előzőekben olvastam, hogy oprendszertől függően a PC adott USB kimenetéről a táp ( +5V ki ) lekapcsolható.
W7 alól ez lehetséges lenne?

[ Szerkesztve ]

Olvasd el, benne van a megbízhatóságom is! https://logout.hu/bejegyzes/kjani18/uzletszabalyzatom.html

(#17809) xplood


xplood
csendes tag

Üdv!

Tanácsot szeretnék kérni, két külső merevlemez típus között nem tudok dönteni.
Az egyik:[link]
És a másik jelölt:[link]

Megéri azt a + 3000Ft-ot a WD, vagy a Toshiba is jó márka? Garancia mind a kettőre 2 év van.

[ Szerkesztve ]

(#17810) King Unique válasza kjani18 (#17808) üzenetére


King Unique
titán

Üdv!

Egy ilyen fizikális eszköznél, ami kábellel kapcsolódik a gazdaeszközhöz, nem igazán. :N Egyszerre csak 1 eszközre lehet csatlakoztatva. Csak vmi hálózati adatátvitelt tudok elképzelni [link].

"Ja, az előzőekben olvastam, hogy oprendszertől függően a PC adott USB kimenetéről a táp ( +5V ki ) lekapcsolható.
W7 alól ez lehetséges lenne?
"

Mire gondolsz itt? Leválasztás után, hogy leáll-e a külső merevlemez, az főleg annak vezérlőchip és firmware függvénye. Ha támogatják, de mégsem áll le, akkor lehet az aktív USB-port jelensége miatt. Amin, a leírás alapján egy registry értéket hozzáadva lehet változtatni.

(#17811) King Unique válasza xplood (#17809) üzenetére


King Unique
titán

Üdv!

Az Elements nem igazán éri meg, sima fapados modell. Ahogy a Basics is, bár a célnak mind a kettő megfelelhet.
Ha 2,5" külső WD, akkor egyértelműen a My Passport Ultra. Azoknál kevesebb a meghibásodás, komplett szoftveres pakk jár hozzá és 3 év garancia. Az, hogy sok bolt, csak 2 évet ad mindegyikre, az a saját hiányosságuk....elég vicces, hogy a feketére 2 év ír, a fehérre meg 3 évet, holott nem szín alapján meg a garancia... maguk a boltok, webshopok sem tudják rendesen úgy látszik. :U

Tehát, ha nem akarod ragozni, akkor esetleg mehet a Basics is, vagy egy hasonlóan olcsó M3 Portable. Utóbbi is 3 év garis, bár ezzel sincs minden bolt tisztában...
Egyéb alternatívák, pedig a fentebb is említett LINK alatt érhetők el.

[ Szerkesztve ]

(#17812) xplood válasza King Unique (#17811) üzenetére


xplood
csendes tag

Köszi!

Akkor ez lenne a legjobb választás? [link]

A fő cél, hogy a kollégiumi és az otthoni gépem közt tudjam hozni vinni a filmeket adatokat, olykor játékokat... stb

(#17813) King Unique válasza xplood (#17812) üzenetére


King Unique
titán

Akár a Toshiba is megfelelhet, de a My Passport Ultra szoftveres kínálata, 3 évgarancia, újakhoz mellékelt Grip Pack, szerintem megéri azt a pár ezres felárat.
Ha meg hordozni fogod, akkor vmi külső tokot nem árt neki venni és abban utaztatni [link], [link].

(#17814) Isual


Isual
veterán

Sziasztok!

Megválok a PC-mtől és a 2db 2TB-os WD Caviar Green EARX (3.5") vinyóim közül egyet megtartanék és ehhez szeretnék egy külső USB3-as mobile rack-et vásárolni. Nem vagyok jártas a témában, de szeretném minél olcsóbban megúszni a témát úgy, hogy a vinyó is jól érezze magát benne.
Mit ajánlotok, milyet vegyek hozzá?

Ha rossz topicba írtam, bocsesz, akkor kérdésem az, hogy hol tudnak nekem segíteni? :U

Üdv!

[ Szerkesztve ]

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#17815) King Unique válasza Isual (#17814) üzenetére


King Unique
titán

Szia!

Külső házaknak valóban vannak külön topikjai (3,5" külső rack), de semmi gond, elfér itt is a kérdésed. :)
Összefoglaló táblázatban láthatod, hogy van már 3,5" USB 3.0 ház 5k körül és 7-8k árért is. Illetve ott a paraméterek, minősítések, azok alapján szerintem el lehet dönteni.

(#17816) Isual válasza King Unique (#17815) üzenetére


Isual
veterán

:B oks, köszi a választ :)

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#17817) Isual válasza King Unique (#17815) üzenetére


Isual
veterán

Ő akkor megfelelő lesz?

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#17818) King Unique válasza Isual (#17817) üzenetére


King Unique
titán

Hát, ha nem a Rapid/ Swift Case, akkor igen, jó lesz ez is. :K
Ha rákeresel ottani topikban, akkor a tulaja elismerően nyilatkozott róla.

(#17819) Isual válasza King Unique (#17818) üzenetére


Isual
veterán

Mi az a Rapid/Swift Case? És honnan tudom, hogy amit forgalmaznak, az olyan-e vagy nem? :U

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#17820) King Unique válasza Isual (#17819) üzenetére


King Unique
titán

Mííí? Hát ott listában, online táblázatban még linkekkel is.
Azok az elsődlegesen ajánlott modellek, de drágábbak. Mint mondtam, jó lesz az a Captiva is.

"hogy amit forgalmaznak, az olyan-e vagy nem?"
Itt mire gondolsz? Mert nyilván azt a terméket kapod, ami a gyártó oldalán van, illetve amit a többiek is vettek. Itt a vezérlőt szokták cserélgetni a gyártók, mert van olyan ház, amiből vki korábban JMicron, míg más ASMedia ASM1051 típussal szereltet fogott ki. De újabban, amelyik pl. ASMedia, abból már csak 1053, 1153 van forgalomban.

[ Szerkesztve ]

(#17821) Isual válasza King Unique (#17820) üzenetére


Isual
veterán

okok, értem már :)

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#17822) core2trio


core2trio
tag

Lenne egy kis problem amit nem tudok mi okoz: USB-n nem látja a külső winyókat vagy a pendriveokat a gépem (minden más usb megy: egerek, billentyű, DVB-T tuner, scanner, fényképezőgép gond nélkül müxik)

A jelenség: felcsatlakozás után legtöbbször jelzi, hogy minden okés, települt és használatra kész, egyszer-1x látszik a win (7 64bit) eszközkezelőben is (inkább nem), de használni már nem tudom semelyiket sem, semmilyen lemezkezelővel vagy Total Commander-ben (itt is küzd egy ideig de végül nem látszik), vagy néha ennyi sincs csak nem látja semennyire az OS. :(

Mind az alaplap hátlapi 2.0 mind a PCIe 1x USB 3.0 kártya is ezt produkálja adattárolókkal (többfélével, akár felcserélve is a portokat). (Egyéb anomália nem szokott előjönni a gépen, semmi fagyás, melegedés, lehalás vagy ilyesmi, illetve ezek a külső winyók is üzemelnek haver gépével.)

Mi okozhatja ezt, szoftver, hardver? :F

[ Szerkesztve ]

(#17823) King Unique válasza core2trio (#17822) üzenetére


King Unique
titán

Üdv!

Az ilyen jellegű problémákat sajnos nehéz detektálni, mármint, hogy mi a hiba pontos oka...
Ha a haver gépen megy a külső vinyó és gondolom pendrive is, akkor azoknak a hibája is kizárható.
Illetve itt nehezítő tényező, hogy még a pendrive-okat sem ismeri fel...ha csak a külső vinyót nem, akkor esetleg rá lehetne fogni az elégtelen tápellátást, sérült partíciót stb. De, ha hátlapi portba van dugva és másik gépen ok, akkor ez szintén nem játszik.

Itt vsz a gépeddel lesz a gond, de hogy most vmi BIOS/ UEFI beállítás, vagy driveres probléma, az jó kérdés...? Alaplap, USB-portok hardveres hibája sem sanszos, ha más USB-s eszközt probléma nélkül kezel.
Esetleg alaplapi chipset drivert érdemes megnézni, frissíteni, mert az is okozhat USB-s gondokat. Illetve csak egy tipp, de mi van, ha kiveszed átmenetileg a 3.0-ás PCIe bővítőkártyát, akkor is produkálja a hibát 2.0 portokon?

(#17824) LucentTwo


LucentTwo
tag

Sziasztok,
egy olyan gondom lenne, hogy jó pár éve vettem egy Samsung S2 portable-t ami tönkrement. Szerintem 100%, hogy csak az elektronika (panel), maga a merevlemeznek semmi baja. Ugye ez a külső merevlemez nem a megszokott szabványú szerkezet.

Kérdésem, hogy van e rá valamilyen mód, hogy még használhatóvá tegyem (esetleg ha foglalkozik ilyesmi elektronikával vki v valahonnan rendelni egy hasonló szerkezetet merevlemez nélkül)vagy kuka?!

Előre is köszi a válaszotokat!

(#17825) King Unique válasza LucentTwo (#17824) üzenetére


King Unique
titán

Szia!

Pont nemrég kérdett vki teljesen ugyanilyet, annak ezt válaszoltam [link].
Csaknem van vmi kapcsolat kettőtök között?

(#17826) LucentTwo válasza King Unique (#17825) üzenetére


LucentTwo
tag

Köszi,
akkor sztem marad a buherálás az adatok amik rajta vannak nem érdekelnek, csak jó lenne használhatóvá tenni még.

Am nincs kapcsolat köztünk, meg nekem vagy másfél éve ment tönkre, de mivel van több másik külső merevlemezem így nem nagyon érdekelt, de most elém került újra és gondoltam megnézem mit lehetne vele tenni.

[ Szerkesztve ]

(#17827) King Unique válasza LucentTwo (#17826) üzenetére


King Unique
titán

Értem.
Ha nincsenek rajta fontos adatok és nem is kell róla semmi, akkor szerintem nem feltétlen érdemes vele bajlódni. Mert egyrészt egy ilyen donor elektronika, vagy donor meghajtó is belekerül X összegbe. Másrészt 18-20k körül már tudsz összerakni egy 2,5" 1 TB HDD + 2,5" USB 3.0 külső ház kombót. Annál normál SATA csatis a HDD és külön van az elektronika.

(#17828) Ryder62


Ryder62
őstag

Sziasztok!

Milyen külső merevlemezt ajánlotok 15-20 ezer között, ami 500 GB-os (esetleg nagyobb) és USB-s?

(#17829) King Unique válasza Ryder62 (#17828) üzenetére


King Unique
titán

Szia!

A szokásos megoldásokat tudom ajánlani [LINK].
20k-ból már kijön egy 2,5" 1 TB-os.

(#17830) LucentTwo válasza King Unique (#17827) üzenetére


LucentTwo
tag

Már találtam is ismerőst aki megnézné, keresi a "kihívásokat", ha ő nem tudja akkor kuka. De egy próbát megér még, szinte ingyen.

De igazad van, hogy nem éri meg a donor, főleg, hogy igazán nincs is rá szükségem. Jelenleg van egy M3 portable-m (1,5TB), ami szerintem sokkal jobban sikerült az S2-esnél. Van egy merevlemez + külső ház kombóm, itt meg is kérdezném tőled, hogy mi a véleményed a RaidSonic ICY BOX külső házról? Egyelőre meg vagyok elégedve vele, de majd SSD-t szeretnék venni a laptopba és majd a HDD-nek kellene egy újabb külső tok, van e valamilyen másik javaslatod?

(#17831) King Unique válasza LucentTwo (#17830) üzenetére


King Unique
titán

Vannak a neten leírások, hogy elvileg hozzá lehet + kábelekkel forrasztani jó esetben SATA csatlakozót, de ha behalt eleve a PCB, akkor nincs sok értelme. A donor alkatrészeknek meg ára van. De majd a szaki eljátszadozik vele. :)

2,5" házaknak van külön topikja összefoglalóval, amiben találsz megfelelőt.

(#17832) lev258


lev258
veterán

Van egy külső HDD-m, amivel most gondok vannak. Bad superblock-ot jelez (ez a file allocation table Linuxos megfelelője). Kérdés: Ennek meghibásodása merevlemez hibát jelent, vagy csak a fájlrendszer hibás? S.M.A.R.T. adatok meglátásom szerint rendben, viszont amikor újraalakítom a fájlrendszert (formázás, partíciók kialakítása) és megint csinálok egy ellenőrzést, ugyanúgy bad superblock hibát kapok.
Kissé kellemetlen, mivel idén járt le a garancia. Adatvisszanyerés már megtörtént.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#17833) King Unique válasza lev258 (#17832) üzenetére


King Unique
titán

Üdv!

Erre igazán nem tudok mit mondani, mivel a Linux alatti SMART minősítések és kifejezések (pl. magas kor, hiba várható stb.) értelmezése számomra nem éppen egyértelmű. Van több ilyen meghajtóm is, amikre ezt írja, de HDS szerint kifogástalan mindegyik. De GSmartControl is írt már érdekes dolgokat, logokban error stb.

Esetleg nézz rá HDS Linux verziójával, vagy, ha van lehetőség (dual boot, másik gép), akkor Windows alatt egy HDS-t ráengedni, különféle teszteket lefuttatni. Illetve Linux alatt ott a hdparm, smartctl, azokban is vannak ilyen-olyan tesztek, ahogy néztem.

Amúgy milyen külső merevlemezről van szó?

(#17834) lev258 válasza King Unique (#17833) üzenetére


lev258
veterán

Egy Samsung usb3-as, 1TB-s.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#17835) King Unique válasza lev258 (#17834) üzenetére


King Unique
titán

Tehát gyári külső modell, vsz a régi S2/ M2, vagy az újabb M3 Portable. Azok nem rosszak, bár az integrált USB a gyenge pontjuk, mint a WD-knek.

Linux SMART terén sajnos egyebet meg nem tudok hozzáfűzni. Kíváncsi lennék azért, hogy vajon mit mutatna a HDS, mert nem biztos, hogy megerősítené az adott program minősítését.

(#17836) lev258 válasza King Unique (#17835) üzenetére


lev258
veterán

M3-as. Egyébként megnézhetem HDS-sel is, csak a Linuxos verzió nagyon régi.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#17837) King Unique válasza lev258 (#17836) üzenetére


King Unique
titán

És nem 100/ 100-as? Ha szerint sem, akkor lehet van vele vmi gond.

(#17838) lev258 válasza King Unique (#17837) üzenetére


lev258
veterán

Megnéztem. Ez szerintem tényleg nagyon régi. Csak kidob egy eredményt és ennyi (ez amúgy látszólag rendben). Semmi komolyabb teszt. Maradok a S.M.A.R.T.-nál. Ami mondjuk jó hír, azt hiszem, mégis van még pár hónap a garanciából. Most a bolttal próbálom felvenni a kapcsolatot, ahol vettem.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#17839) King Unique válasza lev258 (#17838) üzenetére


King Unique
titán

Na igen, komolyabban tesztelgetni, azt a fizetős, Windows verzióban lehet. :D
Persze azt jó lenne tudni pontosan, hogy tényleg mi a baja, de ha van még gari, azt érdemes kihasználni. 3 év van rájuk, így ha pl. a bolt csak 2 évet adott, akkor a + 1 évet lehet RMA ügyintézés útján érvényesíteni. Ha 3-at, akkor ok.

[ Szerkesztve ]

(#17840) lev258 válasza King Unique (#17839) üzenetére


lev258
veterán

Mindenesetre köszönöm a segítséget. További szép hétvégét!

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#17841) King Unique válasza lev258 (#17840) üzenetére


King Unique
titán

Szívesen.

Köszönöm, neked is!

[ Szerkesztve ]

(#17842) nyesix válasza King Unique (#17835) üzenetére


nyesix
senior tag

Létezik nem integrált USB vezérlős 2,5" os külső vinyó is? Így ha elromlana az usb vezérlő akkor is elérhető lenne a hdd tartalma?

(#17843) King Unique válasza nyesix (#17842) üzenetére


King Unique
titán

Szia!

Igen, természetesen létezik. Elsődlegesen azoknál a gyártóknál szokott integrált USB-s lenni, amelyek belső HDD-t is gyártanak.

2,5" külső merevlemezek (SATA HDD-re integrált USB aljzat)

Adata (HV620)
Samsung M3 Portable
Toshiba (Canvio Bacis, Canvio Alu 2S, Canvio Slim)
Western Digital (Elements Portable, My Passport Ultra sorozat)

2,5" külső merevlemezek (SATA HDD + SATA-USB átalakító)

Adata (egyéb modellek?)
Buffalo
Hitachi (Touro Mobile sorozat)
Seagate (Expansion Portable, Back Plus Portable sorozat)
Silicon Power
Transcend
Verbatim

Ez nem a teljes lista és időközben lehetnek változtatások az adott gyártóknál, új modellek, vagy a régi sorozat új köntösben forgalmazása stb.

[ Szerkesztve ]

(#17844) fntastic


fntastic
aktív tag

Sziasztok!
Szeretnék venni egy bestbuy külső merevlemezt, 2TB-osakat néztem talán hogy azok érik meg a legjobban?
Viszont márka ügyileg mit ajánlotok? Samsung M2, M3 van itthon, ezekkel nem volt baj végülis.
Maradjak ennél, vagy újítsak? :)

(#17845) King Unique válasza fntastic (#17844) üzenetére


King Unique
titán

Szia!

Igen, a 2,5" 2 TB-os külsők ár-érték aránya is egyre jobb. Ha eddig bevált a Samsung, akkor eztán is maradhatsz ennél a típusnál, mert M3 Portable jónak mondható és ajánlott modell. Igaz fentebb részleteztem, hogy integrált USB-s és bizonyos szempontokból jobb a normál SATA csatis, de attól még természetesen meg lehet venni. Vagy valami WD My Passport, Transcend 25M3/ 25H3 stb. is akár számításban vehető.

Másik megoldás, ha külön megveszed a 2,5" külső házat és a HDD-t, majd azt rakod össze. Az is jó megoldás, bár 2 TB-os méretben már nem olcsóbb annyival, mint egy kompakt M3. Ha megnézed EZT a hszt, illetve benne a logout cikket, akkor láthatod, hogy milyen alternatívák is vannak.
Illetve 2,5" külső házaknak van topikja, de azt a kettőt, amit legutóbb teszteltem, nem ajánlom annyira, azokkal én is kicsit mellényúltam... :D

[ Szerkesztve ]

(#17846) R3nts


R3nts
senior tag

Sziasztok!Egy 2,5"-es USB 3.0-s külső HDD-t,filmek belső vinyóról való kimentésére/megtartására használok. Ritkán játszom le onnan filmet (PC),2-3 naponta van csak rádugva a gépre....Eddig az előlapi USB (csak 2.0-k vannak a PC-mben) aljzatra dugtam a HDD-t,de az már elég ramaty állapotban van...Kérdés:ha "fixre" bedugom a PC-be egy hátsó USB portra,és csak a külső HDD-t húzogatom ki belőle ( ügyelve a szabályos leválasztásra),az úgy okés? Tehát ha a 3.0-s USB kábel az esetek 80%-ában csak lóg a "semmibe" és néha rábiggyesztem a külső HDD-t...Nem káros ez így a hardverre?

ASROCK B450PRO4,CorsairVengeance 3200MHz LPX2X8GB,RYZEN5 2600,WD S500G1B0C NVMe SSD+AXAGON CLR-M2,SapphireRadeon RX570/4GB Nitro+OC,FSP Hexa85+450W,ZalmanZ1NeoBlack,Alpenföhn BN BlackRGB,W10Pro/x64, Xiaomi Redmi Note 9Pro 6/128

(#17847) King Unique válasza R3nts (#17846) üzenetére


King Unique
titán

Szia!

Nem, nem káros. :N Illetve, ha csak 2.0 portok vannak a gépen, akkor amúgy is a hátlapi javasolt, azok stabilabbak, többek között áramleadás terén is.
Inkább az lenne kicsit élettartam rövidítő tényező, ha folyamatosan rá lenne dugva a gépre (sok leállítás-felpörgetés, fejparkolás) úgy, hogy közben nem is használod.

Ha a PC-re értetted, akkor természetesen arra sem káros, max 1 db aljzatot lefoglal.

[ Szerkesztve ]

(#17848) Gedeon31


Gedeon31
addikt

Sziasztok!

Van egy külső HDD amin 4 partíció van és szeretném ,ha egy vagy kettő lenne csak.Meglehet oldani úgy ,hogy ne vesszen el róla adat?

(#17849) King Unique válasza Gedeon31 (#17848) üzenetére


King Unique
titán

Üdv!

Külső partícionáló programok (pl. Aomei, EaseUS, MIniTool) tudnak mindenféle extra műveletet, amit a Windows lemezkezelője nem. Illetve letöltesz egy Linux Live ISO-t és arról bebootolsz, akkor a GParted is sok mindent tud. Van önálló boot megoldása is [link].

Aomei és MiniTool segítségével szoktam Windows alatt átméretezni partíciókat, X GB-ot áttologatni ide-oda. Annál megmaradnak az adatok. Elvileg, ha a teljes partíciót áttolod, hozzáolvasztod a másikhoz, akkor is. De felelősséget nem vállalok érte. :N

[ Szerkesztve ]

(#17850) Gedeon31 válasza King Unique (#17849) üzenetére


Gedeon31
addikt

Köszönöm ilyet kerestem amit ajánlottál :R

Megpróbálom remélem nem cseszem el :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.