Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3651) gabro0 válasza Hunter2 (#3650) üzenetére


gabro0
őstag

Akkor tudod biztosan kizárni, ha tesztelted. A memóriahiba nagyon alattomos, én is szívtam vele. Túl vannak húzva a ramjaim, egyik pillanatról a másikra instabil lett a gép. Aztán ahogy jöttek az instabilitási gondok, úgy el is tűntek. Több, mint fél éve semmi gond nincs a géppel. Előtte se volt több, mint 1 évig.

Én is csináltam memtesttől kezdve renderelést, játékot, mindent és nem tudtam kihozni a hibát, de tudtam a memória vicceskedik.

(#3652) nobodyy


nobodyy
csendes tag

Sziasztok!

Van Asus P8H77 V-LE lapom amin van egy Asus Radeon HD 6670 videókártya.

Találkozott valaki azzal a problémával, hogy: ha a videókártya HDMI csatlakozóján keresztül van kötve a monitor, akkor nincs boot képernyő (nincs alaplap splash, se grub, se BIOS)... Viszont DVI csatlakozóval minden látszik.

Kipróbáltam és ha az alaplap HDMI csatlakozóját használom, vagyis az IGP-t akkor simán látom a boot-olási folyamatot.

Nem hiszem hogy köze lenne hozzá, de Linux-ot használok.

Eddig 2 dolog jutott az eszembe:
1. BIOS-ban valami beállítást benéztem
2. Videókártya driver-nél kell beállítani az elsődleges portot

Szerintetek? Ötleteket előre is köszönöm!

(#3653) gabro0 válasza nobodyy (#3652) üzenetére


gabro0
őstag

Amit írsz az többmonitoros konfigurációban fordul elő, én is belefutottam.

1. BIOS-ban a chipset beállítások között a primary displayt állítasd PCIE-re. Ekkor viszont az IGP le lesz tiltva.
2. Driver beállítás (ha van egyáltalán ilyen) nem befolyásolja szerintem, ugyanis amikor GRUB vagy splash screen megy még OS sincs betöltve.

[ Szerkesztve ]

(#3654) nobodyy válasza gabro0 (#3653) üzenetére


nobodyy
csendes tag

Szia!

Köszi a tippet! Sajnos nem jött be. Átállítottam PCIE-re de ugyanúgy nem reagál csak DVI-ra. A másik érdekesség, hogy amint a boot részen átjut, a HDMI is jelet kap és dupla képernyő lesz. De boot csak DVI-on van.

A driver szerintem sem lehetséges, csak gondoltam megkérdezem.

(#3655) gabro0 válasza nobodyy (#3654) üzenetére


gabro0
őstag

Nekem Nvidia kártyám volt. Ha két kimenet volt rákötve, akkor önkényesen döntötte el egy OS indításáig, h melyik kimeneten ad jelet.

Esetedben csak egy, ha jól értelmezem. Érdekes :/

[ Szerkesztve ]

(#3656) nobodyy válasza gabro0 (#3655) üzenetére


nobodyy
csendes tag

Sajnos igen. Úgy néz ki hogy csak DVI-on hajlandó.

(#3657) cyber86


cyber86
őstag

Sziasztok. Tuningnál lényeges, hogy 2 márkájú ramokat használnék? A mhz ugyan az meg az időzítés is elvileg csak az 1-ik 2x4gb Patriot a másik 2x4gb Corsair ram.

Asus Rog Strix Z790-E Gaming Wifi II, 14700K, 2x16 GB Corsair Vengeance 7200Mhz,Artic LF II 420, XFX 6750 XT 12GB, Samsung 980 PRO 1 TB M2 , Asus Rog Strix 850G, Be Quiet Shadow Base 800FX, Acer Predator XB273UNV

(#3658) Hunter2 válasza cyber86 (#3657) üzenetére


Hunter2
addikt

ha a ramokat nem húzod akkor nem.

(#3659) cyber86 válasza Hunter2 (#3658) üzenetére


cyber86
őstag

Köszönöm :R

Asus Rog Strix Z790-E Gaming Wifi II, 14700K, 2x16 GB Corsair Vengeance 7200Mhz,Artic LF II 420, XFX 6750 XT 12GB, Samsung 980 PRO 1 TB M2 , Asus Rog Strix 850G, Be Quiet Shadow Base 800FX, Acer Predator XB273UNV

(#3660) nobodyy válasza nobodyy (#3656) üzenetére


nobodyy
csendes tag

Sikerült szereznem egy Display kábelt amin minden tökéletes... Van BIOS, Splash, grub minden. De hogy miért... (?)

(#3661) macskajancsi


macskajancsi
aktív tag

Sziasztok,

Asus P8Z77-bármin modolt már valaki BIOS-t NVMe SSD bootolhatóvá tétele céljából?
#fúdeszépmondatlett

Ez alapján nekiálltam, de csak szívással találkoztam eddig.
Ha valaki csinált már ilyet, akkor megoszthatná a tapasztalatát.

coito ergo sum...

(#3662) macskajancsi válasza macskajancsi (#3661) üzenetére


macskajancsi
aktív tag

Szerk. idő lejárt, de tárgytalan, megoldva!
Tanulság: a linkelt leírás jó, a BIOS image elnevezése kritikus fontosságú. :)

coito ergo sum...

(#3663) gabro0 válasza macskajancsi (#3661) üzenetére


gabro0
őstag

Persze ;) Nekem is már moddolt BIOS-al megy a gépem lassan 1 éve, ráadásul nem is customer SSD-vel. Egy Samsung SM961-ről indul a gép.

A linkelt fórumba egyénként megírtam alaplaptípussal, hogy teljesen működőképes a módszer.

[ Szerkesztve ]

(#3664) MrCsiT válasza gabro0 (#3663) üzenetére


MrCsiT
addikt

..de azon kívül, hogy az nvME és egyéb kártyás SSD-k melegednek mint az állat - neten és tesztekben 80-120 C -okat láttam. Mostanában inkább 80-85 C-ot, de régebbieknél ennél is több volt - mi a valós használati előnye ennek az eszköznek egy pl. samu 860 evo-hoz képest, ami egy normál SSD?

A lapot, vga-t, az összes komponenst fűti ezerrel, és ezek a lapok már csak 4-5 vagy több évesek. A kondik még ha bírják, annak csak örülünk. Mi értelme kazánt csinálni a PC belsejéből? :F
Komolyan nem értem, írd meg kérlek, és köszönöm. :R

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#3665) gabro0 válasza MrCsiT (#3664) üzenetére


gabro0
őstag

Te kértél magyarázatot, először ehhez tisztában kell lenni két fogalommal: hőmennyiség és hőmérséklet. Egy fazék vizet nem tudsz egykönnyen felmelegíteni kézzel, míg mondjuk egy bögrényit igen.

Ezek az NVMe SSD-k igaz hogy melegednek, de elsősorban a méretük miatt, nem tudják leadni a hőt. A termelt hő tizede se egy középkategóriás videokártyának.

Utánanéztem, a 860-as SSD maximum fogyasztása 4W. Ebből a hő lehet kb. 2W (nem tudom pontosan mennyi), ez 2J/s. Egy gyufa elégetése kb 1BTU, ami megközelítőleg 1000J. Innen könnyű kiszámolni, hogy ez az SSD 500s (8m 19s) alatt termel annyi hőt, mint egy kb 30s alatt elégő gyufa.

Azt tudtad, hogy egy thermal inkjet nyomtatóban a fúvóka 300°C-ra is felmelegedhet? [link] Mégse jajongnak az emberek miatta. A kulcs a hőmennyiségen van.

A gyakorlati haszna a csatolóban rejlik (SATA vs. NVMe). Utóbbit pontosan erre a felhasználásra tervezték, míg a SATA olyan köztes megoldás, régről maradt. Kisebb késleltetés, mivel a prociba van kábelezve, nem egy plusz vezérlőn átvezetve és nagyobb átviteli sebesség. Sokkal nagyobb.
Szóval az előny elsősorban az átviteli sebességben rejlik, a nagyobb véletlenszerű sebesség úgy tudom csak hozadéka a fejlesztéseknek, valaki javítson ki, ha tévedek.

(#3666) macskajancsi válasza MrCsiT (#3664) üzenetére


macskajancsi
aktív tag

gabro0: Köszi, úgy néz ki tényleg nem olvastam át elég alaposan. :)

MrCsiT:
Csatlakozom az előttem szólóhoz, valamint kiegészíteném is némileg:
Hasonlóan, mint a hibrid SSHD-ban, (ahol egy sima pörgős vinyó van alapból, erre jön rá egy SSD alapokon nyugvó "L2" cache, és erre még rájön a hagyományos, "L1" cache) itt egy pár gigás SLC cache van, ami tudja a 2-3GB/s olvasást és 1-1.5GB/s írást.
Magyarul gyorsabb lehet időnként, mint a 860 EVO.

Hőmérsékletek: akkor megy fel pillanatnyira ezekre, amikor maxon meg van hajtva.
De meddig tudod meghajtani ezt csúcson valós körülmények között? Nyilván használattól függ.
Nekem rendszerdiszk lett, itt ketyeg, de csak ímmel-ámmal.
Cserébe gyorsan bootol be.
Sokkal gyorsabban, mint a hagyományos SSD-n lakó OS a notimon.

Ja, és az alaplapomon nincs m.2 foglalat, egy PCIE x4-es slotba lett bedugva egy adapterkártyán, 5-10cm-re van mindentől, tuti nem fog átmelegíteni nagyon semmit a jól szellőző házban.

De például ha egy ~50GB-s BD filmet másolsz is, azzal is végez 5 perc alatt.
Ha van egy 1 TB-s 960-ad amit épp teleírnál valamivel egyfolytában huszonhatszor, akkor is visszaveszi a tempót, ha túlmelegedne.

[ Szerkesztve ]

coito ergo sum...

(#3667) cyber86


cyber86
őstag

Sziasztok. Adott egy p8z77-v lap ami olyan jelenséget produkál és nem tudok rájönni, hogy miért. Na szóval a jelenség az, hogy ha elindítom a gépet akkor az integrált hálókártya nem indul el. (hibakód 10) Viszont ha újra indítom akkor elindul. Korábban 1 I7 3770K tuningolt processzorral használtam és nem volt ilyen gond. Most annyi változás történt a lappal, hogy vettem hozzá 1 i5 3470-et, vettem hozzá új ssdt, másik ramot meg kivettem a vgat így az integrált megy. És érdekes, hogy menet közbe nem csinálja ezt vagyis egész nap működik de ha kikapcsolom és elindítom akkor megint nem tőlt be csak restart után. Friss win 10 van rajta amit ez miatt kb 3x frissen újra telepítettem de semmi :( Valakinek esetleg valami ötlet?

Asus Rog Strix Z790-E Gaming Wifi II, 14700K, 2x16 GB Corsair Vengeance 7200Mhz,Artic LF II 420, XFX 6750 XT 12GB, Samsung 980 PRO 1 TB M2 , Asus Rog Strix 850G, Be Quiet Shadow Base 800FX, Acer Predator XB273UNV

(#3668) meta1


meta1
csendes újonc

sziasztok,

asus p8z77-v Le Plus alaplapom van és nem találom a telepítő cd-t. Most telepítettem újra win 7 32bites magyar verziót. Leszedtem a honlapról mindent (https://www.asus.com/hu/Motherboards/P8Z77V_LE_PLUS/HelpDesk_Download/), de "P8Z77-V-LE-PLUS-ASUS-0910.CAP" file-t nem tudom megnyitni. Mi tudok tenni ebben az esetben?

Köszönöm!

(#3669) gabro0 válasza meta1 (#3668) üzenetére


gabro0
őstag

Ha jól sejtem csak leszedted és nem tudod mire való. Az a BIOS (aka UEFI) fájlja, bináris állomány, nem fogod tudni megnyitni csak úgy. A BIOS frissítésének erejéig van szükséged rá, ha nem tervezel frissítést, töröld nyugodtan.

(#3670) meta1 válasza gabro0 (#3669) üzenetére


meta1
csendes újonc

szia,
igen, tényleg nem!
Igazából az hiányzik nekem, hogy amikor feltettem a cd-ről a dolgokat egy asus AI (suite?)nevű program is felkerült, amivel win alól tudtam monitorozni a hőfokot, és gyorsítani a gépet szoftveresen. Ill. még van két USB az alaplapon, ami gyors töltőként funkciónál. AI charger ha jól tudom. Ezek közül egyiket sem kaptam meg :(

[ Szerkesztve ]

(#3671) palocz


palocz
tag

Sziasztok. Az lenne a kérdésem, hogy lenne egy Asus p8p67 evo 1155-ös alaplapom, amihez szeretnék venni procit, és ramot. És az lenne a kérdés, hogy proci és ram nélkül is be kellene kapcsolni a lapnak? A ventit amit a lapra dugok, fel kellene pörögjön? Mivel tápra dugva a ledek világítanak, de a pover gomb lenyomására semmit nem csinál. Viszont a 775-ös lapom be kapcsol proci és ram nélkül. Köszi előre is a választ és a segítséget :R :R :R

06703448537 ezen keress ha nem válaszolok

(#3672) gabro0 válasza palocz (#3671) üzenetére


gabro0
őstag

Tippre nem. Csipog, ha bekapcsolod?

(#3673) Dark KillerX


Dark KillerX
addikt

Sziasztok!

6 évnyi AMD-s használat után tértem vissza Intelre egy Asus P8H77-V Le + i7 2600-al, és a kérdésem az lenne, hogy az energia beállításnál mire figyeljek, állitsak mert jelenleg asztalnál dobálja az órajelet a proci ramdon.

(#3674) gabro0 válasza Dark KillerX (#3673) üzenetére


gabro0
őstag

Az normális, energiát takarít meg azzal, hogy visszaveszi az órajelet.

(#3675) Dark KillerX válasza gabro0 (#3674) üzenetére


Dark KillerX
addikt

Köszi!

Nekem fura, hogy ilyen drasztikusan dobálja az órajelet

Akkor ne is állitsak semmit?

(#3676) maxika2004


maxika2004
őstag

Sziasztok !

szerintetek melyik alaplap jobb ( annyira nem értek hozzá )
[link]

elöre is köszi a segitségeteket !
:R

(#3677) sMogyi86 válasza macskajancsi (#3662) üzenetére

Ez a link 3 órányi szopástól menthetett volna meg. :W
Z77 NVME SDD BOOT
BIOS Renamer for USB BIOS Flashback
USB BIOS Flashback Rules
https://dlsvr04.asus.com/pub/ASUS/mb/LGA1155/P8H77-M/DE103_Z77_H77_Series_BIOS_Renaming.pdf

"A félelem az elme gyilkosa."

(#3678) fain89


fain89
csendes tag

Sziasztok!
Szeretnék segítséget kérni, 1866Mhz memória órajel elérésében :D
Asus P8H77V-LE alaplap
I-3770k proci
Frissen vásárolt CORSAIR DOMINATOR PLATINUM 2x8GB - 1866MHz KIT DDR3 Cl10
gtx1060 3gb Omp
Bios frissítve utolsó verzióra 1307

Eddig a gépben 4x2gb HyperBlu 1600mhz ram volt, Processzort 3,9ghz-en működtetve maximum 50 fokos hőmérséklet volt jelen.
Az új ramokat betéve 1333mhz-en indult a gép. XMP tudja alaplap fel is ajánlotta 1866mhz Időzítéseket betöltötte, nyomok egy Save-et és fekete képernyő, ventillátor pörög és csak Power gomb hosszas nyomással kapcsol ki, majd be.
Processzor volt minden Auto-n hagyva (Offset lehetőségen és van ott egy + illetve - jel) Manuál esetében én állítom a V-ot de nem tudom mit bír.
Próbálnám a Procit 3,9-en tartani és manuálisan állítani mhz-et ramnak de mindig overclocking fail.

Most elkezdtem az fsb hz-et egyessével állítani az fsb-t és ez a vége amit tud a lap [kép]
Valaki tudna ötletet adni mit csináljak ,hogy ki tudjuk használni a Corsair tudását? :W
Hyper Trading bekapcsolva hagytam mert netes videók között van aki kikapcsolja.

Filmezek és játékra van a gép. Witcher 3 legfőképp.

Elképzelhető, hogy voltot kéne adni procinak? Kicsit olyan mintha auto beállítások nem működnének a lapon és kézzel finomítva lehetne eredményt elérni?!

Köszönöm előre is a segítséget!

(#3679) makoj30


makoj30
aktív tag

Sziasztok.

Adott egy P8Z77-V LX2 csoda amit itt vettem a HA-n. Beüzemelés után a legutolsó BIOS raktam fel és ment is szépen az alaplap,majd félreraktam és használtam egy másik alaplapot,de pár napja ismét beindítottam és észrevettem hogy pár dolog hiányzik a BIOS-ban. (IGP nincs,max 16GB kezel le 32GB helyett,stb). Ha rádugom a HDMI kábelt az alaplapra akkor csipog és nem ad képet. A kérdésem az volna hogy hogyan tudnám a BIOS-t megcsinálni hogy menjen ismét normálisam? (Találtam egy FTK Tool programot de azt írja ki hogy a BIOS write protected. (UEFI és Secure Boot aktív a CSM nem)

Köszönöm a válaszokat előre is :R

MINISFORUM ELITEMINI HM90+NINTENDO SWITCH V2+NINTENDO WII+TELEKOM T-PHONE PRO 5G (6/128)+NINTENDO 2DS+LG 43UJ635V+SAMSUNG SYNCMASTER C24F390

(#3680) makoj30 válasza makoj30 (#3679) üzenetére


makoj30
aktív tag

Már megoldottam az AFUWIN programmal. :R

MINISFORUM ELITEMINI HM90+NINTENDO SWITCH V2+NINTENDO WII+TELEKOM T-PHONE PRO 5G (6/128)+NINTENDO 2DS+LG 43UJ635V+SAMSUNG SYNCMASTER C24F390

(#3681) fcc


fcc
aktív tag

Látom nem túl aktív a fórum de hátha.
Ez a lap Asus p8h77 v-le elbírja a win11-et?
Drivert nem találtam hozzá.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.