Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#45) dabadab válasza dchard (#41) üzenetére


dabadab
titán

"Hát nem, egyáltalán nem olyan drága."

Nezted pl. ezeket vagy a (Media Markt meg hasonlo helyeken is kaphato) Monster kabeleket?
Az a baj, hogy sokan belerohannak az ilyen soktizezres kabelekbe, amik teljes egeszeben a lehuzas kategoriaba tartoznak - igazabol ezek ihlettek az egesz irast.
A lenyeg, hogy ezt egyertelmubbe teszem.

"Kimaradt egy fontos fícsör amit pl. még a gyári SCART sem tud, ez pedig a CEC"

Nagyon egyszeru oka van: fogalmam se volt a leterol (most utananeztem, de ugy tunik, hogy az implementaciok elegge lehangolok, PC-re meg gyakorlatilag nem is letezik). Mit erdemes errol leirni?

"Ha két 1.3-mas HDMI eszközt akar összekötni, akkor bizony elavult, pontosabban nem felel meg az új, nagyobb sávigényű követelményeknek."

Igyekszem az egyszeri user szemszogebol irni, marpedig nem tudok arrol, hogy konzumer kategoriaban ilyen kovetelmenyek lennenek (vagy pl BR vonalon megjelent volna pl a 8 bitesnel nagyobb szinmelyseg?)

"Utólag jutott eszükbe? Te tisztára hülyének nézel egy valag villamosmérnököt"

Nekem erosen ugy tunt: peldaul maga a teny, hogy a jelenlegi kategoriak 74,5 es 350 MHz-re ervenyesek - ellenben 165 MHz-hez nincs semmi, pedig a pre-1.3 HDMI-nek az a max. orajele. Ezzel egyutt (bar a konkret dokumentum ugy tunik, nem publikus) a changelog szerint a HDMI 1.2a CTS-ben esik szo a kabelek teszteleserol, szoval momentan fogalmam sincs, hogy mit gondoljak.

"Az 1080p@60Hz belefér az eredeti 165Mhz-es sávba, tehát ha egy kábel teljesíti a Cat 1 elvárásokat, akkor a fullhd felbontást is át kell tudja vinni probléma nélkül"

Abba igen, viszont a hdmi.org is azt allitja, hogy a Cat1-et 74,5 MHz-re (illetve ott 75-ot irnak, mindegy) tesztelik es konzekvensen 720p/1080i felbontast emleget.

Az biztos, hogy igeny lenne egy komplett HDMI-s irasra, ellenben az is, hogy azt minden bizonnyal nem en fogom megirni - te pl. nem erzel hozza kedvet? :)

A stilusrol/terjedelmrol szolo megjegyzeseket meg ertettem, megfontoltam.

DRM is theft

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.