Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-03-19 12:57:36

LOGOUT.hu

Tisztelt topiclakók! Tudomásunkra jutott, hogy néhány fórumozó anyagi érdek(eltség)ei szerint tesz hozzászólásokat a topicban. Nyomatékosan kérem őket, hogy e tevékenységüket azonnal és végérvényesen hagyják abba, mert ahogy eddig, úgy ez után is független, érdekektől nem vezérelt és szakszerű hozzászólásokat szeretnénk látni a topicban, hiszen ez szolgálja a közösséget.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9101) hello28 válasza Toobee (#9100) üzenetére


hello28
aktív tag

Popcorn v8 draga 40ert??megeri??jobb a 200 210 sokkal??

(#9102) Peak válasza hello28 (#9101) üzenetére


Peak
addikt

V8at ne vegyél. Inkább az A210. Ha már mindenképp Popcorn.

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#9103) Toobee válasza hello28 (#9101) üzenetére


Toobee
veterán

Ott is gond van a HD hangokkal. Mihez használnád?

https://barbieripnk.hu/

(#9104) hello28 válasza Toobee (#9103) üzenetére


hello28
aktív tag

Hd hang gond van???ajaj..nekem az a egyik fő lenyege..hogy azt tudjA..!!!Denon 1912 hdmivel osszekotve nem megy a dts hd??pl??
Film zene lenyeges...

(#9105) #75912448 válasza Toobee (#9103) üzenetére


#75912448
törölt tag

DVD playert leváltván kapott anyám egy Himedia 200B-t anno. Volt kb 9k, divx-re és tsi-ra gondoltam, hogy tökéletes lesz. Realtek 1055. Nem bírtam magammal, kipróbáltam :DDD . Az összes TrueHD, DTS-HD MA, DTS-HD HR hangokat csont nélkül kiadta RAW-ban, hiba nélkül lejátszottam. LPCM 5.1 csak sztereóban. Az általam kipróbált magas bitrátás MKV, BD25 és BD50 szintén csont nélkül. UFF! Lehetséges, hogy van néhány BD50 mely beszaggat.

Mit nem tudnak ezen megoldani 2012-ben 2x modernebb hardverrel, az jó kérdés. A képminősége rosszabb a maiakhoz hasonlítva, azonban kicsit korrigálva a tévén teljesen korrekt. Ronda, mint a bűn, távirányítója minősíthetetlen, menüje lassú, de ha egyszer beindul... :)

(#9106) Warter válasza Toobee (#9100) üzenetére


Warter
őstag

Az a vicces a HD hangokkal, hogy ha a film BD iso-ban van, akkor sosincs gond. Ezt fórumban is olvastam és a saját tesztek is alátámaszották. Szóval elvileg meg kell, hogy tudják csinálni, hogy menjen a HD hang. Szerintem 1-2 firmware frissítés és megoldódik ez a para is.

(#9107) Peak válasza Warter (#9106) üzenetére


Peak
addikt

Őszintén megmondom, hogy ha a techguy énem van elöl, akkor a HTPC-t részesitem előnyben, mint maximális kompatibilitást biztosító eszközt.
Amikor meg engedek az érzéseknek és az újdonságra éhes énemnek, meg hogy mi az ami trendi, akkor az A-300ra gerjedek. :D Ilyenkor a józan ész háttérbe szorul és feláll a bré a 800MHz-es Sigma 8647re! :DD

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#9108) Warter válasza Peak (#9107) üzenetére


Warter
őstag

Nekem a legnagyobb bajom a HTPC-vel, hogy nincs kedvem vele szöszölni. Régen használtam egy laptopot filmézéshez és mindig volt valami apróság vele ami nem volt kerek, plusz a billentyűzettel kellett vesződnöm. Szóval nem voltam vele elégedett, ezért lett média lejátszó. Az A300-zal egyébként a legnagyobb gondom nem is a HD hangok, hanem a feliratokkal a sync para ami viszont gyakran előfordul és ahogy olvastam a régebbi szériát is érinti. Nem nagyon értem, hogy ezt pl mér nem tudják kijavítani, nem sok köze van a chiphez, szóval az nem lehet indok.

(#9109) Peak válasza Warter (#9108) üzenetére


Peak
addikt

Én tegnap beállitottam XBMC-t, a Catalyst drivert és van egy ilyenem hozzá:
http://www.eminent-online.com/hu/product/984/EM3140-overview.html
Ez egész akkora mint egy távirányitó.

Ezzel aztán semmit sem kell többé mókolni, szöszmötölni vele, pont úgy, ahogy egy medialejátszóval. Majd annyit, mint ha Firmware frissités jönne, szoftverfrissitést kell csinálni.

Ilyen tekintetben úgy látom, hogy ez 1:1.

[ Szerkesztve ]

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#9110) Toobee válasza #75912448 (#9105) üzenetére


Toobee
veterán

Anno, a tőled vett O!Play mini-t is nagyon szerettem, talán 12 ezerért adtad el nekem, vagy lehet csak 11500 ft. Azért mondom, hogy nincsenek nagy igényeim. Vigyen mindent, legyen jó a kép és hangminősége. Elvégre erre lettek kitalálva :D Mégse tudja hozni ezt a minimumot minden modell...

(#9109) Peak: Én úgy vettem ki a hozzászólásaidból, hogy Te már letetted a voksodat a HTPC mellett, mivel folyamatosan mellette érvelsz. Nincs is ezzel baj. Kinek ez, kinek az jön be. Nekem se kedvem, se időm nincs foglalkozni ilyesmivel. Kivettem a játékost a dobozból, rákötöttem egy merevlemezt, és vígan nézegettem a cuccaimat. Nem ismerem a PC-s szoftvereket, beállításokat, hogy mi a jó setup egy ilyen PC esetén...szóval semmit se tudok róla. Középiskolában érdekelt utoljára az ilyesmi, akkor nagyon rá voltunk gyógyulva, de már kinőttem ezt a korszakot.

[ Szerkesztve ]

https://barbieripnk.hu/

(#9111) Peak válasza Toobee (#9110) üzenetére


Peak
addikt

:) Fenét tettem le. Most akarok elmenni az Popcorn A-300asért! :D
De szivesen demoznám bárkinek a működését, aki nem ismeri és azért fél tőle.

[ Szerkesztve ]

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#9112) Toobee válasza Peak (#9111) üzenetére


Toobee
veterán

Annak ellenére, hogy ennyi problémája van?

https://barbieripnk.hu/

(#9113) Warter válasza Peak (#9109) üzenetére


Warter
őstag

Nekem is ehhez hasonló egybe billentyű hanyatt egér kombóm volt hozzá, de nem volt kényelmes használni. Na meg az 1 firmware és a driverek+szoftverek+viruskereső+egyéb nyalánkságok frissítése azért az nem 1:1. De engem nem kell meggyőznöd, mind a két dolognak van létjogosultsága, kinek mi tetszik és mire van igénye. :)

(#9114) Peak válasza Toobee (#9112) üzenetére


Peak
addikt

Persze. Amint emlitettem abszolút látok benne potenciált, és a hitem a márkában azt diktálja, hogy meg kell hogy oldják az összes bosszantú bugot.
És tök klasz világitós távirányitója van! :DD

Erre próbáltam rávilágitani az előbb, hogy az emberben jó adag emocionális döntéskényszer is van, amikor a józan ész háttérbeszorul, és tök jól működik helyette a "brand-recognition" és "marketing-pr-hatás". :)

[ Szerkesztve ]

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#9115) Gulyopapa válasza Peak (#9111) üzenetére


Gulyopapa
addikt

Akkor te ínyenc vagy :DDD

(#9116) Peak válasza Gulyopapa (#9115) üzenetére


Peak
addikt

Vagy hülye. :DD

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#9117) Gulyopapa válasza Peak (#9116) üzenetére


Gulyopapa
addikt

Áááá, nem ...
Én is odavagyok a kütyükért de fél évente nem cserélem le őket.
Most a fél éves popi a210-est egyszerűen nincs értelme lecserélni ...

(#9118) #75912448 válasza Toobee (#9110) üzenetére


#75912448
törölt tag

11500 ft, de abból még alkudtál 500 forintot. :DDD

(#9119) madgie válasza Peak (#9109) üzenetére


madgie
titán

Volt ilyen távom, hogy én mennyire utáltam :D

(#9120) hello28


hello28
aktív tag

Dune hd tv 301 szerintetek??45ert jobb lehet a v8nal...
Vagy annyit ez se er??
Koszi eloreis

(#9121) TazLeacher válasza Peak (#9111) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Kb. ennyibe kerül egy Dune D1. Azt tudom, hogy ez újabb, de lényegesen jobb is, mint mondjuk az? Mert még mindig nem vettem lejátszót, és a dizájn és a kijelző miatt az nagyon megtetszett, csak az ára... :F

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#9122) Dorian válasza hello28 (#9120) üzenetére


Dorian
félisten

Ugyanúgy baja van a HD hangokkal. Olvass vissza kicsit.

regger:
+1
Vagy lehet a korábbi szériások közül választani, mindent tudnak ami kell.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#9123) hello28 válasza Dorian (#9122) üzenetére


hello28
aktív tag

Szia..erten koszi..
Dorian mit ajanlanal nekem??ahol mar nincs gond a hd hangal..
koszi

[ Szerkesztve ]

(#9124) #75912448 válasza hello28 (#9120) üzenetére


#75912448
törölt tag

Ha 40k a határ, akkor várj egy picit a köv fw kiadásokra. Mindkét típusra hamarosan publikálják.

(#9125) hello28 válasza #75912448 (#9124) üzenetére


hello28
aktív tag

koszi..lesz valami hatha..

(#9126) rfjanika


rfjanika
tag

Egreat 150-es lejátszóm van

nem tudja vki hogy lehet beállítani, hogy leszedje a filmek borítóját?

(#9127) BBéci válasza Toobee (#9100) üzenetére


BBéci
titán

Ismétlem magam: a Dune TV-101 az általam kipróbált hat filmből csak az egyiknek nem játssza le a DTS HD MA hangsávját, a másik öté hibátlanul szól elejétől a végéig. Ez is gáz, de nem akkora tragédia, mint amekkorának beállítjátok.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#9128) Toobee válasza BBéci (#9127) üzenetére


Toobee
veterán

Ha lenne koax kimenete, akkor nekem semmilyen gázt nem jelentene, már ha a DTS magot kiadja rendesen. Azért mondtam, hogy esetleg jó lehet olyanoknak a 301-es, akiknek régi erősítőjük van. Nem vitatkozni szeretnék veled, de az én olvasatomban tragédia. Ugyan nem tudom, hogy mondjuk 100 adatnál is maradna-e a 17%-os "nem lejátszási ráta", de ez elég tré szerintem.

https://barbieripnk.hu/

(#9129) BBéci válasza Toobee (#9128) üzenetére


BBéci
titán

A DTS mag kimegy HDMI-n is.
Azt saccolom, aki 30-40 pénzért vesz médialejátszót, nem feltétlenül ragaszkodik a BD ISO nagyfelbontású hangjához, általában tárhely, erősítő és hangdoboz fronton sincsenek sokkal jobban eleresztve. 2-300000 forintos rendszeren elhanyagolható a meghallható többletinformáció.
Aki ismer, maximalistának tart, mégis remekül elvagyok a nálam lévő 2-2,5 milliós (most kicsit több, mert a frontdobozok kaptak egy 3000 eurós Furutech kábelt, a készülékek Lesloss és AudioQuest tápmadzagokat, Isotek elosztóval) házimozi rendszeren a DTS core hanggal.
Abban 100 százalékig biztos vagyok, hogy rövidesen mindegyik HD hangsávot hibátlanul le fogják játszani a kis Dunék. Türelem!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#9130) Toobee válasza BBéci (#9129) üzenetére


Toobee
veterán

Tudom, hogy nem ebbe a topicba tartozik, de Isotek vs Alces témában tudsz véleményt alkotni? Jöhet privátban is

https://barbieripnk.hu/

(#9131) BBéci válasza Toobee (#9130) üzenetére


BBéci
titán

Sosem láttam közelről Alcest, de kíváncsi vagyok rá!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#9132) Gulyopapa válasza BBéci (#9129) üzenetére


Gulyopapa
addikt

Ezt nem kellett volna beírni ... kinek van ma pénze akár több százezres rendszerre, nem hogy milliósra :W
Elvagy vele mi ??? Inkább nem írom le mit gondolok ...

(#9133) Dorian válasza Gulyopapa (#9132) üzenetére


Dorian
félisten

Miért, mi a baj bele? Talán szégyenleni kellene?

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#9134) Gulyopapa válasza Dorian (#9133) üzenetére


Gulyopapa
addikt

Nem, nem kell szégyellni csak nem ebbe a topkba való ...

(#9135) BBéci válasza Gulyopapa (#9134) üzenetére


BBéci
titán

Szükséges volt, azzal támasztottam alá az érveimet.Szomorú, hogy számodra pont az sikkadt el.
Egyébként abból a rendszerből, amivel mostanában mozizom, csak a két háttérsugárzó és azok kábelei a sajátom, minden egyéb tesztelés céljából van nálam. Még szerencse, hogy a sztereó rendszer elemeit nem soroltam fel, az még durvább, de nem kapcsolódik a médialejátszóhoz.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#9136) #75912448 válasza Toobee (#9128) üzenetére


#75912448
törölt tag

...Nem vitatkozni szeretnék veled, de az én olvasatomban tragédia. Ugyan nem tudom, hogy mondjuk 100 adatnál is maradna-e a 17%-os "nem lejátszási ráta", de ez elég tré szerintem...

Enyémben is tragédia. Aki ezért vette meg a 3 lejátszó egyikét, azt nem lehet ilyenekkel vigasztalni. Mikor Christophe Cherel a HD Land Site adminja sokadszorra írta be a fórumára, hogy biztos csak a hálózat miatt akad a HD hang, akkor valaki megunta és kb 40-es betűmérettel nyomatékosította, hogy külső HDD-ről is akad. Átérzem a lelkiállapotukat. Azóta nem jött válasz :)

De valószínű a Popbox felhasználókat sem vigasztalná, külön topikja is van. És akkor ott a sok orosz fórum...

Nálam a TrueHD mikró akadások kb az anyagok 70%-át érinti, 1.0-s felhasználó, lehet hogy észre sem veszi mikor egy milliszekundumnyit elmegy a hang. Ellenben aki ezért vette és nincs másik lejátszója, az (jogosan) idegbeteg.

(#9137) BBéci válasza #75912448 (#9136) üzenetére


BBéci
titán

Nem idegeskedni kell, hanem visszakérni az árát!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#9138) tarkatehen válasza BBéci (#9137) üzenetére


tarkatehen
tag

Ilyen esetben az eleg nehez Magyarorszagon, amikor jonnek majd a "hozzaerto" eladok az "okos" tanacsaikkal... Illetve 3 napon belul lehet visszakerni az arat, mert utana szerviz, ahol esely sincs arra, hogy kiprobaljak egyaltalan mi a gond. Rateszik a pendriveot amin ban egy 700 mbos avi es az menni fog, nem talalnak hibat. Sajnos itthon ez megy :(

(#9139) #75912448 válasza BBéci (#9137) üzenetére


#75912448
törölt tag

:) igaz. Helyesebben talán így hangzik: félkész terméket nem illő piacra dobni.

Akkor lesz nagy galiba, ha esetleg hardver hiba, SDK bug. Ebben az esetben a későbbiekben elképzelhető egy gen2 verzió minden ilyen csippel szerelt lejátszónál. No, akkor lesz néhány igazán elégedetlen felhasználó :) A WD már csinált hasonlót... persze ez csak rémkép, bízom a javításban.

(#9140) #75912448 válasza tarkatehen (#9138) üzenetére


#75912448
törölt tag

Ígyekezni kell, hogy az a bizonyos AVI divx5 kódolású legyen, mert az sem megy. :DDD Manapság egyre gyakoribb...

(#9141) tarkatehen válasza #75912448 (#9140) üzenetére


tarkatehen
tag

:D sajnos en jartam igy blu-ray lejatszoval. Fw frissites utan akadozott az mkv lejatszas hs volt rajta dts hang. Szervizbe kertem, hogy melyik fwt tegyek ra vissza mert downgradelni nem lehetett. Kozoltek, hogy nem talaltak hibat, es visszakaptam ugyanugy ahogy volt :S

(#9142) tlala válasza #75912448 (#9139) üzenetére


tlala
addikt

"félkész terméket nem illő piacra dobni"

Ez egy nagyon bölcs gondolat, sajnos a mai ipari tömegtermelés illetve a mögötte álló marketing nem így látja.
Komoly autógyárak, stb. adnak ki úgy új modelleket, hogy belekalkulálják a visszahívásokat, sőt, még a halálos baleseteket okozó pereket is (lásd Ford ütközéskor kigyulladó benzintartályok esetét, amiről utólag derült ki, hogy vállalati belső levelezés már jóval korábban látta a hibát, és számításokat is végeztek, hogy a halálos balesetek perei mennyibe fognak kerülni...)

(#9143) klopfer113


klopfer113
csendes tag

Sziasztok!
Valaki tudna segíteni a problémámon?
LG BD550 lejátszón szeretnék gépre töltött filmeket megnézni.
Vettem egy 2.5" König winchester házat és beleraktam a régi 160as winyómat, amit a számítógép tökéletesen kezel de a lejátszónak nagyon nem tetszik (usb töltés jelzése után semmit se csinál).
Mi lehet a baj?
Lehetséges másik megoldásnak gondoltam, hogy megosztom a fájlt a gépről és a routerbe (TL-WR340GD) bedugom a lejátszót is, csak fogalmam sincs, hogy onnan hogyan érhetném el.

[ Szerkesztve ]

(#9144) vlaho válasza klopfer113 (#9143) üzenetére


vlaho
aktív tag

Vagy kevés az usb-n kiadott áram a winchesternek, vagy csak egyszerűen nem szereti azt a külső házat.

Mindenki jó valamire.....ha másra nem,hát elrettentő példának

(#9145) kaci70


kaci70
csendes tag

A Realtek 1283DD+ chipes lejátszókról mi a vélemény, elsősorban a felvételi lehetőség miatt érdekelne vagy inkább valami újabban érdemes gondolkodni.

(#9146) klopfer113


klopfer113
csendes tag

Az áramot külső tápról kapja, tehát elvileg az nem lehet a gond.
Ja és rosszul írtam mert 3.5"[link]

(#9147) johnny82


johnny82
őstag

Hali!

Haverom szeretne venni az Lg 3d tv-je mellé egy médialejátszót. Próbált asus oplay mini-t, de nem vitt minden típust. Most Xtreamer Prodigy Silver-t ajánlották neki. Cél, hogy 3d filmeket zavartalanul tudjon nézni. Árban 50K-ig gondolt, ha esetleg van bestbuy 60-ért, azt is meghallgatja.

Köszi, üdv!

(#9148) BBéci válasza johnny82 (#9147) üzenetére


BBéci
titán

Akkor 3D-képes lejátszót vegyen! Az O!Play Mini nem az.
Xtreamer még nem volt a kezemben.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#9149) kisgyerek85 válasza johnny82 (#9147) üzenetére


kisgyerek85
senior tag

Ha megfelel a külföldről vásárlás akkor itt nézzetek szét. Utóbbi időbe elég sokat volt 3D a téma itt a fórumon. Érdemes rákeresned az "egreat 150" vagy himedia 900 -ra.

[ Szerkesztve ]

(#9150) tarkatehen válasza kisgyerek85 (#9149) üzenetére


tarkatehen
tag

Igen. Megbizhato az oldal.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.