Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13751) bul07


bul07
nagyúr

TL-WR741ND routerre lett cserélve a régi, beállítás sikerült
Wirelesst
Wireless MAC Filtering-el szabályoztam ezt tűnt a legegyszerűbbnek
a kis pöttyöt: Deny the stations not specified by any enabled entries in the list to access.
tettem gondolom ere kellett hogy csak az a MAC kapjon nettet amit beállítottam

és most a gond
kipróbáltam a laptoppal hogy van e elég jel ahol használni fogjuk és épen hogy csak van
így erősíteni kellene még egy kicsit a jelen
az elhelyezéssel elérhető jel erősítést már meg tettem(Paint-os rajzocskám csak erős idegzetűeknek)
esetleg még a router beállításába lehetne még valahogy erősíteni most így van állítva:

Wireless Settings

Channel: Auto
Mode: 11bgn mixed
Channel Width: Automatic
Max Tx Rate: 150Mbps
ezek még engedélyezve
Enable Wireless Router Radio
Enable SSID Broadcast

Wireless Advanced

Transmit Power: High
Beacon Interval : 100
RTS Threshold: 2346
Fragmentation Threshold: 2346
DTIM Interval: 1
ezek még engedélyezve
Enable WMM
Enable Short GI

mit kellene változtatnom hogy erőseb legyen a jel
ezt Chip magazinba találtam
A vételi stabilitást tovább növelhetjük,ha a router és a kliens beállításainál lecsökkentjükaz RTS, illetve CTS Thresholdértékeit (pl. 1024-re), és így járunk ela Fragmentation Threshold értékénél is.Előbbieket csak akkor csökkentsük, hakevés készülék működik csak otthoni hálózatunkban!
ezzel lehetne erősíteni a jelen vagy nem

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#13752) ithomas


ithomas
őstag

Sziasztok!

Van egy lakás, ahol WIFI-n keresztül érhető el a net, magát a routert fizikailag nem érem el.
Ebben a lakásban van olyan eszköz(régi xbox360), amit CSAK kábellel lehetne netre kötni.(Mert nem akarok 15 rongyér venni hozzá 500ft-ot nem érő gagyi gyári wifi adaptert)

A kérdésem az volna, hogy van-e arra lehetőség, hogy ha veszek egy olcsóbb wifi routert, akkor azzal továbbosszam a már eleve csak wifin elérhető netet.
Mert ugye ebben az esetben a router wan portjába nem igazán tudok kötni semmit.
Bocs ha nagy hülyeséget kérdeztem, de megköszönném ha segítenétek! :R

Real eyes realize real lies!

(#13753) ArchElf válasza ithomas (#13752) üzenetére


ArchElf
addikt

Csak egy wifi AP-ot kell venned, ami tud kliens módot is (ha csak az XBOX-ba kell a net). Ha kell több gépbe is kábel, akkor érdemes csak routert venni. Persze mostanában már majdnem azonos áron lehet kapni őket. A többiek majd biztos ajánlanak egy megfelelőt (pl. TPLINK-et).

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#13754) ithomas válasza ArchElf (#13753) üzenetére


ithomas
őstag

Köszönöm a válaszod...igen..én is arra lyukadtam ki, hogy nekem AP-ra van szükségem!:)
Ennek a beállítása hogy történik?
Rádugom PC-re, felkonfigurálom, beállítom a titkosítást...stb...majd ezután lehúzom, rádugom a boxra, és az kérés esetén automatikusan connectál?

Real eyes realize real lies!

(#13755) crwn


crwn
senior tag

sziasztok. samsung b7722 mobilt szeretnék wifi-n keresztül használni d-link routerrel. csatlakoznak is, illetve a beállított kezdő lapot be is hozza, aztán még maximum egy linket betölt, de aztán semmi, csak tölt folyamatosan, ám nem megy tovább. a telefonon csak a kulcsot adtam meg, ez elég volt, hogy "összepárosodjanak", de lehet, hogy valamit még át kell állítani? köszönöm, ha segíteni tudtok.

(#13756) ArchElf válasza ithomas (#13754) üzenetére


ArchElf
addikt

Ha a box-ot is jól konfiguráltad, akkor kb igen.

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#13757) snake1977


snake1977
őstag

Hali!

Megint itt..megkaptam az AP (wap54g), dd-wrt van rajta, valaki fel tud homályosítani hogy állítsam be kliens módba? Azt hittem egyszerübb lesz, de nem megy, abszolút láma vagyok hozzá. A lényeg hogy egy TP-link routerről kapnám a netet wifin, ha sikerül vennie a kütyünek, ha nem akkor még zaklatnék valakit a bridge repeater mód miatt is, de előbb a kliens módot kapcsolnám be. Ha valaki részletsen lépésről lépésre leírná hogyan és mit állítsak...örök hálám neki. :R

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu /

(#13758) And válasza snake1977 (#13757) üzenetére


And
veterán

Kliens-híd (híd, mert egy alhálózatban marad a kliens az AP-vel) beállítása: [link].
Repeater-híd: [link].

(#13759) ace05


ace05
senior tag

Linksys Bef sorozatszámát nem tudom de az a kék két antenás routerem van ,Azt szeretném kérdezni hogy belehet e állítani hogy az adminoldala ami a 192.168.1.1 jön be mondjuk a 192.168.1.2 jöjön be ?A router kb 2005 tös és mintha az admin oldalán ezt láttam volna az első oldalon!Előre is köszönöm!

(#13760) localhost válasza ace05 (#13759) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Igen

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#13761) snake1977 válasza And (#13758) üzenetére


snake1977
őstag

Sajna angolul alig tudok, igy nem sokat segitettek, viszont eme kis ábra, megoldotta a gondom, azt hiszem ezt is itt kaptam tőletek :R Repeater bridge módban sikerült jobb jelet fogjak a két antennás AP-val mint a 8dbi-s tp-link antennával, sokkal stabilabb.
Köszönök minden segítséget! :R

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu /

(#13762) snake1977


snake1977
őstag

Hopsz lemaradt :B

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu /

(#13763) ArchElf válasza snake1977 (#13762) üzenetére


ArchElf
addikt

Mivel készült ez az ábra? Én DIA-val szenvedek, de ez nagyságrendekkel szebben néz ki, mint amit azzal össze lehet hozni.

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#13764) ace05 válasza localhost (#13760) üzenetére


ace05
senior tag

Ezt ki tudnád fejteni részletesebben mert nem akarok semibe se belebarmolni!

(#13765) dr.bubo válasza ace05 (#13764) üzenetére


dr.bubo
őstag

A routerben a lan beállitásánál, átirod a 192.168.1.1-t, arra amire szeretnéd. aztán nyomsz egy Savet. Utána már azon az ip-n fogod elérni a routert. :)

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#13766) snake1977 válasza ArchElf (#13763) üzenetére


snake1977
őstag

Ezt valamelyik oldalról mentettem le, vagy wikiről, vagy a dd-wrt oldaláról. :U

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu /

(#13767) Tálydi


Tálydi
senior tag

Sziasztok!
Van egy wifi-s telefonos, és egy routerem, mindent úgycsináltam mint ahogy le van írva az 1.hsz-ban de se telón, se gépen nincs net, kapcsolódásnál "651"-es hibakódot ír.

Mi lehet a problics? :F

Eeeeh, what’s up, doc?

(#13768) No.01


No.01
őstag

Sziasztok,

Nagyon lama vagyok szoval kernem nem kirohogni :B

g-s laptopomhoz erdemes n-es routert tarsitani? Ugyertem mar megvettem egy Netgear tipusu n-es routert, de ezt lehet hasznalni g-skent ill n-skent is.

A kerdes csak az, h erdemes-e?

Elore is koszonom

(#13769) ArchElf válasza No.01 (#13768) üzenetére


ArchElf
addikt

Ha megvetted, akkor már mindegy, nem? Amúgy menni fog vele.

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#13770) No.01


No.01
őstag

Lejart a szerkesztesi ido... Azt hogy ill hol tudom egyaltalan kideriteni, h valoban csak g-s wifi van e a laptopomban? (valoszinu csak g, de talaltam olyan adatlapot a neten ahol n-est irtak...)

Ettol fuggetlenul az elozo kerdesem meg all :) :U

ArchElf:

OK a kerdes csak az, h jar barmifele elonyel, ha n-sre allitom?

[ Szerkesztve ]

(#13771) ArchElf válasza No.01 (#13770) üzenetére


ArchElf
addikt

Ha csak-n-re állítod (már ha van rajta ilyen beállítás), akkor nem fog működni a laptoppal. Kompatibilitási módban b/g/n menni fog.

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#13772) No.01 válasza ArchElf (#13771) üzenetére


No.01
őstag

Meg a beuzemeles fazisaba nem jutottam el :) akkor majd szerintem ujra jovok :B mert en szegyen vagy sem csak felhasznalo vagyok.

Kulonben egy Netgear 3700-as routert vettem. Azt mondtak es most az egyik legjobb, megbizhato nem kell ujrainditgatni mint a mostanit es nem onlik ossze ha egyszerre 3 gep csatlakozik ra, megy a torrent a youtubeHD ill a skype.

Majd meglatjuk csak jojjenek mar bekotni azt a franya netet.

(#13773) pepe1970


pepe1970
tag

Üdv. Megjött az asus n13u routerem, minden szép és jó. Van net, megy a nyomtató, még a tintaszinteket is kijelzi. Az egyetlen gondom egy y-cam ip camerával van, belső hálózaton elérem, de kivülről ddns-en keresztül nem. A ddns jelszavakat megadtam a routernek, mit kellene még csinálni, valami portot nyitni?

(#13774) And válasza pepe1970 (#13773) üzenetére


And
veterán

Igen. Ha a kamera webfelületen érhető el, és te azt szeretnéd távolról, az internet felől is látni, akkor a routerben forwardolnod kell a bejövő 80-as (alapértelmezett http) TCP-portra érkező kéréseket a kamera (mint webszerver) IP-címére. Ehhez a kamerát lehetőleg fix IP-címre állítsd a helyi hálózatodban.

(#13775) pepe1970 válasza And (#13774) üzenetére


pepe1970
tag

Nem megy :W Adtam a kamerának fix ip-t, a virtual servers menüben kiválasztom a http, beállítom a kamera ip címét(fel is kínálja) de akkor sem megy. Bosszant, mert az előző tp-link routeren simán beállítottam. Hálózaton belül müxik, szóval tuti valami beállítás gond.

(#13776) And válasza pepe1970 (#13775) üzenetére


And
veterán

Hát pedig ez tényleg nem egy pilótavizsgát igénylő beállítás, különösen, hogy már csináltál ilyet. A dyndns-sel nem lehet gond? Van arról valamilyen log vagy státuszjelzés a routerben, hogy sikerült-e a routernek konfigurálnia azt? Akkor sem éred el kívülről a kamerát, ha nem a dns-nevével, hanem közvetlenül a nyilvános, WAN-oldali IP-címeddel próbálod megnyitni egy távoli böngészőben?

(#13777) shev7 válasza And (#13776) üzenetére


shev7
veterán

illetve tuti, hogy 80-as porton van a kamera szervere?

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#13778) iwu válasza pepe1970 (#13775) üzenetére


iwu
addikt

más portforward, pl rdp megy?

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#13779) pepe1970 válasza And (#13776) üzenetére


pepe1970
tag

A dyndns jó, mert ha belépek weben az oldalukra, akkor a jelenlegi ip cimet írja ki. Ha magát az Wan oldali ip-t írom be a böngészőbe, akkor sem megy. Ebben a routerben nem találok upnp menüt, az előzőben emlékeim szerint volt, és a kamera menüjében is van ilyen, szerintem ott automatice elintézte a két eszköz a jó portot. Még nem adom fel, bár hétvégén jön hozzám egy cimbi aki okosabb nálam.

(#13780) pepe1970 válasza shev7 (#13777) üzenetére


pepe1970
tag

Ez van a kamera menüjében:

Obtain an IP address automatically(DHCP)
Use the following IP address

Obtain DNS Server address automatically
Use the following DNS server address

HTTP/RTSP port: 80
RTP port range:30000 -- 30200

HTTP/RTSP Authentication method:
Use Basic Authentication
Use Digest Access Authentication

(#13781) pepe1970


pepe1970
tag

Ez a kamera system.

Model: Y-CAM:KNIGHT
System up time: 0 Days 04:57:13
BIOS/Loader version: 2.1 (build 0001)
Firmware version: 4.19 (build 20100531)
ActiveX Control version: 1,2,6,0
MAC address: 00:0d:f0:62:f6:cf (000DF062F6CF)
Wireless
Status: connected
SSID: xxxxxxx (ezt én töröltem)
Signal:
Mode: infrastructure
Channel: channel 1, 2.4120GHz
Security mode: WPA2-PSK
IP mode: Dynamic
IP address: 192.168.1.3
Subnet mask: 255.255.255.0
Default gateway: 192.168.1.1
Ethernet
Status: No connection
PPPoE
Status: No connection
DNS Server
Primary DNS IP address: 192.168.1.1
Secondary DNS IP address: 192.168.1.1
DDNS
Status: Unavailable
UPNP port forwarding
Status: Success
Gateway external IP address: 89.132.31.19
Gateway external port: 8150
Internet URL: http://89.132.31.19:8150
Internet Connection
Status: connected
SD card

(#13782) pepe1970 válasza pepe1970 (#13781) üzenetére


pepe1970
tag

Upsz, most megy ip-t beírva...

Dydns névvel nem megy:(

[ Szerkesztve ]

(#13783) shev7 válasza pepe1970 (#13781) üzenetére


shev7
veterán

az internet url az szerkesztheto?

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#13784) pepe1970 válasza pepe1970 (#13782) üzenetére


pepe1970
tag

Jól gondolom hogy mivel az ip címet bepötyögve megy, akkor a dyndnsel van valami gond?

(#13785) pepe1970 válasza shev7 (#13783) üzenetére


pepe1970
tag

Ezt nem egészen értem.

(#13786) pepe1970 válasza pepe1970 (#13785) üzenetére


pepe1970
tag

08-12-2010 17:09:08 - xxxxxxxxxxxx: abuse - Your hostname has been blocked for attempting too many updates. Ez lesz a gond talán...

(#13787) pepe1970 válasza pepe1970 (#13786) üzenetére


pepe1970
tag

Feloldottam a blokkolást most minden működik :)) . Most akkor pár évig remélem nem kell vele foglalkoznom. :)

(#13788) BobChemistry


BobChemistry
őstag

üdv

T400 + Vista + TP Link wifirouter = korlátozott kapcsolat

már tettem fel új drivert, letiltottam, engedélyeztem, router restart is volt, de egyszerűen nincs netem

vmi ötlet?

Bármilyen közel vagy valakihez, végtelen a távolság köztetek.

(#13789) iwu válasza BobChemistry (#13788) üzenetére


iwu
addikt

ha lenovo a t400, akkor én sokat szívtam hasonlóval, nem kompatibilis 1-2 router wpajával.
wep-el meg ment.
tipp.
üdw,iwu

[ Szerkesztve ]

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#13790) pepe1970 válasza iwu (#13789) üzenetére


pepe1970
tag

Még egy kérdés. Az igaz hogy csak akkor müxik nagyobb sebességen egy wifi hálózat, ha minden csatlakozó eszköz n szabványú? Jelenleg a noti meg a wifin kapcsolódó asztaliban is n-es wifi van, de szeretnék egy wifis nyomtatót is berakni a hálózatba és abból csak b/g rendszerűt találtam. Ha ilyet veszek, akkor vissza lassul az egész 54mbitre?

(#13791) kali válasza pepe1970 (#13790) üzenetére


kali
legenda

így nem teljesen igaz, a router b/g/n mixed módban legyen, így az n szabványos eszközök a gyorsabb n szabványon fognak csatlakozni és forgalmazni, a b/g szabványos eszköz pedig g szabványos átvitelen!

[ Szerkesztve ]

(#13792) pepe1970 válasza kali (#13791) üzenetére


pepe1970
tag

Olyanom nincsen. Van b/g mixed, n only, g only, b only, meg auto(ezen van most). Meg még van egy "b/g Protection" kockám mellette, ahova pipát tehetek.

Szerk.
Kevéske angol tudásmomat összedve az auto mód lesz az amit mondasz.

[ Szerkesztve ]

(#13793) kali válasza pepe1970 (#13792) üzenetére


kali
legenda

igen, biztos az auto mód lesz a megfelelő!

(#13794) Integra


Integra
titán

olyat lehet csinálni, hogy az én routeremmel fogok egy másik routert wifin keresztül és a fogott jelet kapják az én gépeim???

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#13795) And válasza Integra (#13794) üzenetére


And
veterán

Persze: wireless kliens mód kell hozzá. De ezt gyárilag csak a routerek egy része támogatja, a többi csak 3rd-party firmware feltelepítése után (de nem minden router típusra lehetséges feltenni egy ilyet).

(#13796) Integra válasza And (#13795) üzenetére


Integra
titán

wrt54gl routerem van
az a baj, hogy wifin kapom a netet a tulajdonostól (valami trémobil tv+modem egybeszar), kurva gyors nete van, de se a laptopom, se az asztali gépem nem bírja stabilan a jelet fogni, meg gyenge is. a linksysem wiszont bitang jó és atom stabil a dolgaimmal.

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#13797) And válasza Integra (#13796) üzenetére


And
veterán

Ha WRT54GL, akkor szabad az út: DD-WRT, Tomato, OpenWRT, stb. tetszés szerint (ha eddig véletlenül nem ezek egyike volt rajta ;) ), és mehet a kliens-mód. Nem rossz router, de azért az érzékenysége nem feltétlenül jobb, mint bármely normális kliens-eszközé. Úgyhogy a saját antennájával ne számíts csodákra, legfeljebb abból származhat előnyöd, hogy a router sokkal szabadabban mozgatható, telepíthető jobb helyre, mint egy desktop pc vagy akár egy notebook.

(#13798) Integra válasza And (#13797) üzenetére


Integra
titán

ha már jobb helyre tudom tenni, az félsiker. linksys-szel soha nem volt még bajom, 3 ilyen routerem is van:DDD
de tény, hogy megkéne lassan venni belőle a mai kornak megfelelő tudású és érzékenységű modellt, csak ezek az új tepsi routereik, nem nagyon értek hozzá.
nincsen amúgy rajtuk az extra teljesítményű antenna, hanem a standard.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#13799) RootRulez


RootRulez
félisten

Sziasztok! Most költöztem nagyvárosba, ahol végre lehet szerencsém "igazi" széles sávhoz. Adott egy 20/10-es DIGI LAN net, meg egy TP-Link WR941ND router. Nos router nélkül néztem először a netet és jött jól, azaz hozta a sebességet. Viszont ha a routert is beiktatom, akkor már csak 10Mbit a letöltés és 0.35Mbit a feltöltés. Kipróbáltam (routerhez kapott) TPU kábellel és WiFi adapterrel is, de nem akar gyorsulni ha routeren keresztül jön. Tegnap egy nyitott wifi hálózatba beléptem, és 20/20-as net jött vele szépen. Szóval a WiFi adapterem tuti jó.

Eddig ADSL kapcsolattal volt használva a router és semmit nem csináltam csak átírtam a bejelentkezési azonosítót/jelszót a DIGI netes adatokra... Szerintetek miért nem jön a net annyival amennyivel kéne router mögé?

Kösz: RR

═════════════════════════════════════════

(#13800) kali válasza RootRulez (#13799) üzenetére


kali
legenda

szerintem először is router reset, majd újrakonfig!
firmware friss? bár akár az első firmware verzióval is probléma nélkül menni kellene adott sebességnek (sőt, a sokszorosának is!), de azért felhúzhatod a friss verziót, ha nem az van fent!

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.