Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Windowsos tablet topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#2551) malnabokor válasza Necc (#2546) üzenetére


malnabokor
senior tag

Köszi, de én hosszas keresgélés után sem találtam olyan "billentyűzetes tokot" ami a fentebb írt elképzelésemnek megfelelne. De köszöm szépen a keresést :)

bogyo112: Néztem ezt is, ha tényleg nincs másmilyen, valószínűleg ez lesz. Üzemidőről milyen tapasztalataid vannak?

[ Szerkesztve ]

köztudott hogy az elektromos dolgok füsttel működnek, azaz ha egyszer kijön a füst nem működnek többet.

(#2552) Bogyó bá' válasza malnabokor (#2551) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Nincsenek üzemidő tapasztalataim, én eddig összesen kétszer töltöttem fel, de még egyszer sem jelezte, hogy a lemerülés szélén állna. (2 hónapja van meg, de a billentyűt csak akkor szoktam bekapcsolni, ha tényleg használom is. Ha meg leállítom a gépet, akkor előtte a klaviatúrát is áramtalanítom, tehát nem marad készenlétben). Van az elején egy tolókapcsolója.
A gyári adatlap szerint egyébként elég jól bírja: [link]

szerk: a méreteket tényleg hasonlítsd a Miix2 8"-oshoz, mert az épphogy passzentos bele, annál nagyobb nem fog bele férni szerintem. A tokból maga a komplett billentyűzet kivehető, 4 db mágnes tartja csak.

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#2553) malnabokor válasza Bogyó bá' (#2552) üzenetére


malnabokor
senior tag

Lenovo miix2 8 131,6 mm x 215,6 mm x 8,35 mm
Asus vivotab note 8 133.8 mm x 220.9 mm x 10.95 mm

Ez a 2,2, 5,3 és 2,6 mm különbség soknak minősül?

köztudott hogy az elektromos dolgok füsttel működnek, azaz ha egyszer kijön a füst nem működnek többet.

(#2554) Bogyó bá' válasza malnabokor (#2553) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Jelen esetben szerintem igen: az enyémet is "alig lehetett" bele feszegetni. Szóval szerintem ez a tok nem lesz jó hozzá... :(

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#2555) bagyusz


bagyusz
őstag

Már múlthét óta boldog tulajdonosa vagyok egy Prestigio Multipad visconte 3 tabnak amiben kellemeset csalódtam a többi felhozatalhoz képest. Eddig konkrétan csak két gyártó tábjait néztem, a Lenovo-t meg az Asus-t. Lenovo-ból a Mix 2 , Mix 2 10, Thinkpad 8 típusokat nyomkodtam végig, de szinte mindegyik borzasztó összeszerelési minőséggel rendelkezett, az volt számomra a legmeghökkentőbb, hogy a 150k-s Thinkpad 8-n a z alu keret és a plasztik hátlap között volt 1mm rés, valamint nem volt normálisan lesorjázva az öntési illesztékeknél. Kézbevételkor mikor a széleihez ért a kezem egyből feltűnt. Lehet, hogy ez még a gyártás előtti példány volt, mindenesetre elég negatívan érintett. Asus-tól csak T200TA modellel volt szerencsém, ami jó benyomást keltett, de ez is nyeklett-nyaklott, de legalább normálisan össze volt rakva. Sokáig gondolkoztam a vételen, de rájöttem, hogy nekem ez egy kicsit túl drága. Így hát ráeszméltem, hogy ennyi erővel egy kevésbé "márkás" modellel is beérem, amitől nem várok el semmit a "Nagyok" tapasztalata után. Ezért esett a választás PMV 3-ra amit 69k-rt vettem az iponról.

Pro:
++Anyaghasználat és az összeszerelési minőség nagyon meggyőző, sehol sincs sorja, vagy illesztési hiba.
+A normál usb port mellett a micro usb-t is lehet használni OTG-módban
+Billentyűzet dokkoló csatlakozó jelenléte (amihez akármikor beszerezhető egy bill, ha igény adódik rá)
+Különálló töltő csatlakozó (nekem ez pozitívum, mert így mind a 2 usb portot lehet használni)
+Extra fényerejű indikátor ledek mellőzése, tehát a töltés,webcam jelző egyáltalán nem zavaró
+Érintés támogatott UEFI, de lehet kezelni, egérrel,billel, de még a hangerő+-/ bekapcs gomb párosokkal is
+UEFI kiterjesztett beállítási lehetőségekkel rendelkezik
+64bite-s (win,linux) rendszereket is lehet telepíteni, de csak normál usb portról, micro usb+OTG-kábelről csak 32biteseket(ez mondjuk így elég érdekes, de mind1)
+EMMc kiemelkedő gyorsasággal bír. 1-8mb-s block méretű fájlok esetén: írás 45mb/s olvasás 177mb/s, 512kbyte block méretű fájloknál: írás 44mb/s olvasás 172mb/s, 128kbyte blockoknál írás: 30mb/s olvasás 150mb/s
+5óra aktív böngészés 60% fényerőn , (UEFI-ben ki lehet kapcsolni a cpu és a gpu boost opciót, így akár a 6óra is meglehet) Egy teszt oldal szerint folyamatos videó lejátszás esetén 6órát bír.

+- IPS panel ami ugyan szép képet ad, de max fényerőnél alul beszűrődnek a háttér megvilágító források. 80% fényerőnél nem észrevehető

Cont:
-Jack jobb oldala vélhetőleg nincs leárnyékolva így hallani egy kis "gép morajlást"
-rövid kb 60cm töltő kábel
-Gyártó nem publikálta a windowshoz a drivereket (később valahova feltöltöm)
-kisméretű háttértár 16GB EMMc(de legalább gyors) Tiszta win telepítés után nagyjából 6-7GB áll rendelkezésre.

(#2556) AxBattler válasza bagyusz (#2555) üzenetére


AxBattler
félisten

Köszi a véleményt!

Nekem sajnos a 16GB epic fail kategória, a 6 óra pedig nem túl meggyőző a T100 8+ órájával szemben.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#2557) bagyusz válasza AxBattler (#2556) üzenetére


bagyusz
őstag

Ha le venném a fényerőt low-ra akkor szerintem ezzel is ki lehet húzni addig, de még annyira nem tesztelgettem az akkus üzemidőt.

(#2558) peterk válasza bagyusz (#2555) üzenetére


peterk
senior tag

A sebességeknél megabitet írtál (kis "b" az bit, nagy "B" az bájt). Csak a tisztánlátás kedvéért erősítsd meg légyszi, hogy az írt adatok (mega)byte-ra vonatkoznak. Köszi. :)

Háát.... 16MB háttértárral egy win tab számomra is fail. És majdnem 70-ért drágállom is. 32MB-al már elfogadhatóbb lenne ennyiért. És az 5-6 óra már a használhatóság alsó határán van, de azért nem ártana kicsit hosszabb üzemidő is. Egyébként ha jól látom van belőle 32 GB-os verzió 74-ért, az jobb vételnek tűnik számomra.

[ Szerkesztve ]

Aki hisz a parajelenségekben, emelje fel a kezem!

(#2559) bagyusz válasza peterk (#2558) üzenetére


bagyusz
őstag

Byte alapon értendő. Nekem nem volt szempont az EMMc mérete, lényeg, hogy a win elfér.

Te is erősíts meg abban, hogy Gigabyte-ra gondoltál. ;]

Akkor még nem volt MO-n.

[ Szerkesztve ]

(#2560) Necc válasza bagyusz (#2555) üzenetére


Necc
addikt

Ha te magad hegeszted ra a windowst, probalj meg egy wimbootos telepitest. Csak a win 8.1 tamogatja, de cserebe az egesz windows rendszer hibernacios fajlostul meg swap fajlostul elferhet akar 5-6GB-on is.

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#2561) malnabokor válasza Bogyó bá' (#2554) üzenetére


malnabokor
senior tag

Ezek alapján lehet nem is létezik Asus Vivotab note 8-ra normális billentyűzetes tok? Az elég nagy fail lenne :(

köztudott hogy az elektromos dolgok füsttel működnek, azaz ha egyszer kijön a füst nem működnek többet.

(#2562) TedThomas válasza Necc (#2560) üzenetére


TedThomas
aktív tag

A sima kevesebbet foglal mint a Wimboot-os nem? [link]

(#2563) bagyusz válasza Necc (#2560) üzenetére


bagyusz
őstag

Hmm, jó ötlet. Köszi.

[ Szerkesztve ]

(#2564) Necc válasza TedThomas (#2562) üzenetére


Necc
addikt

Wimbootos kevesebbet foglal mint a "sima" telepites.

Az altalad linkelt cikkben szamomra mar az is gyanus volt, hogy "sima word + excel = 2GB"... mivan? :F Egy sima office 2013 home and student kevesebb mint 400MB-ot foglal :U Szoval ott nincs teljesen rendben a matek, vagy valami nagyon el lett szurva.

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#2565) Bogyó bá' válasza AxBattler (#2556) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Nekem még a 32 GB is az.... :(

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#2566) Crytek


Crytek
veterán

Sosem értettem ezeket a telefonokat/ tableteket.
A legtöbbnél befosik az ember ,hogy azta de jó ,majd tovább olvass és arcon csapja a fekete leves,hogy csak 16gb/32gb és vagy nem bővithető stb.
Nem tudom elhinni hogy csődbe mentek volna ha legalább 64gbos-t adnak ki a visconte 3 ból.

Next PC Upgrade: 2022

(#2567) bagyusz válasza Crytek (#2566) üzenetére


bagyusz
őstag

visconte 3-ból van 64Gb-s változat is, de MO-n még nem kapni per pill. Amúgy Nem érezni a hátrányát, hogy 16Gb-s. SD-re nekem minden elfér. Engem leginkább az fogott meg, hogy nem low budget kategóriájú az összeszerelés minősége. A fő indok amiért ezt választott, az normál usb port, de azt nem tudom, hogy a micro usb OTG képes még pluszban.

[ Szerkesztve ]

(#2568) Necc válasza Crytek (#2566) üzenetére


Necc
addikt

Hat akkor az egyre inkabb divatba kerulo 1GB RAM hogy csaphat meg arcon :U

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#2569) Crytek válasza Necc (#2568) üzenetére


Crytek
veterán

Az meg a másik. Win 8-as táblát nem is értem miért adnak ki 1GB rammal. Maximum csak azért hogy az emberek megutálják és fikázzák.

Next PC Upgrade: 2022

(#2570) Necc válasza Crytek (#2569) üzenetére


Necc
addikt

1GB RAM azert arra hasznalhato hogy megnyiss egy bongeszot maximum 2 lapfullel, vagy (de nem es!) egy wordot/excelt es picit dolgozz benne, szoval a letjogosultsaga ezeknek az eszkozoknek valos, es jo par embernek eleg lenne ez is, csak az arakat kellene valahogy jobban a hasznalati ertekhez igazitani.

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#2571) fabicska


fabicska
aktív tag

Sok szűrés után egy tablet maradt csak, ami kb. mindenben megfelelne nekem, ez: Cube U80GT

NADE, azt írják a leírásában az oldalon, hogy csak angol és kínai nyelvet támogat. Utánanéztem, és a 7 colos Cube tablet is minden nyelvet támogat, és más oldalon sem írnak erről a korlátozásról. Megkérdeztem a kínait ezzel kapcsolatban, azt mondta, hogy tényleg így van, más nyelv nem megy fel rá. Nem mintha problémám lenne az angol nyelvvel :U .

A kérdésem, ez tényleg lehetséges, mármint, hogy szoftveresen belenyúlkáltak a Windows szolgáltatásokba, és letiltották a nyelv hozzáadását/telepítését? Szerintem ez így lehetetlen, ti mit gondoltok erről?

Köszönöm :)

[ Szerkesztve ]

Egy jó harcos nem tökéletes, nem győz mindig, nem sérthetetlen. A jó harcos nagyon is sebezhető... Ez teszi igazán bátorrá!

(#2572) TedThomas válasza fabicska (#2571) üzenetére


TedThomas
aktív tag

Szerintem simán mehet rá a magyar win8.1. Persze csak akkor ha elérhető minden driver.

Ezt a Cube márkát nem ismerem. Én a helyedben ezt venném: [link]
Pusztán csak azért mert többet hallottam róla, elérhetőek a driverek, és van róla tapasztalat itt a fórumban: [link]

(#2573) pengwin válasza fabicska (#2571) üzenetére


pengwin
addikt

kínai táblákon alapból csak angol és a kisszékbetûs nyelv van telepítve.
magyar nyelvet simán lehet rá tenni.

a cube meg semmivel nem rosszabb márka, mint a Voyo... SÕT!!!
magyarországon több gépüket a WayteQ forgalmazza saját márkanév alatt

Üdv, pengwin

(#2574) fabicska válasza pengwin (#2573) üzenetére


fabicska
aktív tag

A wayteq-es összefüggésről tudok, fogdostam már MM-ban direkt olyan wayteq-eket, amiket kínai áruházakban Cube-ként láttam, csak átcímkézettek.

De akkor azt nem értem, hogy ennél az egy tabletnél miért van 2x vörössel kiemelve, és az eladó is megerősítette (TinyDeal-on), hogy csak angol és kínai a nyelv. Amúgy én is gondoltam, hülyeség, de a kiírások okát nem értem. Engem csak ez foglalkoztat

[ Szerkesztve ]

Egy jó harcos nem tökéletes, nem győz mindig, nem sérthetetlen. A jó harcos nagyon is sebezhető... Ez teszi igazán bátorrá!

(#2575) TedThomas válasza pengwin (#2573) üzenetére


TedThomas
aktív tag

Nem akartam arra utalni, hogy rosszabb vagy jobb valamelyik.
Csak rákeresel itt a fórumba mind a kettőre és a másik már kipróbált.
Nem mindenki kalandor :)

Windows-ost még nem forgalmaz a WayteQ. Ami kár mert a tabjuk jól sikerült. Egy jó specivel és árazással sok embert nyerhetne magának.

(#2576) pengwin válasza fabicska (#2574) üzenetére


pengwin
addikt

gyárilag nincs rá más nyelv telepítve, ahogy a Voyora sincs, mivel szöre ugyanaz a rendszer a kettõn.
Csak utólag a win8-on belül lehet más nyelvi csomagokat is letölteni, az eladó nem akar emiatt a sok visszaküldött termékkel szenvedni, gondolom ennyi.

(#2575) TedThomas
tudom nem kritika volt, a Voyo is jó márka (androidos A15 volt a kezemben, apumé).
csak a Cube termékekkel ritkán van baj úgy általában, ott a márka a kipróbált, nem csak a modell.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#2577) Crytek válasza fabicska (#2571) üzenetére


Crytek
veterán

Hm finom. Majd ha a 2GB/64-es megy ennyiért Magyarországon akármilyen gyártótól, akkor veszek win8-as tabletet. :DD

Next PC Upgrade: 2022

(#2578) fabicska válasza Crytek (#2577) üzenetére


fabicska
aktív tag

Láttam Crytek (és eszembe jutott), hogy Cube tabletet egyszer teszteltél már, mi a véleményed róla? Úgy általában, érted.

Mármint a kijelző hibán túl, azt talán kinőtték kockáék :))

[ Szerkesztve ]

Egy jó harcos nem tökéletes, nem győz mindig, nem sérthetetlen. A jó harcos nagyon is sebezhető... Ez teszi igazán bátorrá!

(#2579) Crytek válasza fabicska (#2578) üzenetére


Crytek
veterán

Én még a legelső 2 magos androidos Cube tabletet rendeltem az első "batch"-ből. Szóval nem írok semmit.
Ahhoz képest a most futó Cube-ok apple minőség!

Next PC Upgrade: 2022

(#2580) CactuS


CactuS
Arcképgyáros

Sziasztok!

Pár napja beszélgettünk egy sort, aminek a Lenovo Miix 2 10" lett/lesz a vége, viszont felmerült bennem egy kérdés még így a vásárlás előtt: a Windows-os tabletekhez jár valamilyen Office? Vagy az csak a WPs rendszerhez jár ingyen? :B

Illetve magát a windowst kell rajta aktiválni, vagy ilyen téren inkább a WPre hajaz? Csak bekapcsolom és már mehet is egy rövid konfigurálás után?

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#2581) gery2123 válasza CactuS (#2580) üzenetére


gery2123
őstag

A Windows aktiválás automatikus. A miix 2 10 - hez pedig ha jól rémlik akkor Office 365 van. Ha igen akkor 1 év előfizetés jár hozzá, ha pedig Office student and home akkor pedig aktivál és örül.

[ Szerkesztve ]

-- PSN_ID: GerY2123

(#2582) NGA válasza CactuS (#2580) üzenetére


NGA
addikt

Nem kell aktiválni, és Home and Student Office jár hozzá örökre.

(#2583) CactuS válasza NGA (#2582) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Oké, köszönöm szépen. :)

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#2584) peterk válasza peterk (#2558) üzenetére


peterk
senior tag

LOL, jogos, igen GB-ra gondoltam. :D

Aki hisz a parajelenségekben, emelje fel a kezem!

(#2585) kalozhun100


kalozhun100
őstag

Milyen tabletet ajánlanátok 30k környékén? Tesco ujságban láttam lark ultimate 8i tablet, 8 colos ips 1280x800 , intel atom z3735 proci(4x1,85Ghz), 2mp első és hátlapi kamera, 4500mAh-s akksi, 16Gb memória, Win 8.1. Ennyit irnak róla.

Samsung Galaxy S7 Edge

(#2586) fabicska válasza kalozhun100 (#2585) üzenetére


fabicska
aktív tag

A dolog ott bukik el, hogy ez a Win tabletek butábbik verziója, 1GB RAM, és 16GB HDD. Az 1GB RAM-ból valamennyit (128MB...?) rögtön levesz a videokari, úgyhogy olyan 850MB marad.... megabájt 8.1-re. El lehet képzelni mire elég az.

30.000Ft-ért nem fogsz találni használhatót itthon, ha annyiért látsz, el kell kezdeni keresni a gyenge pontokat.

[ Szerkesztve ]

Egy jó harcos nem tökéletes, nem győz mindig, nem sérthetetlen. A jó harcos nagyon is sebezhető... Ez teszi igazán bátorrá!

(#2587) kalozhun100 válasza fabicska (#2586) üzenetére


kalozhun100
őstag

Értem köszönöm. Furcsáltam is, hogy olcsó. Amúg ymennyiért lehet a legolcsóbb használható tabot megkapni?

Samsung Galaxy S7 Edge

(#2588) gyurkikrisz válasza kalozhun100 (#2587) üzenetére


gyurkikrisz
őstag

Evo Tech T1, 159€, asszem afa sincs mar ra.

A tuning a kisfiúk alap órajele. | i5 6500

(#2589) Crytek válasza kalozhun100 (#2587) üzenetére


Crytek
veterán

A fent említett visconte 3 az már jónak mondható ha nem nézzük hogy csak 16GBos 74 ezer ft.

Evo Tech T1 hm ez valóban jóféle ennyíért csak ezbis 32 GB

[ Szerkesztve ]

Next PC Upgrade: 2022

(#2590) fabicska válasza gyurkikrisz (#2588) üzenetére


fabicska
aktív tag

Ez az Evo Tech T1, ez mi? :D

Rákerestem én serényen de csak Audi alkatrészek, és klímaberendezések jöttek ki :D

Egy jó harcos nem tökéletes, nem győz mindig, nem sérthetetlen. A jó harcos nagyon is sebezhető... Ez teszi igazán bátorrá!

(#2591) tjb007 válasza gyurkikrisz (#2588) üzenetére


tjb007
nagyúr

Eve lesz az az Evo.

Szállítással együtt 174 euró a vége:

Innen rendelhető: [link]

[ Szerkesztve ]

(#2592) fabicska válasza tjb007 (#2591) üzenetére


fabicska
aktív tag

ÓÓ hát 174 euróért én fasza 10 colos gépet vennék :D ONDA V101W

Egy jó harcos nem tökéletes, nem győz mindig, nem sérthetetlen. A jó harcos nagyon is sebezhető... Ez teszi igazán bátorrá!

(#2593) TedThomas válasza kalozhun100 (#2587) üzenetére


TedThomas
aktív tag

Pont tegnap beszéltünk a Voyo A1 miniről.
Innen a legjobb [link]: 133$ * 250 * 1,27 = 43 000~ Elég barátságos ár.
A 20$-os DHL is barátságos.
Van róla tapasztalat itt a fórumban: [link]

(#2594) fabicska válasza TedThomas (#2593) üzenetére


fabicska
aktív tag

Az 1,27-es szorzó mi a számolásodban? Talán magyarországi Voyo vevőket kell keresned, és ebből a jussod? :))

Nem komolyan mondom ám, csak furcsa, hogy nyomod őket! :D

Egy jó harcos nem tökéletes, nem győz mindig, nem sérthetetlen. A jó harcos nagyon is sebezhető... Ez teszi igazán bátorrá!

(#2595) lugosi válasza fabicska (#2594) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Áfa?

(#2596) fabicska válasza lugosi (#2595) üzenetére


fabicska
aktív tag

Semmi, hülyeség... oké, az áfa... :U

[ Szerkesztve ]

Egy jó harcos nem tökéletes, nem győz mindig, nem sérthetetlen. A jó harcos nagyon is sebezhető... Ez teszi igazán bátorrá!

(#2597) fabicska


fabicska
aktív tag

Alienexpressel egy bajom van, hogy elég trehány az oldaluk:

Voyo A1 Mini variációk:
Original VOYO A1 mini

Gamer VOYO A1 Mini

Multi Language VOYO A1 mini

még egy VOYO A1 mini

Tologatják a 20-30 eurókat, de nincs különbség köztük.

[ Szerkesztve ]

Egy jó harcos nem tökéletes, nem győz mindig, nem sérthetetlen. A jó harcos nagyon is sebezhető... Ez teszi igazán bátorrá!

(#2598) hkari


hkari
őstag

Sziasztok!

Hátha tud valaki segíteni. Jó DLNA progit tud valaki tabletre?

(#2599) pengwin válasza fabicska (#2597) üzenetére


pengwin
addikt

a Voyo A1 mininek nincsenek ilyen variációi, ezek csak a reklám miatt az eladó által kitalált hülyeségek...

Üdv, pengwin

(#2600) fabicska


fabicska
aktív tag

Hát most nézem a Gamer Voyo A1 mini honlapján: The best 64 bit CPU

Na hát ez engem meggyőzött meg is rendelem. Nem is gondoltam volna, hogy erősebb egy ilyen kis atom mint egy i7 4790k @ 4GHz, de ha Ők mondják! :U

[ Szerkesztve ]

Egy jó harcos nem tökéletes, nem győz mindig, nem sérthetetlen. A jó harcos nagyon is sebezhető... Ez teszi igazán bátorrá!

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Windowsos tablet topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.