Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Windowsos tablet topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#2501) peterk válasza AxBattler (#2499) üzenetére


peterk
senior tag

Nem is fogok 100 ezer alatt ajánlani, ha üzleti célra keres valaki tabletet. :) Nem az ár vagy az urizálás miatt, hanem amiatt, mert nem arra való, és nem erre keresett megoldást az első postjában. Ha valaki crossroadozni keres járművet 3 millióért, annak se fogok ajánlani egy Opel Astrát csak azért, mert annak az alapára 3 millió alatt van. :) Itt van a Huawei modemes történet, hogy hova vezethet, ha bátran beajánlunk valamit. Az is úgy indult, hogy valaki keresett telefonálásra is alkalmas windowsos tabletet. Ami nincs. De elég volt megemlíteni, hogy rá lehet hackelni, és máris akadt bátor ember, aki nekiállt. :) Én ettől távol akarom magam tartani. Tegye ha jól esik, de tudja, hogy az hackelés. Ugyanígy, megveheti a MiiX-et is a cégbe, de azért tudja, hogy az consumer cucc. Te nem írtad oda amikor ajánlottad, ezért én megemlítettem. :)

(Egyébként magán használatra én sem vennék Thinkpad-et. Nem azért, mert ne tudnám megvenni, hanem mert nincs rá szükségem. MiiX 10-et vettem itthonra, pont azért, mert itthonra az tökéletes. És ha valaki privát használatra keres tabletet, annak ajánlom is. Annak meg a Thinkpadet nem ajánlom, mert az esetek többségében feleslegesnek tartom kiadni rá a plusz pénzt. Ettől még aki akar vegyen, de ha tanácsot kér, az én tanácsom ez.)

Aki hisz a parajelenségekben, emelje fel a kezem!

(#2502) Necc válasza CactuS (#2500) üzenetére


Necc
addikt

Nincs olyan hogy "WP" -s tablet. A WP azt jelenti hogy Windows Phone, es ertelemszeruen egy mobiltelefonos operacios rendszer. Arra a nagyon keves szamu tabletre ami ARM alapu es windows-szeru takolmanyt raktak Windows RT a neve, de a ma kaphato osszes tableten rendes 'asztali' windows fut.

Ha az altalad emlitett kolleganak mindenaron "WP" -s tablet kell, egy jo darabig meg keresgelni fog :U

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#2503) peterk válasza CactuS (#2500) üzenetére


peterk
senior tag

Akkor megkaptad a választ úgy gondolom. :)

Ezzel együtt, ha érdekli a kollegádat, esetleg tegyen meg annyit, hogy bemegy egy műszaki üzletbe és kezébe vesz egy 10-es fullhd kijelzős winsowsos tabletet, és megnézi, hogy mennyire tud rajta excelezni, word-özni. Mert ajánlgathatunk itt mi, ha kiderül, hogy neki nem esik kézre, a szeme nem csípi az adott méreteket, stb.

(Necc.: Igazad van. Már az első postból kivehető volt, hogy a kollega nincs otthon a windows tablet világban. Már csak sem akartam valamit csak azért ajánlani, mert belefér az általa eredetileg képzelt keretbe. Jobb, ha előbb tudja, hogy mit vesz, mennyiért.)

[ Szerkesztve ]

Aki hisz a parajelenségekben, emelje fel a kezem!

(#2504) CactuS válasza Necc (#2502) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Jogos, de ettől függetlenül szerintem kár erre az 1 "P"-re 7 sort elpazarolni, a lényege a mondatnak szerintem ígyis érthető volt :U

peterk: Ha a lentieket figyelembe véve te is azt mondod, hogy a lehetőségekhez képest a Lenovo Miix 2 10" jó választás, akkor igen. :) Amúgy valószínűleg én nyerem meg a lehetőséget, ha eljutok oda, a kolléga szerintem sosem fog tudni időt szakítani erre, bármennyire is hülyén hangzik, inkább együtt él az apróbb problémáival. :B

[ Szerkesztve ]

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#2505) CactuS válasza peterk (#2503) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Lejárt az edit:

Azzal a részével tisztában voltam, hogy nem kapom meg a világ legjobb tabletjét/laptopját 100k-s áron, de sajnos az Ügyvezetőnek elég ez a szint és ezt a keretet adta (nem én), mint ahogy a laptopoknál korábban le is írtam.

Tablet témában valóban nem vagyok jártas, mivel számomra érdektelen, munkára és szórakozásra egyaránt, legalábbis nekem még nem volt kényszerem arra, hogy de jó lenne egy... Illetve hazudok, kb 2 percre kéne, hogy megnézzem 1-1 weboldal tabletes nézetét, hogy hogyan fest rajta. :b Otthon pedig HTPC vagy asztali gép, ha kell. Ha nagyon mobil kell megnézni valamit, akkor azt eddig telefonon is meg tudtam nézni. :B Pont azért jöttem ebbe a topicba, mert ide - legalábbis remélem - olyanok járnak, akik nálam tapasztaltabbak ezen a téren.

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#2506) peterk válasza CactuS (#2505) üzenetére


peterk
senior tag

Akkor mondd el az ügyvezetődnek azt amiről itt beszélgettünk, és ajánld neki a MiiX-et, de úgy, hogy ő döntsön. :) Így nem a te felelősséged lesz, ha fél év múlva esetleg gond lesz vele, mert elmondtad az opciókat.

Aki hisz a parajelenségekben, emelje fel a kezem!

(#2507) tom_tol válasza fabicska (#2450) üzenetére


tom_tol
addikt

Kösz.
Az összehasonlítást megnéztem mielőtt kérdeztem volna.
Akkor melyiket ?
Pont az előzőekben tárgyalt Miix 2 miatt kérdezem. Van 3470-s és 3475-s is.

[ Szerkesztve ]

(#2508) peterk válasza tom_tol (#2507) üzenetére


peterk
senior tag

Mire kellene? Anélkül, hogy ezt elárulnád elég nehéz lenne javasolni bármelyiket is. :)

Aki hisz a parajelenségekben, emelje fel a kezem!

(#2509) hito válasza peterk (#2481) üzenetére


hito
nagyúr

És kész!!!!!!!! :C

A lehető legprimitívebb módon sikerült kilökni download módból: egy totális áramtalanítással zökkentettem ki a komfortzónájából :D Szétszed, akkusaru leszed, WWAN modem kiszed, 20mp után pedig összeszerel. És lám, megy mint a parancsolat. :C

[ Szerkesztve ]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#2510) tlac válasza hito (#2509) üzenetére


tlac
nagyúr

lol, írni is akartam valamelyik nap, hogy áramtalanítani kellene, csak elakadt a gondolatmenetem ott, hogy mégis hogyan, kártya kiszedése problémás lehet

[ Szerkesztve ]

(#2511) tjb007 válasza tom_tol (#2507) üzenetére


tjb007
nagyúr

A 3745-öst.

(#2512) hito válasza tlac (#2510) üzenetére


hito
nagyúr

Az egész manőver nem tart tovább 3-4percnél :)

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#2513) peterk válasza hito (#2509) üzenetére


peterk
senior tag

Bravó, örülök, hogy összejött végül. :)

Csak a kíváncsiság kedvéért nézd már meg, hogy most milyen hardver azonosítója van. Meglepne, ha nem a 70-es végű lenne. :)

Aki hisz a parajelenségekben, emelje fel a kezem!

(#2514) tom_tol válasza tjb007 (#2511) üzenetére


tom_tol
addikt

Köszönöm.

(#2515) CactuS válasza peterk (#2506) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Elmondtam, nézett rám bután... (Én mondtam) :DDD

Viszont ez és ez között csak a billentyűzet (és a nagyobb sorszámú processor) a különbség? Vagy a windowsos tableteknél is megvan az a szépség, mint a laptopoknál, hogy egy típushoz tartozhat vagy 30 féle konfiguráció?

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#2516) pengwin válasza CactuS (#2515) üzenetére


pengwin
addikt

a sima Miix 10 és a Miix 2 10 között generációbeli különbség van, nem ugyanaz a két termék!
Az első különösen nem ajánlott, a régi Z27xx-es Atom csak kétmagos, hyperthreadinges, kb. feleakkora kráft van benne, mint a négymagos, négyszálas Z37xx szériában.
A 30 féle konfiguráció nem jellemző, max. 3-5szokott lenni, mivel itt az egész konfig össze van forrasztva: vagyis itt tisztán és érthetően feltűntetik, hogy mi a szösz van benne, nem kell nyomozómunkát végezni.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#2517) CactuS válasza pengwin (#2516) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Ah, jogos, a 2-es nem figyeltem a számozásban - , csak azt, hogy dokkoló és dokkoló nélküli árakat találjak. (mondjuk a káva gyanús volt egy pillanatra, de routereknél is láttam már olyat, hogy évekig az első generáció képvel adták el a terméket) :B

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#2518) pengwin válasza CactuS (#2517) üzenetére


pengwin
addikt

Ha ugyanabból találsz többféle konfigot, az ki fog merülni abban, hogy Z3735-3740-3775-3795 van benne, és az utóbbi kettő mellé 4GB RAM-ot szoktak tenni. De ezek nagyon komoly árbeli eltérést jelentenek, nem fog téged zavarni ilyen dilemma. (+szerkesztettem az előző hsz-emet)

Üdv, pengwin

(#2519) peterk válasza CactuS (#2517) üzenetére


peterk
senior tag

Itt van például ugyanaz a MiiX 2 alapkiépítésben. Ez a mondjuk úgy alapár, mert mostanában karácsony közeledtével ez a bolt és több másik is rendszeresen akciózza, úgyhogy érdemes figyelni esetleg. Én ugyanitt ugyanezt 72-ért vettem kb. 1 hónapja. Az már azért nem kevés különbség, a különbségből egy MS wedge billentyűzet is kijönne hozzá. (Ha kell billentyűzet, de nem állandóan, akkor szvsz a wedge jobb megoldás, mint az egybe verzió. Egyrészt a ára miatt, de főleg, mert a wedge billentyűzet profibb, bluetoothos, azaz bármihez használható, és 3 év gari van rá.)

Aki hisz a parajelenségekben, emelje fel a kezem!

(#2520) CactuS válasza peterk (#2519) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Az MS wedge mellé lehet kapni olyan tokot, ami akár megtartja a gépet, mint a gyári dokkolója? Plusz esetleg fogja a billentyűzetet is, amikor össze van hajtva. Vagy ha már Wedge akkor használhatóbb csak a tabletre egy tok és a billentyűzetet a saját kis zacsijában hordani?

Kb. 3 hete volt a "black friday" edigitalon, ha jól emlékszem, persze utána találta ki az ügyvezető, hogy van rá keret. Pedig az emagon is volt 1-2 dolog, ami kellett volna olyan áron...

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#2521) NGA válasza peterk (#2497) üzenetére


NGA
addikt

"Egyébként pedig egy pdf vagy egy pp prezentáció semmivel nem néz ki jobban egy 720p-s tableten, mint egy FHD-sen. De tényleg."

Nekem Miix2 10" van, és hatalmas a különbség a FHD és a HD között. A másik tabletem egy Surface HD-vel, aminek igencsak jó kijelzője van, de baromira látszik a szövegeknél a FHD/HD difi. De tényleg!

[ Szerkesztve ]

(#2522) pengwin válasza CactuS (#2520) üzenetére


pengwin
addikt

Nem kell hozzá külön venni, alapból jár mellé egy masszív gumis billentyűzet-fedő, ami félbehajtható és tablet állványként szuperál.
[link] [link] [link]
Szerintem nagyon jól lehet rajta gépelni, kicsi, könnyű, praktikus.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#2523) Avicularia válasza pengwin (#2522) üzenetére


Avicularia
veterán

Kár hogy nem rakták be ezt is a black friday-ba mint a wedge egeret. 3.3K-ért sikerült megcsípni, de nagyon kicsi, nem igazán használható.

(#2524) pengwin válasza Avicularia (#2523) üzenetére


pengwin
addikt

Én egy 15,6"-os Acer laptop billentyűzete után nagyon jól tudtam használni a Wedge-et, tényleg kellemes rajta gépelni, nekem nem okozott problémát a kis mérete.
A Wedge mini egér viszont tényleg nagyon picinek tűnik, pont emiatt nem is vettem, pedig nekem nagyon bejönnek a MS kiegészítői.

Üdv, pengwin

(#2525) joergie válasza pengwin (#2524) üzenetére


joergie
őstag

Nemrég nézegettem egereket, és nálam a lenovo n700 nyert(~10k). Szerintem win8 tablet/notebook mellé ez a legjobb.

Egy bizonyos szint fölött nem süllyedünk egy bizonyos szint alá.

(#2526) Crytek


Crytek
veterán

Melyik az a legolcsóbb 8 colos Win 8.1-es tablet ami 2GB/64GB-os és "használható"?

Next PC Upgrade: 2022

(#2527) peterk válasza NGA (#2521) üzenetére


peterk
senior tag

Akkor az én szemem nem jó már ezek szerint. :( Itt van előttem a MiiX és egy 720p-s android tablet, és én nem nagyon látok különbséget arról a 30-40 centiről ahonnan nézem. Irigylem a szemedet. :)

A wedge billentyűzet szerintem is remek darab. Nagyon jó az üzemideje, két AAA elemmel hónapokig elmegy, és sok apró kimondottan hordozásra kitalált funkciója van. Például ha a fedőt ráteszed, automatikusan lemegy sleepbe, nem kell kapcsolgatni. A fedő mint tablet tartó is remek ötlet. Egyedül ami miatt én nem adok neki 10-ből 10-et, hanem csak 9-et. az azért van, mert a billentyűk közötti rés/távolság nagyon kicsi, az én bumfordi ujjaimmal időnként két billentyűt is leütök emiatt. De ez egyéni szoc probléma, és a pontszámomat is ahhoz kell viszonyítani, hogy a Dell Latitude E6540-esen kívül én még laptop billentyűnek sem adtam soha 7-esnél jobbat, nemhogy egy még kisebb mobil billnek 9-est. :) Szóval úgy általában utálok nem desktop billentyűzeten dolgozni, de ez a wedge mégis tetszik.

Aki hisz a parajelenségekben, emelje fel a kezem!

(#2528) tjb007 válasza Crytek (#2526) üzenetére


tjb007
nagyúr

Itthon, vagy Kínában ?

(#2529) Crytek válasza tjb007 (#2528) üzenetére


Crytek
veterán

Az nekem teljesen mindegy a lényeg 8", 2GB Ram/64GB tárhely és ne legyen gagyi.

Miix 2-vel szemezek.

Next PC Upgrade: 2022

(#2530) alitak


alitak
senior tag

Felmerült igény céges szinten a tabletra. Mindenképpen win tablet kell, mert ha esetleg fejlesztésre kerül sor (értsd: hotfix az ügyfél előtt :D), akkor kell.
100e körül van-e olyan, amihez billentyűzetet is adnak? Miix2-t/Acer Switch -nek van alternatívája?

[ Szerkesztve ]

Nec arte, nec marte | használt hardverek jó áron: http://goo.gl/lUwLkw

(#2531) Necc válasza alitak (#2530) üzenetére


Necc
addikt

Asus T100 illetve T200 is jatszik meg ebben a ligaban. T100-at kulteri hasznalat eseten nem tudom ajanlani.

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#2532) alitak válasza Necc (#2531) üzenetére


alitak
senior tag

Kültéri használat nem nagyon van tervben, de ha rossz a tapasztalat, akkor azt inkább skip.

Nec arte, nec marte | használt hardverek jó áron: http://goo.gl/lUwLkw

(#2533) tjb007 válasza Crytek (#2529) üzenetére


tjb007
nagyúr

Felesleges is volt megkérdeznem, mert 8 hüvelykes 64GB-os kínai nincs is, nem létezik.
Úgy néz ki maradni fog a Miix 2.

(#2534) NGA válasza peterk (#2527) üzenetére


NGA
addikt

Nézz nagyfelbontású magazinokat. Rögtön látni.

(#2535) Akron99 válasza peterk (#2527) üzenetére


Akron99
aktív tag

Pont kérdezni akartam az üzemidőt. Az egy hónap elég jól hangzik. Mennyit használod egy nap? Jelzi valami ha már merül?

És a tablettől mennyit vesz el a használat?

(#2536) peterk válasza Akron99 (#2535) üzenetére


peterk
senior tag

Azt még nem tudom, hogy jelzi-e ha merülőben van, mert még egyszer se merült le. :) (Kb. két hónapja van meg.)

Én egyébként nem sokat használom, és döntően nem is a tabhoz. Csak akkor viszem, ha valahova előadni megyek, vagy olyan tárgyalásra ahol bemutatót tartunk. Ilyenkor a laptopot irányítom vele, mert állva v. a "szószéken" kényelmes, hogy csak ez van a kezem ügyében, nem az egész laptop. Szóval a család használja inkább, és nem is kizárólag a tabhoz, hanem XBMC-hez, TV-n játszani, stb. Amolyan ott van a teásasztalon, felkapja valaki a családból, csatlakoztatja ahhoz a kütyühöz amivel éppen matat és püföli ezerrel módon használjuk itthon.

A tablettől annyit vesz el amennyit az aktív bluetooth elvesz. Valamennyit számít, de nem annyit, mint egy telefonnál.

Aki hisz a parajelenségekben, emelje fel a kezem!

(#2537) joergie


joergie
őstag

ITT egy videó a dualbootos Teclast X98 Air 3G-ről. Androidba közel 90sec!! a boot, windowsba olyan 45sec.

[ Szerkesztve ]

Egy bizonyos szint fölött nem süllyedünk egy bizonyos szint alá.

(#2538) #79335424 válasza joergie (#2537) üzenetére


#79335424
törölt tag

Épp az éjjel nézegettem a lehetőségeket. Az XDA -n nagyon kerek leírás van a dualboothoz. Ha jól láttam, a gyári verzió még csak presell. 12. ére írják a megjelenést.

(#2539) TedThomas válasza joergie (#2537) üzenetére


TedThomas
aktív tag

Na ez már valami :)
Ilyen kéne az Air II-re és bestbuy lenne egyből :)

(#2540) freelancer68 válasza CactuS (#2520) üzenetére


freelancer68
tag

December 8-án hétfőn lesz 1 éves az eMAG Magyarországon. Születésnapi akciók lesznek.

(#2541) lugosi válasza freelancer68 (#2540) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Köszi az infót!

(#2542) Crytek válasza #79335424 (#2538) üzenetére


Crytek
veterán

Hivatalosan lesz belőle bekapcsoláskor választható dualos rendszerű?

Next PC Upgrade: 2022

(#2543) #79335424 válasza Crytek (#2542) üzenetére


#79335424
törölt tag

Aliexpressen. Olvasd el a pirossal írt részt a Product Description alatt!

(#2544) malnabokor


malnabokor
senior tag

Üdv,

Keresek billentyűzetes tokot Asus Vivotab Note 8-hoz, (vagyis 8" méretű tabhoz tokot), ami magyar kiosztású (legalább vannak rajta ékezetes karakterek szegény "í"-t is beleértve) és Bluetoothal kapcsolódik.
Karácsonyi ajándék lenne, gondoltam biztosan tömegével van a piacon ilyen, hát nem... vagyis olyat ami jó minőségű (árban 17000 köré mennék el max, tudom, hogy az duplája kb az átlagnak, aliexpressről meg 4x-e, de jelen esetben nem bánom ha tényleg minőségi a felépítése is) szóval nehéz találni
Köszönöm előre is :)

köztudott hogy az elektromos dolgok füsttel működnek, azaz ha egyszer kijön a füst nem működnek többet.

(#2545) #79335424 válasza malnabokor (#2544) üzenetére


#79335424
törölt tag

Én sem találkoztam túl sok olyan Magyar kiosztásúval, ami adapter nélkül csatlakozik (HID profilos). A nem túl sok, az leginkább egy. Apple bt. bill. Én ilyet használok Androidon. Telóval és miniPC -vel is működik, csak fel kellett cserélni az "Í" és a "0" kódját (meg néhány funkciót átprogramoztam, de ez már egyéni ízlés kérdése). Win alatt még nem próbáltam, de miért ne működne?. A minőség kifogástalan, csak nem tokos és 17 fölött van.

(#2546) Necc válasza malnabokor (#2544) üzenetére


Necc
addikt

- Egy webaruhaz ajanlatai: [link]
- Microsoft Wedge Mobile kb. 18.000Ft es itt garantaltan azt kapod amit szeretnel: [link] Beszerzes: [link]

Ezek csak a google talalatai amit kb. 5 perc alatt osszekapartam, szemelyes tapasztalatom ezekkel a termekekkel nincs.

Ami nekem van BT-LE -s billentyuzet nem hinnem hogy kulon megvasarolhato, de leirom a tipusat hatha te tobb szerencsevel jarsz: "Wireless keyboard KG-1421", gyarto: Acer. Gyari tartozek, de hatha mas formaban arusitjak kulon tartozekkent, es ez garantaltan megfelelne az igenyeidnek.

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#2547) #79335424 válasza Necc (#2546) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ah so! Hogy ebből van Magyar is! Amiket eddig láttam róla képeket, azokon QWERTY volt. Ez így már sokkal szimpatikusabb.

(#2548) Necc válasza #79335424 (#2547) üzenetére


Necc
addikt

Az összes webshop ugyanabból a mintaképből dolgozik amit a gyártó az orruk elé tol, és a gyártók nem készítik el minden egyes regionális változatnak a képét. :U

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#2549) #79335424 válasza Necc (#2548) üzenetére


#79335424
törölt tag

Persze, értem. Csak amikor sokáig keresgél az ember ilyen bill. -t és rájön, hogy nagyobb az esély egy fehér hollóval való találkozásra, akkor hajlamos átsiklani az n+1. QWERTY -s kép láttán. Nekem már megvan a bill. (meg az egér is), úgyhogy nem kérdés, hogy milyet fogok használni majd a Tabhoz, de ez a Wines egyértelműen jobban passzoló választás. Bár hozzáteszem, hogy az Almást egyáltalán nem bántam meg. Minőségben nagyon ott van. A kialakítása tok szempontjából nem a legideálisabb, de van egy bőrdíszműves barátom. :)

[ Szerkesztve ]

(#2550) Bogyó bá' válasza malnabokor (#2544) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Amit én használok az egy olcsó Alcor BT-80 billentyűzetes tok BT-s kapcsolattal. A Miix 2 - 8" éppen hogy bele passzírozható. Nem szép, viszont praktikus, és magyar kiosztású (néhány ékezetes karaktert viszont csak Fn + bill. kombóval lehet előhozni). Meg kell szokni, nekem bejövős.

Hasonlítsd össze a Miix 2 méreteit az Asuséval, ha nem nagyobb sehol sem, akkor jó lesz hozzá.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Windowsos tablet topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.