Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Windows XP kérdések és válaszok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#551) moonman válasza qwertly (#550) üzenetére


moonman
titán

Windows Update Catalog [link]

(#552) PazsitZ


PazsitZ
addikt

Felteszem ittt is a kérdésem, hátha itt tudja valaki:
A win media playerhez fel van rakva VobSub, amely tökéletesen működik. Viszont most wmv file-hoz tettem be feliratot és a vobsub nem indul el és nem játsza le a feliratot a videóhoz? Filenév megeggyezik
Ezt hogy lehet beállítani, hogy működjön?

- http://pazsitz.hu -

(#553) qwertly válasza moonman (#551) üzenetére


qwertly
addikt

Köszi Moonman de sajnos az a baj,hogy alig van olyan frissités és javitás ami az én gépemen is szerepel meg a kosárban mutat a windows catalog :F.Más tudom,hogy elfogalat vagy ezért nem tudat megnéznia portálodat de ott kértem segítségedét és most itt is kérem hátha itt többet vagy ;) .A gondom az hogy úgyprobáltam a meglevő javitásokat telepíteni egyszerre ahogy te leírtad de csak a paracssori képernyő felvillant és ennyi tehát nem működik szerinted miért :O

(#554) Rommel6600 válasza rdi (#540) üzenetére


Rommel6600
őstag

intézőben jobklikk az eszközre, tulajdonságok, majd automatikus lejátszás fül

bocs

(#555) rdi válasza Rommel6600 (#554) üzenetére


rdi
veterán

Hehe semmi gond, voltaképpen én is elnézést kérek . De azért csak nézz körül a registryben. Érdekes dolgokat fogsz találni, pl minden eszközön letilthatod az automatikus indítást, vagy pl. beállíthatod, hogy milyen progikat ajánljon föl ilyenkor

Fej! Tor! Potroh!

(#556) Rommel6600 válasza rdi (#555) üzenetére


Rommel6600
őstag

Oké, értem én, de pont az a légyeg számora, hogy nem kell nekem ez a funkció. Egyáltalán nem. Majd én indítom vagy nem indítom az a programot amelyiket szeretném, nem kell ehhez nekiem semmi felajánlás.
Viszont jó, hogy mondod hogy minden eszközön le lehet tiltani ezt, úgyhogy megnézem!
Remélem nincs harag! peace
Üdv

(#557) sekli válasza moonman (#548) üzenetére


sekli
addikt

na, ez szuper, es ha egy munkacsoportot szeretnek felvenni oda, akkor mit irjak...? annak mi a ''full path''-a...?

(#559) rdi válasza molngab (#558) üzenetére


rdi
veterán

Második kérdésre:
néhány hozzászólással lejjebb olvasd el mit írtam

[Szerkesztve]

Fej! Tor! Potroh!

(#560) ANT válasza molngab (#558) üzenetére


ANT
őstag

1. Start menü/Programok alatt? Nálam nem rendezi abc sorrendbe. Azokat nem a telepítés sorrendjében pakolja be? :F
2. Amikor letiltottad a funkciót, használtad az ''Alkalmaz'' gombot?

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#561) sgergi válasza molngab (#558) üzenetére


sgergi
veterán

Elvileg alapból a Windows nem rendezi név szerint a programokat, csak ha kéred. Mindig telepítés sorrendjében hagyja azokat. Ha zavar a név szerinti rendezés, rendezd át egyénileg, úgy hogy megfogsz egy elemet és le vagy fel mozgatod. Amúgy nem tudom, hogy miért rendezi neked név szerint.

(#562) Joe bácsi


Joe bácsi
őstag

Bocs, tom, h. nem ebbe a topicba tartozik, de teljesen padló vok, mert véletlenül letöröltem a gépről egy nagyon fontos mappát amiben MINDEN benne volt és nem tom visszahozni. A kukában nincs benne, mert bele sem rakta. Hogyan tom visszahozni az könyvtárat? Please!!!!!!!!!

Miért gondolják azt az emberek, h. az a normális, h. egy érintős mobil fogadott hívás után nem zárja vissza a képernyőjét?!

(#563) Rommel6600 válasza Joe bácsi (#562) üzenetére


Rommel6600
őstag

Ha tényleg törölve lett attól még van rá esély hogy fizikailag megtalálható a vinyón, és valamelyik recovery progival (pölö getdataback) vissza lehet olvasni. Minél többet használod a gépet annál valószínűbb hogy felülíródik a vinyón, szóval ajánlatos kikapcsolni és másik gépről elvégezni, de így sem garantált a siker, sőt! Ha szerencséd van lehet hogy lesz benne olyan amit még le lehet menteni.
Végső megoldásnak esetleg Kürt Kft? :F

(#564) Lev Andropov


Lev Andropov
senior tag

[kép]

Segítsetek plz!!
Eccerüen nem értem! :( Nem tudok hátteret változtatni az asztalon, egyszerűen elindítom a gépet stb stb gondolok egyet hátteret akarok változatni és nem lehet! :Y mi a ****? :F Próbáltam már 1001 virusírtóval kémprogramölővel minden kutyaf*szával leírtottam minden az ég világon egy atomnyi virus vagy hasonló kártékony vmi nincs a gépemen és még mindig nem müxik.. inaktív az egész :F :F

Léccives, ha van ötlet , osszátok +!! :R

(#565) sgergi válasza Joe bácsi (#562) üzenetére


sgergi
veterán

A Get Data Back nevű programmal próbáld meg, akkor van rá a legtöbb esély, ha azóta semmilyen lemezműveletet nem hajtottál végre.

(#566) Kernel válasza Lev Andropov (#564) üzenetére


Kernel
nagyúr

Vírus/trójai szokott ilyet csinálni, beleír a registrybe:

[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\ActiveDesktop]
''NoChangingWallPaper''=dword:00000001

[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\System]
''Wallpaper''=''C:\\WINDOWS\\desktop.html''

A vírus letakarítása mindkét bejegyzést törölni kell.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#567) Kernel válasza qwertly (#553) üzenetére


Kernel
nagyúr

Én úgy csináltam, hogy a katalógusban kiválasztottam az oprendszert, kosár összeállítása, végül lejött minden egy kiválasztott könyvtárba. Mivel ezen belül alkönyvtárakba rendeződnek frissítőprogramok, Total Commanderrel keresés, *.exe, majd a találatok eredménye ablakba. Összes kijelölése, elérési utak másolása vágólapra. Vágólapról beillesztés Jegyzettömbbe, elmenteni .bat vagy .cmd kiterjesztéssel, ennek futtatása. Arra most nem emlékszem, milyen kapcsolót szerkesztettem még bele (quiet?).

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#568) Kernel válasza Kernel (#566) üzenetére


Kernel
nagyúr

Véletlenül kitöröltem egy szót:

A vírus letakarítása után mindkét bejegyzést törölni kell.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#569) Lev Andropov válasza Kernel (#568) üzenetére


Lev Andropov
senior tag

ÚÚÚÚristen :C TEEEEEE egy király vagy barátom!!! :R :R
Örök hálám Neked! Köszönöm szépen! :)
A rohadt dög vírus mit tett :(( :(( a jó édes íróját :(((

(#570) qwertly válasza Kernel (#567) üzenetére


qwertly
addikt

Köszi :) a Total commanders részt értem csak a kapcsolókal álok hadilábon,megnéztem milyen frissítések vannak fent a gépen és megnéztem a windows katalógus kosarat a kosárba kb volt 50db a gépen meg van 80db miért :F

(#571) lúzer


lúzer
veterán

Nagy segítség kéne!

Nem tudom megosztani a partíciókat (pl. E:\) - nincs megosztás fül.
A mappákat viszont meg tudom, megosztás fül van.

Az egyszerű fájlmegosztás természetesen kivan kapcsolva.
NLITE progival csináltam a lemezt, lehet hogy valamit elállítottam a tweak résznél?

UI: mintha nem lenne adminisztratív megosztás pl: C$

[Szerkesztve]

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#572) mobal válasza lúzer (#571) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

megosztás és biztonság? :F

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#573) lúzer válasza mobal (#572) üzenetére


lúzer
veterán

Mondom hogy nincs meghajtón, csak mappán.
Ekkora lúzer nem vagyok. ;]

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#574) lúzer válasza lúzer (#573) üzenetére


lúzer
veterán

Otthoni gépemen van, nem ezen, ezek a fülek nincsenek:

[kép]

Ja, kvóta sincs


[Szerkesztve]

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#575) ANT válasza lúzer (#574) üzenetére


ANT
őstag

My Computer jobb klikk--->Manage--->Computer Management. Ezen belül Shared Folders/Shares fülön látod a megosztást? Ha nem, Action/New File Share menüpont, oszt odavarázsolod a megosztást.

[Szerkesztve]

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#576) ollie válasza lúzer (#574) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Otthon, nem éppen XP Home-od van? Mert azon alapból nincsene ezek a fülek.

***

(#577) kraftxld válasza ollie (#576) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Home-ban is van ha kikapcsolod az egyszerű filemegosztást.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#578) PazsitZ


PazsitZ
addikt

Mostanában mindig találok valami hibát :) .
A kérdésem, hogy miért nincs hibernálás fül a megjelenítés tulajdonságai/energiagazdálkodás-nál?
Ugyanis nincs, pedig ott kéne lennie nem? Valahogy máshogy meg lehet nézni ki van-e kapcsolva(regedit :F ), sosem használom így feleslegesen lenne bekapcsolva csak helyet foglalna?

[Szerkesztve]

- http://pazsitz.hu -

(#579) lúzer válasza ANT (#575) üzenetére


lúzer
veterán

Kösz, otthon kipróbálom!

Köv hsz: Xp prof

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#580) Zozzant válasza lúzer (#579) üzenetére


Zozzant
addikt

lúzer: kraftxld-jé a pirospont.

A kulcsszó, egyszerű fájlmegosztás

Sajátgép, Eszközök, Mappa beállításai, Nézet fülre, Egyszerű fájlmegosztás

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#581) kraftxld válasza Zozzant (#580) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Ki van nála kapcsolva, más lehet a gond.

lúzer: bár nem hiszem, hogy számít, de NTFS a vinyó?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#582) Zozzant válasza kraftxld (#581) üzenetére


Zozzant
addikt

kvóta fül pl akkor nincs ha Korlátozott jogú a felhasználó...

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#583) lúzer válasza kraftxld (#581) üzenetére


lúzer
veterán

Persze, a szokásos:
NTFS
rendszergazdai jogok
nem egyszerű megosztás stb.

Szerintem az nlite progiban klattyinthattam rá valamire: pl. admin. megosztás tiltása vagy ilyesmi.
Tudod, a sata drivert raktam rá, aztán még nézelődtem benne.

De most már van pár megoldás, otthon kipróbálom, kösz mindenkinek!

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#584) Zoza24


Zoza24
senior tag

üdv az itteni guruknak!
az lenne a kérdésem,hogy a win xp telepitőjét,hogy tudom dvd-rw formátumú lemezre kiirni?azt irja a nero hogy használjak cd formátumot,dvd helyett :U

Forza Italy!

(#585) birno


birno
addikt

Hogyan lehet rávenni az xp-t, hogy az usb vincsi és a pendrive rácsatlakoztatásakor ne legyen automatikus lejátszás?

A cdrom-nál be van állítva a következő:

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\Cdrom]
''AutoRun''=dword:00000000

Megpróbáltam, hogy a HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\Disk-nél és az usbechi és usbochi-nél is csinálok egy ilyen bejegyzést, de nem jött be.

(#586) ANT válasza birno (#585) üzenetére


ANT
őstag

Intézőben a meghajtón jobb klikk--->Tulajdonságok, Automatikus lejátszás, majd minden fájltípusnál bejelölöd a ''Semmilyen műveletet ne hajtson végre'' opciót, aztán Alkalmaz.

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#587) sgergi válasza birno (#585) üzenetére


sgergi
veterán

Mindenféle eszköz automata indítását korlátozhatjuk:

START menü -> Futtatás -> regedit
HKEY_CURRENT_USER / Software / Microsoft / Windows / CurrentVersion / Policies / Explorer
NoDriveTypeAutoRun hexadecimális értékét állítsuk FF-re

idézet a hivatalos dokumentációból:

0x1 Disables Autoplay on drives of unknown type.
0x4 Disables Autoplay on removable drives.
0x8 Disables Autoplay on fixed drives.
0x10 Disables Autoplay on network drives.
0x20 Disables Autoplay on CD-ROM drives.
0x40 Disables Autoplay on RAM disks.
0x80 Disables Autoplay on drives of unknown type.
0xFF Disables Autoplay on all types of drives.

Ezek kombinációjához adjuk össze a hexa számokat

[Szerkesztve]

(#588) hdanesz


hdanesz
senior tag
LOGOUT blog

Sziasztok!
Az a problémám,hogy az xp-m tegnap szokásához híven automatikusan frissítette magát, de azóta belassult az oldalak betöltése, sőt néhány weboldal abszolút nem is jön be.Nem is ír ki semmit,csak szimplán megáll a betöltése.
Először a java-ra gyanakodtam,de azt újratelepítettem és nem segített.
Nem tudom mi baja lehet.Firefox-ot használok, és abban ha a Tools menüben a JavaScript Console-t megnézem,ott kiír jó sok hibát. Ez mitől lehet,ha egyszer újratelepítettem... :F
Ehhez én kevés vagyok...
Van valami tippetek mit állítsak be/töltsek le...stb.
Nagyon köszönöm! :R

(#589) dDiego


dDiego
aktív tag

Hello!

Srácok az a problémám, hogy a ctrl billentyű lenyomására elindul csomó program (outlook, explorer, winamp stb) és még a ház hangszórója is pittyeg. Ez tegnap még nem volt. Mi ez, vírus, vagy mi?

THX!

báránybőr = juhhéj

(#590) Trasho válasza hdanesz (#588) üzenetére


Trasho
tag

Próbáld meg ugyanazokat a 'benem jövő' oldalakat IE-vel megnyitni...ha azzal sem jönnek be...akkor passzolom...:)

Richard.Sawyer™ | |

(#591) hdanesz válasza Trasho (#590) üzenetére


hdanesz
senior tag
LOGOUT blog

Azzal sem jön be.:(
Azért köszi a segítséget!

(#592) [pod]Diablo


[pod]Diablo
őstag

HI all!
Lenne 2 kérdésem.
1.Az a problem hogy lan-ba haverral nem látjuk 1más 1 játékba sem,pedig total cmd-be,latjuk egymást,és át is tudunk venni egymástol dolgokat.

2.Az lenne a kérdésem,hogy olyan lehet-e hogy vettem 1 512-es ramot,és eddig votl egy 256-os,és még 1 512-es.Szal eddig volt 768mb ramom,és most van 1.25giga ramom,de mióta megvan a másik 512-es ram,a a gépem szarakodik.Dobja ki a kék halálokat,ujraindul,és minden game akad,és a cs-is 100fps-en ment mindig,és most 5fps-eken megy.És virus se igen van a gépem mert lefutattam 3 virus irtót,és nem volt semmi.Na szal a kérdés az lenen hogy lehet a rami miatt ilyen fos a gépem?

"Sült hal, Tom Jones, délutáni tea, rossz kaja, mégrosszabb idő, kibaszott Mary Poppins, LONDON!" // ...when i get sad.i stop being sad and be awesome instead...

(#593) dDiego


dDiego
aktív tag

annyival jutottam előbbre, hogy a ctrl billentyű olyan, mintha egyszerre nyomnám meg a media, E-mail, www és page up gombokat a billentyűzetemen

mi ez?

báránybőr = juhhéj

(#594) dDiego válasza dDiego (#593) üzenetére


dDiego
aktív tag

megoldódott, ps/2 csati ki majd be és jó lett

lol :C

báránybőr = juhhéj

(#595) sgergi válasza [pod]Diablo (#592) üzenetére


sgergi
veterán

2. ra válaszolok: Szerintem lehetséges, meg kéne próbálni úgy, hogy csak a 2 512-es modult rakod be, de anyyira nem értek hozzá, inkább kérdezd meg itt is: [link]

(#596) sgergi válasza [pod]Diablo (#592) üzenetére


sgergi
veterán

1-re [link]

(#597) birno válasza sgergi (#587) üzenetére


birno
addikt

Köszi szépen, ez kellett!

(#598) [pod]Diablo válasza sgergi (#596) üzenetére


[pod]Diablo
őstag

Köszi:)

"Sült hal, Tom Jones, délutáni tea, rossz kaja, mégrosszabb idő, kibaszott Mary Poppins, LONDON!" // ...when i get sad.i stop being sad and be awesome instead...

(#599) hdanesz válasza hdanesz (#588) üzenetére


hdanesz
senior tag
LOGOUT blog

A firefox javascript console-ja ezt írja ki: Error in parsing value for .......
És a .... helyére ilyeneket: cursor, height, width...
Nemtom ez alapján tudtok-e segíteni.

(#600) Sleed


Sleed
aktív tag

Szépjónapot mindenkinek!
Tegnap tettem újra a windowst,és ma reggel újra ugyanazzal a problémával találkozok.
Amikor elindítom kiad egy hibaüzenetet egy bizonyos mom.exe-ről ami nemtudott elindulni.Miután ezt leokézom az egész gép meghal.Ha a tálcára viszem a kurzort,akkor a homokórát mutatja,az asztalon történő kattintásra nem reagál.A 3varázsgomb megnyomására
előadja a feladatkezelőt ami szerint minden program aminek indulásnál el kellene indulni,tökéletesen fut.De ha a feladatkezelőből próbálok valamit elindítani egyből lefagy.
Mivel a vgadriver telepítése után adódott az első probléma,így azt a csökkentett mód segítségével le is töröltem...
Így már nem ad ki hibaüzenetet de még mindig nem működik.
Mivel nincs kedvem mégegyszer újrarakni és imádkozni hogy ne legyen ez újra, a segítségeteket kérem.
A rendszer visszaállítást csökkentett módban hogyan lehet előhozni?
Aki találkozott hasonlóval kérem segítsen.
Köszönettel:Sleed :R

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.