Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Windows XP kérdések és válaszok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38001) RootRulez válasza Dluinet (#38000) üzenetére


RootRulez
félisten

A userpasswords2 parancsot nem ismeri a futtatás. :(

ja, hogy "control userpasswords2" ? :U

[ Szerkesztve ]

═════════════════════════════════════════

(#38002) RootRulez válasza RootRulez (#38001) üzenetére


RootRulez
félisten

Beírtam, volt homokóra egy pillanatig, de nem történt semmi... Mindegy, úgyis kijárt neki egy új Windows...

═════════════════════════════════════════

(#38003) Remus389


Remus389
veterán

sziasztok, tudom nagyon alap kérdés, de hogyan lehet más színű témát felrakni a win xp 32 bit oprendszerre?

a kék a zöld és az ezüst témán túl

tudom nagyon alap, de örülnék pl fekete/narancs témának

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#38004) fatal` válasza Remus389 (#38003) üzenetére


fatal`
titán

Meg kell patchelni az uxtheme.dll-t (uxtheme patcher) aztán keresel témát és beállítod. Nagyon rég nem használtam XP-t, de régen még a StyleXP-vel lehetett témát beállítani ha szereztél hozzá, ilyenkor azt hiszem az uxthemet sem kellett patchelni, elintézte magától.

(#38005) RootRulez válasza Remus389 (#38003) üzenetére


RootRulez
félisten

Alap válasz gyanánt itt a StyleXP, sok témát tartalmaz és mégtöbb tölthető le hozzá. :K

Bár én anno mellőztem ezt... Volt egy cucc, ami megbuherálta egy fájlt a neve uxtheme patcher, ami engedélyezi a windowsnak a nem saját témákat alkalmazni... Így nem kell StyleXP meg semmi, csak a pecselés meg a témák, amik megtetszenek...

LOL hunfatal, ugyanaz, csak pepitában... :DDD

[ Szerkesztve ]

═════════════════════════════════════════

(#38006) kem


kem
addikt

Sziasztok!

Kéne nekem SOS help 1 órán belül, nagyon hálás lennék ha valaki tudna segíteni. Adott egy Hp netbook optikai meghajtó nélkül, amire fel kell telepítenem az XP-t. Addig eljutottam, hogy USB_MultiBoot_10-el megformáztam a pendriveot és megmutattam neki, hogy hol a telepítő. Ezek után jönne az a lépés, hogy megadom a programnak, a meghajtó betűjelét ahova szeretném elkészíteni a telepítőt. Itt mindenre azt írja, hogy nem valid, meg nem NTFS és nemis FAT meg ilyen baromságokat. Próbáltam már memóriakártyával is, és Pendriveal is. Tud valaki valami másik módot vagy egy olyan leírást linkelni ami tutira működik?

Köszi!

(#38007) Fire/SOUL/CD válasza kem (#38006) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

[link]
Nem a leggyorsabban dolgozó progi, de talán a legbiztosabb és legegyszerűbb.
A kütyüd BIOS-ában ellenőrizd, hogy a SATA üzemmód IDE módban legyen, semmiképp sem AHCI vagy egyéb beállításon. Telepítés előtt mindenképp IDE-re kell állítani (ha van ilyen opció egyáltalán)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#38008) kem válasza Fire/SOUL/CD (#38007) üzenetére


kem
addikt

Nincs ilyen lehetőség a BIOS-ban sajnos, viszont SP3-as Windows-al próbálkozom, annak már támogatnia kellene a Sata módot.

Köszi!

(#38009) Fire/SOUL/CD válasza kem (#38008) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Nem, a legutolsó, eredeti MS XP Pro SP3-as telepítő sem támogatja az AHCI-t. :N
Ha AHCI módban feltelepedik egy XP, az biztosan moddolt.
Ha a kütyüd olyan, hogy nincs beállítási lehetőség, és alapban AHCI-n van, akkor integrálnod kell előtte AHCI drivert az XP telepítőbe és csak ezt követően használni a WinToFlash-t.
Integráláshoz egy kis segítség: [link]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#38010) --HARDCORE--


--HARDCORE--
senior tag

Üdv! Nevetségesnek hangzó kérdésem van..
Weboldalakról való kép mentésekor ügye kb ezzel az ablakkal találkozunk.. Nagyon idegesítő hogy a "kép mentése más néven" alatt ott van a "kép küldése" amit állandóan sikerül eltalálnom, és mindíg megnyitja a varázslót stb..
Nem lehetne ezt kiszedni? Vagy valami progit kellene leszednem amivel billentyűkombinációkat tudok beállítani kép mentéshez? Köszi a válaszokat előre is!

Csatlakozz a ReVoluthoz, ne fizess a semmiért a magyar bankoknak! ___Üdv.: Zsolt___ R.I.P. Ivett!

(#38011) Dluinet válasza --HARDCORE-- (#38010) üzenetére


Dluinet
nagyúr

kattintás helyett az "m" betűt nyomd le, akkor biztos hogy menti.
Ha ennél jobb megoldást szeretnél, akkor a FF topikba kérdezd meg.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#38012) zileut


zileut
tag

Az alábbi automatikusan induló szolgálatások közül szerintetek melyiket hasznos letiltani?

.NET Runtime Optimization Service v2.0.50727_X86
Biztonsági fiókkezelő
Biztonsági központ
C-DillaSrv
DCOM kiszolgálófolyamat-indító
DHCP-ügyfél
DNS-ügyfél
Eseménynapló
ESET Service
Feladatütemező
Kiszolgáló
Kriptográfiai szolgáltatások
Machine Debug Manager
Munkaállomás
NVIDIA Display Driver Service
Nyomtatásisor-kezelő
Plug and Play
Rendszeresemény jelzése
Rendszerhéj hardverfigyelése
Rendszer-helyreállító szolgáltatás
SecuROM User Access Service
STI Simulator
Számítógép-tallózó
Távoli eljáráshívás (RPC)
Témák
Védett tároló
Windows audió
Windows Management Instrumentation
Windows tűzfal/internetkapcsolat megosztása (ICS)
Infravörös figyelő
Java Quick Starter
Alkalmazási réteg átjárószolgáltatása
COM+ eseményrendszer
Hálózati helyfigyelés (NLA - Network Location Awareness)
Hálózati kapcsolatok
Tárcsázó
Távelérési csatlakozáskezelő

(#38013) Fire/SOUL/CD válasza Dluinet (#38011) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Én is gondoltam a billentyűre, de az M "szomszédságában" található a K is (az meg pont a Kép mentése..., miért is ne), ha egérrel is nehezen találja el a megfelelő menüt, akkor a billentyűn is simán mellé fog trafálni --HARDCORE-- topiktárs :DDD

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#38014) fatal` válasza Dluinet (#38011) üzenetére


fatal`
titán

Ez egy IE, miért kéne az FF Topicban kérdeznie :F

(#38015) fatal` válasza Dluinet (#38011) üzenetére


fatal`
titán

Dupla.

[ Szerkesztve ]

(#38016) Fire/SOUL/CD válasza zileut (#38012) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Először is miért szeretnél letiltani dolgokat? Régebbi/kisebb masináról van szó esetleg és erőforrásokat szeretnél felszabadítani vagy hasonló? :U

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#38017) Dluinet válasza fatal` (#38014) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Azért mer Firefox, nem IE.
IE-be máshogy van a jobb gombos menü

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#38018) zileut válasza Fire/SOUL/CD (#38016) üzenetére


zileut
tag

Igen, erőforrásokat szeretnék felszabadítani.

(#38019) fatal` válasza Dluinet (#38017) üzenetére


fatal`
titán

Hm lehet mégis igazad van. :)

[ Szerkesztve ]

(#38020) Fire/SOUL/CD válasza zileut (#38018) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Nézd, Én azt szoktam mondani, hogy ha egy gépen XP fut, és abban van legalább 512Mbyte ram, akkor az ilyen szolgáltatások letiltásával nem érdemes foglalkozni.

Inkább tarsd karban a rendszert, 2 progi ami jól jöhet CCleaner

(Ne registry tisztításhoz használd, hanem csak a takarítás funkcióját. Arra ügyelj, hogy pl a böngészők dolgaiban is rendet tesz, pl csak a kedvencek közt szereplő oldalakat hagyja meg, a címsorban felgyülemlett, gyakran használt oldalak eltűnnek stb stb..)

Auslogic Disk Defrag

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#38021) zileut válasza Fire/SOUL/CD (#38020) üzenetére


zileut
tag

A Ccleanert rendszeresen haszálom és töredezettségmentesítő (IObit Smart Defrag) programot is használok legalább havonta

[ Szerkesztve ]

(#38022) --HARDCORE-- válasza Dluinet (#38011) üzenetére


--HARDCORE--
senior tag

Köszönöm! :R

Csatlakozz a ReVoluthoz, ne fizess a semmiért a magyar bankoknak! ___Üdv.: Zsolt___ R.I.P. Ivett!

(#38023) --HARDCORE-- válasza Fire/SOUL/CD (#38013) üzenetére


--HARDCORE--
senior tag

Amúgy ez nem a bénaságom miatt van, inkább a nagy sietség.. :DD
úú, bocs a kettő miatt!! 1 hét kitiltás.. nekem.

[ Szerkesztve ]

Csatlakozz a ReVoluthoz, ne fizess a semmiért a magyar bankoknak! ___Üdv.: Zsolt___ R.I.P. Ivett!

(#38024) Fire/SOUL/CD válasza --HARDCORE-- (#38023) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Gondoltam, csak azért írtam, mert még az a fránya 2 gomb is egymás mellett van(nehogy már egyszerű legyen a dolgod), aztán a nagy sietség miatt tuti, hogy a billentyűn is egyszer ezt, másszor meg azt a gombot "találnád el".
(Egyszerű lenne, ha pl az A meg az L gombon lenne a 2 opció, azt nehéz lenne eltéveszteni, pontosabban csak eltéveszteni lehetne, de "egyszerre lenyomni biztos nem) :DDD

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#38025) hungarocel


hungarocel
csendes tag

Sziasztok!
Az lenne a bajom hogy frissen lett téve XP sp2
Drivereket próbáltam volna feltenni videó meg hangkártyához de ezt az üzenetet kaptam a telepítésnél:"az osztály nincs regisztrálva"
Hogy lehetne ezt vhogy eltüntetni?o.o
Csak ne mondjátok hogy tegyem újra mert nem volt egyszerű menet x.x

(#38026) Fire/SOUL/CD válasza hungarocel (#38025) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Elsőre telepíts egy SP3-at és próba.
Az SP2 már nem támogatott amúgy sem, a Windows Update szolgáltatást sem tudod SP2-vel igénybe venni, valamint a driverek is esetleg igénylik az SP3 meglétét.
XP SP3 Standalone (Megfelelő nyelvet válaszd ki)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#38027) Csontikka válasza hungarocel (#38025) üzenetére


Csontikka
aktív tag

Szia,

Sima SP2, vagy valami jóféle buháralt "ilyen olyan Edition"? :)

Driver sorrend:
Chipset, hangkari + többi alaplapi cucc, majd videókártya.
Ha ATI, akkor előtte még .NET keretrendszer 2.0

miért nem volt egyszerű menet, biztos hogy jól felment minden?

Üdv,
Csontikka

esetleg nem lehet hogy Flasht használn a telepítő? olyat is láttam már, h ezért nem indult at autorunnal...

[ Szerkesztve ]

(#38028) #93794560 válasza hungarocel (#38025) üzenetére


#93794560
törölt tag

Ha integrált HD Audio hangkártyád van, ahhoz SP2 alatt kell egy hotfix, hogy működjön, azt hiszem KB888111 a száma, ugyanis a HD Audio vezérlők azalia busza SP2 alatt nem működik. De ha nem akarsz ezzel tökölni, akkor mindenképp tedd föl az SP3-at, mert az már beépítve tartalmazza az azalia vezérlőt, és a hangkártya driverek már simán felmennek. Onnan tudom, hogy én is ebben a cipőben jártam az XP-s időszakomban. Annyi különbséggel, hogy az én alaplapom driverlemezén rajta volt a hotfix, és még az SP2-es időszakban azt telepítettem föl előbb, és utána a hangkártya driverét. De az SP3 megjelenésével már nem volt rá szükség.

(#38029) hungarocel


hungarocel
csendes tag

Nah szóval :)
SP3 telepítés indításnál ezt kaptam: nem win32 alkalmazás :/
A hangkártyám integrált de nem HD
Sajnos az alaplap cd már nincs meg ezért is vagyok bajban neten kerestem drivert :(
Sima XP Pro SP2 de nem esküdnék meg rá. Elég nehezen akart felmenni általában az volt a baja hogy kihagyott valamit (nincs kizárva hogy ez a baj) pedig utólag még volt javítva

(#38030) Fire/SOUL/CD válasza hungarocel (#38029) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Akkor az egy tákolt XP vagy teljesen leamortizálódott rendszer, akármelyik is húzd újra az egész rendszert, jobban jársz.(Persze szerezz be valami eredeti XP telepítőt, ne ilyen moddolt cuccot)

UI: Ha driver gondokkal is küzdesz(nem találsz valamit), akkor ha beírnád az alaplapod pontos típusát, könnyebben tudnánk esetleg segíteni beszerezni a drivereket... ;]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#38031) kem válasza Fire/SOUL/CD (#38009) üzenetére


kem
addikt

Köszi, sikerült megcsinálni:))
:R

Köszi!

(#38032) hungarocel válasza Fire/SOUL/CD (#38030) üzenetére


hungarocel
csendes tag

Hát lehet azt kéne x.x
Csak nem tudom hogy sikerülne-e egyáltalán múltkor 2 cdvel is próbálkoztunk és másnak ugyanazzal simán működik. Nem ismerek senkit akinek eredeti cdje lenne
Lehetséges hogy nem a cdvel van a baj hanem azért nem megy fel mert vmi nem olyan jó már? pl: vinyó(csak másfél éves de kitudja), cd olvasó?

(#38033) erikke17


erikke17
őstag

Szerintetek az mitől lehet, hogy bekapcsolom gépet elinditom programokat, elinditom FF-et ugye hideginditás kicsit tovább tart, de mikor már fut az FF meg minden egyéb programom elinditom a COD2 játékot majd kilépek után FF megint lassan indul és játék alatt is mindig tekeri a vinyót holott nem szokta. Hol keressem a hibát?? :F Olyan mintha a Prefetch-el lenne valami...

||Wot / WarThunder - Erixx93|| Steam - erixx18 ||Xbox Series X - Erikk24 || BMW R1200GS || Opel Astra F X16XEL|| BMW E39 530d 142kW||DJI Mavic Pro||

(#38034) fatal` válasza erikke17 (#38033) üzenetére


fatal`
titán

Az XP prefetche finoman szólva sem tökéletes.

(#38035) erikke17 válasza fatal` (#38034) üzenetére


erikke17
őstag

Az jólvan de 3 évig semmi baja se nem volt..... Mitől kezdhetett el szarakdoni ha semmi install se semmi ilyesmi nem volt csinálva? Játék alatt is tekeri a vinyot holott nem szokta. Meg azt se ha kilépek játékból majd inditom ff-et töltene olyan sokáig, játék alatt is mikor jön az új map majd egy percig tölti, ezelőtt mikor már jártam játékban fent 5-10 mp alatt betöltötte a mapot....

||Wot / WarThunder - Erixx93|| Steam - erixx18 ||Xbox Series X - Erikk24 || BMW R1200GS || Opel Astra F X16XEL|| BMW E39 530d 142kW||DJI Mavic Pro||

(#38036) Воланд válasza erikke17 (#38035) üzenetére


Воланд
titán

Nem eszi valami folyamat a háttérben a ramot? Mert ez nekem úgy tűnik, mintha a lapozófájlt használná a fizikai ram helyett.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#38037) erikke17 válasza Воланд (#38036) üzenetére


erikke17
őstag

Nemtudom mert újrainditottam a gépet semmi programot nem inditottam el csak amik alapból indulnak. Elinditottam FF-et majd codot, kiléptem codból majd megint FF-be ekkor jóvolt. Megpróbálom majd azt hogy egyenként inditom el programokat hátha bekavar valamelyik MSM Xfire Skype uTorrent progik közül. Egyébként ha az a hiba volna amit te irsz azzal mit lehet kezdeni?

||Wot / WarThunder - Erixx93|| Steam - erixx18 ||Xbox Series X - Erikk24 || BMW R1200GS || Opel Astra F X16XEL|| BMW E39 530d 142kW||DJI Mavic Pro||

(#38038) Воланд válasza erikke17 (#38037) üzenetére


Воланд
titán

Hát meg kell nézni, hogy mi az ami eszi a ramot. Aztán ha rendszerfolyamat, akkor utána kell nézni, hogy miért eszi, ha valami általad használt alkalmazás, akkor reinstall, ha meg vírus, akkor le kell irtani. Ezzel bővebb képet kapsz a háttérben futó folyamatokról és azok memóriahasználatáról. Ha minden oké a ram körül, akkor pasz.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#38039) kutga


kutga
nagyúr

Sziasztok!

Beüzemeltem egy 19 az egyben kártyaolvasót, és most az intézőben meg is jelenik 4 db cserélhető lemez meghajtó.

A kérdésem az lenne, be tudom-e állítani a wint úgy, hogy csak akkor ugorjanak fel ezek, ha beteszem a médiát az olvasóba (remélem érthetően írtam) - csakúgy mint amikor egy pendrive-ot dugok a gépre.

Nyilván ha ezt lehúzom akkor eltűnnek, és csak akkor ugranak fel legközelebb ha újra rádugom a gépre, de nem akarok állandóan ezzel babrálni.

Let the Zone take me if I am.

(#38040) brd válasza kutga (#38039) üzenetére


brd
nagyúr

Próbáld ki a USBDLM nevű programot, annak is a NoMediaNoLetter beállítását.

The only real valuable thing is intuition.

(#38041) hoffman_


hoffman_
nagyúr

Üdv,

Tudnátok tippet adni? Újraraktam a notit. Nem egy izom darab, de XP még elvan vele. Telepítgetek, már majdnem kész vagyok. A további programokhoz szükséges legalább NET framework 2.0. Abba a fura problémába futok bele, hogy ennek a telepítésnél kifagy a rendszer, de durván. 2.0-át többször is és 4.0-át néztem, ugyanaz a jelenség, csak akksi kivétel segít. Ötlet?

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#38042) brd válasza hoffman_ (#38041) üzenetére


brd
nagyúr

Nem lehet, hogy nagyon kevés memória van benne (256MB, vagy kevesebb), és csak úgy tűnik, hogy lefagy? A HDD forgalmat jelző LED nem világít ilyenkor (vagy villog veszettül)?

The only real valuable thing is intuition.

(#38043) hoffman_ válasza brd (#38042) üzenetére


hoffman_
nagyúr

512 mega van benne, sose volt ezzel gondom. Elég türelmes vagyok, múltkor adtam neki jó sok gondolkodási időt, nem változott semmi sajnos. HDD led egyiket sem csinálja.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#38044) hoffman_ válasza hoffman_ (#38043) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Tárgytalan, lerohadt a gép. Kell csinálnom egy tök tiszta vinyót úgy fest. Azért köszi :)

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#38045) Lajkó


Lajkó
őstag

Sziasztok! :)
Felraktam egy XP Prof SP3 Hun-t egy Acorp 6LX66 lappal szerelt gépre, amiben 64 megás GeForce2 MX400, 433MHz-es processzor, 8GB-os Fujitsu MPE3084AE winyó, és 256MB Ram dübörög. :)
Egész tűrhetően ment a kicsike, szépen fel csusszant rá minden. De teljesen minden! Többször újraindítottam, és ki is kikapcsoltam közben a gépet. Próbálgattam még vagy 1 órácskát, aztán kikapcs. Félreraktam 2 napra, viszont ezután nem akar bootolni az istenért sem. Telepítő lemez elindul, de hibás acpi.sys -re hivatkozva leáll. Próbáltam F5-tel szabványos PC-ként telepíteni, szintén zenész...

Valahogy életet lehet bele lehelni?

(#38046) Lajkó válasza Lajkó (#38045) üzenetére


Lajkó
őstag

Amúgy próbáltam másik (sokkal kisebb, butított) telepítővel is, de ott is negatív!
Esetleg próbáljam meg berakni egy másik gépbe, ott leformázni, és előröl kezdeni az egészet? Illetve amint meg vagyok vele, akkor akaido által bemásolt módszerrel letiltani az ACPI-t?

(#38047) LamerGyuri válasza Lajkó (#38046) üzenetére


LamerGyuri
senior tag

F6-nál F5-öt nyomva nekem valami "Speciális hardverkonfiguráció"-val eddig mindig sikerült használhatóan telepíteni még az ilyen egyedi retteneteket is. Asszem az utolsó abban a legördülő menüben.

szerk.: vagy moddolt meg a BIOS-t. Ilyen régi lapoknál jó az esély rá; volt olyan, hogy ekkor derült ki nekem, hogy rejtett menüben megvolt az ACPI ki- bekapcsolásának lehetősége.

[ Szerkesztve ]

"Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen."

(#38048) Ombi5


Ombi5
őstag

Udv. Win 7es laptop vinyot mentenek WIN XP alol,de USERS konyvtarban ugye dokumentumok konyvtarhoz nincs hozzaferesei jogom, hogy lementsem pl.. Erre letezik vmi megoldas? :R

(#38049) brd válasza Ombi5 (#38048) üzenetére


brd
nagyúr

Igen.

The only real valuable thing is intuition.

(#38050) Ombi5 válasza brd (#38049) üzenetére


Ombi5
őstag

:R

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.