Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Windows XP kérdések és válaszok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#151) redsas válasza Kicker (#150) üzenetére


redsas
tag

guglit lfelejtettem!!
Köszi!!!

qamu74///http://qamu74.deviantart.com/

(#152) GD válasza GD (#116) üzenetére


GD
őstag

erre vki?
(#116) GD

hova lettek a profik a fórumból? mindenki a vistában nyomul vagy mi?

(#153) Akheron


Akheron
senior tag

Sziasztok!

Meg tudná valaki mondani, hogy hogyan lehetne átállítani a menük várakozási idejét? Arra gondolok, hogy alapesetben egy almenüre helyezve az egérmutatót az egy kevés késéssel nyílik meg, és ha arrébbhelyezem az egérmutatót, szintén egy kevés késéssel tűnik el.

A mostani Windows XP rendszerem egy HP hordozható számítógéppel együtt kaptam, és ebben nyoma sincs ennek a megszokott várakozási időnek. Én meg még bizonytalanul navigálok az érintőtáblával, így szükségem lenne rá. :)

Szerk.: próbáltam rákeresni, de nemigen jutott eszembe értelmes kulcsszó.

[Szerkesztve]

"It’s not the noise disturbing your meditation, it’s you who is disturbing the noise." – Ajahn Chah

(#154) Akheron válasza Akheron (#153) üzenetére


Akheron
senior tag

Megtaláltaaaam! :DD A Windows XP Powertoys készlet TweakUI programjában, a Mouse lapon. :)

"It’s not the noise disturbing your meditation, it’s you who is disturbing the noise." – Ajahn Chah

(#155) Newyorker


Newyorker
addikt

Az windowsban az asztalon a ikonjaim alatti szövegek kék háttérképet kaptak, mintha állandóan ki lennének jelölve!
Ezt hol tudom kikapcsolni?

★ 🎮 ★ PS4 PSN ID.: HUN_Zoocsemege ---> ONLINE BFV

(#156) GD válasza Newyorker (#155) üzenetére


GD
őstag

jobb klikk sajtgép, tulajdonságok, speciális, teljesítmény, beállítások, első fül, vetett árnyék az asztal ikonjain

(#157) Newyorker válasza GD (#156) üzenetére


Newyorker
addikt

Az ki van pipálva, de az nem az mert ha kiveszem a pipát, akkor az egész ikon elsötétül, nekem meg csak az ikon alatti szöveg kapott erős kék hátteret :(

tehát csak a betűk mögött van

★ 🎮 ★ PS4 PSN ID.: HUN_Zoocsemege ---> ONLINE BFV

(#158) Newyorker válasza Newyorker (#157) üzenetére


Newyorker
addikt

Itt egy kép róla:
[link]

★ 🎮 ★ PS4 PSN ID.: HUN_Zoocsemege ---> ONLINE BFV

(#159) supesz


supesz
aktív tag

Hi,

Az lenne a kérdésem, hogy minek nekem ez a rengeteg biztonsági frissítés? Miért jó ez nekem? Mi van, ha letiltom a fenébe és kész?!
Esetleg, ha csak azt a frissítést telepítem fel, ami éppen szükséges, akkor nem jobb? Jó lenne erről valami ''oksítást'' olvasni valahol. Nekem sántít, hogy ennyi frissítésre van ''szükségem'' a microsoft szerint :DDD
Szóval? Valakinek van véleménye erről?

supesz

A nucleus arcuatus (infundibularis) kapillárisaiból összeszedődő vénák a hypophysisnyélen keresztül lejutnak a hypopisis elülső lebenyébe - az adeno-hypopisisbe, és ott újra kapillárisokká oszlanak.

(#160) u.d.


u.d.
tag

Sziasztok !
Tudna nekem valaki tapasztalatokat mondani a windows xp blade edition 7.01.27-röl ?
Nagyon érdekesnek tűnik !!

(#161) supesz válasza Newyorker (#158) üzenetére


supesz
aktív tag

sajátgép --> jobb klikk --> speciális fül --> teljesítmény beállítások --> legjobb teljesítmény --> vetett árnyék..., gyakori műv... (pipáld be!) Nekem műxik

A nucleus arcuatus (infundibularis) kapillárisaiból összeszedődő vénák a hypophysisnyélen keresztül lejutnak a hypopisis elülső lebenyébe - az adeno-hypopisisbe, és ott újra kapillárisokká oszlanak.

(#162) supesz válasza u.d. (#160) üzenetére


supesz
aktív tag

én nem :( viszont google a te barátod dúd: [link]
/*ez volt az első találat csak szólok*/

[Szerkesztve]

A nucleus arcuatus (infundibularis) kapillárisaiból összeszedődő vénák a hypophysisnyélen keresztül lejutnak a hypopisis elülső lebenyébe - az adeno-hypopisisbe, és ott újra kapillárisokká oszlanak.

(#163) Newyorker válasza supesz (#161) üzenetére


Newyorker
addikt

thx

★ 🎮 ★ PS4 PSN ID.: HUN_Zoocsemege ---> ONLINE BFV

(#164) gallus


gallus
aktív tag


Sziasztok!

Volna egy kérdésem, biztos tud valaki rá válaszolni.
Winxp, Windows mappában van egy olyan, hogy ''minidump''.
dmp fájlok vannak benne.
Mi az?
Koszonom.

(#165) bobsys válasza gallus (#164) üzenetére


bobsys
addikt

memóriatartalom van benne, mikor elhasal a gép akkor kimenti a memória tartalmát, amit a későbbiekben ha nagyon hardcore arc vagy szépen tudsz elemezni és rájössz hogy miért hasalt el

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#166) drstein


drstein
tag

Sziasztok, egy kis segítség kellene.

Van egy program ami régebben futott a gépemen(MODO), de most nem indul el, csak ezt a hibaüzit dobja fel:
''0x00000000’ memóriahelyre hivatkozott, az adott memóriaterületen nem hajtható végre a következő művelet: read''
Program reinstall nem segített. Másik hasonló konfigon simán tudtam telepíteni és használni.
Gondoltam memória beadta kulcsot. Teszteltem a memoriat memtest-el > semmi hiba.
A prime95 torture test 5 ora utan sem jelzett hibat.Felraktam az oszzes m$ frissitest. Semmi javulás. XP reinstall (full format, teljesen szüzen) ua. Napok óta szopok vle és nem tudom megoldani a problémát. Videokártya csere se hozott javulást. Lehet hogy az alaplap a hibás? (Bár minden más simán fut rajta, kivéve a MODO)

A gép jónak tűnik, a telepítő CD jó (máshol több helyen is müködik rendesen), régebben ment a két dolog együtt, most meg nem...



[Szerkesztve]

(#167) animatrix11


animatrix11
őstag

erre szeretnék választ kapni a ''nagyoktól''
[link]

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

(#168) Möhe


Möhe
addikt

Hali!

Fura dolgot művelt a winfos! Tegnap este óta összementek a betűk és a felbontás sem a megszokott módon jelenitődik meg egyes oldalakon, origo-n semmi különös aztán iwiw-re váltva (és még pár másik oldalron is) összeugrott az oldal és csak erősen kukkolva tudom kivenni a betűket!!A betűméret úgy összeurott hogy mindtha 1600X1200at néznék 1024x768 helyett, pedig nem váltottoztattam.A PH! is sima formában mutatja magát,nahmeg a keresésre kattintva a gugli is összeurott hogy még a csúszkát sem kell használnom pedig szűkre vettem a kiugrú részt hogy legyen helyem az oldalnak.
HELP :F :F

(#169) csimpi


csimpi
csendes tag

148-ra valaki???

Több, mint 25 éve vagyok profi festő, mázoló. Tőlem tanulta Donatello, Leonardo, Michelangelo és Szecska mester is a művészeskedést.

(#170) gallus válasza bobsys (#165) üzenetére


gallus
aktív tag


Koszi.
Sajnos annyira nem vagyok profi, ezt sem tudtam.
Arra viszont nagyon jó, ha valaki villog a gépével, hogy milyen stabil, csak
belenézek ebbe a mappába, és kiderül igazat beszél-e.
Ha jól értem amit mondasz.
Koszonom mégegyszer.
:R

(#171) Dotn


Dotn
aktív tag

sziasztok

Remelem jo helyre irok a problemamrol.

Van egy Asus update program ami az alaplap driver telepitolemezen van rajta. Fel szeretnem telepiteni,es ezt az uzenetet kapom.

'' asus biosinfo.dll''

Unable to create nt driver service for bs_def.dll

No asus motherboard installation will be abooted now.


Egyszeruen nem tudom felrakni. De meg ha netrol szedem le,akkor sem. Nem ertem.
Mar ujbolraktam a windowst is hatha az volt a baj. Es nem.

Van valakinek valami otlete?

(#172) Tosee


Tosee
őstag

Hello!

Meg lehet azt csinálni XP alatt, hogy lássa a linux (ubuntu) alatt használt fájlokat?

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#173) moonman válasza Tosee (#172) üzenetére


moonman
titán

meg [link]

(#174) Tosee válasza moonman (#173) üzenetére


Tosee
őstag

köszi :R

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#175) sz.t65


sz.t65
csendes tag

Hali.
A kérdés a következő:egy adott vállalkozás használhat -e másodkézből (számlával) vásárolt windos op-rendszert(hiszen azt már egyszer regisztrálták)(egyátalán szabályos -e a megvásárolt oprendszert továbbadni(eladni),illetve elsőkézből vásárolt oprendszer esetében használható-e a windows home is,vagy csak a prof.Várom szakértők válaszát.
üdv

(#176) FireShadow


FireShadow
senior tag

[kép]
ilyet miért csinál? mármint hogy a tooltip bemegy mögé.. a jobbegeres menükkel is van probléma, van mikor ott marad az elözö menü mikor már egy ujat nyitottam... meg valamikor a sima tálcás jobbegér menü is megnyilik azzal együtt amire éppen kattintok :O

Keeping secrets away from everyone Staring out into another world .. Ocean city girl

(#177) FireShadow válasza FireShadow (#176) üzenetére


FireShadow
senior tag

[kép]
na remelem mosma mukodik... bocs a dupla postér :Y
[link]ű
nemtom vmiért nem látoma képet.. :D

[Szerkesztve]

Keeping secrets away from everyone Staring out into another world .. Ocean city girl

(#178) Winner_hun válasza FireShadow (#177) üzenetére


Winner_hun
félisten

a view részt ki kéne venni:)
[kép]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#179) moonman válasza sz.t65 (#175) üzenetére


moonman
titán

oem-et csak az ahhoz tartozó hardverrel legális tovább adni, dobozos retail csomagot minden további nélkül (számlával, termékkulccsal, a szoftvert előző helyéről törölve).

(#180) sz.t65 válasza moonman (#179) üzenetére


sz.t65
csendes tag

Köszi

(#181) akasp


akasp
senior tag

sziasztok. van egy xp egy particioval, és csináltam bootmagiccal egy copy-t róla egy másik particióra. namost az uj xp felhasználóneve ugyanaz maradt és megváltoztattam, de a document and settingsben nem változott át. hogy tudnám itt is átváltoztatni??


erre lécci egy választ kérek. köszi

(#182) Fauszt


Fauszt
senior tag

Hi!

A következő a problémám. Ha a windows feladatütemezője segítségével futtatom a taskkill parancsot, aminek segítségével ugye szeretnék leállítani egy futó folyamatot, akkor bár az ütemezett feladat minden esetben látszólag hiba nélkül lefut, de ha más felhasználóval vagyok bejelentkezve a windowsba, mint amivel az adott feladatot futtatom, akkor egyszerűen nem áll le a folyamat. Mi ennek az oka és hogyan lehetne orvosolni? :F
Természetesen a feladat futtatásához rendszergazdai jogosultságú fiókot használok...

[Szerkesztve]

(#183) Fauszt válasza Fauszt (#182) üzenetére


Fauszt
senior tag

közben megoldódott a probléma, kellett a /f kapcsoló is a taskkill-nek...

(#184) Fauszt válasza Fauszt (#183) üzenetére


Fauszt
senior tag

mondjuk az azért érdekes, hogy ha a runas segítségével nyitok egy másik parancssort egy másik felhasználó nevében és onnan futtatom a taskkill-t akkor nem szükséges a /f kapcsoló, anélkül is leállítja a folyamatot, de a feladatütemezőből nem. Ott mindenképp kell a /f kapcsoló a folyamat leállításához, kivéve, ha épp azzal a felhasználóval vagyok bejelentkezve a windows-ba, mint amivel az ütemezett feladatot futtatom. Miért van ez?! :F

[Szerkesztve]

(#185) korcsi


korcsi
veterán

Sziasztok!

Van egy lökött kérdésem, lehet hogy már ki volt tárgyalva, én nem találtam erről semmit.

Megoldható XP alatt, hogy a lapozó fájlt egy pendrive-ra tegye az xp?

Mostanában, hogy ilyen olcsók ezek az eszközök és talán elég gyorsak (főleg elérési időre HDD-hez képest) lehetne egy kis előnyt csiholni belőle a memória igényes alkalmazásoknál, feltéve, ha működik.

Válaszokat előre is köszi. Bocs ha már volt.

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#186) moonman válasza korcsi (#185) üzenetére


moonman
titán

eleve rossz az elképzelés, sokkal sokkal lassabb lenne, ráadásul fél éven belül kikészülne a pendrive-od.

(#187) moonman válasza akasp (#181) üzenetére


moonman
titán

persze, az csak a megjelenítendő nevet változtatja meg. új fiókot kell létrehozni és átvinni a beállításokat a varázslóval.

(#188) mobal válasza moonman (#186) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

swap particiot lehet csinálni xp -nek? kifejezetten swapra. ???

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#189) VladimirR válasza mobal (#188) üzenetére


VladimirR
nagyúr

Bovebben: [link]

(#190) gorgo


gorgo
őstag

Hi!

Ez maxigáz, bevallom, de hát ez van. 10 éve van gépem és fingom sincs hogyan kell megoldani, hogy XPnél automatikusan belépjen jelszókérés nélkül. (uccsó win install 2 éve volt, atomstabilra sikerült hál' isten, szal elfeletettem hogy is volt ez anno).
Egy felhasználó, jelszó nem lett megadva, régen simán ment ez. Most már vagy 55-ször átnyálaztam az összes beállítópanel, összes fülét-farkát!
Szopper.

Súgjátok meg!

köszönöm!

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#191) moonman válasza gorgo (#190) üzenetére


moonman
titán

(#192) gorgo válasza moonman (#191) üzenetére


gorgo
őstag

Kösz! Gondoltam, hogy vak vagyok :B

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#193) bebean


bebean
aktív tag

hello,
xp-t probalok ujratelepiteni egy satas hdd-re. (uaz az xp insall, ami most is a gepen van) amikor F6 utan floppyrol felrakom a drivert, azt irja ki hogy minden ok, de mikor tovabblep nem talalja a hdd-t a telepito, lepjek ki stb.
mikor fel eve felraktam, nem volt semmi gond. a gyari cd-jet a lapnak nem talalom, ugyh gyarto oldalarol szedtem le a sata meghajtót... (az is lehet h. uaz a verzió, ami a cd-n volt, nem tudom)
lap: abit va-20, hdd: hitachi 40gb

mar feltettem ezt a kerdest egy masik topikban & sp2-s telepitését javasoltak. csinaltam egy sp2-es xp cd-t, de igy sem akar működni a dolog...
vmi ötlet?

...

(#194) #54715584 válasza moonman (#191) üzenetére


#54715584
törölt tag

wow, nekem is ez lett volna a kerdesem, koszi :)

(#195) delirobi


delirobi
tag

Hy! Ma indítom a windows-t és azt írja hogy érvénytelen a boot.ini. mikor bootol egy másodpercig írja aztán megy szépen minden. Kell csináljak vele bármit? Hogy tudnám megoldani?

(#196) mzx


mzx
senior tag

Sziasztok!

GYORS VÁLASZT ha valaki tud, légyszi..
EGYSZERU , és elég lámer kérdésem van :
Honnan tudom , hogy 32 bites, vagy 64 bites a WinXP-m ?
(már keresgettem a sugoban, sok helyen ... )
(Software letoltéshez kell kivalasztanom a megfelelőt ... )

kösz elore is ! :)

Laikus Csigusz :>

(#197) delirobi


delirobi
tag

Már megcsináltam.

(#198) sekli válasza mzx (#196) üzenetére


sekli
addikt

sajatgep/tulajdonsagok-ban nem irja...? :U, ha nem akkor everest...;)

(#199) mzx válasza sekli (#198) üzenetére


mzx
senior tag

ott is néztem - nem latok ott ilyen info -t :(

(#200) mzx válasza sekli (#198) üzenetére


mzx
senior tag

milyen everest -re gondolsz ?

HA VALAKI TUDJA A VÁLASZT KÉRDÉSEMRE, MIELOBBJELEZZE LÉGYSZI ;)
KÖSZÖNÖM !
Itt állok egy install elott és nem tudom , hány bitest válasszak (ld: percekkel ezelott feltett kérdésem )

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.