Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Windows XP kérdések és válaszok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#49001) adsl válasza quailstorm (#49000) üzenetére


adsl
aktív tag

Akkor mit ajánlanál?Asus X51 RL a laptop.1GB ram.Jelenleg Win 7 van

[ Szerkesztve ]

(#49002) lck válasza adsl (#49001) üzenetére


lck
senior tag

Még egy giga RAM bele és maradjon a 7.

(#49003) quailstorm válasza adsl (#49001) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Már megkaptad a választ. Ilyesmi cuccal van kinn USA-ban szomszédasszony. Csak az GMAx3100-as és 2GB RAM. Skypeolni meg unokát mutogatni elmegy. Ha nekem kéne használni, még én is kibírnám, csak a HDD borzalmas.
Ez messze van attól, hogy XP szóbakerüljön.

Milyen processzor van a tiedben?

[ Szerkesztve ]

(#49004) VIPowER válasza adsl (#48995) üzenetére


VIPowER
senior tag

Én XP-t használok "újra", már 3 éve. SSD-ről fut a kezdetek óta, és gyors mint a villám. Eddig még vírusom nem volt, persze lehet én vagyok túl jófiú (nem igaz). Tudom, nincs TRIM így, de az SSD még nem panaszkodott, a HDS szerint köszöni nagyon jól van, de ha nem, az sem érdekel, csak egy darab vasdarab ami cserélhető.
Persze én is inkább Win7-et javaslok Neked, hisz valakinek haladnia is kell az OPrendszerek terén. :)

(#49005) adsl válasza quailstorm (#49003) üzenetére


adsl
aktív tag

CPU típusa Mobile Intel Celeron 540, 1866 MHz (14 x 133) Remélem jót néztem.

(#49006) quailstorm válasza adsl (#49005) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Jót néztél, mert olyannal árulták. Aida64 vagy CPU-z amivel érdemes megkukkantani. Nyilván nem a doboz meg a net specifikáció segít.

Ez esetben van egy jó hírem, T5250, pont belevaló, ezzel is árulták.

(#49007) zetecR


zetecR
addikt

Sziasztok,

mi a legelegánsabb módja egy alkalmazás XP-vel történő együttes indításának?
Tehát egyfajta autoexec.bat-ot szeretnék.

(#49008) quailstorm válasza zetecR (#49007) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Indítópultba parancsikon vagy script, vagy ütemezett feladat.

(#49009) cocka válasza zetecR (#49007) üzenetére


cocka
veterán

Vagy regeditbe beírod a megfelelő helyre. A megfelelő helyet megmutatja az msconfig automatikus indítás füle.

(#49010) zetecR


zetecR
addikt

:R

(#49011) Mexildos


Mexildos
aktív tag

Sziasztok!

Egy nagy bajom van. Nem tudom feltenni a Windows XP-et mert nem találja az EULA-t és F3-ra kilép.

Amit találtam az ügyben eddig:

- IDE-re tettem kompatibilitás módban (asus) az alaplapot. Nem ment, ahci-ben sem.
- A pendrive-ot nem lehet megformázni rufus-ban fat32-re csak NTFS-ben íródik ki.

Mi lehet a gond. Kérlek segítsetek nekem.

A hibaüzenet ez:

"a telepítő nem találta a végfelhasználói lincencszerződést"

Nagyon köszönöm a segítséget.

(#49012) akaido válasza Mexildos (#49011) üzenetére


akaido
addikt

Miféle a géped amire fel szeretnéd tolni az XP-t?

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#49013) Mexildos válasza akaido (#49012) üzenetére


Mexildos
aktív tag

Egy sima első generációs I7-es alaplap (1366 foglalat). Asus alaplap. Sajnos fejből nem tudom a típust most. De a rendszerkövetelmény biztosan megfelelő :)
Számomra felfoghatatlan, hogy pendrive-ról nem tudtam feltenni az XP-t. CD-ről viszont gond nélkül települt. Ezt nem értem mi okozza.

(#49014) DZs válasza Mexildos (#49013) üzenetére


DZs
senior tag

Xp Usb kulcsról nagyon kevés fajta alaplapra települ.

(#49015) adsl


adsl
aktív tag

8GB pendriveról lehet telepíteni xp-t?

(#49016) Mexildos válasza adsl (#49015) üzenetére


Mexildos
aktív tag

lehet, sőt 2 gb-osról is, de mint az előző felhasználó is írta vagy működik vagy nem. Nekem csak CD-ről jött össze pedig nem egy mai alaplappal próbálkoztam. Akkoriban még az XP simán támogatott volt. Bár lehet pont épp a mai alaplapokkal fog működni. Hiába egyelőre a CD olvasó emiatt nem lecserélhető.

(#49017) adsl válasza Mexildos (#49016) üzenetére


adsl
aktív tag

Sajnos CD-ről nem tudom megcsinálni mert nem jó az írom...Amúgy nem mai gyerek a laptopom :)Asus X51RL

[ Szerkesztve ]

(#49018) Doky586 válasza adsl (#49017) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

-

[ Szerkesztve ]

(#49019) A214


A214
aktív tag

Simens Amilo Pro v3505 re xp telepittek de csak IDE módba engedi.
Telepítés után ha felteszem a sata ahci drivert utána visszaállíthatom a biosban AHCI-ra?
A driver a support oldalon megtaláltam.
http://support.ts.fujitsu.com/IndexDownload.asp?lng=HU

(#49020) quailstorm válasza A214 (#49019) üzenetére


quailstorm
nagyúr

(#49021) A214 válasza quailstorm (#49020) üzenetére


A214
aktív tag

köszi.

Majd megpróbálom.
Amúgy itt [link] néztem.
Alternative procedure for systems running Windows XP

(#49022) A214


A214
aktív tag

Tudom megszűnt a támogatása ,de az eddigi frissítések még beszerezhetőek az updaten keresztül?

(#49023) cocka válasza A214 (#49022) üzenetére


cocka
veterán

Igen. Sőt a 2014 utániak is, ha aktiválod a posready hackket.

(#49024) DZs válasza adsl (#49017) üzenetére


DZs
senior tag

Szereld ki a merevlemezt, kösd be egy olyan gépbe, aminek működik a cd olvasója.

(#49025) A214


A214
aktív tag

Sziasztok!

Eltávolításra került a Microsoft update hangsúlyozom nem a Windows update! .(procit pörgette 50%-on)
Ezzel meg is szűnt ez a probléma.
így:
1Keresse fel a Microsoft Update webhelyet.

2Kattintson a Beállítások módosítása hivatkozásra.

3A Microsoft Update szoftver használatának beszüntetése csoportban jelölje be A Microsoft Update szoftver letiltása, hogy csak a Windows Update szolgáltatást használhassam jelölőnégyzetet.

4Kattintson A változtatások alkalmazása most, majd az Igen gombra.

A kérdésem ,miképpen lehet visszacsinálni ?

(#49026) cocka válasza A214 (#49025) üzenetére


cocka
veterán

Gondolom a szolgáltatásoknál. Start Futtatás: services.msc

(#49027) cocka válasza A214 (#49025) üzenetére


cocka
veterán

De amúgy ha honlapra felmész, akkor úgy is érzékelni fogja, hogy Windóz update-et használsz és elvileg automatikusan felkínálja a "váltást" Microsoft Update-re.

(#49028) A214 válasza cocka (#49027) üzenetére


A214
aktív tag

Köszi, úgy van ahogy írtad.

Egy kis segítség most jól jönne.

Tehát
1 Xp telepítettem alap sp2 cd- ről.
2 Utána upgrade sp3 pendreivról.
3 Eset telepítés után szépen jönnek le a frissítések, fel is települnek.
4 Office 2007 telepítés.

A probléma Office csomag telepítése után jelentkezik. Word első indítása után rákérdez ,hogy frissíteni akarom-e,bejelölőm ok. Indítom az updatet nagyon nehezen de megtalálja az Office frissítéseket, majd feltelepülnek.
Aztán jön a fekete leves. Proci állandóan 50%-on, updaten belül rányomok a gyors frissítés keresésre de nem talál semmit csak keres. Vártam türelmesen ,de csak keresés, keresés van.
Szóval ezért kényszerültem rá eltávolítani az update alkalmazáson belül az Office támogatáshoz szükséges szoftvert. Ahogy írtam ez meg is oldotta a problémát, de így nem elérhetőek az Office frissítések.
Na most próbáltam újratelepíteni de változatlan.

Tud valaki erre megoldást?

Vagy idővel saját maga megoldja de addig folyamatosan terheli a procit, így meg eléggé korlátozza a gépet.

(#49029) Win-T


Win-T
senior tag

Sziasztok!

Azt szeretném megkérdezni, hogy az újonnan telepített XP-ket már nem is lehet aktiválni?
Hozzám került egy jó régi P4-es gép, amin újra kellett telepíteni az XP-t. Fel is ment minden rendben, de mikor aktiválni akarom neten keresztül egyre azt írja, hogy nem tud kapcsolatot létesíteni a szerverrel, próbáljam később. Három napon próbálkoztam, de semmi. A net pedig működik rajta minden probléma nélkül, a windows meg hivatalos, ott a matrica a gép hátsóján kóddal, mindennel, szóval nem értem mi lehet a baj.

Ennyire nem támogatja már az MS, hogy aktiválni sem lehet?

(#49030) brd válasza Win-T (#49029) üzenetére


brd
nagyúr

Próbáld meg telefonon, akkor kiderül. Ha más nem, beszélsz a supporttal és elmondják a hivatalos álláspontot.

The only real valuable thing is intuition.

(#49031) zorzy4


zorzy4
őstag

Sziasztok! Munkahelyen volt egy kis variálás. Új wifi router lett. Azóta nem megy a net az asus z5 netbokon. Xp van rajta. Kapcsolódik a hálózathoz de oldalakt nem hoz be. Mi lehet a gond? Játszottam már az pi címekkel az nem segített.

A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók!

(#49032) DZs válasza zorzy4 (#49031) üzenetére


DZs
senior tag

Honnan tudod, hogy csatlakozik, ha nem nyit oldalt? Korábban vezetékkel ment? Kérdezted azt, aki az új átjárót hozta?

(#49033) Elamaas


Elamaas
tag

Sziasztok!

Van egy régi konfig amit netre, szövegszerkesztésre, filmnézésre, retro játékok futtatására használnának:

-Gigabyte K8NE lapka
-amd Sempron 3100+ proci
-2,5 GB DDR1 ram
-Gigabyte HD 3870 DDR3 512Mb 256bit VGA
-80 GB HDD
-450W táp
-LG DVD író/olvasó

A kérdéseim:

-Felmenne-e rá a Win 8.1, ha igen jól futna-e?
-Ha nem akkor mit preferáltok helyette? (Win7 nem jött be mert pörgeti a cpu-t)
-XP-t érdemes lenne visszatenni ? Ha XP akkor milyen antivirus progit ajánlotok ami nem eszi meg az erőforrásokat mint pl avast, avira és társai
-pendriveról op rendszer telepítés támogatott?

Bocs ha nem jó topikba írok. :U

(#49034) quailstorm válasza Elamaas (#49033) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Vírusirtó nélkül használok hasonlót (Athlon 64 3000+). Gondolom windows update problémát figyelmen kívül hagytátok azért teker.
Fut rajta a 32-bites 8.1 és használható (másik vinyóján pihen most). Én maradok a 7x64-nél, mert a 3000+ abból támogatja a 64-bitet és ez a gép cikk alapja lesz, egyszer. Ugyanis K8 Upgrade NF3 lapom van és kerül majd bele egy AM2-es cucc meg 4GB RAM.

Nem tudtam kisakkozni hogy áll utasításkészletileg a procid, meg függ a revíziótól. Legrosszabb esetben kukázol egy Athlon 64-et és kész.

Pendrive-ról Windows7 már korábbi gépen is ment. Ha BIOS nem tud USB-bootot, akkor plop-boot. Athlon XP-re úgy raktam 7-et. Mondjuk annál DVD-hez is kell a plop a szektorméret miatt.

[ Szerkesztve ]

(#49035) zorzy4 válasza DZs (#49032) üzenetére


zorzy4
őstag

Kiírja, hogy csatlakoztatva. Nem tudok senkit kérdezni.

A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók!

(#49036) cocka válasza Elamaas (#49033) üzenetére


cocka
veterán

Hello!

Nekem ugyanez van, csak K8NS, kicsit gagyibb:

1. kettővel kevesebb sata port (szívok is emiatt rendesen)
2. Nincs PCI-Express, helyette van egy szál AGP, PCI-ból nem 3 van, hanem 5.
3. audio konnektorból csak 3.

A proci nálam Athlon 64 3200+ (Venice)
3 giga ram
videokártya: nVIDIA GeForce 6200 AGP
1 terás hdd
550 wattos táp
Optiarc AD-7200A dvd író
LG BD-RE BH16NS55

Felmenni felmegy rá, de hogy tökéletes nem lesz az tuti. Ezen még a windóz 10 is fut, de minek.

Meg egyébként érdemes megnézni, hogy csak XP-ig biztosítja a gyártó az alaplaphoz a drivereket. Azaz nyilván XP-től újabb oprendszer nem feltétlen fog jól futni. Magyarul lassú lesz.

(#49037) cocka válasza quailstorm (#49034) üzenetére


cocka
veterán

Ha BIOS nem tud USB-bootot, akkor plop-boot.

Már hogyne tudna usb bootot, csak ha elsőre nem bootol be az USB-HDD-t meg USB-ZIP-et és társait választva, akkor a harddisk almenüben kell keresni.

Másrészt nekem ezen az alaplapon, amit fentebb írtam egyszerűen belefagy a bootba a plop. Amikor bejönne a menü vagy belefagy a fehér pontocskás animációba vagy ha továbbmegy, akkor a menüben fagy le. Egyébként meg mint említettem támogatja az usb bootot.

Windóz 7 64 bit nekem ezen a konfigon brutál lassan ment. Kb. semmi nem lett telepítve csak maga az oprendszer és tiszta kínlódás az egész.

Szal. ilyen típusú alaplapokra meg ilyen procikkal én semmiképp nem ajánlok win7 64 bitet. A win8-tól kezdve meg el se indulnak a 64 bites rendszerek.

Ezeket még arra tervezték, hogy az XP-t futtassák rendesen. Erre képes, lehet itt magyarázni, hogy milyen jól elfutkározik rajta a windóz 7 is, de egyértelműen lassabb. Az meg csak engem igazol, hogy nincs hozzá win7-es driver ergo azzal nem is számoltak, meg nem is számolhattak.

(#49038) quailstorm válasza cocka (#49037) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Ú, ez igaz, az assemblys kódok nekem is mindenféle hülyeséget csináltak működés helyett, felhagytam vele. Láttam már csodákat azért írtam oda, de az enyém is gond nélkül listázta a pendrive-ot.

Nincs alapja a driver kontra sebesség dolognak. Hangdriver az érdekes, nekem megy a gyárival.
Szigorúan vírusirtó nélkül elmegy, Office 2016 és Chrome 2GB RAM. Lehet használni. Nyáron két hétig nem volt más gépem...

XP is lassú ha naprakész, .NET4-es, és ott van a kompatibilitás, az avulás meg a vírusirtó azt is megfogja.

(#49039) DZs válasza zorzy4 (#49035) üzenetére


DZs
senior tag

Wifin, vagy vezetéken csatlakozik? Ha hazaviszed a gépet, ott nyitja a lapokat?

(#49040) Elamaas válasza cocka (#49037) üzenetére


Elamaas
tag

Win7 64 el én is próbálkoztam és tényleg kínlódás az egész. Viszont az xp-re meg már nemigen adnak ki böngészős frissítéseket, driverek se nagyon vannak újak vistán túl. Szóval ezért eröltetném a win8.1 (32)-t hátha jó lesz. Plopot még nem használtam, de első körben simán dvd-s telepítéssel próbálkozom meg. De csak hétvégén mert akkor leszek az említett konfiggal egy szobában. :D

Ezek után már rá se merek kérdezni az AHCI támogatásra + SSD. :)

[ Szerkesztve ]

(#49041) cocka válasza Elamaas (#49040) üzenetére


cocka
veterán

Hogyne adnának latest stable versiont használok Firefoxból, ami jelenleg a 49.0.2. :D

az AHCI támogatásra + SSD.

Na azt nem tudom. Az engem is érdekelne. Nem tudom az XP mennyire komálja az ssdket.

(#49042) DZs válasza cocka (#49041) üzenetére


DZs
senior tag

Xp-ben nincs trim, ezért az ssd-k nem komálják az xp-t.

[ Szerkesztve ]

(#49043) quailstorm válasza Elamaas (#49040) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Még a G41-em se támogat AHCI-t, nem hinném hogy majd az fog. nForce SATA amúgy is gagyi, RAID-je se túl jó. Nekem PCI-os RAID kártyával lesz ha lesz időm. Most anyám még az "előtte" állapotot nyúzza, de P4-nél így is jobb.

NF4 SATA driver hasznos kombó

[ Szerkesztve ]

(#49044) Zsoxx


Zsoxx
senior tag

Sziasztok

Egy régebbi gépemen még XP fut, és észrevettem, hogy az utóbbi hónapokban valami rendszeresen felzabálja a tárhelyet. A jelenség a következőképp zajlik:

A C:\Documents and Settings\NÉV\Local Settings\Temp\ könyvtárban megjelennek 524.288 byte méretű, .tmp kiterjesztésű fájlok. Mindnek ugyanaz, 2013.11.29 a dátuma. A fájlnév 3 vagy 4 karakterből álló hexadecimális szám (pl. FA0, 117D), egyesével növekvő értékben. Mindegyik fájl elején az alábbi karaktersorozat látható: SQLite format 3

Arra már rájöttem, hogy ezt a Firefox csinálja (rendszeresen frissített egyébként), böngészés közben. Chrome-mal nem történik ilyen. Rendszeresen kitörlöm őket, de mindig újra megjelennek.

Ismerős ez valakinek? Hogy lehet ezt megszüntetni?

(#49045) cocka válasza Zsoxx (#49044) üzenetére


cocka
veterán

Az nem valami böngészőbe beépülő vírus lesz? :D

(#49046) Pete55555


Pete55555
addikt

Sziasztok!

Próbálnék egy XP-t aktiválni, de sehogy nem jön össze. Olvasgattam már a témában, és idáig jutottam el:

Tehát elvileg aktiválva van, de a rendszer mégsem érzékeli.

Ja, egy IBM T40 az áldozat, saját XP matricával a hátulján.

...Szeretem leracsniztatni...

(#49047) Speed® válasza quailstorm (#49043) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

G41 mellett viszont az OS megoldja a TRIMet. XP alá olyan SSD kell, ami HW GC (Garbage Collection) tud és nincs gond. Más kérdés, érdemes-e SSDt tenni olyan gépbe, ami csak XPvel köhög el.

(#49048) Visormail válasza cocka (#49041) üzenetére


Visormail
addikt

A chrome már nem ad, de a firefox se sokáig. [link]

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#49049) zoltanz válasza Visormail (#49048) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Megszűnés után 5-6 évig ezek a böngetők használhatók maradnak ez biztos, de lehet tovább. (saját tapasztalat)

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#49050) Doky586 válasza zoltanz (#49049) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

IE6-al már nem jön be az oldal sajna, de NN-el igen: [kép] ;)

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.