Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Windows XP kérdések és válaszok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17001) lúzer válasza kovaripeti (#17000) üzenetére


lúzer
veterán

nekem volt hasonló
egyik szólt, másik nem és itt volt lehúzva az egyik

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#17002) vakondka válasza lúzer (#16999) üzenetére


vakondka
őstag

hááát, lehet hogy ráhibáztál... :U

Van egy Z meghajtóm ami elvileg egy megosztott mappa a másik gépemen.
Ha be van kapcsolva a másik gép akkor működik a kapcsolat a 2 gép között.
Most viszont hiába próbálom leválasztani most a meghajtót,

azt írja ki, hogy "nincsen leválasztható hálózati meghajtó"

https://toptarget.hu - Online Marketing Ügynökség

(#17003) lúzer válasza vakondka (#17002) üzenetére


lúzer
veterán

cmd:
net use Z: /DELETE

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#17004) r6man123


r6man123
senior tag

Szerintetek már érdemes feltenni 64bites XP-t?
Gyorsabb annyival, hogy megérje váltani a kevesebb kompatibilis program miatt?

[ Szerkesztve ]

(#17005) lúzer válasza r6man123 (#17004) üzenetére


lúzer
veterán

gyakorlatban NEM gyorsabb
több ramot kezel, de akkor talán vista64 inkább

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#17006) r6man123 válasza lúzer (#17005) üzenetére


r6man123
senior tag

Vistához nem kevéske a 2gb ram?

(#17007) lúzer válasza r6man123 (#17006) üzenetére


lúzer
veterán

szerintem nem, bár az előző kérdés és ez között nincs összefüggés
de ha beleondolsz ezután csak 3giga lehetne, 4-et már nem tud megcímezni a vista32, szóval nem hiszem hogy csak pont 3giga lenne az ajánlott

amúgy 1 gigával ellátott notin próbáltam a vistát, vígan elég volt neki, igaz csak alapprogikkal futtattam, böngéső, office stb

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#17008) shteer válasza r6man123 (#17006) üzenetére


shteer
titán

sztem se :) 1GB alatt szenvedős sztem

..szerintem jónak tűnik

(#17009) r6man123


r6man123
senior tag

Akkor megpróbálom, bár nem szeretem a csillivilli-t :)

Köszi :)

[ Szerkesztve ]

(#17010) lúzer válasza r6man123 (#17009) üzenetére


lúzer
veterán

használhatsz klasszikus felületet is

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#17011) Darth_Revan


Darth_Revan
veterán

Eredeti Win XP-met próbáltam aktiválni a neten, de azt írta a program, hogy már felhasználtam az összes netes aktiválási lehetőséget...ok, megpróbáltam SMS-ben, 2x is aktiválni, de mind2 alkalomra azt írta, hogy érvénytelen a kód és hívjam őket fel munkaidőben, bla bla bla...van olyan, hogy letiltanak eredeti CD-Kulcsot? :F

(u.i. utoljára nyáron aktiváltam ONLINE és korában SMS-el se volt gond)

[ Szerkesztve ]

(#17012) kem válasza Darth_Revan (#17011) üzenetére


kem
addikt

Szia!

Nekem is volt már ilyen gondom egy irodai géppel, fölkell őket hívni telefonon, adnak egy új kulcsot.

Köszi!

(#17013) kívánci


kívánci
csendes tag

A szerdai felvetésemre érkezett segítő válaszokat köszönöm.

Az oltások meg hát...Vannak rossz tapasztalataim, de abban igazatok van, hogy ezt így általánosítva leírni nem kellett volna. Bocsánatot kérek a becsületes többségtől.

Peti

(#17014) kovaripeti


kovaripeti
aktív tag

Húúú elfelejtettem, hogy is kell beállítani, hogy mindent a Media player-ral játszon le? Tegnap a Nero-t raktam fel, azóta mindent azzal akar lejátszani.

(#17015) kovaripeti válasza kovaripeti (#17014) üzenetére


kovaripeti
aktív tag

megvan

(#17016) Syklas válasza kovaripeti (#17014) üzenetére


Syklas
tag

Ha a Windows saját Media Player-ére gondolsz.. Akkor..
Nézet-> Beépülő Modulok-> Beállítások-> és ott a Fájltipusok.. és ott
Rendeld hozzá amit akarsz..
Vagy a Commanderben..:
jelöld ki a lejátszani kívánt fájlt.. Majd a főnt Menűben..:
Fájl-> Hozzárendelés-> És ott Tallózd be az a Programot amivel leakarod játszani
az adott media fájlt!!!

Kedves Jézuska egész évben jó voltam... okéé, csak néha-néha... Áááá..hagyjuk inkább,megveszem magamnak a Prohardveren..!

(#17017) HXY


HXY
addikt

Sziasztok!

Windows XP SP3-am van, mellé a Smart Security gondoskodik (?) a védelemről.

Utoljára ezeket a programokat telepítettem:
Microsoft Visual Studio 2008
Microsoft Windows SDK v6.0A
FlashGet 1.73

Amikor bekapcsolom a gépem, akkor egyből bejön a Windows Biztonsági Riasztások ablak.
Arra figyelmeztet, hogy nincs a gépemen vírusirtó.
Megnézem, hogy a tűzfalra mit ír: a gyári windowsos van bekapcsolva, és nem a smart security...
Eltelik kb 5 mp, és a gyári windowsosat is kikapcsoltnak érzékeli...

Számtalan újraindítás sem hozott más eredményt.

A rendszer nagyon friss, kb. 2 hetes.

Mi okozhatja :F

(#17018) Mercutio_


Mercutio_
félisten

Erre valami tipp? :U

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#17019) dodopek válasza HXY (#17017) üzenetére


dodopek
addikt

Szia!
Nemtudom mi okozhatja,de én is rengeteget szívtam az eset smart-tal.Folyamatosan szívózott a tűzfallal,és nem jelzett be támadáskor,sőt teljes kereséskor sem talált vírust.Csökkenett módban el sem indult,uh úgy nem is tudtam keresni.Leszedtem,feltettem az új Avast! írtót.Amikor elkezdett keresni boot szinten(vagy nem tudom hogy hívják,amikor semmi progit nem enged indulni,úgy keres), talált kb 10-15 vírust.Fele trójai,fele féreg.
Hozzá kell tenni,hogy a smart buherált dolog volt,amit magyar torrent oldalról szedtem le,és állítólag 10évig trial maradt volna mindenféle crack,vagy plusz piszkálás nélkül.
Szal én meggondolnám, hogy használjam e a cuccot...
Igaz, hogy az Avast! kicsit lassítja a gépet,de azóta nincsenek gyanus jelek.(visszajelzések olyan levelek kézbesítéséről,amit nem is küldtem,felugró ablakok,stb.)
Nem tudom segítettem e,de legyen ez egy kis figyelmeztetés mindenkinek...

(#17020) cigam válasza Darth_Revan (#17011) üzenetére


cigam
félisten

Mert az OEM verziót max 25x lehet "büntetlenül" aktiválni. Ha túllépted ezt a quota-t csak a telefonos aktiválás segít. Tapasztaltam én is.
Erre talltam ki azt, hogy feltettem a wint, az összes driverrel, és frissítésssel uptodate-re húztam, telefonon aktiváltam. Majd ezt a 10GB-osra méretezett rendszerpartíciót lemásoltam egy rejtett partícióra. Így ha vmi gond van csak visszamásolom és már kész is a szűz, aktivált, majdnem uptudate win.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#17021) mibog válasza mibog (#16930) üzenetére


mibog
tag

köszönöm a borzasztó tudásbázist.
valóban csak az angollal van problémám. azt gondoltam Ti akik annyira ismeritek a windows xp-t találkoztatok már a dologgal.

(#16930) mibog idézet:
"a windows nem tudja elérni a megadott eszközt, elérési utat, vagy fájlt. Lehet hogy nem rendelkezik a hozzáféréshez szükséges engedélyekkel.
aki le tudja fordítani pontosan angolra a hibaüzenetet, az kérem segítsen!"

Tiszalökön ház eladó, horgásztó, strand közelében http://nyiregyhazanelado.blogspot.com/

(#17022) akaido válasza mibog (#17021) üzenetére


akaido
addikt

"Windows cannot reach the granted device, an access path, or file. May be how does not take action to the access with necessary permits."
[http://www.webforditas.hu/]

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#17023) odrif


odrif
MODERÁTOR

Sziasztok.

Laptopomon eddig Xp-volt fent ű, történt hogy áramszünet miatt a gép kikapcsolt egy pillanatra (mert nem volt benne aksi) és azóta se kép se hang.
Próbáltam az xp-t ujra telepiteni de az illestőprogramok betöltése után csak a fekete képernyő marad és a kurzor a bal felső sarokban villog majd ezek után megáll a gép.
Hogyan tudnám a problémát orvosolni?

THX.

20 éve a Prohardveren

(#17024) kovaripeti


kovaripeti
aktív tag

Sziasztok. Sajnos a problémám még mindig fentáll. Ha interneten akarok valamit meghallgatni, ott nincs hang! Ha letöltöm, úgy van. Probáltam IE-vel, FF-al, de semmi. Mit tudok csinálni??? Youtuben szeretek/nék/ zenéket hallgatni, de nem tudok, mindent le kell töltenem, hogy meg tudjam hallgatni.

(#17025) Syklas válasza kovaripeti (#17024) üzenetére


Syklas
tag

Nézz utána itt..:Talán EZ segít!!!
Két igen jó megoldást is kínálnak a problémádra.

[ Szerkesztve ]

Kedves Jézuska egész évben jó voltam... okéé, csak néha-néha... Áááá..hagyjuk inkább,megveszem magamnak a Prohardveren..!

(#17026) nixx-21


nixx-21
senior tag

Azt nem tudjátok miért van ha tálcán az óra mellet nem jelennek meg dolgok? pl a hanszoró,msn ,steam (amugy mindig más tünik el)....

Ezen éppen fut az msn,a hangszóró sincs kint (a windows-os cucc) ez mitől lehet?

Ati VGA tulajok baráti klubja topik.  Dєsιɢnєd ву Λρρʟє ιn Cαʟιғoяnια.(*) powered by: Nvidia

(#17027) Syklas válasza nixx-21 (#17026) üzenetére


Syklas
tag

Bár szerintem ezt a módszert TE is ismered.. de hátha nem!
Jobb kattintás a tálcán-> Tulajdonságok-> Ott a nem aktív ikonok elrejtését
pipáld ki-> Testreszabás.. és ott állíthatod be hogy mely ikonokat akarod látni mindig.
Ha aktív ha nem Aktív!!

Kedves Jézuska egész évben jó voltam... okéé, csak néha-néha... Áááá..hagyjuk inkább,megveszem magamnak a Prohardveren..!

(#17028) mcwolf79


mcwolf79
veterán

Hali!
Van valamilyen progi,amivel boot-lemezt lehet létrehozni?
Konkrétan egy XP telepítőt akarok megbuherálni úgy,hogy boot-nál lehessen választani, hogy pl. induljon az XP telepítése,vagy hogy a Hiren's boot CD progi induljon el.

Xbox Series X GT: Mcwolf79xy PSN ID: x_mcwolf_79_x

(#17029) mcwolf79


mcwolf79
veterán

Van lehetőség a feltelepített XP serialjának módosítására?

Xbox Series X GT: Mcwolf79xy PSN ID: x_mcwolf_79_x

(#17030) Mathiask


Mathiask
senior tag

Sziasztok!
Az miért van, hogy ha kikapcsolom a monitort, akkor a hálózat, megszűnik, tehát nincs net? Linksys WLAN USB-s kütyüm van.
Valami energiatakarékosságból?

(#17031) kovaripeti válasza Syklas (#17025) üzenetére


kovaripeti
aktív tag

Köszönö, erre kiváncsi leszek. A gép nem nálam van, a hétvégén kiderül. Kösz

(#17032) mibog válasza akaido (#17022) üzenetére


mibog
tag

nagyon hálás vagyok!
akaido, köszönöm!

Tiszalökön ház eladó, horgásztó, strand közelében http://nyiregyhazanelado.blogspot.com/

(#17033) localhost válasza mcwolf79 (#17029) üzenetére


localhost
Közösségépítő


Windows legalizálás újratelepítés nélkül

"Létezik egy alkalmazás, amivel át lehet írni a telepített illegális Windows XP termékkulcsát a megvásárolt legális licenc kulcsára, így nem kell újratelepíteni a Windows operációs rendszert.

Azoknak az ügyfeleknek, akik legalizálás céljából vesznek Windowst a termék letölthető erről a címről: http://www.microsoft.com/genuine/selfhelp/PKUInstructions.aspx "


ÉN NEM PRÓBÁLTAM!

[ Szerkesztve ]

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#17034) akaido válasza mibog (#17032) üzenetére


akaido
addikt

Nincs mit.
Ez nem a pontos fordítás. Érdemes angol nyelvű hibaüzenetekre, rendszerüzenetekre rákeresni pl. a gugliban.

Pl: 'Access is denied you must be logged on with administration
privileges to run setup.'

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#17035) tomta válasza mcwolf79 (#17028) üzenetére


tomta
tag

N-Lite [link]

(#17036) lúzer válasza localhost (#17033) üzenetére


lúzer
veterán

Én igen, működik!

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#17037) lúzer válasza Mathiask (#17030) üzenetére


lúzer
veterán

lehet
eszközkezelő - kütyü - energiagazdálkodás fül
ne kapcsolja ki a gép....

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#17038) localhost válasza lúzer (#17036) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Akkor ma is nyugodtan fogok aludni, meg volt a napi jócselekedetem.

Én köszönöm a visszajelzést.

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#17039) rozso


rozso
csendes tag

Sziasztok!

Olyat lehet csinálni, hogy a gépem ne a C:-ról, hanem D:-ról bootoljon?

Ok: Van egy számlázó progi, ami a egy olyan gépen van, amin meghalt a Windows. Azt mondták, hogy úgy tudnám kinyerni az adatokat, hogy bootolok egy másik winyóról (windows XP kell), ami a D és a számlaprogramos winyója lenne a C:.
Lehet ilyet?

(#17040) ollie válasza rozso (#17039) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Kérdés, hogy milyen csatlakozójú vinyókról van szó. Ha PATA, minden csak a jumperelésen múlik. Ha SATA, akkor szerintem az eredeti vinyó helyére dugd be az újat, a régit meg egy másik SATA csatiba.

***

(#17041) Zsolti0609


Zsolti0609
tag

Hello én nem nagyon értek a gépekhez,de az elmult két napban legalább 5ször instaláltam ujra és ujra a windowsot!bármit csinálok két windows lessz egy particion!És akartam ketté osztani a harddiscet és azt irja,hogy nyomjam meg az L betűt ha ujat akarok,de semmi sem történik!Lehet,hogy butaságokat irkálok,de segithetnétek!!!kösz

(#17042) Syklas válasza rozso (#17039) üzenetére


Syklas
tag

Bár lehet hogy én értem félre.. de te itt ugye egy HDD-ről beszélsz!
Mert én azt vette ki a szavaidból hogy egyazon vinyoról van szó..
Csak te inkább a partíciókról beszélsz.. Nem arról van szó hogy van egy két
C, és D, particiós HDD-d és a C-n lévő Oprenszer bedöglöt.. De te adatokat akarsz
onnan kimenteni.. Ezért Felakarsz rakni a D particióra is egy működő Oprendszert..
és azt szeretnéd hogy a "D" partícióról bootoljon be a rendszer.. hogy a "C"
partíciót is betud olvasni és lementeni róla az adatokat???

DE ha 2 két vinyóval operálsz akkor lényegében már "ollie" felvázolta a lehetőségeidet!

Kedves Jézuska egész évben jó voltam... okéé, csak néha-néha... Áááá..hagyjuk inkább,megveszem magamnak a Prohardveren..!

(#17043) Syklas válasza Zsolti0609 (#17041) üzenetére


Syklas
tag

Szerintem te leformázás nélkül rakod fel újra és újra az Oprenszert ugyanarra a
particióra "C".. Kezd elölről.. A CD-ről bootolva inditsd a rendszert.. Ezt a Biosban
állítsd be.. És mikor bejön boot képernyő.. Töröld a jelenlegi partíciódat..
Oszd fel a vinyódat 2particióra "C", "D" .. Majd telepítsd fel a cuccost a "C"-re..
Amit először leformáz.. majd megindul a telepítés is!!

Kedves Jézuska egész évben jó voltam... okéé, csak néha-néha... Áááá..hagyjuk inkább,megveszem magamnak a Prohardveren..!

(#17044) rozso válasza Syklas (#17042) üzenetére


rozso
csendes tag

2 winyóról beszélek. De nem tudom, hogy lehet azt jumpereléssel megoldani, hogy amiröl bootolok az ne c: hanem d: legyen. Magyarul a Windows a dolgait a D:\Windows mappából szedje és a nem bootolós winyó legyen a c:

(#17045) akaido válasza rozso (#17044) üzenetére


akaido
addikt

ollie mester gondolom arra az esetre gondolt ha egy ide kábelhez csatlakoznak a lemezeid. Ilyenkor:[itt lehet jumperelni] az egyik lemez lesz a master. Ha Cable select a jumper az amelyik a kábel végi csatin lóg lesz a master, hacsak át nem jumpereled. Két master nem lehet egy kábelen!
Egyébként szerintem mindegy hacsak adatnyerési célzattal használod a 2. lemezt, hiszen úgyis a korrekt XP-sről bootolsz majd ez legyen az elsődleges boot ide drive, és ezt a BIOS-ban is be kell állítani: [link]

[ Szerkesztve ]

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#17046) -kdM-


-kdM-
senior tag

hello!
osszedobtam nlite-al egy xp-t es a keszenleti allapotot kikapcsolhattam mert leallitasnal nem szerepel az opciok kozott

hol tudom ezt bekapcsolni?

(#17047) tete007


tete007
tag

Hali

gyors segítség kéne!!!!
nos a gond a gép újra indulgat :( rendszertelenül!
A winfos reset után ki írja hogy súlyos hiba után ált helyre ...
a hibakód hátha segít:
Hibakód: 1000000a, 1. paraméter: 00000004, 2. paraméter: 00000002, 3. paraméter: 00000000, 4. paraméter: 80520d64.

gépem:
GIGABYTE GA-EP45-DS3
INTEL Core2 Duo E8400
WD 640GB 7200rpm 16MB SATA2
SAPPHIRE HD 4850 512MB GDDR3 PCI-E Dual Slot Fansink
Pio 216d
CSX 2048MB DDR2 1066Mhz CEC FAN KIT
CORSAIR VX450W

nos először azt hitem a réig HDD okozza míg másolok róla de azt lekötöttem de az után is ezt csinálja!

Tippeket várok sürgősen.
Bocsi ha több helyen szerepel de most találta a leg inkább rám vonatkozo topik

Nagy gáz kis szerencse. Győzelem vagy Halál!!! A bunkóságnak is vannak határai! - Nekem meg útlevelem :-D

(#17048) localhost válasza tete007 (#17047) üzenetére


localhost
Közösségépítő

A winfosod gányolójánál kérdezz.

Itt szívesen segítek a Windows-szal kapcsolatban, csak ez nem elég "Tippeket várok sürgősen." , hanem tudnom kéne hogy home vagy pro és hogy magyar vagy angol és hogy 32 bites vagy 64 bites.

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#17049) tete007 válasza localhost (#17048) üzenetére


tete007
tag

Hali

bocsi :D
Xp profesiona Hun 32 bit SP2!
frissítések nagyja rajta van azt lehet a SP3 is meg rá

Nagy gáz kis szerencse. Győzelem vagy Halál!!! A bunkóságnak is vannak határai! - Nekem meg útlevelem :-D

(#17050) Zsolti0609 válasza Syklas (#17043) üzenetére


Zsolti0609
tag

Azt,hogy kell csinálni,hogy CD-ről bootlova inditsam el a rendszert!bocs,de ha van kedved ird le légyszi lépésről-lépésre,hogy mit csináljak!!köszzz

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.