Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Windows XP kérdések és válaszok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#301) moonman válasza vicces (#295) üzenetére


moonman
titán

az alhálózat valódi alhálózatot jelent, tehát két címtartomány van?

(#302) vicces válasza moonman (#301) üzenetére


vicces
addikt

a wifi routernek 192.168.0.118 a cime. ez a sima router egyk portájba van dugva. mellette az 1 gép a második portba hasonló ipvel, csak ugye az utolsó szám tér el, a wifis gépnek 192.168.10.228 a cime amit a wifi router oszt ki neki. :)
a kérdésre válaszolva, azt hiszem, hogy igen

:)

(#303) Necc válasza moonman (#300) üzenetére


Necc
addikt

Hát igen van pár dolog amit megértek ''binárisan'' de van pár dolog amit nem és az op.rendszerek memóriakezelése is ide tartozik :))
Még az érdekelne hogy akkor hogyan kaphatom meg egy adott program teljes memóriahasználatát a feladatkezelőből? Memóriahasználat + VM mérete?
Illetve nem felülbírálni vagy hasonló ostobaságot akarok mondani, de photoshophoz biztos kell swap fájl? Tudtommal külön csinál magának egy temp könyvtárat valaholva és itt tárolja a dolgait és nem a swap-ben vagy a memóriában, ezért is gondoltam feleslegesnek.

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#304) Necc válasza vicces (#302) üzenetére


Necc
addikt

Már este van remélem nem zagyvaságot írok :)
Írd be egyik gépnél átjárónak vagy a wifi router vagy a sima router ip címét, és alhálózati maszknak pedig szerintem a 255.255.0.0 jönne jól hogy a két gép könnyebben megtalálja egymást, de már késő este van ne vedd százasnak amit írok :))
Lényeg hogy az átjárókkal kell babrálni valamit, sajna nem látom át a hálózatod kellene valami papír + toll vázlatot csinálni de ma már nincs hangulatom :D
u.i.:nem, kb. 5 perc múlva se lesz kedvem azaz ''holnap'' :DDD

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#305) vicces válasza Necc (#304) üzenetére


vicces
addikt

aham:)
a maszkal probáltam szórakozgatni, de sikertelenül. most jön az átjáró, de remélem a net fog müködni, mindkét gépen.
az egyiken netezek általános céllal :D
a másikon a dc menne ohne monitor.
még a wake on lan-t is be fogom lőni, az szerintem fog menni, csak ez a másolgatás az egyk gépről a másikra bajos.

:)

(#306) Necc válasza vicces (#305) üzenetére


Necc
addikt

Ha net megosztást is csinálsz akkor előtte az internet connection sharing és az application layer gateway szolgáltatásokat indítsd el. Továbbá az XP szerintem rá fogja erőltetni a hálózatra a 192.168.0.1 ip címet ami újabb bonyodalmakat okozhat :U

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#307) vicces válasza Necc (#306) üzenetére


vicces
addikt

hú.. inkább hlnap lerajzolom, most már alszok, de szerintem nem egyre gondolunk. :)

:)

(#308) Necc válasza vicces (#307) üzenetére


Necc
addikt

Megeshet... én még azon tűnődtem hogy az se biztos hogy a probléma az ip címeknél van, lehet hogy az op-rendszer beállításainál van valami (pl nincs engedélyezve vendég fiók vagy ilyesmi) de ez maradjon a ''reggel'' témája :U

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#309) moonman válasza vicces (#302) üzenetére


moonman
titán

igen, ez két alhálózat, ezek csak úgy fogják látni egymást, ha átjárót (gateway) alkalmazol, vagy a wifi-s routert egyszerűen kinevezed sima access point-nak (kikapcsolod a DHCP-jét).

(#310) vicces válasza moonman (#309) üzenetére


vicces
addikt

hát megpróbálok ügyködni.
2 signálja van, egy ugynevezett privát, illetve egy publik. a [link]-nak a fonera wifi routere ez.
mindenesetre kösz a helpet!
üdv!

:)

(#311) moonman válasza Necc (#303) üzenetére


moonman
titán

a ''memóriahasználat'' oszlop kb jó értéket ad, a vm mérete azért lehet néha kisebb ennél, mivel ez az érték nem foglalja magába a már kilapozott, de a processzhez tartozó memória-címtartományt. kicsit bonyi, a task manager pontos mérésekre eléggé nem alkalmas.

nem a photoshop-hoz kell a lapozófájl, hanem a rendszerhez, miközben fut a photoshop, mert elég agresszívan elvesz magának egy csomót és ha a Windows esetleg kifut fizikai memóriából instabillá válhatnak az alkalmazások. (akár maga a ps is)

(#312) kovasz


kovasz
senior tag



van egy pc amire ket megjelenito van kotve egy plazma es egy tft monitor. meg lehet oldani valahogy hogy a plazma-n akkor is elinduljon a kepernyovedo ha a tft-n matatok? illetve nem induljon el ha a plazmat hasznalom.

(#313) moonman válasza kovasz (#312) üzenetére


moonman
titán

nem.

(#314) ballington


ballington
addikt

UP!!! [link]

Aki a tökfőzeléket kapor nélkül eszi, az más aljas dolgokra is képes.

(#315) sszever válasza ballington (#314) üzenetére


sszever
őstag

Driver csere?

Csak egy ember hiányzik, és máris üres a világ!

(#316) yoogie


yoogie
aktív tag

Sziasztok!

A következő problémám lenne:
Hozzáférés hálózati erőforrásokhoz jelszavak használatával.Ha a számítógép egy munkacsoport tagja, és nem csatlakozik hálózati tartományhoz, a tartományi felhasználónévvel és jelszóval hozzá tud férni a hálózati erőforrásokhoz.

A szolgáltatás használatához csatlakozzon a kívánt hálózati erőforráshoz, például a mappához vagy fájlhoz. A Windows megjeleníti a Felhasználónév és jelszó párbeszédpanelt. A tartományi felhasználónév és jelszó beírásával megadja a hálózati erőforrásokhoz való hozzáféréshez szükséges hitelesítő adatokat.

Ha legközelebb a felhasználónév és a jelszó beírása nélkül szeretne csatlakozni a hálózati erőforráshoz, jelölje be a Jelszó megjegyzése jelölőnégyzetet. Ha szeretné, hogy a Windows a Felhasználónév és jelszó párbeszédpanel megjelenítése nélkül automatikusan csatlakozzon a hálózati erőforráshoz, jelölje be a Beléptetés hitelesítés nélkül jelölőnégyzetet.

Ez mind oké meg minden, de én megjegyeztettem a felhasználót és jelszót a hálózati elérésnél, ezeket, hogy a fenébe tudom megváltoztatni. :F Ez csak hálózati eléréshre vonatkozik, egy szerverre csatlakoznak a kliensgépek.

(#317) moonman válasza yoogie (#316) üzenetére


moonman
titán

futtatásba: control userpasswords2
speciális fül
jelszavak keresése

(#318) yoogie válasza moonman (#317) üzenetére


yoogie
aktív tag

Big appreciation!! Thanks!! :R :C

(#319) ballington válasza sszever (#315) üzenetére


ballington
addikt

sosem telepítettem hozzá drivert
érdekes módon ezt azóta csinálja, mióta lecseréltem a monitort :F

Aki a tökfőzeléket kapor nélkül eszi, az más aljas dolgokra is képes.

(#320) moonman válasza moonman (#317) üzenetére


moonman
titán

mármint jelszavak kezelése de látom így is meglett. :)

(#321) feren


feren
csendes tag

Rendszerem: Prof . Win Xp hun + Office 2003. Szükségem lenne egy francia nyelvű helyesírás ellenőrző programra. Az office-ban alapból csak angol és német nyelvű változat van. Állítólag létezik egy bővítő lemez a franciához is. Hol lehet beszerezni, hozzájutni? Válasz akár priviben

(#322) Gabás válasza feren (#321) üzenetére


Gabás
addikt

beszerezni az üzletben lehet, Miscosoft Office 2003 Proofing Tools a neve

(#323) petyus_ válasza moonman (#292) üzenetére


petyus_
senior tag

Felrakok egy képet, az a bizos :)
[link]

(#324) Sytex


Sytex
tag

Sziasztok!

Reggel lefutott egy win frissítés, egy darab update-et tett fel, azóta bejelentkezés után a következő hibaüzenet fogad: [link] .

Nem tudom van-e összefüggés a kettő között. Nem tudtok erre valami megoldást. (Az is érdekelne hogy lehet win-update-et visszaszedni)

Köszi

- Kártyával lehet fizetni? - Persze. - Egy ászból és királyból tud visszaadni?

(#325) Tomitosz válasza Sytex (#324) üzenetére


Tomitosz
aktív tag

A telepitések és törlések-nél letudod törölni a frissitést ha tudod pontosan melyik az. Csak ne felejcsed el bepipálni a frissitések megjelenítését :P

(#326) moonman válasza petyus_ (#323) üzenetére


moonman
titán

először a service control manager bejegyzést kéne megnézni, aztán majd a dcom-okat is.

(#327) petyus_ válasza moonman (#326) üzenetére


petyus_
senior tag

[link]
Ez a service contorl manager-es hiba, a magicpvt gondolom a monitor progija, a másik kettő nem tudom mi...

(#328) moonman válasza petyus_ (#327) üzenetére


moonman
titán

akkor a következő, hogy próbáld meg ezt a programot/drivert eltávolítani. ha így megszűnik a hiba, akkor tudjuk.

(#329) bobsys válasza Sytex (#324) üzenetére


bobsys
addikt

LooooooooooooooL, guglizzá és 5perc alatt megtalálod a megoldást
de jófej leszek ma itt van ni : [link]

ha hazmész nézd már meg hogy van-e a stiftemhez fékbetétetek, aztán jelezd, mer akkor faterod kicseréli nekem, csak ezt még vele is meg kell beszélnem, reggel nem volt beszámítható :DDD

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#330) petyus_ válasza moonman (#328) üzenetére


petyus_
senior tag

Csak az a gáz, h ezt a magictune rakja fel, ami nélkül meg nem tudok állítani semmit a monitoron (971P), de azért megnézem.

(#331) Sytex válasza bobsys (#329) üzenetére


Sytex
tag

De nagy lett itt az arca valakinek mióta senior tag lett... :DDD

- Kártyával lehet fizetni? - Persze. - Egy ászból és királyból tud visszaadni?

(#332) petyus_


petyus_
senior tag

Közben keszedtem a provit, semmi változás, kb 10-re indult el a gép, mind1 neki h normáls mód, vagy lgutolsó helyes konfigurációt használok. Nem tudom fontos-e, hogy a windows töltőkpernyő akadozva jelenik meg, illetve miután eltűnt, tényleg semmire nem ragál, num lockot is hiába nyomkodom (usb-s bill)

(#333) Sytex válasza bobsys (#329) üzenetére


Sytex
tag

Amugy megoldotta kösz, ezért nem zsirozom össze a fékbetéteket mielőtt beszerelésre kerülne a kocsidba :) :P

- Kártyával lehet fizetni? - Persze. - Egy ászból és királyból tud visszaadni?

(#334) rdi válasza petyus_ (#332) üzenetére


rdi
veterán

Az így nagyon hardverhibának néz ki. Pedig a hsz-ok alapján inkább driver probléma. Csökkentett módban hogy megy?

Fej! Tor! Potroh!

(#335) kp78 válasza Sytex (#324) üzenetére


kp78
addikt

Az én laptopomon is teljesen ugyanez történt :F Csináltam egy rendszervisszaállítást, azóta nem jön be az az ablak indulás után. De most meg vinnyog, hogy van frissítés, de nem töltöm le mégegyszer akkor sem. (elkap az ideg, elrejtem véglegesre, és majd a következő frissítési csomaggal letöltöm) Szerintem tuti az okozta a galibát, a kérdés csak az, hogy miért? :F
Amúgy én egyszer már jártam így egy win frissítéssel, hogy letöltés után a word és excel fájokat nem nyitotta meg, meg nem lehetett menteni másként. Vagy vmi ilyesmi gond volt.
Ezt a win frissítést is pár hét múlva letöltöttem újra, és akkor semmi gondot nem okozott.
Ezt aki érti :F

Szerk.: Most látom, hogy már a megoldás is linkelésre került :B

[Szerkesztve]

(#336) Zadia


Zadia
senior tag

Sziasztok!
Lehet,hogy már van a kérdésemre válasz leírva,de nem tudok ennyit visszaolvasni.
Naszóval. Az XP Home mennyivel tud kevesebbet az XP Pro-nál?
Köszi előre is a segítséget. :R :R

(#337) petyus_ válasza rdi (#334) üzenetére


petyus_
senior tag

Csökkentett módban mindig elindul, és megy rendesen...

(#338) bogel


bogel
tag

Sziasztok!

Hiba van XP SP2-mben.

A Realtek HD Audio Controller nem indul el, mert összeakad: RTHDCPL.EXE indításakor Szabálytalan DLL áthelyezés... HHCTRL.OCX-szel akad össze, azt mondja, szerezzek be újabbat.
De ez a hhctrl.ocx microsoft termék, és letöltöttem a legújabbat, de asse segít.

Mi lehet a baj? Eddig miért nem volt, 3 hónapja megy a gépem, nem telepítettem új progit vagy 1 hónapja.

Ni! Ni! Ni!

(#339) bobsys válasza Sytex (#333) üzenetére


bobsys
addikt

köszi, de nem kell, már befújtam WD-40el hogy hátha az leszedi a koszt :DDD

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#340) bobsys válasza bogel (#338) üzenetére


bobsys
addikt

ma nagyon segítőkész a hangulatom :)
[link]

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#341) bogel válasza bogel (#338) üzenetére


bogel
tag

Most olvasom, másnál is volt ez a probléma.

Frissítést azt nyomott fel az XP ma leállításkor :/ Azelőtt jó volt. :W

Megoldás: visszagörgetni a frissítést? Ez megold mindent? :DD

Ni! Ni! Ni!

(#342) bobsys válasza bogel (#341) üzenetére


bobsys
addikt

akár, vagy lepillantasz a 340-es hsz-re

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#343) bogel válasza bobsys (#340) üzenetére


bogel
tag

Szedjem le, vagy tegyem fel?
Nem mindegy :))



[Szerkesztve]

hülye kérdés volt, kössz a linket!!


[Szerkesztve]

Ni! Ni! Ni!

(#344) bobsys válasza bogel (#343) üzenetére


bobsys
addikt

jesszus, nemá, vagy uninstall a frissítésnekt, vagy letöltöd amit linkeltem és azt is felrakod

az az upgrade patch-e :DDD

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#345) bogel válasza bobsys (#344) üzenetére


bogel
tag

Bocs, csak kicsit túlpörögtem magam, a hibaüzenetre rákeresve rthdcpl.exe+hhctrl.ocx nagyon félrevitt a google 1 órája.

Ni! Ni! Ni!

(#346) bobsys válasza bogel (#345) üzenetére


bobsys
addikt

semmi, én is szét vagyok csúszva esténként

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#347) Finwe


Finwe
őstag

Hello!

Ma 1xcsak restartolt és ez a hibaüzenet várt:[link]
Miért csinálhatta és hogyan lehet kijavítani?

Finwe



[Szerkesztve]

-{PoH}- Patriots of Hungary

(#348) yoogie válasza Finwe (#347) üzenetére


yoogie
aktív tag

Ugyanez a problémám van nekem is. Reggel indítás, win bead és hibaüzenet. Gondolom valami újabb winfos hiba... :((

(#349) bobsys


bobsys
addikt

olvassatok már el pár hsz-et mielőtt irogattok, hátha már volt valakinek ilyen baja
(segítek 2 embernek már volt)

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#350) kraftxld


kraftxld
nagyúr

És mi lenne ha legalább egy kicsit visszaolvasnátok? :F

[Szerkesztve]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.