Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Windows XP kérdések és válaszok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#101) lamadou válasza Thibi (#100) üzenetére


lamadou
senior tag

nem ertem mi kkoze lehet az alaplapnak hozza; :F Mas op.rendszert(suse) el tudok inditani. NEm tudom, hogy SP2-t is telepitett-e vagy sem, nem en csinaltam. de azt hiszem azt is. a linken nem talaltam megoldast a gondomra, de koszi.

(#102) Thibi válasza lamadou (#101) üzenetére


Thibi
csendes tag

Azért próbáld ki a bios frissítést, én már belefutottam ebbe a hibába. Néhány alaplapnál a linkben szereplő proceszorok használatakor az sp2 után teljesen meghal az xp, nálam is az volt hogy a csökkentett módban is elszállt. Ennél a hibánál ha nincs új bios, akkor a windows\system32\update.sys-t kellene lecserélni egy javított verzióra , megróbálhatod átnevezni és ha elindul az xp akkor ezt letölteni: http://support.microsoft.com/kb/885626/ (vagy az XP cd helyreállító consolt használva lehetne uninstallálni az sp2-t)

(#103) Thibi válasza Thibi (#102) üzenetére


Thibi
csendes tag

(pontosabban windows\system32\drivers\update.sys ami nekem gondot okozott)

(#104) Winner_hun válasza DeadMeat (#99) üzenetére


Winner_hun
félisten

Ejjj, nagyjából péntek éjfélig én is így voltam vele, az utóbbi 6 órában meg sikerült 5x feltennem a windows-t, egyszer csak meghalt, azóta se tudom, hogy mitől. Most meg nem merem újraindítani:D

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#105) Elrond


Elrond
senior tag

tudja valaki hogy a neten nézett videofájlokat melyik mappában tárolja a win?

SSD-k rendelésre nagykeráron 1 hetes szállítással!

(#106) Winner_hun válasza Elrond (#105) üzenetére


Winner_hun
félisten

C:\Documents and Settings\felhasználói név\Local Settings\Temporary Internet Files

rejtett fájlokat mutatni kell

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#107) dpetiba


dpetiba
aktív tag

Hello,

hol tudom azt megnézni, hogy mikor lett feltelepítve az XP? Registry?

(#108) nguru válasza dpetiba (#107) üzenetére


nguru
tag

Hali!
Egy everest, vagy egy Sandra megmondja

(#110) lamadou válasza Thibi (#102) üzenetére


lamadou
senior tag

A processzorom nem olyan mint a linken emlitettek. Az update.sys-hez nem ferek hozza. ket winyo van a gepben, egy 160 es egy 320GB-os. mind a ketto ATA-s. linux alol nem latom, csak a 160-as adatait. persze a rendszer a 320-ason van, amit a win telepitoje nem lat normalisan. mikor megprobalom telepiteni (mert elvileg ott is van valami javitas), akkor valaszthatok ket nem formazott 130GB-os resz kozul...

(#111) Thibi válasza lamadou (#110) üzenetére


Thibi
csendes tag

Esetleg egy másik xp-s gépbe átteni a winchestert, és onnan megnézni hogy milyen frissítések voltak utoljára (a windows könyvtárban levő $NtUninstallKB* nevű rejtett könyvtárak vagy kb*.log fájlok alapján)

(#112) lamadou válasza Thibi (#111) üzenetére


lamadou
senior tag

na igen, ez jo lenne csak nincs masik xp-s gepem(illetve egy laptop van, de abba problemas lenne)

(#113) Thibi válasza lamadou (#112) üzenetére


Thibi
csendes tag

Ha a rendszerindításkor az xp menüben (ahol a csökkentett módot és a többit lehet választani) beállítod az Automatikus újraíndítás letiltását akkor látszódik hogy melyik dll-nél hal meg? (a plusz partícióra fel lehetne rakni egy ideiglenes xp-t,csak valamilyen speciális esetekben ilyenkor az első xp-ről már egyáltalán nem hajlandó indulni)

(#114) lamadou válasza Thibi (#113) üzenetére


lamadou
senior tag

valami nagyon nem stimmel. most mar el sem indul. azt irja ismeretlen fajlrendszer, vagy valami hasonlo.

(#115) akasp


akasp
senior tag

sziasztok. van egy xp egy particioval, és csináltam bootmagiccal egy copy-t róla egy másik particióra. namost az uj xp felhasználóneve ugyanaz maradt és megváltoztattam, de a document and settingsben nem változott át. hogy tudnám itt is átváltoztatni??

köszi

(#116) GD


GD
őstag

üdv!

azt szeretném megtudni hogy a felhnév:jelszavas védett hálózati meghajtót lecsatlakoztatás után, ha a jelszó megjegyzett volt a rendszerben (első csatlakozáskor pipa be) hogy lehet elfelejtetni az xp-vel? illetve hol tárolódik és mi szabja meg meddig...
köszi

(#117) Elrond válasza Winner_hun (#106) üzenetére


Elrond
senior tag

akkor jól emlékeztem csak azokat hol kell megjeleníteni?

SSD-k rendelésre nagykeráron 1 hetes szállítással!

(#118) Thibi válasza lamadou (#114) üzenetére


Thibi
csendes tag

Előtte nem történt semmi? Ha a winchester haldoklása miatt szállt el az xp és utána a partíció,akkor azt legfeljebb nagyon drága szakértők tudnák valamennyire visszaállítani

(#119) dbius válasza DeadMeat (#94) üzenetére


dbius
veterán

Nem tudom Winner gyógymódja jó e erre, de az biztos, hogy ezek és az ehhez hasonló apró jelek bizonyítják nagyon sokszor, hogy mégsem stabil az, ami annak látszik :(

(#120) warynski


warynski
csendes tag

Azt hogyan tudom megnézni, hogy milyen kodekek vannak a gépen telepítve?
Valakinek újraraktam az XP-ét és sehogy nem akar DVD-ét lejátszani. A Power DVD telepítve van, ami elvileg felrakja az mpeg2 kodeket. Ennek ellenére sem DVD-ről nem tudok vob fájlokat lejátszani, sem a HDD-re bemásolva.
Nincs valami tippetek, mitől lehet?
Milyen olyan lejátszó program van még, ami felrakja az mpeg2 kodeket?

Ha van segítség, előre is köszönöm!

(#121) #72042496


#72042496
törölt tag

Sziasztok!

Rokonaimnak építek egy gépet, s Nekik nem jó az én angol nyelvű Xp-m (nem értenek angolul), ezért magyart kellett feltennem. Ebből egy ún. Blade Edition-t tudtam szerezni, ami teljesen jó is lenne, mert beleintegráltak egy csomó drivert is...egy problémám van vele: a Windows billentyű nem működik.

Ezt hol lehetne visszaállítani? Előre is köszönöm a segítséget!

warynski: A GSpot nevű program ha jól rémlik, kiírja a telepített codec-ek listáját, ill. azt is, hogy adott médiának milyen codec kell. Amúgy én felteszem a legújabb DivX-et, ill. Xvid-et, valamint egy MPlayert...amit ez a kombó nem játszik le, az meg sem érdemli, hogy megnézzem / hallgassam.
(A Quick Time, FLV Player és egyéb ''specialitásoktól'' most tekintsünk el.)

[Szerkesztve]

(#122) Yooha válasza warynski (#120) üzenetére


Yooha
aktív tag

Én az AVIcodec-et haszálom: [link]
Megmutatja a feltelepített codeceket és az egyes fájlokhoz szükségeset is.

Én a kardomat a kezemben hordom. Te a tiédet a szívedben és az elmédben. Ahogy én látom, ez 2:1 fegyverelőny a részedre.

(#123) miccur


miccur
aktív tag

Üdv Mindenkinek! Segitségre lenne szükségem az XP-vel kapcsolatban!? Most telepitettem ay XP-t 1 vinyó+ 2 partició+ 2 XP, namost nem találom a boot.ini-t hova a fészkes fenébe dugta? :W :W Mind2 vinyó SATA :R :R :R Köszönettel MIKI A próbléma az hogy átszeretném irni a boot menüt illetve a válsztható meghajtó megnevezést pl.magyar helyet /iroda ! regebben ez simán ment mert volt boot.ini , most nem mert nem találja még a win keresö sem rejtett rendszerfájlokban sem. :R

no comment.....

(#124) miccur


miccur
aktív tag

Tudom hogy tudnom kelletttt volna ! De 12-órányi 3 pc vel veló foglaltosság kicsit lelassitotta az agy tekervényeimet! Eszembe jutott :Y :R

no comment.....

(#125) mobal


mobal
MODERÁTOR

sziasztok!

kérdés: mind1 hogy a HT -t mikor kapcsolom be Win telepítése elött vagy után? Én azt olvastam csak akkor lesz ''hatásos'' ha HT -san telepitem az XP -t.

Köszi!

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#126) mobal válasza #72042496 (#121) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

mplayer magyar vann ffmpegje ami szintén magyar beépítve. mindent visz :) nem kell szarakodni a quictime mal soha többet... más kérdés nekem teccik a ohne gui verzio is. hatékony de van guis is persze.

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#127) sz.t65


sz.t65
csendes tag

Sziasztok.
Tudna valaki segíteni?Milyen módon vagy programmal lehet előszedni(láthatóvá tenni) a windowsban tárolt jelszavakat melyek csak ''csillagként'' látszanak a jelszó mezőben?

(#128) kymco válasza kymco (#59) üzenetére


kymco
veterán

Nos az alaplapcsere megtörtént. A csere után a gép folyamatosan újraboot-olt, de a windows telepítő javítás funkciójával működőképes lett. Ez jó, mert nem lett volna kedvem minden progi, beállítás újra telepítéséhez. :)

www.refujvaros.hu

(#129) mobal válasza kymco (#128) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

hát pedig lehet az lesz a vége... van 1 cikk amugy moonman oldalán (winportal.net) ha jól emlékszem arra ,hogy mi a teendő ha az ember alaplapot cserél :)

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#130) kymco válasza mobal (#129) üzenetére


kymco
veterán

Minden windows telepítés előrevetíti az újratelepítést :)

www.refujvaros.hu

(#131) MR!!


MR!!
aktív tag

Hali!

Hol lehet megnézni pl: hogy lett leállítva az XP vagy milyen programok futottak, miket néztek a gépen stb...

valami naplófájl szerűt keresek

thx

miszter

(#132) rebel56


rebel56
tag

Sziasztok!
Partícionálás probléma. A merevlemezen van 5 partíció. 1. swap, 2. rendszer, 3-5: adat. Kicsit felborultak a betűjelek, a 2. az E:, az 5. a C:. Azt most ne firtassuk, hogy. :) Az 5. betűjelét szeretném megváltoztatni, de nem engedi, mert rendszerpartíció. Újraparticionálni nem tudom, mert fontos adatok vannak rajta és méretéből adódóan nem tudom lementeni máshova, míg rendbeteszem. Van valami megoldás erre?
MR!!: a kikapcsolást látod a Vezérlőpult/Felügyeleti eszközök/Eseménynapló/Rendszer eventlog-nál + policyben be lehet állítani a naplózandó tevékenységeket

[Szerkesztve]

(#133) Shono


Shono
aktív tag

Üdv!

Nem tartom magam teljesen lámának, de ebbe lassan beletörik a bicskám/idegrendszerem:

Adott egy 15 gépes LAN hálózat, internet kapcsolat nélkül.

Persze megoszt az ember bizonyos dolgokat / egyszerű file-megosztás/, minden működik, mindenki boldog.

Aztán egy nap:

A gépre nem lehet belépni, mert kér egy username\guest+password-öt ami ugye már alapban furcsa, úgy meg pláne, hogy nem lett el/át-állítva semmi az utolsó helyes működés óta.

Ha megosztok valamit a hálózaton, minden tökéletes, egészen a következő restart-ig. Akkor ugyanis, bár a kis kezes ikonok megmaradnak, a megosztás megszűnik, és újra username\guest...

nekem nincs kedvem minden bekapcs után megosztani...

sok fórumon, 1000+1 ''megoldást'' ajánlanak, de nem hinném, hogy ennyi létezik.
ha valaki netán tudna egy olyat, ami tényleg jó/bevált - léccilécci ossza meg velem!
thx

(#134) lesaux


lesaux
veterán

Flash dolgoknál kiírja, hogy Az aktiváláshoz és használathoz kattintson a vezérlőre.Hogy lehet erről leszoktatni? Régebben már sikerült megnevelnem, de azóta volt egy újrainstall, és hülye barom állat ráraktam az összes frissítést. Úgy kellett leszednem a Media Player 11-et meg az IE 7-et. De nem is ez a lényeg.
Ezt az Active-X-es dolgot hogy lehetne megoldani?

(#136) Qru


Qru
MODERÁTOR

XP feladatkezelőben a prociterhelésnél ha pl 50%-ra van terhelve akkor a kis oszlop (ahol mutatja mekkora az 50% a 100-hoz képest) ott kb az 1/3-át piros színnel jelöli (bár az változo mekkora része piros) a többi a szokásos zöld. Én még nem láttam ilyet... A grafikonon is pirossal és zöldel jelöli a terhelést.

Konifg egy 2.4-es Cerka + 256MB ram + integrált vga + XP SP2.
Ez normális jelenség?

#nincsbennetarcsi

(#137) lúzer válasza Qru (#136) üzenetére


lúzer
veterán

Mármint hogy piros is van benne?
Igen.
Feladatkezelő - nézet - kernelidők mutatása

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#138) lúzer válasza molngab (#135) üzenetére


lúzer
veterán

Meghajtóprogramban KLÓNOZD az elsődleges megjelenítőt

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#139) lúzer válasza sz.t65 (#127) üzenetére


lúzer
veterán

van ilyen progi: xpass a neve

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#140) sz.t65 válasza lúzer (#139) üzenetére


sz.t65
csendes tag

Köszi,utánanézek

(#141) Winner_hun válasza Elrond (#117) üzenetére


Winner_hun
félisten

Eszközök / mappa beállítás / nézet

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#142) Elrond válasza Winner_hun (#141) üzenetére


Elrond
senior tag

Köszi..

SSD-k rendelésre nagykeráron 1 hetes szállítással!

(#143) animatrix11


animatrix11
őstag

sziasztok

kérdés ha hálózai meghajtót csatizok, akkor előjön egy ablak, hogy adjam meg a felhasználot és a jelszót és szokott lenne egy négyzet hogy jelszó megjegyzése, de ez winxp home alatt alapból nincs ill néha a profban sem, hogyan lehet előcsalni ezt az optiont?

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

(#144) Kicker


Kicker
senior tag

hello!


van egy mappám, amit nem tudok törölni, se total commanderrel, se máshogy, egyszer azt írja túl hosszú elérési út, a total commander meg, elmegy a fileokig a sok könnyvtár után, de azt mondja nem létezik a file, ha törölni akarom... /ha beteszek egy ugyanolyan nevű s kiterjesztésűfilet, mint amit látok, akkor meg önkényyesen megváltoztatja.../ku***a zavar!! :W valaki segítsen, mert leformatálom az egészet idegességemben... /egyébként 9MB-ről van szó, de pont az asztalon van.. :DDD /

ja és van egy safeclean 2.0 progim, 3hónapos lesz ez a rendszer a gépen de 1.5gb szennyet talált... :Y remélem nem volt közte fontos dolog... :DDD

Arról ismerik futball körökben, hogy egyik meccsén kettőt bólintott, egy gólt és egy nézőt.... muhaha

(#145) HEMP


HEMP
aktív tag

Sziasztok,
egy régi vassal kapcsolatban lenne kérdésem: Abit BH6-os alaplappal és Celeron procival kreáltam egyet, de az XP telepítésekor lefagy! A telepítő felmásolja a fájlokat, majd Enter a telepítéshez, majd EULA-hoz F8 és a köv. kérdésnél úgymarad... Se egy kékhalál, semmi csak lefagy! Mi lehet a baja? Van vkinek ezzel tapasztalata?

''Azért jó a mazochistának, mert ha rossz, akkor jó. Ha meg jó, akkor az rossz, tehát jó!''

(#146) ANT válasza Kicker (#144) üzenetére


ANT
őstag

Esetleg próbáld meg az Unlocker nevű progival törölni. (Bár néha asse segít! :()

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#147) Kicker válasza ANT (#146) üzenetére


Kicker
senior tag

:W :W nehogy olyat tegyek, amit magam is megbánok...

[Szerkesztve]

mod2:

eltűűűűnt :R :R :R :C :C :C :C köszönöm, köszönöm!!!! minő bódottá... nagy kő esett le a szívemről!! THX

[Szerkesztve]

Arról ismerik futball körökben, hogy egyik meccsén kettőt bólintott, egy gólt és egy nézőt.... muhaha

(#148) csimpi


csimpi
csendes tag

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni:
Pénteken rendben működött az explorer is meg a firefox is. Hétvégén felraktam az SP2-t, letiltottam benne a tűzfalat mert van fönn sygate personal firewall. Viszont azóta nem műxik a böngészés...
80-as port betegsége van?
Mt tudok tenni?
a ping pl műxik rendesen, lát akármelyik szervert...
HILFE!
DANKE :R

Több, mint 25 éve vagyok profi festő, mázoló. Tőlem tanulta Donatello, Leonardo, Michelangelo és Szecska mester is a művészeskedést.

(#149) redsas


redsas
tag

Csá!
Keresek olyan programot,amivel beállítok egy adott időt tartamot pl: 3óra ,és három óra múlva kikapcsol a gép!
Tud valaki ilyan programot?
Kösz!

qamu74///http://qamu74.deviantart.com/

(#150) Kicker válasza redsas (#149) üzenetére


Kicker
senior tag

[link] a gugli ezt adja ki elsőre, ha beírod shutdown... ;)

Arról ismerik futball körökben, hogy egyik meccsén kettőt bólintott, egy gólt és egy nézőt.... muhaha

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.