Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Windows XP kérdések és válaszok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#601) Sleed válasza Sleed (#600) üzenetére


Sleed
aktív tag

már megoldottam,nem érdekes. :R :))

(#602) Nightmare


Nightmare
senior tag

Sziasztok.
online tv-t szeretnék nézni, de ezt írja hibának az oldal

You need a windows media player plug-in to wiew this application/x-mplayer2

Most mit kellene telepítenem?Vista alatt megy,Operával...de IE7-el se indul,viszont ott nem ír hibát, de üres képernyő fogad.

Vista alatt... :DDD de ide írom.:) De hülye vagyok.Mindenesetre sztem Xp-vel is ez lenne...

[Szerkesztve]

-Honnan veheted észre, hogy dragonfx akar leelőzni? -??? -Ha a seggedben lévő vadul szélvédőmosózik. :D By dokar

(#603) semisc


semisc
csendes tag

Hi all!
XP Javító telepítés
de az XP CD-ről nem hajlandó másolni féjlokat dll-t sem exe-t sem!
azt írja ki rakjam be az xp sp2 cd-t
Látott már vki ilyent tudna nekem vki segíteni! Adataim fontossak!

(#604) PazsitZ válasza PazsitZ (#578) üzenetére


PazsitZ
addikt

Up!
A kérdésem, hogy miért nincs hibernálás fül a megjelenítés tulajdonságai/energiagazdálkodás-nál?...

- http://pazsitz.hu -

(#605) #72042496


#72042496
törölt tag

Sziasztok!

A [link]re tudtok mondani valamit?
Jelenleg egyben van az 500 GB-os partició, s a Welcome képernyő előtt általában merevre fagy az Xp. Nem tudom, hogy a partició túl nagy-e, vagy valami más tett be neki.

(#606) sgergi válasza #72042496 (#605) üzenetére


sgergi
veterán

Sp2 fenn van? Mert ha igen, akkor elvileg nem lehet gond az ekkora vinyó kezelése.

(#607) Avalon2007


Avalon2007
tag

Helló

Két fontos kérdésem lenne:

- Lehetséges-e, és ha igen, hogyan lehetséges a Windows XP Professional operációs rendszer újratelepítése úgy, hogy ne legyen szükség a merevlemezk újrapartícionálásra, illetve formázásra. Tehát azt szeretném, hogy a Documents and Settings mappa tartalma megmaradjon és ne kelljen lementeni az adatokat.
- A videókártyám típusa Club 3D ATI Radeon 9250. A most az ATI weboldaláról letölthető eszközillesztő megfelelő-e ehhez? Sokszor hallottam már olyat, hogy az új eszközillesztők már csak az újabb kártyákat támogatják, de a termáktámogatási oldalon fel van tüntetve az ilyen típusú kártya és le is lehet tölteni a programot hozzá. Szóval nagy megköszönném, ha valaki tudna tanácsot adni.

Előre is köszönöm a válaszokat.

(#608) sgergi válasza Avalon2007 (#607) üzenetére


sgergi
veterán

Az első kérdésre a válaszom az, hogy szerintem nem lehet újratelepíteni formázás nélkül.
A második kérdésre pedig, azt a meghajtóprogramot kell letölteni, aminek a dokumentációjában benne van, hogy támogatja a kártyádat. A legújabb driver szerintem nem támogatja a kártyádat, a legutolsó, ami igen:[link]

(#609) Avalon2007 válasza sgergi (#608) üzenetére


Avalon2007
tag

Kösz a gyors válaszokat. Azért még várok további hozzászólásokat is.

(#610) #72042496 válasza sgergi (#606) üzenetére


#72042496
törölt tag

Természetesen! Mások is azt mondták, hogy ez nem szabad, hogy gondot okozzon...ebből a jövő héten egy újratelepítés lesz, már úgyis itt az ideje...

(#611) Zozzant válasza Avalon2007 (#607) üzenetére


Zozzant
addikt

hát hogyne lehetne... másik könyvtárba telepíted, friss példány lesz, a documents and settings előző windowshoz tartozó alkönyvtára ottmarad a gépeden, az új win-ben saját tulajdonba kell venni és akkor eléred, vagy már a telepítés előtt kimásolni egy másik könyvtárba...



[Szerkesztve]

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#612) Zozzant válasza Zozzant (#611) üzenetére


Zozzant
addikt

utána meg kézzel szépen letörlöd az előző win könyvtárát... meg ha gondolod a program files-ben a régihez tartozó sz@rokat, ajánlom dátum szerint eldönteni:)

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#613) Zozzant válasza Avalon2007 (#607) üzenetére


Zozzant
addikt

a másik kérdésedre: perszehogy töltsd le a legfrisebbet, visszafelé kompatibilis a driver, az új kártyák új speckóit is beletették de a tiéd is bennemaradt, új speckók a te kártyáddal nem mennek, aztán ennyi

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#614) Avalon2007 válasza Zozzant (#613) üzenetére


Avalon2007
tag

:R

(#615) Zozzant válasza Zozzant (#613) üzenetére


Zozzant
addikt

ja hát ha végigmész a driver letöltésen akkor 6.11...verzió, azt töltsd le

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#616) lesaux


lesaux
veterán

Nem tudja valaki, ezt ''Az aktiváláshoz és használathoz kattintson a vezérlőre'' kezdetű Active-X-es baromságot hogy lehetne kiirtani? Régebben ment, asszem egy registry-trükkel, még ez se biztos, csak hogy eltüntettem. De azóta volt egy Windows-reinstall, ez meg itt idegesít.

(#617) chicken válasza PazsitZ (#604) üzenetére


chicken
senior tag

nem azért nincs, mert a hardvered nem supportálja?
APM fül van?

mens sana in campari soda

(#618) snooze


snooze
veterán

hi!segitség kellene!eltünt a gépröl a rendszrevisszaállito rész!ha rákattintok,akkor csak egy fehér ablak ugrik elö!lehetne azt javitani?amugy engedélyezve van a mentés.a keresésnél viszont eltünt az a rész,ahol meg lehet adni a keresés tipusát,stb..várom,és köszi a segitséget!

GO Gunners!!!

(#619) Avalon2007 válasza Zozzant (#615) üzenetére


Avalon2007
tag

:R
Nagyon kösz a segítséget. Minden megy elsőosztályú módon. Nem is vártam volna. A videókárty-illesztőre meg nem is volt szükség, mert amit a Windows alapból feltelepített, az is tökéletesen működik. Köszönöm még egyszer.

(#620) snooze


snooze
veterán

hi!segitség kellene!eltünt a gépröl a rendszrevisszaállito rész!ha rákattintok,akkor csak egy fehér ablak ugrik elö!lehetne azt javitani?amugy engedélyezve van a mentés.a keresésnél viszont eltünt az a rész,ahol meg lehet adni a keresés tipusát,stb..várom,és köszi a segitséget!

GO Gunners!!!

(#621) capafog23


capafog23
őstag

Help pls!
Az volna a problémám hogy az asztalomon az ikonok alatt olyan csúnya nem igazodik árnyékkal a háttérhez. A beállításokba pedig legjobb megjelenésre van téve.
[link]

(#622) snooze válasza capafog23 (#621) üzenetére


snooze
veterán

start-vezérlöpult-megjelenitésmegjelenés-hatásoknál kell beállitani..

GO Gunners!!!

(#623) capafog23 válasza snooze (#622) üzenetére


capafog23
őstag

Már megvolt rég nem segít.

(#625) bobsys


bobsys
addikt

vezérlőpult, egér

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#627) ANT


ANT
őstag

Ez optikai egér lenne? Lehet, h elromlott. Nekem is volt egy egerem, ami duplázta a kattintásokat. (A duplát négynek vette :Y ) Gyorsan le is cseréltem!

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#629) Sándor -P20-


Sándor -P20-
senior tag

Lenne egy ravasz fogós kérdésem a nálam értőbbekhez, illetve azokhoz akik már megoldották az alábbi problémát.
Szal XP-SPII -nél ha a ''régi'' magyar TTF fontkészleteket feltelepítem, akkor a fontkészletben levő ''ő'' és ''ű'' betű helyett a vin alapértelmezett jelenik meg, a nagy ''Ö'' és ''Ű'' helyett pedig kockák.
Szal ez a helyzet fennál az mikrofos minden szövegszerkesztőjénél, az általam jelenleg használt StarOffice 2 -nél, wordpadnál, notepadnál, és cefetül idegesít.....
Szal az érdekelne, hogy mi lenne a gyógyír, azaz hogyan tudnám a fontkészletben belerejtett de általam most elő nem csalogatható karaktereket a korrekt használatra bírni???

Ha a fenti kérdésre van konpetensebb fórum, akkor ezt az infót is köszönöm....

MOD: Azt elfelejtettem leírni, hogy a szövegszerkesztők által feltelepített fontkészletek korrekten jelennek meg..... :F :F

[Szerkesztve]

40 feletti kornak megvan az előnye és hátránya... Igaz, a betűket csak közelről látod, viszont az idiótákat már messziről észreveszed.

(#631) ANT


ANT
őstag

Esetleg nem próbáltátok az egér driverét újrarakni? :F

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#632) Sleed


Sleed
aktív tag

sziasztok!
miért van az hogy egy új program telepítése után nem indul a windóz?
tegnapelőtt raktam újra,mert miután elindítottam,és bejelentkeztem befagy az egész...
ha a tálcára viszem a kurzort akkor homokóra,az asztalon történő kattintásra semmi.
eddig azthittem hogy az ati driver zavart be,de mostis ugyanezt csinálja pedig nem raktam fel.
Most is csökkentett módból írok.Nemértem hogy az újrarakás mért nem oldja meg a problémát....
ha valaki tapasztalt hasonlót kérem segítsen! :R

(#634) ANT


ANT
őstag

Én a vindózos driverre gondoltam. Azt sejtettem, h sajátja nincs neki.

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#635) Uzmany


Uzmany
őstag

Sziasztok, este raktam friss win-t, hdd csere volt. (WD 160GB-ről Hitachi 320GB/16)
Feltettem a drivereket, viruskeresőt (virusbuster), 1-2 játékot, és reggel az indításnál azt tapasztalom, hogy a csik 12x fut le mielőtt a win betöltődne.
Eddig max 4x futott le a csik, és utána indult a win.
Mi lehet a probléma?
Köszönöm előre is.

® visions created with passion

(#636) lúzer válasza PazsitZ (#604) üzenetére


lúzer
veterán

Állítólag eszközhibánál nem enged hibernálni.
Eszközkezelőben OK minden?

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#638) Tacsika


Tacsika
aktív tag

Sziasztok
Sűrgős segítséget kérek, újra szeretném rakni a wint sp2 prof (sata), flopym csak holnap lesz, viszont F8-ra nem tudom csökkentett módban indítani, bárminél hibás ''ntos..etc'' ír ki,
normalban és egyébként indul
cd/dvd íróm elfelejtett írni
Röviden ennyi, Segítsetek!

(#639) Tacsika


Tacsika
aktív tag

Help

(#640) Ramius válasza Tacsika (#638) üzenetére


Ramius
őstag

Ha újra akarod rakni akkor minek a csökkentett mód?

gyakorlat teszi a mestert...tönkre...

(#641) Tacsika válasza Ramius (#640) üzenetére


Tacsika
aktív tag

Akkor hogy rakjam újra?

(#642) Ramius válasza Tacsika (#641) üzenetére


Ramius
őstag

Berakod az xp cd-t a meghajtóba, és restart. Arról fog bootolni (jóesetben, ha nem akkor a bisoban kell beállítani first boot device-nak a cdromot). Viszont ha sata vinyód van akkor kell neki a floppy meghajtó. Bár abban nem vagyok biztos, hogy felismeri-e alapból v nem, mivel nekem nem satás a vinyóm.

gyakorlat teszi a mestert...tönkre...

(#643) birno


birno
addikt

A Rendszer napló ezzel van tele:

Esemény típusa: Információ
Esemény forrása: ati2mtag
Esemény kategóriája: (61)
Esemény azonosítója: 62486
Dátum: 2007.04.16.
Idő: 16:50:51
Leírás:
Az eseményazonosító ( 62486 ) leírása a forrásban ( ati2mtag ) nem található. A helyi számítógép nem rendelkezhet a szükséges rendszerleíró információkkal vagy az üzenet DLL fájljaival ahhoz, hogy távoli számítógépekről kapott üzeneteket tudjanak megjeleníteni. Az /AUXSOURCE= flag paraméter használatával megjelenítheti a leírást, a részleteket a súgó tartalmazza. A következő információ az esemény része: .
Adat:
0000: 00 00 00 00 01 00 5a 00 ......Z.
0008: 3d 00 00 00 16 f4 00 40 =....ô.@
0010: 00 00 00 00 00 00 00 00 ........
0018: 00 00 00 00 00 00 00 00 ........
0020: 00 00 00 00 00 00 00 00 ........

Mi a csoda ez?

(#644) Tacsika válasza Ramius (#642) üzenetére


Tacsika
aktív tag

Cd ről tudok bootolni, csak akkor a konzolt nem tudom hívni, rendesen betölt a win

(#645) Ramius válasza Tacsika (#644) üzenetére


Ramius
őstag

Amikor cdről akarsz bootolni akkor figyeld a monitort, mert automatikusan nem fogja megcsinálni. Ilyet ír ki, hogy: '' CD-ROM-ról való indításhoz nyomjon le egy billentyűt''. És közbe pontokkal számol.

gyakorlat teszi a mestert...tönkre...

(#646) sekli válasza Tacsika (#644) üzenetére


sekli
addikt

az lesz a baj, hogy ha ''sima'' XP CD-d van, akkor a SATA drivert floppy-rol kell beadnod...

(#647) lúzer válasza molngab (#628) üzenetére


lúzer
veterán

Ha a fenti link nem jön össze, dobj egy privit és küldök egyet ami bevált már.

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#648) lúzer válasza sekli (#646) üzenetére


lúzer
veterán

vagy nlite progival összefűzés, ahogy nekem ajánlották és bejött.

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#649) sekli válasza lúzer (#648) üzenetére


sekli
addikt

nekem meg nem... :DDD

(#650) rdi válasza sekli (#649) üzenetére


rdi
veterán

ahhoz a .net 1.1-es kell igaz?
akinbek meg már 2.0 van az mit csináljon?

Fej! Tor! Potroh!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.