Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Windows XP kérdések és válaszok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#701) Jadro


Jadro
veterán

Olyat szeretnék csinálni, hogy egy szépen elrendezett és zárolt tálcát az adott fiókban lévő júzer ne tudjon módosítani. Esetleg még ne tudjon az asztalra ikonokat kipakolni, hátteret módosítani. Mindezt csak rendszergazdaként tudjam megtenni. Gondolom valamilyen tweak program kell hozzá. Mit javasoltok?

Próbáltam a Powertoy nevezetűt a Microsoft weboldaláról. Ez jó kis program, de ezeket pl nem tudja.

Előre is köszönöm a segítséget!

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#702) Peti20


Peti20
tag

Sziasztok!!
Nem tom, hogy jó helyre írom , de az lenne a problémám, hogy bármit telepítek( játék, progi), megy a csík telepítés közben, de nem fejezi be valami miatt, csak feladatkezelőből tudom leállítani a befejezetlen telepítést, de a gépen fentvan, de nem indul rendesen se progi, se játék...Ez mitől lehet??

köszi

[Szerkesztve]

:)

(#703) cornel1984


cornel1984
csendes tag

Sziasztok!
Segítségeteket szeretném kérni:
Notebookomon elment a készenléti állapot választásának lehetősége.
Hogy lehet visszaállítani? Mi lehet a gond? Fontos lenne mert szoktam használni.

Segítségeteket előre is köszönöm!

Üdv Kornél

(#704) Avalon2007


Avalon2007
tag

Helló

Hogyan tudom újratelepíteni az Internet Explorert és az Outlook Express-t?
Kösz előre is

(#705) mhn


mhn
tag

Sziasztok!

winxp telepítés előtt állok, laptop 120GB hdd.
egyik kérdésem, h a partíciók típusát hogyan kell beállítani. addig OK hogy a c: primary partíció, de a többit azt mire célszerű állítani? azokat is primaryra vagy logicalra (extended)
számít e ez vmit?

a másik, h olyat olvastam vhol (már nincs meg, h hol :) ) h a winxp swap-filet célszerű külön partícióra tenni, és azt is a legelejére, mert onnan olvas leggyorsabban a winyó. Na most ezt hogy tudom megcsinálni a gyakorlatban? ill. megintcsak az a kérdés, hogy számít e ez vmit?
vagy simán elég egy ''rendszer'' meg egy ''adat'' partíció?

köszi

(#706) Dr. Romano válasza mhn (#705) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Hali!

Beteszed a laptopba az XP cd-t, majd beállítod hogy arról bootoljon. Mikor elérsz abba az ablakba, ahol a partíciókat lehet kezelni ott beállítod, hogy mekkorák legyenek és kész.
Nem tudom te hol próbáltad a hdd-t felosztani, de az xp telepítője tudtommal nem kérdezi hogy melyik legyen elsődleges stb..
Az fdsk parancs azonban igen, de inkább hagyd az XP telepítőjére a vinyó felosztását.

Igen az XP lapozófájlját valóban érdemes a leggyorsabb darabra pakolni (ez mindig a hdd abc sorrendben a legelső darabja, általában a c:).
Sőt érdemes a lapozófájlt manuálisan beállítani, mert ha a Windows kezeli, akkor az jobban töredezettebbé teszi a vinyót.

Ezt így lehet:
Windows+Break, majd utánna a Speciális fül aztán Teljesítmény sor és ott a Beállításokra.
Majd ismét a Speciális fül, majd a Virtuális memória résznél a Módosítás gombra.
Itt válaszd ki a meghajtót, majd Egyedi módban adj meg két értéket.
A Kezdeti méret és a Maximális méret dobozba egyforma számokat írjál. Így eréred azt, hogy a Windows egyben elkészíti a fájlt és azt fogja használni.
Nem tudom, hogy mennyi ramod van, de én 1GB RAM mellé beállítottam 800MB VRAMot.

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#707) Dr. Romano válasza Avalon2007 (#704) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Hali!

Irány a Vezérlőpult, majd ott klikkelj a Programok telepítése és törlése ikonon. AZtán irány bal oldalon lévő Windows összetevők hozzáadása vagy eltávolítása gomb. Na ott! :)

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#708) Dr. Romano válasza cornel1984 (#703) üzenetére


Dr. Romano
veterán

CSá!

Hmm... próbáld ki ezt:
Irány a képernyő tulajdonságai ablak Képewrnyő kímélő füle, majd Klikk az Energiaellátás gombra, ott a Speciális fülön van ez a sor:
''Amikor megnyomo a számítógép be/kikapcsoló gombját:''
Itt válaszd ki a Készenlétit, és a kikapcsoló gomb megnyomására készenlétibe megy.

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#709) Dr. Romano válasza Peti20 (#702) üzenetére


Dr. Romano
veterán

CSak tippeket tudok adni:

- Nézd át a gépet vírus és spyware írtóval
- Tilts le a telepítés idejére minden tűzfal, spyware, vírusírtó progit
- Máshol fel tudtad tenni ezeket a cuccokat?
- Frissítsd az XP-t

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#710) kraftxld válasza Dr. Romano (#709) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Esetleg memóriahiba lehet még.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#711) Dr. Romano válasza kraftxld (#710) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Jaja! Még az is befigyelhet.
Akkor még a Memtest progi lefuttatása is javallott.

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#712) Avalon2007 válasza Dr. Romano (#707) üzenetére


Avalon2007
tag

Helló

Kösz a gyors választ. Csak egyetlen aprócska gondom van azzal amit írtál: hogy kiveszem ugyan a pipát az IE és az OE elől, de ettől még a programok csak az Asztalon és a Start menűben lesznek elérhetetlenek. A programmappáik ugyanúgy ott mradnak mindennel együtt. Én a programfájlokat szeretném lecserélni. Ugyanis a Windows újra lett telepítve és a programokat nem töröltem meg nem is formáztem. Tehát még a régi programállományok vannak ott. Ezeket szeretném az újakra cserélni.

(#713) Dr. Romano válasza Avalon2007 (#712) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Hali!
Upsz, akkor sorry. Azt hittem, hogy az leszedi (elvileg azt is kéne csinálnia), de hát ez a Windows! Miért is működjön valami, ami pont kéne :)

Találtam még egy ilyet:
Vegyük elö az XP telepítö CD-t, helyezzük meg, majd a StartMenü/Futtatásba írjuk be a következöt PONTOSAN:

rundll32.exe setupapi,InstallHinfSection DefaultInstall 132 %windir%\\\\inf\\\\ie.inf


Plusz még ez is jó:
[link]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#714) k.krisz03


k.krisz03
tag

Hali!
Lehetséges az, hogy azért nem tudok egyes fizetős progikat ''használhatóvá'' tenni, mert a registry-hez nem lehet hozzáadni semmit sem? WinXP Pro SP2 februárig minden frissítéssel (már így szedtem le egy torrentes oldalról).
Lehet ilyet beállítani a reg-ben, hogy ne lehessen hozzáadni? Ha igen, akkor hogyan lehet visszaállítani?
Üdv
Krisz

(#715) Avalon2007 válasza Dr. Romano (#713) üzenetére


Avalon2007
tag

:R :R :R

(#716) cornel1984 válasza Dr. Romano (#708) üzenetére


cornel1984
csendes tag

Hello!
Köszi a választ. Lehet hogy én fogalmaztam meg rosszul. Nem az a baj, hogy nem tudom hol lehet beállítani hogy készenlétbe menjen, hanem az a baj, hogy eltünt az a választási lehetőség hogy készenléti állapot.
Pl leállításra ha rémegyek a kijelentkezés, leállítás, újraindítás mellett kellene ügye a készenlétinek is lennie de nincs.
Mitől tünhetett el és hogy lehet visszahozni?

Segítségetek előre is köszi!
Kornél

(#717) PazsitZ válasza cornel1984 (#716) üzenetére


PazsitZ
addikt

Hmm, nekem sincs bár én nem is akartam használni. De például hibernálás fülem sincs.
Nem tudom minek köszönhetőek ezek a dolgok :F

- http://pazsitz.hu -

(#718) fasyrt


fasyrt
őstag

Lenne egy kérdésem, amihez sajnos nem tudom a keresőt használni, mert nem tudom, hogy ezt minek hívják. 1000 bocsánat. :B

A kérdés az lenne, hogy megoldható-e az, hogy a felállt rendszeren egy ablakban (mint egy alkalmazás) futtassak még 1 xp-t? Teljesen más regisztrációs adatbázissal, mindennel együtt. Vmi PIP vagy rendszer a rendszerben lenne. Ez megoldható valahogy?

(#719) Dr. Romano válasza cornel1984 (#716) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Hali!
Nem te fogalmaztad rosszul hanem én voltam figyelmetlen... bocsi! :)
Sajna ilyennel én még nem találkoztam. Nézd meg a BIOS-t hogy az energiagazdi be van e kapcsolva (persze ha idáig működött akkor valszeg be, de azért lesd meg).
Nézd meg az eszközkezelőben, hogy nincs e valamelyik eszköz mellett sárga felkiálltó vagy kérdőjel.
Frissítsd a Windowst.
Sajna egyelőre több tippem nincs.

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#720) Dr. Romano válasza fasyrt (#718) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Igen van ilyen progi és ennek a neve: Virtual PC. A legujjabb verzió a 2007-es.
Itt egy bemutató: [link]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#721) emre33


emre33
addikt

Üdv

Lenne egy nagy problémám: Elmult 2 hétben 3 erős új gépen is előfordult, frissen telepitett legális xp, és ha bekapcsolom az automatikus frissitést, akkor egy idő után az svchost.exe 99%-on tekeri a procit, és nagyon belassul a gép.

Mitől lehet ez?

ASUS B650E-E, AMD Ryzen 9 7900, CORSAIR 64GB DDR5 6000MHz CL30 KIT CMK64GX5M2B6000Z30, ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360

(#722) Laca78


Laca78
csendes tag

Hali mindenkinek!

Win XP-t szeretnék újratelepíteni SATA-s vinyóra (teljes formattálást szeretnék a telepítés előtt).
Valaki nagyon szájbarágósan le tudná írni a szükséges lépéseket?
Nagyon megköszönném a választ!

Üdv: Laci :R

(#723) kraftxld


kraftxld
nagyúr

SP2-es telepítő cd be, arról boot-olj, F6 erőteljes nyomkodása telepítéskor, floppy be, driver beadagolása, partícionálás, örömködés :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#724) kenguru99


kenguru99
aktív tag

Sziasztok!

Egy ismerősöm gépén kellene xp-t újratelepíteni. Két felhasználó van a gépen két külön profillal. Az lenne a kérdésem ezeket ,hogy kell kimenteni és a telepítés után visszaállítani?

(#725) kraftxld válasza kenguru99 (#724) üzenetére


kraftxld
nagyúr

USTM
[link]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#726) fasyrt válasza Dr. Romano (#720) üzenetére


fasyrt
őstag

Köszönöm a választ, segített is, csak azt felejtettem el közölni, hogy kell a grafikus teljesítmény is a virtuális gép alá (is), a VPC s3-asa nem lenne elég, a wmvare se nagyon...
Így mit tudtok mondani? Húzzak fel még1 xp-t a gépre, és használjam azt erre? Evvel csak az a baj, hogy akkor mindig újra kell indítgatni a gépem.

(#727) kraftxld válasza fasyrt (#726) üzenetére


kraftxld
nagyúr

A VMware ESX server tud hardveres virtualizációt, de nem épp ezzel a céllal készült :)

Amúgy sztem egyszerübb venned még egy gépet, vagy másik partícióra rakni még egy windowst.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#728) cornel1984


cornel1984
csendes tag

Szevasztok!
Köszönöm segítségetek.
De a hiba még mindig fenn áll ha valakinek van még tippje írja meg.
Eltünt a készenléti állapot választásának lehetősége. Mi lehet a gond? Hogy lehet visszaállítani?
Bios-t is már néztem ott minden ok.

Segítségetek előre is köszi!
Kornél

(#729) kraftxld válasza cornel1984 (#728) üzenetére


kraftxld
nagyúr

A hardvereszközöknél milyen ACPI módban van a gép?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#730) tökfey válasza cornel1984 (#728) üzenetére


tökfey
tag

ACPI beállítások be vannak kapcsolva?
elbambultam kicsit :B

[Szerkesztve]

Ezt most mondtam, vagy csak gondoltam?

(#731) fasyrt válasza kraftxld (#727) üzenetére


fasyrt
őstag

hát jó, akkor lesz még 1 winem, majd restartolgatok, a jelenlegi megoldások közül talán még ez a legegyszerűbb, bár nem a legkényelmesebb.
Ez ugyanúgy zajlik majd mint egy normális wintelepítés, csak másik partíciót adok meg neki? Az úgy működik, ha a jelenlegi rendszerem leghostolt képét rakom fel az új partícióra?

Sajnos még1 ilyen kaliberű gépet nem tudok kiállítani... Bár megtehetném... :)

(#732) cornel1984 válasza tökfey (#730) üzenetére


cornel1984
csendes tag

Azt hol kell?

(#733) TiMoN


TiMoN
senior tag

sziasztok!

Olyan problémám lenne hogy van nekem 14 gépem 1 hálozaton, van hozzá 1 progim ami 1 kliensporgarmot vezérelve ki tudom kapcsolni a gépeket, üzenetet küldeni stb. Na de az a program fut a gépeken az alkalmazások között :) azt szeretném onnan eltüntetni hogy a gyerköcök ne lássák mert rájöttek ha azt kilövik akkor én nem tudom kikapcsolni a gépet :) ha pl lejár az idejük! ;]
Van-e olyan progi amivel ezt el tudom tüntetni, vagy valami windows reg állítás? :F
Helpet nagyon megköszönném! :)


üdv

-TiMoN-

(#734) kraftxld válasza TiMoN (#733) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Futtasd service-ként.
Bár ha a kölkök adminként vannak bent, ezt is kilőhetik.

[link]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#735) TiMoN válasza kraftxld (#734) üzenetére


TiMoN
senior tag

sajnon adminként van benn az összes gép... xal valami progi kéne v reg beállitás.

-TiMoN-

(#736) kraftxld válasza TiMoN (#735) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Akkor nincs.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#737) moonman válasza TiMoN (#733) üzenetére


moonman
titán

shutdown.exe miért nem jó?
üzenésre ott a net send, az üzenetkezelő pedig egy Windows service.

(#738) TiMoN válasza moonman (#737) üzenetére


TiMoN
senior tag

ezt a progit használom szeretem amit tud :) és látok a be ki kapcsolásokat.
[link]

-TiMoN-

(#739) moonman válasza TiMoN (#738) üzenetére


moonman
titán

ja de ezt nagyjából beépített eszközökkel is el lehet érni, mondjuk logon scriptből beírom a dátumot, időt és nevet egy csv fájlba, amit aztán excelben nézegetek.

vagy ha rendes szülői felügyelet kell: [link] szintén ingyenes.

(#740) rdi válasza moonman (#739) üzenetére


rdi
veterán

Szerintem ez egy suli nem? És meg kéne akadályoznia, hogy kilőhessék a futó programot :))
volt erre valami win béta progi nem? Csak nem emlékszem a nevére.

[Szerkesztve]

Fej! Tor! Potroh!

(#741) TiMoN


TiMoN
senior tag

egy pcházról (internetcaffe)-ről van szó... :)

-TiMoN-

(#742) moonman válasza rdi (#740) üzenetére


moonman
titán

az előbb linkeltem. pont ilyen helyekre találták ki.

(#743) dni


dni
őstag

Hi!

Megtudnátok mondani, h h lehetne a klasszikus Start menüből kivennni elemeket pl.: sugó, dokumentumok, keresés? (akár külső progi segítségével.

Előre is köszi!

(#744) kraftxld válasza dni (#743) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Group policy-ból is lehet, de ha nincs tartomány akkor ezzel:
[link]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#745) dni válasza kraftxld (#744) üzenetére


dni
őstag

Köszi, ment a kis progi nélkül is.

(#746) mobal


mobal
MODERÁTOR

szia moonman!

van 1 azthiszem oktatási licensz vista kulcsom. (msdnaa -s) ha elkérem a szomszéd kölök ultimate vista verzioját és felrakom a business -t belőle (mert bus kulcsom van) akkor az ugy ok? menni fog? és mind1 a nyelv hogy milyen?

köszi!

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#747) nolika


nolika
aktív tag

Itt is felteszem a kérdésemet, hátha itt több esélyem van :)
Nekem a következő probléma állt elő.
Akartam telepíteni a Java futókörnyezetet. Fel is tettem. Éppen új rendszert élesztettem, tettem fel a drivereket, programokat. Megletta net, és frissíteni akarta magát. Engedtem, le is töltötte. De nem tudta telepíteni... Nemtudom mi volt, nyugodt volt a rendszer, és tiszta!Először az 5.0 Runtime 6 ment fel de a frissítésnél megállt. Mindent próbáltam:
Letöröltem
Temp könyvtár ürítése
Installshieldek törlése a windows mappából és a Program files mappából
Registry tisztítóval átnéztem, rossz registry kuka
Application Data-ból ürítettema Java mappát

Ennyit. Most fennt van a 5.0 Runtime 6 de nem indul a környezet(nem tudom telepíteni az Azureust, aminek Java kell!)Elvileg fennt van, le is tudom törölni. A 6.0 nem megy fel a következővel:
''''Hiba történt az átalakítók alkalmazásakor. Ellenőrizze hogy az átalakítómegadott elérési útja érvényes-e.'' és csak OK-val lehet bezárni.
Tehát vmi az Installshielddel van
Vmi Ötlet, okosság? :R
THX!

U.I.:ezért nem nagyon szeretném megint újrarakni

(#748) ftc


ftc
nagyúr

Üdv

Hova menti a biztonsági frissitéseket és egyébb frissitéseket a Win?
szeretném kiirni CD-re őket...

(#749) balage82


balage82
csendes tag

Hi!

A Windows könyvtárban lévő system32 mappám 22 GB. Hogy lehet ilyen nagy? Van olyan program, ami kiszűri a nem használt és/vagy felesleges fájlokat és eltávolítja?
Várom az ötleteket.

Előre is kösz.

(#750) kraftxld válasza balage82 (#749) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Az derék :)

Az öcsi nem oda tölti torrenttel az xxx-et? :DDD
Amúgy a dllcache mappába kéne benézni, ha ott gyűlt össze sok gigányi cucc, akkor törölhető.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.