Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Windows XP kérdések és válaszok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#40001) w.miki válasza InfiniteReality (#39998) üzenetére


w.miki
veterán

már feljött a lemezkarbantartó, de nem sikerült több helyet felszabadítani

töredezettségmentesítés nélkül ne is próbáljam összevonni a partíciókat, vagy azért megpróbálhatomaz EPM-et?

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#40002) sfdrakex válasza w.miki (#40001) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Annyi a lényeg hoyg a D meghajtó elejéből vágj le X gigát, ekkor a program átmozgatja az adatokat a levágni kívánt rész utánra, majd ha kész akkor a kapott új partíciót hozzáadod a Chez, én easus partiton managerrel csináltam, adatvesztés nélkül szépen megcsinálta.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#40003) w.miki válasza sfdrakex (#40002) üzenetére


w.miki
veterán

utána pedig töredezettségmentesítsem a C-t, aztán összerakhatom a 2-t egybe?

de azt nem ajánlod, hogy egyből egyesítsem a 2 partíciót?

[ Szerkesztve ]

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#40004) sfdrakex válasza w.miki (#40003) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Nem kell töredezettség mentesíteni szerintem, én nem csináltam, de ha akarod akkor egyesítés után csináld, mikor már ki van bővítve.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#40005) w.miki válasza sfdrakex (#40004) üzenetére


w.miki
veterán

így csináltam, mert kevés volt a hely, de azért kicsit féltem, írta, hogy lehetnek hibák

a végén melyik módszer a jó?
Complete Name/Modified/Access?

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#40006) pibácsi


pibácsi
senior tag

Sziasztok Mindenkinek!
Van egy kis gondom: VirtualDubbal is dolgozgatok és újabban a Layer MP3 nem jelenik meg az audió tömörítés résznél. Ezt nem tudom mihez kötni, mivel fel van telepítve a Lame ACM MP3 codec és még pár nappal ezelőtt használtam. Most leszedtem és ujra raktam. Tettem fel újabb verziót is, de az se megy. A Windowsban és a Regisztriben ott van, de nem tud csatlakozni. A kodec ellenőrzők sem látják. Fel lehet installálni, le lehet installálni, de nem működik. Valaki már hátha megoldotta ezt a problémát. Én most feladtam egyelőre, nem látok megoldást ha az ujrainstallálások sem hozták meg az eredményt.

Hátha tudna valaki segíteni. Üdvözlettel: Pibácsi

(#40007) volvoguy


volvoguy
addikt

Üdv! Windows XP esetén ha az alaplapi VGA-t BIOSBAN Disabled-re állítottam - az alaplap telepítőlemezéről fel kell nekem rakni az ATI SB700 South Bridge Driver-t?

Win7 esetén azt szokták mondani nem kell, mivel a Win7 tartalmaz drivereket, de nemtom XP esetén mi a helyzet...

Asus P8H67, Core i3 2120 (3,3Ghz), RAM 2x4GB 1333Mhz, Sapphire HD6850 1GB, 500GB Seagate Sata3, Sharkoon Vaya + BenQ G2020HD 20" - Nexus S 4.0.3

(#40008) sfdrakex válasza volvoguy (#40007) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Fel kell mert az ATI SB700 South Bridge az nem a VGA, egyébként eszközkezelőben látszanak az ismeretlen eszközök és amit biosban letiltasz, az nem látszik.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#40009) brd válasza volvoguy (#40007) üzenetére


brd
nagyúr

A kolléga válaszához kiegészítésként: az a Win7-es 'tartalmaz drivereket, és ezért nem kell' butaság. Nem véletlenül adnak ki újabb (a Win7-be beépítettnél) drivereket: hibajavítási, kompatibilitási, teljesítményjavító (és még ki tudja milyen) módosítások vannak bennük.

The only real valuable thing is intuition.

(#40010) Dyrtyho válasza sfdrakex (#39982) üzenetére


Dyrtyho
senior tag

Nem,a problémám konkrétan az,hogy amikor bekapcsolom a gépet,akkor egy jó fél óráig - óriág van net,majd egy idő után elmegy és csak kapcsolat javítása hozható vissza a net kapcsolat,és ez a hiba többször is fellép....és csak kapcsolat javításával tudok hosszabb-rövidebb ideig internetezni.Szóval ez a probléma elég sokszor fellép mialatt be van kapcsolva a gép,és már nagyon unom,hogy csak úgy tudok netezni,hogy ha elmegy a net,hogy rámegyek arra,hogy kapcsolat javítása.

[ Szerkesztve ]

best regards, egy fórumozó blogger

(#40011) sfdrakex válasza Dyrtyho (#40010) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Router nélkül is ilyen? Próbáld ki, mert lehet a router haldoklik.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#40012) Dyrtyho válasza sfdrakex (#40011) üzenetére


Dyrtyho
senior tag

De hogy próbáljam ki router nélkül ? Amúgy a routere két gép van rá kapcsolva.Nem lehet,hogy inkább a modem haldoklik ?

best regards, egy fórumozó blogger

(#40013) sfdrakex válasza Dyrtyho (#40012) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Riouterből kihúzod a netkábelt és közvetlen a gépbe dugod.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#40014) Dyrtyho válasza sfdrakex (#40013) üzenetére


Dyrtyho
senior tag

De az a baj,hogy a Router az én gépemhez képest elég messze van,és nem ér el ideáig a kábele.Na és ha csak azt csinálnám,hogy pár percre kikapcsolom a netet ? Majd vissza ? Az nem segít ?

best regards, egy fórumozó blogger

(#40015) ingyom007


ingyom007
tag

Nem feltétlen xphez kapcsolódó kérdésem lenne, de mivel xp-t használok ideírom :D Az egyik partíciómon amire sose volt még telepítve semmiféle OS odakeveredett pár win7-es rendszerfájl amit az XP nem enged törölni az istennek se pedig semmi köze nincs semmi telepített szoftverhez. Ami a poén, hogy egyik partíciómon vista van másikon xp és ezen a 3.-on nem tudom mit keres néhány win7-es cucc ami bosszantó mert 7gigát elszív a cucc, ráadásul kerek 1hétig használtam win7-et a mappákból itélve 2010novemberében. A partíció formázását kerülném több olyan dolog is van amit nem tudnék hova rakni.

utólag nézve 32bites win7hez való fájlok amit viszont sose használtam mert mindig 64bites verziókat használok az újabb OSekből

[ Szerkesztve ]

(#40016) Dluinet válasza ingyom007 (#40015) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Unlocker
Letöltés
Leírás

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#40017) ingyom007 válasza Dluinet (#40016) üzenetére


ingyom007
tag

Köszi! :) Ilyenre volt pont szükségem! :D Lehet google-el is megtaláltam volna de itt mindig segítőkész emberekbe botlok :D

(#40018) sfdrakex válasza Dyrtyho (#40014) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

A routert és a modemet nem szoktad soha kikapcsolni? Az is okozhat ilyen gondot, hetente vagy max havonta egyszer 1 percre lődd ki mindkettőt. Az is okozhat gondot, ha sosincs újraindítva a modem és a router.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#40019) Mercutio_


Mercutio_
félisten

Sziasztok!

Utólag lehet XP-t (SP3 HU) AHCI-síteni?
FM1-es alaplap és proci (Asrock A75M és AMD A6-3650) van alatta.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#40020) InfiniteReality válasza Mercutio_ (#40019) üzenetére


InfiniteReality
őstag

Persze, az IDE vezérlőre kézzel "ráerőszakolod" a megfelelő drivert, UTÁNA restart, rögtön BIOS-ba be, és átállítod AHCI-re. Induláskor így az XP nem fog kékhalállal elhalálozni és kicsit gyorsabb is lesz. Egy pár dolgot még újra fel fog ismerni (többek között a winchestert) és kérni fog még egy újraindítást. Gond CSAK akkor lehet, ha nem a megfelelő drivert sikerül ráerőszakolni.

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#40021) Воланд válasza InfiniteReality (#40020) üzenetére


Воланд
titán

a reg adatbazisban nem kell ilyenkor turkalni?

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#40022) InfiniteReality válasza Воланд (#40021) üzenetére


InfiniteReality
őstag

XP-nél nem.

Win7-nél az utólagos AHCI-sítés bizonyos esetekben megoldható úgy, hogy egy bizonyos registry turka, géprestart -> BIOS -> AHCI átállít, Win7 bebootol és felismeri szabványos MS AHCI-nak a vezérlőt. Ezután az alaplapi driver újra feltételével, vagy közvetlen inf-ből telepítéssel telepíthető a vezérlő saját drivere, sőt bizonyos esetekben a Win7 automatikus felismerője is képes netről megfelelően telepíteni azt.

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#40023) Dyrtyho válasza sfdrakex (#40018) üzenetére


Dyrtyho
senior tag

Probléma megoldva,tegnap egy fél órára kilőttem a netet az elosztóban,majd vissza kapcsoltam,és a hiba helyre állt

best regards, egy fórumozó blogger

(#40024) xcds


xcds
őstag

Sziasztok!
Az mitől van, hogy a HDsentinel nem ír ki sem hőmérsékletet, sem kondíciót, sem smart értékeket? Csak a partíciók méretét látja. Régebben kiírt mindent. A gép még működik.

(#40025) InfiniteReality válasza xcds (#40024) üzenetére


InfiniteReality
őstag

Üdv, szerintem tedd fel a kérdést a HDSentinel topicjában, ott lehet maga a fejlesztő fog válaszolni rá.

http://itcafe.hu/tema/re_teszt_hard_disk_sentinel_s_m_a_r_t_okosan/friss.html

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#40026) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Hogy tudnék natív 1920x1080as felbontást állítani a notira kötött monitorra?
1280x1024 és 1920x1440 közül tudok választani. Próbáltam már powerstrip-el , de nem engedett custom resolutiont létrehozni. Az eszközkezelőben is frissítettem a drivert- de igy sem elérhető.(win xp)

(#40027) InfiniteReality válasza bobalazs (#40026) üzenetére


InfiniteReality
őstag

Ha ATI, és nem lehet beállitani, akkor lehet nem tudja a kártya (fizikailag - főleg a régi kártyák ilyenek).
Nvidiánál nem tudom hogy van ez az egész.

Segíthet még az is, hogy DVI-HDMI módon összekötni (ha van a notin displayport, akkor átalakitó kell, ha van DVI, akkoris). Ha nincs a notin DVI kivezetés, lehet hogy a dockstationön / port replicatoron van.

Még 1 dolog lehet: beállitani, hogy a fedél lecsukására ne csináljon semmit a gép (energiagazdálkodási lehetőségeknél lehet ezt pippantani), és lecsukva a fedelet automatikusan jó felbontásba (és képarányra) kapcsol majd a kártya. Ez ATI, Nvidia és Intel-nél ígyvan, a többinél nemtudom.

[ Szerkesztve ]

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#40028) bobalazs válasza InfiniteReality (#40027) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

A fedél lecsukására a szitu semmit nem változott, a dvi-os megoldást majd még megpróbálom- átalakítóval. (Csak vga port van rajt) könnyen lehet nem támogatja a vga azt a felbontást, de akkor is megoldás kell.

(#40029) Dluinet válasza bobalazs (#40028) üzenetére


Dluinet
nagyúr

[Troll ON]
Vegyél 1920x1440 felbontású kijelzőt.
[Troll OFF]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#40030) InfiniteReality válasza bobalazs (#40028) üzenetére


InfiniteReality
őstag

Ha a kártya nem támogatja, nem lesz megoldás.

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#40031) xcds válasza InfiniteReality (#40025) üzenetére


xcds
őstag

Köszi!

(#40032) attrax


attrax
aktív tag

Épp ma 1 éve,hogy ketyeg az Xp-m.Vírusirtó és vírusmentesen.Csak ASC és semmi más.Jókat mosolygok azon,hogy a cégemnél állandóan kering a hálón vírus és nem birkózik meg vele sem a KAV sem a Norton sem a tűzfal pedig jó drágán pakollták fel. :DD

Unterschreiben

(#40033) brd válasza attrax (#40032) üzenetére


brd
nagyúr

A szakértelmet (vagy legalább minimális hozzáértést) semmilyen drága software nem helyettesíti (=elsősorban nem a software-ek miatt van, vagy nincs vírus). De legalább jó drágán el lehet adni a kevésbé hozzáértőknek...

The only real valuable thing is intuition.

(#40034) Mercutio_ válasza InfiniteReality (#40020) üzenetére


Mercutio_
félisten

Aham, hogyan "erőszakoljuk rá", ha ezt látom az eszközkezelőben, és konkrétan az általam megadott Asrock A75M esetén melyik driverből mit kell kiszedni és megetetni az XP-vel?

brd: Elsősorban a felhasználók miatt ;)

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#40035) InfiniteReality válasza Mercutio_ (#40034) üzenetére


InfiniteReality
őstag

A Szabványos kétcsatornás IDE vezérlőre erőszakold rá a SATA RAID Driver (For system to read from floppy diskette during Windows installation) drivert és menni fog. Ne a Windows ismerje fel, hanem majd Te kiválasztod listából.

Utána restart, rögtön bios-ba be, AHCI-ra átállit, Windows bebootol, felismeri az eszközöket, restartot kér, örülünk :)

De vigyázz, mert ha nem jól van megirva a driver, vagy ha választani lehet és nem megfelelő választasz, könnyen lehet hogy kékhalál-ba ragad a windows...

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#40036) attrax válasza InfiniteReality (#40027) üzenetére


attrax
aktív tag

bocs hogy belekotyogok.Az én HP i3-as gépemen se tudok beállítani natívot és így gagyi a kép a samu 943-as monitoromon w7 alatt.Akkor tehát 1x-űen nem tudja az alaplapi kártya?
nincs amúgy dvi out.

Unterschreiben

(#40037) InfiniteReality válasza attrax (#40036) üzenetére


InfiniteReality
őstag

Jó lenne tudni milyen a gép pontosan. Kevéssé hiszem, hogy egy i3 gépben lévő bármilyen kártya ne tudná natívan lekezelni a monitort. Ott beállítási / driverprobléma (elavult régi driver vagy valaminek a hiánya) lesz szerintem.

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#40038) sz.j


sz.j
nagyúr

Srácok, egy kis segítség kellene!

"Döglődik" a vinyóm, ezért egy másikon raktam újra az xp-t, amivel nincs is gond.
Viszont a rossz vinyon lévő xp-hez a FireFox-ot használtam böngészőnek, és itt jön a problémám.
Nem tudom, hogy a FireFox böngésző könyvjelzőit hogyan tudnám (lehetőleg egyben) átmásolni az új vinyón lévő FF-böngészőhöz......
Ráadásul még azt sem tudom, hogy az xp ezt hol tároltja. :B

Tudnátok segíteni?

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#40039) Atapi válasza sz.j (#40038) üzenetére


Atapi
senior tag

C:\Documents and Settings\<Windows login/user name>\Application Data\Mozilla\Firefox\Profiles\<profile folder> --> ez tartalmazza a profilt mindennel együtt, ezt kell átmásolnod, és a profile.ini fájlt szerkesztened, hogy a megfelelő profilra mutasson, vagy azt is áthozni a régi rendszerről.

(#40040) olivera88 válasza sz.j (#40038) üzenetére


olivera88
veterán

Az is egy megoldás h beállitod a Firefox menüjében szinkronizálást, ( csak egy fiokot kell nyitni hozzá)és aztán másik gépről szinkronizálhatod a könyvjelzőket és a többi dolgot.

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#40041) sz.j


sz.j
nagyúr

Srácok!
Köszi az infókat, megpróbálom.

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#40042) tibii007 válasza InfiniteReality (#40000) üzenetére


tibii007
csendes tag

InfiniteReality: Igaz most olvasom így a probléma megoldása után a javaslatod! De úgy érzem el kell mondjam, hogy igazad volt!:) Elkezdtem cserélgetni, pótolgatni bizonyos alkatrészeket.. Aztán amikor a RAM-ot megtoldottam nevetséges 256 MB-al a problémám megoldódott!! ACHI módot már korábban ellenőriztem (még az egeres probléma megoldásánál) amúgy :) Szóval gyerekek figyeljetek oda ennek az embernek a tanácsaira mert tudja miről beszél! Én nem... Mert én csak a véletlentől jöttem rá a problémára.. InfiniteReality javaslata után..:)
Még egyszer nagyon szépen köszönöm! El sem hinnéd mennyit segítettél InfiniteReality!!!!

Budai Tibor

(#40043) sz.j válasza sz.j (#40038) üzenetére


sz.j
nagyúr

Ha valakinek hasonló gondja van a böngésző kedvenceinek átmentésével mint nekem volt, akkor azt nagyon egyszerűen a FireFox-ból is meg tudja csinálni. (Sokkal egyszerűbb mint az xp-t buherálni). Íme:
Könyvjelzők --> Minden könyvjelző megjelenítése ---> Importálása és mentése, és itt először exportálni kell HTML-be a könyvjelzőket, majd az új vinyón lévő FF-nél ugyanezt az útvonalat követve a Könyvjelzők importálása HTML-ből segítségével az előbb lementett könyvjelzőket fel lehet rakni.

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#40044) InfiniteReality válasza sz.j (#40043) üzenetére


InfiniteReality
őstag

A teljes profil is kimásolható és átvihető az új gépre / másik oprendszerre, és akkor még a címsorba beírt history is megmarad...

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#40045) olivera88


olivera88
veterán

Az lenne kérdésem XP Service Pack 3 megszerezhető még? Amit én találtam az csak nagy változatban volt 300mb,[link] kisebbet nem találtam.

[ Szerkesztve ]

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#40046) Fire/SOUL/CD válasza olivera88 (#40045) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Sosem volt kisebb változata, max online installere, ami valóban pár mega csak, de az is kb ugyanannyit fog letölteni...

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#40047) olivera88 válasza Fire/SOUL/CD (#40046) üzenetére


olivera88
veterán

Értem. Ha telepiteni akarom akkor ajánlott előtte egy biztonsági mentést késziteni? Vagy nem szükséges.

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#40048) Fire/SOUL/CD válasza olivera88 (#40047) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Mármint arra gondolsz, hogy egy SP3 telepítése után bedől az XP? Nem, ilyet még nem tapasztaltam, igaz, csak eredeti OS-ekkel foglalkozom, azokat eddig még 1x sem amortizálta le egy SP3 telepítés, se offline, se online installer, se WU-ról frissíve...

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#40049) InfiniteReality válasza olivera88 (#40047) üzenetére


InfiniteReality
őstag

Én a System Restore-t teljesen ki is kapcsolom. A biztonsági pont létrehozása csak időt vesz el, ráadásul lelassítja a rendszert, és a legritkább esetben lehet valamire is használni. Ha egy xp bedől, ott más bajok vannak.

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#40050) Dluinet válasza InfiniteReality (#40049) üzenetére


Dluinet
nagyúr

System Restore kikapcsolására ne buzdíts senkit. :N

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.