Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Windows XP kérdések és válaszok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26001) RootRulez válasza RichiG23 (#25999) üzenetére


RootRulez
félisten

Pár éve nekem is volt hasonló szitum XP-vel, akkor írtam egy programot, amivel ki tudtam kapcsolni, próbáld ki, hátha neked is beválik :K

═════════════════════════════════════════

(#26002) RichiG23 válasza RootRulez (#26001) üzenetére


RichiG23
csendes tag

Nagyon köszönöm szépen, nagyszerűen működik a progi! De vajon mitől lehet ez, hogy nem kapcsol ki? Nem értem......már próbáltam mindent, vírust irtani, újra rakni az sp3-at stb..... Amúgy van még egy problémám: amikor elindíton az xp-t mindíg futni akar egy úgy nevezett winudpmgr.exe amit a nod32-őm vírusnak titulált. Egyszer már azt írta, hogy kitörölte és énsem találom, bár lehet, hogy ott van (WINDOWS mappa), mivel minden indításkor futtatni akarja saját magát, szerencsére az xp még előtte megkérdezteti velem akarom e futtatni. Mit tehetek? Mindenesetre nagyon köszönöm mégegyszer a progit és a segítséget.

(#26003) RootRulez válasza RichiG23 (#26002) üzenetére


RootRulez
félisten

Az valami spyware vagy trója, ha jól nézelődtem gugliban... Az automatikus indításoknál lehet az indítója (vagy indítópultban) ajánlanám a megleséshez és automatikus indítás törléséhez a Startup Manager nevű programot

Válaszolva a korábbi kérdésre nem tudom, nekem akkor volt először ilyenem, amikor Áttértem AT-ról ATX-re :D Viszont nekem az újratelepítés sz.tem megoldotta

[ Szerkesztve ]

═════════════════════════════════════════

(#26004) tothzoltan


tothzoltan
tag

RAM-mal kapcsolatos kerdes:
megvettem az uj gepem tele memoriaval grafikai munkak miatt; 2x2GB kingston HyperX DDR2 RAM es a GTS250-es VGA 1GB videoRAM-ja. a kerdesem a következö: mennyit lat es hasznal aktivan ebböl a rendszer?
ugyanis ugy tudom a 32bit-es XP 3,5Gb-ig cimkez. rendben ha elbukom azt a fel gigat de a videokartya RAM-jat is "elcsalja" a rendszer?

[ Szerkesztve ]

I'm thinking different.

(#26005) brd válasza tothzoltan (#26004) üzenetére


brd
nagyúr

Alaplap és VGA-függő. De szerintem olyan 2.8-3 GB-ot fog látni az XP. 4 GB-ot kezel az XP, de ebben minden olyan cím benne van, amit el kell érnie a rendszernek, az összes bővítőkártya RAM-ja, I/O címek stb.

The only real valuable thing is intuition.

(#26006) brd válasza RichiG23 (#25999) üzenetére


brd
nagyúr

Az eseménynaplóba kellene benézni, oda bejegyzi, hogy miért nem tudta végrehajtani. Többnyire valami hibás program, vagy kártevő okozza.

The only real valuable thing is intuition.

(#26007) RootRulez válasza tothzoltan (#26004) üzenetére


RootRulez
félisten

Nekem anno 4 giga ram + 512mb vga + 32 bit = 3.25gb ramot látott. Sztem neked 2 gigát lát majd, a 3. giga kell vgának

═════════════════════════════════════════

(#26008) mexicanraven


mexicanraven
aktív tag

Hali mindenkinek!
Most építem az új gépet, minden alkatrészem megvan! Viszont figyelmes lettem valamire, ui ez állt az Intel E5200-as procim dobozán:
Intel 64 Architecture for 64-bit Computing
Ez tkp mit jelent? Én úgy tudtam, hogyha 64 bites rendszert szeretnék, ahhoz olyan lap+proci+oprendszer kell! Akkor ez hogy is van?

when the sun shines, we'll shine together

(#26009) Sotho


Sotho
őstag

Van egy gép amin ha bejelentkezek mindjárt ki is léptet , átraktam a hddt egy másik gépre leirtottam róla egy halom vírust, a jelenség azonban megmaradt, lehet, hogy a registry-ben változott valami... van esetleg valami ötletetek, a gép elvileg munkára van, de gyanítom, hogy valaki olyan oldalakat nézett vele hogy khmm... és és elkapott valamit :D
Előre is kösz.

mexicanraven: megy vele a 32 meg a 64bites os is azt jelenti csak a 32bitet nem írták rá mert az már nem menő ;)

[ Szerkesztve ]

(#26010) localhost válasza Sotho (#26009) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Bocsáss meg, mit nem írtak meg rá ???

[ Szerkesztve ]

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#26011) Sotho válasza localhost (#26010) üzenetére


Sotho
őstag

Most kötözködsz? :D

(#26012) pcguru1


pcguru1
őstag

Sziasztók!

Lenne egy hatalmas problémám de nem biztos hogy jó helyre irók,van egy intel dual core e2180-as procim a gond a következö:sajátgép rendszerinfórmácionál kiirja hogy e2180 2ghz az egyik mag és a másikra azt irja hogy 13,98ghz és innen kezdve a játékok vagy szagatnak vagy iszonyatosan begyorsulnak,viszont ha a virtuális memórián állitok hogy a rendszer kezelje egy darabig minden normális tehát 2*2 ghz-et ir ki aztán valami történik és megint vissza áll.Szeretnék valami segitséget kérni hogy mi lehet a gond,esetleg egy proci cserével megoldható lenne a probléma :F

Akartam képet felrakni de sajnos nem tudom hogy kell :B

Egy szép napon, mint a köd, a parancs elillan, És több ezer rendőr rájön, hogy velünk van. SZEBB JÖVŐT!

(#26013) localhost válasza Sotho (#26011) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Nem kötözködöm, hanem érdeklődöm! Bólogató vadászkutya legyek, ha értem hogy az előbb mit válaszoltál! :))
Jah értem, a 32 bit-et mint feliratot nem írták rá a dobozra? Én úgy értettem hogy nem írták meg rá...
Visszavonulok, vaúúúúúúúúúúú!

[ Szerkesztve ]

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#26014) brd válasza mexicanraven (#26008) üzenetére


brd
nagyúr

Ma már nehezen lehet olyan rendszert vásárolni, amin nem fut 64 bites OS (új alkatrészekről van szó nyilván). A 32 bit pedig, amint már megjegyezték, (marketinges okokból) nem "trendi". :)

The only real valuable thing is intuition.

(#26015) AXisBOLD


AXisBOLD
addikt

sziasztok a segítségeteket szeretném kérni.

Adott egy Athlon 1.2GHz, 512MB, Geforce 2 gép.

Win XP SP3 van rajta.

Win betölt és üdvözlő képernyőnél megáll a buli. ctrl+atl+del -el behozom a feladatkezelőt(ilyenkor bejön a háttérkép az üdvözlő kép helyett) és ott el tudom indítani a dolgokat, de semmi más nem(ilyen hogy ikonok, start menü).

ccleanerrel csináltam egy tisztítást és egy hibakeresést majd restart, de semmi változás, most a firefoxot futtatom és így tudok netezni.

Mi lehet a gond? Explorer halt be? és mi a megoldás?

Thx előre is.

Aurea mediocritas

(#26016) Necc


Necc
addikt

Üdv.

A mai napon hoztak hozzám egy gépet 'javításra' azzal a gonddal, hogy nem megy a net.

A hibajelenség az az, hogy az eszközkezelőben az összes létező hálózati kártya (ideértve a rendszerszintű virtuális eszközöket, mint WAN miniport modulok (PPTP, PPPoE, stb.)). A hibakód pedig a 39-es mindenhol ("... Az eszközillesztő sérült vagy hiányzik.").
A hálókártyák driverfrissítésével próbálkoztam, de semmi hatás, sőt ha a saját 100%-ig működőképes USB-s wifi kártyámat rárakom akkor is ugyanez a hiba jön elő.

A rendszer tele volt nyomva szarszemét programokkal (minimum 3-féle vírusírtó és tűzfal, és rendszerszétb@xó alkalmazások (tuneup utilities) is voltak rajta), ezek eltávolítása sem segített.

A rendszer az Windows XP SP2 (és naná hogy valami szarszemét "home made" kiadás :((( ).

Segítséget kérnék, hogy a jó öreg szántásos módszeren kívül létezik-e valami ésszerű megoldás erre a problémára :R .

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#26017) Necc válasza AXisBOLD (#26015) üzenetére


Necc
addikt

Ha az explorer halt be, akkor a futtatásba csak úgy natúran írd be, hogy "explorer".
Ha ekkor bejön az asztal meg a minden, akkor a betöltőrutin döglött meg, de ennél mélyebb szinten már nem értek a rendszerhez.
Javaslom a telepítőCD berakását, és ott a javító szolgáltatás futtatását (nem az automatikus javítást a telepítőCD azonnali elindításánál, hanem a későbbit).

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#26018) DAVID0000 válasza Necc (#26016) üzenetére


DAVID0000
aktív tag

Hali.
Próbáld meg frissíteni SP3-ra az lehet helyrerakja. Ha nem akkor format... :D

(#26019) zolikaDB válasza brd (#26014) üzenetére


zolikaDB
veterán

Azaz, az intel e5200 simán 64 bites alapból? Régen nagy szám volt a 64 bit, nem?!
Mik az előnyei tkp egy 64 bites XP-nek/Vistának/Win7-nek?

(#26020) pcguru1


pcguru1
őstag

A 26012-es hsz-re senki nem tud valami okosat mondani :F

Egy szép napon, mint a köd, a parancs elillan, És több ezer rendőr rájön, hogy velünk van. SZEBB JÖVŐT!

(#26021) AXisBOLD válasza Necc (#26017) üzenetére


AXisBOLD
addikt

köszi, de sajnos erre nem reagál semmit :( .

valakinek ötlete?

Aurea mediocritas

(#26022) brd válasza Necc (#26016) üzenetére


brd
nagyúr

Az összes vírusírtót, tűzfalat szedd le (a Windows-é maradhat), majd újraindítás után parancssorba:

netsh int ip reset c:\resetlog.txt
netsh winsock reset

Ha ezek nem jönnek be, akkor van még más is, de az drasztikusabb.

The only real valuable thing is intuition.

(#26023) brd válasza zolikaDB (#26019) üzenetére


brd
nagyúr

Igen, az.
A közvetlen előnye, az otthoni felhasználók számára az, hogy több memóriát kezelnek a Desktop OS-ek is (nem 4 GB-os a határ). Ill. bizonyos esetekben, ugyanazon program 64 bites verziója gyorsabb (ha megfelelően van programozva persze, tehát ne úgy képzeld el, hogy 64 bit=gyorsabb működés; de ha jól csinálják, akkor gyorsabb).

The only real valuable thing is intuition.

(#26024) brd válasza AXisBOLD (#26015) üzenetére


brd
nagyúr

Próbálj meg egy Spybot-ot, és egy vírusírtót futtatni. Ill. nézd meg, hogy a [HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon] "Shell"="explorer.exe" ide mutat-e.

The only real valuable thing is intuition.

(#26025) Sotho válasza localhost (#26013) üzenetére


Sotho
őstag

Feliratot hehe :D

#26009 megvan a megoldás a logon logoff porblémára beírom hátha jól jön valakinek.

Rossz gépből hdd ki, jó gépbe be: vírusirtás.
Biztos ami biztos írjuk felül a berakott hdd-lévő userinit.exe fájlt egy tutijóval
Gonosz hdd: windows\system32\config\SOFTWARE fájl átnevez
Run : regedit :hkey_local_machine kijelöl majd file:struktúra betöltése, betöltjük az átnevezett file-t.
Hkey_local_machine\átnevezettfile\Microsoft\windows nt\currentversion\winlogon =>jobb ablak userinit értéknek : "C:\WINDOWS\system32\userinit.exe" -t adjuk meg.
Ok, struktúra eltávolítása.
Visszanevezés SOFTWARE-re

Gép le, hdd -t visszarakjuk bekapcs és lesz ami lesz :DD

(#26026) Boborjan


Boborjan
csendes tag

Üdv!

Adott egy 2 gépből álló hálózat. Mindkét gépen WinXP Home szerencsétlenkedik. Sikerült rábírnom őket, hogy automatikusan létrehozzák az adminisztratív megosztásokat (C$), de sehogy sem tudom elérni ezeket a hálózaton keresztül. Folyton az adott gép Vendég felhasználójának jelszavát kéri, amit hiába adok meg jól, nem fogadja el! Próbáltam üres jelszóval, úgy sem jó! Ötletek?

(#26027) RootRulez válasza Boborjan (#26026) üzenetére


RootRulez
félisten

Adj mindkét gépnek egy netsetupot. Azzal kalibráld be a hálózatot, hátha...

═════════════════════════════════════════

(#26028) tomcsi23


tomcsi23
veterán

Üdv!

Egy dos-os program - eddig teljesen jól üzemelt - ma az "Érvénytelen cím hozzáférésére tett kísérletet." üzenettel nem indul. Sehogy. Próbáltam újra feltenni, de a helyzet nem változott. Ez mire utaló hibaüzi?

Köszi :R

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#26029) Anubis_9 válasza ANT (#25995) üzenetére


Anubis_9
őstag

ALi-s... :O

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#26030) Jazz válasza brd (#25915) üzenetére


Jazz
veterán

Köszönöm. Időközben feltelepült a második win is, és további kérdések/problémák merültek fel. Azt a Systemet nagyon jó lenne elérni, mert már kezd elegem lenni az állandó biztonsági vacakolással (ami nem ér amúgy se semmit csak megnehezíti a dolgodat... )

Két vinyó, mindegyiken egy-egy Win, egy régi és egy új:
- Az új Win-ből a régi vinyón lévő mappákat nem lehet elérni! (bármi amihez a win-nek köze van) Hozzáférés megtagadva minden lényeges mappára amit fontos lenne elérnem. Namost az egyszerű fájlmegosztást kikapcsoltam, de hiába adom meg a jogot pl. a dokumentum and settings-re, belép, de az almappát már nem nyitja meg (be volt kapcsolva a "almapákra is" funkció). Vagy ha meg is nyitja, de az alatta lévőt már nem. Próbáltam az egész vinyóra is, de semmi. Az Applications-t pl. meg egyáltalán nem nyitja meg. Ott ki is írt valamit hogy "felejtsd el, esélyed sincs ide belépni".Még kapcslgatni se lehet.
(TC-ben: Hozzáférés megtagadva, belépés Rendszergazdaként, és jelszót kér.)
Ugyan ez van a régi Program Files-ban. Se indítani onnan semmit, de még ha átmásolom másik vinyóra is és adok neki biztonsági jogokat, ami abban a mappában volt, elindítani nem lehet!??? :F (értelem szerűen olyan programnál sem ami nem igényel telepítést).

Mi ez az agyon biztonságizott mappa baromság? Az nagy sux lesz ha nem tudok hozzáférni könynedén tetszés szerint a régi vinyómhoz az új win-ből. :W

Beállítások:
1. Meghajtó betűjelet hol tudom állítani, és babráljak e vele, vagy inkább ne mert végén még összeomlik. Régi Win-ben ami C-E volt az most ugye F-C-lett. Jó lenne a régi jelzés mert azt már nagyon megszoktam.
2. Szolgáltatások, Hálózati kapcsolatok/bállítások - területén állítsak e valamit, vagy ne. (hogy minél tökéletesebb legyen a win.:) Régiben egy csomó mindent állítgattam át, de már elfelejtetem)
3. Virtuális memória ugye úgy a legjobb hogy 4096-4096, így előre lefoglalja....
4. Rendszer/Speciális/Teljesítménybeállításnál, Rendszermemória a Programokhoz legyen rendelve, ne a Rendszergyorsításhoz ugye?
5. Sokszor előfordul (hálózat, egyebek) hogy jelszót kér (noha nincs beállítva). Mi az alapértelmezett? Rendszergazda?
6. Nincsen lomtár ikon az asztalon. Kiszeretném kapcsolni és nem tudom hogy hol lehet. "Asztli elemek testreszabása" menüpontban nincs visszakapcsoló funkció.
7. Bizonyos mappák biztonsági beállításainál van vagy 6 csoport/felhasználó, holott a fiókban csak a kötelező Rendszergazda van meg a Vendég.
8. Total Commander-ben, ha törlök, iszonyat lassú. Ha Shift+Del, el akkor normális. Miért? Lomtár be van kapcsolva (ugye még nem tudom hogy kell kikapcsolni), de akkor is, az scak egy áthelyezés. :F kép
9. Vége? Vége. thx. :R

free your mind

(#26031) AXisBOLD válasza brd (#26024) üzenetére


AXisBOLD
addikt

köszi

csak eddig van meg: [HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion<-innentől nincs több mappa csak két reg file vagy hogy hívják ezeket.
RegDone és (Alapértelmezett) néven.

Már hajlok a format felé... :))

még egy spybot-ot meg egy Ad-Aware-t kap asztán vége.

vagy esetleg ötlet?

Aurea mediocritas

(#26032) brd válasza AXisBOLD (#26031) üzenetére


brd
nagyúr

'hát, ha tényleg nincs több alkönyvtár a CurrentVersion alatt, akkor ezt nehéz lesz kijavítani, már azt is csodálom, hogy egyáltalán bebootol így. :) Valami/valaki csúnyán elbánt vele. Rendszervisszaállítás/korábbi mentés nincsen?

The only real valuable thing is intuition.

(#26033) pcguru1


pcguru1
őstag

Senki nem tud segiteni :F

Lenne egy hatalmas problémám de nem biztos hogy jó helyre irók,van egy intel dual core e2180-as procim a gond a következö:sajátgép rendszerinfórmácionál kiirja hogy e2180 2ghz az egyik mag és a másikra azt irja hogy 13,98ghz és innen kezdve a játékok vagy szagatnak vagy iszonyatosan begyorsulnak,viszont ha a virtuális memórián állitok hogy a rendszer kezelje egy darabig minden normális tehát 2*2 ghz-et ir ki aztán valami történik és megint vissza áll.Szeretnék valami segitséget kérni hogy mi lehet a gond,esetleg egy proci cserével megoldható lenne a probléma
Akartam képet felrakni de sajnos nem tudom hogy kell

Egy szép napon, mint a köd, a parancs elillan, És több ezer rendőr rájön, hogy velünk van. SZEBB JÖVŐT!

(#26034) AXisBOLD válasza brd (#26032) üzenetére


AXisBOLD
addikt

Úgy érted F8...? mert ott már mindent végigpróbáltam és semmi haszna nem volt.

ez a win évek óta fent van a gépen és egyáltalán nem volt karbantartva, ment rá minden orrba szájba. csoda hogy eddig bírta. szal VALAKIK bántak el vele :)

ad-aware fel se megy mert c++ 9.0 sp1 -et hiányolja :W , spybot meg 1 hibát talált és kijavította, de attól sincs változás. :C

csak azért szenvedek mert most még xp telepítőm sincs itt, de holnapra remélem hoznak egyet.

na már kékhalálozik is, szerencsére a firefox "helyreállította az előző munkamenetet", így nem veszett el ez a fenti beírás.

Aurea mediocritas

(#26035) brd válasza AXisBOLD (#26034) üzenetére


brd
nagyúr

Nem F8. Bármilyen mentés, vagy ha nem kapcsoltad ki a renszervisszaállítást, ott is meglehet még a jó változata a registry-nek. Vagy esetleg a Windows\Lastgood könyvtárban is.

The only real valuable thing is intuition.

(#26036) kovaripeti


kovaripeti
aktív tag

Sziasztok.
Egy elég fura kérdésem lenne. Egy ismerősöm megkért, hogy segítsek neki. A férje állandóan a gépet cseszteti, nemhogy őt. Szeretne valahogy a windows-on egy sérülést okozni, hogy legalább egy pár napig ne legyen, amíg valaki nem telepíti újra a gépet, mert Ő úgy sem tudja. Én mikor ott voltam, titokban mindig a system32 mappábol törölgettem ki pár fájlt, de most már többször is, már alig van bent valami, de még mindig működik az a piszok. Mit kell törölni belőle? Valami olyan fájl kellene, ami akkor nem áll le egyszerre, nehogy feltünjön neki, hogy mi voltunk, hanem olyan , ami újraindításnán hal le. Valami indító fájl. Biztos, hogy van valami ilyen, mert egy másik ismerősöm meg egyszer törölt valamit véletlenül, és indításnál kiírta, hogy ez és ez a a fájl sérült, és nem tud indulni a windows.

(#26037) localhost válasza kovaripeti (#26036) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Réges-régen, volt egy újság és annak egy tréfás melléklete, amelyen a "Hogyan rontsuk el a számítógépünket" c. tanfolyam egyik leckéje azt javasolta, hogy kisebb-nagyobb alufólia darabokat próbáljuk a gép belsejébe juttatni, valamennyi létező nyílást felhasználva erre a célra. Ez a módszer előbb-utóbb meghozza a várt hatást.

[ Szerkesztve ]

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#26038) kételkedem válasza kovaripeti (#26036) üzenetére


kételkedem
addikt

a boot.ini fájlban a timeout=30 bejegyzést módosítsd pl timeout=3000-re. 3000 másodperc míg az op rendszer betölthető. Ennyi időnek elégnek kell lenni egy kis cseszegetésre. ;]

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#26039) kovaripeti válasza kételkedem (#26038) üzenetére


kovaripeti
aktív tag

ez egy jó, de attól tartok egy kis idő lenne, mivel én sem kenem a technikát. Olyan kell ami max pár másodperc. Egy gyors törlés. mondjuk ezt a boot.ini -t??????? Ezt hol találom??? Ettől nem indul?

(#26040) kételkedem válasza kovaripeti (#26039) üzenetére


kételkedem
addikt

A c:\ meghajtón van. Alapesetben nem látszik mert rendszerfájl. A mappa beállításásnál kell először beállítani, hogy látszódjanak a rejtett és a rendszerfájlok. Ha kitörlöd, a következő bekapcsoláskor nem indul el a gép. pl hiányzó HALL.DLL hibát ír ki.

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#26041) kovaripeti


kovaripeti
aktív tag

Köszönöm!
Esetleg még annyit, hogy leírnád, hogy pontosan hol keressem az xp-n? C\.........
Csak azért, mert nekem vista-m van, és nem tudom megnézni, ott meg gyors legyek. :)

(#26042) brd válasza Jazz (#26030) üzenetére


brd
nagyúr

A másik gépbe betett HDD-n a saját tulajdonba vételt majd leírja valaki szorgosabb topictárs, és most köcsög vagyok és nem keresem meg (sokszor le lett már írva a topicban). ;)

1. A rendszer betűjelét nem javasolt megváltoztatni; bár rögtön a telepítés után elvileg nem okoz gondot, de olyankor is csak registry-szerkesztéssel lehetséges.
2. Keresd meg újra, hogy mire nincs szükséged, ez teljesen egyéni igények kérdése. Keress rá mondjuk arra, gúgl barátunkban, hogy szolgáltatások leírása.
3. HDD-re téve, 512 MB-nál, asztali gépben teljesen felesleges nagyobbat beállítani, hosszú távon nincs ép elméjű ember, aki úgy tudná használni (kivéve a különleges, és ritka eseteket, pl. ha fagyás esetén a teljes memória dumpjára szükség van), mert akkor már elviselhetetlenül lelassul a gép (mármint ha használja is, azaz beállítva lehet, de akkor ugye feleslegesen foglalja a helyet).
4. Az alapbeállítás jó (vagyis a bal oldali opció mindkettő).
5. Én azt honnan tudjam? :D Amit beállítottál a telepítésnél, vagy a másik gépen a megosztáshoz. A hálózati meghajtókon kívül mihez kér azonosítást?
6. Ehun' e, a leírás. Feltéve ha a kikapcsolás alatt azt érted, hogy a törlésnél ne a lomtárba dobálja a cuccot, a visszakapcsoló funkció alatt pedig azt, hogy megjelenjen az asztalon. :D
7. Gondolom, ilyesmi, hogy helyi rendszer, system, hálózati szolgáltatás, létrehozó tulajdonos, és hasonló nevek vannak. Az úgy jó, ezek a rendszer működése miatt vannak ott.
8. Lassabb, mint ugyanazt törölni az intézőből? Arra passz. Másik TC-vel próbáltad? Amúgy jól látom, hogy az ablak Vistán készült? Ahhoz nem értek olyan nagyon, elb*szott egy rendszer, igyekszem kerülni (szerencsére eddig nem futottam olyan helyzetbe, ahol nélkülözhetetlen lett volna), ami tudásom van róla, az csak olyan, ami a Server 2008-cal közös kódbázisból fakad.
9. Remélem. :))

The only real valuable thing is intuition.

(#26043) ludla


ludla
őstag

Sziasztok! Valaki abban tudna segíteni mitől lehet az hogy újból raktam a rendszert és most a hangbeállításoknál a speciális szabályzók csak halványan jeleníti meg és nincs is kint a mikrofon alatt hogy be tudjam kapcsolni az erősítést a bemenetnél. :F

https://www.facebook.com/groups/blackPantherOS/

(#26044) brd válasza kételkedem (#26038) üzenetére


brd
nagyúr

Ezt most komolyan javasoltad? Ember, gondolkozz már: ha amúgy nem jelenne meg a menü, akkor semmi nem változik, ha meg amúgy is megjelenik, akkor még talán a hülye is rájön, hogy mi a tökre vár a gép (és közben számol vissza), majd' 1 órát, az enterig meg talán eltalálnak. ;)

kovaripeti: A boot.ini törlése emlékeim szerint nem halálos, ha nem létezik, akkor keres a betöltő egy windows-t, és elindítja azt, amit talál.
Inkább valami olyasmi file-t kellene kitörölni, ami már az elején kell a windows működéséhez, pl. hal.dll, vagy átnevezni a system32 könyvtárat (bár ez utóbbi enyhén gyanús lenne egy hozzáértőnek, hogy hogyan történt ilyen :D, ill. lehet, hogy nem is engedi átnevezni), vagy az ntldr, ntdetect.com file-okat letörölni (persze ezen file-ok hiánya gyorsan feltűnik egy hozzáértő embernek) másik kedves dolog: mondjuk elveszed a registry-ben a "system" kulcstól a system jogait (ezt nem próbáltam, de nem hiszem, hogy adna magának, ha nincs). :D Persze ez mind meglehetősen desktrukív megoldás, erősen megnehezíti a windows helyrerakását, úgyhogy csak óvatosan.

The only real valuable thing is intuition.

(#26045) brd válasza ludla (#26043) üzenetére


brd
nagyúr

Realtek? Be van dugva a mikrofon? A hangkártya I/O paneljén aktív a mikrofonos dugasz?

The only real valuable thing is intuition.

(#26046) brd válasza tomcsi23 (#26028) üzenetére


brd
nagyúr

Elsőre valami kártékony programra (spyware) gyanakodnék. Másik ötlet: valaki piszkálta az autoexec.nt, config.nt file-okat (ez akár úgy is lehet, hogy be lett állítva a novell hálózat a gépen, tehát nem feltétlen rossz szándékkal).

The only real valuable thing is intuition.

(#26047) ludla válasza brd (#26045) üzenetére


ludla
őstag

Szia! Igen Realtek és be van dugva, újból kellett raknom a laptopom és most nem adja ki ezt a lehetőséget be menetnél, már fel tettem a legfrissebb drivert is.

https://www.facebook.com/groups/blackPantherOS/

(#26048) joe2005 válasza ludla (#26043) üzenetére


joe2005
senior tag

Tedd fel a hangkártya megfelelő új, vagy újabb driverét!

"Have you tried turning it off and on again?"

(#26049) ludla válasza joe2005 (#26048) üzenetére


ludla
őstag

"már fel tettem a legfrissebb drivert is"

https://www.facebook.com/groups/blackPantherOS/

(#26050) AXisBOLD válasza brd (#26035) üzenetére


AXisBOLD
addikt

najólvanám fogom itt szopatni magam :))

holnap gyalu ;]

köszi a segítséget :R

Aurea mediocritas

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.