Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Windows XP kérdések és válaszok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51) Zozzant válasza phanfantom (#46) üzenetére


Zozzant
addikt

tedd fel az xp-t egy új könyvtárba... nem kell particionálni

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#52) Norbi14


Norbi14
senior tag

Hali
Nem akar bootolni az xp-m, azt kiírja hogy ''nyomjon meg egy gombot a cd-romról való indításhoz'' és amikor megnyomom nem csinál semmit csak feket képernyő van :F
van egy 25GB-os patrició most itt Vista van
145GB- os patrició itt vannak az adatok
6GB-os patrició ezen nincs semmi
Próbáltam úgy is hogy töröltem a Vistát(teljes format) de úgy sem boot-ol. Mi lehet a baj?
Nem lehet az valahogy megcsinálni hogy pendrive-ről bootoljon, mer nincs 6 flopym

[Szerkesztve]

(#53) Dictator^ válasza Norbi14 (#52) üzenetére


Dictator^
veterán

akkor nem valószinü, hogy a lemez a szar amiről bootolni akarsz?
mert ha jól értem vmi operációs rendszert telepitenél és mikor megnyomod a gombot lehal minden. valószinü a lemez a szar..

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#54) Norbi14 válasza Dictator^ (#53) üzenetére


Norbi14
senior tag

A lemezzel nincs gond mer van még másik kettő de azok sem jók
szerk: és próbáltam úgy is hogy kihúztam minden USB dolgot a tvkártyát is lehúztam a gépről de akkor sem lett jó

[Szerkesztve]

(#55) pelikán01


pelikán01
csendes tag

Üdv mindenkinek.Meg tudná mondani valaki hogy angol XPprofSP2-höz van e magyar nyelvi csomag.Az sp1-eshez volt egy multilanguage pack az magyarította ez kellene nekem az sp2-höz.Előre is kösz. :R

(#56) Winner_hun válasza gergo84 (#28) üzenetére


Winner_hun
félisten

Nincs. Ha benne vagyok a dokumentumokban az említett helyen és nyomok egy fel gombot, akkor egy mappaszinttel feljebb lép de nincs ott dokumentumok mappa.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#57) chungee válasza kraftxld (#44) üzenetére


chungee
addikt

Na megcsinálta és utána le tudtam törölni. Ezer hála!!!!!!!! :R :R :R :R

(#58) kraftxld válasza pelikán01 (#55) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Ugyanaz a mui pack jó SP2-höz is.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#59) kymco válasza kymco (#35) üzenetére


kymco
veterán


UP!

Biztos volt már, de nem árt időnként újra feleleveníteni: Hogyan lehet alaplapcserét (Intel815 ->VIA AMD Sempron platform) újratelepítés nélkül megúszni? Mesterfogások, technikák, tapasztalatok... Előre is köszönöm...

www.refujvaros.hu

(#60) kraftxld válasza kymco (#59) üzenetére


kraftxld
nagyúr

drivereket leszeded, régi cucc ki, új cucc be, imádkozás, új driverek fel :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#61) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Futtattam egy sfc /scannow-ot, javítgatott, majd neteztem, elkezdtem filmet nézni, 10 perc múlva kékhalál. Jólvan, csinált már ilyet, újraindul, jó lesz. Meg ahogy én azt elképzeltem.

Újraindult a gép, windows töltős ablak bejött, majd az üdvözöljük helyett a kékhalálos háttér, szöveg meg olyan volt rajta amivel még életemben nem találkoztam. A bal felső sarokban Várjon... felirat volt olvasható. Aztán ez eltűnt, fekete képernyő. Restart után csökkentett mód, az elindult, nem szedtem le semmit, nem tudtam, mi baja lehet.
Gép restart, normál mód nem indul, windows boot képernyő után feketeség. Újraindítás, csökkentett mód hálózattal, nem megy. Még egy restart, csökkentett mód sem megy. Mit csináljak? Full újrapakolás? Mitől lehetett ez a kékhalálos meghalás?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#62) vati válasza Winner_hun (#61) üzenetére


vati
senior tag

Ha ugyanazon a partíción van a win és az értékesebb adatok, neadjisten nincs más partíció, másik vinyó, akkor szívás.
A helyedben beraknék egy másik bootolható vinyót a gépbe és arról bootolnék, aztán GetDataBack for NTFS, és menteni ami menthető...
Ha nem elérhető másik vinyó, és lehet reménykedni abban hogy nem az egész vinyó hanem csak a fájlrendszer pusztult, egy másik partícióra feldobnék egy másik XP-t és onnan GetDataBack.

Javítani nekem is szokott a scan, de ha ennyire elpusztult hogy csökkentett módban se indul a win, úgyis újrarakás lesz a vége.

Asus TUF Gaming A17 / Ryzen7 6800H / 16GB / 512+1024 GB SSD / GeForce RTX 3050Ti "Vízen járni is könnyű, ha az ember tudja, hol vannak a cölöpök..."

(#63) _stick_


_stick_
őstag

Üdv!
Van egy angol Xp SP2 prof., amit szeretnék 100%-ra magyarítani. Utánnanéztem, hogy egy ún MUI-t kell használnom. A kérdéseim: honnan tudom ezt beszerezni? legális? hogyha mondjuk az explorert frissítem 7-re, azt is fogja magyarítani, ha régebbi a MUI?

(#64) Winner_hun válasza vati (#62) üzenetére


Winner_hun
félisten

Szerintem nem az egész winyó halt meg, mert a win boot képernyő pl bejön. Beraktam egy cd-t is, amit a bekapcsoláskor pörget. A win boot képernyő eltünése után, mikor indulna a win, mindig felpörgeti a lemezt, ha van benne, most is felpörgette. Szóval valami élet még lehet, van:F De reinstall lesz, úgy néz ki:O

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#65) amargo válasza kymco (#59) üzenetére


amargo
addikt

Ez alapján próbáltad már?
[link]

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#66) Winner_hun válasza Winner_hun (#64) üzenetére


Winner_hun
félisten

Amit kihagytam: utolsó helyes konfignál tölt a gép vagy 1 percet aztán újraindul. Csökkentett módnál is ugyan ez a helyzet.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#67) Yutani


Yutani
nagyúr

Urak,
A WinXP Home támogatja a kétmagos procikat?

#tarcsad

(#68) kraftxld válasza Yutani (#67) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Igen.
[link]

[Szerkesztve]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#69) Winner_hun


Winner_hun
félisten

H:\Documents and Settings\Winner_hun nem érhető el.
A hozzáférés megtagadva.

Ezt írja ki, a mappára 0 bájt fájlméretet ad. Most akkor mindenem elveszett? Mert az akkor nagy gáz. Ha igen, mitől lehetett?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#71) Balux


Balux
tag

Hali azt megtudja valaki mondani, hogy a sajátgépben valamely állományok
kék betűkkel vannak írva az mire utal??

most huztam fel sata2 vinyo 12Gb-os részére xp-t, a maradékot me xp-vel formáztam és az egész partíción kékkel vannak a fileok...? :F

elkékhalálozik néha a gép, nem akar írni a pata vinyora, jobbegérgombra és xp töltéskor is elmegy a kép kb egy másodpercre....

szal sok baj van vele igy első nekifutásra, de csak apro lépésekben :)

(#72) Soma01


Soma01
veterán

Sziasztok!
Hogy lehet azt megoldani, hogy a boot-kor ne induljon a scandisk, lemez ellenőrzés, hiba ellenőrzés (vagy mi a neve). Mert mindig indul. Ha én indítom, nem talál semmi gondot, de akkor boot-kor miért indul automatikusan MINDIG? Úgy néz ki, mintha ''beragadt'' volna, pedig szabályosan állítom le mindig.

(#73) Thibi válasza Balux (#71) üzenetére


Thibi
csendes tag

Ha kék akkor tömörítve vannak (Jobb egér gomb,tulajdonságok,speciális gomb,Tartalom tömörítése helymegtakarítás végett beikszelve)

(#74) Tomitosz válasza Soma01 (#72) üzenetére


Tomitosz
aktív tag

Akkor késöbbröl lehet valami rendszerhibád amit a gép nem tudot kijavitani azóta sem. Probálkozzál egy SP2 frissitéssel...ha szerencséd van akkor rátelepül a hibás fájlra és többet nem fogja csinálni.

(#75) kraftxld válasza Winner_hun (#69) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Vedd saját tulajdonba.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#76) kraftxld válasza molngab (#70) üzenetére


kraftxld
nagyúr

vezérlőpult, mappa beállításai, nézet, egyszerű filemegosztás kikapcs.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#77) akasp


akasp
senior tag

hi. ide is leírnám problémámat:
adott egy notebook. 2 particiót akarok csinálni, úgy, hogy mind a 2-n oprendszert lehessen telepíteni, de a másik particiót egy ismeretlen particióként lássa, miután feltelepítettem mindkét oprendszert. (ezzel azt akarom elérni, hogy míg az egyiken dolgozik az egyik felhasználó, ne lássa a másik partíció fájlait.) bootoláskor meg ki lehessen választani, hogy melyik oprendszert akarom indítani. remélem érthető voltam.

részletes info kéne, mert nem nagyon értek particionáláshoz.
az oprendszerek meg xp-k lennének, ha ez befolyásolna vmit

(#78) kraftxld válasza akasp (#77) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Vinyó lepucolása, 20GB-os partíció létrehozása a hdd elején, xp telepítése, másik 20GB-os primary partíció létrehozása az első 20-as után, ghost, bootmagic felrakása, a második partíción boot.ini értelemszerű szerkesztése.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#79) akasp válasza kraftxld (#78) üzenetére


akasp
senior tag

mivan? :D nem értettem semmit ebből :) mondom, hogy láma vagyok. szájbarágósan kéne de nagyon

(#80) akasp válasza akasp (#77) üzenetére


akasp
senior tag

google barátom és találtam ilyen programokat, hogy:partiton manager, partition logic és partition magic (asszem norton gyártja)

szal melyiket ajánjátok az én problémámra?

amelyiket ajánjátok, annak kérhetném a részletes használati leírásá is ha lehet. köszi

[Szerkesztve]

(#81) warynski


warynski
csendes tag

Egy ismerősömnek újratelepítettem az XP-ét, és azóta nem lehet a géppel DVD-ét lejátszani. A gépen MPlayer 10-es van, Power DVD 4.0, DivX 6.0 kodek. Se a Power DVD-vel, se a Media Playerrel nem indul el a DVD lejátszás. Nagyon lassan forog a lemez, majd szaggatva elkezdi lejátszani csak a hangot. Ilyenkor az egész gép baromira lelassul, alig lehet kilpéni a Power DVD-ből.

Ugyanezek a programok vannak jó ideje az én gépemen is, és ott gond nélkül megy a DVD lejátszás. Mint írtam az XP frissen telepített, SP2-es. A DVD író eddig jól működött.

Próbáltam a Power DVD 6.0 trial verzióval is, de akkor meg lejátszás helyett újraindul a gép. Ja, még fent van a WinAmp, de nem hiszem, hogy az bekavarhat...

Ha volna valami segítség, előre is köszönöm.

(#82) lamadou


lamadou
senior tag

Sziasztok!
A problemam a kovetkezo: magyar WinXP-m van SP1.a-val. Reggel apa telepitette a frissiteseket amiket a rendszer keszsegesen kinalt folyamatosan. A telepites vegen ujraindult a gep, azonban nem ment tovabb annal a kepernyonel, amikor kozepen a win logo, alatta futkos a cim. Ujabb reboot, semmi. Csokkentett mod se megy. Meg akartam probalni a telepitolemezrol)jah igen, a win eredeti) a helyreallitast, de kellett neki valami lemez ami nincs. Eleg sok adat van ahhoz, hogy ne akarja formatalni, de ujratelepiteni se. Most SUSE alol irok. Ha kihagytam valami fontosot szoljatok.
Elore is kosz a valaszt

(#83) akasp válasza akasp (#77) üzenetére


akasp
senior tag

up lécci vki!!!!!!! nagyon fontos

(#84) lamadou válasza warynski (#81) üzenetére


lamadou
senior tag

csak tipp: driverek rendben vannak?

(#85) akaido válasza akasp (#80) üzenetére


akaido
addikt

Partícionáláshoz a GParted Live cd-t [link] szoktam használni. Ingyenes, sokat tud, magyar felület is választható.
Ezzel tudod az előbb említett partíciókat létrehozni.
A kraftxld által említett bootmagic progi a feltelepített op. rendszerek közötti választást teszi lehetővé.Kereshetsz persze más boot manager progikat.

[Szerkesztve]

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#86) warynski válasza lamadou (#84) üzenetére


warynski
csendes tag

Mire gondolsz? A DVD driverre? Az szerintem igen.
Írni lehet vele, az adat DVD-ket simán olvassa.
Az a fura, hogy kodek gondnak tűnik, pedig már rengetegszer telepítettem a Power DVD-ét különböző gépekre, és az felrak valami kodeket, amitől a Media Playerrel is lehet DVD-ét lejátszani. (Meg persze a Power DVD-vel is.)

[Szerkesztve]

(#87) vallas válasza _stick_ (#63) üzenetére


vallas
senior tag

Hali!

hunmui for xp-re kell keresni, leginkább torrentek között

.............IHB-MBM............. Let's Go MAVS!

(#88) Kupszika


Kupszika
csendes tag

Hello!

Digital Dollyval átméreteztem egy NTFS partíciót XP alatt, de nem helyesen mutatja az XP a partíció méretét. Sőt nem is használja helyesen.

[kép]

Van egy jómegoldásotok?

Sziasztok
Kupszi

[Szerkesztve]

(#89) DeadMeat


DeadMeat
veterán

sziasztok
Valaki nemtudna megmondani,h ez:[kép]
Miert jon elo?

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#90) DeadMeat válasza DeadMeat (#89) üzenetére


DeadMeat
veterán

megtalaltam az elozmenyekrol keszult kepet is hozza:[link]

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#91) lamadou válasza lamadou (#82) üzenetére


lamadou
senior tag

fel, fel vitezek...

(#92) Winner_hun válasza lamadou (#91) üzenetére


Winner_hun
félisten

Utolsó helyes konfiguráció sem indul el?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#93) dbius válasza DeadMeat (#90) üzenetére


dbius
veterán

Nem csak komolyabb tuningnál jön elő??

(#94) DeadMeat válasza dbius (#93) üzenetére


DeadMeat
veterán

de igen.Olyan orajelen is,ami orthos serint stabil 12+ ora :O Vagy megsem stabil?

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#95) lamadou válasza Winner_hun (#92) üzenetére


lamadou
senior tag

nem. egyik sem nem indul.

(#96) Winner_hun válasza DeadMeat (#90) üzenetére


Winner_hun
félisten

Ezt tedd fel, megoldja: [link]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#97) DeadMeat válasza Winner_hun (#96) üzenetére


DeadMeat
veterán

megnezzuk :R
Amugy ez 1 ismert hiba miatt volna?

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#98) Winner_hun válasza DeadMeat (#97) üzenetére


Winner_hun
félisten

Fogalmam sincs, nekem is volt, tudom, hogy ez jó gyógymód rá:D

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#99) DeadMeat válasza Winner_hun (#98) üzenetére


DeadMeat
veterán

hat remelem...1 hete ezzel szopok,es meg soha de soha nem jott elo.A szoftverkornyezetem,pedig fe eve szinte valtozatlan. (viruskereso,meg a tuzfal frissiti magat csak,meg amit napi hasznalatban van progi azt firssitem en)

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#100) Thibi válasza lamadou (#91) üzenetére


Thibi
csendes tag

Mepróbálkozhatsz az alaplaphoz tartozó legújabb Bios felrakásával. Az SP2 telepítése után pusztult meg? Ha igen akkor itt olvasgass: http://winhlp.com/WxSP2.htm#Boot_or_shutdown_problems_after_Service_Pack_2_installation

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.