Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Windows XP kérdések és válaszok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36001) batmab válasza sfdrakex (#35998) üzenetére


batmab
senior tag

valószinű konzisztenciát szép magyar szóval... :DDD

szvsz valamelyik particio,vagy vinyo kezdi megadni magát... :R

G-abor :
esetleg probálj kábelt csrélni a vinyón...

[ Szerkesztve ]

2009.08.24 leányom, Kiara. Már 118cm, és >21kg.. :D Fontos! utánvéttel még anyámtól sem vásárolok...

(#36002) zetecR


zetecR
addikt

Sziasztok,

a Win7 mellé szükségem van egy XP-re, mert a nyomtató/plotteremhez csak XP-s driver van.
(a 7-es topicban nem nagyon van tapasztalat azzal, hogy a 7 Virtual XP módjában működésre lehet-e bírni az XP-s nyomtató drivert, esetleg itt, a natív XP topicban? :) )

Viszont szeretném nagyon lecsupaszítani, csak egy Corel Draw és az nyomtató driver kellene rá.
Hogyan tudom minél jobban megtisztítani a sallangoktól?

(#36003) brd válasza zetecR (#36002) üzenetére


brd
nagyúr

XP-s nyomtatódrivert miért ne lehetne működésre bírni XP alatt... (tudomásom szerint magát a portot kapja meg a virtuális XP, tehát számára ugyanaz, mintha nem virtuális lenne)? Egyébként nem igazán értelek, miért nem próbálod ki?

The only real valuable thing is intuition.

(#36004) zetecR válasza brd (#36003) üzenetére


zetecR
addikt

Azért, mert E4300-as procim van, virtualizáció nélkül.

Ha tutira megy, akkor cserélem a procit.

(#36005) Lenry válasza zetecR (#36004) üzenetére


Lenry
félisten

március óta nem kell HW virtualizáció az XP módhoz

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#36006) zetecR válasza Lenry (#36005) üzenetére


zetecR
addikt

OMG.
Kissé lemaradtam. :)

Sok-sok köszi.

(#36007) tknof1871


tknof1871
őstag

Üdv!
A WIndows XP Text To Speech programját hogyan kell használni? A Beszéd tulajdonságai panel megvan, Microsoft Sam, felolvassa a hangmintát. De hogyan olvassa fel például a böngészőben a szöveget? Próbáltam elindítani, de a Start menü > Kellékek között nem találom a szövegfelolvasás programot.
Microsoft Sam csak azt tudja felolvasni, ami a mintaszöveg helyén van a Beszéd tulajdonságai[ /I] panelen?

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#36008) zetecR válasza Lenry (#36005) üzenetére


zetecR
addikt

Öröm é bódottá! :)
Müx. :D
Thx.

(#36009) Chriss2 válasza zetecR (#36008) üzenetére


Chriss2
tag

Sziasztok!
Van egy kérdésem nekem van egy 2.4Ghz es asztali pc-m! 512Mb ram,256 os videokari 120Gb hdd!
Ma tettem össze szerintetek milyen op rendszert tegyek rá? van vistam is win7 és xp!
Szerintetek ?

[ Szerkesztve ]

$$$ "Ha azért játszól hogy Nyerj,Már is Vesztettél" $$$

(#36010) Poo válasza Chriss2 (#36009) üzenetére


Poo
aktív tag

xp

Veszek eredeti tonereket,patronokat

(#36011) Chriss2 válasza Poo (#36010) üzenetére


Chriss2
tag

Köszi!
Akkor azt teszem! :)

$$$ "Ha azért játszól hogy Nyerj,Már is Vesztettél" $$$

(#36012) Chriss2 válasza Chriss2 (#36011) üzenetére


Chriss2
tag

Bár nekem a win 7 sokkal jobban bejön a gépemen az van szerintem jó! De akkor erre xp-t teszek !

$$$ "Ha azért játszól hogy Nyerj,Már is Vesztettél" $$$

(#36013) zetecR válasza Lenry (#36005) üzenetére


zetecR
addikt

Egy kérdés:
érdemes a kismillió update-et felrakni rá, vagy alkalomszerű (akár net-nélküli) használatra jó így, ahogy van?

(#36014) piadex2


piadex2
senior tag

Sziasztok!

Mitől lehet, hogy amikor ubuntu képet akarok cd-re írni, akkor a nero free azt mondja, hogy copy error (részletesebb jelentés nincs).
a lemez: egy üres cd, azzal nem lehet gond
előre is köszi a segítséget:

piadex2

kontakt: +36 70 502 2167 ; mail, privát

(#36015) Lenry válasza zetecR (#36013) üzenetére


Lenry
félisten

azt írják, hogy ha teheted, akkor még vírusirtót is tegyél rá (ajánlom az ingyenes MSE-t), ez alapján frissíteni sem árt, mert gondolom nem lehetetlen rajta keresztül lefertőzni a gazdarendszert sem.

(#36014) piadex2 nézd meg, hogy nem-e hibás a CD-kép, csinálj rajta MD5 ellenőrzést

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#36016) Poo válasza Chriss2 (#36012) üzenetére


Poo
aktív tag

7esnek kéne vagy 2 giga ram h normálisan működjön.

Veszek eredeti tonereket,patronokat

(#36017) csabyka666


csabyka666
addikt

Üdv!

A következő problémában kérném a segítségeteket.

Adott egy laptop, benne SATA vinyóval, amin egy Win7 van. Nomármost USB-n hozzákötöttem egy IDE-s vinyót, és erre szeretnék egy XP-t tenni tesztelés céljából.
A vinyót felismeri, el is indul frankón a telepítő a cd-ről, majd az első reboot után 2x ha végigmegy a csík, és kékhalál.

Amit próbáltam már: memóriateszt - hiba nincs ; sata-s vinyót kivettem ; pen-drive-ra is próbáltam telepíteni - sajnos ugyanaz az eredmény, sata eszközöket letiltottam - semmi változás.

Valakinek ötlet?

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#36018) gyurunk26


gyurunk26
csendes tag

Üdv!
Következő a problema, szerelek egy gépsas-t haveré nem az enyém.. probléma nincs hang, fagyások,vírusok... mondom reinstall c partició--->- fontos adatok át d-re , c formáz, windows install sp3... sajna 120 giga fontos cuccok vannak formázás patició kezelés nem lehetséges.. Új windows fennt.. csökkentett mód... vírusírtó (nod 32) fent találgat elég szépen.. újraindítás, driverek minden frissbe fel.. DE HANG TOVÁBBRA SINCS!!... integrált letilt.. creative hangkártya be.. felismeri feltelepíti.. HANG MOST SINCS!!! hangeszközöknél minden rendbe semmi sincs lenémítva... service/windows audio fut... eszközkezelő (nincs kérdőjel hangkártya elismerve) futnak.. hangfal természetes megy.. Vki segítsen pls.. formázás és mindenféle particiókezelés nélkül megkéne oldani.. vmi win helyreállító kéne? másik vírusírtó?

gép: asus a8n-e, 2.89 semprom, 512 ram, x550, seagate 160

(#36019) jagada


jagada
őstag

Sziasztok!
A start menüből eltüntek a progik, pedig be van állítva, hogy 20 db-ot jelenítsen meg! Mitől van ez és, hogy tudom visszaállítani?? Újakat sem vesz fel!

Mazda 3 Sport Takumi Limited Edition

(#36020) akaido válasza batmab (#36001) üzenetére


akaido
addikt

...vagy csak egy chkdsk futtatása is megoldhatja

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#36021) akaido válasza gyurunk26 (#36018) üzenetére


akaido
addikt

Valamilyen Boot CD-vel Pl: Hiren's Boot CD-vel indítanám a rendszert, és onnan irtanék vírust, majd a lementendő adatoknak egy másik partíciót készítenék, és oda másolnám őket. Az eredeti XP-t tartalmazó partíciót csak ezek után törölném és formáznám újra.

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#36022) akaido válasza jagada (#36019) üzenetére


akaido
addikt

[link]

A legutóbb megnyitott doksik lista pipája nincs kivéve?

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#36023) vodika


vodika
tag

Üdv Fórumosok!

Kérek mindenkit segitsen, ha van tippje.
Adott 2 db WinXP gép összekötve egy Cisco WLAN-os routeren keresztül. A WLAN deaktiválva és a hub 1. és 2. portjában 9sszekötve a 2 gép. Pinegtni miden elemet lehet (router mint default gateway és a másik 2 gép is.)
File sharing és nyomtató sharing beállitva és engedélyezve, munkacsoport látrehozva mindkét gépen és biztos ani biztods alapon az NetBIOS over TCP/IP is engedélyezve.
De akármit is csinálok nem látják egymást ba gépek csak a PING megy.
AZ egyik gépen a Windows saját firewallja van a másikon egy COMODO de minden szolgáltatás disabled.
Van még rajta egy Spybot meg egy Spyware terminátor de szerintem semmi köze a dologhoz azért ezeket is lekapcsolatm hátha.
Szóval mi lehet a gond??

Előre is köszi! :R
Vodika

Ezek mennek, meg a bárányfelhők.... Priviben gyorsabb! Normál esetben válaszolok privikre, kérlek tedd ezt TE is! Köszi!

(#36024) gyurunk26 válasza akaido (#36021) üzenetére


gyurunk26
csendes tag

már megoldottam, leformáztam mindent.. lusta voltam :) bár a dolgot nehezebbé tette az, hogy tényleg nemvolt jó az alaplapi hang.. de ezek után legalább a creative hang megy.. azért kösz a help-et :D

(#36025) csabyka666 válasza vodika (#36023) üzenetére


csabyka666
addikt

Üdv!

Az a NETBios dolog nem tudom, hogy mi, de kapcsold ki. Én ilyenkor semmi egyéb dolgot nem engedélyezek, csak a hálókártyát magát.

Amikor a 2 gépet összekötöd - WinXP révén - olyan 2-3 percet kell várni, mire lesz hálózat, addig ne is próbálkozz. Ezután nézd meg, hogy a hálózaton van-e valami adatforgalom (tálcán a kék hálózat ikonon katt, és ha nem 0 0 van a két oldalon, akkor már jó úton jársz)

Említetted, hogy van egy "COMODO" nevű progi. Ugyancsak nem ismerem, de töröld le, illetve töröld le a Spyware Terminatort, és a másikat is. Mindent ki kell zárni.

Írj nyuodtan, ha tudok, segítek!

Sok sikert!

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#36026) vodika válasza csabyka666 (#36025) üzenetére


vodika
tag

Szia,

Köszi a választ mindent kipróbálok!
:K

Üdv:
Vodika

Ezek mennek, meg a bárányfelhők.... Priviben gyorsabb! Normál esetben válaszolok privikre, kérlek tedd ezt TE is! Köszi!

(#36027) plexi


plexi
tag

Sziasztok. Lenne egy Toshiba Dynabook régi picike netbook :D (japán ráadásul).... Ráférne egy formázás,(XP SP2) de semmi ötletem már... 3 USB port van rajta, de nem tudok bootolni USBről mert nem támogatja.. ( se pendrive, se usb-s cd olvasó...) mit csináljak? Lan booton gondolkodtam, de azt se tudom hogy álljak neki ráadásul nekem Win7 X64 van, és még csak az elképzelésem is elég homályos erről a Lan boot-ról. Remélem vlki tud segíteni vlmivel. Üdv . Peace :R

"amennyiben nincs mérték, úgy nincs gyönyör sem.'

(#36028) ati888


ati888
senior tag

Hello!

Van egy barátomnak egy régi gépe XP SP2-vel, vett most egy külső USB-s 1Tb-os HDD-t, de nem látja a gép. Le lett formázva NTFS -be, más régebbi usb-s dolgok működnek csak ez a vinyó nem akar. Internete nincs, ezért kérdem, hogy milyen programokat vigyek át hozzá, amikkel esetleg meg lehetne oldani a dolgot.

köszi.

ati

(#36029) Poo válasza ati888 (#36028) üzenetére


Poo
aktív tag

Az sp3 már alap dolog kéne legyen egy xpnél szal azt dobjátok fel rá mindenképp és valszeg ha külső tápról kapja a kakót az 1tb vinya akkor mükszeni fog.felpörög rendesen meg minden amúgy?Lemezkezelésnél mi a helyzet?

Veszek eredeti tonereket,patronokat

(#36030) sfdrakex válasza ati888 (#36028) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Nekem pl a külső vinyó csak a hátsó USB-n megy rendesen, előlapin eldobálja mindig, meglátja de ahogy másolok pár perc után mintha mégse látná. Szóval ha nem hátra dugta be próbálja előre. Esetleg szedj le neki egy SP3at meg a több frissítést és vidd el neki.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#36031) Weaver


Weaver
senior tag

cirka 4 gb feletti fileoknál (pl 4,5 vagy 8 gb-os képfileok iso, nrg, stb) nem tudok másolni se pen drivera, se külső vinyóra. azt írja megtelt a lemez, pedig lenne rajta elég hely. mitől van ez ? és hogy lehet megoldani h másoljon ?

(#36032) localhost válasza Weaver (#36031) üzenetére


localhost
Közösségépítő

NTFS-re formázott tárolókra másolhatsz csak 4 GB-nál nagyobb file-okat, a Fat32 filerendszer korlátja a 4 GB, és nem "cselezhető ki" :)

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#36033) Jarod1


Jarod1
addikt

Hali, tudok úgy nyomtatni hogy van 1 asztali gép nyomtatóval és laptomon csatlakozom a nethez wifivel, tudok nyomtatni a laptopról???? :F

(#36034) Fire/SOUL/CD válasza Jarod1 (#36033) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Igen, ha azon a gépen, amire telepítve van a printer, ott megosztod.
Start/Beállítások/Nyomtatók és Faxok/jobb egér a nyomtatón/Megosztás/Megosztás ezen a néven.

Ha mindkét gépen XP fut, akkor nincs szükség driver telepítésre, ellenkező esetben szükséges lehet.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#36035) iwu válasza Fire/SOUL/CD (#36034) üzenetére


iwu
addikt

majd utána a másik gépen \\nyomtatósgépneve , ilyenkor behozza a gép megosztásait, itt a megjent megosztott nyomtatón jobb egér és csatlakozás.

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#36036) Weaver válasza localhost (#36032) üzenetére


Weaver
senior tag

áh jáá, na király.. akkor format :)

köszi !

(#36037) csabyka666


csabyka666
addikt

Üdv!

Most dobtam teljesen újra az XP-t, és egy olyan gondom van, hogy a Youtube videók teljes képernyőn nem mennek. Kisméretben akadán nélkül, frankón megy minden, de amint kiteszem teljesbe, fehér képernyőt kapok. A hang megy továbbra is rendesen.

Flash player, meg minden driver fent van.

Találkozott már valaki ezzel a jelenséggel?

Köszi!

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#36038) Poo válasza csabyka666 (#36037) üzenetére


Poo
aktív tag

próbáltad több böngészővel is?mert ha igen és egyikben sem jó akkor szerintem a flash playerel lesz valami.

Veszek eredeti tonereket,patronokat

(#36039) csabyka666 válasza Poo (#36038) üzenetére


csabyka666
addikt

Igen, 3-mal is próbáltam, de ugyanaz. Most leszedtem a VGA drivert, és eddig úgy néz ki, hogy az lesz a gond...
Már csak egy használhatót kéne találnom. :)

Köszi a segítséget! :R

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#36040) csabyka666


csabyka666
addikt

Na, megoldottam! Megosztom veletek az észrevételt, hátha más is ezzel találja szemben magát.

Tehát: ha valakit SiS Mirage 3 (SiS 671)-es videokártyával áldott meg a sors, akkor csakis a legfrissebb (most épp' 3.93-as, de nem hiszem, hogy újítanak még rajta) drivert hasznája hozzá.

A régebbi driverek nálam azt produkálták, hogy a flash-es (Youtube-os) videók nem mentek teljesképernyőn, helyettük fekete vagy fehér képet kaptam.
A 3-93-mal ez megoldódott!

Remélem, hasznára válik valakinek ez a kis iromány!

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#36041) jagada válasza akaido (#36022) üzenetére


jagada
őstag

Ott a pipa, ugyanez a kép nekem is, nem az lesz a gond!

Mazda 3 Sport Takumi Limited Edition

(#36042) kovaripeti


kovaripeti
aktív tag

Sziasztok. MP4-hez hol tudok kérdezni? Melyik topikban?

(#36043) Poo válasza kovaripeti (#36042) üzenetére


Poo
aktív tag

esetleg próbáld meg az mp4 topikban

Veszek eredeti tonereket,patronokat

(#36044) brd válasza plexi (#36027) üzenetére


brd
nagyúr

Én kiszedném a HDD-t a gépből, beraknám az asztali gépbe, telepítenék egy alap DOS 6.22-t, vagy 7.0-t (Win98 DOS), éppen csak hogy bootolni lehessen, rámásolnám a háttértárolóvezérlő driverével integrált telepítőt, majd visszatenném a gépbe, bebootoltatnám a DOS-t, elindítanám a smartdrv-t, majd utána az XP telepítőt az i386 könyvtárból a winnt.exe file-lal. Melyik lépést nem érted ebből? (Csak, hogy melyiket fejtsem ki ;) ).

The only real valuable thing is intuition.

(#36045) Dot


Dot
őstag

Hali!
Felraktam a xp x64 prof-ot. A következő érdekes dolgot tapasztaltam:
A vezérlőpultba az egér beállításainál a "Pointer Options" fülnél a kurzor rásegítés vagy mi magyarul.. szóval az "Enhance pointer precision" elől ki szeretném venni a pipát.
Amit ezt megteszem az egerem érzékenysége csökken és nem lassul be mikor lassan mozgatom. Ez a funkciója, és így szeretném használni! DE ha kiveszem a pipát az érzékenység csak a lefelé és jobbra történő mozdításnál van. Ha balra vagy felfelé mozdítom az egeret akkor érzékenyebb. Ha kis köröket írok akkor spirál alakban felmegy a bal felső sarokba a kurzor. Remélem érthetően írtam le.
Egerem: Logitech G5 Refresh
Próbáltam letölteni a szoftverét de a SetPoint 6.20 x64 verziónál a következő üzenetet kapom: Bocsi, ez a szoftver nem kompatibilis a te operációs rendszereddel. Látogass el a www.logitech.com oldalra és töltsd le a kopatibilis verziót. /persze angolul írja/
Jó nézzük a 32bitest, hibaüzenet: Te 32bites telepítőt futtatsz 64bites rendszeren: használj helyes telepítőt.
Valami megoldás? Ötlet?

élj a mának! sz@rd le a holnapot! szidd a tegnapot!!

(#36046) Воланд válasza Dot (#36045) üzenetére


Воланд
titán

Próbáld meg még egyszer letölteni a 64-bites drivert, vagy a logitech oldaláról vagy máshonnan, mert nem ártana egy ilyen kaliberű egérnél, hogy legyen fenn hozzá gyári driver.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#36047) atti1848 válasza sfdrakex (#35998) üzenetére


atti1848
senior tag

Szia.Azt írja,hogy ellenőrizni kell a konzisztenciát.Végig megy az ellenőrzés és nem talál hibát sem,de mikor újraindítom akkor is elkezdi ugyan ezt és nem azt a lemezt ellenőrzi amelyiken van az oprendszer,hanem amin a többi cuccosom van. :R

06-30-868-0365 Mindig Privátot írj, mert azt minden nap nézem vagy hívj telon.Számom az adataimnál.

(#36048) Dot válasza Воланд (#36046) üzenetére


Dot
őstag

Letöltöttem, felülírtam, próbáltam más oldalról, de nem indul. A hiba még mindig fent áll.

élj a mának! sz@rd le a holnapot! szidd a tegnapot!!

(#36049) Воланд válasza Dot (#36048) üzenetére


Воланд
titán

Pedig valószínű, hogy az okozza a problémát, hogy nincs fent az egér drivere, az xp pedig nem tudja rendesen kezelni. Nézz egy régebbi drivert, hátha.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#36050) Poo válasza atti1848 (#36047) üzenetére


Poo
aktív tag

Minden rendben van azzal a vinyóval?hdsentinellel lesd meg h nincs-e rajta hibás vagy bad sector esetleg más gondot hátha kiír.Esetleg chkdsk parancsokat futtasd le.

Veszek eredeti tonereket,patronokat

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.