Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Windows XP kérdések és válaszok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#351) bobsys válasza kraftxld (#350) üzenetére


bobsys
addikt

megnyugodtam, hogy nem vagyok bunkó ha olvasásra buzdítom a fórimozókat :D

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#352) indianka


indianka
tag

helló, lenne egy problémám, segítségre lenne szükségem,

az van hogy kb három napja telepítettem fel új windows, szóval tök szűz még, akartam felrakni néhány új ikont, le is cseréltem néhány mappa ikonját egy letöltött csomag ikonjaira. innentől kezdve kezdődött a baj, először is a helyi lemezt (c) megnyitás helyett keresés jelent meg, semmi baj gondoltam átállítom a mappa beállításainál, hogy nyissa meg, sikerült is, megnyitja mostmárm de aztán mindig minden mappát új ablakban nyit meg, hiába állítom be a mappa beállításainál hogy saját ablakában nyiljon meg,nem használ, nagyon idegesítő, ráídásul újraindítás után kirta hogy a tweak ui.cpl fájl nem található :F :F :F :F :F
tök új a windows-om, ha megint újra kell raknom elsírom magam kb... :O :O

mi lehet az oka, és mi a megoldás

ja, xp prof. sp2

[Szerkesztve]

(#353) moonman válasza indianka (#352) üzenetére


moonman
titán

(#354) indianka válasza moonman (#353) üzenetére


indianka
tag

?
bocs, de én elég láma vagyok, és nem igazán értem mi ez a link...vagyis hogy mit kellene kezdenem vele... :B :B

(#355) moonman válasza indianka (#354) üzenetére


moonman
titán

csak töltsd le, kattints rá kettőt és kész :)

(#356) kraftxld válasza moonman (#355) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Hmmm.. az úr mióta MVP? :)

Nem csak 5 lehet 1 országban?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#357) indianka válasza moonman (#355) üzenetére


indianka
tag

csak egy hosszú szöveg jön be...semmi letöltés... :B :U :F

ilyen:
[HKEY_CLASSES_ROOT\Folder]
@=''Mappa''
''EditFlags''=hex:d2,03,00,00
''TileInfo''=''prop:Size''

[HKEY_CLASSES_ROOT\Folder\DefaultIcon]
@=hex(2):25,00,53,00,79,00,73,00,74,00,65,00,6d,00,52,00,6f,00,6f,00,74,00,25,\
00,5c,00,53,00,7 ... stb

(#358) kraftxld válasza indianka (#357) üzenetére


kraftxld
nagyúr

És ha lementenéd a .reg-et majd duplakatt?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#359) indianka válasza kraftxld (#358) üzenetére


indianka
tag

vagy úúúúúúúgy...már értem, bocs... :B :B :B :B kínos...
de megoldódott...köszi szépen... :R :R

vagyis mégse teljesen, mert ha sajátgépre kattintok majd a helyi lemezre akkor még mindig külön mappában jelenik meg, viszont azon belül már saját mappáiban...félsiker...



[Szerkesztve]

(#360) indianka


indianka
tag

nos? nincs valami megoldás ami ezt is javítaná?

(#361) petyus_ válasza petyus_ (#332) üzenetére


petyus_
senior tag

Valakinek valami ötlete erre?

(#362) rdi válasza petyus_ (#337) üzenetére


rdi
veterán

Akkor nekem ebből az jön le, hogy a video drivered rossz.
Esetleg állíts neki más felbontást és színmélységet.

Fej! Tor! Potroh!

(#363) 9CS válasza kraftxld (#356) üzenetére


9CS
senior tag

[link]

'' - Tizenkettőt üt az óra, térjenek márrrrgghhhh... ''

(#364) moonman válasza indianka (#360) üzenetére


moonman
titán

kijelentkeztél aztán vissza?

(#365) MUŁĐER


MUŁĐER
addikt

van egy kis gondom, eddig nagy megelégedéssel használtam a WMP 11-et, de egyszercsak nem nyitja meg a playlisteket, mintha eltüntek volna, ottvannak fölsorolva de nem történik semmi ha rákattintok. Ha akarok új playlistet csinálni akkor sem történik semmi, nem rakja be. A monitored foldernél nincs semmi, az alap mappák se, ha berakok valamit nem csinálja meg..mi a franc történt vele? Semmit nem csináltam, semmi plugint nem raktam föl.... :F

Robotika törvényei: 3. A robot megvédi magát halálos fegyverzettel, mert egy robot rohadt drága.

(#366) indianka válasza moonman (#364) üzenetére


indianka
tag

igen, de mégis ilyen... :F

(#367) moonman válasza indianka (#366) üzenetére


moonman
titán

nézz már be a mappabeállításokba, ott van egy olyan lehetőség, hogy a mappák külön ablakokban nyíljanak, lehet, hogy ez a regfájl visszabillentette arra az állapotra.

(#368) indianka válasza moonman (#367) üzenetére


indianka
tag

igen, már megnéztem, de abban áll hogy saját ablakában nyílik meg...a c-n belül már saját ablakukban is nyílnak meg, de a sajátgépből a c még nem...annyira nem lényeges dolog, csak azért kicsit idegesítő... :U

(#369) moonman válasza indianka (#368) üzenetére


moonman
titán

kérjük a műveletet megismételni ezzel is: [link]

(#370) loszerafin


loszerafin
senior tag

Sziasztok

Egér-fagyás

Egy Windows xp sp2-es friss gépen lefagy az egér.
Lefagy: ez azt jelenti, hogy hiába rángatom az egeret nem mozdul az egérmutató. Az egérgombok se működnek.

A gép maga működik, billentyűzettel el lehet navigálni rajta.

Az egeret többször cseréltem. Legutóbb a teljes hardware-t kicseréltem, újratelepítettem minden programot, a win-t is természetesen, de rákezdte megint.

Vírusirtó van a gépen, trójai kereső is, nem jelez semmit.

Ha kijelentkezem és újra be, akkor megjavul az egér. Akkor is, ha másik felhasználóként jelentkezek be.

Hagyományos (nem wifi-s) egér+bill van a gépen. Az egér egy Genius, de nem hibás, mert már többször cseréltem e miatt a hiba miatt.

Találkozott valaki ilyennel?

Előre is köszönöm
KL

(#371) petyus_ válasza rdi (#362) üzenetére


petyus_
senior tag

Felbontás, színmélység nem segítettek, leszedtem a drivert, (7.3), ugyanúgy nem indult a win, csak kb 5-re, felraktam a 7.2-est, de közben kiírta, h zero display error, azóta bármint állítok normál módban csak 640x480-ban 4 bites színmélyéggel hajlandó futni, csökkentett módban nincs baja....

Az lesz h újrarakom az egészet, aztán egyesével nézem, h melyik programnál jön ki a hiba...

(#372) rdi válasza petyus_ (#371) üzenetére


rdi
veterán

nem biztos ám, hogy ujra kellene telepítened. Azt próbáltad már, hogy ráereszted az xp rendszerjavítását?
(valahogy így hívják)
Esetleg valami sokkal régebbi állapot elindítása... biztos találsz valami régebbi helyreállítási pontot...

Fej! Tor! Potroh!

(#373) petyus_ válasza rdi (#372) üzenetére


petyus_
senior tag

2 napja raktam újra a gépet, már aznap csinálta...

Ez a rendszerjavítás ez mi?

(#374) rdi válasza loszerafin (#370) üzenetére


rdi
veterán

Ps2 egér driver ujratelepítés?

Fej! Tor! Potroh!

(#375) alitak


alitak
senior tag

Ilyet még nem baszott Európa...

Windowst akartam installni d-re, hogy a c-n megmaradjanak az adatok. Mondta, hogy formátozni fog, mondom OK, a d meghajtón nincs semmi extra. Lemegy a format, windows fel. A c meghajtó üres. Mondom miapicsa? Ez a hülye leformátozta a c meghajtót, hogy a d-re fel tudjon települni. Ez kész...

Nec arte, nec marte | használt hardverek jó áron: http://goo.gl/lUwLkw

(#376) rdi válasza petyus_ (#373) üzenetére


rdi
veterán

aha

csökkentett módban ugye 16 színnel meg és 480X640 -esben nem?

Viszont vannak programok és processzek, amelyek nem futnak....

[Szerkesztve]

Fej! Tor! Potroh!

(#377) rdi válasza loszerafin (#370) üzenetére


rdi
veterán

és mi van, ha átteszed soros portra? bár ahhoz meg átalakító kell...

Fej! Tor! Potroh!

(#378) indianka válasza moonman (#369) üzenetére


indianka
tag

na mostmár jó :DD :DD :C :C :D :D

ezer hála, és köszönet :R :R :R :R

(#379) petyus_ válasza rdi (#376) üzenetére


petyus_
senior tag

Csökkentettben 1280x1024-ben megy, 32 bittel...
Az a gáz, h csökkentett módban ugye szinte semmi nem fut, tehát kizárni nem sok mindent tudok... Tényleg leht h az lenne a legegyszerűbb, ha egyesével telepítenék mindent, csak hát az nem egy hűde szórakoztató dolog...
Az a furcsa, hogy csupa olyan progit raktam fel, ami a régi gépemen is rajta volt, és ott nem volt semmi baja, ami más, az az h ott nforce driver volt, itt meg ugye intel, de ezenkívül szinte 100%-ban ugyanaz...

(#380) Finwe válasza bobsys (#349) üzenetére


Finwe
őstag

Jólvanna, tényleg ott van. De ez Murphy, máskor keresgélek, nem találok és aztán válasz is csak nehezen érkezik. Most pedig így játam, ez van :B .

Finwe

-{PoH}- Patriots of Hungary

(#381) moonman válasza alitak (#375) üzenetére


moonman
titán

nyilván odafigyeltél, amikor mondta, hogy melyiket fogja formázni. egyébként a betűjelek relatívak, tehát lehet hogy a d-ből c lett.

(#382) alitak válasza moonman (#381) üzenetére


alitak
senior tag

Odafigyeltem. Install után a c teljesen üres volt, a d meghajtón minden megvolt, és ott figyelt a windows könyvtár is. Ezért nem értem.

Nec arte, nec marte | használt hardverek jó áron: http://goo.gl/lUwLkw

(#383) adeon83 válasza adeon83 (#262) üzenetére


adeon83
tag

Sziasztok!
Mikor telepíteni próbáltam az Acdsee-t, a következő hibaüzenetet kaptam:
[kép]
Ugyanez a hibakód jelent meg az egyik játék telepítésekor.
Telepítettem a legújabb windows installert, de az sem oldotta meg a problémámat (WindowsInstaller-KB893803-v2-x86.exe)

Sztetek hogyan lehetne orvosolni a problémát?

''Egyszer egy lány felhívott: Gyere át, nincs itthon senki! Átmentem, tényleg nem volt otthon senki'' Rodney Dangerfield

(#384) petyus_


petyus_
senior tag

Kezdek egyre idegesebb lenni...
Feltelepítem az XP-t, SP2, utána alaplap driverek, újraindítás, catalyst, újraindítás, felhasználói programok, újrandítás többször is, webkamera driver, újraindíás, nyomtató driver újraindítás, scanner driver, újraindítás, majd egy titkosító program, de ez nem okozhatja, mert erre a gépre ezt még nem raktam fel, újraindítás, beállítottam ezt a progit, újraindítás, és nem töltött be a win... Eddig mindig bejött, hiba nélkül. csökkentett módban most is bármikor leindul, illetve ha normál módban elindul, nincs semmi baja, minden működik rendesen...

(#385) petyus_


petyus_
senior tag

Nem tudom tudtok-e kezdeni valamit ezzel, itt vannak a telepített programok:[link]

(#386) petyus_


petyus_
senior tag

Bocs h ennyit írok. most vettem észre, h az f meghajtón létrejött egy 88280826d93f097d89 nevű mappa, amiben van egy msxml4-KB927978-enu.log nevű file, amit nem enged megnyitni, kiírja h hozzáférés megtagadva. Esetleg ennek köze lehet hozzá?

(#387) petyus_


petyus_
senior tag

Leszetem a webkam drivert, eddig jónak tűnik, aztán lehet h épp csak lappang a hiba... Leszedek egy másik verziójú drivert, megnézem azzal.

(#388) HIJ


HIJ
őstag

Üdv!

Megtudja nekem valaki mondani, hogy XP Home -ban hol engedélyezem a rendszer ill. felhasználói fájlok mogosztását? Mert most nem enged be se a program files -ba, se a doc. and sett. -be hálózati gépeket. Ha konkrétan hivatkozok egy mappára ezeken belül abba belép, viszont tallózva nem tudok belépni.

Köszi

HIJ

(#389) jhos910


jhos910
aktív tag

hali, van egy kis problémám:

minap megvettem az új alaplapom összeszereltem, a vinyó ami rá volt kötve azon volt egy xp . elindítom bemegyek a biosba átállítom h az elsődleges meghajtó a cd író legyen , reset. sehol semmi a win install ..... ( innen akartam leformázni az egykori win partíciót). aztán megpróbáltam a már telepített win -nel elindítani az új gépet jó eljut odáig h lehet választani az indítási módok közt( csökkentett .........stb.stb.) rámegyek az egyikre, enter .
utána a képernyő alján kis szöveg ami mutatja h milyen fájlokat vizsgált meg (tök fekete hátteren fehér betűk) aztán meg újraindul a gép :( :F
van olyan hogy az xp cd nem bootolható ? :F
vmi nálam okosabb emberke segítsen plíz.

mit tudok ilyenkor csinálni?

[Szerkesztve]

(#390) Kernel válasza jhos910 (#389) üzenetére


Kernel
nagyúr

Hogyne lenne, ha eleve nem annak készült. Például az IsoBuster-rel is fel lehet ismerni egy bootCD-t, látható vele a bootszektor.

Képernyőn megjelenik a ''booting from CD-ROM'' vagy ilyesmi? Ezt az BIOS szokta kiírni (ha jól van beállítva), függetlenül a lemeztől.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#391) Jhonny06


Jhonny06
veterán

Sziasztok!

Az lenne a problémám, hogy kb. 1 hete letöröltem pár mappát és most sürgősen kéne azoknak a mappának a neve. A tartalma nem fontos. Régebben láttam egy bizonyos rendszervisszaállítás nevű dolgot, de most sehogy sem találom. Hol lehet megnyitni ezt a programot, esetleg lenne valami más módszer is a visszaállításra? Biztonsági mentésem sajnos nincs. :F

(#392) jhos910 válasza Kernel (#390) üzenetére


jhos910
aktív tag

más oprendszereknél hallottam már ilyet h nem bootolható meg tapasztaltam is de köszi akkor megpróbálok egy másikat kölcsönözni.

amúgy nem írja ki :(

(#393) loszerafin válasza rdi (#377) üzenetére


loszerafin
senior tag

[egér fagyás...uj hardware+új install ...egér fagyás - soros portra kötni]

Köszi, ezt kipróbálom. Legalább kiderül, hogy a driver a hibás-e.
Átalakítóm valahol porosodik itthon...

(#394) loszerafin válasza jhos910 (#392) üzenetére


loszerafin
senior tag

Win XP nem nagyon bírja ha az ember fontos dolgot kicserél alatta.
Pl AMD-ről Intel procira váltás.
Te csak alaplapot cseréltél, processzort nem?

Volt már olyan esetem, hogy az új alaplap másnak ismerte fel a winchestert, mint az előző alaplap (más geometriájúnak) és akkor se bootolt.

(#395) Kernel válasza jhos910 (#392) üzenetére


Kernel
nagyúr

Az elég baj, mert én ugyan leginkább a saját alaplapjaimat ismerem, de megfelelő beállítás esetén annak a feliratnak meg kell jelenni, akármilyen lemezt teszek bele. Sőt lemez nélkül is, csak akkor gyorsan eltűnik.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#396) Tomitosz válasza Jhonny06 (#391) üzenetére


Tomitosz
aktív tag

A rendszervisszaállitás nem fog segiteni a gondodon. De ez igen [link]
A rendszervisszaállitás másra van. De ez majd segit visszanyerni :DD

(#397) Kernel válasza Jhonny06 (#391) üzenetére


Kernel
nagyúr

Rendszervisszaállító:

%SystemRoot%\system32\restore\rstrui.exe

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#398) sszever válasza Jhonny06 (#391) üzenetére


sszever
őstag

A rendszervisszaállító nem nyúl felhasználói mappákhoz, így nem sokra mész vele...

R-Studio, ő partícionálás után is képes visszahozni adatokat, ha nincs többször felülírva.

Csak egy ember hiányzik, és máris üres a világ!

(#399) [pod]Diablo


[pod]Diablo
őstag

Lenne 1 olyan kérdésem hogy van 1 mappa amit nemtudok kitörölni.porbáltam már mindenhogy,de nemtudom kitörölni.Nemtudja valaki hogy tudnám megoldani?

"Sült hal, Tom Jones, délutáni tea, rossz kaja, mégrosszabb idő, kibaszott Mary Poppins, LONDON!" // ...when i get sad.i stop being sad and be awesome instead...

(#400) polip


polip
addikt

üdv!

másnál is okoz dll problémákat az új frissítése az xp-nek? 92592? vagy vmi ilyesmi :)

már a többedik gépen okozott gondot...

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.