Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Windows XP kérdések és válaszok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14001) kételkedem válasza Sk8erPeter (#13998) üzenetére


kételkedem
addikt

Bocsi, h bele szólok, de elkerülte a figyelmedet a (#13979) lajosx hsz! :U
"ja am nincs flopy" Tehát nem tud dos flopyról dolgozni!
Szerintem kezdjük előlről az egészet, mostmár alaposan be van kavarodva lajosx!

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#14002) lajosx válasza Sk8erPeter (#13999) üzenetére


lajosx
őstag

igen hassonló a kép mint amit te linkeltél van már 4 particio is ami ntfs,meg ott fülül lehet választani egy másikat is az csak kicsi de azzal nem enged csinálni semmit,am vártam eleget,a fekete képernyöre kb 2 cigit:) az szerintem böven elég...probálok képet csinálni a gparted röl és belinkelem ide ..

(#14003) Sk8erPeter válasza lajosx (#14000) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Itt van egy hasznos olvasmány a Microsoft honlapjáról a FORMAT és FDISK parancsok használatáról...:
"Hogyan Lehet Használni az Fdisk és Format Segédprogramokat a Partícionáláshoz vagy egy Merevlemez Újrapartícionálásához"
(angol szokás szerint itt is csupa nagybetűkkel írják a címeket, nem tudom, ki volt az a hülye, aki így fordította a szöveget...)

Sk8erPeter

(#14004) lajosx


lajosx
őstag

(#14005) Sk8erPeter válasza lajosx (#14004) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Végre valami konkrétum... :R
Akkor ezek szerint értelemszerűen a 2. kép azt bizonyítja, hogy sikerült eltávolítani mind a 4 partíciót?
Amúgy nem is értem, mi a francért volt 4 partíció... :Y

Egyébként ha még mindig tudni akarsz a format és fdisk parancsokról, akkor írd utánuk a /? kapcsolót, így megtudhatod, melyik kapcsoló mire szolgál.
format /?
fdsik /?

Na, visszatérve:
akkor most hozz létre teljesen szűz NTFS-partíciót a GPartedból, vagy most indítsd el az XP-telepítőt, és a formázást már onnan is végrehajthatod... Ha beindul.
Még mindig nem válaszoltál, hogy mennyi időt vársz a fekete képernyő megjelenésekor, amíg fel nem adod... :U

Amúgy biztos vagy benne, hogy nem karcos az XP CD-tek???

Sk8erPeter

(#14006) lajosx válasza Sk8erPeter (#14005) üzenetére


lajosx
őstag

nem a 2 kép azt mutatja a gpartedben jobb oldalt felül lehet választani ha az egyikre megyek akkor bejön a 4 particio,ha a másikra akkor meg az ami a 2es képen van am a 4 particiot én csináltam,de tudom is törölni ha kell,de akkor se indul el a telepités,akármit csinálok az xp néll vártam eleget,és több biztonsági másolattal kiprobáltam szoval nem azzal van a baj..és ha csak 1 db pl150gb os ntfs particiot is hozok létre plussz még az ott marad ami a 2es képen van akkor sem indul el egy teleiptö sem,a 98tol kezdve a vista 64bitig... :F

(#14007) lajosx


lajosx
őstag

az xp a számitógép hardverkiépitésének vigygálatánál,meg áll (van amikor az eltünik és csak fekete lessz) és utána semmi most ott van kb 10percig vártam vele,azalatt nem igaz hogy nem in dul el :F

(#14008) zebrafish


zebrafish
tag

Üdv! régen csináltam már ilyet ezért gondoltam megkérdezem: egy teljesen új rendszert teszek össze egy új vinyóval. van egy winXP telepítő cd-m, ha jól emlékszem bootdisces. a telepítés során tudom majd formatálni és particionálni a vinyót ezzel vagy kell esetleg valami más program is? köszi

A mai napon kéretik minden hozzászólásomat komolytalannak tekinteni (akár az év többi napján :D )

(#14009) lajosx


lajosx
őstag

hiába létrehozok a gpartedben egy ntfs particiot a zxp nem indul el tuti valamit elbaszatm az elején,,remélem lessz megoldás mert már kezdem feladni már egy napja kinlodok vele, am köszi mindenkinek aki segitett

(#14010) kételkedem válasza zebrafish (#14008) üzenetére


kételkedem
addikt

Nem kell, lehet particiot létrehozni, törölni és formázni is az xp telepítő boot cd-vel.

lajosx ne add fel, nyugi! Valami okosat majdcsak kitalálunk.
Összefoglalva: Létrhoztál ntfs fájlrendszerű particiokat, de egyetlen ms oprendszer telepítője sem indul el. Jól mondom?

[ Szerkesztve ]

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#14011) lajosx válasza kételkedem (#14010) üzenetére


lajosx
őstag

igen de tuti a zelején valamit elcsesztem mikor irkászoltam az fdisk/mbr meg ilyesmit :F

(#14012) lajosx


lajosx
őstag

hát haladás történt a vista elkezdett települni azon belül hoztam létre uj particiot,meg formáztam is utána kiléptem,de az xp akkor se indul, meg a 98 se, nem tudom akkor hogy an tovább gondoolom akkor a winyó már jó mert eddig a vista se indult mármint jó a particiok,meg a formázás is..gondoom én..

(#14013) kételkedem válasza lajosx (#14012) üzenetére


kételkedem
addikt

Rakd fel a vistát, ha az a telepítő elindult.

Igen, akkor a vinyó és rajta a particiók már rendben vannak.

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#14014) lúzer


lúzer
veterán

EZ NEKEM NEM JÖN ÖSSZE

BartPE pendrájvra!
mindent pontosan a cikk szerint csinálok, de nem tud bootolni a penről.
ötletek?

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#14015) lajosx válasza kételkedem (#14013) üzenetére


lajosx
őstag

hát csak az a baj hogy a vistával lassu lesssz az a konfig :F de már az is jobb mint a semmi...

(#14016) kételkedem válasza lajosx (#14015) üzenetére


kételkedem
addikt

Egy "lassú" vistával is előrébb vagy, mint egy tök süket laptoppal :P

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#14017) Sk8erPeter válasza lajosx (#14015) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Szvsz a második képen a CD tartalma látható, azt ne is próbáld particionálni, nem fog menni... ;]
Egyáltalán megpróbáltad már azt, hogy ELTÁVOLÍTOTTAD AZ ÖSSZES NTFS ÉS EGYÉB PARTÍCIÓT???
Miért nem fogalmazol egyértelműbben és reagálsz a kérdésekre? Elég unalmas, hogy mindenre ötször kell visszakérdezni.... :U

Mennyi időt vártál a fekete képernyőnél? Mit jelent az, hogy "'eleget"? (Lehet, hogy szerinted elég, de a telepítő szerint meg nem...)

Amikor nem csinál semmit (fekete képernyő), akkor mit látsz, a monitor készenléti állapotba (/ki-) kapcsol??
Nálam csinálta ezt az egyik gépen 98-nál, egyszerűen a telepítés elindulásakor készenléti üzemmódba kapcsolt, amikor a CHKDSK-et lefuttatja az elején. Nem jöttem rá, mitől van.
Erre pl. az egyik jel, hogy a monitor ledje (zöldes-)sárgáról narancssárgára vált, jelezve, hogy készenléti üzemmódba került.

Szerk.: én a helyedben nem tenném fel a Vistát, hanem próbálkoznék még, de ez persze magánvélemény. Amúgy sem komálom a Vistát, jóval nagyobb gépigényért csak egyszerűen plusz csicsát kapsz, és kész.

Amúgy milyen konfigról van szó???

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#14018) lajosx válasza Sk8erPeter (#14017) üzenetére


lajosx
őstag

bocs ha nem egyértelmüen írok,csak igy megy..igen eltávolitottam az összes particiot,akkor se bootol csak a vista(már ez is haladás) igyekszem minden kérdésre válaszolni 1 napja itt ülök,bocs ha médógse menne..mennyi idöt vártam?Hát már vagy 1000x raktam fel az xp, rohadt sok konfigra,mert itt ebbe a kis putri faluba rajtam kivűl nem sok ember"ért" .Igen rengeteget vártam még egy p2es gép is bebotolta volna annyit vártam idöbe kifejezve kb 20percet..akkor amikor nem csinál semmit akkor nem is csinál.leáll a cd,a monitor nem kapcsol ki,nem megy a winyó se csak fekete kép van de megy a monitor,és kész innen tovább sehova..nem futtat semmit se...érdekes mód a vista feltelepült minden gond nélkül,de ezen a konfigon,az összes többi lemez,win98 tól nézve meg nem,egyis xp sem sima sp1,sp2,sp3, csak a vista . konfig nem tom pontosan kb ennyi foxconn alaplap int.vga,int lan,int hang,1gb mem 160gb sata winyó 3ghz 775ös celeron proci 1db sata dvd iró lg.Remélem válaszoltam mindenre,mert tényleg nem akarok senkit se fárasztani,meg untatni örül hogy segitetek ennyi idő ,meg hülyeségem után is.Am a vistával még az is bajom ezen a gépen,hogy a driverek se jok hozzá csak a hang szóval xp kellenne,de már ez is jobb mint a semmi szóval szerintem a particiok,meg a formázás már biztos jó,mert elötte a vista se ment föl,..

(#14019) Lejszi válasza lúzer (#14014) üzenetére


Lejszi
senior tag

otthon megcsinalom én is és kiderul nekem össze jön-e.

(#14020) Genji


Genji
őstag

Hali! Lapváltásnál (p35-ds4-->p45-ds3r) csökkent 0,5Gbal a ram amit lát a rendszer. :) 4x1Gb van bent, eddig láttott belőle 3,5öt (512es vga) most csak 3at!? Hamarosan váltok 64bitre, de érdekesség képpen érdekelne mi okozta a változást. (ramok faszán vannak bent, "látja" a 4 slotot, rendszer xp 32bit sp2)

a splinter in your mind had called the dark wanting it all to fall apart

(#14021) Sk8erPeter válasza lajosx (#14018) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Ezt a részt nem értem: "egyis xp sem sima sp1,sp2,sp3, csak a vista ."
Most akkor van rajta biztonsági csomag, vagy nincs?
Nem tudnál készíteni egy SP2-vel/SP3-mal integrált XP telepítő CD-t? Így még egy lehetőséget megpróbálnánk.

Vagy itt van egy ismertető arról, hogy hogyan tegyél fel XP-t Vista mellé:
How to dual boot Vista and XP (with Vista installed first) -- the step-by-step guide with screenshots

Biztos, hogy nem a vinyónak van baja.
A Vistában már alapból benne vannak a SATA-driverek, így érthető, hogy látja a SATA-vinyódat.
Az XP CD viszont nem látja, ha SP2-nél korábbi (ugyanebből az okból nem tudod feltelepíteni a 98-at sem), ezért másik megoldás, hogy szerezz be SATA-drivereket a vinyóhoz, és add be a telepítőnek még a legelején F6-tal (akkor, amikor elkezdi betölteni a fájlokat) - vagy már idáig sem jut el?? Még mindig nem egyértelmű, hogy egyáltalán annak lehetősége, hogy Enterrel továbbmenj a telepítéshez, vagy R (vagy J vagy más) gombbal belemenj a Helyreállító (/Javító-)konzolba, megjelenik? Szóval legalább az első képernyőt látod??
A driverek beadásával kikerülhető az integrált CD készítése, feltéve, hogy látja az USB-s meghajtókat ilyenkor, ez sem biztos... :O Alapból a floppy-t keresi, ezt kéne átvágni valahogy, hogy az USB Stick-et floppynak lássa... :O

Sk8erPeter

(#14022) lajosx válasza Sk8erPeter (#14021) üzenetére


lajosx
őstag

az összes xp vel probáltam mind megvan külön cd-én a sima,az sp1,az sp2, és az sp3 mindel megnéztem de egyiksem indult ,nem jut el addig sem hogy javitani bármit tudjak az xp vel,a legelején amikor megnyomok egy billt hogy induljon a bootolás ott kiír valami hardverbeállitások,vagymit most hirtelen fejből nem tom,utána amikor jönne be az elsö kék képernyö még az elött megáll,és fekete marad.Bármit nyomok,ott vége csak az újra inditás marad,de azt is csak ugy tudom ha a gépen nyomom meg a reset gombot..Ja és igy vistánál akartam usb rakni rá cuccokat,de nem ismer szóval szerintem xp nél se ismerné az usb-ét.

(#14023) Sk8erPeter válasza lajosx (#14022) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

"Ja és igy vistánál akartam usb rakni rá cuccokat,de nem ismer szóval szerintem xp nél se ismerné az usb-ét."
Hű, nagyon nehéz értelmezni a mondataidat, mert úgy összecsapod a mondanivalódat, hogy állandóan vissza kell kérdezni, nem tudom, mire jó ez a lustaság, akármennyire is sok ideje csinálod már, én is régóta foglalkozom a problémáddal, mégse írok ilyen katasztrofális helyesírással és ennyire értelmezhetetlenül...
Mi az, hogy "nem ismeri" az USB-t? MIUTÁN felraktad a Vistát, azután nem látja, vagy miről beszélsz, hol akartál USB-ről "rakni rá cuccokat"??

Nem mindegy az sem, hogy mit ír ki az elején, bár ha neked mindegy, akkor nekem is az. ;] Tehát számít, hogy meddig jut el, az, hogy "most hirtelen fejből nem tom", nem válasz. :O

Sk8erPeter

(#14024) Lejszi válasza lúzer (#14014) üzenetére


Lejszi
senior tag

Olvastam a HSZ-eket a cikkben, de senki nem irta h sikerult volna neki.
Ki akartam nyomtatni, az első három oldalt akartam egyenlore, de mind a három oldalt szépen 1 lapra nyomtatta :DD a nyomtatható verziónál meg szinten vmi hulyeseget adott ki. :))
amugy a nyomtatómmal semmi baj nincs, naponta rengeteg mas adatot nyomtatok különböző helyekről

(#14025) Sk8erPeter válasza Lejszi (#14024) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

A nyomtatási probléma nem a PC World hibája :U , és ettől még maga a program működhet. Én is kipróbálom...

Sk8erPeter

(#14026) lajosx válasza Sk8erPeter (#14023) üzenetére


lajosx
őstag

Hát akkor megint bocs,a lényeg az hogy felraktam a vistát,és azon belül pár programot rá akartam tenni pendrive-on az én gépemröl arra amivel kinlodunk.De nem ismerte fel a vista a pendrive-ot.Ett akartam írni.Amugy nagyon köszi szépen a segitséget,tényleg rengeteget írtál, és foglalkoztál velem ,de a gazdájának tökéletes a vista,igy épp most adtam neki oda.Ha mégse lessz jó neki,akkor majd elviszi máshoz.Szóval végeztem a gépével.(annyi biztos legközelebb amin linux lessz belese kezdek) Köszi szépen és bocs az írási hibákért is.(ez van nem tok írni):)

:R:R:R

(#14027) Stanley-B.


Stanley-B.
őstag

Mindenkinek nagyon szépen köszönöm a segítséget. :R
Végül egy linuxot bootoltam be, és elértem vele a notebookon az adatokat.
Gondoltam egyet és a rendszerfájlok között megkerestem a winlogon.exe-t amivel problémája volt, de hiába kerestem, hát nem hiányzott ahogy van...? De bizony.
Az otthoni XP-s gépemről átmásoltam a winlogon.exe-t oda ,ahol lennie kellett volna (system 32 mappa), restart, éééss: minden megy frankón. :D

Tanulságként meg levontam, hogy nem ártana kicsit sűrűbben lementeni a fontos adatokat.

Mégegyszer köszi mindenkinek :R

[ Szerkesztve ]

(#14028) kételkedem válasza lajosx (#14026) üzenetére


kételkedem
addikt

:C

Stanley-B. : :C

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#14029) keszegduda


keszegduda
őstag

Hogy tudom elérni azt hogy minél gyorsabban álljon fel a rendszerem? Msconfig-ba mit kell ki ill. bekapcsolni. Elég lassan áll fel a rendszerem, bejön a háttér ikonokkal, üdvözlő hanggal és utána még a winyó recseg-ropog majd 1 percig, pedig elég gyors a T166-os Samsung.
Régebben viszont nagyon gyors volt, de nem tudom mit tehettem fel ami ennyire megfogta. :F

(#14030) kételkedem válasza keszegduda (#14029) üzenetére


kételkedem
addikt

Vírusírtó, tűzfal, de bármi más is lehet. Legrosszabb esetben vírus, kémprogram is okozhatja. Nézd meg, h mik indulnak a rendszerrel. pl futtatás->msconfig Azután lehet totózni, h mi az ami kell és mi nem.

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#14031) keszegduda válasza kételkedem (#14030) üzenetére


keszegduda
őstag

Ez az hogy kikapcsoltam azokat a progikat amit telepítettem a rendszerre és utána is ugyan olyan lassú maradt. De amiket nem simerek azkat nem szoktam kikapcsolni pl.explorer, svchost stb. Ráeresztek egy írtót aztán meglátjuk mi lesz.

(#14032) lúzer válasza Lejszi (#14024) üzenetére


lúzer
veterán

oké, köszi a próbát!

cd-ről frankó de eddig usb-st nem sikerült összehozni...
sokféle módszerrel, kész iso fájlokkal eddig semmi :(

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#14033) C@rbon


C@rbon
senior tag

Hali!
Active desktop-ot, hogyan lehet letiltani?
Köszi! :R

ELADÓ makettek: Tamiya Skyline GT-R; Ferrari Enzo; BMW Z8 stb. Csak a dobozuk van kinyitva! priviben keress meg!

(#14034) --ka


--ka
senior tag

Nagyon lámának tűnő kérdés, de hogy lehet kitenni az asztalra az IExplorer asztalikont(nem parancsikon kell), hanem az, amit "korábban" a Megjelenítés tulajdonságai/Asztal/Asztali elemek testreszabása/Általános fül alatt lehetett "kipipálni" - ez hova lett? Mert eltünt több rendszeren is, SP2+IE7, SP3+IE7 és SP3+IE6 az érintett eddig.
Valamelyik SP2 utáni frissítés lehet a hibás, ami természetszerűleg része az SP3-nak is.
Köszi, --ka (aka. F-UzR).

"... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

(#14035) takos


takos
tag

Sziasztok!

Egy ismerősömnek szerettem volna feltelepíteni a ESET-t, mert a régi Norton antivirus már több mint egy éve lejárt.
Azonban a telepítés félbeszakadt és sajnos újra kellett indítani.
Újraindítás után, amikor az ESET elindulna befagy, teljes halál.
Csak csökkentett üzemmódban hajlandó felállni, azonban úgy meg nem hajlandó letörölni a ESET-et.

Az megoldás, ha szimplán törölöm a Program Files-ból? Vagy hogy szedhetném ilyen állapotban le?

Valószínűleg ott hibáztam, hogy úgy akartam felrakni, hogy a NAV is fent volt.

Üdv:Pakos

A vasam? Lenovo S400U, Intel Core i5-3337M,524HDD+24SSD, 8GB DDR3 1600MHZ

(#14036) ragazzo válasza takos (#14035) üzenetére


ragazzo
őstag

Töltsd le ezt, és szedd le vele a nortont. [link]

Linux hogyanok kezdőknek közérthetően http://linuxhogyanok.blogspot.com

(#14037) lúzer válasza takos (#14035) üzenetére


lúzer
veterán

szerintem igen
+ regedit
hklm software eset kulcs törlés
...currentversion/run indítás törlése

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#14038) ragazzo


ragazzo
őstag

Az elmúlt pár napban azt vettem észre, ha telepítek valami új dolgot, és szeretném elindítani, akkor a "hozzáférés megtagadva" üzenettel szembesültem. Eddig nem csinált ilyet. Malware nincs a gépen, nem az okozza. Ha valaki találkozott már ilyennel, akkor megoszthatná velem a titkot.

Linux hogyanok kezdőknek közérthetően http://linuxhogyanok.blogspot.com

(#14039) Lejszi válasza lúzer (#14032) üzenetére


Lejszi
senior tag

mondjuk az eddigi xp live cd-kel elegedett voltam.
ezt csak kivancsisag keppen probalnam ki.

(#14040) lúzer válasza Lejszi (#14039) üzenetére


lúzer
veterán

én is! :D
már lassan kihívás :U

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#14041) localhost válasza lajosx (#14026) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Legközelebb bele se fogj ismerős barát szomszéd gépének gányolásába!
Nem lesz mindig Péter, hogy vezesse a kezedet, hogy aztán ekkora energiával Te legyél a Jani!
Keressetek inkább egy hozzáértő ismerőst, javaslom, Te ne vállald be!

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#14042) Steelmanus válasza --ka (#14034) üzenetére


Steelmanus
addikt

Nekem SP3-al integralt XP-m van feltelepitve, es abban mar eltunt az a beallitas hogy az IE-t kitudd tenni az Asztalra. Nalam az a megoldas jott be mivel amugy is hasznalom az MS-fele TweakUi-t azzal siman kilehet tenni az Asztalra azt az ikont amivel mukodik a jobb gombos menu. A TweakUi-t innen szedd le, es ha felteszed akkor abban mar latni, igy csak be kell pipalni es kint lesz az Asztalon az IE ikonja.
Kep:

(#14043) --ka válasza Steelmanus (#14042) üzenetére


--ka
senior tag

Köszönöm! TweakUI nélkül nem lehet megoldani? Valami regedit? Kattintós módszer? ...és egyébként is miért tűnt el? Mi tünteti el?

"... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

(#14044) --ka válasza Steelmanus (#14042) üzenetére


--ka
senior tag

Régen még a win98-as időkben is előjött ez a probléma. Akkor is a tweakui segített. Feltettem/bekapcsoltam az ikont/leszedtem - nem akartam egy "powertoy-t" a user kezében hagyni. Most is ezt teszem...
Úgy látszik sem akkor sem most nem tudjuk meg, hogy miért tűnik el! :(
Köszi, Steelmanus, hogy szenteltél neki-nekem egy kis időt!

"... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

(#14045) Sk8erPeter válasza lajosx (#14026) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Semmi gond, nagyon szívesen segítettem, :K csak nagyon nehéz távsegítséget nyújtani, kár, hogy ilyenkor nem tudunk inkább a helyszínen segíteni, "élőben", mert valószínűleg úgy sokkal gyorsabb lenne... ;)
A lényeg, hogy megy a dolog.
Egyébként furcsa, hogy épp a Vista nem ismerte fel a pendrive-ot, ilyen problémák XP alatt szoktak előfordulni... De lehet, hogy kell hozzá külön driver (van ilyen is).

Sk8erPeter

(#14046) takos válasza lúzer (#14037) üzenetére


takos
tag

Kicsit pontosabban? :-)

A vasam? Lenovo S400U, Intel Core i5-3337M,524HDD+24SSD, 8GB DDR3 1600MHZ

(#14047) Steelmanus válasza Sk8erPeter (#14045) üzenetére


Steelmanus
addikt

Bar sokadik keresre de vegul Lajosx csak leirta a konfigot:
érdekes mód a vista feltelepült minden gond nélkül,de ezen a konfigon,az összes többi lemez,win98 tól nézve meg nem,egyis xp sem sima sp1,sp2,sp3, csak a vista . konfig nem tom pontosan kb ennyi foxconn alaplap int.vga,int lan,int hang,1gb mem 160gb sata winyó 3ghz 775ös celeron proci 1db sata dvd iró lg, es szvsz szerint azert nem indult el a
telepites a regebbi op.rendszerekkel mert nem tudtak olvasni a telepito CD-t.
Szerintem. A Vista pedig tartalmazza az alap SATA drivereket, ezert indult el.
Nem ez lehetett a hiba oka? Nem okoskodasbol mondom, csak este leptem be a topicba.

[ Szerkesztve ]

(#14048) lajosx válasza localhost (#14041) üzenetére


lajosx
őstag

Hát köszi az épitö jellegű hozzászolást..szerintem egy nem fogta a kezem..(bár sokat segitett) de végül is nem lett xp.. aztán meg miből gondolod hogy "JANI" vagyok??Együtt voltunk katonák?vagy mi? Képzeld el nem vagányságból csinálom,csak egy retek kis fauba lakom,ahol több a munka nélküli,mint a dolgozo ember ahol még a számitógép is most kezd elterjedni,és hát senki nem ért hozzá semmit,még annyit se mint én...szóval általába egy kóláért segitek meg ingyért bárkinek!!!! Azért hogy ne kelljen a legközelebb lévö (50km) számtek boltba vinni,és 5000eft órabérért csináltatni!!! Ugyhogy szerintem nem kéne beszólni hogy mit vállalok vagy épp nem... Már elég rég segitem az itteni embereket,a semmiért és Istenem beesett egy linuxos gép amihez segg hülye vagyok!!A kkor mondjam neki bocs igaz csinálom az egész faú gépét,de te vidd el szakemberhez.ha én jó vagyok neki akkor ennyi,.Bocsánat ezért a rakás sz...arért amit írtam,de igazán felboszantott,ez a kedves beszólás,mintha vagányságból csinálnám....paff

Am mégegyszer köszi szépen mindenkinek a segitséget!!

Üdv!

(#14049) Steelmanus válasza --ka (#14044) üzenetére


Steelmanus
addikt

Szerintem azert mert az SP3-ban az msconfig parancsra nyilo abnal kibovult egy uj fullel, es ott talalhato meg az a parancs ami konfiguralhatova teszi az IE ionjat, vagy a Vezerlopultbol.
Ezt a plusz fulet egy MS segedprogrammal mar regebben is meglehetett csinalni, most gondolom beepitettek az SP3-ba. Bar csak egyszer tettem fel kiprobalni az IE 7-et, de az is eltunteti az ikont ha az Asztalon keresztul akarod elerni az IE ikont, akkor is a TweaUi-val
hoztam vissza, addig a kis ideig amig kiprobaltam a IE7-t, azutan gyalu volt.
Kep:

[ Szerkesztve ]

(#14050) --ka válasza Steelmanus (#14049) üzenetére


--ka
senior tag

Sajnos ez is a Internebeállítások menüt indítja, ahol semmi nincs az Asztal ikonról.
Igen, se SP2+IE7, se SP3+IE6 és SP3+IE7 esetében sincs ikon megjelenítésre lehetőség a szokott módon. Gyanús, hogy ez valami bug a magyar (csak a?) verzióban.

"... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.