Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Windows XP kérdések és válaszok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30001) pukkancska válasza Csabee. (#29999) üzenetére


pukkancska
tag

A DriverGenius-ban nincsen ilyen funkció. (tudtommal. :U )
Egy advent 8115 tipusu laptopom van.
De nem találok hozzá bios-t, a gyártó honlapot sem találom, csak fórumokat.

(#30002) Fire/SOUL/CD válasza pukkancska (#30001) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Van ennek a kütyünek valami "pontosabb" típusa pl ilyesmi, mint L55II? Ha igen, akkor mi? És jelenleg hányas verziójú a BIOS?

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#30003) Xterms válasza csabyka666 (#29978) üzenetére


Xterms
tag

Már régebben is turkáltam ott, de most mindent levettem Soha-ra, hátha így jó lesz.
Köszi szépen! :)

A barátok olyanok, mint a hó…………ha rájuk pisilsz, eltűnnek.

(#30004) Amur


Amur
addikt

az alábbi hibaüzivel indul a frissen telepített xp sp3 pro:
"az alkalmazást nem sikerült elindítani,mert hhctrl.ocx nem található.az alkalmazás újratelepítése megoldhatja a problémát."
van tippetek? köszi!

Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

(#30005) Nagy_Matessz válasza sfdrakex (#29995) üzenetére


Nagy_Matessz
aktív tag

Megtörtént de semmi, ugyanugy ez a baj.

Kell egy kis pénz? Dolgozz velem

(#30006) DJackson válasza Amur (#30004) üzenetére


DJackson
tag

esetleg [talán ez segít]

minden jóban van vmi STAR: STAR Trek, STARgate, BattleSTAR Galactica, STARopramen, STARcraft...

(#30007) leyo76 válasza Markusz King (#29992) üzenetére


leyo76
senior tag

Igen, találkoztam, ha felcserélted a partíciókat akkor az ntldr-t rossz helyre másolja és ujraindítás után nem találja. Szóval hiába telepítesz c-re ha a d (0) partíció, belekavarodik szegény. Ha megtudod oldani hogy a partíciókat törlöd és újra kiosztod, akkor a cé újra a cé lesz.

Remélem érthető volt.. :}

(#30008) Amur válasza DJackson (#30006) üzenetére


Amur
addikt

köszi! ezt megtaláltam,de nekem egyrészt sp3 van fenn,ez sp2nél lehet,másrészt nem dll hiba hanem valamilyen alkalmazás ennek az active x fájlnak a hiánya miatt nem tud elindulni(ez valami help fájl ha jól tudom),sikerült letöltenem egy ilyen ocx fájlt amit hiányolt és azóta nincs gond.kérdés hogy nem-e szándékosan hiányzott ez a fájl,bekavarhat-e nekem hogy én bemásoltam a windows/system32 mappába,mert onnan hiányzik elméletileg?

Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

(#30009) mhorvat


mhorvat
senior tag

Meg tudja valaki mondani, mi a teendő, ha a Windows Update cirka 24 frissítést nem tud telepíteni (SP3 már fenn)? Régen is volt ilyen gondom, valaki mondott egy dll fájlt, amit le kellett futtatni és jó lett. Nincs kedvem manuálisan telepítgetni...
A már letöltött frissítéseket hol találom? :F Lehet, hogy hibásan töltötte le és ezért nem tud frissíteni.

Előre is köszönöm.

(#30010) brd válasza mhorvat (#30009) üzenetére


brd
nagyúr

Csinálni batchfile-t, és lefuttatni:

net stop bits
net stop wuauserv
regsvr32 /u wuaueng.dll /s
del /f /s /q %windir%\SoftwareDistribution\*.*
del /f /s /q %windir%\windowsupdate.log
%windir%\system32\regsvr32.exe /s %windir%\system32\atl.dll
%windir%\system32\regsvr32.exe /s %windir%\system32\jscript.dll
%windir%\system32\regsvr32.exe /s %windir%\system32\msxml3.dll
%windir%\system32\regsvr32.exe /s %windir%\system32\softpub.dll
%windir%\system32\regsvr32.exe /s %windir%\system32\wuapi.dll
%windir%\system32\regsvr32.exe /s %windir%\system32\wuaueng.dll
%windir%\system32\regsvr32.exe /s %windir%\system32\wuaueng1.dll
%windir%\system32\regsvr32.exe /s %windir%\system32\wucltui.dll
%windir%\system32\regsvr32.exe /s %windir%\system32\wups.dll
%windir%\system32\regsvr32.exe /s %windir%\system32\wups2.dll
%windir%\system32\regsvr32.exe /s %windir%\system32\wuweb.dll
net start bits
net start wuauserv
wuauclt.exe /resetauthorization /detectnow
pause

The only real valuable thing is intuition.

(#30011) sfdrakex válasza mhorvat (#30009) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Nálam olyan gond is volt hoyg nem jó sorendben akarta felrakn ia frissitéseket ha egyszerre sokat akartam pl egy szűz winre. Próbáld egyesével felrakni őket winupdateről. A letöltött cuccokat egyébként valamelyik megahjtód gyökér mappájában sztem megtalálod hülye hosszú nevü mappákban vagy temp mappában.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#30012) pukkancska válasza Fire/SOUL/CD (#30002) üzenetére


pukkancska
tag

Passz.
Everest sem mutat semmit, csak ennyit: alaplap: DIXONSXP.
Ez nem sok. :U

(#30013) sfdrakex válasza pukkancska (#30012) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Azért azt próbáld ki hoyg ezt : DIXONSXP beírod a gugliba ad ki drivert hozzá ha jól látom.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#30014) pukkancska válasza sfdrakex (#30013) üzenetére


pukkancska
tag

Drivert azt ad, csak biost nem.

(#30015) sfdrakex válasza pukkancska (#30014) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Ez egy laptop ? tipusa ?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#30016) mhorvat válasza brd (#30010) üzenetére


mhorvat
senior tag

A leírt eljárás tökéletesen működik, ezt köszönöm szépen! Azonban sajnos a telepítés ezután is sikertelen. Szépen letölt újra mindent, és nem tudja telepíteni. Azon gondolkodtam, lehet valami köze a Windows Installer-hez, ugyanis egy programot nem tudok telepíteni (SuperAntiSpyware), a következőt írja ki:

"Nem lehet hozzáférni a Windows Installer szolgáltatáshoz. Ez akkor fordulhat elő, ha a Windowst csökkentett üzemmódban futtatja, vagy, ha a Windows Installer nincs helyesen telepítve. Segítségért lépjen kapcsolatba a támogató technikusokkal."

A probléma úgy oldódott meg (mind az említett program telepítése, mind a Win Update), hogy frissítettem a Windows Installer-t. Szóval ez is okozhatja a Windows Update hibáját, legalább már ezt is tudom. :K

(#30017) pukkancska válasza sfdrakex (#30015) üzenetére


pukkancska
tag

Laptop.
Advent 8115

(#30018) Fire/SOUL/CD válasza pukkancska (#30017) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Hát akkor nézz meg rajta minden "matricát" az alján. Adok egy linket de, hogy az pontosan a laptopodnak megfelelő BIOS-t tartalmazza-e, azt nem tudhatom. Ha úgy döntesz, hogy BIOS-t frissítesz, akkor csak saját felelősségre tedd!!!
(Gallyra ment laptop után reklamációt nem fogadok el) :N

Advent 8115 XP/Vista Drivers & BIOS

Fire.

UI: kérdeztem korábban is, hányas verziójú BIOS van jelenleg, nem írtad, ezért azt javaslom, ellenőrizd, mert a linkben 1.04-es van. Ha most is ez van a laptopon(vagy újabb), akkor nyilván nem kell frissíteni...

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#30019) Frenky89


Frenky89
őstag

Hi!

Ismerős gépére felraktam a tegnapi nap folyamán az Avast Home-ot, erre mikor a Sajátgépben az E:\ meghajtóra kattintottam egyből talált egy rootkit-et, amit törölt is, majd utána még számosat ugyan ezen a meghajtón. Csak az a bökkenő, hogy ezóta Sajátgépből, hagyományos módon nem tudom megnyitni az E:\-t, mert mindig társítást kér, amit ráadásul nem lehet állandóra állítani és az explorer.exe-t is mindig úgy kell kitallóznom a C:\-ről. Intézővel viszont meg lehet nyitni, de azért mégis jobb lenne a régi módszer...

Mit kellene tennem, hogy visszaállítsam az eredeti állapotot?

(#30020) sfdrakex válasza Frenky89 (#30019) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Ha nem törölte az avast amit veszélyesnek talált csak karanténba rakta akkor állitsd vissza, és legközelebb azért nem árt megnézni mit itél meg veszélyesnek.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#30021) Frenky89 válasza sfdrakex (#30020) üzenetére


Frenky89
őstag

És ha törölte? :B

(#30022) sfdrakex válasza Frenky89 (#30021) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

használjon total commandert :D Esetleg rendszer vissza állítás vagy xp cdről bootolva javítás, ez csak eredetivel működik.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#30023) Frenky89 válasza Frenky89 (#30021) üzenetére


Frenky89
őstag

Végül megoldódott, ez alapján sikerült "visszaállítani".

(#30024) pukkancska válasza Fire/SOUL/CD (#30018) üzenetére


pukkancska
tag

Az enyémen 1.14-es van úgyhogy ez nem jó.
Azért köszönöm, hogy utánanéztél, mert én még 1 biostt se találtam hozzá. :(

(#30025) kraftxld válasza brd (#30010) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Tetszik a batch file, rendesen odalep az Update Service tokenek :DDD

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#30026) mhorvat válasza kraftxld (#30025) üzenetére


mhorvat
senior tag

Igazolom. :K

[ Szerkesztve ]

(#30027) brd válasza kraftxld (#30025) üzenetére


brd
nagyúr

Köszi' :) Még lehetne bővíteni is, pl. a security infó'k rendberakása (sc sdset bits "D:(A;;CCLCSWRPWPDTLOCRRC;;;SY)(A;;CCDCLCSWRPWPDTLOCRSDRCWDWO;;;BA)(A;;CCLCSWLOCRRC;;;AU)(A;;CCLCSWRPWPDTLOCRRC;;;PU)" >%temp%\secrepair.log
sc sdset wuauserv "D:(A;;CCLCSWRPWPDTLOCRRC;;;SY)(A;;CCDCLCSWRPWPDTLOCRSDRCWDWO;;;BA)(A;;CCLCSWLOCRRC;;;AU)(A;;CCLCSWRPWPDTLOCRRC;;;PU)" >>%temp%\secrepair.log, egyes vírusok/spyware-ek direkt ezt szúrják el, így nem tud elindulni a szolgáltatás), a qmgr, cdm stb. újraregisztrálása sincs benne. ;) De ezekre most nem volt szükség a hibajelenség alapján.

[ Szerkesztve ]

The only real valuable thing is intuition.

(#30028) etele34


etele34
tag

Sziasztok!
A Windows/Prefetch-ben lévő dolgokat kitörölhetem? Mindet? Kép róla, hogy ilyenek vannak benne.

" Az embereket nem az győzi meg amit mondunk, hanem amit kihallanak belőle..." < Cavett Robert > A Földön az utolsó háborút nem az emberek kezdték. Idézet a maja papok tanításaiból, ie.: 3754-ből.

(#30029) Brucehun válasza sfdrakex (#29981) üzenetére


Brucehun
aktív tag

Azt hogy már van elepítve, de persze amikor a PSP-hez akarom telepíteni, a Medio Go-t akkor mndig kiírja, hogy nem tudja telepíteni! Ilyenkor mi a teendő?

HALF-LIFE FOREVER! 3dfx & Glide power!

(#30030) brd válasza etele34 (#30028) üzenetére


brd
nagyúr

Akár a teljes könyvtárat is, de a géped működése (programok indítása) lelassulhat, ill. a boot sebessége is változni fog, úgy 5-6 újraindításig.

The only real valuable thing is intuition.

(#30031) cigam válasza etele34 (#30028) üzenetére


cigam
félisten

Miért akarod törölni? Úgyis visszapakol mindent a windows.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#30032) #54715584


#54715584
törölt tag

Sziasztok,

cégnél az intézőt használjuk a driveok közötti navigációra, és hiába állítom be a Vievs pontban, hogy Details szerint jelenítse meg az elemeket, nem mentődik a beállítás.
Az opciók között van ilyen valahol, hogy mindig Details legyen a megjelenítés?

(#30033) cigam válasza #54715584 (#30032) üzenetére


cigam
félisten

eszközök, nézet fül, minden mappára érvényes

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#30034) #54715584 válasza cigam (#30033) üzenetére


#54715584
törölt tag

Homlokracsapós smiley :DDD Köszi :R

(#30035) hapro


hapro
csendes tag

Sziasztok!

Adott egy iskola, és annak számtek terme. Egy szálon jön be az internet egy switchbe, ahonnan el van osztva 8 gép számára.
Elvileg minden gép ugyanolyan jogosultságokkal bír, kivéve a tanári gép, mivel azt én használom, és ott nem korlátozok semmit. A tanuló gépeket xp beléptetéssel, felhasználói fiókokkal láttam el, tanuló és tanár. A tanár teljes jogosultságú, a tanuló korlátozott.
Célom, hogy órán ne tudják használni az msn-t. A gépről lekapáltam mindent amiről msn ill. messengert lehetne használni. De ezek a kölkök online használják mégpedig az ebuddy.com oldalról.
A Windows-system32-drivers-etc-hosts fileban letiltottam az oldalt, és a hozzá kapcsolódó többi oldalt is, de ha a keresőkbe beírják, akkor a tárolt változattal be tudnak lépni ismét az oldalra, és tudják használni az msn-t.
Hogy tudnám letiltani ezt az oldalt, hogy sehogy ne tudják betölteni?
Vagy csak annyit, hogy ne tudjanak msnezni? Felőlem az oldalak mind bejöhet, de ne lehessen msn-t használni.
Nekem korlátlan hozzáférésem van minden géphez.

köszi

http://www.margittaizoli.fw.hu

(#30036) akaido válasza hapro (#30035) üzenetére


akaido
addikt

[A Windows Messenger futtatásának megakadályozása Windows XP rendszerű számítógépen]

[Live/Windows Messenger tiltás Group Policy-ból]

[ Szerkesztve ]

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#30037) Tosee válasza hapro (#30035) üzenetére


Tosee
őstag

Szia!

Routerben kipróbáltam és nálam így sikerül letiltani teljesen az oldalt (működnie kell tűzfalon is ha router nincs, vagy esetleg serveren)!
Szóval pingeltem az ebuddy oldalát és kaptam ezt az ip-címet...
38.99.72.122 tiltottam
majd megnéztem a tárolt változat az nálam is betöltődött, de ha megfigyeled akkor a linkben szerepel a tárolt változat ip-címe is!
209.85.135.132 tiltottam, ez felel a tárolt változatokért!
Ezzel így sikerült blokkolni az oldalt, viszont a hátránya, hogy az utóbbi ip-cím tiltásával egyetlen keresett kifejezés tárolt változata sem jelenik meg!

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#30038) cigam válasza hapro (#30035) üzenetére


cigam
félisten

Csak szaladni tudsz utánuk. Tegyél be egy okosabb routert a switch helyére, vagy egy proxy-t.
Aztán az ebuddy után jön a meboo, a pendrive-ról futó portable progik, stb...

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#30039) cigam válasza Tosee (#30037) üzenetére


cigam
félisten

Ezzel a google-t tiltotad le.
1ébként meg nemértem. Ha tiltom az adott címet, hogyan jön be google-n keresztül?
Nomeg a böngészőben van olyan, hogy nem megbízható, tiltott webhelyek.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#30040) hapro válasza cigam (#30038) üzenetére


hapro
csendes tag

A meebo-t már kivégeztem, csak ez a fránya ebuddy fog ki rajtam.
hardwares fejlesztés-csere nem lesz, így ebből kell gazdálkodnom ami van most. Egy switch és minden gép korlátlan internet használattal.

http://www.margittaizoli.fw.hu

(#30041) cigam válasza hapro (#30040) üzenetére


cigam
félisten

Akkor tarts érdekes órákat, és a srácok nem fognak msnezni :D

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#30042) hapro válasza cigam (#30041) üzenetére


hapro
csendes tag

Csak akkor van msn ha engedélyezem az internetezést, csak nem szeretném, hogy ilyen értelmetlen dolgokkal töltsék el a szabadidejüket. Ez egy kisegítő iskola, és el tölthetnék hasznosabban is az idejüket. Külön megtiltani nem akarom, mert annak nincs értelme.
Ha óra van, akkor dolgoznak, ha szabad foglalkozás, akkor is nevelés-oktatás folyjon, és ne szennyel foglalkozzanak.

http://www.margittaizoli.fw.hu

(#30043) Tosee válasza cigam (#30039) üzenetére


Tosee
őstag

Ezzel a google-t tiltotad le.
google-nek az azt a részét tiltottam ami az oldalak tárolt változatát tölti be! Google nálam ezen kívül rendesen ment!

Ha tiltom az adott címet, hogyan jön be google-n keresztül?
Úgy, hogy nem a címre, hanem a tárolt változatra kattint...

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#30044) Tosee válasza Tosee (#30043) üzenetére


Tosee
őstag

Javítanám is magam közben...
Szóval ha az ebuddy ip-címét blokkolom akkor bejön az oldal google tárolt változatával...

De ha domain szűrőt használok, vagyis magát az ebuddy.com ot tiltom akkor már úgy sem tölti be!

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#30045) hapro válasza Tosee (#30044) üzenetére


hapro
csendes tag

Domain szűrőt hogy lehet bevetni?
Mi az pontosan, egy program?

http://www.margittaizoli.fw.hu

(#30046) Tosee válasza hapro (#30045) üzenetére


Tosee
őstag

domain szűrő nekem routerbe van...
de lehet blokkolni tűzfalakkal is! Kérdés, hogy melyik védi a hálózatot!

Közben ezt találtam (freeware)! Hozzáteszem, hogy nem ismerem a progit, és nem próbáltam a használatát...

[ Szerkesztve ]

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#30047) kp78


kp78
addikt

Üdv!

Adott több gép, amin XP SP3 van.
Szeretném ezeket a gépeket jelszóval védeni, de úgy, hogy a gép semmilyen részéhez ne tudjanak hozzáférni.
Kérdés, hogy ez csak BIOS-nak adok jelszóval oldható meg, vagy az XP-ben is be tudom ezt vhogy állítani?
Bocsánat, ha ilyen sokaknak egyszerű kérdéssel untatlak titeket, de sosem kellett még egyetlen gépet sem jelszóval védenem, de most muszáj lesz.
Előre is :R

(#30048) DJackson válasza kp78 (#30047) üzenetére


DJackson
tag

ha az összes felhasználót jelszóval véded az nem elég? (ne felejtsd a beépített rendszergazda fióknak is jelszót adni, mert csökkentett módban előjön és ha nincs jelszó az nem kis, hanem nagykapu lesz :) )

minden jóban van vmi STAR: STAR Trek, STARgate, BattleSTAR Galactica, STARopramen, STARcraft...

(#30049) Full


Full
tag

Bocsássatok meg ha nem olvasom végig az összes hozzászólást csak 1 kérdésem lenne. :)

Windows XP és Windows 7 simán elfér egy gépen(partición)?
Mivel Windows 7 mellé akartam rakni egy Xp-t de sajna behalt nem indul a rendszer.

Lehet a sorrend nem volt jó? Itt gondolok a kompatibilitás elvére.
Bocsika a láma kérdésekért.... :DD

1. XP
2. 7

????

[ Szerkesztve ]

zizz

(#30050) adequate_cou válasza Full (#30049) üzenetére


adequate_cou
senior tag

Én XP mellé raktam Win7-et és úgy tökéletes volt.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.