Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Windows XP kérdések és válaszok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29001) joe2005 válasza keszegduda (#29000) üzenetére


joe2005
senior tag

A portable-t próbáld ki!
A másik advert tartalmaz a nod32 szerint.

"Have you tried turning it off and on again?"

(#29002) Steelmanus válasza vilmoskorte1 (#28998) üzenetére


Steelmanus
addikt

Egyetertek Veled elvegre en is kivancsisagbol tettem fel, mert minden op.rendszert kiprobalok es nem is lebeszelni szerettelek volna hanem a tapasztalatomat irtam le. Ha teheted akkor inkabb telepitsd ujra az XP-t is az AHCI driverrel, mert engem is a kabelcseres modszer lepett meg. Sok szerencset az uj op.rendszerhez.
Itt a topicja.

[ Szerkesztve ]

(#29003) VIC20 válasza keszegduda (#29000) üzenetére


VIC20
őstag

Próbáld ki az Unlocker nevű programot. Ingyenes, itt találod: [link]

Ha ez se tudja leszedni, akkor tényleg format.

(#29004) Panthera


Panthera
őstag

Windows Xp Home alatt hogyan lehet elérni hogy egy adott vezetéknélküli hálózatra ne lehessen csatlakozni? (egy user ne tudjon használni egy külső jelszóval nem védett és nem biztonságos hálózatot)

(#29005) VIC20 válasza Panthera (#29004) üzenetére


VIC20
őstag

A biztonsági házirendben le lehet tiltani. Ehhez a Home-ban nincs megfelelő program (nem adnak hozzá), tehát registry írásokkal lehet operálni. Vagy berhelőprogramokkal. Illetve most találtam valahol egy lehetőséget, miszerint a Prof-hoz adott házirendkezelőt elérhetővé lehet tenni XP alá. Ha újra megtalálom, beteszem a linket is.

(#29006) VIC20


VIC20
őstag

Esetleg addig is próbáld ki ezt: [link]

(#29007) Panthera válasza VIC20 (#29005) üzenetére


Panthera
őstag

Sejtettem, ezzel a Home-al csak a baj van mindig. Nagyon hálás lennék érte, köszönöm!
(És csak egyet szeretnék letiltani.)

(#29008) VIC20 válasza Panthera (#29007) üzenetére


VIC20
őstag

Ha a registryben szeretnél elmélyedni, itt találsz infót: [link]

Ez Microsoft-os anyag, tehát remélhetőleg megbízható, másrészt a registry babrálás - még ha kockázatosabbank tűnik is - legalább biztosan tudod, hogy miket változtatsz a rendszeren.

(#29009) Panthera válasza VIC20 (#29008) üzenetére


Panthera
őstag

Sajnos egyikkel se jutottam előrébb, mert nem találtam a progiban ilyen beállítást meg ugye nincs csoportházirend... De köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#29010) VIC20 válasza Panthera (#29009) üzenetére


VIC20
őstag

Na, megvan végre: [link]

Mindjárt az első bejegyzés tartalmazza a linket.

(#29011) Panthera válasza VIC20 (#29010) üzenetére


Panthera
őstag

Képzeld el, hogy teljesen üres a csoportházirend fa, ráadásul "felhasználó" nincs is benne. :D
De azért köszönöm, hogy ennyit segítettél!

(#29012) keszegduda


keszegduda
őstag

Sikerult megoldani a programmal!
Koszonjuk!

(#29013) Marvinyo


Marvinyo
aktív tag

Sziasztok!

Nekem két problémám lenne a winXPvel (SP3), mindkettő nemrég jelentkezett:

Van egy mappám amit nem enged megnyitni "a parancsikon rossz helyre mutat" hibaüzenettel. Tegnap még minden működött azóta nem lett telepítve semmi. Van erre valami megoldás? Nagyon fontos dokumentumok vannak abban a mappában :(

A másik, hogy borszasztóan lassan másol bárhonnan bárhová. 2 MB / sec a maximum amit ki tudok sajtolni belőle, de az átlag inkább 1 vagy az alatti. Ez mitől lehet? A rendszerpartíción 1 giga szabad hely van. Ez lehet a probléma oka?

Előre is köszi!
Marvinyo

(#29014) Steelmanus válasza Marvinyo (#29013) üzenetére


Steelmanus
addikt

Nezd meg az Eszkozkezeloben a IDE vezerloknel hogy nem valtott at PIO modba, erdetileg UDMA-n kellene lennie.

Az 1 Gb szabadhely pedig attol fugg hogy mekkora meretu a C:\.
Alapbol a particio 10% -nak kellene lennie a szabadteruletnek, de ezt az ellenorzest sokan kikapcsoljak ugyanis ha ennel kevesebb lenne figyelmeztetest kuld az op.rendszer.
Ha pedig nagyon keves a szabadterulet a MasterFatTable (MFT) nagyon toredezett lesz es emiatt nagyon letud lassulni a rendszer.

[ Szerkesztve ]

(#29015) akaido válasza fenyoman (#28999) üzenetére


akaido
addikt

Próbáld a rendszert xp cd-ről indítani. A Javító konzolba add ki a fixmbr majd a fixboot parancsokat.
Esetleg egy chkdsk parancs sem árthat.

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#29016) fenyoman válasza akaido (#29015) üzenetére


fenyoman
csendes tag

köszönöm,megpróbálom :R

Annyi mindenféléhez nem értek, hogy az már sokoldalúságnak számít!

(#29017) szállitó


szállitó
senior tag

kérdésem a következö WIN XP SP mekkor hdd lát hallotam olyat hogy csak 400gb os at (500as at vennék)
elvileg váltanék WIN 7 re de nincs se driver az alaplaphoz meg semmi info hogy melyiket vegyem a 32est vagy a 64 es ...

(#29018) sfdrakex válasza szállitó (#29017) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Szerintem win7 ből 64 bitest érdemesebb. Driverekkel nincs gond, nekem msi k9s6 lapom van magától felrakott mindent hozzá a win7, nem kellett telepíteni külön drivereket hozzá. Nem találtam olyat hoyg lenne XPben korlátozás a maximum Winchester méretre.

[ Szerkesztve ]

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#29019) Steelmanus válasza szállitó (#29017) üzenetére


Steelmanus
addikt

Valamikor volt, amikor kijott az XP, majd az SP1 utan is megmaradt de az SP2 ben mar javitottak, tehat mehet az 500 Gb-os vincsi vetel. W7-rol annyit, hogy ha kesobb veszel meg 2 Gb RAM-ot akkor mar ugyis kellesz, tehat gondolva a jovore. Igyekezz mert a DDR2 RAM-ok arai mennek fel rendesen en meg 3900 Ft-ert vettem 1 Gb Kingston-t az ma mar tobb mint 6000 Ft.

[ Szerkesztve ]

(#29020) 30z.Samu


30z.Samu
félisten

Sziasztok!

Egy kis segítségre lenne szűkségem. Nem tudok filmet nézni a notimon, mert kifagy a program, amivel el szeretném indítani (Akár a Winampról, akár a Media Player-ről van szó) és nem tudom mitől van ez. Ha valaki tudna ötletet adni, azt megköszönném! :)

Sic Parvis Magna

(#29021) Fire/SOUL/CD válasza 30z.Samu (#29020) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Esetleg cserélj Codec pack-ot. (Nem írtad milyen formátumú filmekről van szó)
Ezzel nem szokott gond lenni: K-Lite Codec Pack 5.4.0 Full
(persze a mostanit távolítsd el előtte)

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#29022) 30z.Samu válasza Fire/SOUL/CD (#29021) üzenetére


30z.Samu
félisten

Ace Mega Pack szokott lenni, eddig nem volt bibi vele. De most teszek egy próbát! Köszönöm! :R

Sic Parvis Magna

(#29023) 30z.Samu válasza 30z.Samu (#29022) üzenetére


30z.Samu
félisten

Media Player-rel most mennek a filmek! Tulajdonképpen jó nekem úgy is! :) Köszi szépen! :) :R

Sic Parvis Magna

(#29024) Fire/SOUL/CD válasza 30z.Samu (#29023) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Ha mindenképp Winamp-al szeretnéd lejátszani a filmeket, akkor uninstalláld a Winampot, töröld a Winamp könyvtárat, majd telepítsd fel újra.
A winamp, amennyiben a Codec pack telepítése UTÁN van felpakolva, akkor képes azonosítani az aktuális xvid/divx stb filtert és bekonfigurálja az(oka)t, azonban az ACE(bár rég nem használom, úgy hogy ebben változhatott) régebben a hagyományos xvid/divx filtereket használta, míg a K-Lite az ffdshow filtert telepíti defaultként.

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#29025) pukkancska


pukkancska
tag

Hali.
Nem tudjátok, hogy az office 2003-ba hogyan lehet a frissítéseket integrálni a telepítőbe?
A service-pack-ra találtam leírást, de a "sima" frissítésekre nem.

(#29026) Sk8erPeter válasza 30z.Samu (#29022) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Mi a fenének használni kodekcsomagokat, amikor ma már rengeteg lejátszó elérhető, amibe HIBAMENTESEN integrálták a kodekeket? :(( Az ilyen hibák mindig ezektől keletkeznek.
Sosem értem, miért nem lehet normális lejátszót használni.
Kodekcsomag helyett jó lejátszó kell, és legfeljebb FFDShow. Indokolt esetben még lehet feltenni kodeket, egyébként fölösleges, a kodekcsomagok teleszarják a gépedet mindenféle olyan kodekkel, amit az életben nem fogsz használni, ráadásul szemeteli a registry-t is.
Egy-két ajánlott lejátszó: Media Player Home Classic, VLC Player, GOM Player. És még valami: [link] :)

Sk8erPeter

(#29027) mezis válasza Fire/SOUL/CD (#29021) üzenetére


mezis
nagyúr

Próbáld ki inkább a kodekvarázslás helyett az ingyenes "VLC media player"-t. (Ha a kodektelepítésekbe fogsz, készülj fel egyúttal a Win újratelepítésére - partició törléssel :D )

mezis

(#29028) Fire/SOUL/CD válasza mezis (#29027) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

És ezt miért is nekem írod? Nem nekem van/volt gondom a Codec pack-okkal... ;]
(Így jobban belegondolva, mióta léteznek Codec-ek, azóta nincs velük gondom)

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#29029) Sk8erPeter válasza Fire/SOUL/CD (#29028) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

"mióta léteznek Codec-ek, azóta nincs velük gondom"
Codec pack-ok lehet, hogy jobb esetben nem okoznak gondot, de ha később teszel fel kodeket, vagy valami program tesz fel automatikusan, akkor kodekütközések léphetnek fel, de olyan eset is előfordulhat, hogy simán nem jössz rá, mitől nem működik valami, aminek alapesetben működnie kellene, és még véletlenül sem gyanakszol kodekcsomag-problémára (másnak tulajdonítod a hibát), elkezded a dolgokat leszedni, újratelepítgetni, aztán úgy döntesz, hogy inkább újratelepíted az egész rendszert a fenébe, mert gyorsabb, mint a hiba okára rájönni és orvosolni azt. Adott esetben rossz verziójú kodek is lehet egy csomagban, amit csak akkor tapasztalsz, amikor szükséged van rá, és még ezernyi okot tudnék elmondani, ami miatt nem ajánlatos a kodekcsomagok használata. Egyszerűen felesleges. Csak egy túlságosan is kényelmes megoldás annak, aki nem tud/hajlandó feltenni mondjuk 3 kodeket, amire szüksége van, vagy fingja nincs, mire van szüksége. :D (nem csak az én véleményem, hogy ótvar fosok a kodekcsomagok :D)
Persze ez a hsz. most nem elsősorban neked szólt, hanem a helyzetnek általában, csak az adta a löketet, hogy mondtad, hogy soha nem volt még problémád a kodekcsomagokkal. Hidd el, én sem csak a levegőbe beszélek, szívtam már meg kodekcsomaggal, azóta fogadtam meg, hogy többet soha. :D

Sk8erPeter

(#29030) sfdrakex válasza Sk8erPeter (#29029) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Ja csomo codec akad játékokkal azok saját codecjei miatt, illetve pár éve még elég sok ilyen gond volt, bár én inkább a beépitett codeces lejátszokat szeretem pont emiatt, acemega elég sok kakit tetta gépre ha jól emlékszem, de a többi se lehet jobb.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#29031) Speeedfire


Speeedfire
nagyúr

olyan kérdésem lenne h a win xp videó kártya nélkül is betölt-e?
"szerver" funkciókra használnám és nincs szüksége a vga-ra

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#29032) 30z.Samu válasza Sk8erPeter (#29026) üzenetére


30z.Samu
félisten

"Mi a fenének használni kodekcsomagokat, amikor ma már rengeteg lejátszó elérhető, amibe HIBAMENTESEN integrálták a kodekeket? :(("

Megszokásból? :)

Fire: Köszi szépen! :R

Sic Parvis Magna

(#29033) qpakcovboy


qpakcovboy
őstag

Sziasztok.

Novembertől sikerült 50 megásra növeli a netet itthon, de sajnos xp-nél nem lett jobb a letöltésem. úgy tudom, hogy létezik erre valamiféle patch, de sajnos nem lelem sehol. Tudnátok segíteni?
Előre is köszi :R

(#29034) Sk8erPeter válasza qpakcovboy (#29033) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Szerintem arra a patch-re gondolsz, ami feloldja az egyidejű TCP/IP kapcsolatok számát, mely alapból 10-re korlátozott, az ahhoz szükséges patch itt van: Event ID 4226 Patcher
DE ettől függetlenül egyáltalán nem biztos, hogy ez lesz a problémád...
Lehet, hogy a szűk keresztmetszet a hálókártya vagy a router, egyszerűen mondjuk nem támogat 10 Mbps-nál nagyobb sebességet, vagy mit tudom én.

(#29032) 30z.Samu: "Megszokásból? :)" Akkor szoktasd át magad. :D Megkíméled magad legalább a codec pack telepítési kényszerétől is. :D Felraksz egy normális lejátszót, és boldog vagy vele.

Sk8erPeter

(#29035) sfdrakex válasza Speeedfire (#29031) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Kell bele VGA, úgy emlékszem ha nincs benne sipol.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#29036) qpakcovboy válasza Sk8erPeter (#29034) üzenetére


qpakcovboy
őstag

A hardver változatlan maradt, csak vista lett lecserélve xp-re és már nem tudok 3-5mb/s letöltési sebességet elérni. 2,7 a max amit képes produkálni

Kodek és lejátszó egyben KMPlayer minden visz, nagyon ajánlom! Szerintem a legjobb lejátszó prog.

(#29037) Csabee. válasza qpakcovboy (#29036) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Vistáról ne Xp-ra downgradelj! Hanem upgradelj Win7-re jobban jársz hidd el!

Üdv: Csabee.

(#29038) rlazol


rlazol
addikt

sziasztok,

segítséget kérek.
SCSI RAID-0 rendszerre akarnám telepíteni az XP-t. A konfigon korábban többször volt már XP, sose volt vele baj, de a napokban meg kellett bontanom a tömböt hardvercsere miatt.

A használt telepítő lemezről ugyanezen konfig (ld adataim) PATA meghajtóira simán felmegy az XP.

Betöltöm a megfelelő SCSI drivert, formázom a meghajtót, megy minden ahogy kell. Fileok felmásolása után újraindítás, és azt írja ki, hogy
"HAL.DLL - hibás vagy nincs telepítve"
a file a helyén van. Megpróbáltam a telepítést másik SCSI tömbre, ill. sima SCSI winyóra, ugyanez az eredmény.

Mi a frászkarika ez? mit csináljak vele?

köszi

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#29039) Fire/SOUL/CD válasza rlazol (#29038) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

A telepítés idején nem lehet extended partíció a HDD-n, magyarul töröld a partíciókat és a telepítővel hozz létre egyet egybe(1 partíció-t tartalmazzon a hdd). A telepítés végeztével (amikor feláll teljesen az XP) természetesen a RAID tömbök utólag is módosíthatóak(mérete pl), konfigurálhatóak.

Remélem segít...

Fire.

UI: SSD vinyók esetén is ez a helyzet, telepítés folyamán ott sem lehet extended partíció, különben az általad említett "hiba" jelentkezik ("HAL.DLL - hibás vagy nincs telepítve")

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#29040) canniball válasza szállitó (#29017) üzenetére


canniball
nagyúr

Igaz rackben van, de az 1GB-s HDD-t minden gond nélkül kezeli.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#29041) Fire/SOUL/CD válasza canniball (#29040) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Hát 1GB-os HDD-t nem csodálom, hogy kezeli ;]
(Nyilván 1TB-os HDD-t akartál írni.... :DDD )

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#29042) canniball válasza Fire/SOUL/CD (#29041) üzenetére


canniball
nagyúr

:DDD Hja, arra gondoltam. 1GB-s vinyóm soha nem is volt. :B

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#29043) Fire/SOUL/CD válasza canniball (#29042) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Az első HDD-m 540Mb-os Quantum Fireball volt, Norton Commander 4 meg DOS 6.x :DDD

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#29044) canniball válasza Fire/SOUL/CD (#29043) üzenetére


canniball
nagyúr

Nekem a C64 és a 30GB HDD-WinXP közti időszak kimaradt az életemből. :B

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#29045) rlazol válasza Fire/SOUL/CD (#29039) üzenetére


rlazol
addikt

nem nagyon értelek.
eddig is csak egy partíció volt rajta (2 db 18 gb-s lemezből egy RAID0 tömb).
Eddig is a telepítő hozta létre a partíciókat mivel a RAID vezérlő erre nem képes, az csak a tömböt a "lemezt" csinálja meg.
Mivel erre megy a rendszer és RAID0 (tehát CSÍK) tömb, nem tudom telepítés után változtatni.
elmagyaráznád pontosan, mire gondoltál? Hátha csak nem értem...

most azon megy a móka, h a hal.dll ig el se jutok - 38% vagy 48%n meghal a telepítő. Egyszerűen nem hajlandó további fileokat bemáaolni, közli, h nem tudja felmásolni, de közben nem a CD-t nézi, hanem a HDDket pörgeti.
Ha nem tömbban van, hanem külön egy SCSI winyóra csinálom (bármelyikre), akkor végigmegy...Ötlet?

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#29046) rlazol


rlazol
addikt

új fejlemény.
haver áthozott egy másik telepítőt, erről szépen felment és nincs hal.dll hiba. \o/
van helyette: ntoskrnl.exe hiba - hiányzik, v telepítse újra, szöveg ugyanaz... Erre ötlet?

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#29047) akaido válasza rlazol (#29046) üzenetére


akaido
addikt

[link]

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#29048) Fire/SOUL/CD válasza rlazol (#29046) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

[link]

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#29049) rlazol válasza Fire/SOUL/CD (#29048) üzenetére


rlazol
addikt

akaido és Fire/SOUL/CD
nagyon köszönöm!
most 48 órája, h kínlódom a rendszerrel, nincs erőm ezt megnézni...
Azóta újrapartícionáltam, eltoltam a leendő rendszerpartíciót 1 Gbval, h az esetleges lemezhibát kikerülje a telepítő, de így is ua...
jelentkezem, h ennek mi lett az eredménye...

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#29050) rlazol


rlazol
addikt

áh, nem bírom otthagyni :D

így néz ki a kérdéses boot.ini:

[boot loader]
timeout=1
default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS
[operating systems]
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional - magyar" /fastdetect

ez rendben van, nemde? :F

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.