Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Windows XP kérdések és válaszok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#501) Kicker válasza mobal (#500) üzenetére


Kicker
senior tag

az szép...

nekem most megoldódott hál' Isten ezzel, hogy IE7hez még talált frissítést, újraindítottam, akkor meg jó volt... türelmesnek kell lenni, most azért voltam az, mert kolléga gépe volt, aztán ide-oda mászkáltam, így volt ideje a XP-nek jelezni... :DDD

Arról ismerik futball körökben, hogy egyik meccsén kettőt bólintott, egy gólt és egy nézőt.... muhaha

(#502) lúzer válasza kraftxld (#497) üzenetére


lúzer
veterán

Kösz!
Megdobnál a linkel, mert én ezt láttam az intelnél:

SATA AHCI Controller Driver (17784KB) 5.5.0.5135 7/24/2006

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#503) John_Doe válasza John_Doe (#495) üzenetére


John_Doe
senior tag

Azt elfelejtettem leirni mit ir ki hibaüzenetként: hiba a rendszer betöltésekkor ez gondolom nem egyenlö a no system disc...-el de akkor ez mi :F

Shal'kek nem'ron!

(#504) tailor


tailor
őstag

Sziasztok!
Mi lehet a hiba akkor, ha pár napja a sajátgépben duplakattintásra egy meghajtón nem megnyitja azt, hanem egy új ablakban a ''keresés'' menüpont jön elő? A meghajtó ikonján való jobbklikk-re is a ''keresés'' van kiemelve, mint alapértelmezett funkció, és nem a megnyitás... :F :B
Előre is köszönöm a segítséget!

(#505) Fehérsólyom


Fehérsólyom
aktív tag

Sziasztok!

Szabályosan Windows Update segítségével felraktam a következő frissítést:
Távoli asztali kapcsolat (Terminálszolgáltatások ügyfele 6.0) a Windows XP rendszerhez (KB925876)

Hogyan lehet ezt letörölni? Úgy, hogy utána ''visszakapjam'' a régi változatot? (És XP ne térdeljen le.)

(#506) lúzer válasza kraftxld (#485) üzenetére


lúzer
veterán

Kösz, összejött, felraktam a proft. :R

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#507) lúzer válasza Fehérsólyom (#505) üzenetére


lúzer
veterán

asszem: windows mappájában $-al kezdődő mappákban van (és uninstall)

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#508) kraftxld válasza Fehérsólyom (#505) üzenetére


kraftxld
nagyúr

vezérlőpult, programok telepítése törlése, és pipáld be a frissítések megjelenítését.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#509) need válasza kraftxld (#491) üzenetére


need
addikt

Kösz a válaszod!

szar a driver..nos nem tudom melyik lehet!?!:(

viszont a hangkártya nekem gyanús..és átrakom máshová!

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#510) robekri


robekri
addikt

Hi!

Van nekem itt egy noti nx7400! Van egy SP2es windows telepítő, természetesen kérné a sata drivert, amit csak ''A'' meghajtóról hajlandó felrakni!

Leszedtem sata driverét pendrive A mindent csináltam, de nem tudom fölrakni, mert FLOPPPPY! :(((:(((

Az lenne a kérdésem, hogya vindows telepítő, mely alkönyvtárába másoljam be a cat, inf, sys fileokat??

Üdv.: Robe

-Tanulok, mert egy idő után a tanulásba fektetett munkám meghozza a gyümölcsét, és mint tudjuk a gyümölcsből pálinkát lehet főzni!

(#511) kraftxld válasza robekri (#510) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Hejj!
Olvássább már visszább he :DDD
Ott leírtam, hogy nlitével kell megcsinálni :P

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#512) Peti20


Peti20
tag

Helló!! Most update-eltem automatán aztán amikor belépek, kiírja hogy valami dll fájl a címtartományban elfgoglalja valaminek a helyét aminek nem kéne, és keressem fel a gyártót dll-ért...
A kérdés honnan tudok dll-t szerezni??

köszi

:)

(#513) kraftxld válasza Peti20 (#512) üzenetére


kraftxld
nagyúr

[link]

Kb 10 szer volt már róla szó a topikban. :U

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#514) robekri válasza kraftxld (#511) üzenetére


robekri
addikt

Lájtos vodka THX! ;]

-Tanulok, mert egy idő után a tanulásba fektetett munkám meghozza a gyümölcsét, és mint tudjuk a gyümölcsből pálinkát lehet főzni!

(#515) Peti20 válasza kraftxld (#513) üzenetére


Peti20
tag

Nagyon szépen köszi!!

:)

(#516) kekegsm


kekegsm
őstag

Sziasztok! Egy olyan ugyben kernem az otletes otleteket hogy:

Tegnap nagy update hangulatomban kiprobaltam a TCP Optimizer nevu programot. Namarmost minden ''egyeb'' progi mukodik (skype, bittorrent, online multiplayer jatekok, stb), viszont egyik bongeszo sem (IE7, FF, Opera, Mozilla). Probaltam kikapcsolt tuzfallal is, meg mar mindenhogy, de csak nem akar.

Valakinek otlete?

Lépj ki, lépj be, próbáld meg újra...

(#517) Anor válasza VladimirR (#416) üzenetére


Anor
csendes tag

Egy felhasználó van aki HU kiosztást használ, és sem az xp-s sem a klasszikus (ctrl+alt+del) bejelentkezésnél nem jelenik meg hogy mi az aktuális nyelv :F

hol lehet ezt manuálisan megadni? pl rendszerleíró-ban??

Az értelem csodákra képes. A hiánya mindenre! - V.H.

(#518) Fehérsólyom válasza kraftxld (#508) üzenetére


Fehérsólyom
aktív tag

Köszönöm! :R

(#519) lúzer


lúzer
veterán

Bocs ha volt:
Van olyan hely, ahonnan a frissítéseket nem egyenként lehet letölteni?

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#520) kraftxld válasza lúzer (#519) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Ez esetleg? :)
[link]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#521) lúzer válasza kraftxld (#520) üzenetére


lúzer
veterán

Kösz!
Még egy kérdés: magyar xp-re szabad telepíteni, nyelvfüggetlen a javítás?

Ja már látom: english only :O

[Szerkesztve]

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#522) amdni


amdni
aktív tag

http://media.proxnet.hu/upload/20070409/21575649687.jpeg

Heló!

Megtudnátok mondani hogy a képen látható bal oldali függöleges rendezésben az ikonok (sajátgép, hálózati helyek dokumentumok stb.) hogy lehet megváltoztatni hogy ne ezek jelenjenek meg hanem amit én megadok.

Köszi előre is a segítséget!

(#523) tailor


tailor
őstag

504-re valaki? :F
[link]

[Szerkesztve]

(#524) sekli válasza tailor (#523) üzenetére


sekli
addikt

explorer -> tools -> folder options -> file type ful es ott megkeresed, hogy drive, vagy meghajto es az advenced-nel a find valoszinuleg alapertelmezettnek van valasztva...

(#525) tailor válasza sekli (#524) üzenetére


tailor
őstag

Nem találom egyiket sem... mappa, meg fájlmappa van, ennyi... :F Mappánál open az alapértelmezett, fájlmappánál meg nincs sem open sem find opció...

Mod: most látom, hogy a ''sajátgép''-hez meg az intérő alapértelmezett, a sima megnyitás helyett... bah.. :W Hol a rákba állíthatódott ez át?

[Szerkesztve]

(#526) sekli válasza tailor (#525) üzenetére


sekli
addikt

akkor sikerult...?:U

(#527) tailor válasza sekli (#526) üzenetére


tailor
őstag

Megvan mégis. A meghajtónál nem volt, csak find opció, hozzáadtam az opent, és beírtam az explorer.exe-t, mint programot, amivel megnyitja. Most megy is, viszont minden mappát új ablakban nyit ki, függetlenül attól, hogy nem ez van beállítva... ( izzadó smiley) Ezen nem lehet segíteni? :U

[Szerkesztve]

(#528) sekli válasza tailor (#527) üzenetére


sekli
addikt

alapbol nem kell oda semmi...., ez a default...
[kép]

(#529) tailor válasza sekli (#528) üzenetére


tailor
őstag

Ilyen volt nekem is, de ekkor jött be a keresés ablak... az opent most meg nem tudom kiszedni.... :(

[link]

[Szerkesztve]

(#530) Polllen


Polllen
nagyúr

Sziasztok!

Ha az xpm backupolom mondjuk norton ghost-tal, majd egy másik particióra felteszem, menni fog vagy felejtős? c-ről akarom átrakni mondjuk e-re, úgy hogy müködjön...Valami más javaslatot is szívesen fogadok! :DDD

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#531) tailor


tailor
őstag

[link]

Így már jobban látszik...
A megoldás lehet rendszervisszaállítás?


[Szerkesztve]

(#532) sekli válasza tailor (#531) üzenetére


sekli
addikt

szerintem igen, probald meg...

(#533) tailor válasza sekli (#532) üzenetére


tailor
őstag

Nem lehetett visszaállítani. Nem tudom miért, ilyen üzenet fogadott. Azt hiszem, itt feladom, elélek ezzel, majd egyszer reinstall... Azért nagyon köszönöm a segítséget! :R

(#534) Rommel6600


Rommel6600
őstag

Ha volt már ilyen kérdés akkor elnézést, pedig használtam a keresőt is de nem találtam.

Azt hol lehet beállítani, hogy amikor ha beteszek egy lemezt a meghajtóba ne ugorjon fel egy ablak ''mit tegyen a windows'' szöveggel? Már nagyon unom :(((

köszi

(#535) rdi válasza Rommel6600 (#534) üzenetére


rdi
veterán

volt bizony, az automatikus futtatásra keress, a regisztyben kell módosítgatni..

Fej! Tor! Potroh!

(#536) #72042496


#72042496
törölt tag

Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni, hogy Xp alatt miért szokás a nagy(obb) winchestereket több particióra osztani?
Most vettem egy 500 GB-os HDD-t, s az lenne a legkényelmesebb számomra, ha egyben rátehetném a felgyülemlett anyagaimat. Persze, ha ez jelentős hátránnyal jár, akkor kénytelen leszek particionálni. :B

Előre is köszönöm a segítséget! :R

(#537) Rommel6600 válasza rdi (#535) üzenetére


Rommel6600
őstag

Köszi a segítséget, igaz hogy nem automatikus futtatásra kellett rákeresnem, és nem is kell a registry-ben módosítgatni, amúgy minden más stimmelt...

(#538) #72042496 válasza Rommel6600 (#537) üzenetére


#72042496
törölt tag

Akkor leírhatnád azt is, hogy mi volt a megoldás, lehet, hogy mást is érdekelne... ;)

(#539) PazsitZ válasza #72042496 (#538) üzenetére


PazsitZ
addikt

Gondolom sajátgép ott az eszköznél tulajdonságok, majd automatikus lejátszás.

- http://pazsitz.hu -

(#540) rdi válasza Rommel6600 (#537) üzenetére


rdi
veterán

akkor hadd tanuljunk mi is, írd csak be bátran :))

csak mert nagyon pampogós a hozzászólásod akkor linkelek nekd egy kis segítséget:

[link]

ja és hátrébb az agarakkal öcsike!

[Szerkesztve]

Fej! Tor! Potroh!

(#541) rdi válasza rdi (#540) üzenetére


rdi
veterán

Ja és itt van mégegy nagyokos!

''Hogyan állíthatom meg a CD-indítást?
A CD-k és DVD-k automatikus indítását a Windows XP alatt már nem olyan könnyű kikapcsolni, mint korábban. Nyissuk meg a rendszerleíróadatbázis-szerkesztőt a Start menüben található Futtatás pont alatt, a regedit paranccsal. Váltsunk át a HKEY_LOCAL_MACHINE\System\CurrentControlSet\Services\Cdrom kulcsra. Kattintsunk duplán az AutoRun bejegyzésre, és módosítsuk annak értékét 1-ről 0-ra. Zárjuk be az összes ablakot, így a CD-k a jövőben már nem indulnak automatikusan.''


!!!!!!

Fej! Tor! Potroh!

(#542) #72042496 válasza PazsitZ (#539) üzenetére


#72042496
törölt tag

Sajátgépen belüli részt leírnád pontosabban? Nem találok ilyet. :( Rdi linkje után csodálkoznék, ha nem kellene a registry-be nyúlni. :B

A particiós kérdésemre tud valaki okosat mondani?

[Szerkesztve]

(#543) Lord Zero


Lord Zero
addikt

üdv
kérdésem lenne: gond-e, ha a lapozófile nem tűnik ''egységesnek''?

dekódolom: történt vala, h defragmentáltam a szerteszét töredezett és ezért már-már az identitászavar küszöbén nyüszítő rendszervinyót.. eddig nincs is semmi gond..
nade gondoltam egyszercsak, h nosza legyen a pagefile 3 giga az eddigi 2 helyett.. és lőn..
igen ám, de most ezt látom:
[kép]

zölddel az unmovable részek láthatók, és mint ilyen, remekül látszik, h a két ''darab'' zöld teszi ki az én egyetlen 3 gigás pagefileomat.. előtte nem ilyen volt, sőt, amint visszaállítom 2-re, ismét csak az első tömb látszik
summa summarum: jelenthet-e ez bármiféle negatív dolgot lapozófile szinten? vagy ez pusztán csak a grafikus ábrázolás malőrje?

nem, mindegy

(#544) sszever válasza Lord Zero (#543) üzenetére


sszever
őstag

Nem igazán fogsz sebességkülönbséget észrevenni, vagy hátrányt.
Ha nagyon akarod, akkor a lapozófile-t át kellene rendezned egy külön partícióra a merevlemez elején, de azzal sem fogsz észrevehető gyorsulást elérni.

Szerinted a dinamikus pagefile méret mellet milyen töredezettség lehet? :D

Csak egy ember hiányzik, és máris üres a világ!

(#545) Lord Zero válasza sszever (#544) üzenetére


Lord Zero
addikt

ezt jó hallani..
külön partícióra/vinyóra biztos nem rakom, ennyire azért nem hiszek a pagefile mágiában :D
szóval a lényeg, h akkor megnyugodhatok..

nem, mindegy

(#546) sekli


sekli
addikt

uppolok neki egyet, mert ez engem is marhara erdekel...:B [link]

mod: bena pancser benazasok javitasa

[Szerkesztve]

(#547) qwertly


qwertly
addikt

Sziasztok bocsi,hogy nem olvasom végik a topikot de nagyon sok és már ki folyik a szemem :O.Az a kérdésem ha van egy jogtiszta opim és leszedem az összes frisitést és javitást microsoft oldalárol akkor az aszt nekem elmenti valamilyen mapába?És holvan az?Mert szeretném ki irni cd-re,hogy később nLitével összegyurjam.Vagy meglehet csinálni,hogy a microsoft oldalárol le szedjem az összes frisitést egy külön mapábba.Mert az update oldalnál meg mutatja,hogy milyen frisitések vannak letöltve.Ezeket a frisitéseket egyszerre le tudnám szedni a microsoft oldaláról :F.Vagy külön-külön kell le vadásznom őket az oldalról.Bocsika ha egy kicsit hosszú és zavaros az írásom. :R

(#548) moonman válasza sekli (#546) üzenetére


moonman
titán

TweakUI [link] ''Common Places'' menüpont.

(#549) mobal válasza qwertly (#547) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

hát ha nem kényelmes neked az update egyesével le tudod tölteni tudom. de azthiszem valahol meg tartja a windows is.

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#550) qwertly válasza mobal (#549) üzenetére


qwertly
addikt

Köszi hát eszt akarom elkerülni,hogy egyesével újra le szedjem mert sajnos nincsen semmilyen kötegelt leszedés a microsoft oldaláról :O.Tudom hogy a windows valahová el teszi az frisítéseket de hová aszt nem tudom úgy-hogy ha valaki tudja aszt szívesen veszem ha meg osztja velem :)

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.