Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Windows XP kérdések és válaszok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5001) ollie válasza Los Angeles (#5000) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Géphez vetted, vagy alkatrészhez?

***

(#5002) Balinov válasza Kernel (#4973) üzenetére


Balinov
félisten

üdv,
"Előfordul némely gépnél a DHCP szerver válaszára várakozás klasszikus problémája, olyankor megáll bootfolyamat egy időre, ebből lehet észrevenn" ezzel kapcsolatban érdeklődnék,hogy mi lehet a megoldás? XPSP2 ill. Vidanet kábelNet Motorola kábelmodemmel usb-n összekötve a géppel.
Köszi előre is!

Balinov

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#5003) GD válasza Balinov (#5002) üzenetére


GD
őstag

nincs mód fix ip-hez? gondolom az extra pénz
az alap dhcp 1hétre kér/ad bérleti jogot, hacsak nem szerver oldalon megvan pöckölve
tehát ez elvileg max hetente 1x fordulna elő.. ha jól tudom kábelnetnél nem szoktak feltétlenül kötelező 24 órás szakítást mint az adsl-nél
egy haveromnak kábelen néha 2-3 hónapig egy ip-je van
esetleg egy olcsó router megérné mint befeketetés vagy egy öreg pc linux-al, mint védelem sem utolsó ha NAT mögött vagy, aztán a belső hálón már lehetne fix ip-d :U

(#5004) zsoi válasza Balinov (#5002) üzenetére


zsoi
senior tag

most így hirtelen ilyen villan be:
xp-hw profile létrehozása.
egyiknél: van_internet: marad ugyanígy
másiknál: nincs_internet: berakod statikus ip-re és kész
//bár nem ismerem a kábelnetet... mindíg ugyanazt az ip címet kapod vagy változó

//sőt van valahol a hálókaresz tul.-nál ilyen hogy "alternatív konfiguráció" ha jól emléxem talán az is használható...

A PC olyan mint a nő: nem lehet kiszámitani hogy reagál 5 perc múlva... :)

(#5005) Balinov válasza GD (#5003) üzenetére


Balinov
félisten

sajna amennyire ki tudtam deríteni,győri Vidanet (szolgáltatóm) esetén dinamikus az IP.Átlagos DSL-lel ellentétben itt érzem a hátrányát,mert egy ki/bekapcsolás után is ugyanaz az IP. Bennfentes infó alapján cirka 3 óránként kapok új ip címet.Nagyjából áll is ez az intervallum.

Olcó router milyen szempontból lenne megoldás?

Zsoi: hálókaresz konfigurálás nem játszós,mivel le van biosban tilta az onboard LAN. USB-n csatlakozik a Motorola kábelmodem a géphez.

[ Szerkesztve ]

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#5006) Los Angeles válasza ollie (#5001) üzenetére


Los Angeles
csendes tag

Alkatrészhez vettem, de a matrica a gépházon van...
Szóval szerinted Kérhetek új matricát? De azon rajta van a serial, meg ilyenek...

(#5007) zsoi válasza Los Angeles (#5006) üzenetére


zsoi
senior tag

hivatalosan:
az OEM xp a vastól (amivel vetted) nem idegeníthető el

A PC olyan mint a nő: nem lehet kiszámitani hogy reagál 5 perc múlva... :)

(#5008) ollie válasza Los Angeles (#5006) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Gépházat cserélhetsz, és ilyen esetben az volt a gyakorlat, hogy a lekapart matricát visszaküldve, adtak másikat. Hogy most mi a helyzet ezen a területen, nem tudom. Szerintem kérdezd meg az MS-t, van ügyfélszolgálatuk.

***

(#5009) szente


szente
addikt

hali!azt szeretném kérdezni,hogy kell azt megcsinálni a winben hogy a vendég felhasználó jogait jobabn korlátozzam pl ne törölhessen adott könyvtárat vagy a vezérlőpultba ne tudjon belépni.vagy ha létre hozok egy teljesen új fiókot annak a korlátozásait beállítani.mert ha a felhasználói fiókoknál újat akarok csinálni csak rendszergazdát lehet csinálni,a korlátozott elvan szürkítve.szeretnék felvilágosult lenni :)
üdv.

(#5010) föccer válasza szente (#5009) üzenetére


föccer
nagyúr

Secedit.exe -vel lehet biztonsági beállításokat csinálni. Ha jól emlékszem, akkor ezt is meg lehet vele csinálni... :-/

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#5011) icons válasza ollie (#4999) üzenetére


icons
addikt

Akkor megalapíthatjátok az Intelligens és Művelt Prohardversek Klubját, akik mindenki kiközösítenek, aki nem beszél úgy, ahogyan ők. Sok sikert hozzá. Vagy lehet, hogy ez egy bizonyos itt töltött idő után, és túlságos önbecsület után válik szokássá? Elég szánalom lehet akkor...

(#5012) djyuri


djyuri
őstag

Üdv Skacok:)

Egy igen érdekes jelenséggel állomszemben megint :DDD

Gép:
MSI P6n Platinum lapocska
2*1GB Kingmax DDR2 800Mhz ramok dualban
LGA Dual Core 3Ghz Cpu
PCI-e Asus extreme 6600GT
kiváló vinyók,optikai meghajtók,kábelek és 650W-os táp..
Csúcs hűtés mindenen...(pl procira kültérből jön a 15 fokos folyadék)

Oprendszer szokásos XP professional.
Minden driver a szokásos vagy gyári.

Tapasztalatok:
Játék,konvertálás fullos...semmi akadás,semmi melegedés.
-De egyszercsak windowskodás közben,pl haverrel msn-ezek vagy akár böngészek neten,vagy akár csak úgy vagyok és bambulok....stb megáll a gép :Y

Jelenség leírása:
Az egér akadásmentesen mozog...de semmilyen klikkelésre,görgőzésre nem reagál.
A bill semmilyen változást nem produkál...kivéve a hosszasan és sok ALT+CTRL+DEL amire pár pillanat vagy kicsit később beugrik egy valag feladatkezelő,melyekben a CPU használtság közel 1 (egy) %....de ugyanúgy se az egeret se a bill-t nemtom használni....a Gépház bekapcsológomja is teljesen inaktívvá válik...kivéve a 4sec-es direkt kikapcsolst. Egyedül a reset működik alapon,ami után pl most is itt vagyok és megint minden oké.
A legszebb az,hogy ugyanúgy tölt a gép tovább...látni a CfosSpeed aktivitását...ugyanúgy előjönnek a felugró msn ablakok....vagyha pl befejeződik a letöltés épp...mert ilyen is volt.
A P3-as gépről pedig tökéletesen eltudom érni a vinyókat a nagygéppen,tehát nincs kiakadva....

Amik szerintem nem vagy igen lehetnek,mert leteszteltem vagy egyértelműen nem vagy lehet hibásak:
-VGA (max kompatibilitás lehetne,de akkor miért megy minden játék)
-Alaplap (minden hűtés extra itt is....nincs túlfesz vagy alacsonyfesz...sem kontakt hiba sem rossz kábel vagy gagyi)
-RAM (memtest hibátlan...játékok,konvertálás,rar tömörítés hibátlan.
-Optikai meghajtók (üresen miért fognák meg a gépet?)
-Egér és BILL tökéletesen mennek a P3-as gépben) (PS/2 mindegyik)
-Vinyók (BAD sector mentes mind és nem hibáznak és nem zajosak...sose melegedtek túl)
-TÁP (kettő is van...mindkettővel ezt csinálja)
-Oprendszer (erre gyanakszom...exproler hibára,mert legtöbbször meg van nyitva a böngésző) (nem formáznék--->munkagép)

egyenlőre ennyi:)..kérdés van válaszolok:)

Köszönöm :R

[ Szerkesztve ]

(#5013) montressor válasza 04ahgy (#4983) üzenetére


montressor
aktív tag

lehet dns gond? event viewba miket irkal?

(#5014) montressor válasza djyuri (#5012) üzenetére


montressor
aktív tag

kene csinalni ilyenkor egy 'netstat -ao'-t command lineba, es egy process listat... mi az ami porog?
event viewer ir valamit?

[ Szerkesztve ]

(#5015) szente válasza föccer (#5010) üzenetére


szente
addikt

köszi!túl jól sikerült...én mint rendszergazda lelettem tíltva mindenröl amivel viszatudnám állítani a dolgokat és még sok egyéb másról is,ha meg vendég fiókba akarok bejelentkezni akkor meg egyből kidob belőle... :)) :W következő próbálkozásnál jobban odafigyelek!
üdv

(#5016) djyuri válasza montressor (#5014) üzenetére


djyuri
őstag

Még jó,hogy tom angolul is:)
Nos mivel a CMD-t sem tom előhozni,így a netstat -ao -t sem tom olyankor előhozni:(

a riasztásban pedig 4609-es a hibakód:)
A rendszernél meg windows deffender....lehet ez fogja meg a gépet?....ergo belső vírus vagy hiba?:(

[ Szerkesztve ]

(#5017) djyuri válasza djyuri (#5016) üzenetére


djyuri
őstag

Már megvan:)
A hibakód a COM+ szolgáltatásra szól...és az UPS-em azon kommunikál...
és mivel egy tetü floppy ugyanígy megfogja a gépeket,így eltudom hinni ezt is róla...
Ergo a leírások alapján engedélyeztem a javasoltakat:
ezeket

Köszi :R

ui.: ha továbbra is fenn áll,akkor a további hibakódokat is végig tolom:)

[ Szerkesztve ]

(#5018) cocki


cocki
tag

Üdv mindenkinek

Az alábbi problémám merült fel autodesk invetor telepítése közben pontosabban a WSE 2.0 telepítése közben. A gép a a nevem alatt található, alap sp2 egy kis registry buherálással.
A lényeg, hogy mielőtt az inv telepítés megindulna a WSE 2.0 nem mászik fel a gépre és ha Tempben megnézem a telepítés logját az az 1603 hibára hívatkozik mely miatt megszakadt a telepítés.

Namost megnéztem a microfos honlapját erre az esetre mi a lehetőség le is játszottam a a C: meghajtón a dolgot de semmi változás.

Kérdésem lehet, hogy anno kissé hiányosan ment volna fel a win a gépre, vagy csak valami féreg van fent, esetleg a regisrtyben basztam el valamit?

Halál a hamis császárra,az épelméjűség a gyengék útja, te is hallod a hangokat, szólítanak

(#5019) montressor válasza cocki (#5018) üzenetére


montressor
aktív tag

ezt mar nezted
[link]

it is vm ilyesmit papol:
[link]

(#5020) Atti1112


Atti1112
aktív tag

Sziasztok ! Xp prof alatt hogyan tudom megnézni a következőket : ip cím: ezt mondjuk tudom a whatismyip.com ról le tudom lesni: De kéne még a hálózati maszk + az alapértelmezett átjáró + a DNS kiszolgáló IP címe. Mert ezek kellenének a Suse 10.3 alatt ,mivel ott az alap DHCP-re csak vállat von és nem csinál semmit ill. hibát üzen.Tvnetwörköm van kábeles fix ip címem van és jelszó meg pass. kell hogy fel tudjak csatlakozni.De xp alatt ez a felcsatlakozás sima ügy.Csak Suse alatt nem sikerül :( Help lécci valaki ! Köszi előre is.

Segítsetek, ha tudtok ! Köszi !

(#5021) djyuri válasza djyuri (#5012) üzenetére


djyuri
őstag

A probléma továbbra is fent áll!

Kiidegel....minden megy a gépen....játék is....most pl szól a zene...látom,hogy tölt...megy a százalék is...írok msn-n magamnak,az is előjön....épp most fejezte be a másolást...
Most már egyre sűrűbb ez a dolog....gyakorlatilag boot után pár perc...kivéve ha játszok...akkor amíg ki nem létpem belőle és el nem számoltam kb 10-ig:)

gyanítom,hogy túl hideg a proci és tilt az alaplap,de szerintem ez az évszázad legnyagobb baromsága:D:D:D:D...mindjárt átkötöm a gépet a benti radiátorra:)

egy 10 perc és írok:)

ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁá

és ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ

nah ezt kapjátok ki!....amíg feltöltöttem a benti radiátort folyadékkal,adig egyszer csak elindult:D:D:D:D:D:D:D:D....ez tiszta off már skacok...de viszont nagyon komoly hibára utal....félek,hogy ez hardveres....

[ Szerkesztve ]

(#5022) westlake


westlake
félisten

(#5023) djyuri válasza westlake (#5022) üzenetére


djyuri
őstag

THX :R

[ Szerkesztve ]

(#5024) Padisha válasza Atti1112 (#5020) üzenetére


Padisha
tag

futtatásba írd be: cmd, aztán ipconfig /all (szóköz a per jel előtt!)

(#5025) Padisha


Padisha
tag

Egyedül használom a gépet és utáltam, hogy mindig nyomkodni kell bootoláskor az entert. Itt is érdeklődtem okosság iránt, nem sok sikerrel. Most viszont megtaláltam. idézem a techline.hu sorait:

"Ha csak egyedül használjuk a gépet, előfordulhat, hogy idegesítővé válik az XP bejelentkező képernyője: még ha nem is adunk meg jelszót, és csak egy felhasználó van a gépen, akkor is minden indítás után ki kell választanunk (az egy darab felhasználóból egyet... éljen az XP-logika!). Szerencsére kikapcsolhatjuk az egész procedúrát: csak írjuk be a futtatás mezőbe:
control userpasswords2. A megjelenő ablakban vegyük ki a pipát a "számítógép használatához felhasználót és jelszót kell megadni" opció mellől. Az XP erre megkérdezi melyik felhasználó legyen az alapbeállítás a továbbiakban, és a következő indításnál már nem kell használunk a Welcome képernyőt. "

Viszlát bejelentkező képernyő :))

(#5026) montressor válasza djyuri (#5021) üzenetére


montressor
aktív tag

paste-zd be a pontos hibauziket, event id ket stb

(#5027) montressor válasza Padisha (#5025) üzenetére


montressor
aktív tag

(az egy darab felhasználóból egyet... éljen az XP-logika!)

ez nem xp logika, hanem a tobbfelhasznalos kornyezet logikaja
ha pl. Te egy olyan helyen dolgozolnal, ahol minden kollegad ki akarna veled cseszni, akkor nagyon orulnel ennek a funkcionak, amikor elmennel kavezni...
Nagyjabol arrol szol, h vedjuk a a szemelyes dolgainkat, masok elol, akar olyan elol is akinek igazandibol nincs is beleptije a gepre (pl takaritono)

(#5028) Padisha válasza montressor (#5027) üzenetére


Padisha
tag

ühüm, ezért kezdődik ezzel a mondat: Ha csak egyedül használjuk a gépet

[ Szerkesztve ]

(#5029) montressor válasza Padisha (#5028) üzenetére


montressor
aktív tag

Ha csak egyedul hasznalod, az nem jelenti azt hogy mas nincs a kornyezetedben, aki ne volna kivancsi... ;)

Ha ugy csinaltak volna meg, h rogton belep, amikor csak egy user van a gepen, akkor eleg nagy gaz lenne pl egy vallalati kornyezetben. Igy viszont Te is meg tudtad oldani a dolgot, es az is orul, akinek amugy kell...

[ Szerkesztve ]

(#5030) Balinov válasza Padisha (#5025) üzenetére


Balinov
félisten

szerintem ezt a kérdéskört elég jól leírta Moonman a winportal-on.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#5031) montressor válasza Padisha (#5028) üzenetére


montressor
aktív tag

jaja, azt meg elneztem, h ha "nem is adok meg jelszot" :(((

(#5032) bbchris válasza akaido (#4958) üzenetére


bbchris
senior tag

Köszi a segítséget , megcsináltam ahogy leírtad és sikerült is . :R

(#5034) ]Phobos[


]Phobos[
senior tag

Üdv!
Biztos volt már kérdés, de véleményt várok XP64bit-ről ( teljesítmény( pl. processzor kihasználás ) / szoftver támogatottság( játékok ) + mennyi hely kell neki??? ). Másik hülyeségem, h SP2 benne van/ van-e külön 64bit-es verziója?!
THX!

[ Szerkesztve ]

Semmi sem lehetetlen, csak nem túl valószínű!

(#5035) föccer válasza molngab (#5033) üzenetére


föccer
nagyúr

Tanusítványokkal minen rendbet? Vezérlőpult -> java -> advanced (?) -> tanusítványoknál ott kellene lennie az adott oldalnak a tanusítványa...

Másik ötlet, hogy a biztonsági központban túl magasra van húzva a biztonsági szint.

üdv.: föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#5036) föccer válasza ]Phobos[ (#5034) üzenetére


föccer
nagyúr

64 bit-e windiwst akkor tudod jól kihasználni, ha van hozzá olyan proramod, ami szintén 64 bitre van "fordítva" (erre van optimalizálva). Egyébként hiába fut a 64 bites win 64 bites procin, ha az alkalmazások továbbra is 32 bittel végzik a műveleteket :(

Az sp 2-esre nem tudok válaszolni, mert nem ilyen wint használok, és egyébként is automatikus frissítésen vagyok :) (jogtiszta szoftver rulez :D )

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#5037) ]Phobos[ válasza föccer (#5036) üzenetére


]Phobos[
senior tag

Köszi, nyilván igyekszem majd 64bit-es progikat használni. Hely igényről valaki?!

Majdha Vista ready lesz a legtöbb szoftver( értsd átbillen a használatiarány XP-ről ), vagy kijön 1 csoki árából, akkor jogtiszta Vista rula lesz. :DD

[ Szerkesztve ]

Semmi sem lehetetlen, csak nem túl valószínű!

(#5038) kraftxld válasza ]Phobos[ (#5037) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Kicsivel több mint a sima xp, azért vedd figyelembe, hogy a 64 bites xp a windows server 2003 x64 kernelére épül, ezért néhány program problémázhat, jött hozzá SP2 március-április magasságában a windows server 2003 SP2-vel egy időben.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#5039) ]Phobos[ válasza kraftxld (#5038) üzenetére


]Phobos[
senior tag

THX! :R

Semmi sem lehetetlen, csak nem túl valószínű!

(#5040) Balu san


Balu san
csendes tag

Sziasztok!
A segítségeteket kérném az alábbi probléma megoldásában:
Adott egy gép, amelyen csináltam egy szabvány Win XP reinstall-t. A gondom az, hogy az új rendszer nem látja a mobilrackben levő vinyót. Hogyan lehet orvosolni a malőrt? (az alaplapi driverek fent vannak és a BIOS beállításait nem változtattam)
Előre is köszönöm az érdemi hozzászólást!

(#5041) PazsitZ válasza Balu san (#5040) üzenetére


PazsitZ
addikt

Vezérlőpult/felügyeleti eszközök/számítógép kezelés/lemezkezelés
Ott látnod kell ha minden oké.
Lehet, hogy csak alapból nem kapott betűjelet. Ezesetben jobbklikk a vinyóra és meghajtóbetűjel és elérési út módosításánál adj neki betűjelet.

- http://pazsitz.hu -

(#5042) akaido válasza bbchris (#5032) üzenetére


akaido
addikt

Nincs mit! 1-szer nekem is lehet szerencsés tanácsom. :)

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#5043) horn3t


horn3t
tag

srácok!!!

már nagyon idegesítenek ezek a buborékok. ezer helyről leszedtem mint innen is azt a reg fájlt de mikor elindítanám azt írja ki egy ablakban hogy: error executing program !!!

miért nem csinálja meg?

ELADÓ-->Intel Core Duo E2160,Asus P5b, 2GB Kingmax DDR2 , Gigabyte 7300gt, 300 GB Samsung, 19' Hans-G

(#5044) Loretto válasza horn3t (#5043) üzenetére


Loretto
veterán

Ezt próbáltad már?

Soirée...

(#5045) horn3t válasza Loretto (#5044) üzenetére


horn3t
tag

Köszi a segítséget. Remélem tudsz egy kicsit segítenimég nekem, mert nem tudom mi van a gépemmel de msot meg azt írja ki hogy: ezt a fájlt jelenleg egy másik program használja. Ezt akkor írja ki mikor írom a futtatásba hogy regedit.

Mi van most? Most mi lehet a baj?

ELADÓ-->Intel Core Duo E2160,Asus P5b, 2GB Kingmax DDR2 , Gigabyte 7300gt, 300 GB Samsung, 19' Hans-G

(#5046) Chili7


Chili7
őstag

Eltűnt a 'biztonsági központ' a vezérlőpultomból! Hova tűnhetett? thx

(#5047) Balu san válasza PazsitZ (#5041) üzenetére


Balu san
csendes tag

Az első próbálkozásom a lemezkezeléshez vezetett, de sajnos a Win abszolút nem látja. A BIOS-ban pedig megtalálom mindhárom merevlemezt. A legutóbbi újratelepítésnél (cirka 2 éve) is pöcsöltünk ugyanezzel a problémával, akkor egy jóbarát megoldotta, de már ő sem emlékszik a megoldásra. Elképzelhető, hogy az alaplapi driverekkel nem stimmel valami?

(#5048) kraftxld válasza Balu san (#5047) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Mondjuk jó lenne tudni, hogy milyen alaplap és hogyan vannak rákötve a vinyók.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#5049) djyuri válasza montressor (#5026) üzenetére


djyuri
őstag

sajna addig resetelgettem a gépet,hogy kékhalál van gyakorlatilag....szal megint P3-as gépről vok :W :W :W

Szerintem ez a gép sem szereti az XP-t így nekem is valszeg ugyanúgy át kell térnem a vista-ra,mint majdnem minden haveromnak az új gépein :(((

(#5050) Balu san válasza kraftxld (#5048) üzenetére


Balu san
csendes tag

Asus P5GD2 Deluxe az alaplap. A gépben két vinyó van SATA-n, plusz a mobilrack ATA-n.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.