Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Windows XP kérdések és válaszok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31001) Fire/SOUL/CD válasza #27441408 (#31000) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

[IBM ThinkCentre M50 8189-F6G XP Drivers]

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#31002) COLORBAR


COLORBAR
tag

:Y
Help please!
Feltettem a win pack 3at a gépre + 1-2 új programot és ma reggel úgy döntött nem kapcsol be,pontosabban állandóan újraindul mielött bármit is tudnék csinálni.
Feljön az asztal,kicsit még gondolkodik és újraindul :(
Aztán a 4.-5. alkalommal felajánlja a csökkentett módu indulást stb,de nemtudom kiválasztani,mert nem érzékeli amit a billentyűzetel csinálok :(
Ugyanez a billentyűzetem volt a régi gépemhez és ott simán tudtam használni ugyanebben a helyzetben!
Na,mostan mi a fenét csináljak? :F

(#31003) #93794560 válasza COLORBAR (#31002) üzenetére


#93794560
törölt tag

Valószínű, hogy a billentyűzeted USB-s, és a BIOS-ban nincs engedélyezve az USB-s billentyűzet és egér kezelése, és így Windows nélkül csak a PS/2-es billentyűzetet kezeli a gép. Ilyenkor csak a Windows látja a billentyűzetet, és ezért nem tudsz a csökkentett módban választani. Lehet, hogy a régi gépedben engedélyezve volt, és azért működött. Valahonnan szerezni kell egy PS/2-es billentyűzetet, és azzal belépni a BIOS-ba, és ott valamelyik menüpontban engedélyezni kell ezt a funkciót.

(#31004) McKane válasza McKane (#30989) üzenetére


McKane
senior tag

senkisem?? :F

(#31005) Tosee válasza COLORBAR (#31002) üzenetére


Tosee
őstag

BIOS-ba lépj be, és keress olyat, hogy USB Keyboard vagy hasonlót, és állítsd enabled-re!
Utána már ki tudod választani a csökkentett módot is!

gb4400: Valahonnan szerezni kell egy PS/2-es billentyűzetet, és azzal belépni a BIOS-ba, és ott valamelyik menüpontban engedélyezni kell ezt a funkciót.
Nem biztos, hogy kell másik billentyűzet... Húgom gépén csak telepítőt nem tudtam navigálni vele, viszont a biosba működött a bill... Amint engedélyeztem már a telepítőben is működött!

[ Szerkesztve ]

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#31006) sfdrakex válasza McKane (#31004) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Sztem nem monitor driver gond lesz hanem vga driveré, azzal szorakozz állitgasd.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#31007) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

Ide is beírom hátha hamarabb lesz megoldás:

Adott egy 19"-os wide TFT WinXP oprendszer GF 7100GS VGA-val.
A monitor natív felbontása 1440x900. Azonban nincs a kiválasztandó felbontások között. A monitornak XP drivere nincs csak Vistás.
Alapból a monitor már működött korábban gond nélkül XP alatt, de egy újratelepítés után már ez a hiba fogadott.
Próbáltam Plug&Play és Alapértelmezett monitor meghajtóval (az XP sajátjai), de mindegyikkel ugyanez a helyzet.
Az NV ControlPanelben is csináltam Custom felbontást ami működött azonban csak 16 bitben. Ha 32-re állítottam a képet "túlnyújtotta".
Hogyan lehet rábírni, hogy a natív felbontás is megjelenjen a választhatóak között?

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#31008) joe2005 válasza Dr. Romano (#31007) üzenetére


joe2005
senior tag

Monitor pontos típusa?

"Have you tried turning it off and on again?"

(#31009) Fire/SOUL/CD válasza Dr. Romano (#31007) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Ha az a vga alaplapra integrált, akkor nem sok jóval kecsegtetlek, nekem is volt már ilyen meccsem, de akkor a vga kártya nyert... :DDD (az is 71xx vagy 81xx integrált volt)
Kipróbáltam ezután egy régi PCI-e 7300-mal, egyből oké volt minden...
Azért kíváncsian várom, hátha valaki tud valami trükköt.. :U

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#31010) Dr. Romano válasza joe2005 (#31008) üzenetére


Dr. Romano
veterán

A monitor pontos típusa egy Acer x191w.

Fire/SOUL/CD
Sorry. Hülyeséget írtam nem GF 7100 hanem egy 7300GS tehát egy különálló vga-ról van szó. :)
Mennie kell vele, mert újratelepítés előtt még nem volt ilyen probléma.

Nem lehet valami ini fájt szerkeszteni? Arra gondoltam hogy a Win gyári plug&play monitor meghajtójának az ini fájlját kellene megbuherálni, csak nem tudom hogy hol van.

[ Szerkesztve ]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#31011) Fire/SOUL/CD válasza Dr. Romano (#31010) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Ja, oké...persze, azzal mennie kellene. Amúgy mi változott meg az új XP-ben?
SP2-es volt, most SP3-as? Nem kókányolt XP ugye?(mert azokban szeretnek mindenféle finomhangolást elkövetni, ami nem mindif jön össze, pláne pl 5 év múlva)
Esetleg nem lett külön felpakolva az alaplapi chipset driver?

Ilyesmikre gondolok...

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#31012) Dr. Romano válasza Fire/SOUL/CD (#31011) üzenetére


Dr. Romano
veterán

A telepítés ugyan arról a szűz SP3-as lemezről ment fel mint korábban. Ugynaz az alaplapi driver verzió és hangkari meghajtó került fel. Ami új az a VGA driver. A 191-es került fel majd látva a hibát a 196-os Forceware is felmászott, de nem segített.
XP frissítésekből is több ment fel most (régen asszem 40 valamennyi most 60 darab frissítést húzott le).
Az ForceW-t már leuninstalláltam és újratettem (az újjat), de ugyanaz a jelenség. A monitort az eszközkezelőből is töröltem és újraindítottam már sokadjára :(
Nem tudom jelent egyénként e valamit, de az Nvidia Desktop Manager a vezérlőpultban nem kapta meg az ikonját (ismeretlen fájlformátum az ikonja jelenleg)

[ Szerkesztve ]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#31013) Fire/SOUL/CD válasza Dr. Romano (#31012) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Próbáld megetetni vele a Vista Homa Basic driver-t, megnéztem, lehet hogy megeszi az XP
[link]

Amúgy nekem is volt 7300-asom, és arra határozottan emlékszem, hogy a már akkor is újabb drivereket nem szerette. Valami 154.xx vagy 162.xx vagy ilyesmi volt a legnagyobb verziójú NVidia driver amivel jól ment. Ilyen forceware-kkel csak a gond volt(mondjuk nem 19" TFT monitor felbontással, hanem játékoknál :DDD )

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#31014) joe2005 válasza Dr. Romano (#31010) üzenetére


joe2005
senior tag

Azt a vistaának nevezett drivert nem lehet feltenni valahogy?

"Have you tried turning it off and on again?"

(#31015) brd válasza Fire/SOUL/CD (#31009) üzenetére


brd
nagyúr

Én a PowerStrippel próbálkoznék először. Egyrészt tud custom felbontást beállítani, másrészt saját monitordrivert is lehet benne alkotni.

The only real valuable thing is intuition.

(#31016) leyo76 válasza Dr. Romano (#31010) üzenetére


leyo76
senior tag

az alábbit egy notepadba, majd mentsd valami.inf -be aztán illesztő prog frissítése, tallózd ki az elmentett fájlt és ha minden igaz működni fog...

; ACER X191W.INF
;
; This is Setup information file for monitors
;
; Copyright (c) 2006, Acer

[Version]
signature="$CHICAGO$"
Class=Monitor
ClassGuid={4D36E96E-E325-11CE-BFC1-08002BE10318}
Provider=%Acer%
CatalogFile=X191W.cat
DriverVer=12/08/2006,1.01

[ControlFlags]
ExcludeFromSelect.nt = Monitor\ACRAD95

[ClassInstall32]
;AddReg=ClassAddReg32

[ClassAddReg32]
;HKR,,,,%MonitorClassName%
;HKR,,Icon,,"-1"
;HKR,,NoInstallClass,,1

[DestinationDirs]
DefaultDestDir = 11
;
X191W.CopyFiles = 23

[SourceDisksNames]
1=%Disk1%,,,

[SourceDisksFiles]
X191W.icm=1

[Manufacturer]
%Acer%=Acer

[Acer]
%X191W%=X191W.Install, Monitor\ACRAD95

[X191W.Install]
DelReg=DEL_CURRENT_REG
AddReg=X191W.AddReg, 1440, DPMS
CopyFiles=X191W.CopyFiles

[DEL_CURRENT_REG]
HKR,MODES
HKR,,MaxResolution
HKR,,DPMS
HKR,,ICMProfile

[1440]
HKR,,MaxResolution,,"1440,900"

[DPMS]
HKR,,DPMS,,1

[X191W.AddReg]
HKR,"MODES\1440,900",Mode1,,"31.0-80.0,56.0-75.0,-,+"
HKR,,ICMProfile,0,"X191W.icm"

[X191W.CopyFiles]
X191W.icm

[Strings]
;MonitorClassName="Monitor"
Acer="Acer"
Disk1="Acer LCD Utility Disk"
X191W="Acer X191W"

(#31017) Dr. Romano válasza Fire/SOUL/CD (#31013) üzenetére


Dr. Romano
veterán

A Vista driverrel is próbálkoztam már ott kínomban. Az eszközkezelőből rávettem, hogy keressen abból a mappából és talált is. Alapértelmezett képernyőt telepített fel onnan is (ezután megint próbálkoztam onnan, de azóta már csak azt írja, hogy a legfrissebbel rendelkezem). Azonban nem segített.
Ezután az inf vagy ini fájlon nyomtam egy jobb klikket, majd telepítés, de semmi.
A régi meghajtót holnap kipróbálom. Abban én is bízom hogy az majd megoldja.

brd
Igen a PS-t javasolták már más topicban is. Holnap még a régi driver előtt feltétlen kipróbálom.

leyo76
Ezt mindenképp meglesem :K

Köszi a tippeket srácok. Holnap lesz mit próbálgassak :R

[ Szerkesztve ]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#31018) -Mike-


-Mike-
addikt

Tudnátok vírusmentes linket adni xp-hez, windows7 kinézetet?

[ Szerkesztve ]

(#31019) Dr. Romano válasza Dr. Romano (#31017) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Nah közvetve, de kiderült a hiba okozója.
Sajna a PowerStrip és az inf fájl szerkesztés sem hozott eredményt. Feltettem a Windows 7-et és szépen meg is jelent az 1440 (alapból a Win 7 egy 180 valahanyas FW-t tesz be neki), azonban amint rátettem az új Forceware drivert ugyanaz a jelenség kezdődött mint XP.ben, tehát tényleg a driver volt a ludas és Nvidia szivatott meg rendesen :((
(Nem értem, ha ilyen bugok vannak a 7-es széria és az új driver között, akkor a weblapjukon mi a fenéért ajánlja be a Geforce 7 series alá letöltendő meghajtónak a 196-ost :F )

Köszi mégegyszer mindenkinek a segítséget!

[ Szerkesztve ]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#31020) Fire/SOUL/CD válasza -Mike- (#31018) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

[link]

Kaspersky IS és A-Squared szerint tiszta.

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#31021) #93794560 válasza Dr. Romano (#31019) üzenetére


#93794560
törölt tag

A legújabb Forceware driverek nálam is csináltak már hülyeségeket. XP és Win7 alatt is. Xp alá ezért tettem vissza a régi 182.06-ost, mert ezzel semmi gond nincs. Win7 alatt pedig néha üres hibaüzenetek jöttek elő, máskor nem megfelelően állította be a képarányt a szélesvásznú monitoron, volt olyan is, hogy beállítottam egy natívnál kisebb felbontást (1024x768), és a monitor kikapcsolt. Meg kellett várnom a tizenöt másodpercet, hogy visszaálljon. Most épp XP alatt vagyok 182.06.os driverrel.

(#31022) hibavissza


hibavissza
veterán

Hali!

A problémám a következő:
a feladatütemező 0x80041315 hibakód mellett nem indul, a szolgáltatások listájában pedig egész egyszerűen nem találom...help!

THX

(#31023) Fire/SOUL/CD válasza hibavissza (#31022) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Tehát ha jól értelek, akkor a Számítógép kezelés listában nem is látszik?
A feladatkezelőben fut? Ahhoz hogy ezt megtudd tedd ezt

1. feladatkezelő indít (CTRL+SHIFT+ESC)
2. Nézet/Oszlop kiválasztása/Parancssor kipipál
3. Ez a feladatütemező: [link] Fut?
4. ha nem akkor manuálisan indítsd el, akkor mi történik?
(Start menü/Futtatás svchost.exe -k netsvcs enter, frissítsd a feladatkezelő listáját(F5))

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#31024) brd válasza hibavissza (#31022) üzenetére


brd
nagyúr

Egyik próbálkozás. Ha nem javul, akkor: másik próbálkozás.

The only real valuable thing is intuition.

(#31025) hibavissza válasza Fire/SOUL/CD (#31023) üzenetére


hibavissza
veterán

Hali!
A feladatkezelőben nem találtam kipipálható parancssort...
Futttatáshoz beírt direkt parancs sem hozott eredményt...
Nem találom sehol:

[ Szerkesztve ]

(#31026) hibavissza válasza brd (#31024) üzenetére


hibavissza
veterán

Köszi, az egyiket már megtaláltam...
Szóval valszeg újra kell telepíteni, mert eltűnt a feladatütemező... :F
A gond csak annyi, hogy ez egy előre telepített gép, csak a kód van meg a gépházon... :W lemez sehol...

(#31027) Fire/SOUL/CD válasza hibavissza (#31025) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

"A feladatkezelőben nem találtam kipipálható parancssort..."
Szomorúan hallom, mert hogy ott kell lennie, de ez már lényegtelen az esetedben.

Ha a gépen rajta van az ún. COA matrica, akkor azon rajt a serial is. Mindegy milyen XP-t telepítesz, csak az a lényeg, hogy a "típusa" legyen azonos, azaz ha Home OEM volt, akkor azt telepíts, mert csak azzal érvényes a serial.

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#31028) hibavissza válasza Fire/SOUL/CD (#31027) üzenetére


hibavissza
veterán

Köszi a választ!

Egyébként tényleg nem találom:

(#31029) Fire/SOUL/CD válasza hibavissza (#31028) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Na ki a hülye, na ki? Hát ÉN!
Lekötöttem magamat gyorsan az intravénás kávéadagolóról, mert jó nagy hülyeséget írtam és csak most világosodtam meg.

Virtual PC alatt fut az XP Mode, amikor CTRL+SHIFT+ESC-el elindítottam a feladatkezelőt, akkor nem az XP, hanem a W7 feladatkezelője jött be. :)) Én marha, meg valahogy nem vettem észre, nem tűnt fel, hogy az nem az.... :DDD

Szóval sorry! :R

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#31030) jazzelicious válasza jazzelicious (#30902) üzenetére


jazzelicious
csendes tag

Üdv

megint boot témával kapcs érdekéődnék
Most direkt CD-re írtam de ugyanúgy mint múlkor nem tok róla bootolni
Van egy service pack 3 Xp -m és hozzá egy BOOTONT.bin boot file
és ezt is állítottam be boot filenak

Eredetileg mindez képfájl onnan kimásoltam és írtam meg bootcd-ként
Mit nem csináltam jól, vagy már itt már a BIOSsal van a gond?

(#31031) Fire/SOUL/CD válasza jazzelicious (#31030) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Az XP SP3 milyen formátumú képfájlban van? (ISO, NRG, BWT, CCD) stb stb
A képfájlból nem kell semmit kimásolni, azt kell képfájlként kiírni.
Egy kis segítség Nero esetén: [link]

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#31032) brd válasza hibavissza (#31026) üzenetére


brd
nagyúr

A második linken van ez a szöveg, nem olvastad el?:

Step 1:
==========
Reinstall the Task Schedule Services:
1. Click "start" => click "run" => enter "c:\windows\inf"
2. Right click on the "mstask.inf" and choose "install" (You will be prompted to insert the Windows CD)
3. After reinstalling, restart and check again.

Ez elvileg a szolgáltatást telepíti újra (én nyilván nem próbáltam, de bajt biztos, hogy nem okoz, az inf file helye, és neve alapján).

The only real valuable thing is intuition.

(#31033) jazzelicious válasza Fire/SOUL/CD (#31031) üzenetére


jazzelicious
csendes tag

iso fájl

ha képfájlként írom ki hogy tudja bootolni, vagy alapból dos felismeri képfájlokat
És akkor nem nem boot fájlként kell kiírni?

(#31034) Fire/SOUL/CD válasza jazzelicious (#31033) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Figyu, az az ISO egy boot-os XP SP3 lemez mentése. Ha ezt az ISO fájlt kiírod úgy pl Nero-val, ahogy azt az előzőekben belinkeltem, akkor lesz egy boot-os CD/DVD-d, amiről el lehet indítani a gépet. Nem a DOS fog ott semmit indítani, hanem a BIOS-ban kell majd beállítani, hogy CD/DVD-ről induljon a gép, vagy ha az alaplapodon van ún. Bootmenu/Bootscreen lehetőség, akkor ennek segítségével kiválasztható a gép indulásakor, hogy melyik egységről induljon.

Fire.

UI: Azt a másik BIN valamit meg felejtsd el.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#31035) jazzelicious válasza Fire/SOUL/CD (#31034) üzenetére


jazzelicious
csendes tag

kösz

Múltkór a kész letöltött xp isofájlt natúrba kiírtam egy dvdre de meg se tabletázta
pedig mind a BIOS mind a boot menübe minden Cd/dvd-re volt beállítva
akkor nem értem :U

(#31036) hibavissza válasza brd (#31032) üzenetére


hibavissza
veterán

Természetesen próbáltam ;) , és a végén - mikor az ini fájlt újra akarom telepíteni, na akkor kéri cd-t. Szal túrnom kell egy telepítőt a kartondobozban....

Köszönöm a linket. :R

(#31037) sfdrakex válasza jazzelicious (#31035) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

mondjuk xp cd imaget cdre illik kiirni nem dvd re, mit értesz simáén kiirás alatt ráhuztad adat lemezre az iso-t ? Ahogy előttem is irták ird ki simán mint más image filet. Nem ugy hogy ráhuzod a lemezre hanem cd/dvd kép égetése. Ahogy mondjuk egy isoban levő játékot, dvd filmet is kiirsz.

[ Szerkesztve ]

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#31038) Fire/SOUL/CD válasza sfdrakex (#31037) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

"mondjuk xp cd imaget cdre illik kiirni nem dvd re...."
Szép vagy nem szép DVD-re XP-t égetni az ízlés dolga, de telepítési idő szempontjából hatékonyabb, az biztos... :DDD
(A DVD olyan sebességgel kezdi olvasni a DVD lemezt, mint amennyivel a CD olvasó nem is tudná a CD-t, még lemez vége felé sem..., de gondolom ezt eddig is tudtad, csak az a fránya ízlés :DDD )

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#31039) COLORBAR


COLORBAR
tag

Help please!

Kölcsön kaptam egy gépet,amire szeretnémfeltenni a win-7-t,de sata vinyó van benne amivelmég nem volt dolgom és ugyanilyen sata csatlakozós dvd író!
Namost a problémám az,hogy az Istenért sem akar dvd-ről bootolni!
Pedig a biosban beállítottam már hogy a cdrom-ról bootoljon,de akkoris a merevlemezről csinálja,mit ronthattam el? :(((((((

(#31040) Fire/SOUL/CD válasza COLORBAR (#31039) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Biztos, hogy Boot-os az a lemez? Tegyél be egy olyat, amiről 100%-ban tudod, hogy lehet róla indítani a gépet és azzal is próbáld meg(pl régi XP telepítő CD)
Ha így műxik, akkor nem boot-os a W7 telepítő DVD vagy nem lehet olvasni, ha nem akkor máshol keresendő a hiba.

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#31041) sfdrakex válasza Fire/SOUL/CD (#31038) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Az oké hogy sebességben jobb, csak cd image nem mindig müködik dvdre kiirva ha jól tudom.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#31042) Fire/SOUL/CD válasza sfdrakex (#31041) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Nem jól tudod. :P A DVD image CD-re kiírva, na az tényleg nem működik... :))

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#31043) sfdrakex válasza Fire/SOUL/CD (#31042) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Akkor köszi az infot, bár nekem sztem volt olyan cd image amit kiirni se tudtam dvd re már nem emlékszem mire rinyált a nero. Lehet már régen volt és azóta müködik mind1, akkor elnézést a téves infoért és köszi a tájékoztatást.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#31044) Fire/SOUL/CD válasza sfdrakex (#31043) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Erre jól emlékszel. :K Régebben a szoftverek nagy része nem engedett ilyen akciót, CD image-et DVD-re, de aztán napjainkban ugyanazon szoftver mai változata már igen, engedi.
(Azaz régebben a Nero sem engedett ilyet, manapság meg igen)

Amin olyan jót derülök az előző HSZ-omban az sem véletlen, volt valami parancssoros íróprogi, ami csont nélkül elkezdte írni a DVD image-et CD-re, nem igazán foglalkozott vele, hogy nem fog ráférni, és nem is fért rá. :DDD

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#31045) sfdrakex válasza Fire/SOUL/CD (#31044) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Akkor jól emlékeztem csak már régen próbáltam, és azóta változott a dolog. :D

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#31046) COLORBAR válasza Fire/SOUL/CD (#31040) üzenetére


COLORBAR
tag

Aha, a régi gépemen kapásból bootolna...
:((
Arra is gondoltam,hogy miven fut rajta az xp és win7et akarnék rátenni,pl mi történne ha bebootolás után formáznám a rendszer lemezt...?
Akkor miután a merevlemezrőlnemtud bootolni csak elkezdene a dvd-ről..
Vagy ez hülyeség?

[ Szerkesztve ]

(#31047) Fire/SOUL/CD válasza COLORBAR (#31046) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

A BIOS felelős azért, hogy melyik egységről bootolsz, ezért avval nem is foglalkozik, hogy van-e valami a HDD-n avagy sem.

Pár dologgal még próbálkozhatsz

1. lehet hogy hibás a CD/DVD meghajtó(átmenetileg tedd bele a tiédet)
2. tovább tart neki beolvasni a lemezt, mint amennyi idő alatt elér odáig a boot folyamat, hogy keresné a lemezt
3. ha van az alaplapon bootmenu/bootscreen akkor azt kellene használni, általában(ez gyártónként/laponként változó) F8, F11, F12, ESC gomb lenyomásával jön elő
Az hogy melyik, az az alaplap kis könyvében szerepel, vagy a boot képernyő alján fel van tüntetve, ha meg egyik sem, akkor marad a próbálgatás

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#31048) COLORBAR válasza Fire/SOUL/CD (#31047) üzenetére


COLORBAR
tag

Hát passz,feladom,kipróbáltammindent,nem bootolmáshonnan,csak a wincsiről.
Züper :(

(#31049) sfdrakex válasza COLORBAR (#31048) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Akkor a boot eszközök közül vedd ki a vinyot biosban, esetleg a dvd meghajtót tedd át sataról ide üzemmodba.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#31050) akaido válasza sityuka80 (#30957) üzenetére


akaido
addikt

RAM csere?
De sztem elég sok mindent végigpróbáltál már Tosee kollága segítségével, így lehet reinst lesz a vége....

[ Szerkesztve ]

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.